Vlissingen geeft uitkering ineens voor gemeentepersoneel per 1 juli DE HEER IJSSELSTEIN NAM AFSCHEID VAN GEREF. Ü.L.0. A.N.M.B. IN VLISSINGEN VIERT GOUDEN JUBILEUM VAN Zeeuwse Almanak N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN TELEVISIE Agenda 2 PROVINCIALE Z E O. iV S u. O O L L. A A 1 ZATERDAG 21) HEP'xxuiviBER 1956 VERBETERING VAN DE STRAATVERLICHTING Noodgebouw voor gemeentewerken De Vllssingse raad heeft in de vergadering van vrijdagmiddag onder voor zitterschap van burgertieester, mr. B. Kolff, besloten tot een uitkering van zes procent ineens met ingang van 1 juli 1956 aan het gemeentepersoneel. Dit geschiedde dus in afwijking van het regeringsstandpunt, dat een derge lijke uitkering met ingang van 1 september voorschrijft. Voor de derde maal gaan de bouwkundige en waterbouwkundige afdelin gen van gemeentewerken verhuizen en wel nu naar het open terrein, gele gen in het wederopbouwpIan-Breewaterstraat. De huisvesting vereist de aanschaffing van een houten noodgebouw, hetgeen 45.000 gulden zal kosten. Een plan om de straatverlichting te verbeteren werd aangenomen, waar voor 40.000 gulden werd uitgetrokken. Aan de archivaris der gemeente mr. \V. D. de Bruine werd ontslag ver leend in verband met zijn benoeming te Middelburg. Kleuterleidsters In beginsel werd besloten subsidie te verlenen aan de instandhouding van de opleiding van kleuterleid ster aan de Rijkskweekschool te Middelburg. De subsidie geldt al leen voor zover het leerlingen be treft, die uit de gemeente afkom stig zijn. Wethouder Poppe zeide in zijn toelichting, dat het ministe rie heeft bepaald, dat op een bevol king van 400.000 slechts één oplei ding mag zijn. Er zijn thans 26 op leidingen in totaal in ons land en voor Zeeland wordt die aan de Christelijke Kweekschool te Mid delburg gesubsidieerd. Kan men nu aantonen, dat de behoefte aan de door de gemeenten verzorgde op leiding bestaat en dat de gemeen ten hieraan zelf wensen bij te dra gen, dan behoeft het wellicht in de toekomst niet uitgesloten te zijn, dat ook een subsidie van het rijk komt. Gemeentepersoneel De heer J. Marijs (a.r.) vroeg bij het punt uitkering ineens van zes pro- Alvorens de vergadering begon legde het nieuwe raadslid, me vrouw J. L. C. van PuttenVan Thiel (arb.), die in de plaats ge komen is van de heer J. van Wag- tendonk, de vereisten belofte af. Op haar plaats stond een keurig boe ket en de voorzitter, mr. B. Kolff, wees er in het bijzonder op, dat de Vlisingse raad thans twee vrouwe lijke leden telt. Bij het voostel tot de aanschaffing- van een houten noodgebouw voor ge meentewerken protesteerde de heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) tegen het op het laatste moment op de agenda brengen van dit punt. Maandag heeft de com missie van gemeentewerken nog ver gaderd. Waarom is er zo'n haast met aeze overplaatsing, zo vroeg dit raads lid en komt dit gebouw wel op een plaats, die verantwoord is in het bouwplan? Hij had liever de Nieuwe Markt uitgekozen in verband met de stadhuisbouw. Zowel weth. M. A, van Popering als wethouder J. Post ver zekerden, dat hier niet anders gehan deld kon worden. Men ziet enorm op tegen de komende winter en nu kan de levertijd twee maanden zijn in Elaats van bij uitstel vier maanden, ie raad verenigde zich met het voor- stel. Zeeland-Sport De heer F. G. Smit (arb.) infor meerde naar de trainingsmogelijkhe- den voor „Zeeland-Sport" in Vlissin gen in vergeijjking met de andere voetbalclubs. Wethouder Post gaf een uitgebreide toelichting op de jongste verbetering van de sportvelden in Vlissingen, waarvoor de raad bereids voorstellen heeft geaccepteerd. Het is niet zo, dat „Zeeland-Sport" in trai- ningsmogelijkheid is achtergesteld bij de V.C. Vlissingen. Maar men moest daar meer tijd en gelegenheid vinden voor de trainer, daar deze anders ge noodzaakt was van speelclub te veran deren. Zowel „Zeeland-Sport" als „Walcheren" hebben thans de tijd om te trainen verdubbeld gekregen. Medewerking wordt verleend aan het schoolbestuur van de St. Paulus- school voor de aanschaffing van tuin gereedschap om de schooljeugd méér liefde voor de natuur by te brengen. Het gevraagde krediet van 510 gulden werd toegestaan. De heer J. J. Kempe (arb.) Informeerde of er ook in Vlis singen een Natuurjeugdwaeht komt. B. en W. zullen er een onderzoek naar instellen. geen gevaar bestaat, dat dit niet door hogere instanties wordt aan vaard nu de gemeente de uitkering laat ingaan op 1 juli 1956 inplaats van op 1 september 1956. De heer F. G. Smit (arb.) dankte het gemeentebe stuur voor de vlotte wijze, waarop aan het advies van het centraal orgaan met betrekking tot een uitkering per 1 juli is tegemoet gekomen. Wethou der Poppe deelde de ongerustheid van de heer Marys niet, daar er voor deze uitgave in de begroting dekking aan wezig is. Benoemingen Benoemd werd als onderwijzeres aan de openbare Bonedykeschool Voor ge woon l.o. mej. J. Steen te Hansweert, tot secretaris-rentmeester van het Gasthuis de heer B. G. de Graaf, bank bediende te Vlissingen (met proeftijd van een jaar). De raad keurde het voorstel goed om aan de firma J. van Belzèn en Zn. te Arnemuiden grond en opstal aan de Korenstraat ho. 8 te verkopen voor 2200 om er een garnalenpellerij in te vestigen. Aan de Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie werd een perceel frond aan de Singel verkocht voor 28.026. Hier komen een 27-tal pre miewoningen en een aantal auto- boxen. VELE HARTELIJKE WOORDEN Nieuw schoolhoofd, de heer Rhebergen, geïnstalleerd Op hartelijke wijze hebben vele leerlingen, oud-leerlingen, ouders en verdéreg enodigden vrijdagavond tijd ens een feestelijke bijeenkomst in het Schuttershof afscheid genomen van de heer J. IJsselstein, hoofd van de u.l.o. aan de Nieuwe Haven, de school der vereniging voor gereformeerd onderwijs in Middelburg. Op deze avond is duidelijk tot uitdrukking geko men de grote plaats," die de heer IJsselstein in het Middelburgse onder- wijsleven heeft ingenomen. Vele sprekers en tevens de leerlingen getuig den van hun grote sympathie voor de man, die vijfentwintig jaar met een nuchter en scherp verstand 't christ elijk onderwijs gediend heeft. En. nog zal dienen, want door de grote toeloop van nieuwe leerlingen (dit jaar meldden zich er 61 aan) zal de heer IJsselstein nog tijdelijk aan de school lesgeven. Op dezelfde avond nam het nieuwe hoofd de taak van de schei dende onderwijzer over. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. K. Voogd, installeerde namelijk de heer Rhebergen als opvolger van de heer IJsselstein. De heer J. Laport ie Goes in bestuur onderwijsbond De heer J. Laport te Goes werd ge kozen in het bestuur van de bond van verenigingen van christelijk middel baar en voorbereidend hoger onder wijs. Hij neemt hiermede de plaats in van de heer W. J. van der Veen te Zwijndrecht, die aftrad.. Bondsdag geref. vrouwen niet in Zeeland Dinsdag hielden' de Gereformeerde Vrouwenverenigingen in Zeeland in „De Prins van Oranje" te Goes haar jaarlijkse provinciale dag. In het ver slag van deze provinciale dag, dat wij in ons blad van woensdag publiceer den, is een fout gemaakt. Tijdens de rondvraag werd een voorstel naar voren gebracht om de landelijke bondsdag volgend jaar in Zeeland te houden. Dit voorstel was echter niet afkomstig van het bondsbestuur, maar van één der Zeeuwse-verenigin gen. Reeds op de vergadering, van de bond op 29 mei jl. in Amsterdam, is besloten volgend jaar de bondsdag in Apeldoorn te houden. Nadat deze avond op de gebruike lijke wijze geopend was, sprak de heer Voogd een welkomstwoord tot de aanwezigen. In gedachten ging de heer Voogd vervolgens een kwart eeuw terug, toen de heer IJsselstein op 1 januari 1931 de plaats innam van de heer Hage als hoofd van de school aan de Heerengraeht. Dit heeft echter maar kort geduurd, want door de grote toeloop van leer lingen, werd de u.l.o. gevestigd in de apenbare lagere school van 1884, die aan de Nieuwe Haven stond. Hier heeft de heer IJsselstein 25 jaar de scepter gezwaaid. Het nieuwe hoofd in 1931, al dus de heer Voogd, had twee wen sen: een nieuwe bestrating in ver band met het leven van het voor bijgaand verkeer en een nieuw na- tüurlvundelokaal. Beide zijn er gekomen, lioew'el het lokaal als leslokaal gebruikt moest worden. „In de afgelopen periode hebben wij U gekend als een man, gesierd met grote gaven van verstand en hart", aldus de heer Voogd. „Vaak verkeerde U onder uw leerlingen als een ironisch man, maar wie uw ironie snapte, was gezegend met een humoristische aard." De heer Voogd wees er op, dat de scheidende onderwijzer immer 'n veel zijdige belangstelling had voor zijn leerlingen, de zwakken steeds wist te schragen, waardoor zy allen een kans in net leven gekregen hebben. ZEVEN MANNEN SPRAKEN OVER POLITIEK KLEUTERS Enkele „lichtingen" kleuters heb ben het in Sluis zonder kleuterschool moeten doen! Want vanaf de bevry- dingsdagen tot vandaag toe vermaak ten de kinderen zich in een leegstaand lokaal van de christelijke school. Maar nu is dan toch het einde van het behelpen in zicht, want volgende week wordt de nieuwe protestants- christelijke kleuterschool in gebruik genomen. Het nieuwe gebouwtje is niet ge plaatst op dezelfde plaats, waar het vroeger ook gestaan heeft. Het is herrezen in de Sint-Janssfcraait. En dat is bijzonder praktisch, want door deze straat komit bijna geen snelver keer. Het is een modern gebouwtje gewordenveel gias, ruime, luchtige lokalen en een prachtige speelplaats, comipleet met zandbak. EN BRANDWEER Nu we toch in Sluis zijn, kunnen we ook nog wel even aandacht beste- HONORARIUM Het nazomers blauw van Zeelands hoge hemel is weggevaagd. Grijs is weer de lucht en grijs is het water. De wind stoeit met stormkracht door de steden en over het land en we we ten het weer, de herfst is begonnen. Compleet dws met herfststormen en die zijn direct al niet gering. De wind belaagt de fietsers en speelt met vuilnisemmers of het papieren zakjes zijn. Ge kunt dan de liuis- vrouvjen met wapperende rokken achter zo'n over straat rollende em mer zien aanhollen. Lacherig vaak, met verwaaide haren en- schichtig kijkend naar de voorbijgangers, die- liet allemaal viel amusant vinden. 't Is gedaan met de zon en de warmte, depressie volgt op depres sie en helaas hebben de optimisten ongelijk gekregen. Zoals in Middel burg, waar de sluiting van 't zwem bad een week werd opgeschoven. Om de zwemliefliebbers in staat te stel len nog even te genieten van de fraaie nazomer. Dat is een te driest besluit ge weest, een uitdaging aan ons be faamde Hollandse klimaat, die prompt gehonoreerd werd met wind kracht acht en regen! En of we het maar willen wisse len den aan de vrijwillige brandweer uit dit Zeeuws-'Vlaamse plaatsje. Dit korps liet zien wat te doen is met sohuimblusapparaten en het moet ge zegd, dat het geslaagde oefeningen werden. Verschillende brandweercom mandanten uit naburige gemeenten waren aanwezig en ook de heer G. Kortes, uit Breda, adjunct-inspec teur voor het brandweerwezen, zag de Sluise brandweer aan het werk. OP KOLENJACHT Er zijn velen, die vrezen, dat de ko- lenvoorraad in de aanstaande winter niet voldoende zal zijn om de haarden en kachels in de Nederlandse huis kamers steeds op temperatuur te houden. En velen treffen met voor uitziende blik dan ook nu al maatre gelen om niet in de kou te komen zit ten. Maar de maatregelen, die in Koe wacht werden getroffen, moeten we beslist afkeuren, want daar verdween in een duistere nacht van het erf van de heer A. de S. een party kolen. De rijkspolitie riep zelfs de hulp van een scherp ruikende speurhond in. Maar alle acties bleven zonder resultaat. NIEUWE SCHOOL Ook uit Axel bereikt ons een be richt van een nieuwe school. Hier be treft het echter geen kleuterschool, maar een lagere landbouwschool. Op de hoek van de Marijkestraat en de Singelweg zal namelijk een christe lijke lagere landbouwschool gebouwd worden. De Axelse gemeenteraad zal nu nog een flink besluit moeten ne men, want het bestuur van de Chris telijke Boeren- en Tuinders Bond in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen richtte een verzoek tot het gemeentebestuur om voor de bouw van deze nieuwe school een bedrag van maximum f 200-000 beschikbaar te stellen. BAZAAR. Wie graag een kansje waagt in een bazaar kan op 1 en 3 november in Heinkenszand terecht, want daar wordt zo'n attractieve instelling ge houden door de sportvereniging „Luc- tor". By de dorpsstraat wordt een filnke tent opgericht, waarin de ba zaar zal worden gehouden. Het doel van de bazaar is duidelyk: het ophef fen van een financieel tekort. Ze3tlen leerlingen voor "8 klassen zul len binnenkort de nieuwe school in Serooskerke (S.) betrekken. Schil ders leggen de laatste hand aan het schoolgebouw van Nederlands klein ste gemeente. Het gemiddelde van twee leerlingen per klas komt iets ho ger te liggen daar er voor-de zevende klas geen jeugd is. zodat de onderwij zer door van ae ene bank naar de an dere te lopen, van de zesde naar de achtste klas wandelt. (Foto P.Z.C.). I Advertentie) H£T ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Rotterdam wil f 20.000. geven voor beplanting Schouwen-Duiveland De stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland", die zich o.m. ten doel stelt het eiland een nieuwe beplanting te geven in de plaats van die, welke in Februari 1953 verloren ging, is - zoals bekend door een gift van de Zweedse koning in staat gesteld het slot Moermond in Renesse met het bij behorend park te kopen. Zy is voor nemens dit kasteel, na restauratie, als jeugdherberg, museum en zo no dig tentoonstellingsruimte in te rich ten. De gedachte is nu gerezen om de nodige materialen voor het herstel van net park vanwege de gemeente Rotterdam beschikbaar te stellen. B. en W. willen er 'n bedrag van f 20.000 voor uittrekken. Voor de restauratie van het park zijn o.m. nodig 750 laan bomen en ongeveer 45.000 stuks jong bosgoed. Receptie en een jubileumkrant ïn een rokerig zaaltje van café „Admiraal de Ruytér" aan de Emmastraat in Vlissingen, zaten op een donkere oktoberavond in het jaar 1906 zeven mannen druk te redeneren. Hun gesprekken lie pen over politiek, arbeidsvoor waarden en syndicalisme. Onder de Vlissingse arbeiders heerste in die dagen n.l. een sterke syndica listische geest en deze mannen konden zich daar niet erg mee ver enigen. Toen zij dan ook laat in de avond uiteengingen hadden zij de afdeling Vlissingen van de Alge mene Nederlandse Metaalbewer kers Bond opgericht. Volgende week zaterdag, 6 oktober, is dat dus precies vijftig jaar geleden. Eén van de oprichters, de heer A. König; woont nu nog in Vlissingen en hij weet uit zijn hoofd nog precies te vertellen, wat zich in die eerste levensjaren van de afdeling heeft af gespeeld. „De stoot tot de oprichting werd gegeven door de vorming van het N'. V.V.", aldus deze krasse, grijsaard en hij vertelde verder over de moei lijkheden, die men in die éérste jaren ondervond. Ondanks druk huisbezoek bleef het aantal leden lange tijd min der dan twintig. De syndicalisten, die voorstanders waren van wilde sta kingen en sabotagedaden (geheel volgens de Marxistische leer), werk ten krachtig tegen eh het grapje, dat zij telkens maakten, was „Wie zich aansluit bij het N.V.V., zoekt een warm plekje in de zwijnestal". Ondanks deze spottende kri tiek liet de jonge afdeling zich niet ontmoedigen. Op haar initia tief werd hetzelfde jaar in Mid delburg ook nog een afdeling op gericht en in 1907 werd uit de Ne derlandse Vereniging voor Spoor- een Tramwegpersoneel, de metaal bewerkers en de S-D.A.P. de Vlis singse Bestuurdersbond geboren. Daarmee waren de moeilijkheden geenszins overwonnen. Pas toen men contact had opgenomen met de chris telijke en katholieke arbeidersbon den. die wèl groeiden, ging ook het ledental van de A.N.M.B. vooruit. In 1924 waren er ongeveer 250 Vlissin- gers bij aangesloten. Een woelige tijd volgde. In 1925 een wilde staking op ,,De. Schelde" van de nageljongens, waarna ook de klinkers het werk neerlegden; de grote staking op hetzelfde bedrijf in 1928, die zeventien weken duurde en die georganiseerd was door de vier vakbonden; de crisisjaren van 1930 en '31. In die dagen had de afdeling wel 1700 a 1800 leden, maar dit werd later weer iets minder toen er ook (Advertentie) Vakkundige plaatsing. Snelle service bij storingen. Gratis demonstratie aan huis. „DE LICHTBRON" Lange Noordstraat 14 - Tel. 3373 MIDDELBURG in Westkapelle en andei-e plaatsen afdelingen.wérden gestiéhfci ,*i' Tri de tweede' wereldoorlog kreeg de afdeling Vlissingen van dé." A.N'.M. B. een zware klap. Dei bezetters hadden het bondsgebouw aan de Op rit in beslag genomen en daardoor gingen de inventaris en wat veel belangrijker is het archief geheel verloren. In 1924 vormde de N.S.B. het Nederlands Arbeidsfront en dit was voor (le landelijke vakbonden de genadeslag, omdat de bestuurders niet met het N.A.F. wilden samen werken. Na de oorlog, in 1945, werd de af deling Vlissingen van de A.N.M.B. opnieuw moeizaam opgericht. Toch telde zij in korte tijd weer 1500 leden en de bond, die volgende week zijn vijftigste verjaardag viert, is kerngezond. De oude leden vinden echter wel, dat de belangstelling voor vergaderingen tegenwoordig erg klein is. In hun tijd was dat an ders! Ket jubileum wordt gevierd met een receptie in restaurant „Britan nia" en met de uitgave van een ju bileumkrant, waarin verschillende oude Vlissingers een stukje schreven over de geschiedenis van hun afde ling". Excursie afdeling Zeeland Ned. Heidemaatschappij De afdeling Zeeland van de Neder landse Heidemaatschappij hield dezer dagen haar jaarlijkse excursie, waar aan weer een vergadering verbonden was, De tocht ging eerst naar Goirle, waar een landbouwbedrijf, dat op ho ge zandgrond bij de Belgische grens ligt, werd bezocht. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de berege- nings-coöperatie „de Somerensche akkers" bij Someren. Uitgebreid werd hier kennis genomen van de resulta ten, die bereikt zijn op een grond, ver verbouwd konden die nu in cultuur is gebracht. Vooral voor de deelnemers, die uit streken van Zeeland afkomstig zijn, waar ook verdrogingsverschijnselen van de grond optreden, was deze tocht inte ressant. De voorzitter van de afdeling Zeeland, ir. W. Kakebeeke, wees er echter op, dat verdroogde gronden in Zeeland niet zo gemakkelijk winstge vend gemaakt kunnen worden door gebrek aan zoet water. Aanbesteding De N.V, „Grontmy" te De Bilt heeft donderdagmorgen, namens de Her verkavelingscommissie Zeeland in café Verbeek te Ovezande, in het openbaar aanbesteed het uitlagen en ophogen van percelen in de complexen 28, 29 en 30. het graven van kavel- sloten, het dichten van sloten, grep pels en putten en het opruimen van wegverhardingen en houtgewassen met bijkomende werken, ten behoeve van de herverkaveling „Zak van Zuid-Beveland". De inschrijvers waren: N.V. We genbouw Joh. de Kroon, Rhenen, f 119.630; Aann. Mij. „Zeeland", Mid delburg, f128.780; Fa. J. Janse, Mid delburg, f129.500; N.V. Gebr. Van Oord, Werkendam, f131000; Ned. Cultuur My., Den Haag, f 134.375; Fa, J. van 't Verlaat, Hardinxveld, f135.000; Fa, Hillen en Roosen, Am sterdam, f 137,000; Fa. J. en K. T. de Oude, Biervliet, f141200; Fa. Uyl, Middelburg, f148.800. De raming was f 110.000. „Wij willen niet van U scheiden, al vorens U hartelijk bedankt te hebben voor al dit prachtige werk" zo be sloot de heer Voogd. Vertrouwen Vervolgens richtte de voorzitter van het bestuur zich tot het nieuw benoemde hoofd, de heer Ehbergen, aan wie hij de algehele leiding van de school met- vertrouwen opdroeg. „Wij hopen dat U de leerlingen niet alleen zult onderwijzen, maar ze ook zult brengen tot onze Heiland. Het is een zware taak, maar wij verwach ten, dat U ons vertrouwen niet zult beschamen." Het oudste bestuurslid, de heer J. Lorier, herinnerde aan de installatie van de heer IJsselstein. Namens het bestuur overhandigde spreker eéh. horloge, terwijl hij uit naam van de leden der schoolvereniging enkele boekwerken aanbood. Twee der leer lingen boden mevrouw IJsselstein bloemen aan. De waarnemend burgemeester, de heer J. W. Kögeler, noemde dit af scheid een belangrijke gebeurtenis, „want", zo zei de wethouder, „de school aan de Nieuwe Haven is be kend geworden als de „School van IJsselstein." „Hoewel het gemeente bestuur niet veel anders is dan toe schouwer, sprak de heer Kögeler zijn erkentelijkheid namens het gemeente bestuur uit voor de wijze, waarop de heer IJsselstein zijn taak verricht heeft. „U kon de toets der kritiek ten volle doorstaan", aldus de heer: Kögeler. Hij wenste ook de heer Rhebergen van harte welkom en hoopte, dat deze in zyn beginperiode de beschik king mocht krijgen over een nieuwe school. „Want, zei de wethouder, „ik kan U geen bepaalde belofte doen, maar een nieuwe u.l.o. voor de vere niging van geref. onderwijs staat als nummer één op de urgentielijst van de gemeente wat de scholen betreft! Verdere sprekers f- Vervolgens las de :heér B. Hv Lai- Vooij eënschrijven voor van de iji£< specteu'f voor het l.o.,'de heer Leenhouts, die wegens ziekte niet aanwezig kon zyn. Namens de kerke- raad der Ger. Kerk sprak ds. P. van Til, die dankte voor de aangename samenwerking. In een sympathieke toespraak haalde de heer H. C. van Donk uit Goes herinneringen op uit de tyd, toen hij samen met de heer IJsselstein als „jong broekje" zijn in trede deed in 't schoolleven te Sche- veningen. De heer L. Janse de Jonge haalde enkele oude schoolherinnerin gen op en overhandigde namens de oud-leerlingen een schilderij van Vee- re. Vervolgens was het woord aan de leerlingen. Zesentwintig jongens en meisjes uit de hoogste klas zetten de heer IJsselstein met schetsjes, liedjes en zang in het zonnetje. Aan het slot van hun optreden dankte één der leerlingen voor het genoten onderwijs en bood „baas IJsselstein" namens allen een elektrisch scheerapparaat aan. Namens het onderwijzend personeel overhandigde de heer J. Boender en kele boefcwetfken, waarna de heer I. van Noppen namens het personeel van de beide lagere scholen eveneens een boekwerk aanbood. Beide laatste sprekers richtten zich tevens tot de heer Ehbergen. Aan het slot van deze avond, die tevens werd opgeluisterd door zang va,n een koortje onder leiding van de heer Bart, dankte de heer IJsselstein in de eerste plaats God, die hem toe stond vijftig jaar te mogen werken onder de Nederlandse jeugd. Ook het schoolbestuur dankte hij voor de prettige samenwerlting, en tenslotte allen, die deze avond voor hem on vergetelijk gemaakt hadden. VANDAAG. Middelburg Schouwburg „Johnny Guitar", (18 jr.) 20 uur; Electro: „Weg ohne Umkehr", (18 jr.) 19 en 21.15 u.; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—23 uur; Van Benthem en Jutting: tentoonstelling werken Andreas Min derhout en Dick Loef, 9—18 uur» Vlissingen Luxor: „Wilde vruchten", (18 jr.), 19 en 21 uur; Alhambra: „Drie in de sneeuw", (a.l.), 15, 19 21 uur. Goec MORGEN. Middelburg - Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur; Electro: „De avontu ren van Robinson Crusoë". (a. 1.), 15.30 uur; als vandaag 19 en 21.15 'uur; Molenwater: .Miniatuur Walcheren", 9—17 uur (einde kaartverkoop)' 18 uur sluiting, Vlissingen Luxor; „Wilde vruchten", (18 jr.), 15, 19 en 21 uur; Alhambra: „Drie mannen In de sneeuw", (a;l.), 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Ik ben er kapot van", (a.l.), 15 uur, ais vandaag, 19 ec 21 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2