WENNEKER Zeeuwse Collecte 1956 bestemd voor bejaardenzorg Zeeuwse Almanak TOT Portret van een Pantalon COMMISSARIS DER KONINGIN OPENT NIEUW GEMEENTEHUIS OUDE GEN EVER NAJAARSSCHOLINGSDAG VAN P.v.d.A.-VROUWEN IN GOES Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE O U li A to '1 VKWDAU OKTOBER 1«0<5 ENTHOUSIASME IS VRIJ GROOT Vrije tijdsbesteding in sociëteiten en tehuizen heeft stimulans nodig Voor de vierde maal gaat over enkele dagen de Zeeuwse collecte weer van „start". Van maandagmorgen 8 oktober tot zaterdagavond 13 oktober zullen honderden Zeeuwse vrouwen in bijna alle gemeenten in de provincie een enkel ogenblik de aandacht van de bewoners vragen voor een inza meling, bestemd voor een buitengewoon goed doel. Want de opbrengst van de Zeeuwse collecte 1956 komt ten goede aan de bejaardenzorg. Speciaal aan de sociale aspecten in de sector van de vrijetijdsbesteding zodat onder meer de societeits- of gezelligheidsbyeenkomsten gestimuleerd kunnen worden. Bovendien wordt een gedeelte bestemd voor steun aan mogelijk heden voor ontspanning Sn de tehuizen. Want die mogelijkheden zijn er nog maar bitter weinig: een enkel geïllustreerd tijdschrift en een dambord, daarmee houdt het veelal op. Voor de organisatie van de collecte heeft de Stichting Zeeland voor Maatschappel ijk en Cultureel werk spontane hulp ontvangen van de provinciale federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening, die gezien kan worden als het overkoepelend orgaan van alle vrouwenverenigingen. Sinds de laatste jaren is de aandacht voor de ouder wordende mens ln de samenleving vrij snel gegroeid. In de eerste plaats is deze belangstelling toe te schrijven aan de zeer snelle groei van het aantal bejaarden, voor al in Zeeland. Is het landelijk gemid delde van de bejaarden boven de 65 jaar acht procent, in Zeeland loopt dit percentage tegen de elf. In de tweede plaats is er een groeiende so ciale belangstelling in het algemeen vaar te nemen, waarvan de bejaar den mee profiteren. De spontaan toegezegde hulp van het provinciaal bestuur der V.V.H. is daarom zo belangrijk, omdat juist de vrouwenorganisaties de zorg voor de bejaarden in de meeste gevallen ter hand nemen. In het kader van het winterprogramma heeft de federatie in de afgelopen weken een „tour nee" op touw gezet, waarbij ver schillende gemeenten in Zeeland be zocht werden. Tjjdens deze bijeenkomst heeft mej. W. J. H. Westera van de Stichting Zeeland voor vele burgemeesters vrouwen en bestuursleden der diverse verenigingen een toelichting gege ven op de collecte. Op vrijwel elke bijeenkomst bestond er onmiddellijk groot enthousiasme voor, terwijl ooit de convocaties, die in dit verband naar de gemeenten verzonden zijn, 'n goede ontvangst kregen. Te weinig aandacht Ingewijde kringen in het bejaar denprobleem verwonderen zich er over, dat er tot nu toe zo weinig aan dacht aan deze kwestie besteed is. In 1947 waren er in Zeeland 24.353 in woners boven de 65, dat was 9,34 pet. In 1954 beliep dit aantal reeds 29.724 (10,8 pet), het aantal bejaar den zal thans niet ver meer van de 30.000 af zijn. Dat is nog altijd circa 3000 meer dan het inwonertal van Vlissingen! In 1955 waren er in Zeeland 37 be jaardentehuizen, waarin 1184 perso nen een onderdak hadden. Dat is vier pet. van het totaal der bejaarden in Zeeland. Dat wil dus zeggen, dat 96 pet nog zelfstandig of bjj familiele- 1 den in huis is. Juist voor deze groep zijn de gezamenlijke bijeenkomsten iii de sociëteiten of gezelligheidsclubs van zo groot belang. In de steden be gonnen, drongen de sociëteiten ook langzamerhand op het platteland door. Op initiatief van de vrouwen organisatie bestaan in verschillende Zeeuwse gemeenten thans plannen om met de bouw van deze clubs te beginnen. Meestal brengen de socië teiten op, hetgeen er aan gespen deerd wordt. Het uitbouwen van deze gezellig heidsbijeenkomsten kost echter veel geld, temeer daar de groep bejaarden er financieel niet zo best voorstaat. In 1954 behoorden ruim 120 bejaar den in Middelburg tot de geregeld door Sociale Zaken ondersteunden, dat is 54 pet van het totaal der on dersteunden in de geemeenten. De geografische „dichtheid" der bejaarden loopt nog al uiteen. In Dreischor bijvoorbeeld vormen zij 17,8 pet van de bevolking, in Axel (Advertentie) ,-VI.S.SERSDIJK i KEIZERSTRAAT ROTTERDAM Het grote succes met de verkoop onzer «5/ioio -^YYlodelievt bewijst hoe buitengewoon chique en draagbaar deze zijn. Nog dagelijks ontvangen wij nieuwe exclusieve modellen. Wij tonen U deze gaarne in onze MODE-TEAROOM van 10-12 uur en van 2-5 uur. VAN :mn PRETJE De ouden van dagen van Brulnisse en Nieuwerkerk houden nog wel van een pretje! Dat bleek woensdagmid dag weer eens, toen zeventig bejaar den uit Brulnisse een gezellig tegen bezoek brachten aan de sociëteit van de ouden van dagen in Nieuwerkerk. Eerst werd er genoegelük thee ge dronken en daarna kreeg men decla matie te zien en te horen. Er werd zelfs eigen werk voorgedragen! By- zonder veel succes had ook een be jaardenkoor. BIETEN Nog eventjes en de bietencampag ne is weer op volle gang. In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men reeds op vele plaatsen maatregelen getroffen. Op de los- en laadplaatsen zijn de (tijdelijke) gebouwtjes voor dè bietenwegers weer ingericht en de wegen zijn op verschillende plaatsen verbeterd om het intensieve vervoer goed te kunnen regelen. Op vele LOTERIJ Het was toch in orde met die Vlis- singse loterij, waar wij gisteren in dit hoekje over schreven. Ds oplos sing ioas heel simpel: met toestem ming van de politie was de trekking een dag uitgesteld, zodat de lootjes die saterdag nog volkomen legaal verkocht konden worden. Omdat het oppassen geblazen is met de loterijwet wordt dat hier nog even aangestipt. Zelfs al was het helemaal niet -de bedoeling van het bedoelde cursiefje om nu eens verma nend de wijsvinger op te heffen en daarmee een misstandaan de kaak te stellen. Maar mensen, die loterijen organi seren zijn nu eenmaal nog voorzich. tiger dan de moeder van de porce- leinkast zelve. Omdat ze weten dat er zeer vele lastige klippen omzeild moeten worden voor en aleer alles in kannen en kruiken is en ten ge rieve van die mensen dan zyn deze regelen nog eens even geschreven, gezet, gecorrigeerd, in een vorm ge plaatst, onder druk gezet, gegoten, al roterend afgedrukt en tenslotte geëxpedieerd. Om het procédé dan maar eens erg populair te schetsen. En dat ia dan dat. plaatsen is men al begonnen met het rooien van bieten, daar de „levering" op 4 oktober is begonnen. Men ver wacht, dat de suikerfabriek in Sas van Gent op 8 oktober met de ver werking zal beginnen. Ondertussen is het voor de talrijke weggebruikers in Zeeuwsch-Vlaanderen tijdens de bietencampagne uitkijken geboden daar het verkeer in deze periode bij na wordt verdubbeld. Gedurende de campagne zullen enkele honderden seizoenarbeiders in de fabrieken en op de los- en laadplaatsen weer voor een week of tien emplooi vinden. BLIKSEM Het onweer van maandagavond is niet zonder schade aan te rich ten over Brulnisse getrokken! By de landbouwer W. L. van 't Noord- ende werd namelyk een koe door de bliksem getroffen. Dit dier be hoorde tot de beste melkkoeien van het eiland Schouwen-Duive- land! HUIZEN In Sluiskil zal de woningnood weer wat minder worden. De Comp. Neer- landaise de l'Azote zal voor net per soneel vijftig arbeiderswoningen en tien middenstandswoningen Bouwen. Voor deze woningen zal het zoge naamde huurkoopsysteem gelden. Binnenkort wordt aan de bouw be gonnen. UNIFORMEN De muziekvereniging „Rlllandia" in Rllland-Bath wil nieuwe unifor men! Om de benodigde gelden byeen te krijgen zal zaterdag a.s. in de ga rage van de heer Leendertse een ba zaar worden gehouden. Men kan werken met de nieuwe speelappara ten, maar ook het reeds Ingeburgerde rad van avontuur en de schiettent zuilen te zien zyn. daarentegen maar 7,7 pet. In Middel brug is dit percentage 12,2 en in Vlissingen 8,4. Wat de capaciteit van de pensiontehuizen betreft, deze zou nog ongeveer verdubbeld moeten worden (tot circa 8 pet). Binnenkort zal er over dit belangrijk huisves- tingsvraagstuk echter een uitgebreid rapport verschijnen. Verdeling De verantwoordelijkheid voor de verdeling der gelden ligt bij het dage lijks bestuur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk, uiteraard in nauwe samenwer king met de verenigingen, die het werk op zich nemen. Er zijn echter nog geen richtlijnen voor een even tuele verdeling opgesteld, daar deze nu eenmaal afhangen van de op brengst. Wel is het misschien moge lijk om door middel van een enquête in de diverse gemeenten uit te zoe ken, hetgeen er op de verschillende verzorgingsgebieden nodig is. Mede dank zij het grote enthousi asme, waarmee de dames bezield zijn, wordt het mogelijk om het werk ondetr de ouder wordende mensen in de samenleving weer een flinke „in jectie" te geven. De organisatoren hopen, dat de zogenaamde collecte- moeheid, die gedurende de laatste maanden aan het licht getreden is, opzij gezet wordt, want evenals vori ge jaren is het gewenst, dat de gehe le Zeeuwse bevolking daadwerkelijk steun verleent voor het stimuleren van een aspect, dat volgende week onze aandacht vraagt. Ruiten gesprongen na blikseminslag Tijdens een hevige donderslag, sprongen gisteravond in enkele hui zen aan de Zacharias Jansenstraat en de Roggeveenstraat te Middelburg om ongeveer tien voor half acht een vrij groot aantal ruiten stuk. Dit ge beurde ook bij een woning aan dc Noordweg. Men vermoedt, dat de bliksem in de nabijheid van de huizen in de grond geslagen is, waardoor de ruiten tengevolge van de luchtdruk uit el kaar sprongen. Dit gebeurde aan de voorzijde van een aantal woningen in Zacharias Jansenstraat en aan de achterzijde van woningen in de Rog geveenstraat. Verder werden tijdens het overtrekken van enkele onweers buien geen inslagen gemeld. Z.V.U.-concerten R.K.O. voorlopig afgelast De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft zich genoodzaakt gezien de concerten van net Rotterdams Kamer Orkest, die provisorisch in het programme voor het thans lopende seizoen wer den opgenomen, in verband met de nog niet opgeloste moeilijkheden, waarin zich het orkest bevindt, voor lopig af te gelasten, Aandelenovername door Nat. levensverzekeringsbank Naar in het Nationaal Kompas, de drie-maandelijkse uitgave van de Na tionale Levensverzekering Bank wordt medegedeeld, heeft deze maat schappij de grote meerderheid der aandelen van de N.V. Nederlandse Maatschappij van Brandverzekering opgericht te Tiel anno 1833, de moe dermaatschappij van de Algemene Zeeuwse Verzekering Maatschappij te Middelburg, en samenwerkende met o.a. de Onderlinge Brandwaarborg* maatschappij voor de provincie Zee land te Middelburg en de Zeeuwsche Brandwaarborgmaatschappij te Zie- rikzee, overgenomen. Deze maat schappijen zullen nu deel uitmaken van het concern der Nationale Le vensverzekering-Bank te Rotterdam. Advertentie Men kent de vogel aan zijn veren de man aan zijn kleren. De man, die een Manorial New Belt draagt, is een man van smaak en een verstandig man, Door de ingebouwde, tien centimeter' brede, elastische heupceintuur zit Uw'New Belt U pnder alle omstandigheden als gegoten. Hen New Belt maakt U kilo's slanker en jaren jonger? ALLEEN IN DE ALLERBESTE KAMGARENS EN MET DE ECHTE •LIGHTNING» TREK SLUITING Belgische ambassadeur in Zw.-Vlaanderen. Tijdens de tweede dag van zijn ver blijf in de provincie Zeeland heeft de Beigsche ambassadeur in Neder land, de heer F. X. J. M. G. van der Straten Waillet een bezoek ge bracht aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij maakte van deze gelegenheid gebruik om bij het monument voor de geval lenen uit de tweede wereldoorlog in Terneuzen een bloemstuk te leggen. Na met de boot van Vlissingen naar Breskens te zijn overgestoken reed de ambassadeur langs Groede en Cad- zand naar het Zwin. In Sluis bezich tigde hij een Belgisch landbouwbe drijf en paardenfokkerij. Over IJzen- dij ke voerde de tocht naar Sluiskil en Terneuzen. Bij de plechtigheid voor het monu ment op de Westsluis te Terneuzen waren aanwezig de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de kamerheer in bui tengewone dienst van H.M. de Ko ningin en rentmeester van het kroon domein, H. A. A. baron Collot d'Es- cury en diens echtgenote, de burge meester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, de Belgische consul voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. C. F. M. J. Wats, de districtscommandant der ko ninklijke marechaussee, majoor D. F. W. de Haas, en de hoofdinspecteur der invoerrechten en accijnzen, mr. L. W. van Os, beide laatsten verge zeld van hun echtgenoten. Na een lunch in grandhotel „Rot terdam" maakte het gezelschap een korte rondrit door oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen en begaf zich daarna naar Kloosterzande, waar ten huize van baron Collot d'Escury de thee werd gebruikt. Vervolgens werd via Perkpolder de terugreis aanvaard. Pontveer gestremd De dienst op het pontveer over het kanaal door Walcheren te Veere zal op 10 en 11 oktober 1956 gestremd zyn. Vergadering Kamer van Koophandel voor Zeeuwse eilanden Woensdag 7 november a.s, zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden in algemene vergadering bijeenkomen. Zoals ge woonlijk wordt deze vergadering ge houden in hotel „De Korenbeurs" te Goes. De aanvang is gesteld op half elf des morgens. Recrutendag De eerstvolgende recrutendag. uit gaande van de geref. kerken in het zuiden, zal gehouden worden op don derdag 8 november en ditmaal niet in Goes, maar in samenwerking met de geref. kerken in Noord-Brabant en Limburg, in het militair tehuis te Breda. „Wit-Gele Kruis". Tijdens de jaarvergadering van de 'provinciale bond „Het Zeeuwse Wit- Gele Kruis", die op zaterdag 13 Ok tober a.s. in hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen wordt gehouden, zal de di recteur van het katholiek boeren- centrum „Ons Erf" te Berg en Dal, een inleiding houden over „Gezins- cultuur en gezinsgeluk". De agenda voor deze vergadering vermeldt ver der onder meer een bestuursvoorstel tot verhoging van de afdracht dei- afdelingen aan de bond, zulks omdat de financiële positie van de bond dit noodzakelijk maakt. Gunning te Bergen op Zoom De directeur van gemeentewerken te Bergen op Zoom heeft namens B. en W. van deze gemeente het ma ken van diverse straten bij de Borg- vlietsedreef gegund aan de laagste inschrijver, de fa. P. J. Bunschoten te Schoondijke. Het inschrijvingsbe drag was f i3.400, Collecten De collecte voor de t.b.c.-bestrij- ding bracht te Krabbendijke 350,34 VOLGENDE WEEK IN STAVENISSE Een hotel werd verbouwd... In een buitengeowne vergadering van de gemeenteraad van Stavenisse zal de commissaris van de koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, vol gende week het nieuwe gemeente huis van dit Thoolse dorp openen. Voor deze opening, die met enig cere monieel gepaard zal gaan, zijn een groot aantal autoriteiten uitgeno digd, o.m. burgemeesters van ge meenten uit de omtrek, waterschaps besturen en leden van de Ged. Sta ten. Dit nieuwe gemeentehuis staat aan de Voorstraat Eigenlijk is dit hele maal niets nieuws voor Stavenisse, want 100 jaar geleden stond het ge meentehuis op dezelfde plaats. Men heeft dit raadhuis destijds gesloopt en op de grondvesten verrees een ho tel. Het „hart" van Stavenisse ver huisde naar het eind van de Voor straat, maar dit gebouw voldeed na de ramp niet meer. Herstelwerk zaamheden konden het tekort aan ruimte niet vergoeden. Op voorstel van de heer Tazelaar V- EXTRA ZACHT EN BELEGEN werd besloten tot aankoop van het hotel van de familie Van Dalen. Eind vorig jaar werd met de verbouwing begonnen en begin augustus kon het gebouw worden opgeleverd. Gebrek aan ruimte is er in het nieuwe gemeentehuis niet. Inte gendeel. „Het gebouw is eigenlijk te groot; we weten niet wat wij met al die niimte moeten begin nen", zo zeide ons de burgemees ter van Stavenisse, dc heer A. Shiijmers. Do burgemeester was echter wel in zijn nopjes met de nieuwe aanwinst. De muren zijn gebitumeerd en er zijn platen van zachtboord tegen aangebraeht, die eveneens van bitumen zijn voor zien. De secretarie is in een ruim ver trek op de benedenverdieping onder gebracht. evenals de kamer van de burgemeester, die van een keurige parketvloer is voorzien. Op de eerste verdieping treft men de raadszaal aan, al even ruim als de overige ver trekken. Een foto van koning Haakon van Noorwegen, aan wie Stavenisse zoveel te danken heeft, siert één dei- muren. De bovenste verdieping staat hele maal leeg. Een bestemming is er neg niet voor gevonden. Het trappenhuis is nieuw. In een muur is een steen aangebracht ter nagedachtenis van Hubrecht de Vos, dé enige inwoner van Stavenisse, die bij de acties in Indonesië het leven verloor. Brandweergarage Achter liet voormalige gemeente huis bevond zich de brandweergarn- ge, waar men al evenzeer met ruimte zat te woekeren. Zodoende kreeg de brandweer ook deel aan de verhui- Woning- en bejaarden problemen besproken. Vol energie is de gewestelijke wencommissie Zeeland van de I vrou- Party van de Arbeid donderdag in „De. Prins van Oranje" te Goes begonnen aan het winterwerk. Een gezellige kring van groep-, leesclub-, en col- portageleidsters uit de hele provin cie had zich onder leiding van de pre sidente, mevr. Geldof-Geertse uit Vlissingen, verzameld om de najaars- scholingsdag te houden. In een interessante toespraak heeft het Rotterdamse gemeenteraadslid, mevrouw Dekhuyzen-Zeehuisen, ver schillende facetten van de actuele woningbouw- en bejaardenzorg- vraagstukken nader belicht, wat de P.v.o.A.-vrouwen stof gaf tot een uit gebreide discussie. Na het zingen van het lied „O, licht van de morgen", heette de presi dente allen hartelijk welkom. In haar openingswoord kon zij; na eerst haar dank aan de leden te hebben overge bracht voor hun daadwerkelijke hulp bij de verkiezingsstrijd, verder de me dedeling doen, dftt mej. dr. R. de Bruyn Ouboter bereid is gevonden begin november in Zeeland drie spreekbeurten te komen vervullen. De jaarvergadering is vastgesteld op 27 november a,s. in „De Prins van Oranje" te Goes, onder het motto: „Recht en menselijkheid". Van het landelijk hoofdbestuur las de secretaresse mevr. M. van Loo- van Loo een brief met betrekking tot de oktober-ledenwerfactie voor. Er zullen, zoals gewoonlijk weer wel- komstbrieven worden verzonden en huisbezoeken worden afgelegd om de P.v.dA.-vrouwen, die nóg géén lid zijn te bewegen zich bij de organisatie aan te sluiten. ,.De Zeeuwen weten goed wat het waard is, een dak boven het hoofd te hebben", zo begon mevr. Dekhuy- zen haar causerie, waarin zij eerst de geschiedenis van de woningnood na ging, die volgens haar eigenlijk al dateert van 1918. Aan de hand van enkele cijfers con stateerde zij, dat vele mensen tenge volge van de talrijke tegenslagen, zoals de watersnood in 1953 die de woningbouw heeft ondervonden, nog steeds geen kans hebben om in een „eigen" huis van het leven te ge- Hogere slachthuis- en vleeskeuringsrechten te Goes Nu de samenvoeging van de vlees keuringskringen Goes, Heinkenszand en Ovezande een feit is. stellen B. en W. van Goes de raad voor, een nieuwe verordening op de keuringsdienst van vee en vlees vast te stellen. Tevens stellen zij voor de keurlonen niet on belangrijk te verhogen. Deze waren reeds lang niet meer voldoende om de kosten van de keuringsdienst te dek ken. Er was echter hiermee steeds ge wacht op de samenvoeging van'de kringen. Verder wordt voorgesteld om de slachthuisrechten te verhogen om de kosten van het slachthuis te dekken. Blijkens de begroting voor 1956 bleef er een bedrag van 23.756 te dekken door slachthuisrechten. Het geslacht gewicht bedraagt per jaar plm. 600.000 kg., zodat voor een sluitende exploitatie de slachtrechten op 4 ct. per kilogram geslacht gewicht moe ten worden gesteld. zing. In een grote garage eens een pakhuis van het hotel is thans het materiaal van de brandweer op geslagen. En zo is dus voor Stavenisse een groot probleem opgelost, het pro bleem van huisvesting der secretarie, van de raadsleden en het brandweer- materiaal. De commissaris der ko ningin opent aanstaande woensdag liet nieuwe gemeentehuis on als de plechtigheden zijn afgelopen, zal „Oefening baart kunst" inet pittige muziek door het dorp trekken. nieten. Het bouwbedrijf is nog veel te veel in handen van particulieren, was het oordeel van mevrouw Dek» huyzen, die een lans brak voor een nationaal overheidsbouwbedrijf, dat niet door concurrentie kapot ge maakt kan worden. Terwijl de industrie-arbeiders soms grote recreatiezalen ter beschikking staan, hebben de bouwvakarbeiders meestal geen plaats om behoorlijk hun handen te wassen, aldus spr. Zij meende daarom, dat het bouwvak vergeleken bij industrieën ver is ach ter gebleven. De woningdeskundige beschouwde het als een grote vooruitgang, dat er tegenwoordig in vrijwel iedere nieu we woning een bad- of douchegele genheid aanwezig is. Ook het vor men van adviescommissies, die zul len moeten afgaan op aanwijzingen van de huisvrouw, achtte zij van groot belang. Bejaardenzorg Vervolgens sneed zij het bejaarden zorg-probleem aan met de opmerking dat het niet verstandig is om groot vaders en -moeders bij jonge gezin nen te doen inwonen. Omdat het „ge sticht" voor de oudjes veelal een af schrikwekkend Instituut Is, zal er ge zocht moeten worden naar geheel an dere, gezellige behuizingen voor de bejaarden. Liefst voor elk een eigen apparte ment, rondom een centraal punt (bijv. een concierge-woning)Voor de verzorging zullen ze lid moeten wor den van een Kruis-vereniging. Ook voor de U.V.V. ligt hier een dank bare taak, meende mevr. Dekhuyzen tenslotte. Met tal van voorbeelden verduidelijkte zij dat de gezelligheid voor de bejaarden door nauw con tact met de jeugd buitengewoon be vorderd kan worden. De presidente dankte de spreekster voor haar boeiende lezing. Na de lunch volgde een uitvoerige bespre king van het gehoorde. Advertentie 1 BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING I INSTRUCTIEF I en GEZELLIG AU nieuwe attractie Vliegveld ZESTIENHOVEN met 20 modelvliegtuigen' daags MODESHOW Elke dag waardevolle geschenken l Geopend van 10-1 7 en 19-23 u. Zondag gesloten IAHOY- GEBOUW ROTTERDAM Mm 10 OCT. VANDAAG. Middelburg Electro: „Brood, Liefde en Fantasie", (a.l.), 19 en 21.16 uur. Schouwburg: „Der trSumende Mund", (18 jr.), 20 uur. Vlissingen Luxor: „Inspecteur Cal- laghan en de geheime code", (14 jr.), 20 uur; Alhambra: „The Ladykillers", (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Drie mannen ln de sneeuw", (a.l.), 20 uur; „De Land bouw": Ledenvergadering Kon. MIJ. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Goes, 20 uur. Gent; Samson et Dalila" door Kon. Opera.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2