In Noordwelle probeert Zeeuw zijn kansen in de nertsenfokkerij Zuivelland op de Middelburgse markt ve Kilo's slanker BonKorets NOG TE VEEL WEGGEBRUIKERS DRONKEN ACHTER HET STUUR HOOFDPIJN? WEG HOOFDPIJN D 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 OKTOBER 1956 OP ZOEK NAAR NIEUW BESTAAN In december weer naar de markt Op velerlei wijze werden er na de ramp op Schouwen-Duiveland door de bevolking, die zieh soms geheel van bestaansmiddelen verstoken zag, initiatieven ontplooid om nieuwe mogelijkheden te vinden in de vrye be roepen. Zo probeerde men met goed succes in Sirjansland een kippen fokkerij, in Ellemeet verrees de Frieslandhoeve en in Noordwelle was het verleden jaar de vlasarbeider T. Priemus, die iets geheel nieuws voor het eiland probeerde n.l. een nertsenfokkerij. Meer dan 300 van de kleine slan ke beestjes van wie de voorouders nog in de uitgestrekte naaldwouden van Alaska tussen de poolvossen en hermelijnen verbleven, hebben nu in hun kleine kooien slechts het uitzicht op de toren van Noordwèlle. Hun springerige en bijterige aard hebben ze uit het Amerikaanse ge west meegenomen. Belangrijker ech ter is lnm pels die of de Eskimo's deze aan de man brengen of dat een Zeeuwse fokker er mee naar de bont handelaar gaat, dezelfde lichtblauwe kleur en hoge waarde heeft. Er is wel het één en ander over gepraat op het dorpspleintje van Noordwelle toen vernomen werd dat Priemus, die men altijd als vlaswer ker en opperman gekend had, besloot een eigen bedrijf te beginnen. „Je lijkt wel gek om daarmee te beginnen", zeiden de dorpseconomen, „er zit geen stuk droog brood in". Priemus, en niet het minst zijn vrouw, dachten er anders over. Zestien foknertsen kwa men eind 1955 in Schouwen-Duive land aan. er verrezen kooien en al spoedig bleek dat de zeelucht de dier tjes goed deed: in mei van dit jaar werden er 270 jongen geworpen, vvaarvan één nertsenmoeder er tien voor haar rekening nam. Slechts ne gen van dit respectabele getal over leefden de „nertsenkinderziekten" niet. De heer Priemus volgde een spe ciale cursus in de verzorging, en de pelsbehandeling van de dieren en de resultaten die hij in z'n fokkerij tot nu toe bereikt heeft, zijn moedge vend. Elke dag worden de 342 pels dragers bekeken en, hoewel de heer Priemus nog een heilig ontzag heeft voor hun tanden, slaagt hij er in de bewoners van de eenmanskooien zo te doen lopen dat elk dun plekje in de wol of het dekhaar direct wordt op gemerkt. Leven in de nacht Overdag voelen ze er weinig voor om hun slaaphokje te verlaten, maar 's nachts komt er des te meer leven in de nertsenkolonie. Behalve wan neer baas Prièmus tegen vier uur met het voeren begint. Gekookte aardappelen en gemalen rauwkost vormen het dagelijkse voedsel, waar bij de voornaamste zorg is elke voed selvergiftiging voor. de beesten te voorkomen. Een speciale vrieskast helpt mee elke infectie op de voe ding te beperken. Tussen de kooien scharrelen wat kippen rond die elk afval van de nertsen nauwkeurig afpikken. Om de dierentuin te completeren wandelt 'n grote kat in de paden, angstvallig afstand houdend van de hokken, sinds een nerts hem zijn temden in de poot liet voelen. Wat nog niet veel ervaren fokkers gelukt is, bereikte de heer Priemus. Een van de grote mannetjesnertsen Suikergehalte van de bieten stijgt weer iets Grote onderlinge verschillen Met uitzondering van de twee fa brieken in Groningen, die vandaag of donderdag gaan draaien, zyn alle Ne derlandse suikerfabrieken reeds volop aan de bietenverwerking bezig. Hier en daar zitten nog vry veel aardappe len in de grond die eerst geoogst moe ten worden, doch overigens verloopt het bietenrooien vrij vlot, Hef groei zame weer van september en begin oktober bracht vele bieten opnieuw aan het groeien, zodat men nu aan een oogstraming voor het gehele land v«n tussen 2650 en 2700 müjoen kg. komt. Het vormen van nieuw blad heeft echter eind september het suikerge halte vrij belangrijk doen dalen. Zelfs 0.6 tot 0.9 '7r. minder. Gelukkig is het de laatste dagen weer behoorlijk ge stegen, waardoor het verlies praktisch ingehaald is. Er blijken echter voor deze tijd van het jaar zeer grote ver schillen in de gehaltes tussen de per celen onderling voor te komen, door dat het ene perceel veel sterker nieuw blad heeft gevormd, dan het andere. Zo komen er thans gehaltes voor van 17 c/o en hoger, maar ook van 14 tot 15 In Zeeland werd een dag of acht ge leden de 15 procent nauwelijks ge haald, doch nu komt men er gemid deld weer aan 15 K al zijn er nog steeds slechte partijen met een gehal te van byv. 14.2 </cIntussen heelt men goede hoop dat het suikerpercentage nog iets verder zal stygen, wat de uit eindelijke resultaten van het toch al matige suikerbietengewas van dit jaar slechts ten goede kan komen. Advertentie Waarom de last van ongezonde (en vaalt lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens "net principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet sinelt weg, geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt* u weer opgewekt en monter - een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag mei BonKorets. 13.30 per flacon. vermageringsdragees heeft zijn ware aard afgelegd en volgt, tam als een kat, zjjn baas, die hem strelen kan zonder dat de ge vaarlijke tanden deze kennismaking beëindigen. Voor de verkoop wordt de winter- pels gebruikt. De wol is 's zomers minder zwaar en heeft dan niet de prachtige zachtblauwe glans die elke bezoekster van een modeshow in ver rukking brengt. De lichtgrijze muta ties, moeilijk te telen, vatbaar voor de kleinste vergissing in de behande ling, worden in Noordwelle op proef gefokt en de resultaten zijn hoop vol. In december gaat de heer Priemus weer met de door hem zelf behan delde pelsen naar de martk. Hij twij felt er niet aan of zijn eerste gro te oogst zal een goed figuur slaan tegenover de ervaren fokkers. Vol gend jaar begint de teelt van de jon gen weer, maar, zoals de Germanen de naam Nerthus aan de godin van de vruchtbaarheid gaven, waarborgt elk nertsenpaar, mits goed gevoed en behandeld, een talrijk huisgezin. En elke nerts betekent 'n pels meer voor deze op Schouwen nog vreemde „in dustrie''. JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH M In Noordwelle is de heer T. j§ H Priemus begonnen met, een nertsenfokkerij. Eén van de grote mannetjesnertsen heeft zijn ware aard afgelegd. Hij volgt zyn baas zo tam als c,'i kat en laat zich strelen zon- H der zijn gevaarlijke tanden te §f 55 aebruiken. (FOTO P.Z.C.) Opzichter N.S. voor de Terneuzense kantonrechter Honderd gulden boete geëist overtreding distelverordening De 33-jarlge J. de B. uit Goes, op zichter weg en werken by de Neder landse Spoorwegen stond dinsdag te recht voor de Terneuzense kanton rechter, omdat hij als opzichter niet zou hebben voldaan aan de voorschrif ten van de distelverordening. Op 9 juli j.l. namelijk waren in de gemeen te Axel op twee percelen grond van de N.S. grote hoeveelheden bloelende dis tels en op 10 augustus was op een per ceel grond, eveneens van de N.S., een hoeveelheid zgn. melkwled, dat ook onder de verordening valt, aangetrof fen. De opzichter, die nog niet lang in Zeeland werkzaam is. verklaarde, dat hij, zodra er een klacht was binnenge komen, er onmiddellijk werk van had gemaakt en bovendien wist hij niet, dat melkwied ook onder de verorde ning viel. De ambtenaar van het O.M., rar, Th. Lebret, verklaarde, dat een zo groot lichaam als de Nederlandse Spoorwegen veel werk en energie vraagt, maar dit neemt niet weg. dat de distel een bron van schade voor de in de omgeving van de emplacemen ten wonende landbouwers vormt en de verordening dient dan ook te worden nageleefd. Zijn eis luidde tenslotte in totaal 100.of twintig dagen. De verdediger, mr. W. K. H. Dieleman be toogde, dat de N.S. met haar enorme emplacementen de verordening wel ter harte neejnt, doch niet iedereen heeft een even góede k'jk op dege zaak. Mr. Dieleman nam de verordening onder de loep. Hj' betwijfelde of zijn cliënt als employé der Nederlandse Spoor wegen hier wel gedaagd en veroor deeld kon worden. Nadat pleiter o.m. een arrest van de Hoge Raad had aan gehaald. waaruit zou blyken. dat hier bij strafoplegging slechts één enkele straf zou kunnen worden toegepast en hij gewezen had op de excentrische ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen en op het feit, dat hier van kwade trouw geen sprake is geweest, verklaarde de kantonrechter mr. H. van dén Belt over veertien dagen schriftelijk von nis te zullen wijzen. Ga beter en gezonder slapen op I KI-TRAS De nieuwe moderne matras van IKIPREEN-O, het speciale schuimpiastic met dragende veerkracht! Comfortabel, hygiënisch, doelmatig! 15 jaar garantie. 122.50 Nieuw gemeentehuis in St. Maartensdijk? Met algemc-nc stemmen werden B. en W. van St. Maartensdijk door de raad gemachtigd tot het voorberei den van de bouw van een nieuw ge meentehuis. Onder de Molendijk zal een nieuwe straat worden aangelegd. Het plan om een nieuw schoolplein aan te leggen werd verworpen. De heer J van der Schaaf werd benoemd tot bij zonder vakman. De heer P. Poot werd met ingang van 1 januari ontslag ver leend als gemeentebode en haven meester. „Tot vijf over twaalf" in Zeeuwse plaatsen De uit documentaires en journaals vervaardigde film „Tot vijf over twaalf", die reeds eerder in Vlissin- gen werd vertoond, zal deze maand in een aantal plaatsen in Zeeland te zien zijn. Het is een film, die een op de werkelijkheid afgestemd beeld geeft van gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog, met o.m. authentieke opnamen over Hitler's privéleven op „Berchtesgaden" en verder over tal van oorlogshandelingen, zoals de overval op Pearl Harbour. „Tot vijf over twaalf" is dus geen geromantiseerde speelfilm, maar veeleer een uitgebreid journaal, waar van de technische kwaliteiten nogal eens te wensen overlaten, maar dat grote geschiedkundige waarde bezit en ongemeen interessant is. De reeks voorstellingen begint 19 oktober (in Oostburg) en duurt tot en met 26 oktober waarbij de 'film in achtereenvolgens ae volgende plaat sen vertoond zal worden: Oostburg, Middelburg, IJzendijke, Vlissingen, Domburg en Yerseke. Kunsttentoonstelling in Vlissingen In het Stedelijk Museum In het Stedelijk museum in Vlis singen wordt zaterdag 27 oktober 'n kunsttentoonstelling geopend door 't lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland de heer A. Schout. Deze ten toonstelling van Belgische kunst verzameling W. Volkaert, Mechelen maakt deel uit van de viering van het tienjarig bestaan van het Neder lands-Belgisch cultureel akkoord. De expositie is georganiseerd door de gemeente Vlissingen. De raad ver leende hiervoor reeds kredieten. De expositie omvat schilderijen, aqua rellen, beeldhouwwerken, kortom ve lerlei uit de verzameling Volkaert te Mechelen. Het betreft hier geen ultra modern werk doch beeldende kunst 0.a. uit de twintiger jaren. De ten toonstelling duurt van 27 oktober tot 18 november. Botsing Maandagmiddag omstreeks half drie kwamen in de Burchtstraat te Oostburg twee vrachtauto's in bot sing. Toen de-voorop rijdende, mot- •suikerbieten geladen auto, bestuurd door de heer A. W. V. uit Nieuw-' vliet in de Burchtstraat wilde stop pen, kon de achter deze auto aanrij dende auto van het waterschap „Het Vrije van Sluis", bestuurd door de heer A. A. L. uit Schoondijke niet meer op tijd stoppen, zodat een aan rijding het gevolg was. Er was lich te materiële schade; persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. LEZERS SCHRIJVEN Actie zwembad Goes Naar aanleiding van het ingezon den stuk van de heren I. van Bel en E. W. Carels inzake „Actie Zwembad Goes", verklaren de besturen van de Goese zwemvereniging ,,'t Sas" en de Goese zwem- en poloclub „de Gan- ze" dat zy deze actie ten volle on dersteunen. Zij roepen hierbij de inwoners van Goes en speciaal de leden van hun verenigingen op hun adhesiebetuigin gen te willen zenden aan een der na volgende adressen: 1. van Bel, C. de Graaffstraat 23 en E. W. Carels, Leliestraat 79. Ook bovengenoemde besturen zijn van mening dat in een zich zo snel uitbreidende stad als Goes een be hoorlijk zwembad inderdaad niet mag ontbreken. Het bestuur Goese zwemvere niging ,,'t Sas". Het bestuur Goese zwem- en po loclub „de Ganze". POLITIERECHTER MIDDELBURG Voor de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, stond dinsdag morgen terecht de garagehouder C. V. uit 's-Gravenpolder, die op 5 septem ber j.l. op de 's-Gravenpolderseweg nabij Goes zijn auto in kennelijke staat van dronkenschap bestuurd had. V. had op die dag met succes examen ge daan voor een vestigingsvergunning en was dit heugelijke feit in Goes gaan vieren, juist op marktdag. Hij ontmoette enkele vrienden, zodat er meer dan één glaasje gedronken werd. Dé verbalisant had hem verboden om een auto te besturen, waarmee V. het volledig eens was. Hij zou wel een taxi nemen. Op de vraag of de politie hem dan naar huis wilde brengen, werd niet inge gaan, omdat deze Instantie nu eenmaal niet als taxibedrijf dienst doet. Aan het eind van het lied is V, toch in zijn auto gestapt. Slingerend met snelheid van 120 km over de weg De officier, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop, merkte op, dat V. reeds eerder voor dronkenschap ver oordeeld is. Hij eiste een gevangenis straf van twee weken onvoorwaarde lijk met ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van zes maanden. Uitvoerig ging de raadsman, mr. P. C. Adriaanse in op de omstandighe den, waaronder dit feit, dat zo vreug devol begon, maar zo triest eindigde, gepleegd is. Pleiter verzocht de uiter ste clementie te betrachten. De poli tierechter vonniste met 2 weken en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 4 maanden. M. C. van H,, zonder beroep, uit Middelburg was in Souburg bekeurd omdat hij eveneens in kennelijke staat van dronkenschap zijn rijwiel bereed. Hoewel hij zich op welsprekende wij ze verdedigde, kostte hem zijn over treding 25 of 5 dagen, nadat de of ficier j 40 of 8 dagen geëist had. De landbouwer C. M. uit Vrouwen polder had een zekere W. P: mishan deld door hem een stuk hout naar het hoofd te gooien, omdat P. een beter stuk grond uit de herverkaveling ge kregen zou hebben. De eis luidde 20 of 4 dagen; het vonnis was conform. A. M. uit Arnemuiden had onge veer elf kg. koper van een firma te Middelburg gestolen. De officier weeg erop, dat verdachte reeds voor meer van dergelijke gevallen met de justitie in aanraking trekomen Is. Mr. Schen- ltenberg van Mierop kreeg de "indruk, dat M. moeite heeft om zich in de maatschappij te handhaven. Hq eiste. 10 dagen onvoorwaardelijke gevange nisstraf. Het vonnis luidde conform. Vijftien gulden was de eis en het vonnis voor mevr. P, A. uit Middel burg, die mej. W. beledigd had, omdat mej. W. een meisje van twee jaar op haar „bipsje" geslagen had Ongehoorde snelheid De handelaar L. de V.- uit Kloetinge had op 29 augustus j.l. onder invloed van sterke drank met ongehoorde (Advertentie) Mannen, die alles van zuivel afweten zijn deze week in Middelburg gearriveerd en bouwen op de Markt thans met noeste vlijt twee grote tenten om daarin tijdens de komende dagen (van 18 tot en met 27 oktober) allerlei Nederlandse zuivelheerlijk- heden te kunnen exposeren. Vurige propagandisten zijn het, deze mannen en van daar, dat ze elkaar al tim merend en sjouwend krach tige slagzinnen toeroepen. „Doe meer met kaas" klonk het forse geluid door dc tent van een zutvelheer, die een goed-gelijkend koeien- portret aan de wand beves tigde en een collega ant woordde fier: „Met melk meer mans!" Achter in de tent werden fikse hamer slagen gehoord, waarbij ri' hameraar feestelijk Uitjo- delde: „Eet lekker met roomboter.." Het ziet er alles nu al goed uit, maar donderdag aanstaande be gint het feest pas goedDan wordt hier de grote tentoon stelling „In Zuivelland" ge opend en staat een staf van enthousiaste zuivellieden gereed om duizenden Zeeu wen de deugden van melk en melkorodukten te tonen ie deugden zijn niet ge ring Gisteren werd dat de; Zeeuwse pers duidelijk gemaakt tijdens "n conferentie, die de zuivel- heren speciaal voor dit doel hadden bijeengeroepen. On der het geno' van een i heerlijke melk het ser veren van een goed melk is minstens zo moei lijk als biertappen! wer den de vele zuiveldeugden opgesomd en men verstrek te er enige drukwerkjes bij, die boekdelen spraken. Ei witten, melksuiker, kalk, vet, vitamines van A tot en met E, ziedaar enige zaken, die men in een goed getapt glas melk (niet te verwisse len met een goed glas tapte melk!) aantreft. Maar vlak kaas ook niet. uit! Daarin zitten namelijk grote aan tallen eiwitten en kalkzou- ten, terwijl in de roomboter de vitaminen om zo maar eens te zeggen elkaar zitten te verdringen. Overigens bleek die room boter het zorgenkindje van de heren. Trouwens, men mag wel zeggen: het zor genkindje van het héle Ne derlands Zuivelhureau, dat deze komende tentoonstel ling zo grondig voorbereidt. Want de heren deelden de meelevende journalisten enige droeve cijfers mede over het Nederlandse boter- verbruik. Dat is slechts 2,9 kg. bojer per hoofd per jaar, terwijl datzelfde hoofd niet minder dan 19 kg. xnar- «garine slikt! In België lig gen de verhoudingen héél anders en veel 'gunstiger, zeiden de heren jaloers: 11,1 kg. roomboter per hoofd per jaar, tegen 9,6 kg. margarine. Het boterverbruik in Ne derland moet dus om hoog, vindt het Zuivel- bureau en mede daarom zal op de tentoonstelling een speciale keuken worden in gericht om eens te laten zien, wat men allemaal met boter kan doen. Maar ook wat men met kaas en melk en andere zuivelzaken kan klaarmaken. Want de Ne derlandse huisvrouw gaat nog teveel van het stand punt uit, dat een goede pot een vette pot is en dat is hé lemaal niet waar, zeiden de heren tot de verslaggevers. Sla de voedingstabellen er maar op na. Daarom zullen nu in Middelburg kokende, bakkende en kokkerellende dames van het Zuivelbureau op deze tentoonstelling eens precies tonen, wat er allemaal met zuivelzaken kan worden gemaakt. En de Zeeuwse huisvrouwen H.H. keukenpieten zijn ook welkomzullen de da mes nauwkeurig op de vin gers kunnen kijken, want daartoe zijp speciale spie gels aangebracht. erder biedt de exposi- allerlei indruk wekkende attracties, zo vertelden de zuivelheren. En vol ontzag noteerden de jouraalisten, dat er zelfs 'n sprekende koe komt! Tijdens de tentoonstelling (tot 27 oktober) wordt nauw contact onderhouden met de plaatselijke melkhandel, het geen gisteren begon met een speciale voorlichtingsbijeen komst in het Schuttershof. Er worden voorts bijeenkom sten voor huisvrouwen ge organiseerd, voor de school jeugd zijn excursies moge lijk, er zullen in een daartoe ingericht bioscoopje film pjes worden gedraaid, kort om het zal aan de organisa toren niet liggen, wanneer de koe niet aan haar trek ken komt! Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de schoolmelkvoorziening. En dat is in Zeeland wel no dig, aldus verklaarde de heer H, Chr. Meijer, inspecteur voor de schoolmelkvoorzie ning. In dit gewest is er na melijk maar één plaats, die dit kent: Wemeldinge! En de heef Meijer zette uiteen, hoe zeer deze voorziening nodig is voor het Zeeuwse schoolkind en hy verwees daarbij naar een rapport van wijlen dokter Looyen, school arts in Goes. De geneeskun dig inap. in Zeeland, die een onderzoek liet instellen naar het melkgebruik thuis van het Zeeuwse schoolkind, rapporteerde vorig jaar, dat dit melkgebruik aan de lage kant was en zeker niet ideaal mocht worden ge noemd, zodat aanvulling op school dringend" geboden is. „De kinderen hebben in de klas behoefte aan wat ex tra's" betoogde de heer Meijer met vuur, „want de tijd tussen ontbijt en de vol gende maaltijd duurt voor de meesten te lang. Melk is bovendien onmisbaar voor gebit en beendercngestel! Daarom vraag ik vooral aandacht voor alles, dat over de schoolmelkvoorziening op de expositie wordt getoond!'' En ook dit zal dus kunnen gebeuren vanaf donderdag, wanneer de commissaris der koningin de tentoonstelling heeft geopend. Ondertussen bouwen de zuivel-lieren vandaag energiek verder aan ae tenten erfde expositie om al les op tijd klaar te krijgen. •En ze stapelen nu reeds de zuivel-attractles op, die elke 25e, 100e en 500e bezoeker zal ontvangen. Het zijn flin ke mannen, deze zuivëlhe- ren! Toen we gisteren af scheid van hen namen kre gen we een ferme handdruk. „Doe meer met kaas" zeiden ze opbeurend. En hen in de trouwe zuivel-ogen blikkend antwoordden we met gepas te ernst: „Met melk meer mans snelheid over de weg bij 's-Heer Arendskerke gereden. De verbalisant vertelde ter zitting de toedracht van het gebeurde. Met een collega had hij De V. reeds zien aankomen het was half twee 's nachts langzaam rij dend en slingerend over de weg. De politiemensen zijn De V. in hun auto achterna gereden en toen hij aan het slingeren bleef zijn zij hem voorbijge reden om een stopteken te geven. De V. schoot de politiewagen echter met grote snelheid voorbij. Dit herhaalde zich enkele malen, waarbij De V. soms snelheden haalde van om en nabij de 120 km. Toen het de verbalisanten eindelijk gelukte verdachte tot stop pen te dwingen, verklaarde hij een in zinking gehad te hebben. „U moet uw inzinkingen niet op uw medemensen botvieren", aldus de of ficier, die, omdat De V. reeds eerder veroordeeld was, een onvoorwaar delijke gevangenisstraf eiste van drie weken en één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierech ter legde 3 weken gevangenisstraf op, maar reduceerde de ontzegging tot 8 maanden. De fabrieksarbeider F. D. J. uit Vel- zen mocht tijdens een familiefeestje in Hulst een motorfiets proberen, maar had onder invloedeen aan rijding veroorzaakt. De eis was 1 week gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 3 maan den. Het vonnis luidde 60 of 12 da gen. 2 weken voorwaardelijke gevan genisstraf met 'n proeftijd van 2 jaar en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 3 maanden. Mevr. C. v. S.de J. uit Sint-Maar tensdijk had een zekere B. mishandeld door hem een klap in het gezicht te geven. Daar het in een driftbui ge beurd was, zoals verdachte verklaar de, bleef het bij 15 of 3 dagen, Eveneens voor een geval van mis handeling werd H- F. M. uit Zierjkzee conform de eis veroordeeld tot 2 we ken gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. J. W. B., grondwerker uit Renesse, had in de nacht van 23 op 24 septem ber zijn auto bestuurd tegen het ver bod van de politie in, omdut men ver dachte niet in staat achtte om te rij den. De officier eiste 50 of 10 dagen, en 2 weken voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde 50 of 10 dagen. De caféhouder J. M. P. den O. was er van beschuldigd in zijn woonplaats Terneuzen ongeveer 400 kg oud ijzer gestolen te hebben. Hoewel verdachte ontkende, achtte de officier het ten- lastegelegde wel bewezen en eiste 25 of 5 dagen, twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee- jaar. Het vonnis luidde 25 of 5 dagen. Aanbesteding Maandag werd in het polderhuis van het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg in het openbaar aanbesteed het aanbrengen van een nieuwe verharding met bijkomende werken tot een totale lengte van 2,25 km op de Polderweg nabij de Kruis- dijk onder de gemeente Groede. De inschx-ijvingen waren als volgt: M. P. Hol, Hulst 101.340; J. de Oude, Biervliet 103.850; fa. E. L. K., Geleen 112.400; C. de Ruijsscher. Biervliet 113.500; J. Hoogesteger, Wemeldinge 119.280; N. B. M„ Zaandam 123.450. De raming bedroeg 90.600. Da gunning werd aangehouden. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8