ONVOORZICHTIGE BROMFIETSER VEROORZAAKTE AANRIJDING WALCHEREN Smiths BOUW ZES NIEUWE SCHOLEN IN GOES VOORGESTELD DONDERDAG 4 OKTOBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Mest op de weg levert gevaar voor verkeer op. Kantonrechter Middelburg. Het rijden met een met paarden be spannen voertuig, geladen met mest en klei, is op zichzelf niet gevaarlijk, maar wanneer die mest van de wagen op de rijweg valt, kan dit grote ge varen opleveren voor het verkeer. De landbouwersknecht G. S. uit Middel burg had het verkeer op een derge lijke wijze in gevaar gebracht. Het gevolg was. dat hy zich woensdag voor de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenhurgh moest verant woorden. „Ja, er valt wel eens een „dotje" af", aldus S., die verder betoogde, dat de weg al vol met klei lag. „De ver balisant heeft echter over éen afstand van wel 100 meter klei en mest van uw wagen zien vallen, en dat is heel wat anders dan een „dotje", merkte de kantonrechter op. De ambtenaar van het O.M., mr. Th. Lebret, eiste een boete van f 15 of 3 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot f 10 of 5 dagen. „En zorg er in het vervolg voor, dat die „dotjes" er niet meer kunnen afvallen, want het is levensgevaarlijk voor het ver keer" waarschuwde de kantonrech ter nog. De landbouwer J. v. d. B. uit Vrou wenpolder was in de vroege ochtend van de 15e september geverbaliseerd, omdat aan de achterzijde van zijn landbouwwagen geen reflector beves tigd was. V. d. B. verklaarde ter zit ting onkundig te zijn van de noodza kelijkheid van een reflector en merk te voorts op, dat hij onmiddellijk na zijn aanhouding een dergelijk appa raat op zijn wagen aangebracht had. De eis was f 15 of 3 dagen, het von nis f 8 of 4 dagen. De schilder J. D. uit Kapelle had op 17 september des avonds om on geveer kwart over negen in het Ka naal door Zuid-Beveland zijn hengel uitgeworpen zonder dat hij een ver gunning bezat voor het vissen in de avonduren. Het kostte hem f 10 of 5 dagen, nadat de ambtenaar f 15 of 3 dagen geëist had. drie glazen bier inschonk, nadat het sluitingsuur was verstreken. W. was het echter met de verkla ring van de verbalisanten niet eens. Volgens zijn zeggen had hij er bij de drie bezoekers op aange drongen om hun bier op te drin ken en daarna het café zo snel mogelijk te verlaten. Drie maal heeft hij op dit laatste aangedron gen, maar de bezoekers hadden er niet veel zin in. De ambtenaar eiste een boete van f 15 of 3 dagen. „Maar hoe moet ik mijn klanten dan de deur uitkrijgen, als ze niet willen", wilde W. weten. „Dan moet U de politie roepen", ad viseerde de kantonrechter, waarna hij de caféhouder tot f 10 of 5 dagen ver oordeelde. KANTONRECHTER MIDDELBURG Caféhouder tapte bier na het sluitingsuur Op do tweede pinksterdag j.l. om tien minuten voor twee precies pas seerde mevr. N. d. P.-de li. uit Vlissingen op haar bromfiets op het fietspad langs de rijksweg te Goes 'n voor haar rijdende wielrijder, Op dit zelfde moment schoot de magazijn bediende P. J. T. uit Amsterdam haar op zijn bromfiets voorbij. Hü raakte haar tegen de linkerarm met het gevolg, dat beiden het stuur niet meer konden houden en tegen de grond sloegen. Zijn onvoorzichtige manier van rijden bracht T. woens dagmorgen voor de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh. Tot zijn verdediging bracht de magazijn bediende in het midden, dat het fiets pad ter plaatse zeer smal is, terwijl mevr. De P. bovendien slecht uitge weken zou zijn. Voorts betoogde ver dachte dat op dezelfde plaats wel eens eerder een ongeluk gebeurd is. Mr. Moolenburgh repliceerde hier op, dat de bromfietsers veel te hard rijden. De kantonrechter merkte op, dat hij mevr. De P. zonder kleer scheuren voorbij had kunnen rijden indien hij zijn snelheid iets gematigd had. „En als de weg te nauw is om te passeren, dan wacht U even tot dat wel gaat", aldus mr. Moolenburgh. Ook mevr. De P. gaf nog eens een relaas van het ongeluk. Zijzelf was gewond geraakt, terwijl ook de brom fiets beschadigd was. Voorts had zij f 35.30 moeten betalen aan reparatie kosten, bus- en bodekosten, en rei- nigingskosten van met bloed be smeurde en gescheurde kledingstuk ken. De ambtenaar van het O.M., mr. Tli. Lebret. betoogde, dat ver dachte veel te hard gereden had op dit smalle fietspad. Hij eiste een geldboete van f 35 of 7 da gen. De kantonrechter wilde wel rekening houden met het feit, dat T. zelf ook gewond was, waardoor hij enkele weken niet had kunnen werken. Hij veroordeelde T. ten slotte tot een boete van f 15 of 6 dagen en toewijzing van de civie le verordening van f 35.30, welke laatste verordering de ambtenaar ook geëist had. Na sluitingstijd De caféhouder C. W. uit Koude- kerke werd tenlastegelegd, dat zijn zaak op 25 juli na sluitingstijd nog open was, terwijl hij tevens bier ge tapt had aan een drietal personen. Ter zitting verklaarde W., dat deze mensen bier dronken, dat hij vóór sluitingstijd getapt had. De beide verbalisanten hadden echter gezien, dat de caféhouder achter de tapkast Geslaagd Technische Hogeschool Delft. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur M. I. van der Hooft te Vlissingen, W. T. J. P. Langenhorst te Hulst en L. Maljers te Middelburg. Zitting Provinciale Staten. De derde buitengewone zitting der Provinciale Staten van Zeeland wordt gehouden op donderdag 11 oktober a.s. Aan de orde komt onder meer de stemming voor de verkiezing van le den der Eerste Kamer. Strijd Zeeuwse schaaktitels De stryd om de persoonlijke Zeeuwr se schaaktitels is weer begonnen. Iii de hoofdklasse begon de Souburger A. J. Niemarkt met een uitstekende overwinning op ir. J. J. Elzerman van de S. V. Zierikzee. In de eerste klasse won H. J. Mei- se van A. Mast; L. J. Woudstra be gon met een nederlaag tegen M. de Wit en J. P. L. Zon rui ter bleek niet opgewassen tegen M. C. van der Hoek. „Zilverpool" in Vlissingen zal worden opgeheven, Bewoners protesteerden bij directie „De Schelde". Aangezien de directie van de Kon. Maatschappij „De Schelde" meent, dat de woongelegenheid in Vlissingen weer vrij normaal is, heeft zij beslo ten de „Zilverpool" als pension op te heffen. De bewoners hebben daar om de aanzegging gekregen voor uiterlijk 1 november een kosthuis te zoeken en het pension te verlaten. De huidige bewoners van dit barakken kamp zijn echter alles behalve inge nomen met dit besluit en zij hebben Waar zijn onze schepen? Adonis 1 520 m z.w. Lands End. Akkrumdijk 3 Paranagua. Albireo 1 Madras n. Rangoon Aldabi 2 Ilheos. Alphard 3 Rotterdam. Alnati 2 Hamburg. Alwaki 3 Bel ra. Alphacca 1 New York. Alpherat 2 Santos. Almdijk 1 520 m W. Fayal. Almkerk 3 Hamburg n. Antwerpen. Amsteldljk 2 Hamburg n. Rotterdam. Annenkerk 2 Marseille. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN HINDERWET VERZOEK VERGUNNING B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2de afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van S. A. J. M. Speckens—Klijberg te Vlissingen om ver gunning tot het uitbreiden van een brood- en banketbakkerij door het bij plaatsen van een heetwateroven en 8 elektromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 9,8 pk in het perceel Coosje Buskenstraat 184, hoek Walstraat kadas traal bekend gemeente Vlissingen, sectie E, nr. 1989. Gedurende tien dagen, te rekenen van 3 oktober 1956 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 oktober a;s„ des voormiddags 11 uur, ten ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een iedèr kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 3 oktober 1956. Arnoudspolder 1 GO m z.w. Ouessant. Arkeldijk 2 New York. Attis 2 Houston n. New Orleans. Bali 3 Barcelona n. Bilbao. Boissevaln 1 Belawan n. Singapore. Bussum 3 Rotterdam n. Gibraltar. Camitia 1 365 m n.w. Galapagos eil. Colette 1 50 m z.w. Ouessant. Cottica 2 Amsterdam. Delfshaven 1 Narvik n. Rotterdam. Delft 3 Rotterdam. Duivendijk 2 Londen n. Newportmon. Esso - Amsterdam 1 Straat Ormoez. Eos 3 Tunis. Esso - Den Haag 3 Port Said n. Antw. Gaasterland 2 Recife. Gouwe 1 Amsterdam. Grootekerk 4 Brisbane verw. Grote Beer 2 Montreal n. Rotterdam. Guineekust 3 Antwerpen n. Hamburg. Haulerwijk 1 660 m o. Chesapeakebaal. Heelsum 2 Miami n. Mobile. Heemskerk 3 East London. Helicon 2 Amsterdam. Jagersfontein 1 940 m n. St.-Helena. Jason 3 New York. Kabylia 2 Kawasaki verw. Kalydon 1 Lake Charles n. Londen, ICellia 400 m n.o. Rio de Janeiro. Kieldrecht 3 Rotterdam. Kinderdijk 3 Newport News. Korenia 1 Terceira. Koratia 1 45 m o.n.o. Pt. Elizabeth. Krebsia 1 190 m z.w. Ouessant. Katelysia 3 Port Said. Keizerswaard 4 Rotterdam. Kota Gede 3 Boston Mass. Kota Agoeng 2 Rotterdam n. Hamburg. Kryptos 3 Rotterdam. Laagkerk 2 Bushire. Langkoeas l Semarang n. Bintang. Leersum 1 Le Havre. Lekhaven 3 Dover n. Galveston. Liberty Bell 2 Port Said. Lievévrouwekerk 2 Aden n. Karachi. Lindekerk 7 Antwerpen verw. Limburg 1 Hamburg. Lemsterkerk 2 Rotterdam. Loenerkerk 3 Karachi. Lombok 3 Durban. Lutterkerk 5 Gibraltar n. Antwerpen. een protestschrijven gericht aan de directie van „De Schelde". De 25 Belgen, 8 Polen en 23 Ne derlanders spreken in dit schrijven de hoop uit, dat de beslissing van de directie spoedig ingetrokken zal wor den. Zij vinden verzorging, huisves ting en kost in de „Zilverpool" uitste kend en betreuren het, dat door hel verhuizen naar individuele kosthui zen het gevoel van saamhorigheid tussen de bewoners verloren zal gaan. Het belangrijkste bezwaar noemt het schrijven echter, dat zij zo kort voor de winter een kosthuis moeten zoeken, waarvan zij nooit kunnen we ten of het zal bevallen. De Belgen denken voorts, zo blijkt uit het pro test, dat het voor hen lastiger zal worden om de bedrijfsbus te halen, die hen tijdens de weekeinden naar huis brengt. Al met al zijn de bewoners zeer te spreken over het pension, waar zij nu wonen en zij verwachten daarom, dat „De Schelde" spoedig een beslis sing zal nemen ten gunste van de „Zilverpool". Zoutelande Burgemeester D. Kodde gehuldigd. Woensdagavond werd in besloten kring burgemeester D. Kodde gehul- dig'd, die 35 jaar geleden als burge meester van Zoutelande werd geïn stalleerd. Wethouder P. Leynse sprak een woord van welkom in 't bijzonder tot de jubilaris en mevr. Kodde. In zijn toespraak gewaagde de wethou der vari de prettige en goede samen werking en het vele dat onder lei ding van de burgemeester tot stand kwam. Ook wethouder J. Wisse roemde de wijze waarop hy als wet houder met de burgemeester mocht samenwerken. Hierna kregen ver schillende sprekers het woord, die elk op hun terrein de jubilaris dankten voor hetgeen deze in liet belang van Zoutelande heeft gedaan. De rij werd geopend door burge meester A. H. S. Stemerding uit Sou burg namens de Ver. van Burgemees ters en Secretarissen op Walcheren, ds. J. F. Wagener namens de herv. gemeente te Zoutelande, de heer H. J. Schoenmaker namens het perso neel en de schooljeugd der chr. school de heer K. de Wolf namens de St. Geref. partij, de heer J. D. P. de Smit, directeur van bouw- en woning toezicht te Souburg en tenslotte door de heer J. de Pree. eerste ambtenaar ter secretarie namens het gemeente- personeel. Vele sprekers deden hun gelukwen sen vergezeld gaan van geschenken, terwijl mevr. Kodde bloemen wei-den aangeboden. Burgemeester Kodde sprak een dankwoord. Marktberichten. VEILING MIDDELBURG. 3 okt. Aardappelen: Bintjes bonken 9 —9.90: grote 6,90—7,40. Fruit: Manks Codlin huish, I 70-80, 18. —23; hulsh. I 60-70, 15—20; hulsh. II 9— 17: keuken 1217; fabr. 14; James Grieve huish. I 75-85, 42; huish. I 65-75, 39—42; keuken 10—39; fabr. 8; Cox Orange Pip pin huish. I 55-65, "2844; huish. II 21; keuken 14—30; fabr. 8—26; Allington Pip pin keuken 1017; Ellisons Orange huish. I 65, 45: huish. II 33—39; keuken 29—39; fabr 14; Glorie van Holland huish. I 65-75, 22—23; keuken 15—18; fabr. JO—12; Brarhley Seedling huish. II 11; keuken 12—15; fabr. 6; Zoete Ribbellng hulsh. I 37; Laxton Superbe keuken22; Jacq. Lebel keuken 12; Zigeunerin hulsh. II 14; keuken 15—16; Transparant de Crón- cels huish. I 75-85, 31; .huish. I 65-75, 27 —28; Bonne Louise d'Avranches huish. I 55-65, 33; huish. I 50-60, 29; huish. I 50- 55, 19—26; huish. II 18—20; keuken 15—27; Conférence huish, I 55-65, 23—50; huish. II 17—24; keuken 10—33; fabr. 9—14; Kraaipeer keuken 25—26; fabr. 6—17; Seigneur d'Esperen huish. I 60-70, 43; William Duchesse huish. I 75-85, 26; huish. I 65-75, 28; huish. I boven 65, 27; elektrische wekkers wekken (zo nodig!) een uur lang f 27.-, f 45.- Twee ulo, twee lagere en twee kleuterscholen B. W. van Goes hebben aan de gemeenteraad, welke op woensdag 10 oktober a.s. des avonds acht uur, in openbare vergadering bijeengeroepen is, een zestal voorstellen voor nieuwbouw van scholen gedaan. Deze voor stellen betreffen: 1. bouw van een 7 klassige nieuwe school i „Valcke- slot" ter vervanging van de prof. dr. Rohnstammschool aan de Beesten markt; 2 financiële medewerking voor de bouw van 8-kIassige hervormde school eveneens op het terrein Valckeslot, ter vervanging van de Prinses Beatrixschool aan de Nieuwstraat; 3 idem voor de bouw van een school met elf lokalen, ter vervanging van de ch r ulo-school aan de Westwal; 4 wijzi ging van het besluit tot medewerking voor de bouw van een school voor de ulo op geref. grondslag en uitbreiding van het gedachte aantal lokalen van vier tot vijf; 5 stichting van een nieuwe openbare kleuterschool in West, met 2 werklokalen en 1 speellokaal; 6. verlenen van medewerking voor de bouw van een nieuw chr. kleuterschool met 4 werk- en 2 speello kalen in het plan Valckeslot. keuken 16—17; Légipont fabr. 12; Maag depeer keuken 12; fabr. 15; Tomaten 20 —36; Netmeloenen 21—52; Suikermeloe nen 46—72; Ananasmeloenen 35—76; Fran- kenthalers 103—126; Black Alicante 117— 124; Aardbeien per doos 58. Groenten: Bloemkool A 1856; B 16 42; C 10; Komkommers A 12—13; B 10— 12; C 9—10: Augurken A 117; C 53; D 30; E 16; Andijvie 8—15; Prei 14—16; Poste lein 34—38; Spruiten 28—37; Uien 13—16; Bospeen 1037; Waspeen 3541; Peen p. kg 7; Boskroten 6—14; Kroten per kg 9; Sla 4—15; Spinazie 1843; Dubb. Princes- sebonen 55—97; Snijbonen 30—72; Pronk benen 48—52; Rode kool 4—5; Savoye kool 410; Witte kool 3,501; Spitskool 7; Chinese kool 36. VISMIJN VEERE. 3 okt. Aangevoerd: 4621 kg exportgar nalen 87—193; 37 kg schar 4559; 100 kg bot 30; 72 kg tong (middel) 280—330; 176 kg rog 20—34; 14 kg ongesorteerde vis 28—102. In het reeds bij de voorstellen over gelegde verzoek van de herv. school vereniging tot vervanging van de Beatrixschool, wordt gevraagd om 'n school met zeven lokalen en een prakticumlokaal, welke totaal ruim te moet bieden aan 256 leerlingen. Het geven van onderwijs in de oude school wordt niet langer meer ver antwoord geacht. Op grond van de huidige samenstelling van de school heeft men reeds vijf 'gewone lesloka len en één werklokaal nodig. Daar naast zal het nieuw te stichten lokaal het surplus van de Prinses Irene- school en de Prinses Margrietschool moeten opvangen. De Margrietschool, die naar verwacht wordt, oinnenkort te klein zal zijn, zal dan de leerlin gen ten noorden van de rijksweg, af staan aan de nieuwe school. De Prin ses Ireneschool, die nu reeds een klas van de r.k. jongensschool in bruikleen heeft, zal dan de leerlingen die wonen ten n. van de Beatrixlaan-Heernisse- weg, afstaan aan de nieuwe school. In totaal zijn hierbij 87 leerlingen be trokken. Het bestuur van de chr ulo-school baseert zijn verzoek tot nieuwbouw op het feit, dat het aantal lokalen in de huidige school te klein is. Voorts zijn enkele lokalen van ontoereikende capaciteit, terwijl het niet moge lijk is de school ter plaatse uit te breiden. Er wordt medewerking ge vraagd voor een school met 9 gewo ne leslokalen en 2 prakticumlokalen, alsmede een overdekte rijwielberg plaats voor plm. 200 fietsen. Uitbreiding van het aantal lokalen van vier tot vijf voor de te bouwen school voor de ulo op geref. grond slag, is nodig, in verband met het thans bekende aantal leerlingen, dat deze school bezoekt. In de toelichting op het verzoek om medewerking voor de bouw van een nieuwe chr. kleuterschool in plan „Valckeslot" wordt opgemerkt, dat de huidige school aan de Leliestraat te klein is geworden. Het is de bedoe ling, na het totstandkomen van de nieuwe school, de beide aan de Lelie straat staande barakken te combine ren voor het openbaar kleuteronder wijs. Verdelingsschema voor sanering Waarde. (Slot van pag. 1) de Casembroot, officieel zal wor den geopend. Voor deze in het kader van de herverkaveling belangryke plech tigheid worden o.a. de leden van Ged. Staten en de Commissie van Toezicht op de herverkaveling uit- -enodigd. °ok Is er een nieuwe weg tussen vliet en Oud-Vossemeer gereed- "rnen en voor het verkeer vrijge ven. Op Schouwen zal een zeer belang rijke ontsluitingsweg worden aange legd van Zierikzee ln de richting van Scharendijke, over Kerkwerve en het gehucht Nieuwerkerke. Tegelijk zal dan de provinciale weg naar Schud- debeurs worden vernieuwd. Een vraagstuk, waaraan de Her verkavelingscommissie in de laatste vergadering ook aandacht heeft be steed, is dat van de beplantingen. Binnen niet al te lange tyd zal men, in samenwerking met Staatsbosbe heer en de provincie, op grote schaal met de beplanting van de herverka- velde gebieden beginnen. Vooraf zul len echter eerst nog tal van proble men moeten worden bekeken. Al moet dan bij de beplanting de esthe tica blijven domineren, toch dient er ook aan de doelmatigheid worden ge dacht. Zo zal men bijv. rekening moe ten houden met de voortschrijdende mechanisatie. Het reinigen van slo ten zal mechanisch moeten kunnen geschieden, zodat de aan te brengen beplanting dit mogelijk moet maken. Ook zal men geen te hoge bomen en struiken rond bouwlanden mogen plaatsen, teneinde het bespuiten met vliegtuigen niet te bemoeilijken. Ver der zal bij beplanting van dijken met waterstaatkundige factoren re kening moeten worden gehouden. Tenslotte werd nog besloten dat In de komende winter met subsidie van de herverkavelingscommissie op rui me schaal de maatschappelijke voor lichting door de standsorganisaties zal worden aangepakt. De commissie woninginrichting van de herverkave- lingsdienst, die mej. J. Bosman als binnenhuisarchitecte in dienst heeft, zal in de herverkavelingsgebieden diverse cursussen houden en indivi duele voorlichting geven aan hen, die hun woning opnieuw moeten inrich ten enz. Hierbij wordt samengewerkt met de» Stichting Voorlichting ten Platteland©, Klanken uit de ether VRIJDAG 5 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00— 21.00 KRO. KRO: 7.00 NWS. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws,- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw, 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Parijse liedjes. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Nederlandse liedjes. 12.25 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Planoduo. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gram. 14.30 Idem. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole- ork 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor da jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.30 En nu mijn geval. 18.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Regerings- ultz.' Reclassering een nieuwe levens kans. Klankb. van Jo van der Walle. Een uitzending ln samenwerking met Radio Nederland Wereldomroep. 19.20 Rege- rlngsuitz.: Emigratierubriek. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Verz. programma voor de militairen. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 De springplank. 21.15 Alleen maar geroepen, hoorspel. 22.05 Viool en plano. 22.25 Or- gelcone. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws, 23.1524.00 Nouveauté'S. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Viool en plano. 11.05 Gram. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12 30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. 13.55 Koersen. 14.00 Cello en piano. 14.30 Slauerhoff-herdenklng. 14.50 Herhaling fragm. dinsdagavondprogr. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de Jeugd. 17.00 Muz. caus. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Act 18.20 Lichte muz. 18.50 „Met de deur In huis", caus. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Madrigaalkoor. VPRO: 19.30 Een dienende kerk. caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 2ö.05 De Nationale Reclasserlngsdag. 20.09 Boekbespr. 20.15 Twentse volksliedjes. 20.30 „10 Jaar Nederl.-Belg, Cult, ac- coord". 20.40 „Het onderwijs nu", caus. VARA: 21.00 Gram. 21.40 De vijf ver bonden ringen, klankb. 22.00 Lichte muz. 22.m Buitenl. overz. VPRO: 22.40 „Zorg om de mens", caus. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. (Nagekomen advertentie) Heden overleed zacht en kalm, nog vrij on verwachts, onze gelief de zuster, tante en oud tante CLARA HERMINA VAN DER STAAL in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam, J. G. VAN DER STAAL Liever geen bezoek. Vlissingen, 3 oktober 1956. Singel 160. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 6 oktober a.s. des namiddags twee uur vanaf Singel 160.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15