ZWITSALINE gelee Broedseizoen was niet ongunstig voor vogelstand op Schouwen WALCHEREN wat doet U op 17 oktober Avontuur in de Residentie 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 OKTOBER 1956 ONDANKS ENKELE TEGENSLAGEN Inlagen belangrijke pleisterplaats voor alle soorten trekvogels Het afgelopen broedseizoen Is voor de vogelstand op Schouwen-Duive- land niet ongunstig geweest. Behalve de klauwieren, die zichtbaar achter uit gingen, was er in het voorseizoen in het vlakke van Schouwen een be hoorlijk aantal broedende kluten, scholeksters, tureluurs en andere met het landschap vertrouwde vogels te zien. Van veel broedsels is niets te recht gekomen. Werkzaamheden op het land waren de oorzaak. Ook wer den veel eieren door landarbeiders geraapt. Bijzondere vermelding ver dienen het Dijkwater bij DreiBchor in het broedjaar 1956, alsmede de Hom pelvoet onder Brouwershaven, dat echter tijdens de broedtijd door een hoge vloed begin juli geheel werd overstroomd, zodat alle nesten daar verloren gingen. Bij de Koudekerkse inlage heeft een behoorlijk aantal kluten gebroed. De Westschouwense inlagen zijn als brQedgebied veel minder van belang geweest. Eerste oorzaak hiervan was de lage waterstand en het ontbreken van rust, voornamelijk door het be zoek van eierzoekers. Veel broedsels zijn daar dan ook niet tot hun recht gekomen. Niettemin blijven deze in lagen een belangrijke pleisterplaats voor alle soorten trekvogels. In de duinen broeden zilvermeeuwen, die tot een verantwoord aantal waren teruggebracht. Voorts enige paren mantel meeuwen stormmeeuwen, visdief- jes en scholeksters. Bovendien kwam daar het broedsel van de bruine kie kendief terecht. In de verklikkerdui nen hebben stormmeeuwen gebroed, grauwe kiekendieven, enkele toren valken en een behoorlijk aantal schol eksters. Ook broedde daar voor het eerst de velduil. Het aantal wulpen vertoonde in deze duinen geen toe name. In de rustiger geworden strandduintjes kwamen meer visdief- jst< bij 2 duinen, het vliegveld en omliggen- jes, dwergstems en strandpluviertjes. De bij het slot Haamstede behoren de terreinen waren goed met weide vogels bezet. Bijzondere vermelding verdient het ingedijkte Dakwater bjj Dreischor. Dit gebied bleek een geliefd broedter- reln voor veel kluten, strand- en bontbekplevieren en vïsdiefjes. Het z.g. platte van Schouwen gaf in het voorseizoen een behoorlijk aantal klu ten, scholeksters en tureluurs te zien. Van veel broedsels is echter niets terechtgekomen, daar zjj. wer den verstoord. Ook zgn er veel eie ren door op het land werkende per sonen geraapt. Aardige trip Een aardige trip maakten enkele leden van de vogelwacht „Schouwen- Duiveland" naar de Hompelvoet, een grote zandplaat tussen Brouwersha ven en Ouddorp, echter op het ter rein van de provincie Zuid-Holland. Zodra de zandplaat bereikt was, die met een dikke laag schelpen bedekt was, verhieven zich wolken van sterns en kokmeeuwen. Scheepvaartberichten. Te Vlïssingen aangekomen op 8 okt. Melrose van Leith; Elsa van Gent; 9 okt. Cairmdhu van Antwerpen. Van Vlïssingen vertrokken op 8 okt. Mel rose naar Antwerpen, Service naar Lon den, Minerva naar Boston. Te gepasseerd naar Antwerpen op 8 okt. Sommelsdijkij;;.;, cmfwyp cmfwyp cmf Wiema van Londen, Maymere van Lon den, Lutterkerk van Marseille, Nieuweha- ven van zee, Straat Torres van Schiedam, Silvretta van Gothenburg, Zeevaart van Londen; 9 okt. Joost van zee/Gent, Som- melsdijk van New York, Noordstad van Amsterdam, Eibergen van Rotterdam. Te gepasseerd van Antwerpen op 8 okt. Ida Pieter naar Kotka, Almkerk naar Am sterdam, Heeerengracht naar Londen, Kaap St. Vincentnaar Skutskar, Saba naar Kopenhagen/Gent; 9 okt. Aardenburgh naar Rotterdam, Westpolder naar Oporto. Er waren dan ook veel nesten van deze vogels. Meer westelijk op het sehelpenbed Van de plaat die in de zomermaanden constant droog blijft werden nog nesten van vïs diefjes gevonden. Er waren echter no„ maar enkele jonge visdiefjes, en het grootste deel van de nesten be vatte maar één ei. Hieruit viel af te leiden dat de broedplaats nog maar kort door de vogels was uitgekozen. Met belangstelling zou er deze zomer de gang van zaken op de zandplaat zijn gevolgd, als de felle storm en de hoge watergdng van 5 juli de zandplaat niet hadden overspoeld, zo dat er van de nesten niets is overge bleven. In 1957 zal nogmaals een on derzoek worden ingesteld. Een op 11 juni 1955 in Kerkwerve geringde grote stem werd op 27 maart 1956 gevangen aan het strand van Chamune, ongeveer 50 kilometer van Benguela in Angola, een Portu gese kolonie aan de zuidwestkust van Afrika. In de slotgracht van Haam stede werden begin augustus een kwak en een wouwaapje waargeno men. Verder troffen leden individueel nog aan een drieteenmeeuw, een grauwe franjepoot, een zilverplevier, bontbekplevieren. strandplevieren en strandlopers. Blijkens een opgave in Sterna, het mededelingenblad van de vogelwacht, is er een lijst van broedende vogels op Schouwen bekend met 85 vogelna men. een bewijs dat Schouwen-Dui- veland voor de gevleugelde dieren nog een graag gezocht gebied is. Middelburg Aanrijding Op het fietspad van de Blauws- dijk te Middelburg gebeurde maan dagavond bij het passeren een aan rijding tussen een bromfietser en een wielrijder. Beide partijen liepen scha de op, welke in der minne werd ge regeld. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. NIEUWE AANWINSTEN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK TE MIDDELBURG. BruynOuwehand, Liefde en lot; Doolaard, Den, Het land achter Gods rug; Kloek, Wilde duinroos; Roe, Tussen de cherubijnen; Vestdijk, Het vijfde ze gel; Johnson, Hansford, Catherine Carter; Nichols, De maanbloem; Plaidy, Doch ter van Satan; Plaidy, Koningin Jezebel; Plaidy, Madame Serpent; Sagan, Als een verre glimlach; Wilson, De man In het donkergrijze pak; Bourllère, De wereld der zoogdieren; Gugelot, Scheepsbouw: Hauge, De gelukkige „Mosdale"; Herwig, Ik kan tulnieren; Ik kan kinderen groot brengen; Larive, Vannacht varen de Hol landers; Linschoten. Psychische moei lijkheden; Riemens, Groenteteelt onder glas; Sllkke, Van der en Van der Helm, Beknopt leerboek der groenteteelt; Wit, In den metalen stier. Voor de leestafel ab. op Focus en De Post. Benoeming ambtsdrager De wgk-kerkeraad van wijk-ge- meente H van de hervormde gemeen te van Middelburg (dr. H. van der Linde) benoemde tot ouderling, de heer W. Key en tot diaken de heer N. van den Broeke. Zoutelande Christelijke Metaalbedrijfsbond De afdeling MeliskerkeZoutelan de van de chr. metaalbedrijfsbond in Nederland kwam dezer dagen in vergadering bijeen in de zaal Mid dendorp te Zoutelande. De voorzitter, de heer P. Brasser, leidde de verga dering, waarop het woord werd ge voerd door de heer J. Lodder, bonds- bestuurder. Het onderwerp van deze causerie was de vijfdaagse werk week met de verschillende voor- en nadelen. Opgemerkt werd voorts, dat de to tale kosten, welke opgebracht moe ten worden, geraamd worden, op 5370 miljoen gulden. Er zijn verschillende problemen, die in verband met de in voering van een dergelijke werkweek nog nader bezien moeten worden. Men is dan ook nog lang niet toe aan een practische uitvoerbaarheid. Arnemuiden Geestelijk verzorger De kerkeraad van de geref. kerk van Arnemuiden heeft aan zijn predi kant ds. H. K. Poelman, verlof ver leend om een reis mee te maken met het hospitaal-kerkschip „De Hoop", als geestelijk verzorger van de ha ringvissers. De reis duurt ongeveer twee weken. Vlissingen Italianen voetbalden tegen politie en marechaussee Op het sportterrein aan de Basken- burgseweg in Vlissingen werd maan dagmiddag een bijzonder vriend schappelijke voetbalwedstrijdge speeld. Elf bemanningsleden van net Italiaanse s.s. „Irpinia" bondén daar de strijd aan tegen een ploeg, be staande uit leden van de Vlissihgse politie, marechaussee en agenten van de rederij van de „Irpinia". Voor de wedstrijd begon bood de Italiaanse aanvoerder, Rafaele Solvi- no, aan de aanvoerder van de Neder landse ploeg. De Pagter, een boeket bloemen aan. Op zijn beurt gaf de Vlissinger de gasten een voetbal ten geschenke. De voetbalmatch was een ongelijke strijd, want van het begin af namen de Nederlanders het heft vast in handen. Bij de Italianen kwamen veel misverstanden voor en dat stelde hun gastheren in de gelegenheid zesmaal een doelpunt te maken. Pas in de laatste minuut wisten de zeelieden de eer te redden, toen linksbinnen Vis- ciani de stand op 6-1 bracht. Na afloop feliciteerde de heer A, Verdonk van de K.M. „De Schelde", waar de „Irpinia" in reparatie is, de Nederlandse ploeg met de overwin ning en hij overhandigde daarbij" een wisselbeker. Tot de Italianen sprak hij de wens uit, dat zij de beker de volgende maal zouden winnen. Onder .de vrolijke tonen van een bandje van bemanningsleden der „Irpinia" verlie ten de spelers broederlijk het veld. Officiële publikaties VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat hij heden, woensdag, 10 ok tober verhinderd is spreekuur te houden. Burgerlijke stand DOMBURG. Bevallen; B. Boogaard—Passenïer, z. Ondertrouwd: N. Dingemanse, 24 j. en L. A. Wisse, 21 j. Getrouwd: A. W. Gillissen, 24 j. en L. Passenier, 19 j. Overleden: G, Passenier, 68 j., echtge noot van W. G. Passenier; J. Wisse, 73 j., weduwe van S. de Pagter. SEROOSKERKE (W.). Overleden: L. Goedbloed, 82 j., echtg. van M. Ton. NeVoBo afdeling Walcheren vergaderde in Vlissingen. Maandagavond hield de Nederland se Volley Bond, afdeling Walcheren, in café-restaurant „Delta" in Vlissin gen haar jaarlijkse afdelingsvergade ring. Aanwezig waren vertegenwoor digers van de negen aangesloten ver enigingen in Walcheren, alsmede enige scheidsrechters. Nadat de waarnemend voorzitter, J. Jillebaard, die wegens ziekte van de voorzitter C. van Herwijnen de vergadering leidde, zijn openingswoord had ge sproken en de huishoudelijke zaken waren afgehandeld, werd het woord gegeven aan de secretaris-competi tieleider J. Wolthers ,die zijn jaar verslag uitbracht. Hieruit bleek, dat de competitie in het afgelopen sei zoen een vlot verloop had gehad. Vervolgens werd het kasverslag be handeld. Als resultaat van het ver antwoorde financiële beleid kon een batig saldo van f 239,55 genoteerd worden. Het volgende agendapunt, het uitreiken van de kampioensbeker le klasse aan de E.V.V.C. werd overgeslagen en tot zaterdag uitge steld, daar de secretaris de beker vergeten had. De afdelingsbestuurs leden werden allen herkozen evenals de competitie-leider. Ook de leden van de technische, de scheidsrech ters- en de straf- en protestcommis sie werden in hun functies herkozen. De afdelingscontributie zal even hoog als vorig jaar zijn, namelijk f 3.25 voor senioren en f 2.7§ voor junioren. In deze bedragen zijn de bonds- en districtscontributie bere kend. Besloten werd dezelfde compe titie-indeling als het vorig jaar toe te passen en de enkele damesteams nog niet in de indeling op te nemen. Bij de rondvraag werden nog inlich tingen gevraagd over de verplichting van het bezit van een verbandkist. Wat betreft de reiskostenvergoeding voor de reis naar de districtsdag in Breda werd besloten een bedrag van f 50 ter beschikking te stellen. Ten slotte werd op een desbetreffend voorstel uit de vergadering besloten eveneens een wisselbeker aan te schaffen voor de kampioen 2e klasse. ZUID-BEVELAND Goes Voordracht voor benoeming Op voordracht voor de benoeming van een vaste onderwijzer aan de openbare lagere school dorp. Ovezande Palingschieting „Willem Teil" De sociëteit „Willem Teil" te Ove zande hield de traditionele paling schieting. Ondanks de minder gun stige weersomstandigheden namen 56 schutters aan dit concours deel. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: P. van Pauweke te Koewacht, met pa ling; le en 2e zrjvogd: resp. A. v. 't Westeinde en M. van Steenbergen, beiden „Willem Teil" te Ovezande met paling; le en 2e hoofdkal resp. J. de Baar en Jan Rijk, „Willem Teil" te Ovezande; le en 2e onderkal resp. Jac. de Baar „Willem Teil" te Ove zande en P. van Pauweke te Koe wacht; le, 2e en 3e klep resp. W. de Jonge, A. D. L. M. te Kwadendam- me met paling en G. Geense, Edele Handboog te Oudelande met paling en H. Driedijk „Doel naar Hoger", Wolf aartsdijk. Krabbendijke Onderlinge damcompetitie Voor de onderlinge damcompetitie 1956—1957 van de damcombinatie Oostdijk te Krabbendijke werden de volgende partijen gespeeld: Jac. MeeuwsenL. Nieuwenhuize 02; Jan van IwaardenA. van Weele 1 1; Jan van BurgJoz. Boone 0; E. HennekyM. Sinke- 11; G. HollestelleL. Boone 20. Hansweert Aanvaring Zondagvoormiddag ontstond voor de haven van Hansweert een aanva ring tussen de motorschepen Barres en Zeeland. De Barres bekwam slechts lichte schade, de Zeeland be langrijke. Beide schepen hebben de reis kunnen voortzetten. Yerseke Turnproeven voor diploma Onder auspiciën van de Zeeuws- Brabantse Turnkring van het K. N. G. V. legde een aantal jongens en meisjes van de gymnastiekvereni ging „V.Z.O.S." te Yerseke de proe ven af voor het jeugdvaardigheids- diploma A. De eisen waren: hardlo pen, vèrspringen, kastiebalvèrwer- pen, een wandelmars, een brugoefe- ning en het beantwoorden van enige wagen betreffende de vereniging. De leiding berustte bij de directeur de heer P. van Boven; hij werd bijge staan door de dames J. van de Pias- se, N. Willemsen en J. van der Jagt. De geslaagden zgn: G. Dijkwel, T. van Es; M. Huysse, A. Krijger; J. Lamper; W. Ossewaarde; H. Reyen- ga; A. van Oeveren; C. de Keijer; H. Sandee; W. Maas; J. Philïpse; N. Pekaar; L. Koeman; I. Manneke; M. Steketee; L. Ridderhof; C. Snoep; J. van Stee; L. van Os; C. Lacor; K. Bolier; B. Glerum; A. Kok; W. van Oeveren; M. Pronk; L. Verwijs; D. van de Merwe; A. de Leeuw en L, Nijssen. Er werden vgf kandidaten afgewezen. Schaakcompetitie De uitslagen van de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pion" te Yerseke waren: M. C. Pol dermanM. de Koeijer 10; P. van AnrooyC. van Stee 01; J. Zuid- wegA. Beerens 10; L. Mi. C. Man nekeJ. Nolet 10; J. W. Marsman J. P. L. Zonruiter 10; L. Grimm N. J. Bosma 01. Vergadering „Neptunus" In een door de sportvereniging „Neptunus" te Yerseke gehouden spoedvergadering werd besloten deel te nemen aan de volleybal- en zaal handbalcompetitie. Aan de volleybal competitie zal worden deelgenomen met 1 damesteam en 2 herenteams. Daar Yerseke niet over een sport zaal beschikt, is men gedwongen de wedstrijden in het chr. lyceum te Goes te spelen, en wel op zaterdag middag. Deze competitie begint over enkele weken. Aan de zaalhandbalcompetitie zal worden deelgenomen met een heren- ploeg. Alle wedstrijden worden za terdagsavonds gespeeld in 't veiling gebouw te Middelburg. In verband met het vertrek van de secretaris, de heer G. de Vos, werd het bestuur als volgt gevvijzigd: de heer H. Lacor, voorzitter: de heer P. Louwerse, secretaris; dé dames C. Conelisse en S. de Jager pennings- meesteresse; de heren R. van Egdam, A. de Rooij en T. Duinkerke, be stuursleden. Collecte De collecte ten bate van „Draagt Elkanders Lasten" en I.P.S. heeft te Yerseke 193,72 opgebracht. Heinkenszand. Onderwijsbenoeming Met ingang van 1 november is aan de chr. kleuterschool te Heinkens zand als hoofdleidster benoemd mej. A. A. Mol uit 's-Heer Arendskerke, thans hoofdleidster te Biggekerke. Mej. Mol komt in de plaats van me vrouw IzebouL Oliebollendag Zaterdag 17 november a.s. wordt in Heinkenszand een „oliebollendag" gehouden. Men zal trachten de olie bollen huis aan huis te verkopen. De opbrengst is bestemd voor het Groe ne Kruis. Sportlieden raapten aardappelen De leden van de sportvereniging „Atlas" te Heinkenszand hebben ter versterking van de kas aardappelen geraapt. Zij verdienden f 42. Aantal baden In september werden te Heinkens zand in het gemeentelgk badhuis 998 baden genomen. LAMPEN er zijn geert betere FEUILLETON door TJEERD ADEMA 112 Ze liep naar binnen en werd na een halve minuut vervangen door de knecht in livrei, die het blijkbaar verstandig vond geen onnodige risi co's te nemen. Hij maakte een kleine buiging voor de postbode en retireerde naar de garage en terzelfder tijd hoorde Steensima een vlugge stap in de cor ridor en zag hg het glimlachende ge zicht van Bastiaan om de hoek van de keukendeur verschijnen. „Is U het werkelgk, mgnheer?" zei Bastiaan blij. „Ik zal U dadelgk bij de jonker brengen." „De freulevroeg Steens- ma. „De baron en de freule zijn met de auto uit", zei Bastiaan. „Ik vrees, dat zij niet voor de avond thuis zul len zijn, mijnheer." „Hoe gaat het de jonker?" vroeg Steensma belangstellend. „Uitstekend, mgnheer", antwoord de Bastiaan. „We hebben de boven kamer al met de tuinkamer kunnen verwisselen. Mag ik U even voor gaan, mijnheer?" Hij liep naar een grote kamer, die met een serre aan de achtertuin grensde. In een gemakkelijke stoel zat Jonk heer Van Waardenburg te lezen. Hij legde zijn boek terzijde en keek vol verwachting naar de kamerdeur toen hij Bastiaan ln de gang hoorde praten. „U'hier!" riep hg, toen hij. Steens- ma zag. „Nee, maai', dat is een pret tige verrassing!" Bastiaan gaf de bezoeker een stoel en een kop thee en de jonker liet glimlachend zijn blik over de bestel- lersuniform gaan. „Nog altijd op gevaarlgke wegen vroeg hij. „De laatste dag, mijnheer Van Waardenburg", zei Steensma vrolijk. „Ik hoop vanavond weer mijzelf te kunnen zijn. Ik had geen gelegen heid mij te verkleden, omdat ik regel recht uit Den Haag naar hier ben gekomen." „Dat is prachtig", zei jonkheer Van Waardenburg, zich belangstel lend oprichtend. Heeft U Bastiaan trachtte zich onopge merkt te verwijderen, maar de jon ker riep hem terug. „Ik heb, wat ciit betreft, voor Bas tiaan geen geheimen", zei hij. „Als U geen bezwaar heeft, meneer Steens ma?" „Integendeel", zei Steensma. „Bas tiaan is ook mijn trouwe schildknaap geweest. Hij heeft zeker ook het recht te vernemen, dat ik vanmorgen de minister heb gesproken, dat ik hem de documenten heb overhandigd en dat het resultaat van ons aller be- Het gelaat van jhr. Van Waarden burg straalde. „Wat zeg je daarvan, Bastiaan?" vroeg hij. „Ik ben er erg blij om, mijnheer", zei Bastiaan, „ik vermoed, dat U nu wel spoedig hersteld zult zijn, mijn heer." Hij boog en verliet onhoorbaar de kamer. „Werkelijk een juweel van een be diende", zei de jonker, „hij begrijpt wel, dat wij samen nog enkele bg'zon- derheden te bespreken hebben." Hij hield de bezoeker zijn ge de sigarettenkoker voor, gaf vuur en stale er zelf ook een op. „Wilt U nu vertellen, mijnheer Steensma?" vroeg hij. „Alles alstu blieft. Ik stel er prijs op precies te weten, hoe uw bezoek aan de minis ter is verlopen." Steensma vertelde en de heer Van Waardenburg glimlachte onwillekeu rig bg het verhaal van de vergeefse pogingen om tot het heilige der hei ligen door te dringen. „Ik had er om moeten denken", zei hij, „U een introductie van een mijner vrienden mee te geven. Een visite kaartje van een kamerlid is voor de meeste departementsportiers een be velschrift en zou heel wat deuren voor U hebben geopend." Ir. Steensma gaf uitvoerig het ge sprek met de minister weer. „Een prachtig mens" zei de heer Van Waardenburg enthousiast. „Het is te betreuren, dat er onder onze staatslieden niet meer van die pro minente figuren gevonden worden. Heeft U hem verteld, waarom ik niet persoonlijk „Zeker, meneer", zei Steensma, „de minister heeft het voornemen dezer dagen hier te komen om U persoon- lgk te bedanken." De ogen van jhr. Van Waarden burg schittei'.den van voldoening. „Maar dat is allervriendelijkst", zei hij. Hg keek blg-verrast een ogenblik naar de grote tuin, waarin de laatste zonnestralen bomen en heesters in eenj^ouden gloed zetten. „Ik kan niet zeggen, mijnheer Steensma", zei hg, „hoezeer ik uw werk waardeer. Heeft Zijne Excellen tie ook nog over U gesproken Ik wil gaarne „U is zeer vriendelijk, mijnheer VanWaardenburg", zei Steensma. „Zijne Excellentie heeft naar mijn omstandigheden geïnfoimeerd. Hij was zo goed mij een betrekking in staatsdienst in uitzicht te stellen en mijn aanstaande vrouw de keuze van woonplaats over te laten." „Uw toekomstige vrouw?" vroeg de jonker nieuwsgierig. „Heeft U tussen al die bonte avonturen door nog gelegenheid gehad de vrouw van uw keuze te veroveren?" „Astrid de Leeuw, mijnheer", zei Steensma. Jhr. van Waardenburg keek ver rast op. „Dat doet mg genoegen!" riep hij, Steensma de hand schud dend „Ik ken haar, mgnheer Steens ma, zij is nobel en trouw, zoals haar zuster geweest is. Ik ben er van overtuigd, dat U een uitstekende keuze gedaan heeft. Ik weet natuur lijk niet, wanneer er bruiloft zal zg'n, maar ik hoop, dat U mij tijdig daar van op de hoogte zult xtellen. Als ik zo brutaal mag zgn verder te gaan met mijn oratio pro domo, dan zou ik daaraan willen toevoegen, dat ik het buitengewoon op prijs zou stellen op die blijde dag uw getuige te mogen zijn". „Het zal ons een grote eer en een grote vreugde zgn, mijnheer Van Waardenburg? Nog een kop thee misschien?" „Dank U, mgnheer Van Waarden burg, men verwacht mij hedenavond nog thuis en ik hoop voordien nog even bg mijn Leidse hospita te lo pen". Jhr. Van Waardenburg schudde Steensma opnieuw de hand. „Nog maals van ganser hai'te dank voor al les wat U gedaan heeft", zei hg. „Die dank", antwoordde Steens ma, „mag ik zeker van mijn kant uiten. Als U mij weerziet, mgnheer Van Waardenburg, zal het voor mij niet langer nodig zijn in een maske radepakje rond te lopen". De jonker lachte en nadat Steens ma zgn beleefde groeten aan diens huisgenoten had gedaa-., werd Bas tiaan gebeld, die de bezoeker naar de voordeur vei'gezelde. „Je hebt mg" beloofd, Bastiaan", zei Steensma, „dat je binnenkort een avond mg'n gast zult zijn. Re zal je een invitatie sturen, zodra ik weer over mgn eigen kamer kan beschik ken. Ik reken er op, dat je blgft overnachten". „Heel graag, mijnheer", zei Bas tiaan beleefd. Hij keek glimlachend naar de be- stellerscape van de bezoeker en be dacht blgkbaar, dat ook hij zijn be scheiden rol in het laatste bedrijf van dit spel van bont avontuur thans ge speeld had. Toen hij in Leiden huiswaarts toog, liep Steensma door de Witte Rozen straat en belde op nummero zeven. Mevrouw Van GinkelBlok open de de voordeur en staarde de bezoe ker aan. „Menee... meneer Smit", zei ze... „is U nu postbode?" Steensma lachte hartelg'k. „Ten eerste heet ik geen Smit, maar Steensma". zei hij, „ten tweede ben ik geen postbode maar toekom stig ingenieur in dienst van de Ne derlandse Marine". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 12