Walcherse Christ Besturenbond besprak belangrijke vraagstukken WYBERT !f T DE A.N.M.B. IN VLISSINGEN VIERDE GOUDEN JUBILEUM COMMISSARIS DER KONINGIN OPENDE DE NIEUWE WEG VOORTZETTING ECONOMISCH ONDERWIJS IN MIDDELBURG Asmbim*) Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 OKTOBER 1956 VERGADERING IN MIDDELBURG Systeem van dagkadervergaderingen moet gewijzigd worden Tijdens de kadervergadering: van de Walcherse Christelijke Besturenbond die zaterdagmiddag in het Schuttershof te Middelburg werd gehouden, zijn enkele belangrijk© vraagstukken, waarmee de christelijke vakbeweging te maken heeft, aan de orde gekomen. Van verschillende afdelingen waren probleemstukken naar voren gebracht, die op deze middag door de heer O. van Maastrlgt, hoofdbestuurslid van het C.N.V., beantwoord werden. Mo menteel staat de bejaardenzorg In Nederland in het centrum van de be langstelling. Misschien was het wel daarom, dat C.B.B. van Souburg had gevraagd om de mogelijkheid van do oprichting van een bond voor ouden van dagen in overweging te nemen. De heer Van Maastrigt, deelde mee, dat het C.N.V.-bestuur op het ogenblik nagaat, waar men zich op dit gebied mee zou kunnen bezighouden. Spreker merkte echter op, dat het bestuur er van overtuigd is, dat het zwaartepunt niet by de landelyke hond, maar by de plaatselyke afdelingen moet liggen. De plaatselyke bonden zouden zich dan volgens de hoofdbestuurder moe ten bezighouden met het stimuleren van de zelf-actïviteit en de vryetyds- bestedlng van de bejaarden. Eveneens een belangrijk probleem, dat aan de orde gesteld werd, was de door Middelburg en Vlissingen inge diende opmerking: het is noodzake lijk, dat net C.N.v. voortgaat met het beleggen van dagkadervergaderingen. De heer Van Maastrigt betoogde, dat het C.N.V.-bestuur van deze nood zaak ten volle overtuigd is. De ver gadering en de financiële consequen ties leveren echter nog moeiiykheden op. Er was voorgesteld om voor het bezoeken van deze vergaderingen een snipperdag uit te trekken, maar het C.N.V. ziet hierin momenteel nog geen oplossing, zo deelde de heer Van Maastrigt mee. Een der Vlissingse af gevaardigden merkte op, dat de snip perdag toch uitbetaald wordt, zodat dit niet zo moeilyk is. De hoofdbe stuurder gaf echter de verzekering, dat het hoofdbestuur er naar streeft om een geschikte oplossing voor de ze kwestie te zoeken, temeer, daar de financiële basis weer iets ruimer zal worden. Systeem wijzigen. Het systeem van deze dagkaderver gaderingen zal echter gewijzigd moe ten worden, zo deelde de heer Van Maastrigt nog mee. Niet het C.N.V.- bestuur moet de te behandelen pun ten op de agenda plaatsen, maar de afdelingen, de besturenbonden zelf. Zijn de punten te onoverzichteiyk, stuur ze dan naar het hoofdbestuur door. Dit geeft de mogelijkheid om brandende kwesties gezameniyk te bespreken. (Advertentie) Bescherm l Uw keel en voorkom verkoudheid met In het volgende punt waren de brief stellers van mening, dat de voorlich ting van de C.B.B. niet tot haar recht komt. Deze wordt hoofdzakelijk ge houden in de kadervergaderingen, waar belangrijke punten niet geheel kunnen worden behandeld. Dat er ver andering moet komen is ook het C.N. V. van overtuigd. Uit het antwoord van de heer Van Maastrigt bleek, dat vóór de kadervergaderingen kleine kringen gevormd moeten worden, waarin de onderwerpen door en door besproken moeten worden. De grote moeilijkheid is thans nog het vinden van geschikte discussie- en scholings leiders. Uitgaande van het C.N.V.-be stuur is men hieraan echter druk be zig. De Vlissingse C.B.B. wilde vervol gens de plaats in de chr. vakbeweging weten van arbeiders, werkzaam onder G.S.W.-verband. De heer Van Maas trigt wees er op, dat. het C.N.V.-be stuur met deze mensen nog al wat moeiiykheden heeft. Het gaat hier om mensen, die niet weten waartoe 7.© be horen, daar ze geen speciaal vak uit oefenen, maar het echter wel leren. Volgens het hoofdbestuur behoren zy normaal georganiseerd te worden in de bonden, waartoe ze na het beëin digen van hun onleiding behoren. .Maar zet ze niet apart in een bond", aldus de heer Van Maastrigt. Er wordt thans nagegaan, op welke wj ze deze mensen het beste by het CJ> V. ondergebracht kunnen worden. Geen aparte regeling. Een der Vlissingse afgevaardigden drong er by de heer Van Maastrigt op aan om geen regeling te ontwerpen, waarbij deze mensen in de vakbonden ondergebracht worden. Spreker gaf de hoofdbestuurder in overweging om deze kwestie ernstig met het hoofd bestuur onder ogen te zien omdat men er thans ook al in de kleinste ge meenten mee te maken krygt. Een afgevaardigde deelde nog mee, dat aansluiting van de G.S.W.-mensen bij de N.C.B.Ö. niet by de plaatselyke, maar wel bij de betreffende bondsbe- stuur bezwaren ontmoet. Tot slot van deze zeer uitgebreide discussie wees de heer Van Maastrigt erop, dat de G.S.W.-arbeider dezelfde arbeidsver houding in de werkplaats moet heb ben als de gewone arbeiders in het zelfde vak. De laatste vraag kwam van de af deling Middelburg: Is er werkelijk welvaart? De heer Van Maastrigt zet te uiteen, dat de welvaart in Neder land nimmer een niveau bereikte als thans. De verdeling van die wel vaartsvermeerdering is ook beter dan bijvoorbeeld in de dertiger jaren aan ons volk ten goede gekomen. Een dei- vragenstellers merkte echter op, dat de persoonlijke welvaart nog wel eni ge verbetering behoeft. Waarop de heer Van Maastrigt antwoordde, dat welvaart tegenwoordig afgemeten wordt aan hetgeen men overhoudt. En het bëhoeftesc'hema wisselt met do dag. De voorzitter van deze vergadering, de heer P. Meliefste, wees aan het eind van de middag nogmaals op het belang van de dagkadervergaderin gen, daar men ook thans ondervon den had in een paar uur over derge lijke belangrijke punten geen gede gen mening te kunnen vormen. De heer Meliefste stipte tenslotte aan, dat er voor de chr. vakbeweging en met name voor de besturenbonden nog veel te doen ïs. FEESTAVONDEN, RECEPTIE, FEESTKRANT Verantwoordelijkheid van arbeiders nam toe Met een drietal feestavonden in „Britannia", onder aanvoering van de befaamde Cees de Lange, met een zaterdagmiddag gehouden receptie met veel bloemen, toespraken en een feestkrant samengesteld onder redac tie van de heer J. Zorgdrager en ten slotte met een a.s. zaterdag in het Concertgebouw uit te voeren operet te door het zangkoor „Jong Leven" VAN Min TOT olijfje RUMOERIG NACHTJE In de nacht van zaterdag op zon dag moest de politie in Vlissingen, die opereerde met drie van mobilo foon voorziene auto's, enkele malen optreden om vechtpartijen te beslech ten. Er waren nogal vrij veel passa gierende vreemdelingen op stap, die na gebruik van sterke drank wat ru moer veroorzaakten. Zo wilden enige vreemdelingen het Concertgebouw, waar een besloten bijeenkomst werd gehouden, betre den. Bij nadering van gemeentepoli tie en militaire politie namen de on gewenste bezoekers de wijk. Bij een caféhouder in dè Walstraat werd een grote ruit ingeslagen. De M.P. hield een buitenlands zeeman aan, die onder invloed van sterke drank verkeerde. De man werd aan boord van zijn schip gebracht, waar des chade-kwestie geregeld kon wol- den. In een café op de boulevard ont- j stond een vechtpartij tussen vreem- j delingen en Nederlanders, maar toen politiemannen naderden, waren de twistenden snel verdwenen. Ten slotte verleende de politie nog assis tentie aan een caféhouder op d-" V:»- ARBEIDSCONFLICT.... Ten kantore van de Vlissingse Be stuur dersbond, zo leerden wij zater dagmiddag tijdens een receptie, is eens een huilende jongedame ver schenen. Ze had klachten over haar baas. Ernstige klachten. Want snikkend sprak ze: ,,M'n baas tuil, dat. ik de knot uit m'n haar dO' K Kijk, dut was een arbeidsconflict waar ze1.)- de heren van de bestuur, dersbond en weinig mee inzaten. ,Kind.. doe dat haar dan toch los", sprak cr een sussendmaar dat was olie op het vuur, want verontwaar- digd verkluut '.e deze werkneemster ifiat doe ik niet. M'n verloofde vindt die knot juist zo mooi"! Of er een oplossing gevonden is voor deze botsing der smaken van baas en verloofde over het geknotte hoofd van die juffrouw heen, werd zaterdagmiddag helaas niet duidelijk. levard, die enige ongewenste gasten buiten de deur wilde houden. DANKBRIEF Onlangs werd in Stavenisse een collecte gehouden voor de nagelaten betrekkingen van de rampslachtof fers te Marcinelle, een collecte die 1901.50 opbracht! In een brief aan de burgemeester van Stavenisse, de heer A. Sluijmers, bracht de burge meester van Marcinelle zijn dank over „voor dit edelmoedig'gebaar der inwoners, die zelf zo beproefd zijn tij dens de rampzalige overstromingen". METEOOR? Rond kwart over zeven zaterdag avond werd op verschillende plaatsen zowel in Zuid-Beveland als op Wal cheren, een groenachtig lichtschijnsel waargenomen, dat zien vrijwel hori zontaal van west naar oost langs de bewolkte hemel bewoog. Tien tot vijf tien seconden was dit heldere licht zichtbaar. Naai- alle waarschijnlijk heid betreft het hier een meteoor steen. „OET EN THOES" Zoals Zeeuwen, die elders in het land woonachtig zijn, zich in clubs verenigen, doen de Groningers dit in onze provincie. In Goes vindt men de Groningerclub „Oet en Thoes" en de leden van deze club hebben hun eer ste contactavond er al weer op zit ten. Het gebeurde zaterdagavond ln de „Prins van Oranje". Het optreden van eigen leden in 't blijspel „Klops- moa fragt in neie hoesholderske" werd een groot succes en tijdens de pauze liet men zich by de koffie de echte Groninger koek goed smaken. Ir. W. Kakebeeke uit Rilland-Bath vertoonde een aantal dia's over Span je en een film over zijn reis naar dat land. viert de afdeling Vlissingen van de Alg. Ned, Metaal Bcdrijfsbond zijn gouden jubileum. Vijftig jaar is een lange tijd. Dit moge een gemeenplaats zijn, maar in ieder geval wist de heer D. W. van Hattum, bondsvoorzitter van de A.- N.M.B. in zijn zaterdagmiddag ge houden toespraak inhoud te geven aan deze zinsnede, die hij min of meer als motto had gekozen. Tevo ren had de heer F. Groote, voorzitter van de jubileumcommissie, een wet- komstwoord gesproken. De heer Van Hattum schetste met enkele cijfers als illustratiemateriaal de licht- en schaduwkanten in het vijftigjarig bestaan van de Vlissing se A.N.M.B.-afdeling; een periode, waarin de arbeiders staatsburgers werden, zoals hij het uitdrukte, en waarin veel veranderde. In dit ver band noemde spr. de toegenomen verantwoordelijkheid, ook voor de ge organiseerde arbeiders en als uit gangspunt voor zijn stellingen nam hij het jaarverslag van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" in Vlissingen, waarmee de metaalbewerkers im mers nauw verbonden zijn. „Volgens de orderportefeuille is er tot tenmin ste 1960 brood op de plank, maar het jaarverslag maakt ook melding van noodzakelije investeringen", aldus de heer Van Hattum, die vervolgde: „Het is ook onze verantwoordelijk heid dat er geinvesteerd wordt, want daar houdt de welvaart ten nauwste mee verband." Niettemin achtte hij het noodzakelijk om medezeggen schap te veroveren, teneinde ook i juist op die investeringen mede toe- I zicht te kunnen uitoefenen. De heer Van Hattum constateerde, dat de I verhoudingen sinds 1906 veel, zeer veel beter waren geworden en hij sprak de wens uit, dat dit zo moge- lyk nog zal verbeteren Namens het bondsbestuur droeg hij symbolisch een geschenk over; een aanvulling voor de inventaris van het A.N.M.B-gebouw. Wethouder J. Post, die sprak na mens het gemeentebestuur, wees op de belangrijke functie van de vak beweging in de samenleving en noemde de vele verdiensten er van. Hij zeide voorts te hopen, dat ook de jongeren thans hun taak zullen ver staan en memoreerde tenslotte, even als de heer Van Hattum dat had ge daan, het vele werk, verzet door wijlen de heer J. van der Peijl. Vele sprekers volgden nog, die allen hun hartelijke gelukwensen aan de rijkelijk in de bloemen gezette jubi lerende afdeling aanboden en die veelal getuigden van hun grote R.-K. kerk te Goes bestond 50 jaar Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van de r.k.-kerk aan de Singelstraat te Goes, heeft zondag morgen de bisschop van Breda, mon seigneur Jos Baeten, een plechtige Hoogmis opgedragen. Hij werd hier bij geassisteerd door de deken R. M. A. Nieveen van Dijkum, pastoor Holtkamp van 's Heerenhoek en pas toor Sneiders van Kwaden damme. Voors werd geassisteerd door twee zonen van de Goese parochie, prof. Stieger en pater Van Egeraat. Na de mis heeft de bisschop de parochie toegesproken, waarby hy zijn gelukwensen overbracht en wees op de betekenis van de kerk. In de pastorie volgde na de dienst een ken nismaking met kerk- en armbestuur. Des avonds werd de kerkelijke vie ring besloten met een plechtig Lof. Jaarvergadering L.J.G. De Landbouw Jongeren Gemeen schap Zeeland komt zaterdag 10 no vember a.s. te Middelburg in jaar vergadering bijeen. Er zal een cau serie worden gehouden, naar gehoopt wordt door de adj. directeur van het Nationale Planbureau. Verder staat er declamatie, muziek en de opvoe ring van een toneelstuk op het pro gramma. ZUIDDORPE—OVERSLAG Twee gemeenten uit isolement verlost Zaterdagmiddag heeft de commis saris der koningin, jhr. nir. A. F. C. de Casembroot, de nieuwe weg tus sen Zuiddorpe en Overslag onder he vige slagregens officieel geopend. Hiertoe moest jhr. De Casembroot tweemaal een lint doorknippen. De eerste keer gebeurde dit" in Zuiddor- pe, waar mejuffrouw M. de Mey met een toepasselijk gedicht de schaar aanbood, enige tyd later was de weg geheel open, toen de commissaris in Overslag- het tweede lint doorknipte. Het 7-jarig dochtertje van wethouder A. de Klerck overhandigde hier de schaar. Tevoren had de burgemeester van Zuiddorpe, de heer M. A. B. Puylaert, een groot aantal genodigden in de raadszaal ontvangen. Voorafgegaan door de muziekvereniging „Concor dia" en geflankeerd door de Zuid- dorpse schooljeugd begaf het gezel schap zich naar het begin van de INITIATIEF VAN GEMEENTEBESTUUR Cursussen werden in het P.Z.E.M.-gebouw geopend De behoefte aan beter geschoolde krachten in de administratieve sec tor neemt in Zeeland voortdurend toe en dit vormde er voor de gemeente raad van Middelburg aanleiding toe een „Stichting tot het geven van Voortgezet Economisch Onderwijs", in het leven te roepen. Het organise ren van mondelinge cursussen, die een opleiding geven voor de hogere comptabele en bedrijfseconomische examens is o.m, h:t doel van de stichting. De cursussen werden za terdagmiddag in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-kantoor geopend. Twintig cursisten alsmede een aan tal genodigden waren bij deze ope ning aanwezig, o.a. de heren A. J. Berenpas, die het gemeentebestuur van Middelburg vertegenwoordigde, A. Kammeraad, directeur van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden, De Vink. die het departement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid vertegen woordigde en drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. De heer J. W. Kögeler, wethouder van onderwijs te Middelburg en voorzitter van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs, sprak een openingswoord. Hij me moreerde, hoe de stichting tot stand gekomen was. Het streven was erop gericht te komen tot een „Academie voor Voortgezet Economisch Onder wijs". Hiermee had men echter te hoog gegrepen; het hiaat tussen middelbaar en hoger onderwijs was te groot en de belangstelling bleek fering. Als ondergrond stelde men nu e federatie-examens, boekhouden, middelbaar boekhouden en moderne bedrijfsadministratie. De heer Kögeler noemde het een verheugend feit, dat het bedrijfsle ven volledige steun aan de cursus geeft. De heer M. de Bruijne, de leider van de cursus, sloot zich bij de woorden van de heer Kögeler aan en hy noemde het moment, waarop het raadsbesluit genomen werd een gelukkig moment, nu belangrijke structuurveranderingen bezig zyn zich in Zeeland te voltrekken. Een aantal bevoegde en gespecia liseerde docenten stelde zich beschik baar de lessen voor de verschillende examenvakken te verzorgen', zodat een verantwoord niveau der oplei ding is gewaarborgd. Vacatures in „Rust- en Verpleeghuizen Walcheren" De stichting „Rust- en Verpleeg huizen Walcheren" heeft het alge meen bestuur een nota van inlich tingen doen toekomen in verband met de vacatures, die in dit bestuur per 1 januari 1957 zullen ontstaan. Aan de beurt van periodieke aftre ding zijn dan de heren A. H. S. Ste- mei'ding te Souburg; J. L. Dregmans te Kouaekerke; D. Kodde te Zoute- lande en L. Everaars te Middelburg. Tydens de vergadering van het da gelijks bestuur werd voor elke va cature een tweetal personen voorge dragen. In de vacature van de heer L. Everaars, die verkozen was uit de leden van de Ned. Herv. Kerk zijn voorgesteld de heren L, Everaars, administratief hoofdambtenaar bij de P.P.D. te Middelbui'g, en A. W. Zan- dee, referendaris ter provinciale grif fie. In de vacature van de heer J. L. Dregmans, burgemeester van Koude- kerke, die. werd verkozen uit de le den van de Ger.. Kerken, zijn voor gesteld de heren J. L. Dregmans en A. de Kam, burgemeester van Vrou wenpolder. In de vacature van de heer D. Kodde, burgemeester van Zoutelan- de, die verkozen werd uit de leden van de Geref. Gemeenten, zijn voor gesteld de heren D. Kodde en G. A. A. Adelaar. secretaris-ontvanger van Meliskerke. In de vacature van de heer A. H. S. Stemerding. burgemeester van Souburg, die de burgerlijke platte landsgemeenten van Walcheren ver tegenwoordigde, zyn voorgesteld de heren A. H. S. Stemerding en P. Da- niëlse, burgemeester van Ritthem. Advertentie) bij de in .Britannia gehouden recep tie ter gelegenheid van het gouden jubileum der afdeling Vlissingen van de A.N.M.B., wenste bondsvoorzitter D. W. van Hattem (Unks) de afde lingsvoorzitter, de heer A. van Schin kel, van harte geluk. (Foto P.Z.C.) waardering voor liet baanbrekende werk VFin de A.N.M.B. Het waren de heren TT .Toziasse, voorzitter van de afdr-'ir™ Middelburg (mede namens de d -Jr indere Walcherse afdelin gen. 1 v. Domburg, Arnemuiden en Sc' iJ. G. Smit namens de af- deb "lissingen van de P.v.d.A.; H d« Quelery voor de Alg Bond van Ambtenaren, afd. Vlissingen; S. de Graaf namens de Coöp. „De Broe derband"; J. J. Kempe voor de wo ningbouwvereniging „Goed Wonen"; J. Mommaas van de Vlissingse Be- stuurdersbond en namens „Mercu- rius"; G. van Eenennaam van de Vervoersbond; F .Heijboer voor de Alg. Bond van Voedings- en Genot- middelenbedryven en tenslotte C. Pa- rent namens de Vlissingse afdeling van de Bouwbedriifsbond. De voorzitter van de A.N.M.B.- afdeling, de heer A. van Schinkel, richtte zich in zijn dankwoord tot iedere spreker persoonlijk. Auto slipte bij Gapinge op het gladde wegdek Zondagmiddag omstreeks vier uur kwam een personenauto met vijf in zittenden bij de bocht ter hoogte van de molen te Gapinge, op het door re gen glad geworden wegdek te slipr pen. De bestuurder, de heer G, P. uit Amstelveen, kon het stuur niet meer houden, waardoor de wagen naar de overzijde van de weg gleed en in de sloot langs de weg terechtkwam. De heer G. liep enkele verwondingen aan ffelaat, lip en kin op. De vier andere nzittenden, de heer G.'s echtgenote en drie kinderen, werden niet noe menswaardig gewond. De auto werd enkele ogenblikken later door een takelwagen uit de sloot gehaald. Dokter M. A. van der Sluys uit Veere verbond de wonden van de heer G,, zodat deze zijn auto, die slechts licht beschadigd was, weer op „eigen krachten" naar huis kon terugbrengen. Examens. Op het te Utrecht gehouden exa men slaagde de heer P. G. Kolmeijer te Aardenburg voor bedrijfsstatisti- cus. nieuwe weg aan de zogenaamde Bon tekoe. Hier wees de heer Puylaert er op, dat met het tot stand komen van de weg Zuiddorpe en Overslag „als het ware uit het isolement zijn ver lost". Ook de heer De Casembroot wees op het belang van de weg. Hij sprak de wens uit, dat de weg zou bijdragen tot verhoging van de wel vaart van Zuiddorpe en wees op de gevaren, die deze snelverkeersweg zou meebrengen voor mensen, die niet aan het moderne verkeer zijn ge wend. Nadat de commissaris in Zuiddor pe het lint had doorgeknipt, speelde „Concordia" het Wilhelmus. Het ge zelschap reed daarna per auto over de nieuwe weg naar Overslag, waar het aan de grens wei-d opgewacht door burgemeester G. C. E. M. Die- riek. Hier was ook de internationale fanfare van Belgisch- en Nederlands Overslag aanwezig. Jhr. De Casembroot richtte zich hier speciaal tot schepen Collier van het Belgische Wagtebeeke, waarbij hij de hoop uitsprak dat de nieuwe weg spoedig zou aansluiten op een nieuwe verbindingsweg van Zeeuwsch-Vlaan deren via Lokeren naar Gent. Nadat de commissaris ook hier een lint had doorgeknipt speelde „Concordia" het „Wien Neerlands Bloed". Na de opening volgde in de openba re lagere school te Overslag een re ceptie. Om half zes reed het gezel schap naai' Axel, waar in restaurant „Zomerlust" een diner werd aangebo den. By de opening van de nieuwe weg waren naast de leden van de ge meenteraden van Zuiddorpe en Over slag, 0.111. aanwezig burgemeester R. L. van Oeveren van Axel, de heer G. Beleir, loco-burgemeester van West- dorpe, de heer R. Polspoel, loco-bur gemeester van Koewacht, ir. H. D. J. Swaters en ir. C. Koning, respectieve lijk hoofdingenieur-directeur en waarnemend hoofd-ingenieur van de Provinciale Waterstaat, ir. G. P. M. Ddkötter, directeur N.V. Waterlei dingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaan deren, vertegenwoordigers van pol der- en waterschapsbesturen, heren aannemers van de nieuwe weg en ve le raadsleden. Twee Ambonezenleiders geïnterneerd. Zaterdag zijn 28 van de 30 Ambone zen, die veroordeeld werden tot een maand gevangenisstraf en diefstal van levensmiddelen, in Middelburg uit de gevangenis ontslagen. Zij kon den terugkeren naar hun woonoord, maar de Ambonezenleiders Siwalette en Teroe Bassa zijn op last van de justitie zaterdagmorgen naar Den Haag overgebracht, waar zij zijn ge ïnterneerd. Amanoenja en Maroewa, die vroe ger in Zeeuwse woonoorden verble ven, maar overgebracht waren naar het afzonderingskamp Oude Zeug in de Wieringermeer, werden naar Sche- veningen overgebracht. Mevrouw Siwalette werd naar Heit- huizen in Limburg gezonden evenals Pesoelima, die met zijn gehele gezin daarheen werd gebracht. Dit geschied de evenwel al vrijdag. Voorts zijn 5 vrijgezellen uit de Zeeuwse woonoor den overgebracht naar het afzonde ringskamp in de Wieringermeer. f Advertentie) 1 is ook blijkens de |ongste onder zoekingen het meest aangewezen middel bij reumatische pijnen. Het Bayerkruis op elk tablet garandeert U Snelle werking Absolute betrouwbaarheid Constante samenstelling Elk Aspirin*)-tablet is voorzien van het merk Gedeponeerd handelsr VANDAAG, iburg Schouwburg: „Der trflu- ïende Mund", (18 jr.). 20 uur; Elec tro: „Brood", liefde en fantasie", (a. 1.), 19 en 21.15 uur; Van Penthem en Jutting: tentoonstelling werken An- dries Minderhout en Dick Loef, 9— 18 uur. Vlissingen Alhambra: „The ladykil lers", (14 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Inspecteur Callaghan en de geheime ide", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Drie sneeuw", 20 uur. in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2