VERDACHTEN IN SNa TEMPO LANGS DE GROENE TAFEL OOK IN TERNEUZEN TIJDELIJKE OPHEFFING BEURSDWANG COMMANDANT VAN LEGER DES HEILS BEZOCHT ZEELAND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 OKTOBER 1956 POLITIERECHTER MIDDELBURG Opperman sloeg Vlissingermaar wist niet waarom Het waren geen ernstige „misdrijven" die de politierechter te Middelburg mr. P. van Empel, dinsdagmorgen te behandelen kreeg. In een bewonderens waardig snel tempo trokken de verdachten langs de groene tafel; zij, die zich schuldig maakten aan mishandeling, diefstal, verduistering en het rij den op de fiets onder invloed van sterke drank. Dat een biertje wel eens ver keerd terechtkomen lean, ondervond de havenarbeider E. II. uit Middelburg, die op 9 juli onder invloed op zyn fiets door de Molstraat reed. Ter zitting verklaarde H., dat hy weliswaar één glas bier gedronken had, maar hiervan nooit dronken kon zyn geworden. De bloedproef wees een promilage aan van 0,4. De verbalisant had echter de indruk gekregen, dat verdachte zyn fiets niet behoorlyk besturen kon. Toen zij hierover stonden te praten, verscheen de schilder A. C. van L. uit Middelburg op het toneel. Deze dacht, dat zij aan het vechten geslagen wa-. ren en mengde zich toen oolc in de .stryd". De soldaat kreeg enkele ge- „Een biertje, dat misvalt, kan even frote gevolgen hebben als tien stuks, ie misvallen'' zei mr. Van Empel. De officier, mr. G. J. B. van der Dussen betoogde, dat het percentage niet zo erg hoog was, zodat hij het meer zag als een ongelukje. Mr. Van der Dussen eiste een boete van f 25.-of 5 dagen. Ook mr. Van Empel hield rekening met de samenloop van omstandighe den en veroordeelde H. tot f 15.of 3 dagen. Hoewel de verbalisant de monteur J. S. B. te Koudekerke, eerst nog ge waarschuwd had om maar enkele uurtjes te wachten voor hy op zijn fiets stapte, toen hij verdachte niet erg vast ter been uit een café zag ko men, had B. deze goede raadgeving in de wind geslagen. Tien minuten la ter zat hij wel op het rijwiel. De eis was f 50.-— of 10 dagen, het vonnis f 40.of 8 dagen. De stuurman op de binnenvaart M. de W. uit Middelburg had op 7 juni j.l. twee lege flesjes weggeno men van de wagen van een melk boer, waarna hy de flesjes ver kocht had. Gesteund door dit suc ces had hy er de volgende dag weer twee weggenomen. Toen vond de melkboer het echter welletjes. Als gemachtigde trad De W.'s zus ter gisteren op. Vreemd gedoe. „Moest U nog iets zeggen tegen ons van uw broer", vroeg mr. Van Empel. „Ja, maar dat hangt van de straf af", zei De W.'s zuster. „En als het teveel is, gaat U dan huilen of met de vuisten op tafel slaan", wilde de politierechter weten, waarop mej. De w. het antwoord schuldig bleef. De officier eiste f 25.of o dagen, waarmee de politierechter akkoord ging, daar hij het maar een vreemd gedoe vond. De 19-jarige J.G.R. uit Oostkapelle dient momenteel het vaderland als geniesoldaat. Op 30 juni was hij met vrienden naar de kermis in Domburg geweest, waarna het gezelschap na afloop nog een café bezocht had. Toen zij weer buiten kwamen, was de stem ming enigszins vrolijk te noemen. R. was toen aangeschoten door een per soon die beweerde nog een biertje van hem tegoed te hebben. Advertentie J PECTORAAL Frans Mahn toch naar Melbourne Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft aan het Nederlandsch Olympisch Comité een brief geschreven waarin verzocht wordt Frans Mahn, de wereldkam pioen der amateurs op de weg, als nog in de olympische ploeg op te ne men. Naar de mening van de K.N. W.U. kunnen er na de wijziging van de amateurverklaring, aangebracht door het bestuur van het internatio naal olympisch comité, geen princi piële bezwaren meer bestaan tegen het opnemen van Mahn in het team. De Amsterdamse wielrenner heeft categorisch verklaard in geen geval voor 1 juni 1957 naar het professio nalisme over te gaan. Onder geen voorwaarde zal aan Frans Mahn voor genoemde datum een licentie als pro fessional of onafhankelijke door de K.N.W.U. worden uitgereikt. Het Nederlands Olympisch Comi té heeft, gezien dit verzoek van de K.N.W.U., alsnog besloten Frans Mahn in de ploeg op te nemen, zo dat de als reserve aangewezen Piet Steenvoorden niet naar Melbourne zal gaan. Juiste stand Door een verkeerde berichtgeving meldden wij, dat de wedstrijd Aarden- burg H-Uzendijke I in de 2e klas A van de zondagcompetitie, afdeling Zeeland, door de thuisclub met 2-1 gewonne zou zijn. Dit is ec-hter niet juist, daar deze wedstrijd door de slechte terreingesteldheid is afgelast. De juiste stand aan de top van de ranglijst ziet er thans als volgt uit: Aardenburg H 2 2 0 0 4 96 Groede 3 2 0 1 4 6—3 Uzendijke 2 1 1 0 3 4—3 Zeeland Sp. 3 1113 11— 8 voelige klappen. De officier betoogde dat het vechten op de kermis nu maar eens afgelopen moet zijn en eiste f 40 of 8 dagen tegen Van L. De politie rechter veroordeelde de schilder bij verstek conform de eis. De opperman L. J. H. uit Gouda voerde op 16 juli j.l. tezamen met zyn collega's J. E. en A. S., eveneens uit Gouda, in Vlissingen een werkop dracht uit. Tijdens het schaftuur had hy echter enige biertjes gedronken en was daarna een tukje gaan doen. Boos gemaakt. Toen hy wakker werd zag hy col lega E. vechten met een zekere Van B. uit Vlissingen. E. had zich namelijk boos gemaakt op Van B., omdat deze in de buurt wat heen en weer fietsteMaar dat wist H. niet. Hy sprong op en schoot zijn collega te hulp. Hij verkocht Van B, enkele klappen en trapte vervolgens diens flets bijna in el kaar. Toen hy later hoorde, waar voor hy E. te hulp gekomen was, schaamde hij zich wel een beetje. Daar de schade inmiddels ver goed was, volstond de politierech ter met f 25.of 5 dagen, hetgeen ook de eis was. Toen M. H. uit Sint-Laurens op 3 juli in Souburg geslaagd was voor een examen, moest hier met enige vrienden op gedronken worden. Dit was echter wel te merken, toen zij na afloop naar huis fietsten. De offi cier eiste er f 40.of 8 dagen voor, waarmee de politierechter akkoord ging. De Vlissingse metaalbewerker K. de B. had op 14 juli de 10-jarige W. van B. mishandeld. Dit ventje op zyn beurt had ruzie gekregen met De B.'s zoontje. „Laat die twee knapen het onder elkaar maar uitvechten hoor", zei mr. Van Empel, „U 'kunt uw kracht in uw vak beter gebruiken". De officier eiste f 25.of 5 dagen, waarvan de politierechter f 20.— of 4 dagen maakte. Voor enkele verdachten moesten echter tamelijk zware straffen uitge deeld worden. De Amsterdamse schip per A. v. d. K. had in mei 1955 van 'ri lading kolen enkele mudden voor zich zelf opzijgelegd. In de haven van aan komst was dit echter gemerkt, zo dat V. d. K. gisteren tot 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf ver oordeeld werd met een proeftijd van twee jaar. A. J. R. uit Aardenburg kreeg een zware straf. Op 2 juli had hy zijn fiets bestuurd in kennelyke staat van dron kenschap. Daar dit echter reeds her haaldelijk was voorgekomen eiste mr. Van der Dussen drie weken gevange nisstraf. De politierechter vonniste met 6 weken, waarvan 2 onvoorwaar delijk en 4 voorwaardelijk met een proeftyd van twee jaar. 'h Kwaliteitsproduct van de Wybert-Fabrleken. 70 en 90 et alléén bij Apothekers en Drogisten KERKNIEUWS Kerk van Nieuw-Guinea op 28 oktober zelfstandig Op 28 oktober zal de eerste synode van de Evangelisch Christelijke kerk op Nieuw-Guinea in Hollandia bij eenkomen. Op een twee jaar geleden gehou den proto-synode werd een kerkorde in concept aanvaard, dit concept is daarna op de verschillende ressort- synoden besproken en geamendeerd en zal thans ter definitieve vaststel ling in bespreking worden genomen. Blijkens een bij de raad voor de zen ding der Ned. Herv. kerk ontvangen bericht is het de bedoeling, dat de Evang. Chr. kerk van Nieuw-Guinea zich op 28 oktober als zelfstandige kerk zal constitueren. Binnen het geheel van deze kerk zullen de Nederlanders op Nieuw- Guinea een aparte classis vormen. De zelfstandigwording der kerk op Nieuw Guinea zal ook consequenties hebben voor de zendingsarbeid, die ginds van uit Nederland geschiedt. Deze zendingsarbeid zal nu in nauw overleg met de Evang. Chr. kerk moeten geschieden, waarbij deze kerk in de eerste plaats verantwoor delijk zal zijn voor de verbreiding van het evangelie onder haar volks genoten. Generale synode Hervormde Kerk maandag bijeen Op 15 en 16 oktober zal op „Woud- sohoten" te Zeist de Generale Synode der hervormde kerk bijeenkomen on der presidium van ds. G. de Ru. De synode zal een aantal kerkordelrjke aangelegenheden behandelen. In behandeling komt ook een voor stel tot instelling van een sectie be jaardenzorg. Er is ook een voorstel om een commissie van rapport te benoemen over de ingekomen 3tukken naar aan leiding van de oproep tot bezinning inzake nieuw Guinea. De Generale Synode-stelt voor, medio december 'n afzonderlijke zitting aan deze zaak te wijden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Terwispel J. W. Bruins- ma te Gaastmeer; te Sneek (toez.) H. A. J. Smits te Akkerwoude. GEREF. KERKEN. Beroepen te Knijpe G. de Ruiter te Noordwolde (Fr.). Bedankt voor Bunde (oost Fries land) (Duitsland) J. van Tuinen te Schettens; voor Minnertsga J. Banga te De Meern (U-). CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Rotterdam-Kralingen G. J. Buys te Papendrecht en B. Bij- leveld te Noordeloos. Bedankt voor 's-Gravenhage-oost H. v. d. Schaaf te De Krim (O.): voor Nijmegen A. W. Drechsler te Am sterdam-noord. CHR. GEREF. KERK Ds. C. van Weele, predikant te Lei den, heeft het beroep naar de christe lijk gereformeerde kerk te Biezelin- ge niet aangenomen. Advertentie Hekkesluiter Hopbel won verrassend van Forward In de promotieklas A van de hoekey- eompetitie liet Forward een steek val len tegen hekkesluiter Hopbel door er met 21 van té verliezen. Rapidity, een forse ploeg, won van zyn- stadge note Keep Fit met 20 en nam door deze- zege de leiding in handen, M.E. P. liep bij Geel Zwart tegen een fikse 50 nederlaag op, waardoor de over winnaars twee plaatsen omhoog klom men. De eerste uitwedstrijd voor Mid delburg tegen 's-Hertogenbosch moest te elfder ure afgelast worden; De Zeeuwen behielden echter met -' eert. gelijk aantal verliespunten, maar mét'; een wedstrijd minder gespeeld, de. tweede plaats achter Rapidity. De stand is thans: Rapidity Middelburg Forward 's-Hertogenbosch Geel Zwart M.E.P. Keep Fit Hopbel 4 4 0 0 8 15-5 3 3 0 0 6 13-4 4 3 0 1 6 9-4 3 1 0 2 2 6-8 4 1 0 3 2 8-7 4 1 0 3 2 8-l( 4 1 0 3 2 5-1! 4 1 0 3 2 4-1! Uit een muziekwinkel in Nottingham (Engeland) zijn 200 l.p. dansplaten ont vreemd, en een viool, die 20.000 gulden waard isj Door iemand die van dansen houdt, zo veronderstelt de politie. Deze nieuwe weg, die linea recta van Poortvliet naar Sint-Annaland loopt, wordt, donderdagmiddag door de commissaris der koningin in Zee landjhr. mr. A. F. C. de Casern- broot, officieel voor het verkeer opengesteld! Dat is zonder twijfel een belangrijke gebeurtenis voor 'het eiland Tholen, want daarmee wordt een groot landbouw- en veeteeltge- biedde zogenaamde Weihoek, ont sloten. Aan het eind van de kaars rechte weg, die vijf en een halve meter breed is, ziet men het Thooï- se havenplaatsje Sint-Annaland. (Foto P.Z.C.) Middelburgse dames wonnen in Tilburg (13) In Tilburg hebben zondag de Mid delburgse dameshockeyers een 31 zege bevochten op Tilburg IV. De prachtige velden van Tilburg hadden de regens der laatste dagen goed doorstaan en waren in prima condi tie gebleven. Het eerste kwartier was volkomen voor de thuisclub, waardoor de Middelburgse verdedi ging handenvol werk kreeg. Dit ging hun echter goed af. Middelburg vond het juiste spel en met keurig open spel werden de bakens verzet. Lucie Kolff gaf een goede voorzet en Franka Michielsen schoot hard in. De Tilburgse keepster stopte de bal, maar Marianne Toet was er als de kippen bij. Zij passeerde de keep ster en het was 10. Met deze stand g de .rust in. ia de thee gooiden de bezoeksters alles op de aanval en het werd een eenzijdige vertoning. Het leek of Til burg gl verslagen was. Franka Mi chielsen ham een voorzet van rechts meteen op de stick en het was 2 Vyf minuten later toonde dezelfde speelster zich een goede mïdvoov. Zij benutte een-goed aangegeven bal van Oeteke Dot en maakte er 30 van. In één dér laatste minuten kon Til burg de eer redden. De Middelburgse verdediging wachtte tevergeefs op het fluitje van de scheidsrechter voor een overtreding. Dit bleef ech ter uit, zodat één der Brabantse voorwaartsen kon doelpunten. Bij een vltegfeest in de Argentijnse provincie Suncho Corral zijn maandag drie vrouwen om het leven gekomen, toen een sportvlïegtuig er niet in slaagde be hoorlijk te landen en tussen de menigte terechtkwam. KAMERLID STELDE VRAGEN Er wordt echter nog „afgeroepen" De demissionaire minister van ver keer en waterstaat heeft onlangs, zo als gemeld, besloten om de beurs- dwang voor de binnenscheepvaart tij delijk op te heffen voor verschillende schippersbeurzen. De termijn van op heffing loopt van 8 oktober tot 15 januari 1957. Voor de provincie Zee land Is deze maatregel, die bij de schippersbonden een storm van ver ontwaardiging ontketende, alleen van toepassing op de schippersbeurs in Terneuzen. Russische strijdmacht in Polen meer dan verdubbeld. Rusland heeft het aantal militairen dat het in Polen heeft, meer dan ver dubbeld in de laatste drie maanden, zo schreef het gezaghebbende Britse dagblad „Daily Telegraph" gisteren. Dit waarborgt Ruslands militaire heerschappij over Polen. Het uitein delijke doel is het impopulaire com munistische regime aan de macht te houden", schreef David Floyd, spe ciale correspondent voor communis tische zaken. Volgens Floyd hebben het afgelo pen weekeind vertrouwelijke rappor ten Londen bereikt, waarin te ver staan wordt gegeven dat het aantal Sowjet-divisïes is opgevoerd van 3 tot i ofwel ongeveér 80.000 man. Alle zyn gepantserd en kwamen uit Oost-Duitsland. Floyd schreef dat alle rapporten over opgevoerde Rus sische militaire activiteit ontvangen zijn sedert de relletjes te Poznan van 28 juni. Ga beter en gezonder slapen op ■Cl De nieuwe moderne matras van IKIPREEN-O. het speciale schuimplauic ■set dragende veerkracht! Comfortabel, hygiënisch, doelmatig! 15 jaar garantie. 122.50 De heer F. Thykjaer, territoriaal commandant van het Leger des Heils in Nederland, maakt momen teel een reis door Zeeland. Hij be zocht daar de afdelingen Zierikzèe, Goes, Yerseke, Middelburg en Ter- neuzen. Dinsdag was deze blozen de Deen, een goede vijftiger Vlissingen, waar hij een samen komst in het gebouw van het Le ger des Heils bijwoonde. De heer Thykjaer werd bijna zes jaar geleden door het internationale hoofdkwartier m Londen tot „com missioner" in Nederland benoemd. Daarvoor had hij al heel wat jaren in andere landen ip Europa doorge bracht. Zo werkte hij bijvoorbeeld veertien jaren in Finland, vijf jaren op het hoofdkwartier in Engeland en drie en een half jaar in Tsjecho-Slo- wakijé Toen de oorlog uitbrak en de Duitsers dit land tot „protectoraat" verklaarden, ging hij terug naar zijn vaderland Denemarken, waar hij bleef tot het krijgsrumoer voorbij was. In november 1950 kwam hij naar Nederland. Over het Leger des Heils hier was hij buitengewoon goed te spreken; het verschil met andere lan den vond hij opmerkelijk. „Na de oorlog werd alles weer keurig op gebouwd, hoewel dat in het begin moeizaam ging. De laatste tijd gaat het echter weer beter. Hier en daar worden nieuwe tehuizen geopend en andere worden gemoderniseerd." Het Leger des Heils in Neder land telt nu 112 afdelingen, zo ver telde de heer Thykjaer ons. Er zijn1' 666 officieren en voorts 31 cadetten in Amsterdam in opleiding en boven dien werken er in de 40 tehuizen nog 194 employees. „Men heeft in Nederland veel waar dering voor het werk van het Leger", aldus de commandant, „want wij krijgen van de overheid ruime sub sidies, natuurlijk vooral voor so ciaal en reclasseringswerk." Vlissingen is met zijn 86 solda ten een middelgrote afdeling. Het huidige gebouw moei binnen af zienbare tijd worden verlaten, maar men heeft al plannen om een nieuw gebouw te Jaten op trekken in de Dr. Staverman- straat. „Dat valt echter niet mee", verzuchtte de heer Thykjaer, „want daar is veel geld mee ge moeid." In Zeeland was hij het meest ge iten door het nieuwe jeugdclub huis in Zierikzee. waar de school kinderen tussen de middag hun brood eten en waar jongens en meis jes 's avonds komen knutselen. „In één week waren daar 1500 bezoekers geweest." Met zijn echtgenote is de heer Thykjaer naar Breda vertrokken. Want dat vindt hij ook zo prettig van ons land: de afstanden zijn er zo kort. Een heel verschil met Fin land, waar de noordelijkste afdeling 900 km van de hoofdstad Helsinki lag verwijderd Soldaat weigerde inenting De advocaat-fiscaal bij het hoog mi litair gerechtshof heeft dinsdagoch tend een maand militaire detentie ge- eist tegen de dienstplichtig soldaat D. B., die geweigerd had zich te laten inenten. Hij had dat gedaan op me disch advies: bij een vroegere inen ting was hij ernstig ziek geworden en van medische zijde was gezegd, dat .zijn constitutie geen vaccinatie ver dragen kon. De advocaat-fiscaal was van mening dat de krijgsraad te velde die B, had vrijgesproken de zaak verkeerd had opgelost. Hij stelde dat de wetgever geen rekening kan hou den met iemands persoonlijke gevoe lens. De raadsman betoogde, dat zijn cliënt gehandeld had op advies van twee erkende medici en met de over weging, dat zijn leven in gevaar zou worden gebracht. Hij vroeg vrij spraak. Uitspraak over drie weken. Dronken bestuurder bracht leven van agent in gevaar Anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar is gis terochtend voor de Rotterdamse rechtbank geëist tegen de Rotterdam mer T. H.. die onder tnvloed van ster ke drank het leven van een agent van Eolitie opzettelijk in gevaar zou heb- en gebracht. Met 'wintig biertjes en tien glazen bessenjenever achter zijn kiezen was hij achter het stuur gaan zitten en had in Rotterdam twee aan rijdingen veroorzaakt. Een motor agent, die hem achtervolgde, probeer de hij door hard en zacht rijden, naar links en rechts zwaaien en „klemrij- den" van zich af te schudden. De offi cier van justitie sprak gisterochtend een woord van v/earriering voor het optreden van de agent. Hij verwonder de er zich over, dat de dolle rit van H. geen slachtoffers had geëist. Eigenaars van schepen, die groter zijn dan 250 ton, kunnen, daar dus vrachten aannemen, zonder dat deze op de beurs zijn „afgeroepen". De schippers waren over dit besluit van de minister allesbehalve tevre den. Weliswaar zijn zij er van over tuigd, dat de officiële tarieven voor binnenlands vervoer te laag liggen wat hen verhindert grote investerin gen te doen in nieuwbouw van bin nenschepen maar toch zagen zjj do tijdelijke opheffing van de beurs- dwang als een gevaar voor de evenre dige vrachtverdeling. Zij voelen wel voor hogere, vrije ta rieven, maar willen toch een vorm van evenredige vrachtverdeling ge handhaafd zien, voor het geval er weer een tijd komt, waarin het aan bod van scheepsruimte dat van de wachten overtreft. Momenteel is het andersom: vooral de bietencampagne in Zeeland eist veel scheepsruimte op. Vragen. De voorvechter van de binnenschip- Sers, het Tweede Kamerlid de heer F. van de Wetering, voorzitter van de protestants christelijke schip persvereniging, heeft nu schriftelijk vragen gesteld aan de minister van verkeer en waterstaat. Een van die vragen luidt: „Heeft de minister wel overwogen, dat door zijn besluit het principe van de evenredige vracht verdeling wordt prijsgegeven en dat daardoor de weg wordt geopend voor terugkeer naar de onsoclale toestand waarin de schippers zich voor de in voering van de evenredige'vrachtver deling bevonden?" Voorts stelt hij de vraag of de minister meent, dat er door zijn maatregel, genomen op ver zoek van enkele verladers, meer ton nage aan de markt zal komen, tenzij de verladers de nu vrije vrachtprijzen zodanig omhoogstuwën, dat deze ge lijk komen met de internationale vrachtprijzen, in welk geval de prijs politiek der regering wordt doorbro ken Tot zover de vragen van dit ka merlid. Tot n,u toe, dus twee dagen na de ingangsdatum van het opheffingsbe- sluit, zijn In Terneuzen alle vrachten nog op de schippersbeurs afgeroepen. Zelfs heeft de stichting N.V. Wa tertransport in Sluiskil verklaard zich niet aan de nieuwe regelen te zullen storen en alle vrachten via de schippersbeurs te laten lopen. Wellicht inkrimping van haringvangst op Noordzee De vergadering van de Internatio nale Raad voor het Verkennen van de Zee, die op 1 oktober te Kopen hagen is begonnen, is gisteren geslo ten. De voorzitter, de Noorse professor H. Sverdrup, deelde mee dat onmid dellijk een programma zal worden opgesteld voor een onderzoek naar de haringtrek ln het zuidelijk deel van de Noordzee. Het resultaat van dit re sultaat zal waarschijnlijk zijn, dat de haringvisserij in het zuidelijk deel van de Noord krompen. De i o.a. Nederland, zullen hierover nog. 'n definitief besluit moeten nemen. In krimping zal volgens prof. Sverdrup de inkomsten uit de haringvisserij niet doen verminderen, maar wel een efficiënter exploitatie van de haring vloot mogelyic maken. van de Noordzee zal worden inge krompen. De regeringen van de vijf tien landen die lid zijn van de raad, mge- vijf- Een BOEK over EMIGRATIE Verscheidene foto's vormen een aantrekkelijke afwisseling in het za kelijke overzicht „Emigratie 1955", dat dezer dagen verscheen bij het Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf in Den Haag. De emigratie wordt m dit boek beschreven, gespecificeerd naar de verschillende landen. Ook de Nederlandse emigratiedienst Ln liet buitenland, de subsidiëring en de kre dietverlening worden aan de orde ge steld, Tot de bijlagen behoort een op gave van de samenstelling der diverse organen. In een kort voorwoord zegt de minister van sociale zaken en volksgezondheid de heer J. Suurhoff, dat hij dit versla? later ontving dan door hem werd verwacht. Getracht zal worden, het verslag over het lo pende jaar tij'dïger te oubliceren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8