Veiling Walcheren vierde gouden jubileum op sobere wijze PHILIPS „Infraphil" DE NIEUWE WATERTOREN VAN TERNEUZEN E UITREIKING VAKDIPLOMA'S MELK- EN ZUIVELHANDELAAR :mn Zeeuwse Almanak OPLEVING IN DE UIENHANDEL Agenda 2 t" tCU V t £t U l A LE 6 A to O fV i O.o L li A ti.'l WOENSDAG 1Y Utvi'OBER iyö6 GEEN FEESTSTEMMING Negatieve houding regering gelaakt Op 8 februari 1906 slak oen groep Walchcrse tuinders de koppen by el kaar en belegde een vergadering met als resultaat, dat besloten iverd tot de oprichting van een veilingvereniging. Er was reeds direct animo, want 115 leden gaven zich op. Tijdens de jaarlykse algemene vergadering van de coöperatieve veilingsvereniging „Walcheren" G.A., die dinsdagmiddag in de veilingzaal te Middelburg gehouden werd, heeft de voorzitter van het be stuur, de heer B. Koole, een rede gehouden ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan der veiling. Een werkelijke feestrede is het echter niet geworden, want de veiling heeft momenteel de wind niet in de zeilen. Ook het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Joziasse, was enigzins in mineur gestemd. De secre taris wees erop dat de regering de Walcherse tuinders in hun financiële moeilijkheden, ontstaan door de oorlogshandelingen, niet voldoende hulp ge boden heeft. De heer Koole bepaalde zich in zijn rede eerst tot het afgelopen jaar. dat voor verschillende tuinders niet zo rooskleurig geweest is. Men heeft te kampen gehad met droogte en andere omstandigheden, die een ongustige invloed op de veiling gehad hebben. Deze druk is uiteraard ook merkbaar in de veiling als afzetorganisatie. Reeds in een vorige vergadering had de voorzitter er op gewezen, dat de leden zich zullen moeten bezinnen op wat er gebeuren moet, want de ver hoging van de onkosten houdt geen gelijke tred met de inkomsten. Reorganisatie In dit verband stipte de heer Koo le aan, dat de veiling zal moeten doorgaan met de reorganisatie, waar aan met alleen de organisatie, maar ook de leden persoonlijk hun volle me dewerking moeten geven. De leden moeten los laten, wat oud en verou derd is en zij moeten zich aanpassen aan wat nu gevraagd wordt. „Geheel onze bedrijfsvoering zal gebaseerd moeten zijn op de tijd. waarin wij leven", zo zei de heer Koole, die dit een eerste eis noemde, willen de Wal cherse tuinders zich met hun gezin én de afzetorganisatie nog een be staansmogelijkheid scheppen. Ook de afnemers zitten met hetzelfde pro bleem, hoewel de heer Koole kon op merken dat de onderlinge verhouding goed is. Dit stemde hem dankbaar, want door overleg proberen de tuin ders te bereiken wat nodig en nuttig is en soms noodgedwongen moet ge beuren voor het algemeen belang. In zyn historisch overzicht merkte de heer Koole op, dat de tuinder in 1906 nu niet bepaald een ge makkelijk bestaan had. Ook na de oprichting van de veilingsvereni ging bleven de moeilijkheden, maar men zette door en met suc ces. In 1918 kwam er een reorga nisatie aan de orde, waarby de oude Vereniging ontbonden en de nieuwe opgericht werd met de huidige naam. Tijdens de ledenvergadering van 1926 werd het bestuur voor een moei lijke taak gesteld. Er was namelijk een tekort, dat moest worden betaald door de leden. In een volgende ver gadering werd het bestuur gevraagd om plannen te maken voor een vei lingsgebouw. Dit gebouw kwam er en wel aan de Kanaalweg te Middelburg. Toen deze veiling in juni 1929 ge opend werd, is de vereniging de strijd begonnen op volledig coöperatieve grondslag. In de crisisjaren na 1931 moesten ook de veilingleden hun of fer brengen. Oorlogsdagen Uitvoerige aandacht besteedde de heer Koole aan het oorlogsjaar 1940, waarin de gebouwen gedeel telijk een prooi der vlammen wer den. In 1944 werden niet alleen de gebouwen, maar ook de tuinen, opstanden en gronden van de tuin ders door de vloedstroom stukge slagen. Toen het water weg was, kwam het persoonlyk initiatief bij de Walcherse tuinders weer bo ven. Zy herstelden hun landerijen en herbouwden hun huizen, terwijl ook de veilingsgebouwen enigszins hersteld werden. Er werd echter een plan voor nieuw bouw klaargemaakt. Het resultaat was een pracht van een veiling, groot en ruim mét een koelhuis aan de Evertsenstraat te Middelburg. „Door de hulp van vele instanties zijn wy zover gekomen", zei de heer Koole en hierbij dacht hy in de eerste plaats aan het Centraal Bureau en de Centrale Raiffeisenbank. die hy voor hun steun hartelijk dankte. Maar de lasten waren hoog, aldus de voor zitter; men kon juist het hoofd bo ven water houden. Een van de gróót ste tegenvallers was het ontbreken van steun der regering, want de tuin ders hebben voor een groot deel zich zelf moeten behelpen. Nog steeds is de volledige vergoeding van dé op standen niet afgerekend. De heer Koole vroeg zich af of er voor de tuinders geen goéde bestaansmoge lijkheid geboden kan worden. „Maar niet de hulp van de twee centrales is het bestuur verder gegaan met als resultaat het financieringsplan, waar door de positie van de veiling weer sterk gemaakt kan worden", zo be sloot de heer Koole. Nul op request Zoals gemeld liet ook de secreta ris zich somber uit over de hulp der regering. De lieer Joziasse merkte op, dat het dagelijks bestuur wel meen de een beroep te mogen doen bij de regeringsinstantie om een klein ge deelte uit de Marshalpot van vijf miljoen gulden (voor de tuinbouw) beschikbaar te stellen om de Wal cherse tuinders uit hun financiële moeilijkheden, die door de ramp wa ren ontstaan, te halen. „Maar wij kregen niet direct, maar later nul op ons request", aldus de secretaris, die zich verder afvroeg, svaar die 50 maal f 100.000 naar toegegaan wa ren.... Uit het jaarverslag tekenen wij voorts nog op, dat de aanvoeren en prijzen in het voorjaar normaal wa ren. hetgeen échter niet gezegd kan worden van de aanvoer in dc nazo mer. Voorts werden nog bijzonderhe den gemeld over de grossiers, de be standscommissie, de ledenlening, en de belastbaarheid der leden, die voor de veilers aan de hoge kant is. Advertentie Kou gevat Philips „Infraphil" weg verkoudheid! PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verstuikin gen, verwondingen, steenpuisten, winter handen en -voeten. Raadpleeg uw dokter. Kolendampvergiftiging in Hoedekenskerke In Hoedekenskerke heeft zich vermoedeiyk door het mistige weer en doordat de schoorsteen enigszins ver stopt was een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan by het bejaarde echtpaar D. Mevrouw D. raakte bewusteloos en de heer D. ging toen de buren waarschuwen. Zodoende kon er ge lukkig nog op tijd worden Ingegrepen. Nadat er frisse lucht in de woning was gelaten, kwam mevrouw D. spoe dig tot bewustzijn. Examen De heer W. J. van Melle te Goes slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen geneeskunde. f Advertentie J Met de bouw van de watertoren der waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-Vlaandereri" te Terneu- zen, die hedenmiddag, evenals het uitgebreide hoofdkantoorgebomv der maatschappij, officieel in gebruik wordt genomen, werd op donderdag 7 januari 1954, toen de eerste proef- paal werd geslagen, een begin ge maakt. Het fraaie bouwwerk kwam tot stand onder architectuur van het ingenieurs- en architectenbureau A. J. van Eek te 's-Gravenhage en werd uitgevoerd door n.v. gebr. Van Hccs- wijk's aannemersmaatschappii te Best. De hoogte van de toren, die een vijftal reservoirs telt met een geza menlijke bruto-inhoud van 2650 m3. bedraagt tot aan de spits circa 53 m. N.A.P. De fundatie van het bouw werk bestaat uit 163 betonpalen, ter lengte van 7 m voor de toren en 50 betonpalen, eveneens ter lengte van 7 m voor de bijbouw. De betonnen draagvloer van de toren is 1.75 m dik en heeft een oppervlakte van rond 250 m2.a Aan materialen werd by de bouw verwerkt 1800 m3 beton, waarvan 1300 m3 waterdicht, 170.000 kg be- tonyzer, 150.000 stuks geglazuurde stenen, 80.000 stuks stenen in de bui tenwand, en 30.000 stuks stenen als klamplaag. Het gewicht van de toren bedraagt zonder water rond 5.5 mil joen kg en geheel gevuld rond 8 mil joen kg. Van de vyf boven elkaar gelegen IN AXEL EN MIDDELBURG De heer E. G. H. Haighton: I VAN TOT DOODSHOOFDVLINDERS In aansluiting op ons artikel over de doodshoofdvlinder delen wy, met dank aan de lezers mee, dat na het schryven van het. artikel nog de vol gende opgaven zijn binnengekomen: Levende exemplaren 6 sept. licht schip Noordhinder; 6 en 7 sept. Sint- Maartensdijk; 2 en 4 sept. resp. Sint- Laurens en Middelburg. (10 sept. Hal steren, dus buiten Zeeland). Dode exemplaren 19 sept. Domburg; 8 oktober P.Z.E.M., Vlissingen; 11 okt. Schore. Rups 20 september Haamstede. Pop 26 sept. Brouwershaven. In totaal kregen wy uit Zeeland 24 opgaven. Ook elders in ons land werd de invasie opgemerkt. De heer Lemp- TREIN Een zeventigjarige uit Goes ver blijdde ons met de mededeling, dat hij dit hoekje altijd met genoegen leest en bovendien leverde hij een bijdrage „uit de oude doos", zoals hij zelf opmerkt. Een verhaal over de eerste trein, die destijds in Zeeland arriveerde, onze bejaarde lezer nog verteld door zijn grootvader! Die eerste trein dan had als eind doel Goes en de aankomst toas een gebeurtenis, die vanzelfsprekend tal van mensen op de been bracht. Het enthousiasme bereikte evenwel een hoogtepunt, toen de gloednieuwe sta tionschef plotseling sprak: .Wie van jullie een gratis reisje naar Bergen op Zoom mee wil maken, heeft maar in te stappen. We vertrekken direct!" Brave huisvaders raakten in op winding. Ze legden beslag op knaap jes en zonden die met als belo ning een paar centen naar moe der de vrouio om mee te delen, dat vader niet met het middageten thuis zou zijn. Hij ivas met de trein naar Bergen op Zoom! Inmiddels gilde de stoomfluit, de trein zette aan endaar ging het richting Bergen op Zoom. Maar die middag srjn al die gratis klanten toch niet in de Brabantse stad terecht gekomen. Want ter hoogte van de Goese voorstad koppelden de spoorwegmen sen de wagon met gratis-reizigers zonder meer df en de meesten zijn vermoedelijk nog ruimschoots op tijfl voor het middageten thuis geko men ke berichtte ons, dat hem vanuit Leeuwarden 30 opgaven bereikten. Het maandblad „Natura" maakte melding van 5 exemplaren In de om geving van Amsterdam. Z. B.B.-OEFENING Sint-Annaland was maandagavond in alarmtoestand! Een blokploeg van de B.B. hield een oefening. In de an ders zo rustige Klippelstraat was het een drukte van belang. Vijandelijke vliegtuigen hadden bommen gewor pen en bij een „bominslag" was „brand" uitgebroken. Er waren vele gewonden. De mobiele reddingsploeg werd ingeschakeld en ook werd er ge bruik gemaakt van de mobilofoon. Om de „brand" te blussen werd dade lijk de hulp ingeroepen van de vrij willige brandweer die het vuur spoe dig meester was. GROENTEKONINGIN Amerika's Groentekoningin miss Beverly Bishop is in Rilland geweest! Voor de leden van de Bond van Plat telandsvrouwen vertoonde zij lan taarnplaatjes over het leven van de plattelandsvrouw in de Ver. Staten. Ook vertelde zij iets over de „4 H"- clubs. Deze clubs spelen in Amerika een belangrijke rol by de vorming van de jeugd. Zoals bekend brengt miss Bishop, samen met een vriendin, gedurende enkele weken eeia bezoek aan Zeeland. BRANDJE In de graanopslagplaats van de heer J. Luteijn té Sint-Kruis brak brand uit. Door een onjuiste handelihg aan de oliestookinrichting van dé graan- schoonder en -droger vatté een roos ter vlam en begon net graan te smeu len. De brandweer van Aardenburg was spoedig ter plaatse en wist met bluspoeder en koolzuursneeuw een ernstige brand te voorkomen. Het rooster van de graandroogmachine was door het vuur verteerd. Enkele duizenden kilo's graan gingen ver loren. Advertentie Bevrijdt U van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor To- gal. Togal, het middel bij uitne mendheid. dat baat waar andere fa len. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,40 en f 8,88. H Dinsdagmiddag vier uur ging op het dak van het in dan- bouw zijnde gereformeerde verenigingsgebouw te Zonne- H maire de vlag in top. FOTO P.Z.C.) Illllülilllllllllllll Ir. W. J. van de Ree benoemd bij Rijkswaterstaat te Vlissingen i Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is met ingang van 1 november 1956 ir. W. J. van de Ree benoemd tot ingenieur van de rijkswaterstaat in vaste dienst, ter standplaats Vlissingen. burg de uitreiking der diploma's on- der-leiding van de heer Harmsen en Steeds verder studeren de heer Haighton sprak de geslaag- j j den toe. De heer Harmsen reikte de In Axel en Middelburg werden de diploma's uit. Als docent én voorzit- .....v. ter van de krjjig. WaIcheren der Zeeuwse melkfederatie voerde de heer Voogd, hoofd van de lagere landbouwschool _te Middelburg, het diploma's uitgereikt aan de geslaag den van de vakcursus 1955-1956 voor melk- en zuivelhandelaar. Na een openingswoord van ir. W. L. Harm sen, gewestelijk directeur van het vakonderwys in de provincie Zeeland sprak in Axel de heer E. G. H. Haigh ton, directeur van de stichting „Vak opleiding voor de Melkhandel en Zui- veldetailhandel". De heer Haighton feliciteerde de geslaagden met het behaalde resultaat en hij drong er op aan steeds verder te studeren, een goed vakblad te lezen en bovenal het geleerde in praktijk te brengen. Ook wees hij op ae ontwikkeling die thans in de middenstandswfereld plaats vindt. Daarom is het harde noodzaak dat men als gediplomeerd melkhande- laai te voorschijn treedt. Met een toepasselyk woord voor iedere geslaagde overhandigde de heer Harmsen de diploma's. Te Axel Voerden nog het woord de heren Booy en Boone als docenten en de heer Pol derman namens de afdeling Zeeland van de Prot. Cr. Bond van Melkhan delaren. Tenslotte sprak de cursist De Boeije uit Westdorpe mede na mens zijn klasgenoten (te Axel slaag den alle cursisten) een woord van dank tot de leraren. Evenals in Axel stond in Middel- Het is met. de uienhandel nog steeds een eigenaardige zaak. Door het over vloedige aanbod kon de telersprijs van augustus toen 10 tot 12 cent per kg. betaald werd zich in de loop van september niet handhaven en daalde tot 8 cent per kg. Door de buitengewoon hoge opbrengst op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden was een prys van 10 tot 12 cent per kg. nog vrij behoorlijk; 8 cent per kg. is uiteraard slechts een matige prijs, maar daar de andere Iandbouwpro- dukten zoals aardappelen, vlas en graan ook matig geprijsd zijn, waren hét vooral kleinere telers die voor 8 cent verkochten, terwyl ook grotere telers kleinere partijen tegen deze prijs begonnen te leveren. Dit had tot gevolg dat de markt ruim voorzien bleef en men in september een hoe veelheid uien kon exporteren, zoals de laatste jaren niet meer is voorge komen. Vooral Duitsland (met ruim 9</> miljoen kg) gaf hierbij de door slag. In tegenstelling met de opbrengst iai Zuid Holland en Zeeland, blijkt de Oogst Ln Noord Holland niet mee té vallen. Hoe het in dit opzicht in het buitenland is, is nog niet bekend; wél komen er ln Engeland en Duitsland thans uien van eigen oogst aan de markt, maar van een verdringing van de Hollandse üi, zoals in andere jaren, is nog geen sprake. Ook is er nu nog geen concurrentie van Ita liaanse, Hongaarse of Poolse Uien, al valt het te verwachten, dat Italië thans spoedig zijn produkt óp dé markt zal brengen. Al met al kan echter gezegd wor den, dat de sombere stemming en de pessimistische verwachtingen van en kele maanden geleden, toen men een slecht uienjaar voorspelde, geheel zijn verdwenen en hebben plaats ge maakt voor een gematigd optimisme. Gelet op de grote export van laatste weken schijnt daarvoor ook wel enige grond al blijven verrassin gen niet uitgesloten. De prijs liep on dertussen weer wat op en is nu 13 cent per kg. bij een willige markt. De hoeveelheid, die in september werd geëxporteerd bedraagt 20 mil- {'oen kg. Hiervan gingen 9% miljoen :g naar Duitsland en ruim 9 miljoen kg naar Engeland. Verder werden naar West-Indiq, 550.000 kg, België 490.000 kg, Afrika 415.000 kg, Midden-Amerika 40.000 kg, Cuba 30.000, Nieuw-Guinea 20.000 kg, IJsland 13000 kg, Luxem burg 12000 kg, Noord-Amerika 10.550 kg, Zweden 10.000 kg, Noorwegen 5000 kg en Frankryk 1700 kg uitge voerd. Het Engelse leger in Duitsland consumeerde 10.000 kg, terwijl een monsterzending van 100 kg naar Oostenrijk werd verzonden. Van de nieuwe oogst 1956/'57 was eind sep tember 32 miljoen kg geëxporteerd. Dit is ongeveer een kwart van de voor export beschikbare hoeveelheid. woord. De heer Boone sprak als do cent en tevens namens het bedrijf schap „Detailhandel in Melk en Melk- Zuivelprodukten". Voor de afdeling Zeeland van de Prot. Christ. Bond van Melkhandelaren voerde de lande- lyk secretaris, de heer C. de Boer, het woord. Onder aanbieding van een rokertje werd ieder der leïaren afzonderlijk adnk gebracht. Hierbij werd het woord gevoerd door cursist Deur waarder uit 's-Heer Arendskerke. In Middelburg werd het diploma overhandigd aan J. M. de Back, Goes; M. C. Deurwaarder, 's-Heer-Arends- kerke; A. J. Francke, Sint-Laurens; J. Hamelink, Wemeldinge; S. C. Klaasse Arnemuiden; L. P. Leendert- se, Wissekerke; P. Cr. Louws, Se- rooskerke; J. Poppe, Middelburg; J. Remijnse, Wolfaartsdyk; mej. P. Re- mynse, Wolfaartsdyk: A. Vos, Vlis singen; L. J. Witte, Nieuwdorp; G. Heyboer. Sint-Annaland. In Axel slaagden: R. Th. de Boeije, Westdorpe; mevrouw M. L. de Calu- wé-Van Broeck, Hulst; C. P. Haak, Axel: mej. M. W. Kayser, Terneuzen; Th. P. de Koek, Kloosterzande; A. J. M. Nelen. Sas van Gent; Mevr. A. B. Ontjgrdonck-Van de Vijver, Philippi ne; mevrouw M. S. de RijckeDe Groene, Sint-Jansteen; Mej. J. S. M. Verbiest, Terneuzen; G. P. P. van Vooren. Hulst; C. J. de Zwart. Oost burg; A. C. M. Rammelaere. Eede. Nieuwe kranen op de werf van Kon. Mij. „De Schelde". In verband met de voortgaande ver betering in de outillage op de werf van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen werden twee kranen met froot hefvermogen besteld. Een is er estemd voor de noordhelling en een voor de zuidhelling. Het hefvermogen van de kranen is 40 ton tot op 21 me ter uit het hart van de baan en 16 ton op 45 meter. De grootste hellingkraan op de werf kan 20 ton hijsen op 18,5 meter en 10 ton op 33 meter. De hijs hoogte van deze kraan is rond 43 me ter en van de nieuwe kraan iets meer. Met de aanschaffing van de twee nieuwe kranen Is een bedrag van rond de 1,1 miljoen gulden gemoeid. Advertentie Rheumafiek? UW Spit in Uw rug AKKERTJES flitsen Uw klachten wegt Voorlichting aan de jeugd over het Deltaplan Naar wij vernemen zal de Werk groep Deltazaken Zeeland vrijdag avond 16 november a.s., op Initiatief en uitnodiging van ds. H. M, Stratlng, naar Goes komen om een gesprek met de jongeren van Beveland te hebben over de diverse vraagstukken rond het Deltaplan. De bijeenkomst wordt belegd door de classicale Hervormde Jeugdraad, die ook op ruime schaal uitnodigingen aan diverse jeugdorganisaties zal richten. Met opzet is de vrydagavond gekozen, omdat dan ook zoveel moge lijk middelbare scholieren deze byeen- komst zullen kunnen bijwonen. essrvoirs, die respectievelijk een in houd hebben van 366, 562, 568 en 580 m3, zijn de reservoirs 1, 2 en 3 voor- raadreservoirs, terwijl de reservoirs 4 en 5 het distributienet van Terneu zen voorzien. Boven de reservoirs op 40.99 m is de uitzichtruimte voor de bezoekers. De entree, hal, bedie- nings- en schakelruimten zijn in de bijbouw ondergebracht. DE WEKKING. Wat de werking betreft kan wor den opgemerkt, dat de reservoirs 4 en 5 dienen voor de voorziening Van de kom Terneuzen, zodanig dat bij klein verbruik reservoir 4 en bij groot verbruik reservoir 5 in dienst staat. De voeding van deze reservoirs vanuit de watertoren te Axel gaat automatisch over op het reservoir, dat de kom Terneuzen voorziet. Ook de voeding op de voorraadreservoirs verloopt automatisch, d.w.z. als re servoir 5 tot een bepaalde maat is leeggeraakt, schakelt de pomp in, om uit een lager reservoir 3, 2 en 1 de voorraad in reservoir 5 aan te vullen. Gedurende dit pompen gaat de voeding vanuit de watertoren te Axel over op reservoir 3. In het hart van de toren is een. lift schacht aangebracht, waarin een personenlift kan worden gemonteérd. De pompinstallatie bestaat uit twee Stork verticale pompen van 25 pk met een capaciteit van 80 tot 140 m3/h, afhankelijk van de voor druk uit de reservoirs. Behalve nor male met de hand afsluiters zijn er 9 pneumatisevh bediende afsluiters. Op 'n blindschema zijn die leidingen en afsluiters aangegeven, welke vopr het direct bedryf nodig zyn. Het in bedrijf zijn of komen van diverse lei dingen wordt door middel van licht effecten getoond. De officiële ingebruikstelling van de watertoren en van het hoofdkantoor geschiedt hedenmiddag door de com missaris der koningin mr. A. F C. de Casembroot. De opening wordt o.m. bijgewoond door mr. J. H. Klatte, se-, cretaris-generaal van het departement Van sociale zaken en prof. W. D. J. -M; Krul directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening.-Zowei de commissaris der koningin als de ver tegenwoordiger van de minister van sociale zaken zal by deze gelegenheid een toepasseülk aandenken in Leer- dams glaswerk met daarop het em bleem der maatschappij worden aan geboden, Gecompliceerd ongeval voor kantongerecht Terneuzen Slachtoffer kreeg blijvend letsel Voor het Terneuzens kantongerecht werd dinsdag de zaak behandeld te gen de 36-jarige chauffem- P. de S. uit Middelburg, flie op 28 juli J.l. met de door hem bestuurde vrachtauto, by een kruising van wegen in de Elle- strant te Sint-Jansteen, met de door gang had vrijgelaten voor een perso nenauto, die voorrang had. Daardoor was een botsing ontstaan, waarby de bestuurder van de personenauto, de arts J. F. M. J. C. uit Hulst zeer ernstig lichamelijk letsel met blijven de gevolgen had opgelopen. De chauffeur gaf een uiteenzetting van het ongeval, waarbij hij betoogde dat hy de veiligheid van de weg zo veel mogelijk in acht genomen. De moeilijke verkeerssituatie ter plaatse had hem echter parten ge speeld. De heer C., die als getuige werd gehooi d, verklaarde met matige snelheid te hebben gereden en verder dat indien de vrachtauto was door gereden er waarschijnlyk niets ge beurd zou zijn. De chauffeur daarvan bracht echter eerst zijn wagen tot stilstand en was vervolgens, toen de arts meende dat hij voorrang had, weer doorgereden. De ambtenaar van het openbaar mi nisterie, mr. Th. Lebret, kon zich het fysiek leed en de narigheid, die uit het ongeval zijn voortgekomen inden ken, maar kon dit bij de beoordeling daarvan geen rol laten spelen. De omstandigheden lagen door de situa tie ter plaatse voor de vrachtauto- chauffeur zeer moeilyk en hij wilde dit zwaar laten wegen. Mr. Lebret kwam tenslotte tot een eis van 35 of zeven dagen. De kan tonrechter ,mv. H. van den Belt, wil de eveneens rekening houden met het zeer moeilijke punt, waar de botsing zich afspeelde en mede met het feit, dat de chauffeur in zijn lange loop baan nimmer enig ongeval heeft ver oorzaakt. De uitspraak luidde dan ook conforni de eis. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 8. VVVVWAVVVVVWVWMVVV VANDAAG. Middelburg Electro: „Houten koppen", (a.l.) 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Puntje en An ton", (al.), 19 en 21 uur; Luxor: „De zwarte wreker", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „De jacht op kapitein Ehrticli", (14 jr.), 20 urn-. Terrein Krijger (De Ruy terlaan): Circus van Bever, 1G.15 uur en 20 uur; Prins van Oranje: Ledenvergadering Land- en Tuinbouw Onderlinge, afd. Zeeland, 13.30 uur: Prins van Oran je: Vergadering christelijke midden standers, 20 uur. Gent Kon. Opera: „SI j'étais Roi".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2