Tijdelijk J7et P pak LEZERS SCHRIJVEN ^unta 'f/Mhn WILL VAN ZOELEN OVERWON WILNO IN EERSTE WEDSTRIJD Herdenking 200e geb.jaar van W. A. Mozart OP DINSDAG 9 OKTOBER 1956, REQUIEM KRÖNUNGSMESSE. Bij deze prachtige boekjes met strips voor de jeugd i t VERTEGENWOORDIGER een geroutineerde typiste, voor een SNEL en GEZOND ontbijt EEN, TWEE, DRIE... IO n Paar lepels BR1NTA in een diep bord; O Warme of koude melk opgieten; EN 'N HEERLIJK, VERSTERKEND ONTBIJT STAAT KLAAR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 OKTOBER 1956 In landelijke overgangsklas. De Zeeuwse „derby" en eveneens de eerste wedstrijd in de landelijke overgangsklasse van de N.T.T.B. tus sen Will van Zoelen en Wilno is door de Middelburgers met 't kleinst mo- geiyke verschil gewonnen (6-4). Will van Zoelen nam de leiding, nadat eerst Hofman in de derde set. een 19- 11 voorsprong tegen Groch verloren zag gaan in een 20-19 achterstand, die hij niettemin nog ophaalde tot 23- 21. Sinlte (W.v.Z.) bleek een uitste kende vervanger van Kolijn. Hij maakte in de eerste wedstrijd tegen Szoszkiewicz de fout om zijn tegen stander te veel te laten „spelen". Het gevolg was een gelijke stand (16-21 20-22). Til roe was er deze middaer niet iri en verloor de eerste wedsti tegen J. Kaplon kansloos (IS- rijd 1-21 „Luctor" in Terneuzen heeft terreinmoeilijkheden De korfbalvereniging „Luctor" te Terneuzen, die met twee senioren- en twee adspirantentwaalftallen uit komt, heeft momenteel met ernstige terreinmoeilijkheden te kampen. Tot voor kort speelde „Luctor" haar thuiswedstrijden op het Marijkeveld, doch dit is wegens woningbouw niet langer beschikbaar. Van net gemeen tebestuur heeft men tenslotte toe stemming verkregen de wedstrijden op de z.g. speelweide aan de Rozen straat te spelen. Hieraan zijn echter verschillende bezwaren verbonden. Zo ontbreekt daar elke kleedgelegenheid en is bq voorbeeld ook entreeneffing onmogelijk, terwijl verder doelmatige afzetting van het terrein niet eenvou dig is. Toestemming om in het ge meentelijk sportpark, dat voorname lijk aan de v.v. Terneuzen is verhuurd te spelen, kon niet worden verkregen. Men hoopt echter, dat alsnog van ge meentewege zal worden medegewerkt om tot een oplossing van deze terrein- moeilijkheden te geraken, temeer om dat „Luctor" toch ook haar steentje bijdraagt voor de sportbeoefening door de jeugd. Hierbij kan nog opgemerkt worden, dat ook de sportvereniging der Ter- neuzense gemeentepolitie thans niet over een terrein beschikt. Deze ver eniging kon daardoor bijvoorbeeld dit jaar nog geen voetbalwedstrijden in Terneuzen spelen. 15-21). Een taal verdedigende Sinke bracht tegen Groch in een niet op hoog peil staande match de partijen weer gelijk (22-20 13-21 21-18). Kap lon kon vervolgens de haaide aanval len van Hofman niet verwerken (16-21 21-10 21-11) zodat Will van Zoelen weer de leiding had, maar weer werd het gelijk, toen Szoszkie wicz met hard aanvalsspel Tilroe op die knieën kreeg (19-21 14-21). Sinke had in de 7e party niet over geluk te klagen tegen Kaplon (19-21 24-22 21-19). Weer werd het gelijk: Groch-Tilroe 21-15 21-12. De laatste enkelpartij gaf prachtig spel te zien van Hofman en Szoszkiewicz, waarin de Vlissinger niet in de aanval kon komen en toen Hofmans aanval in de 2e set doorbrak was het pleit beslecht (23-21 21-10). Het dubbelspel moest dus de beslissing brengen en dit ging ;emakkelijk, want Groch en :iewicz hadden weinig in te brengei^tegen Tilroe en Hofman De overige uitslagen in deze klasse zijn Eendradht-Carbon m 8-2, Wifra n-Tilburg 4-6, Atoom-Dordrecht 6-4, USV-BSM 10-0. Handbaluitslagen De uitslagen van de zondag voor het district zuid van het Nederlands Handbal Verbond gespeelde wedstrij den luiden: le klas heren: Hellas— Stratum Meteoor 619: Geel Blauw Agressive 3—18: PSV II—Swift 3- 16; HEW—DES li 9—3. 2e klas he ren B: Marathon—EBHV 105; EM M—SOA 3—7; Volt—1Tonido 1—6 (deze wedstrijd werd 18 minuten voor het einde gestaakt, toen bij onregel matigheden de scheidsrechter een speler van Volt en een speler van To nido van het veld stuurde en daarop het gehele Volt-team in de kleedka mers verdween)le klas damesZee land SportSwift 13; Marathon Eindhoven 35; HellasRPC 04. 2e klas dames B: WalcherenGeel Blauw 54; Volt-Tonido 33. Stijlprijs was ook voor Vlissinger Frans Riteco Maandagavond zegevierde de Vlis- slngse bokser Frans Riteco, zoals wij reeds meldden, in Rotterdam over ide Utrechtenaar Pantekoek. De Vlis singer kreeg voor zijn prestatie bo vendien de stijlprijs van deze avond toegewezen. Drie ploegen aan leiding in promotie klasse A. De Middelburgse hockeyploeg stuurde in de promotieklasse A het bezoekende Keep Fit met een 42 nederlaag naar Oss terug en behield daardoor de eerste plaats op de rang lijst. Een gelnk aantal punten behaal den ook Rapidity door op eigen veld van het Veghelse Geel Zwart te win nen, en Forward, dat op eigen veld met 4—Q. van 's-Hertogenbosch won. MEP drukte Hopbel met een 5-0 ne derlaag nog vaster op de laatste plaats. De stand ziet er momenteel als volgt uit: Middelburg Rapidity Forward MEP Den Bosch Keep Fit Geel Zwart Kopbel Unicum leidt thans alleen met Swift op derde plaats. Zoals wij reeds meldden, verloor het Middelburgse Swift de wedstrijd tegen Oharlois met 6-4. Een klinken de 17-0 zege behaalde Merwede op Zwaluwen, dat hierdoor vast op de laatste plaats gedrukt werd. Unicum stapte niet mis en door de 11-1 over winning op Odo bezet deze ploe thans ajlleen de eerste plaats: TO' moest Overkanters met een 7-1 zege laten vertrekken, terwijl Ons Huis Succes voorbij ging door van die ploeg met 4-2 te winnen. De J luidt thans: 4 3 3 3 13— 4 6 3 3 13— 5 6 3 3 8— 2 6 3 1 2 8— 5 2 3 1 2 6— 8 2 3 1 2 5— 9 2 3 3 3— 7 0 3 3 2—18 0 Unicum Merwede Swift Oharlois Ons Huis Succes Overkanters ODO TOV Zwaluwen 4 3 0 1 8 32—15 6 40—12 6 3416 6 17—11 4 22—19 4 18—22 2 16—23 2 12—27 2 15—35 0 12—39 De ten Adspiranten-handbal. >e uitslagen van de door adspiran- gespeeldehr - handbalwedstrijden lui- mèisjes-adspiranten A: Walche ren I-Waloheren II 5-0; Olympus I- Zeeland Sport 2-2; Marathon I-Mara thon II 14-5. Meisj es- adsspi rant en B: De Meeu- Wen-Tonido I 3-6; Luctor-Tonido H uitgesteld. In de laatste afdeling heeft de ploeg van Volharding zich teruggetrokken. Voor de competitie stand vervallen dus alle uitslagen van de wedstrijden, waarbij Volharding betrokken was. Vergadering Ned. Bridge Bond, district Zeeland. Dat bridgers ook goed kunnen pra ten is duidelijk gebleken op de dis trictsvergadering, die in het Vlissing- se Strandhotel werd gehouden. Voor al do voorzitter, de heer M. L. Reme- ry, heeft op deze bijeenkomst, waar enjtclo pijnlijke kwesties te berde werden gebracht, al zijn welspre kendheid te hulp moeten roepen, om in dezo vergadering de juiste toon te bewaren. De tongen kwamen los bij het be spreken van de indeling van de pa ren en viertallen voor de komende competitie, maar meer nog toen een onderwerp werd aangesneden, dat niet eens op de agenda voorkwam, nameljjk de royementskwestie van enkele leden van de Ned. Bridge Bond. De heer A. van Iren, de secre taris-penningmeester, die in verband met het viertallentoernooi het eerste deel van de vergadering niet kon bij wonen, was van mening, dat deze zaak, nu de royementen zijn opgehe ven, als afgedaan moet worden be schouwd en dat althans deze verga dering niet competent moest worden ;eacnt een oordeel over deze netelige :westie be vellen. De heer Q. van Vugt deelde mede, dat de zaak op nieuw met de Ned. Bridge Bond zal worden opgenomen. De indeling van de paren en vier tallen ondervond, doordat de heer Remery steeds de meest logische en reglementair verantwoorde formules vond, geen moeilijkheden. In princi pe werd vastgesteld, dat de hoofd klasse en de eerste klasse volgend seizoen op vijf viertallen wordt te- ■ebracht en dat de eerste klasse A dit jaar slechts dan uit zes vier tallen zal bestaan, wanneer er in de 2e klasse voldoende viertallen over blijven. Tevoren "aad de vergadering af scheid genomen van mevrouw C. IJsselAdriaanse, die verscheidene jaren eerst als secretaresse en later als gewoon lid, deel van het districts- bestuur had uitgemaakt. Met enkele treffende woorden bracht de voorzit ter haar dank en bood haar namens het districtsbestuur een boek aan. In de plaats van mevrouw IJssel koos de vergadering de heer H. van Nieu- wenhufzen uit Middelburg. Mao achter Soekamo. President Mao Tse Toeng heelt dins dagavond verklaard, dat het Chinese volk krachtig het Indonesische optre den inzake opheffing van de R.T.C.- overeenkomsten met Nederland en het herwinnen van West-Irian steunt. Hij zei dit op een banket, dat hij ter ere van president Soekarno aanbood. Brandweerbelasting Naar aanleiding van een bericht in uw blad over de nieuw in te voe ren brandweerbelasting te Middel burg (al heb ik dan ook niets dan lof voor onze brandweer) moet het mij toch van liet hart, dat te Middel burg voor doeleinden, die niets om 't lijf hebben, veel geld wordt uitgege ven. Bijvoorbeeld de 60.000 die uit gegeven wordt voor de verlichting van de Lange Jan, welk geld toeris tisch gezien heel weinig nut afwerpt, aangezien de meeste toeristen voor vijf uur des middags al weer vertrok ken zijn. En dan het rumoer dat ont stond in de onlangs gehouden ge meenteraadsvergadering, toen ook een bedrag van f 60.000 nodig was en wel voor een pand aan de Vlis- singse straat. Maar het zal wel weer bij het oude blijven. Middelburg De kleine man Onder vluchtheuvel In de vrijdag gehouden raadsver gadering van ae gemeente Vlissin- gen besloot men, dat in Vlissingen enige urinoirs geplaatst zullen wor den. Dit is zeker geen weelde. Vreemd vind ik het echter, dat geen aandacht is overbodige het echter, geschonken aan een druk punt, het Betje Wolff- ~>lein. Hier zou men onder de vlucht- leuvel toiletten kunnen plaatsen, zo wel voor dames als voor heren. Voor al omdat het Betje Wolff plein de plaats is, waar ae vreemdelingen Vlissingen binnenkomen, is het zo gewenst, dat hier een toiletgelegen heid is. H. J. Brinkhaus, Vlissingen Bonedijkestraat. Draagvleugelboot In uw artikel over de eerste in Ne derland vervaardigde draagvleugel boot zegt U dat het idee om deze schepen te bouwen in 1897 in Italië ontstaan. Hoewel ik de juistheid van deze bewering niet in twijfel wil trekken, mag in dit verband toch ze ker wel de naam van dr. Alexander Graham B.ell genoemd worden, het meest bekend door zijn uitvinding van de telefoon. D.eze geboren uit vinder kwam na proeven en experi menten met vliegers en vliegtuigen, op het idee het gebruik van vleugels ook toe te passen op schepen. Hg ont wierp een laddervormige constructie, waarbij de „tfe^.en" (hydrofoils) een vleugelprofiel hadden. Aan voor- en achterzijde aan stuur- en bakboord aangebracht, gaven deze draagvleu- gels het schip tijdens de vaart een opwaartse druk. Werd bij proefnemingen door de Italiaan Forlalini In 1911 op het La- gio Magiore nog met een conventio nele „onderwater"-schroef de voort stuwing verkregen, dr. Bell daarente gen heeft zich vanaf het begin van zijn experimenten, omstreeks 1908, voornamelijk beziggehouden met vliegtuigmotoren als voortstuwings middel. Zijn grootste succes behajlde hij met zijn torpedovormige motor raceboot HD 4 waarmee hij op 9 sep tember 1919 in Canada het wereld snelheidsrecord op bijna 71 mijl per uur bracht. Reeds bij geringe snel heid verhief het vaartuig zich zover boven het water, dat alleen de onder ste vinnen dienst deden. Bij de draag vleugelboten die na de laatste oorlog in Italië en Zwitserland en nu ook in ons land werden ontwikkeld zien we dat van Bell's oorspronkelijke lad- dervorm weinig is overgebleven, evenals van zijn voortstuwingsme thode door middel van vliegtuigpro- Eellers. Het zou echter voorbarig zijn ieruit de conclusie te trekken dat deze methode van voortbeweging heeft afgedaan. De draagvleugelboot die van 1920 tot ongeveer 1950 wat in het vergeeT- boek was geraakt, komt opnieuw in de belangstelling. We zullen onge twijfeld m de nabije toekomst nog meer van dit, velerlei mogelijkheden biedende scheepstype horen. Vlissingen M. Bode Congres Jehovah-getuigen Als een van Jehovah's getuigen, heb ik met bijzondere aandacht en verba zing kennis genomen van het artikel over Jehovah's getuigen in uw ru briek: „Lezers Schrijven" onder de ti tel: Congres Jehovah's getuigen. Mijn verbazing was het gevolg van het feit dat dit artikel getuigde van een grove onwetendheid inzake de Christelijke geloofsovertuiging van genoemde getuigen. De beweringen over het 1000 jarenrijk, 1914 en ande re feiten welke werden geciteerd, wa ren alle ten enenmale onjuist. Langs deze weg zou ik de onderte kenaars en ook alle andere personen die met dit schrijven hun instemming betuigen willen adviseren, zich éérst, alvorens feiten te noemen, gróndig op de hoogte te stellen van de juistheid ervan, en dit temeer wanneer men zich beroept op de Heilige Schrift en uit eerbied voor haar inhoud. Bijzon der toepasselijk schijnt mij dan ook de schriftplaats Joh. 7:24. Als Jehovah's getuigen zijn wij niet bevreesd, met wie dan ook, op een vreedzame wijze van gedachten te wisselen, daar wij ervan doordrongen zijn dat de Christelijke Waarheid zich zelf verdedigt. Middelburg. T. H. Helfensteyn. Kon. zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middelburg. Dir. s JAAP HELLEN. 1756—1791 des avonds om 8 uur, ln de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Uitgevoerd worden EN Solisten HELEEN VERKLEY sopraan ANNIE HERMES alt PAUL HAMELEERS tenor DAVID HOLLESTELLE bas OrgelTH. C. FERWERDA. OrkestVereniging voor instrumentale muziek te Middelburg en leden van het Rotterdams Philharmonisch orkest. Gèberale repetitie maandag 8 oktober, 8 uur. Pfijzen der plaatsen uitvoering 2,50; gen. rep.: 1,25, alles inbegrepen. Kaarten verkrijgbaar bij de muziekhandel en aan de zaal. Militairen en scholieren halve prijs. Deze kaarten alleen verkrijgbaar aan de zaal. Plaatsbesprekingzaterdag 6 oktober, des namiddags 2 uur voor leden, 2.30 uur voor het publiek. Verras Uw kinderen met de spannende BERT en BETTIE- stripboekjes, elk met drie complete verhalen van A D. HILDEBRAND, bekend o.a. door „Monus, de Man Van de Maan". U ontvangt voor 5 merken 25 ct aan postzegels zo'n kostelijk geïllustreerd boekje! Het eerste boekje uit deze leuke serie is intussen uit en U krijgt dit NU voor slechts 2 merken uit de BRINTA-pakken 3 merken, geknipt uit de folder, die U in de brievenbus vindt! Voor 40 merken ontvangt U gratis de nieuwe BRINTA-strooibus GAAR TARWEGRIES Door verandering van rayon-Indeling zoekt grote goed ingevoerde distilleerderij voor West-Brabant en Zeeland. Gevraagd wordt een actieve jongeman, liefst met de branche op de hoogte. Geboden wordt zelfstandige werkkring, het be zoeken van bestaande cliëntele en uitbreiding hiervan, auto, vast salaris en onkostenvergoeding. Brieven onder letters ATS aan Nijgh Van Ditmar, advertentiebureau, Rotterdam. De Nederlandsche Handelmaatschappij N.V., agent schap Vlissingen, vraagt voor onmiddellijke indienst treding max. leeftijd 23 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het agentschap te Vlissingen, Coosje Buskenstraat 141, Vlissingen. O Even roeren suiker naar smaak er bij en spaar de merken! 1IW* bij aankoop van 2 pakken, samen met 1 pak Henco a 18 ct. (veredelde en geconcentreerde soda). Profileer hiervan zo vaak U kunt! Het scheelt U elke keer 10 cent! (geldt ook voor dubbele pakken) Laat U niet in de war brengen! Leveranciers van wasketels kunnen U dit bevestigen: Met Persil wassen betekent 100% veilig wassen. Persil beschermt Uw wasketel. Persil beschermt Uw wasketel. O L,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 13