JIMMY en de Spoken van Siakenborgh ST. LAURENS KRIJGT AANVRAAG VAN TIEN WONINGEN ERBIJ WALCHEREN 00K BRANDWEER VAN SOUBURG KRIJGT EEN NEVELTANKWAGEN WVAOJJAO i,o Kiui citOHivi/'iA L ti b e. u vv to a i> o o u a a i GED. STATEN ADVISEREN GUNSTIG In totaal komen er thans 25 Gedeputeerde Staten hebben bur gemeester W. Baas van Sint-Laurens bericht, dat zij de minister alsnog zullen adviseren gunstig te beschik ken over een aanvraag voor de bouw van tien woningen. Met grote vreug de werd dit nieuws, dat tijdens d< gisteren gehouden raadsvergadering door burgemeester Baas voorgelezen werd, door de raadsleden ontvangen. Er heerste een geheel andere stem ming dan enkele weken geleden, toen een verontwaardigde raad een motie aannam, waarin de grote teleurstel ling tot uitdrukking werd gebracht over het alsmaar uitblijven van een door Ged. Staten te nemen beslissing over de aanvraag voor de bouw met halve premie van viyftig woningen. In plaats van de toegestane vijftien woningen komen er thans behou dens goedkeuring van de minister vijfentwintig. De Zuid-Nederlandse <Bouw- Handelseombinatie heeft inmiddels aangevraagd om de helft van de bouwgrond te mogen kopen. Wan neer de goedkeuring van de minister afkomt, zal tijdens een raadsverga dering over deze grondverkoop be slist worden. En dan kan men in Sint-Laurens gaan bouwen. Ged. Staten reageerden op de mo tie in een schrijven van 15 septem ber, waarin meegedeeld werd, dat zij de minister ook nu niet zouden advi seren om de aanvraag voor 50 wonin gen goed te keuren. Burgemeester Baas vertelde, dat hij er daarna met de tekeningen naar de betrokken in stantie gestapt was en voorgesteld had om nog een blok van zes en een blok van drie tot zeven vol te bou wen. Op 22 september kwam dan 't bericht, dat Ged. Staten de minister geadviseerd hadden in totaal voor 25 woningen een halve premie te verle nen. De woningen worden gebouwd bij het Molenpad in het verlengde van de Van Cittersstraat in drie blokken van zes en een blok van zeven wo ningen, aan weerszijden van de straat. Een woning bestaat beneden uit een grote woon- tevens eetkamer en een ruime keuken en boven uit drie flinke slaapkamers en een dou- ehe-cel. Er achter komt een schuur tje met een stukje grond. De agendapunten gingen in vlot tempo onder de hamer door. In prin cipe werd besloten om de nettokosten Boerenleenbank jubileert in 's-Heer-Arendskerke De coöperatieve Boerenleenbank 's-Heer-Arendskerke zal volgende maand haar veertigjarig bestaan vie ren. Op 24 oktober a.s. is er des mid dags een receptie in het verenigings gebouw te 's-Heer-Arendskerke. 's Avonds ca ook de daaropvolgende avond wordt een feestavond in „de Prins van Oranje" te Goes gegeven. Knaapje in Terneuzen verdronken Donderdagmiddag is het 5-jarig zoontje van de uit Amsterdam afkom stige schipper J. H. B. van het m.s. „Secunda" nabij het „eilandje" te Terneuzen te water geraakt en ver dronken. Het stoffelijk overschot werd naar het Julianaziekenhuis overge bracht. voor de leerlingen uit de gemeente, die de cursus kleuterleidster aan de Rijkskweekschool te Middelburg be zoeken, bij wijze van spbsidie aan de gemeente Middelburg te betalen. Subsidie Studiefonds Voorts besloot de raad om de Stichting „Zeeuws Studiefonds" een jaarlijkse subsidie te verlenen van vijf cant per inwoner. De heren K. A. Hamelink, S. Simonse, J. Adriaanse, J. Hillebrand en J. Koole Mzn. wer den herbenoemd tot lid van de commissie woonruimtewet voor 1057. Ook werd besloten tot verkoop van diverse percelen bouwterrein, name lijk 255 vierkante meter in sectie 228 aan mevr. M. PouwerGideon- se, 13,75 vierkante meter in sectie C 840 aan mevr. Hillebrand—Kwek- lteboom en 647 vierkante meter in sectie C 840 aan de heer J. Mesu en Zn. De gemeentereikening over 1955 werd voorlopig vastgesteld. De ge wone dienst bedraagt aan inkomsten 199.210,01 en aan uitgaven 190.963,72, aldus een batig saldo van 8246.29. De kapitaaldienst geeft een ontvangst te zien van 265.702,40, terwijl de uitga-ven 283.631,63 bedragen. Hier ia dus 'n nadelig slot van 17.929,23. Daar B. en TV., do begroting voor '57 niet rond hebben kunnen krijgen, moest deze voor 1 oktober aangebo den worden. Mede in verband met 't tekort werd besloten om voor 1957 een subjectieve verhoging van de algemene uitkering aan te vragen. Watertoren in Terneuzen officieel in gebruik De nieuwe watertoren van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen zal woens dag 17 oktober a.s. officieel in ge bruik worden genomen. Met de bouw van de toren, die reeds geruime tijd is ingeschakeld bij de watervoorzie ning van Terneuzen en omgeving, werd in het begin van 1964 een aan vang gemaakt. De toren telt een 5-tal reservoirs met een totale capaciteit van onge veer 2600 kubieke meter. De bedie ning is vol-automatisch. De hoogte van het bouwwerk bedraagt 53 me ter boven het maaiveld, de diameter is 16 meter. Geref. Jongelingsver. in Zeeland te Goes bijeen Op uitnodiging van het afdelingsbe stuur Zeeland van de Bond van Ge reformeerde Jongelingsverenigingen, was donderdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes een twintigtal predikanten uit de provincie bijeen gekomen. De bedoeling van deze vergadering, die onder leiding stond van de voor zitter van de afdeling, de heer J. P. Balkenende, was om door middel van een gesprek tussen kerk en vereni ging verschillende facetten van het jeugdwerk onder de loep te nemen. De landelijke bondsvoorzitter, de heer H. Algra te Leeuwarden, was ook aanwezig. Deze wees in zijn in leiding tot de gezamenlijke bespre king op het belang van het werk, dat het bondsbestuur verricht. Verder gaf hij een samenvatting van de wij ze waarop het jeugdwerk in 1956 is aangepakt. Na de pauze ontspon zich een uit gebreide discussie over de wijziging in methodiek van de jongelingsvereni gingen. KERKNIEUWS Synodale oproep inzake Nieuw-Guinea Classis Goes in meerderheid tegen inhoud en strekking In tegenstelling- tot wat aanvanke lijk werd medegedeeld, vernemen wy nader, dat de classicale vergadering yan Goes zich in meerderheid heeft uitgesproken tegen de inhoud en strekking van de Synodale oproep tot bezinning inzake het vraagstuk van Nieuw-Guinea. Bij de stemming ver klaarden zich 28 leden tegen, en 16 vóór de inhoud en strekking van de oproep. Zes leden stemden blanco. Classis Walcheren tegen grenswijziging In de te Middelburg gehouden ver gadering van de classis Middelburg (Walcheren) van de Nederlands Her vormde Kerk heeft de tijdelijke praeses, ds. I. P. C. van 't Hof te Ritthem, meegedeeld, dat het mode- ramen van de classis bezwaren heeft ingediend bij Ged. Staten tegen de voorgenomen grenswijzigingsplan- nen. Het moderanien heeft een bespre king over dit onderwerp gehad met Ged. Staten. NED. HERV. KERK. Beroepen te Berkenwoude: L. J. van der Kam te Arkel-Kedichem; te Anna Paulowna (toez.): J. Korpers- hoek, vicaris te Overschie; te Waar der: 'P. Bouw te Ridderkerk. Bedankt voor Ter Aar (U.): A. G. Haring te Loon op Zand. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Guelph Ontario Canada Chr. Ref. Church: J. C. Derksen te Middelstum. Bedankt voor Sellingen: C. J. van der Meulen te Drijber. Benoemd tot hulpprediker te Bozum (P.), Breskens en Enschede: P. J. Lambooy, emeritus-predikant en hulppredikant te Enumatil. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Opperdoes: B. Bijïe- veld te Noordeloos. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Nijmegen: P. Estié te Zaandam. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Katwijk aan Zee: P. van der Bijl te Leerdam. Middelburg Sluitingsdatum zwemschool een week uitgesteld De sluiting van de Middelburgse zwemschool was vastgesteld op a.s. zaterdag. Op verzoek van een aantal trouwe zwementhousiasten en mede dank zij het fraaie zomer- en tevens zwemweer heeft het bestuur besloten om de sluitingsdatum een week uit te stellen. Mocht het weer zacht blij ven, dan zal daarna nogmaals over wogen worden om de sluitingsdatum te verschuiven. Als dit zo doorgaat, kan het nog wel Kerstmis worden... Akoestiek In raadszaal De slechte akoestiek in de Mid delburgse raadszaal heeft verslagge vers nogal eens parten gespeeld. In de dinsdag gehouden raadsvergade ring was dat wederom het geval. De heer M. Watt el (a.r.) heeft, zo blijkt tihans uit de notulen, in zijn be toog over de brandweergarage niet het woord „stom" gebruikt, maar 'n elegantere uitdrukking. Trekking loterij Z.R.V. tijdens gezellige avond De leden van de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging (de Z.R.V.) waren donderdagavond in het Middelburgse Schuttershof bijeengekomen, niet om de ring te steken, maar om de avond op gezellige wijze door te brengen. Deze avond omlijstte de trekking van een loterij, die ter dekking van de onkosten, verbonden aan het organi seren van ringrij dersfestijn en, ge houden was. In tegenwoordigheid van notaris mr. P. Loeff uit Middelburg werd deze trekking verricht. De vier fraaie hoofdprijzen vielen ten deel aan de heren P. Janse uit Zoutelande (een radiotoestel), C. Jongepier uit Aagtekerke (een stof zuiger), A. Francke uit St. Laurens (kinderfiets) en J. Post uit Souburg (theeservies). De Middelburgse goochelaar Ali Ben Lux bracht de aanwezigen na de pauze enkele nummers telepathie, die hij' „Mentale effecten" genoemd had, waarna zijn „Nuchtere goocheltoeren" het publiek keer op keer in verba zing brachten. Mej. Nel Wisse uit Middelburg zorgde voor de altijd wel kome muzikale omlijsting. RAAD AAGTEKERKE Uitbreidingsplan aangenomen De gemeenteraad van Aagtekerke kwam woensdagavond i,n openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Geuze. Het uitbreidingsplan met bebou wingsvoorschriften werd aangeno men. Van het architectenbureau H. F. Rappange was een verzoek binnen gekomen om toestemming tot het maken van een toegang naar de or gelgalerij in de Nederlands hervorm de 'kerk door de toren. Dit verzoek werd ingewilligd. Ais leden voor de commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd de heren C. Klap, A. van Bochove, S. de Visser, S. Verhage, P. de Visser-Moens. Als leden van de woonruimtecomimissie werden be noemd respectievelijk herbenoemd de heren P. de Visser, S. de Visser, A. Willemse, R. Boogaard en J. Dekker. Vastgesteld werd een verhuurbe- sluit inzake een stukje bouwgrond, groot 875 ca, aan de heer J. Dekker. Het verzoek van cle Zeeuwse Mu ziekschool om een bijdrage over het schooljaar 1955-'56 werd afgewezen. Ook zal Aagtekerke niet deelnemen aan de gemeenschappelijke regeling met deze school. Het verzoek om een bijdrage van de federatie voor verpleeginrichtin gen voor langdurige zieken werd af gewezen. De pensioengrondslagen van secre taris en ontvanger-ambtenaar ter se cretarie werden in verband met de joarweddeverhogingen opnieuw vast gesteld. Aan het bestuur van de dia conie werd een bedrag van 4.496.75 toegewezen voor de aanschaf van nieuwe leermiddelen. Vlissingen De r.-k. u.l.o.-school In het nummer van woensdag 1.1. kwam het bericht voor, dat na de mi nisteriële goedkeuring uit Den Haag, thans ook de bisschoppelijke goedkeu ring was verkregen tot oprichting van een r.-k. uloschool in Vlissingen. voor ministeriële goedkeuring moet echter gelezen worden: na gunstig advies van het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs te Den Haag. VAN ONZE ADVERTEERDERS Opening schoenwinkel Hedenmorgen zal de 33 jaar bestaan de schoenwinkel van de firma H. van Kampen en Co. aan de Oude Markt te Vlissingen heropend worden. De grootste verandering, die men heeft aangebracht, is zonder twijfel de ver ruiming van de etalage. Men heeft hier doelmatige verlichting laten aan brengen en wanden en achtergond van de etalage lichtgrijs laten verven. Het front maakt nu een royalere indruk en kan, naar de woorden van de heer Van Kampen, een vergelijking met etalages van de Lijnbaan doorstaan. Het interieur i3 verdeF geheel ver nieuwd, lichte, moderne klëureri zijn aangebracht, waardoor lichtgroen af gewisseld wordt met crème en licht grijs. Op het plafond zijn grijs-groene banden aangebracht, die het interieur van de winkel een bepaalde diepte werking geven. Voorts zijn nu in het bedrijf en etalage TL-buizen aange bracht. Het koude licht van deze ver lichting wordt echter aangenaam ver zacht door het licht van kopspiegel- lampen. Ongetwijfeld is de neer Van Kampen geslaagd in zijn opzet, het geheel zo praktisch en overzichtelijk mogelijk te maken. Opening eerste Souburgse zelfbedieningswinkel Woensdagmiddag werd de zelfbe dieningswinkel van de heer H. Kamp huis aan de Kanaalstraat te Souburg geopend. De burgemeester van Sou burg, de heer A. H. S. Stemerding, feliciteerde de eigenaar van deze eer ste zelfbedieningswinkel te Souburg met dit initiatief. De heer Kamphuis releveerde jn en kele woorden de geschiedenis van zijn bedryf en dankte de Souburgse bevol king voor haar medewerking in de loop der jaren. De heer en mevr. Ba- rendsen verrichtten als oudste echt paar van Souburg totaal 177 jaar! de opening. Nadat mevrouw Ba- rendsen met een speciale sleutel de kruidenierswinkel geopend had, be trad zy als eerste de nieuw ingerich- te zelfbedieningswinkel. In deze modern geoutilleerde win kel kan men, lopend via een aange geven loopridhting, vrij en ongedwon-1 gen een eigen keus maken. Iets nieuws in deze zaak is de open vleeskoeling, die enig in Souburg is. De eerste vijftig kopers kregen een verrassing, Houten noodgebouw voor de waterbouwkundige dienst? Raadsvoorstel Vlissingen B. en W. van Vlissingen hebben dc raad een voorstel doen toekomen om, behoudens rijksgoedkeuring, over te gaan tot de aankoop van een houten noodgebouw. Het gebouw is bedoeld om de bouwkundige en waterbouw kundige afdelingen van de dienst der gemeentewerken in onder te bren gen. B. en W. vragen hiervoor een krediet van ten hoogste 45.000, het welk ten laste van de kapitaalsdicnst kan worden gebracht. Momenteel zijn de bouwkundige en waterbouwkundige afdelingen van gemeentewerken ondergebracht in 't nog overgebleven gedeelte van de oude De Ruyterschool aan de Boule vard Bankert. De mogelijkheid be staat, dat de gemeente nog slechts korte tijd van dit gebouw gebruik zal kunnen maken, daar het bestuur van de De Ruyterschool voornemens is het gebouw een andere bestemming te geven. B en W. stellen daarom voor de ge noemde afdelingen van de dienst der gemeentewerken onder te brengen in een houten noodgebouw. Wanneer dit gebouw niet meer voor het ge stelde doel nodig is, kan er gemak kelijk een andere bestemming aan worden gegeven. De kosten van de ruwbouw belo pen een bedrag van 29.767 en dc kosten verdere voorzieningen, zoals riolering, centrale verwarming, sani tair enz. worden geraamd op 14.350. Het gebouw zou moeten komen in 't wederopbouwplan Breewaterstraat. In Vlissingen bouwt men groot flatgebouw Op het braakliggende terrein aan Verlengde Paul Krugerstraat in Vlis singen zyn deze week twee draglines begonnen met egalisatie-werkzaam heden. Binnenkort begint men hier namelijk met de bouw van een zeer groot complex flatwoningen, dat dunr door het pensioenfonds van de K.M. ,De Schelde" wordt neergezet. Tussen het benzinestation bij de Keersluisbrug en het eerste woonhuis, een afstand van 160 m. zullen zeven envijftig woningen in drie verdiepin gen worden gebouwd. B. Stegink Aannemingsbedrijf, die het project uitvoert naar een ontwerp van archi tect J. Jobse, hoopt de huizen in een jaar gereed te hebben. Het complex zal bestaan uit negen blokken van zes en een blok van drie woningen. Om en om hebben deze blokken, die samen een geheel vor men, grote balkons aan de voor- en aan de achterkant, waardoor een lan- ;e, eentonige gevel is voorkomen. On- ler het gehele complex komt een reus achtige schuilkelder van gewapend beton, die in vredestijd als bergplaats door de huurders kan worden ge bruikt. De woningen zullen bestaan uit een grote woonkamer (3,60 x 4.65 m), drie slaapkamers, keuken, hal en douchecel. Bovendien heeft iedere wo<- ning een groot balkon. Bij de bouw zal de aannemer ge bruik maken van een torenkraan, die op 160 m lange rails komt te staan. Dit is iets geheel nieuws voor Zeeland. IS SAMENWERKING MOGELIJK Veere Raad komt bijeen De gemeenteraad van Veêre, die tegen hedenavond half acht bijeen is geroepen, zal zich o.m. bezig houden met een voorstel om een extra rijks- uitkering aan te vragen in verband met de aanschaf van een nieuwe ne veltankwagen voor de brandweer. Voorts willen B. en W. een bijdrage verlenen aan de gemeente Middel burg, voor elke leerling, afkomstig uit Veere, die de opleiding voor kleu teronderwijzeres aan de rijkskweek school te Middelburg volgt. Voorts wordt voorgesteld een subsidie van 5 cent per inwoner te verlenen aan de stichting „Zeeuws Studiefonds". Voor de benoeming van een admini strateur aan het gemeentelijk vis- mijnbedrijf zal een aanbeveling wor den gedaan. Vrouwenpolder Vergadering N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van haar vice-presiden- te, mevrouw Maljaars. Na afhande ling der huishoudelijke zaken werd het woord gegeven aan jonkvrouwe Houfft uit Dordrecht, die sprak over „Vrouwen achter tralies". Na afloop beantwoordde de spreekster de gere zen vragen. Maar brandverzekerings- beiasting is niet nodig Ook de brandweer van Souburg krijgt een neveltankwagen! In een spoedeisende vergadering, die don derdagavond werd gehouden, heeft de Souburgse raad maar weinig tijd nodig gehad om dit besluit te nemen. Er waren vanzelfsprekend voor bur gemeester A. H. S. Stemerding nog wel enkele vragen te beantwoorden. Zo informeerde de heer C. W. de Vis ser (e.h.u.) laconiek of de aanschaf van deze neveltankwagen, die onge veer 35.000 zal kosten, geen brand verzekeringsbelasting in Souburg tot gevolg zal hebben. „Neen", zei dc heer Stemerding, „ik venvacht niet, dat dit nodig is." De heer J. Sinke (c.h.u.) vroeg of de bediening van deze wagen nog 'n speciale opleiding van enkele brand weerlieden vereist. Ook hier had bur gemeester Stemerding snel een ant woord klaar. „We zyn in het geluk kige bezit van een deskundige brand weer. die bij nationale wedstrijden een tweede prijs behaalde. Onze brandweerlieden zullen deze spuit zeker kunnen bedienen", aldus de voorzitter. Hot belangrijkste vraagstuk werd aangesneden door de heren M. Pie- rens (p.v.d.a.) en W. Huson (a.r.). Zoals bekend zijn er aan de westzijde van het Kanaal door Walcheren zes neveltankwagens, verdeeld over ver schillende gemeenten, geprojec teerd. Daarom achtten beide heren het ze ker wenselijk, dat ook aan de oost- Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: G. H. T. van der Horst- Blok, z,; M, M. Davldse—Pouwer, z.; W. A. Kaljouw—Verbeek, d.; M. M. de Waele—Lievense. d.: M. B. Geensen—De Fouw, d. Ondertrouwd: J. B. Bionöina, 30 j. en L. V. Goedhart, 23 j.; J. J. "Wiltenburg, 23 j. en W. A. van Beuzekom, 22 j.; F. A. Steenkiste, 25 j. en J. de Jonge, 20 j.; P. W. Roth, 27 j. en P. L. Poortvliet, 26 j. Getrouwd: w. Daane, 25 j. en A. M. C. Labrujére. 23 jr.: C. Hoek, 21 jr. en G. Roose. 21 j.: M. Kole, 23 Jr. en M. A. T. Houtepen, 21 jr. Overleden: S. Allaarts, 72 jr., gehuwd met J. J. Bosdijk; A. J. M. Raaffels, 57 jr., gehuwd met P. A. van Hoofstadt; H. J. de Lange, 96 jr., gehuwd met M. H. Gravestein: L. J. Berwald, 56 jr., ge huwd met W. van de Linde. VLISSINGEN. Bevallen: J. Meerman—Mesu, d.; W. N. v. Klaveren—Varenhout, d.; D. v. d. Ridder—Bosschaart, z.; C. B. J, Soolsma —v. Hecke, A. J. de Lange—Timmer man. z.; W. de Ridder—Besuljen, z.; J. W. Houts—Lako, z.\ M. Vet—Davelaar, z.; M. W. de Ruijter— Bruel, d.; W. C. Jo- slasse, d.; S.' C. Fastenau—Rosendaal, z.; Hoogesteger—Florusse, d.; M. Plasse De Bree, d.; M. P. Pronk—Herlé, z.: J. M. WeeleStrien, z.; P. de Looff—Rie- mens, d.; J. H. Brandwijk—Elshout, d. Ondertrouwd: J. D. Gerritse, 24 j. en A. M. Meijer, 22 j.; P. A. Keïjmel, 28 J. en H. J. Geertse, 25 J.; P. J. Schreurs, 32 en R. C. Mercy, 28 j.; G. Coppoolse, 45 en R. E. G. Bal, 41 j.; A. de Pagter. j. en E. Kerkhove, 22 j.; A. Ovaa, 25 j. en E. de Nooijer. 22 j.; A. J. Louwerse, 21 i. en A. E. de Quelerij, 19 j.; S. P. Ventevogel, 25 j. en M. P. Stevens, 22 j.; C. v. Belzen, 23 j. en J. M. Wielhou- wer, 20 j.: L. Reedijk, 3D j. en M. Rens, 27 j Getrouwd: H. Schuljns, 24 j. en W. A. Post. 22 j.: J. W. Schurink, 25 j. en M. P. Bouman, 20 j.; J. C. de Klerk. 24 j. en M. C. Hubregsen, 22 j. Overleden: A. Duvekot, 86 j., e. v. N. v. Eenennaam; J. A. Stroosnijder, 74 j„ wedn. v. J. C. Jonkman; A. B. Stavers, 63 je. v. Soewarti. Voor de blauwe band judo slaagde te Bergen op Zoom M. de Meulmees- ter uit Vlissingen. In Den Haag slaagde voor het exa men werktuigkundige, diploma I, de heer J. J. Traas te Middelburg. De heer A. Sorgedrager te Vlissin gen slaagde aan de rijks-universiteit te Utveent voor het doctoraalexa men tandheelkunde. VISMIJN VEERE 27 sept. 3050 kg. Exportgarnalen 184 278. 52 kg. Schar 45—65. 75 kg. Bot 28—56. 104 kg. Middel tong 166—247. 197 kg. Rog 19—33. 9 kg. Ongesorteerde vis 49—60. 20. Omdat cle verklaringen van meneer Vetervalk en diens winkeljuffrouw in het geheel niet klopten, had Jlmmy een verdenking tegen de schoenenwinkelier opgevat, maar als het dan waar zou zijn dat Veter valk al of niet met behulp van zijn zoons, die zeven tien, zestien, veertien en dertien Jaar oud waren, dê schoenen van de verschillende vakantiegangers weg nam, hoe deden zij dat dan. De schoenen verdwenen uit allerlei hotels en pensions en zelfs hier ln het huis van de burgemeester was Jimmy een schoen kwijt geraaktJimmy ging de volgende dag weer op pad, nu met dc bedoeling wat meer aangaande de gedra gingen van de jongeheren Vetervalk aan de weet te komen. Hij liep maar weer eens bij de apotheker Van Hoesten binner.. minder om wat haverstrobal- de apoihekei teijes te Kopen dan om net feit. schuin over de schoenenwinkel van meneer Vetervalk woonde. Nu het oordeel van de apotheker Van Hoesten over zijn vier buurjongetjes was verplette rend, „Rabauwen zijn net. meneer. Rabauwen en vle gels. Ze zijn de schrik van het dorp. Hoeveel ruiten en zeifs winkelvensters door dat tuig werden kapot ge smeten, zou ik zelfs bij benadering niet durven zeggen. En ze weten er zich altijd uit te draalen. 't Is maar éénmaal vorrgekomen, dat die oudste - Henkie heet- ie geloof ik op heterdaad betrapt kon worden. Dat was toen hij een voetbal door mijn winkelruit trapte en ik hem net nog bij zijn kladden kon pakken. Die jongens worden ook niet opgevoed. Je komt ze soms om elf uur 's avonds nog op straat tegen...." zijde van het kanaal een neveltank wagen zal komen. Hiervoor komen enkele gemeenten in aanmerking: Arnornuiden, Nieuvvland, Kitthem en Souburg. De vruug was nu of er geen overeenkomst met de overige ge meenten te sluiten zou zijn als Sou burg de wagen aanschaft. Desnoods zou de gemeente Souburg achteraf een bepaald tarief kunnen vragen als dc Souburgse neveltankwagen naar een andere gemeente om hulp moet. Nadat de burgemeester er op ge wezen had, dat ln vele gemoenten 't bluswater in onvoldoende mate voor radig is, beklemtoonde hij nog eens, dat zo'n brandweerapparaat beslist noodzakelijk is. Wat betreft een eventuele over eenkomst met de gemeenten Ar- nemuiden en Nieuwland kon de heer Stemerding nog niets mede delen. Hij wees er zelfs op, dat het heel goed mogelijk is, dat deze gemeenten nog eerder met Mid delburg zullen samenwerken. „Met Ritthem is dat anders", aldus de burgemeester, „omdat we daar mee reeds een overeenkomst hebben". Overigens verwacht de heer Stemer ding, dat de bramdweerinspectie deze zaak zal regelen. Daarna wérd besloten tot aankoop van de neveltankwagen. Dè raadsleden gingen er zonder discussie mee akkoord om een ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te vragen in verband met bovengenoemd besluit. Officiële publikaties De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat aan alle keu- ringsplichtigen, die tijdens de zitting 1955-1956 (keuring lichting 1957) ter keu ring moesten verschijnen, de oproepin gen voor opkomst ter keuring zijn ver zonden. De in 1M7 geboren mannelijke perso nen. die ln één der Nederlandse bevol kingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden behoren te zijn opgenomen, en de oproeping voor opkomst ter keuring dan wel een bericht van niet-inschrij- vlng nog niet hebben ontvangen, moeten zich vóór 1 januari 1957 ter gemeente secretarie, 3 afdeling aanmelden. Middelburg, 26 september 1956. VLISSINGEN KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT De burgemeester der gemeente Vlis singen brengt ter openbare kennis; a. dat alle oproepingen voor de keu ring van hen, die ln deze gemeente voor de lichting 1957 zijn ingeschreven, thans zijn verzonden; b. dat de in 1937 geboren mannelijke personen, die overeenkomstig de terzake geldende wettelijke voorschriften in het bevolkingsregister dezer gemeente zijn of behoren te zijn opgenomen en die niet hebben ontvangen een oproeping voor de keuring voor de dienstplicht of een bericht, dat zij niet voor de dienstplicht zijn ingeschreven, zich vóór 1 januari 1957 e.k. ter gemeentesecretarie moeten aanmelden. Vlissingen, 27 september 1956. (Nagekomen advertentie's). Algemene kennisgeving Heden is van ons heen gegaan onze zeer gelief de vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder COKNELLA ELISABETH LAKO, geb. VAN 'T HOF. in de ouderdom van bij na 80 jaar. Uit aller naam, J. J. LAKO. Singel 283. Vlissingen, 28 september 1956. Geen bezoek, geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben maandag De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Maandag 1 oktober 1956. Allington Pippin, alle ma ten. Lanes Prince Albert, alle maten. Legipont, alle maten. Pondspeer, alle maten. Donderdag 4 oktober 1956. Laxton Superb, alle ma ten, op 5 mm sorteren. Notarisappel, alle maten, mits niet grasgroen. Lemoenappel, alle maten. Dubbele Bellefleur, alle maten. Beurre Clairgeau, alle maten. In verband met mogelijke exportkansen moet de Huis houd II van Legipont in twee maten gesorteerd worden, n.l. n 45—50 mm en H 50 55 mm. Met ingang van 1 oktober moeten onderstaande rassen voor zover ze voor aanvoer zijn vrijgegeven, aangevoerd worden in kisten met 18 kg netto. Dit geldt voor: Ellison's Orange, Groninger Kroon, Transparente de Croncels, Jonathan, Zigeunerin, Mank's Codlin, Notarisap pel, James Grieve. Voor de overige appelrassen is de netto-innoud op 20 kg per kist gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15