h WENNEKER Het Groene Kruiswerk in Zeeland groeit nog steeds verder uit Mist stagneerde de Zeeuwse veerdiensten Zeeuwse Almanak *3 ijfc. OUDE GE NEVER E.V.0. IN ZEELAND MET 1200 AANGESLOTEN BEDRIJVEN .hoogachtend* NIEUWE KANTONRECHTER IN OOSTBURG GEÏNSTALLEERD Agenda t ti *J V I *V U I A L tj c L. u, yj »fOO. bi<1 .1 1 V&LiJJAG ^Aj-'UiiLn» 1956 JAARVERSLAG OVER 19SC Grote activiteit bij vereniging, die in '57 vijftig jaar bestaat Het Groene Kruis mocht en kon In 1955 weer veel doen voor de beharti ging van de volksgezondheid en tot leniging van allerlei nood in Zeeland. Het aantal wjjkgebomven nam belang ryk toe en te verwachten is, dat het Kruiswerk in de toekomst nog zal uitgroeien, zo wordt met voldoening in het jaarverslag van de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" geconstateerd. De verslagen van de verschillende diensten illustreren duide lijk, dat de vereniging, welke in 1957 haar vijftigjarig bestaan hoopt te vie ren, een grote activiteit aan de dag legt. Het aantal aangesloten verenigin gen bleef gelyk, n.l. 77, maar het to taal aantal leden steeg van 43.660 tot 45.162. Er zijn 3 districtsverpleegsters voor de kinderhygiëne en 63 wijkver pleegsters, terwijl er 2 plaatsen va cant waren. Hoedekenskerke, Noord- gouwe, St. Maartensdijk, Nieuwer- kerk en Bruinisse kregen in 1955 een nieuw wjjkgebouw. Behalve Hoede kenskerke, werd voor al deze gebou wen een bedrag uit de Zwitserse gift geschonken. Krabbendijke verbouwde zijn wijkgebouw. De Groene-Kruisver- enigingen te Zierikzee, Eikerzee, c.a., Nieuwerkerk en Waarde ontvingen een vergoeding voor immateriële schade. Aanvragen van Oosterland en Wolfaartsdijk werden afgewezen. Die van Kruiningen werd door een andere instantie afgedaan. Voor de moeilijke en bijzondere gevallen van de oudere wijkverpleegsters heeft de pensioen commissie op enkele na, een financië le regeling kunnen treffen. Het werk van de dienst reuma-bestrjjding ont wikkelde zich geleidelik. Ook is men nu wat verder gevorderd met de dienst voor de kankerbestrijding. De benoeming van een districtsverpleeg ster voor dit werk is spoedig te ver wachten. (Advertentie) Ik ben nu al ruim vijftig Jaren. Daarvan heb ik heel wat gevaren. Vele landen bezocht. Vele dranken gekocht, TIP van BOOTZ, is niet te evenaren! 'n TIP VAN BOOTZ De besturen van de centrale voor Kraamzorg voeren in 1955 tuin of meer in de mist» De rijkssubsidie werd verhoogd, maar de aange kondigde en per 1 januari 1954 in gaande gewijzigde subsidie-voor waarden, bleven uit. Voor de kinderhygiëne werden in het district N. en Z.-Beveland en Z. Vlaanderen Oost van de 1413 in 1955 geboren zuigelingen 76.36 op een -B. ingeschreven. In totaal werden er 9204 huisbezoeken aan zuigelingen gebracht en 274 bezoeken voor pre natale zorg. De wijkverpleegsters de den 901 kleuterhuisbezoekèn. Huisbezoeken. benevens Hoek schreven 1487 zuigelingen in. Geza menlijk legden de zusters 11.259 huis bezoeken af aan zuigelingen en 2320 aan kleuters. In het district Zeeland- Noord blijken 797 zuigelingen geboren te zijn. De 18 wijkverpleegsters brach ten 7232 huisbezoeken bij zuigelingen en 714 bij kleuters. In Kapelie wordt aantal veilingdagen ingekrompen Op de veiling te Kapelle-Biezelinge komen, met ingang van volgende week, de dinsdag- en donderdagvei lingen geheel te vervallen. De veilin gen op maandag-, woensdag- en vrij dagmiddag blijven gehandhaafd op 1 uur. Dit houdt verband met verminde ring van de aanvoer. Voor de woens dag- en vrijdagveiling kunnen de kwekers aanvoeren op de middag van de voorgaande dag. VAN Ito l tl TOT SCHUTTERS Het komt beslist niet vaak voor, dat we in dit rubriekje de aandacht ves tigen op zo-maar een vergadering. Maar voor die bijeenkomst die de handboogsociëteit „Willem Teil" te Hontenisse hield, willen we een uit zondering maken. Allereerst bestaat deze vereniging al meer dan honderd jaar. Maar niet alleen de sociëteit heeft een respectabele leeftijd, ook de bestuursleden torsen al heel wat jaartjes mee. Zo telt de voorzitter, de heer J. Buysroggc, 86 jaren, ter wijl de secretaris, de heer P. Voet, met 76 jaar, maar tien jaartjes voor hem onderdoet. Zij vonden het nu zo langzamerhand wel tyd worden, dat jongeren hun taak overnamen. Maar daar was de vergadering het hele maal niet mee eens en net tweetal werd dan ook herkozen. GEEN KRANT 't Was gistermiddag nog niet dui delijk of het zou lukken de P. Z. C. in een groot deel van Zeeland alsnog als avondblad te doen verschijnen, maar ge kunt er van verzekerd zijn dat er voor gezwoegd ls! De trouwe rotatiepers, die ons nog zelden of nooit in de steek heeft gelaten en die alleen in februari '53 de strijd moest staken tengevolge van het waterge weld, die trouwe rotatiepers had er gisteren plotseling genoeg van En daar stond dan de mens, toch nog weer machteloos tegenover de techniek, afhankelijk van dat vernuf tige samenstel win raderen, dat wei gerde verder te draaien. Géén krant voor duizenden trouwe lezers, die zoals bekend de krant niet kunnen missen, geen dag... Geen dagf Gelet op het grote aantal telefoon tjes naar onze kantoren, overal in Zeeland zoudt ge zeggen, dat diezelf de, vaak gesmade, soms hevig gekri tiseerde, maar klaarblijkelijk toch ook wel erg géwaardeerde krant geen Mwr gemist kan wordenDe telefoon kabels moeten wel roodgloeiend ge staan hebben, want alleen in Vlissin- gen telde onze abonnementenafde ling in enkele uren tijds rond vier honderd telefoontjes De een miste Kappie, de ander het Wereldgebeuren, een derde 't nieuws over de kabinetscrisis enwie weet? was voor een vierde de dag wel bedorven zonder de resultaten van de vismijn Veere. In Souburg was er zelfs een be jaard heertje, datde loper miste! „Iedere morgen kan ik de klok op hem gelijk zetten", zo sprak hij, ,fin nu is hij niet gekomen. Hij is toch niet ziek", zo vroeg dat heertje be zorgd. Nee, de loper was gezond. Maar de rotatiepers was niet lekker en dat. is ge vergeeft ons dit wél bijna nog erger Men is ondertussen in de handboog schutterswereld bepaald niet schaars met vorstelijke titels voor de win naar van de zogenaamde schietingen. Dat werd duidelijk tijdens een schie ting van dezelfde vereniging. Zo was de heer J. Vereeeken enkele dagen geleden nog een gewone burger net als U en ik. Maar zie, hij won een schieting en is nu uitgeroepen tot „koning". Overigens houdt ook de heer N. Goossen het hoofd fier om hoog, want hij Schoot zo goed, dat men hem gul bedeelde met de titel van „kroonprins". De heer P. Lem- sen was niet slecht af als „erfprins". Met dat al werd het een heel feest daar bij „Willem Teil" in Hontenisse! MODE. Bescheiden moeten wij ons nu even wagen op het terrein van onze mode-redactrice. Uit Axel bereikte ons namelijk het be richt, dat men daar nu ook alles weet over de herfst- en winter mode! Want een zevental Axelse winkelier hield in het „Centrum" een uitgebreide modeshow, die veel belangstelling had. En er werd niet alleen dames-, heren en kinderkleding vertoond, men kreeg ook honden, bijouterieën, schoenen, tassen enzovoort te zien. Zelfs de kapper kon reclame ma ken, want de coiffures der manne quins waren verzorgd door een plaatselijke firma. HONDS Loslopende honden kunnen nogal eens een gevaar opleveren voor net verkeer. Per slot van rekening tob ben deze trouwe dieren met een vol komen gemis aan verkeerskennis. Dat bleek nog weer op de rijksweg tussen Zijpe en Oosterland, waar de P.T.T.-monteur Henk Kok uit Brui nisse welgemoed naar zijn werk ped delde. Plotseling moest hij krachtig rem men, omdat een hond voor zijn fiets sprong. Hij kon de hond niet meer ontwijken en kwam dan ook vrij on zacht op het wegdek terecht. Per auto heeft dokter Quaak, die de eer ste hulp verleende, de heer Kok naar zijn woning gebracht, omdat de laat ste niet meer kon lopen. Een onder zoek wees echter uit, de er niets ge broken was. Wel moet de heer Kok enige tijd rust nemen. de centralisatie, waarbij de medewer king van de huisartsen wordt ge vraagd voor het houden van aparte spreekuren, gaf op Walcheren 768 consulten. In Yerseke kwamen er 104 a.s. moeders op het bureau. Het consultatiebureau van de dienst der zedelijke volksgezondheid schreef in 1955 totaal 183 nieuwe gevallen in, waarvan 102 in O. Z.-Vlaanderen. Aan het eind van het jaar stonden er 2610 patiënten ingeschreven, waar van 1123 in O. Z,-Vlaanderen 136 in W. Z.-Vlaanderen, 126 in Schouwen- Duiveland, 161 in het rayon Goes en 614 op Walcheren. Het aantal nieu we patiënten met geslachtsziekten was minder dan in 1954, doch de eer ste 2 maanden van 1956 gaven echter in O. Z.-Vlaanderen weer een stijging te zien. Ook in Schouwen-Duiveland begon 1956 al direct met een aantal nieuwe gevallen. De dienst voor de geestelijke volks gezondheid had op 31 december j.l. nog 107 nazorgbehoevende patiënten ingeschreven, voorts 48 voorzorgspa tiënten en 38 kinderen, die voor be handeling in aanmerking kwamen. De districtsverpleegstèr bracht 1426 bezoeken. De jaarrekening Van de Prov. Ver eniging sluit over 1955 met een nade lig saldo van f 804.90. De balans geeft in activa en passiva een bedrag van f 83.190.19 aan. EXTRA ZACHt EN BELEGEN Bromfietser door auto aangereden Op de hoek Kamperfoeliestraat- Zonnebloemstraat te Goes is dinsdag avond de 18-jarige W. de V. uit Burgh-Haamstede met zijn bromfiets in aanrijding gekomen met een per sonenauto, bestuurd door G. van O. uit Goes. De bromfietser liep daarbij een beenbreuk op en moest naar het ziekenhuis Oostwal worden vervoerd. Vlissingse schooljeugd zag films over dieren Uitgaande van de afdeling Vlissin- gen vah de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren werden donderdagmiddag in het Alhambra- theater een tweetal filmvoorstellingen gegeven voor de oudere schooljeugd. De ornitholoog Jan Ivangh voorzag de films dié een beeld gaven van het werk van de Dierenbescherming van een toelichting. Overal in het land werden deze films voor de schoolkinderen ver toond en zij hebben een grote peda gogische waarde. In de loop det ja ren is wel gebleken, dat dit soort films hun nut afwerpen en het onder wijzend personeel vraagt er iédèr jaar weer om. Ook de Vlissingse jeugd heeft don derdag een „injectie" gekregen om toch vooral goed tè zijn voor het dier. De eerste film liet iets zien Van de verzorging der dieren en van het werk van een inspecteur der Dieren bescherming. Bij de tweede film nam de heer Ivangh zijn jeugdig gehoor mee op een reis door de vogelwereld, waarbij enkele hoogst zeldzame opna men te zien waren. Beide (kleuren) films vielen bij de kinderen goed »n de smaak. JAARVERGADERING IN GOES Populariteit groeit nog Het ledental van de Algemene Ver laders on Eigen Vervoerders Organi satie, de E.V.O., groeit gestadig cn bedroeg op 1 augustus 18.584, waar bij Zeeland met zijn 1200 aangesloten bedrijven een bijzonder goed figuur slaat. Deze mededeling deed de se cretaris van het district Zeeland, de heer A, Drost donderdagmorgen tij dens de jaarlijkse ledenvergadering tn hotel „Centraal" te Goes., Uit z(jn overzicht over de werkzaamheden van het districtssecretariaat, bleek dat de E.V.O. in Zeeland een steeds grotere populariteit gaat genieten. Zo is bijvoorbeeld in onze provincie ook een club vam expeditie-chefs op gelicht, die op Haar maandelijkse bij eenkomsten verschillende, sprekers uitnodigt om verladers-problemen 'te behandelen. De vijf voorlichtingsavonden, wel ke in Zeeland georganiseerd zijn, heb ben In totaal 900 bezoekers getrok ken, waarmee deze propaganda-actiê wel buitengewoon geslaagd mag worden genoemd Van de expertise, het onderzoek door de E.V.O. ingesteld bij het aan schaffen van een tWeedC-thands auto mobiel, is in het laatste jaar even eens een druk gebruik gemaakt, zo dat de „scharrelaars" steeds minder Vaste voet aan de grond krijgen. In het belang van z\jn leden heeft het districtsbestuur in het afgelopen jaar met gedeputeerde staten bespre kingen gevoerd over de vertragingen bij de Zeeuwse veren, in het bijzonder bij Zijpe-Anna Jacoba Polder. Her haaldelijk komen nl. klachten binnen Vergadering „Vakopleiding Bouw- en Nevenbedrijven" Donderdagmiddag werd in hotel de „Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom een vergadering belegd door de stich ting Valtopleiding Bouw- en Neven- bedrijven", waarvoor alle plaatselijke commissies uit Brabant en Zeeland waren uitgenodigd. Het onderwerp van deze bijeenkomst vormde de bespreking van de nota der stichting met betrekking tot ver vanging van avondonderwijs door dagonderwijs. Nadat de voorzitter een algeme ne inleiding had gehouden, deed hn een drietal mededelingen, waaruit bleek, dat het de bedoeling is om in Breda te komen tot een dagopleiding van betonijzervlechters. Voor andere opleidingen was er door een gebrek aan ruimte geen kans deze te begin nen, maar in samenwerking met de men tot de oprichting van een spe ciaal gebouw in Breda, waar dit on derwijs gegeven zal worden. De gezellenopleiding (metselaars) geschiedt overal in het land op eigen gelegenheid. Ook hiervoor bestaat net plan de opleiding te standaardiseren. De plannen hiervoor hoopt men de volgende zomer klaar te hebben. De opleiding voor steenhouwers berustte tot nu toe bij de bedrijfs groep van de steenhouwers, doch de ze is overgedragen aan de stichting. Het bleek, dat men op Schouwen-Dui veland al enige jaren dagonderwijs geeft en hiermee z11n gunstige en prettige ervaringen opgedaan. (Advertentie) over lange wachttijden en slechte voorzieningen op deze R.T.M.-veer- dienst. Voor vele landbouwbedrijven, al dus de heer Drost, levert de Mo torrijtuigen-Belastingwet moei lijkheden op. Er is nl. niet goed aangegeven wat wel en niet met een kosteloze wegenbelasting- kaart vervoerd mag- worden. Zo doende worden de laatste tijd pro cessen-verbaal gemaakt, waarte gen men natuurlijk een bezwaar schrift indient. In drie gevallen is tot op heden bereikt, dat geen ver dere vervolging werd ingesteld. Na deze terugblik van de secretaris over het afgelopen jaar, ging de ver gadering over tot de verkiezing, van een nieuw bestuur. Behalve de heer B. W. Alink uit Wemeldinge, stelden de overige aftredende bestuursleden, te weten de heren J. Duvekot te. Goes, ir. R. V. van Itallie te Vlissi,ngen en F. A. L. Vröon te Rrëskens zich her kiesbaar. Nadat de heer Den Boèr te Breskens als nieuwe kandidaat op de lijst was geplaatst, werden alle voor gestelde bestuursleden bij acclamatie gekozen. De voorzitter van de E.V.O.-Zee- la/nd, de heer J. Duvekot, had tevoren nog een kort overzicht gegeven van de door het hoofdbestuur -verrichte werkzaamheden. Dé gehouden en- quete voor de beurtvaartregeling, het nieuwe vrachtbrievenbarief en de be- sprekingen met de diverse ministeries over te treffen maatregelen, waarin de wegenvervoerswet niet voorziet, hebben dit jaar de bijzondere aan dacht van het hoofdbestuur gehad. Aan het eind stelden de heren J. Moll en J. G. Boshuizen uit Vlissin- gen en J. de Jonge uit Ellewoutsdyk zich beschikbaar om het district Zee land te vertegenwoordigen op de gro te landelijke vergadering, welke in november te Utrecht zal worden ge houden. Verkiezingen met vertraging De veerdiensten over de Zeeuw se wateren hebben donderdag gro te vertraging ondervonden van de dichte mist, die voor het eerst dit najaar hét vèrfeeef „te tand en te water" weer ernstig belem merde. Zo moest de officiële ope ning van de nieuwe weg op Tholen zelfs worden uitgesteld, omdat de leden van het provinciaal bestuur niet tijdig aanwezig konden zijn. In Middelburg stagneerden de verkie zingen voor de Eerste Kamer (zie ook pag. 7), daar verscheidene sta tenleden niet op tijd voor de zitting konden zijn. In Goes deden zich tengevolge van de zware mist kort na elkaar twee aanrijdingen voor. Op de hoek Voor- stad-Wilhelminastraat kwam 's mor gens rond half negen een bèstèlaüto, bestuurd door H. Uit Bergen öp Zoom, in botsing met een personenauto, be stuurd door M. Uit Amsterdam. H., die op de hoofdweg reed, wilde linksaf, in de richting van de spoorwegovergang, toen de wagen Van M. zijn bestelauto ramde. M. en een naast hem zittende dame werden licht gewond. De auto's werden vrrj aanzienlijk beschadigd. Even later botsten op dezelfde (Advertentie EENVOUDIGE PLECHTIGHEID da heogiU MiouwbllrfliMI BIJ ALLE G0E05 VAK2MENI Mr. H. van den Belt geen onbekende in Z.-Vlaanderen Tijdens een bijzondere zitting in de stemmige zaal van het Oostburgse kantongerecht, waar ook de trouw lustigen uit die gemeente In de echt worden verbonden, is mr. H. van den Belt donderdagmiddag onder grote belangstelling als kantonrechter van Oostburg geïnstalleerd. Deze eenvou dige plechtigheid werd verricht door mr. J. Moolenbnrgh, die een half jaar waarnemend kantonrechter is ge weest en voor wie deze installatie dus eigenlyk het afscheid betekende. Na mens het gemeentebestuur van Oost burg was hierbij aanwezig de burge meester mr. K. Hoekzema, en namens de rijkspolitie de majoor \V. H. van Bal legooien de Jong. Nadat de waarnemend-griffier, dê heer I. J. Herman, het koninklijk be sluit van benoeming had voorgelezen sprak de heer Moolenburgh er in een toespraak zijn blijdschap over uit, dat mr. Van den Belt tot zijn opvol ger was benoemd. „Het moet voor U en voor uw vrouw wel een grote vreugde zijn, dat U bent terugge keerd in Zeeuwsch-Vlaanderen, met welk land U zulke nauwe banden hebt" aldus deze magistraat. Hij ver zekerde de nieuwe kantonrechter er van, dat hij in Oostburg een uitste kend geoutilleerd en goed functione rend kantongerecht zou aantreffen en wenste hem daar vele werkzame jaren toe. Vervolgens nam mr. Moolenburgh afscheid van allen, die nauw met hem hadden samengewerkt en hij be dankte hen voor de medewerking, die hij altijd had ondervonden. Hij roem de in dit verband niet alleen zijn plaatsvervanger, dè heer O. F. Alber- ti, en de leden van pachtkamer, balie en griffie, maar ook mej. Emma Maenhout, die het gebouw altijd zo keurig had sehoongèhouden. Burgemeester K. Hoekzema, die namens het gemeentebestuur van Oostburg sprak, heette mr. Van den Belt van harte welkom en hij sprak de hoop uit, dat er tussen hem en het gemeentebestuur de zelfde prettige betrekkingen en trouwe vriendschap zouden groeien, als er met zijn voorgan ger had bestaan. „Hoewel ik U hier vaak hoop te zien, doe ik toch al het mogelijke om uw werkzaamheden te verlichten" aldus Nde burgemeester, „want als ik jonge mensen in de écht verbind, spoor Tk hen altijd aan góede staatsburgers te zijn". Vele sprekers maakten Vervolgens van de gelegenheid gebruik om de nieuwe kantonrechter, die ook in Ter- neuzen zitting houdt, welkom te he ten en tevens afscheid te nemen vah de heer Moolenburgh. Zo sprak de heer J. Mijs namens de notarissen, mr. W. Le Mair namens de balie, de heer Herman namens het personeel van de griffie en de heer L. P. Modde namens de pachtkamer. Mr. H. van den Belt dankte de he ren Moolenburgh en Albert! voor het werk, dat zij hebben gedaan. Hij verzocht de steun van zijn me dewerkers en van gemeentebestuur en rijkspolitie, opdat hij de tegen woordig zo veel omvattende taak van kantonrechter met de nodige tact en wijsheid zou kunnen vervullen ten dienste van het recht. plaats twee vrachtauto's tegen el kaar. Er ontstond slechts lichte scha de. die onderling werd geregeld. 's Middags werd op dezelfde hoofd verkeersweg de 73-ja'rige G. uit Goes, die de Terwelstraat wilde inrijden, aangereden door een uit de richting Middelburg naderende auto. bestuurd door K. uit Eindhoven. G. kWam met de schrik vrij. De fiets werd licht be schadigd. Op diverse trajecten van de Prow Stoombootdiensten In Zee land ontstond aanzienlijke veftfa- ging. Nadat de boot Vlisslngert— Breskens gistermorgen de eerste reis had gemaakt, moest de dienst tot rond 1 uur stilgelegd worden. Tn de middaguren werd weer geva ren, maar gisteravond was het on mogelijk de overtocht te maken. Op KruiningenPerkpolder kon de eerste reis pas om tien voor twaalf worden gemaakt. Er werd gevaren tot rond rialf zeven, maar ook hier moest men de strijd toen staken. Ook de dienst ZierikzeèKatseveer werd met ernstige vertraging gevaren. Di verse vaarten, waaronder dè laatste, vielen uit. Terneuzen—Hoedekenskerke bleef in dienst, nadat in de morgenuren 'n groot aantal vaarten was uitgevallen, lot en met de laatste bóót, die met behulp van radar om tien voor half tien uit Terneuzen vertrok. Dè scheepvaart op de Westerschel- de lag voor een groot deel stil. ïh de Wielingen lag gisteravond een kléine vloot van rond 25 schepen, met be stemming Antwerpen, wachtend op beter zicht. Modeshow van keimodellen in Middelburg (Van onze redactrice) De reclame-campagnes xvelke de Nederlandse wohndustrie momenteel Voert, missen hun uitwerking niét; dat blijkt uit de grote belangstelling welke bestaat voor d> modeshows van handgebreide kleding, die te i- Woordig een vaste plaats hebben naast de confec,tie-shows. Gistermid dag én gisteravond Was de najaars- shów 1956 van de Koninklijke Sehecp- jesvvolfabrïeken te Veenendaal in 't „Schuttershof" te Middelburg te zien en ook deze modemanifestatie kon vele bezoekers boeken. In de op deze shows getoonde mo dellen is eein goed compromis bereikt tussen de beschikbare materialen en de heersende mode. De verleiding is immers groot, om dergelijke gebreide modellen dusdanig te willen „aanpas sen" aan hetgeen de mode op het ogenblik aan tricot- en jerseyproduk- ten oplevert, dat het karakteristieke van het handbreiwerk voor eeh groot deel verloren gaat, terwijl bovendien het bereikte effect toch maar een af spiegeling blijft Van de machinaal vervaardigde breigoederen. Dit nu ia bij het samenstellen vón deze collec tie gelukkig niet gebéurd. Men hééft de mogelijkheden van het beschikba re materiaal bènut, maar niet over schat. Het resultaat is éen collectie model len, waarnaar men met plezier kijkt èn waarin vooral opvallen éen zacht- rose Vest met witte verticale strepen, èén twin set in grijs en rose voor gro tere maten, een sportieve jumper in jacquard patroon in grijs en wit, een zeer modieuze verticaal gestreepte jumper in de moderne tinten bruin en beige, Een jumpertje in ceriserood met zwarte strepen krijgt een bijzon der aspect door een ronde pas, een twinset met loshangend jasje is op vallend door.de geslaagde kleuren combinatie (zachtgeel met grijs). Ook de gebreide cocktailmodellen en dit is altijd een min of meer ge vaarlijk terrein mogen over het al gemeen geslaagd genoemd worden. De kinderkleding is eenvoudig en fleurig, vooral voor meisjes van een jaar of tien is er een serie heel aar dige modelletjes, met als geslaagde „basis" een marineblauwe gebreide plooirok. Brj de meer geklede damesmodellen werden bijpassende hoedjes in de nieuwste materialen gedragen, gele verd door de firma Paterik te Middel burg. De pianist Baby den Toonder verzorgde de muzikale begeleiding van deze shows. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Zij allen waren schuldig", cinemascope. (14 j.), 20 uur; Electro: „Blackboard Jungle", (IB Jr.), 19 en 21.15 uur; Van Ben- them en Jutting: Tentoonstelling wer ken Andrles Minderhout en Dick Loef, 9—18 uur. Vlissingen: Alhambra: „Sissi", (6.1.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het salvo der dapperen", (14 Jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2