Zilveren raadslid D. M. de Jonge werd hartelijk gehuldigd Zeeuwse Almanak Technisch onderwijs voorziet in behoefte NAJAARSMODE IN ZEELAND Agenda PEOVlNOlALhl 45 hi a O W U a. u u U tt A iH 'I DINSDAG 4 OKTOBER 1956 RAAD VAN WEMELDINGE Rondvraag met feestelijk karakter De rondvraag van de maandagavond gehouden vergadering van de We* ineldingse gemeenteraad droeg ditmaal een feestelijk karakter en er had zelfs in letterlijke zin „muziek" ln gezeten, wanneer een onweersbui de mannen van „O.K.K." niet had belet om een serenade te gaan brengen aan de heer D. M. de Jonge, die zondag j.l. 25 jaar de S.D.A.P. en later de P.v.d. A., in de gemeenteraad vertegenwoordigde. Het heeft de jubilaris niet aan belangstelling ontbroken en de goede ver standhouding in de Wemeldingse raad werd wel duidelijk gedemonstreerd door het feit, dat de heer De Jonge namens B. en W. en de raadsleden een fraai geschenk, in de vorm van een vulpen, werd aangeboden. Mevr. De Jon ge, op wie ook bij verschillende activiteiten in de gemeente nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan, kreeg een bloemenmhulde. Burgemeester C. N. F. van Sas sprak de jubilaris toe om hem namens de gehele raad geluk te wensen en dank te brengen voor de wijze waarop hij in de afgelopen kwart eeuw de ge meentebelangen daadwerkelijk heeft behartigd. Hoewel niet allen in het gemeente lijke „team" zoals de burgemeester de raad wilde zien eikaars politieke vrienden zijn, werden gelukkig niet vaak de politieke degens gekruist. Er zijn wel eens tegengestelde meningen, doch daarbij staan altijd de gemeente lijke belangen voorop. Na nog de gro te veranderingen in het politieke be stek in de afgelopen 25 jaar te hebben aangestipt, herinnerde burgemeester Van Sas nog aan de moeilijke jaren tussen '30 en '40. „Als U de balans opmaakt, zullen de resultaten U niet teleurstellen. Veel van uw idealen gingen in vervul- Inleggingen Rijkspostspaarbank. In de maand juli werd in de ge meente Goes f 403.501 bij de rijkspost spaarbank ingelegd, in de gemeente Middelburg f 331.826, in de gemeente Terneuzen f200.007, in de gemeente Vlissingen f 171.565, in de gemeente Zierikzee f136.976, in de gemeente Breskens f 221.471, in de gemeente Axel f 79.528, in de gemeente Tliolen f 64.689, in de gemeente Sas van Gent f 83.590, in de gemeente Yerseke f 69.105 en in de gemeente Oostburg f 26.402. M. Vermeule Jzn. overleden. Zondagavond is de heer M- Vermeu le Jzn. te 's-Heer Hendrikskinderen op 53-jarige leeftijd aan een hartver lamming overleden. De heer Vermeu le die landbouwer van beroep was, had zitting in tal van besturen. Zo was hij kerkvoogd van de hervormde gemeente, commandant van de vrij willige brandweer, secretaris van de Oranjevereniging, de ijsclub en de Christelijk-Historische kiesvereniging. Stremming Oostsluis bij Sas van Gent Ten behoeve van de uitvoering van werken in de Oostsluis te Sas van Gent zal de scheepvaart door die sluis volledig zijn gestremd op: don derdag 4 oktober a.s. van 6.31 tot 14.14 uur en op vrijdag 5 oktober a.3. van 7.10 tot 14.55 urn-. ling", zo merkte spreker op, die de jubilaris dankte voor zgn bijdrage aan het werk van de gemeenteraad geleverd. Namens de raadsleden bood de burgemeester daarop de heer De Jonge een vulpen aan. Ook richtte hg enige waarderende woorden aan het adres van mevr. De Jonge, die hij na de officiële raadsvergadering een bloemstuk offreerde. De jubilaris dankte voor de hem ge brachte hulde en het aangeboden ge schenk. De heer P. J. J. Dekker, die het langst met de heer De Jonge zitting in ae raad had, dankte de jubilaris eveneens voor de goede verstandhou ding, welke met name ook in de raadscommissies tot uiting kwam. De heer De Kroon vertolkte tenslotte de gevoelens van het secretarie-perso neel en bood de heer De Jonge een kistje sigaren aan. Na deze huldiging bleven daarop allen nog enige tijd ge zellig bijeen. Afscheid in Axel van ir. P. R. Bouman In paviljoen „Zomerlust" te Axel werd afscheid genomen van ir. P. R. Bouman van ae rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst te Axel en ir. Sanders uit Goes die ir. Bouman tijdelijk in Zeeuwscn-Vlaanderen had vervangen. Aanwezig waren o.a. verschillende burgemeesters uit Zeeuws-Vlaamse gemeenten, H. H. A. Baron Collot d'Escury van Kloosterzande, afge vaardigden van Z.L.M., N.C.B. en C.B. T.B. en vertegenwoordigers van di verse polders en waterschappen. Na een kort welkomstwoord van ir. Bou man, spraken de heren A. Haak (na mens de gezamenlijke organisaties óp landbouwgebied) en ir. J. A. H. Hae~- nen, de nieuwbenoemde opvolger van lr." Bouman. Aan ir. Bouman en ir. Sanders werden manden met bloemen als geschenk voor de echtgenoten aan geboden, de heren ontvingen zelf een boekenbon. Ir. Bouman en ir. Sanders spraken woorden van dank voor alle belangstelling en medewerking in Zeeuwsch-Vlaanderen ondervonden. D. Kodde 35 jaar burgemeester. Morgen zal het 35 jaar geleden zijn, dat burgemeester D. Kodde in de ge meente Zoutelande het burgemeester schap aanvaardde. Ter herdenking van dit feit wordt des avonds in het vereniginggebouw „Middendorp" een besloten bijeenkomst georganiseerd voor raadsleden en gemeenteperso- neel. Burgemeester Vader werd in Pijnacker geïnstalleerd. In het fraaie op 17 september ge opende nieuwe raadhuis van Pijn acker werd maandagmiddag burge meester J. Vader geïnstalleerd, die, na een burgemeesterloos tijdperk van vier-en-een-halve maand, de plaats kwam innemen van de heer H. Dui ker, welke tot burgemeester in Kat-, wijk werd benoemd. De installatie geschiedde door de loco-burgemeester, de heer T. G. M. Vonk, die wees op een aantal pro blemen, waarmee Pijnacker te kam pei» heeft, maar aan de andere kant gelukkig ook iets goeds hier tegen over wist te stellen in de vorm van het nieuwe raadhuis, de bloeiende coöperatieve veiling en de nijvere be volking. De nieuwe burgemeester vroeg de wethouder en de raad ver trouwen te hebben in zijn naam. Zoals deze aangeeft, wil hij ook een echte vader zijn voor zijn gemeente naren en hij zegde toe al zijn krach ten te tuilen wijden aan het welzijn van zijn nieuwe gemeente. De commissaris der koningin was bij de plechtigheid vertegenwoordigd door de heer G. van Weele. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. ook vertegenwoordigers van Krabbendij- ke, van welke gemeente de heer Va der vroeger burgemeester was. In Zeeland slechts weinig kinderverlamming In de week van 16 tot en met 22 september zijn in Nederland zes ge vallen van paratyfus en 96 gevallen van kinderverlamming waargenomen. Van deze laatste gevallen waren er 26 zonder- en 67 met verlammings verschijnselen. Drie gevallen betrof fen kinderverlamming zonder nadeli ge gevolgen. In Zeeland werden slechts twee gevalen gemeld, allebei in Goes. Er deden zich echter geen verlammingsverschijnselen voor. Noord- en Zuid-Holland (18 en 14), Noord-Brabant (15) en Limburg (17) hebben de meeste ziektegevallen. In Drente (1), Utrecht (2) en Zeeland kwam de gevreesde polio het minste voor. In het uitbreidingsplan van Sint- Maartensdijk verrijst de technische school, die bij het begin van de cur sus 195711958 in het nieuwe gebouw zal starten. Tot die tijd zijn de leer lingen in enkele noodgebouwen on dergebracht. (Foto P.Z.C.J VAN uitvin TOT GELUKWENS. Het gezin Van Waterschoot in Honte- nisse moet 'n vriendelijke familie zijn Want hoewel de leden van deze fa milie Prins Rainier van Monaco en de Amerikaanse filmster Grace Kelly al leen maar uit de kranten en de ge ïllustreerde tijdschriften kennen, stuurde men uit Hontenisse toch een gelukwens bij het huwelijk van dit prinselijk paar. En de prins en de prinses hebben hun onbekende vrien den in het verre Hontenisse niet ver geten! Dezer dagen kreeg de familie Van Waterschoot een dankbetuiging uit Monaco. Aan voor- en achterzijde waren op de enveloppe speciale zegels geplakt, voorzien van het stempel van het klei ne vorstendom. Helaas moeten we de Zeeuwse filatelisten, die dit stukje waarschijnlijk watertandend zullen LICHTPUNT Maandag is de dag van liet. draai orgel, althans in Vlissingen. Mis schien is het elders ook wel zo. Dat zou best eens door psychologen uit gedokterd kunnen zijn. Op maandag immers hebben tal lozen een draaiorgel nodig. Een pie rement, dat met opgewekte, zorge loze klanken wat kleur en fleur brengt aan die dag van het begin, dat immers nog steeds het moeilijkst heet te zijn. Vaak is de maandag een wat kleur, loze dag. Dat moeten de allereerste draaiorgel-exploitanten al begrepen hebben. Op maandag ligt er meer dan op andere dagen een taak voor het draaiorgel. Een schone taak zelfs. Het kan de mensheid opheffen uit de grauwe maandag-mentaliteit, met flonkerende muzikale lichtstraal tjes, jolig versierd met allerlei tech. jiische tierelantijntjes, die van het saaiste straatdeuntje nog een spran kelend lied maken Daarom is het pierement belang rijk. Als lichtpunt in de maandag. Dat mocht best eens gezegd worden. lezen, teleurstellen, want ook wij we ten het adres van de familie Van Wa terschoot niet. BALLONNETJE. Dat een simpel ballonnetje het ver, heel ver kan brengen, mag nog weer eens blijken uit het volgende bericht. Men herinnert zich wellicht nog, dat tijdens het visserijfeest „Zeeland pre senteert", dat vorige maand in Yer seke werd gehouden, honderden bal lonnetjes het luchtruim kozen. Het is nu bekend welk ballonnetje de groot ste afstand heeft afgelegd. Piet Duin- kerke uit de Klinkenbergstraat was de gelukkige; zijn ballon was hele maal op Texel terecht gekomen. Ver moedelijk zijn vele ballonnetjes in de Noordzee terecht gekomen, daar er slechts enkele meldingen binnenkwa men. die allen afkomstig waren uit de kuststreek. WAARSCHUWING. Het is geen prettig bericht, dat wc nu moeten neerschrijven, maar wc willen de lezer deze waarschuwing toch niet onthou den. Er bestaat namelijk een kans, dat we een extra strenge winter tegemoet gaan, want in Ritthem heeft men nu reeds zo genaamde „vriesganzen" waarge nomen. En dat voorspelt meestal niet veel goeds voor hen, die meer van de warmte dan van de kou houden. WELTMEISTERSCHAFT. De heer R. van Gremsbergen-de Doelder uit Terneuzen moet bijzonder veel verstand hebben van het vak manschap der kappers. In Wenen maakte deze Zeeuw deel uit van de jury voor het „Weltmeisterschaft der Frisur", een wedstrijd, waaraan door kappers uit vele landen werd deel genomen. De inzet was de „kappers- wereldbeker". FEEST. Tenslotte nog een klein, maar fees telijk bericht uit Bruinisse. Daar vier de het echtpaar W. van den Berg-van Nieuwenhuize vrijdag zijn vijftig jarige echtvereniging. (Slot van Dag. 1) scheiden. Ook dit gaf dus geen moei lijkheden en het zoeken van een prak tijkruimte evenmin. Het verenigingsgebouw bleek hiervoor geschikt en de inmiddels uit de Zeeuwse hoofdstad benoem de directeur liet er zijn eigen vin ding in aanbrengen, n.l. werkban ken, zowel voor timmeren als bankwerken bestemd en zonder moeite voor linkshandigen. Prach tig werkmateriaal in de kasten en gloednieuw gereedschap blijken een stimulans voor de werklust te zijn. Om het houtmagazijn te vinden, moet men naar de brand weerkazerne gaan, die als opslag plaats goede diensten doet. Had men oorspronkelijk als uit gangspunt 20 leerlingen genomen, bij het begin van de cursus bleken er, 3o gegadigden te zijn, die, toevalliger wijs afkomstig zijn uit alle Thoolse gemeenten. Het is dus een echt Thool se school geworden. Om tussen de middag het doelloze slenteren te voorkomen, eten de jongens gezamen lijk hun brood, waarbij de concierge voor warm drinken zorgt. Iedere leerling heeft zijn eigen eetgerei en ook op tafelmanieren wordt acht ge geven. Toename Een kleine berekening bewijst dat over drie jaar, bij een driejarige leer gang het aantal' leerlingen ongeveer honderd zal zijn, nog niet meegere kend die gezinnen, die tot dusver hun kinderen buiten het eiland zonden. De nieuwe school is dus geenszins te groot opgezet. Vier grote praktijk- hallen zijn geprojecteerd, waarvan de eerste in januari in gebruik genomen wordt, er komt een hoofdgebouw met ondergrondse magazijnen en een gymnastieklokaal. Overdekte rijwiel stalling en een frisse beplanting vol maken het geheel. De school komt vrü te liggen, met als buurman de ambtswoning van de burgemeester. Bedoeling is dat bij een volledige be zetting zes of zeven leerkrachten aan de school vevbonden zullen zijn. Vol gens de werkwijze en het leerpro gramma zal na het eerste leerjaar pas door de leerling, in overleg van ouders en directie, gekozen worden. Het eerste leerjaar geeft een gecom bineerde opleiding in timmeren, me taalwerken, schilderen en de gewone schoolvakken, tot elementair Engels toe. Binnenkort zal gestart worden met een avondcursus in de behandeling van tractoren wat noodzakelijk in een agrarisch centrum als Sint-Maar tensdijk is en meer cursussen worden overwogen. Sint-Maartensdijk zal dus binnenkort niet alleen het geografi sche middelpunt van het eiland Tho- len zijn, maar liet onderwijsoentrum worden. Dr. J. W. Marmelstein overleden. In het ziekenhuis in Heerlen, in weLke plaats hij met vakantie was, is zaterdagmorgen op 74 jarige leef tijd overleden dr. J. \V. Marmelstein, directeur van de Ecole Théodore de Bèze, de Nederlandse school voor emigranten in Frankrijk, gevestigd op liasteel Paron In de Yonne. Het verscheiden van deze in de Neder landse en Franse onderwijswereld zo bekende figuur, zal ook in Zeeland niet nalaten indruk te maken. De thans 70 leerlingen tellende school wordt n.l. geheel bevolkt met de kin deren van Zeeuwse agrariërs, die na de beide wereldoorlogen naar midden Frankrijk emigreerden. Voorzitter van het schoolbestuur is de heer D. van Strien, afkomstig van Anna Jacobapolder. Verdere leden van het schoolbestuur zijn de heren Quaak, Van der Wekken. Bos van Kempen, namen die in de Zeeuwse landbouwwereld nog bekende klan ken zijn. Dr. Jan Willem Marmelstein werd op 18 februari 1S82 in Ngïkerk gebo ren, werkte oorspronkelijk bij het bij zonder lager onderwijs en studeerde tegelijkertijd Franse taal- en letter kunde. Op jonge leeftijd verbond bij zich aan de christelijke hbs. in Am sterdam. die hij tot zijn pensioenering in 1947 diende als adjunct-directeur. Tijdens deze periode promoveerde hij zowel aan de Sorbonne in Parijs als aan de uiversiteit in Groningen op *n proefschrift over de institutie van Calvgn. Samen met zijn echtgenote was het dr. Marmelstein die tot de initiatief nemers behoorde voor de stichting van een school met de Bijbel voor Nederlanders in Frankrijk. In Neder land bracht de oud-Middelburgse pre dikant dr. N. Hommes gelden voor dit doel bijeen. In oktober 1949 werd de school door de Nederlandse am bassadeur in Parijs officieel geopend. Dr. Marmelstein verbond zich aan de school als directeur. Bijna zes jaar heeft hij in één der mooiste streken van Frankrijk voor zijn school ge werkt. Mede door zijn streven is de naam van de school een begrip in ge- Gevarieerde collecties in Strandhotel te Vlissingen. (Van I redactrice) De traditionele serie modeshows welke elk seizoen in het Strandhotel te Vlissingen wordt gehouden door een vijftal Vlissingse firma's, is gis teravond gestart voor een geheel be zette zaal. Een héél klein mannequin- tje, slechts enkele j3ren oud, en ge heel in het rose gekleed, „opende" dc show en kreeg voor haar optreden een dermate hartelijk applaus, dat een beroepsmannequin er jaloers op zou kunnen worden! Een gevarieerde najaarscollectie kwam hierna voor het voetlicht, be ginnend met enkele originele après- ski jasjes, gemaakt uit fantasiemate riaal, warm gevoerd met bont en dus danig ontworpen, dat ze niet alleen op een lange pantalon, maar ook heel goed op een eenvoudig jurkje gedra gen kunnen worden. Een winterse ouverture dus, gevolgd door enkele geslaagde voorbeelden van middag- kleding, waaronder een heel elegant zwart deux-pièces met V-hals, be kroond door een oranje met zwarte turban. En al spoedig verschenen ook op deze show dé modetinten van dit jaar: beige en bruin, op geslaagde wij ze gecombineerd in een sportief deux- pièces van angora-tweed in een fijne ruit. Een aardig en opvallend nou veauté was een jurkje van wollen mousseline, in cashmir-dessin, in de gedurfde kleurencombinatie van blauw en groen, waarbij een felgroen hoedje goed paste. Bij de mantels was het altijd mooie camel verwerkt in een op vallende jas naar een model van de Franse ontwerper Balenciaga; een jas, waarin het sportieve én het geklede element bijzonder goed samengingen. Er was voor jeugdige figuurtjes een allerlief ste blauwe mantel, waarvan kraag en capuchon met wit nylonbont waren afgezet. Een originele re genmantel van zwart fluweel was geheel met witte satijn gevoerd en vormde mede door de royale capuchon tegelijkertijd "een ideale avondmantel; als levendi ge noot bij de overigens zwarte accessoires werden er witte hand schoenen bij gedragen. De met bont gegarneerde mantels, welke komende winter ongetwijfeld het Nederlandse modebeeld zullen be heersen, waren vertegenwoordigd door eenvoudige stijlvolle exempla ren, dikwijls verlevendigd door een hoedje en handschoenen in een war me tint. Apart en mooi was een don kergrijs geruit japonnetje met bijpas send jasje, gecompleteerd door een sierlijke Weense modelhoed. Een ja pon in antracietkleurige jersey was mei zilverdraad doorweven, een ef fect dat mét de fraaigesneden halslij-n deze japon tot een geklede en feeste lijke creatie maakte, en op één lijn stelde met de charmante cocktail- en avondjaponnetjes, welke tegen het einde van show. getöónd-werden een zilverlamé japon met vierkante halsuitsnijding, met succes te dragen door de grotere maten; een zwart strapless toiletje, gegarneerd met kraaltjesborduursel, een jongemeisjes japon in wit en zwart, om slechts en kele voorbeelden te noemen. En de aanstaande bruidjes konden tenslotte Zeeland heeft 72 pet. van benodigd aantal B.B.-ers Tijdens een in het Concertgebouw te Amsterdam gehouden congres van wijkhoofden, plaatsvervangers en hoofden zelfbescherming van de Be scherming Bevolking uit het gehele land, heeft de heer H. B. Verwayen, hoofd van de buitendienst van deze organisatie, een lezing gehouden over ,De Bescherming Bevolking als blij vende organisatie". Uit het landelijk overzicht, dat hij gaf, bleek dat in juni j.l. 68 van het benodigde aantal noodwachters (238.060) voor de verschillende B.B.- diensten en zelfbescherming beschik baar was. Voor de verschillende provincies bedroegen de percentages: Groningen 76, Friesland 76, Drente 71, Overijssel 84. Gelderland 73, Noord-Holland 70, Zuid-Holland 74, Utrecht 74. Zeeland 72, Noord-Brabant 78, Limburg 66 en de drie grote steden 51. reformeerd Nederland geworden. De Nederlandse regering eerde zijn ver diensten door zijn benoeming tot rid der in de orde van Oranje Nassau en in 1951 benoemde de Franse presi dent hem tot officier in de Instruc tion Publique. De begrafenis is vast/gesteld op woensdagmiddag 3 uur op de be graafplaats in Bloemendaal, waar ook zijn echtgenote die kort voor zijn benoeming in Frankrijk overleed, is begraven. De vereniging „Les amis de Paron" zal door het bestuur by de teraardebestelling vertegenwoordigd zgn. De cocktailklcding, onmisbaar aspect van de wintemnode, ontbreekt niet in de collecties welke in het Strandhotel te Vlissingen getoond worden. Op de foto een jurkje in lichtblauwe flock- print, gecompleteerd door een glin sterend avondkapje, lange zwarte handschoenen, een geborduurd zwart avondtasje en effen zwarte pumps. (Foto P.Z.C.) kiezen tussen de klassieke lange- bruldsjapon en het moderne, korte bruidsjurkje, beide uitgevoerd in Tui send wit materiaal. Bij deze confectie van de firma Lam- booy leverde maison Bollen-van Zwienen weer een collectie aantrek kelijke hoedjes. Hoedjes welke de omhoogstrevende Parijse lijnen van het ogenblik in een voor Holland aan vaardbare vorm bracht, waarin de huidige modetinten vaak op gelukki ge wijze gecombineerd werden en waarin de eigenschappen van de mo derne hoedenmaterialen tot het uiter ste benut waren. Er was bovendien een fleurige collectie shawls bij deze hoedjes. Bij de schoenen (geleverd door de firma D. Roelse) waren de moderne hak-silhouetjes in velerlei vormen te zien, naast de nog steeds „en vogue" zijnde flat en de pump met hoge en zeer hoge hak. Het befaamde „televi sie-schoentje" een uitkomst voor gevoelige voetenis er nu ,ook met de populaire queenie-hak. Van de firma Jo Fibbe waren er tassen in een grote verscheidenheid van kleuren, materialen en modellen, vanaf het kleine enveloppe-tasje dat zo handig aan de pols kan worden meegevoerd, tot de „beauty-case", dat handige modesnufje waarvan nog te weinig vrouwen weten, dat er behal ve make-up artikelen ook gemakke lijk wat nylon lingerie en nachtgoed voor een kort weekend in kan. Uit magazijn „De Ster" tenslotte' kwamen de handschoenen, en ook hier zag men vele kleuren, vele mo dellen en vele materialen. Pianist Leen Zietse verleende muzi kale fleur aan deze show, die heden middag en hedenavond nogmaals te zien is in het Strandhotel te Vlis singen. Politie-commissaris onderscheiden. Maandag herdacht de commissaris van politie A. J. J. van 't Hof te Ber gen op Zoom de dag, waarop hij 40 jaar geleden zijn loopbaan bij de po litie aanving. Des morgens werd hij in de cantine van het politiebureau gehuldigd en o.m. toegesproken door de hoofdinspecteur en de commissa ris van politie van Breda. Des avonds werd in de cantine een feestavond gehouden. Hier voerde burgemeester L. A. H. Peters het woord. Hij deelde mede. dat het Hare Majesteit de Ko- ninging behaagd heeft de commissa ris te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij spelde ver volgens de jubilaris de daarbij beho rende versierselen op. Sluiting rijksweg bij Oostburg In verband met de uitvoering' van verbeteringswerken aan het gedeelte Oostburgde Lieter van rijksweg 58 zal dit weggedeelte van 1 tot 15 ok tober 1956, overdag gedurende de tijd, dat zal worden gewerkt aan het aanbrengen van de deklaag, in bei de richtingen worden gesloten voor alle rijverkeer, uitgezonderd rijwie len. Het verkeer van Oostburg naar Sluis of verder en het verkeer van Sluis naar Oostburg of verder zal worden omgeleid over de provinciale- weg OostburgZuidzandePotjes Sluis. Het verkeer van Oostburg naar Aardenburg of verder en het verkeer van Aardenburg naar Oost burg of verder zal worden omgeleid over de Bakkerstraat, de Bakker polderstraat, de Langeweg en de He renweg. VANDAAG Middelburg Schouwburg: „Modern Ti mes" (chr. film actie) (alle leeftijden), 20 uur; Electro: „De biecht van een moordenaar" (18 jaar) 19 en 21.15 u.; Van Ben them en Jutting: tentoon stelling werken Andrles Minderhout en Dlck Loef 918 uur. Vlissingen Alhambra: „De baai der ge heimen". (18 jaar), 19 en 21 u.; Luxor: „Stad in boelen", (14 Jaar), 20 uur. Goes Grand: „De rijzige rivalen", (14 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2