is SO JIMMY en de Spoken van Stakenborgh Waterman's c/f „BLACKBOARD JUNGLE", HARDE FILM OVER AMERIKAANSEJEUGD ESSO EXTRA MOTOR OIL Programma van het handbal Meubels opknappen?... Prachtbijts CëfaBwr l FEUIUEI0N Avontuur in de Residentie '4 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 FILMS IN ZEELAND Drama's uit Wilde Westen en tweede wereldoorlog „Helena van Troje" in een moderne versie op het cineinascope-doek: het was voor Warner Bros in Hollywood een verleidelijk idee en het resultaat kan men tot en met maandag zien in GRAND te GOES. De list van het Houten Paard heeft altijd sterk op de verbeelding van de mensen gewerkt en ook in deze film mist dit attractieve schouwspel zijn werking niet. De rol van Helena wordt vertolkt door de Italiaanse actrice Rossana Podesta, Jack Sernas is Paris, sir Cedric Hardwicke brengt konini Priamus en Stanley Baker doet ziel. kennen als een grote Achilles. Ook de rollen van Agamemnon, Ulysses en andere figuren in dit overbekende verhaal zijn vrjl goed bezet. Het ge heel werd een fraai schouwspel met vooral sterke staaltjes van massa regie, waarin regisseur Robert Wise zich werkelijk kon uitleven. Men is overigens niet aan het gevaar ontko men teveel de nadruk op het specta culaire element te leggen. (Zondagmiddag geeft Grand in Goes nog een voorstelling van „De jacht op kapitein Ehrlich" met John Wayne, bekend vechter op het witte doek en de verleidelijke Lana Turner. Een Middelburg krijgt bezoek ran gevaarlijk Forward. In de promotieklas A van de hoc- keycompetitie krijgt Middelburg op de Nadorst bezoek van Forward, dat al enkele jaren kampioen werd van de promotieklas, maar op de drempel van de eerste klas steeds struikelde. Middelburg mist linksbuiten Sand- berg (wegens militaire dienst). Aan een voorspelling durven we ons niet wagen, hoewel een mooie en spannen de strijd te verwachten is. Geel Zwart wordt in staat geacht om op eigen veld te winnen van Keep Fit. MEP Rapidity wordt een overwinning voor de oezoekers. 's-Hertogenbosch zou normaal gesproken een zege moeten behalen op Hopbel, maar vorige week zorgde Hopbel voor een complete ver rassing in Tilburg door Forward bei de punten te ontnemen. De Middelburg-dames zijn in de 3e klas A tegen Forward IV zeker niet kansloos, DESLiberty gaat voorlo pig om de eerste plaats. Het terrein voordeel zou DES de zege kunnen brengen. Pelikaan kan bij Push UI winnen. De plaatselijke ontmoeting tussen Tilburg IV en Were Di II kan een gelijk spel worden. In de onderbond heren zal Rapide H in Hulst geen moeite hebben met Push IV. Middelburg H moet in staat zijn om van Push V te winnen in Breda. Warande HBreda IV zal voor de hockeyers uit Breda zijn, ter wijl Pelikaan H alle moeite zal doen om Breda V van de winst te houden. Kampioenschap 5e kl. libre W alch eren-Zuid-Beveland De uitslagen van de eerste speel avond om het kampioenschap 5e klas libre van het district Wa!cheren-Z.- Beveland van de K.N.B.B., waarmee in Middelburg begonnen is, luiden: Palmkoek car. 26-brt 34-h.s. 4-gem. 0,76 tegen Kloeg 50-34-7-1.47; Wolf 50-41-6-1,22 tegen Van Beek 28-41-4- 0,68; Zeventer 29-25-6-1,16 tegen Thorenaar 50-25-7-2,00; Keyzer 41- 23-8-1,78 tegen Schutte 50-23-9-2,17; Palmkoek 33-41-8-0,80 tegen Thore naar 50-41-14-1,22; Zeventer 50-39-7- 1,28 tegen Kloeg 43-39-5-1,10; Wolf 38-37-5-1,03 tegen Keyzer 50-37-7- 1,35. (Advert entte) met de nieuwe verdubbelt U de levensduur van Uw motor dramatisch en spannend verhaal uit de tweede wereldoorlog, dat onder de regie van John Farrow volledig tot zijn recht kwam). Tot en met maandag brengt de Schouwburg in Middelburg de clne- mascope-film „Zij allen waren schul dig" met Spencer Tracy en Robert Ryan. Evenals in „High Noon" is ook hier het thema van één man tegen over een hem vijandig gezinde ge meenschap en de uitwerlclng is zeker niet minder. Spencer Tracy, nog een uit de oude garde, wist van deze man Macreedy een creatie te maken. Hij komt in een geïsoleerd dorp om daar een medaille te overhandigen aan een vader, wiens zoon in de oorlog is ge sneuveld, maar nauwelijks is hij er, of hij stoot op een verborgen terreur en spanning, die het verblijf in dit dorp tot een zeer onaangename erva ring maakt. Hoe de strijd afloopt, z(j hier niet vermeld. Regisseur John Sturges is er in geslaagd van het be gin tot aan het einde de spanning er in te houden. Daarbij beschikte hij over een voor treffelijke bezetting, zodat het geheel in alle opzichten geslaagd is. Over de film „Blackboard Jungle" is al zoveel geschreven, dat niemand, die enigszins op de hoogte wil blijven met de stand van de Amerikaanse filmproduktie dit harde en realisti sche filmwerk over de jeugd in de V. S. wil missen. In ELECTRO in MID DELBURG wordt tot en met maan dag een aantal voorstellingen van dit boelende en Imponerende werk ge bracht. De ontzettende nood van deze as- falt-jeugd werd in de verhouding van onderwijzer Dadier tot zijn scholieren stuk voor stuk jonge gangsters voortreffelijk en adembeklemmend getekend. Voor geen enkel middel schrikken deze knapen terug om hun actie tegen het gezag te voeren en Dadier een bijzondere prestatie van Glenn Ford weet weliswaar het pleit te winnen, maar voor het zo ver is, heeft men voldoende inzicht ge kregen in de mentaliteit van deze grote-stadsjeugd in de V.S. Met deze film hebben de Amerikanen bewezen, dat zij niet bang zijn om de hand in eigen boezem te steken als het maat schappelijke misstanden betreft. In Alhambra in Vlissingen tussen al dit realisme een luchtig filmwerk uit het Oostenrijk, waar men de „goe de oude tijd" van keizers, graven en baronnen nog steeds niet kan verge ten. Heel de suikerzoete sfeer van net oude Wenen met de lieftallige Wie ner Madeln, de lustig er op los zingen- JglSL. Schneider als prinses Elisabeth van Beieren, Karlheinz Böhm als keizer Franz Joseph en niet te vergeten Magda Schneider als hertogin Ludo- vika van Beieren, om maar enkelen te noemen, zullen net bioscooppubliek aangenaam bezighouden. Wie de vele boelcen las over „Slssi", die psycholo gisch gesproken, in menig opzicht 'n raadsel vormde, zal zich met deze wat al te zoetelijke geschiedenis moeilgk tevreden kunnen stellen. In Luxor in Vlissingen kan men ge nieten van een ouderwetse Western met valse spelers, revolverhelden en dat alles onder de titel „Het salvo der dapperen" in het aangename gezel schap van Robert Ryan, de lieftallige Virginia Mayo en de stoere Jeffrey Hunter. Tweehonderd scooterrijders in „Mosselrit 1956" Ongeveer 200 scooterrijders uit Nederland en België nemen zondag 14 oktober a.s. deel aan de door de Vespaclubs „Zeeuwsch-Vlaanderen" en „Walcheren" georganiseerde „Mosselrit 1956." Na aankomst te Terneuzen worden de deelnemers ontvangen door de voorzitter, de heer P. J. Doorns en het bestuur van de club „Zeeuwsch- Vlaanderen" en rond het middaguur wordt daar op de Markt gestart. De rit voert door Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en na afloop wordt in ,,'s Lands Welvaren" een mosselmaal tijd aangeboden, waarbij tevens de prijzen, bestaande uit enige bekers worden uitgereikt. Tot slot wordt nog een tombola gehouden. Voor zondag is voor het district Zuid van het Nederlands Handbal Ver bond het volgende programma vast gesteld le KLAS HEREN SwiftDES II; Stratum Meteoor- Agressive; Geel BlauwHellas; HEW PSV II. 2e KLAS HEREN B Longa1—MarathonTonidoSOA; EB HV—EMM; Volt—PTT. le KLAS DAMES SwiftDES; Eindhoven Zeeland Sport; RPCMarathon. 2e KLAS DAMES B LongaWalcheren; Tonido Geel Blauw; Volt—EBHV. Voor de afdeling Zeeland van het Nedertands Handbal Verbond is het volgende programma vastgesteld: le KLAS DAMES EMM IVolharding; De Meeuwen Luctor I. 2e KLAS DAMES Luctor IIOlympus; Walcheren II— Marathon II. le KLAS HEREN WalcherenVolharding; Tonido III Marathon II; Tonido IIOlympus. DAMES—JUNIOREN VolhardingLuctorTonidoHonte- nisse. HEREN—JUNIOREN MarathonHellasEMMOlympus. JONGENS—ADSPIRANTEN HellasMarathonEMM IOlympus. Hugh Barr voor derde keer wereldkampioen ploegen Hugh Ban-, een 30-jarige boer uit Coleraine In Noord-Ierland, is vrij dag te Shillingford bij Oxford voor het derde achtereenvolgende jaar we reldkampioen ploegen geworden. Aan de wedstrijd namen nationale kam pioenen uit dertien landen, waaronder Nederland deel. kauw Wrigley Doublemint. He» leven wordt sneller. Vermoeiender. Kauw rustgevende, opfrissende Doublemint I Dat Is goed, bij al die spanning - verkwikkend bij al die Inspanning - fris en koeler en heerlijk want Doublemint blijft lang en dubbel lang lekker. Vlissingen speelt zondag uit tegen V.V.H. '16 Er is in verband met de landender- by tussen België en Nederland maar een heel bescheiden voetbalprogram ma samengesteld. Voor Zeeland is echter één belangrijke wedstrijd voor zondag op het programma geplaatst. Vlissingen speelt namelyk in de eer ste klasse C een uitwedstrijd tegen V. V.H. '16. De Zeeuwse club heeft in de eerste twee wedstrijden bewezen ook in deze competitie weer een belangrij ke rol te spelen en we achten Vlissin gen tegen de Limburgers dan ook sterk favoriet. Het voetbalprogramma luidt: TWEEDE DIVISIE A. VelocitasOosterparkers. AMATEUR le KLASSE C. Maurits—T.S.C.; V.V.H. '16—Vlissin- VIERDE KLASSE G. Noordhoek—N.S.V. Imp. PAPIER IN BOEK, Amstardai AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Vrijwel onbewogen koersverloop 11 olet. 12 okt. Nederland 1951 (3%) 94 94 Nederland 1948 (3%) 87% 88 Nederland 1955 (3%) 88% 88% Nederland 1947 (3%) 3 90% 91 Nederland 1937 3 88 88 Dollarlening 1947 3 pet. 95 95% Investeringscertificaten 3 92% 92% Nederland 1962-64 3 92% 92% Nederland N.W.S. 2% 69% 69% Ned. Indië 1937 A 3 91% 92 Nat. Handelsbank 114% 113% Ned. Handelmij. 187 187 A.K.U. 248% 249% Bergh's en Jurgens 275% 275% Calvé-Delft 349% 350 Kon. Ned. Hoogovens 335 1. 335 Ned. Kabelfabriek 324 324 Philips 288% 286% Unilever 405% 405% Wilton-Feijenoord 327% 330 Kon. Petroleum Mij. 823% 817% Amsterdam Rubber 75 75% Holland Amerika Lijn 197% 197% Kon. Paketvaart 162 162 Rotterdamse Lloyd 172 170% Ned. Scheepvaart Unie 170% 170% Stv, Mij. Nederland 187 188% H.V.A. 99 98% Deli Mij. 107% 106% Bank van Ned. Gem. 4% 100% ïooA Van Berkels Patent 127 128 Centrale Suiker 215 216 Kon. Mij. De Schelde N.B. 221 219 Baltimore-Ohio 50% New York Central 38% Pennsylvania 23% 23% Anaconda 81% 81% Bethlehem Steel 168% 167% General Motors 48% 48% Intern. Nickel 106% 106% Kennecott 135% 135% Republic Steel 54% 54% U.S. Steel 69% 68V2 Shell Undon 82% e d.-e.s. 82% Tide Water 37% 37% 32. De volgende morgen bracht Jimmy een bezoek aan meneer Vetervalk. Hij stapte de schoenenwinkel binnen en vroeg meneer Vetervalk onder vier ogen te spreken. Deze ontving hem in het kantoortje en toonde zich uiterst verbaasd, toen hij hoordé wat er gebeurd was. „U mag hen er niet voor straffen", zei Jimmy, „want ze hebben het gedaan om de naam van hun vader hoog te houden. Maar wèl moet U er voor zorgen dat zij mij niet verder voor de voeten lopen. Het is mijn taak om de spoken van Stakenborgh te ontmaskeren en daar kan ik geen kinderen bij ge bruiken daar zou ik alleen maar last van ondervin den". Meneer Vetervalk knikte een paar maal. Hij was te beduusd om iets terug te zeggen. „Henk had Theo in geen geval mee mogen nemen naar het kasteel", zei hij eindelijk, „nie jongen is vee! te ze nuwachtig voor dat soort grapjes". Jimmy knikte. ..Zorgt U er nu maar voor, meneer Vetervalk, dat al lebei de jongens 's nachts thuis blijven, dan zorg ik voor de rest". „Ik hoop het van harte meneer", zei de schoenenwinkelier, „want mijn goede naam staat op het spel. Er worden hier in het dorp de ergste dih- gen rond verteld en er zijn al mensen die mijn zaak beginnen te mijden en die andere mensen opstoken hetzelfde te doen. Hoe eerder die bedriegers hun trek ken thuis krijgen, hoé beter het is. Voor mij niet al leen, maar voor het hele dorp. Als het zo door gaat, gaan we met z'n allen op de fles". Jimmy nam af scheid, maar een bijzonder opgewekt gezicht trok hij niet, toen hij de schoenenzaak verliet. Hij besefte na melijk, dat hij In de vijf dagen dat hij in Drogenbeek was. nog niet hard was opgeschoten met zijn spo kenjacht r Advertentie Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.62%—10.63%, New Vork 3.82H—3.82%, Montreal 3.92%—3.83. Parijs 1.0815—1.0825, Brussel 7.61% —7.61%, Frankfurt 90.8280.87%, Zürich 86.89—86.94, Zürich (vrije francs) 89.29%—«9.34%, Stockholm 73.49—73.54, Kopenhagen 54.97— 55.02, Oslo 53.15%—53.20%, Milaan 60.66%—60.71%, Japanse verr. dol lar 3.79A3.79A, Turkse verr. dol lar 3.78%—3.80. PRERIIELENINGEN. Amsterdam 1951 105 Breda 1954 94 91 Eindhoven 1954 98 98 Enschede 1954 95% 96% Den Haag 1952 I 107 107 Den Haag 1952 II 107 Rotterdam 1952 I 108 107 Rotterdam 1052 XI 109% 108 b. Utrecht 1952 109% 109% A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 10/10 11/10 12/10 Intern, concerns 293.81 295.15 292.98 Industrie 164.80 165.08 165.41 Scheepvaart 176.69 176.89 177.09 Banken 136.92 135.77 105.12 Ind. fondsen 104.24 104.88 105.16 Algemeen 216.28 216.99 216.52 BEURSOVERZICHT. Van New York is Donderdag vrijwel geen stimulans uitgegaan en met het weekend voor de boeg was het begrij pelijk dat ook het Damrak gistermiddag een vrijwel onbewogen koersverloop te zien gaf. Bij de internationals was de stemming enigszins verdeeld. Kon. Olie opende 7 punten lager op 816% en ver beterde daarna slechts licht tot 818. Uni lever noteerde bij opening 3 punten la ger. Hier deden echter geruchten over een interimdividend opgeld, waarop de prijs van dit concern kon aantrekken tot 408% slot ca. 406. Philips noteerde 2 pun ten lager en AKU sloot onveranderd. De betere stemming voor de staats fondsen blijft, nu het nieuwe kabinet een feit is, aanhouden. Vooral de con versielening 1847 heeft een behoorlijk herstel te zien gegeven, gisteren kwam de notering van 90% op 91A. Scheepvaar ten stil en nagenoeg op peil. Bij de cultures waren suikers en rubbers on geveer in een doen met donderdag, doch tabakken een fractie lager. Aandelen Koninklijke Verenigde Tapijt werden iets hoger vernomen i.v.m. het hoger di- videndvoorstel. Hetzelfde geldt voor aan delen Wyers. Melding wordt gemaakt van een beter nettoresultaat over het per 30 september j.l. geëindigde boek jaar. Prolongatie 3% procent. De zeventienjarige Margaret Mckenzie, die vijf en een half jaar in een toestand van bewusteloosheid heeftg eleefd, is te Westerly in de V.S. overleden, zy viel in maart 1951 van haai- fiets en liep daarbij een hersenschudding op. ZON EN MAAN 14 oktober. Zon op 7.05 onder 17.50 Maan op 15.30 onder 01.15 15 oktober. Zon op 7.07 onder 17.48 Maan op 15.50 onder 02.21 Met Esso bent U beter uit L'- TJEERD ADEMA 115 Zuster Veronica zat midden ln het zonnige vertrek en breide aan een zwarte kous, die eindsJoos lang leek. Om haar heen, als grote kinderen, die naar bed zijn gestuurd, zaten en lagen een tiental mannen, sommigen in een pyjamajasje, anderen in een baaien hemd of een wollen borstrok. „Nee, maar!" schreeuwde de oude Jacob Bos enthousiast, „kgk daar eens!" De man in het roodbaaien hemd, die in zijn slaap juist hoorbaar be zig was een knoestige elk door te zagen, schrok wakker en keek met nog glazige ogen naar de bezoeker. „de be... beron..." stamelde hy ongelovig. „Welkom, welkom in deez' dre ven..." zong de patiënt Van Hamel met een zware basstem. „Als je je mond niet houdt, Caru so!" dreigde zuster Veronica. Ze keek van haar breiwerk op en staarde een ogenblik nieuwsgierig naar de man. die in de opening van de deur stond. „Nee, maar, meneer Van Waarden burg!" riep ze, naar hem toekomend „Ik zag zo gauw niet, dat U het was. Draagt U geen bril meer?" Steensma stapte naar binnen, stel de haar zijn meisje voor en keek glimlachend naar al de hem ver heugd aanstarende gezichten. Hier en aaar zat eên nieuweling, die hem verbaasd opnam. Een oude man met een slaapmuts op kêek hem verwij tend aan en keerde hem daarna de monstratief de rug toe. „Hoe gaat 't hier?" informeerde Steensma. „Best", zei zuster Veronica. „Er wordt hier nog vaak over U gespro ken, meneer Van Waardenburg. Dat wil zeggen door onze stamgasten na tuurlijk. Enkelen hebben ons alweer verlaten. Dat wisselt zo met de dag". „Dat zie ik", zei Steensma rond kijkend. „Hoe is 't feest van de zil veren bruiloft verlopen?" „Schitterend, meneer", zei de pa tiënt Biersteker. „Ik moet U nog wel bedanken, ook namens mijn vrouw voor de prachtige bloemen. Jansen had zo'n mooi vers gemaakt". „Prachtig!" zei Jansen zichaelf prgzend. „We hebben allemaal twee boter hammen met suiker gekregen!" riep een man, die zgn hoofd juist onder de dekens vandaan gehaald had. „Dat liegt ie!" riep de dikke Go- vers, „eentje met suiker en eentje met koek. Is 't geen waar zuster?" „Govers!" vermaande de zuster. Ze wendde zich glimlachend tot het jonge meisje. ,,'t Zijn op de duur net grote kin deren", zei ze, „maar lastig..." „Is dat uw vrouw, meneer?" in formeerde Jacob Bos, op Astrid wij zend. „Myn meisje!" Legde Steensma uit. Ouwe Bos ging op de rand van zijn bed zitten en haalde een grote kope ren hoorn uit zijn nachtkastje. „Die he'k op m'n verjaardag van m'n kinderen gekregen", zei hg trots. Hg zette de trompet aan zijn oor en richtte de opening op Steensma. „Wazeidu?" „Mijn meisje!!!" herhaalde Steens ma fortissimo. „Een mooie naam", prees Bos, ter wijl hij zgn instrument liet zakken. „Een oomzeggertje van mijn heet ook Betsy". „Je mag die waldhoorn wel eens laten nakgken!!!" riep Steensma. OuiVe Bos bracht net instrument haastig aan zgn rechter oor. „Wazeidu?" Steensma glimlachte. „Je oren worden er niet beter op. Bos!" „Daar hebbie geiyk in", zei Bos. 't Is een hele vooruitgang!" Zuster Veronica ging naar hem toe, stopte hem onder de dekens en zette de koperen hoorn weer rechtop in het nachtkastje. „Ik weet niet bg welke opkoper zijn familie die pollepel gekocht heeft", zei ze, „maar hy verstaat nou nog veel minder dan vroeger. Hij is er te vroeg uit geweest en nou moet ie weer in zijn bed. Aardig, dat U nog eens even kwam kijken, mgnheer Van Waardenburg". Steensma glimlachte en haalde zijn portefeuille tevoorschijn. Twintig ogen volgden nieuwsgie rig elk van zyn bewegingen. De man met de slaapmuts haa zich weer om gedraaid en staarde hem stomver wonderd aan. Precies zo moest hy als kleine jongen naar een gooche laar hebben gekeken. „Zuster" zei Steensma. een biljet van vgf en twintig gulden tevoor- sehgn halend, „ik ben vandaag een gelukkig mens en ik wil graag dat andieren het ook zijn. Zou U hiervoor hij omvatte het zaaltje met een handgebaar voor al uw patiën ten...?" „Lang zal ie leven!" zong de pa tiënt Van Hamel met zijn Turkse trom-stem. Hij sloeg er dè maat bij met zyn thermometer en sperde zijn tandeloze mond wiid open van vreug de. Toen grgnsde hij goedig naar de gulle bezoeker. „Van Hamel zorgt altyd voor een toepasselijk liedje", zei zuster Vero nica. „Hg denkt dat hg erg muzikaal is, want hij heeft vroeger met een draaiorgel door de stad gelopen". Ze glimlachte en drukte Steensma hartelgk de hand. „We zullen er een echt gezellige avond van maken. mijnheer Van Waardenburg", beloof de ze. Steensma knikte en stak groetend zijn hand op. „Allemaal het beste, mannen!" riep hij. Hg keek glimlachend naar de over al spontaan omhoog gestoken han den, nam afscheid van de zuster en wandelde met zijn meisje naar de uitgang van het ziekenhuis. Op ae hoek van de gang, dicht by de voordeur, stonden drie heren, die in .een geanimeerd gesprek waren en druk gesticuleerden. De heer in het midden keek op, toen Steensma en zyn meisje passeerden, staarde hem een ogenblik verbaasd aan en liep met uitgestoken hand op hem toe. „Ach, meneer Van Waardenburg", zei hij, „dat is een prettige verras sing". Steensma keèk hem aan of h\j een opgeblazen kikker zag, keerde zich demonstratief om en leidde Astrid snel in de richting van de buiten deur. „Er zgn handen, die men niet zien moet en stemmen, waarnaar men niet moet luisteren", zei hg, toen zij vragend naar hem opkeek. „Maar Jelle", zei ze... „was je niet onbeleefd „Dat was dokter Van Loon", zei hij, „de man, die financieel het meest van me geprofiteerd heeft en die de eerste was, die mg niet meer wilde kenhen. Laten we alsjeblieft deze heerlijke herfstdag niet bederven, door nog langer aan hem te denken". WELKOM IN DE RESIDENTIE. „Jelle", zei Astrid, toen ze weer buiten in het gouden zonlicht liepen, „ik moet je wat bekennen". „En dat is?" vroeg hg, terwyi hg haar arm nog vaster tegen de zgne drukte en glimlachend op haar neer keek. ..IkIk zie er wel een beetje tegenop je vrienden te. ontmoeten. Weet je, ik ken ze helemaal niet en ik moet beginnen ze te bedriegen. Stel je voor, dat ze over Parijs be ginnen. Ik weet helemaal niets van Parys en wat moet ik dan zeggen?" Steensma lachte hartelijk. „Maak je daarover maar geen zor gen", zei hij. „Als ze daarover be ginnen, betrek je mij maar in het ge sprek en dan zal ik wel verbellen, wat ze willen weten. Begrijp je wel, dat het juist erg gewichtig is, dat we uit Parijs arriveren! De romantiek van het weerzien zou volkomen ver dwenen zijn, als ze wisten, dat we niet uit Parys, maar uit Leiden kwa men". „Maar je vriend Storm", bedacht Astrid. „Die is volkomen georiënteerd", verzekerde Steensma .„Je zult eens zien, hoe enthousiast hij er aan mee werkt om de lui er in te laten lo pen". Zijn blik gleed ovei de slanke hals van het naast hem voorstappende meisje. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4