GOEDKEURING VOOR KEERSLUIS IN ZIERIKZEE BLIJFT UIT WALCHEREN MARKTBERICHTEN DuNDaHDAij Jdiiii-i'JjJMbJjJH 'ób SKUVlDtVtALh Z A c O W tt o O O K A ti '1 GEMEENTERAAD VERGADERDE Touwbaansloot zal gedempt worden In de woensdagavond te Zierikzee gehouden raadsvergadering, sprak urgemeester mr. F. T. Dyckmcester zyn verontrusting uit over het uitblij ven van de rijksgoedkeuring op de plannen van de keersluis in de Zierik- zeese haven. Deze handelswijze van het ryk heeft financiële gevolgen voor de gemeente, o.m. een dagelijks ren teverlies van meer dan 40. Verder heeft de gemeente reeds aanzienlijke voorschotten voor dit project ver strekt. De raad besloot voorts de Touw baansloot te dempen, de rioolbelas ting progressief te verhogen en voor het politiekorps het pand Meelstraat 53 aan te kopen. Een lange bespreking had slechts plaats bij de benoeming van een vertegenwoordiger namens de vak verenigingen in de woonruimte commissie. Bij het begin van de vergadering deed de voorzitter mededeling van be richt van verhindering van wethou der J. Catshoek (p.v.d.a.) en de a.r.- fractieleider J. W. van der Doel. De ingekomen stukken bevatten de ge bruikelijke goedkeuringen, een ver zoek om 5 cent per inwoner voor het Zeeuwse Studiefonds in principe be schikbaar te stellen, waar de raad na enige aarzeling mee akkoord ging en een schrijven over het brandpad in de Venkel, dat nog steeds is afgesloten. Op een desbetreffende vraag zei de voorzitter nog, dat het poortje ge meentelijk eigendom is. Bij het voorstel tot aankoop van het pand Meelstraat 53, in de toekomst politiebureau, thans bewoond door de schoolarts, werd naar de bestemming van het tegenwoordige bureau ge vraagd. Bedoeling is, zo betoogde de voorzitter, dat er ruimte voor de wet houders vrijkomt en dat de gemeen teopzichter van de centrale dienst om zuiver organisatorische redenen bij het stadhuis wordt ondergebracht. De raad benoemde de heer C, van Rooyen in principe tot opzichter bij de centrale dienst met standplaats Bruinisse. De heer Dijckmeester deed daarna mededeling van zijn ongerustheid over het uitblijven van de rijksgoedkeuring op de sluizenplannen. Een kwestie, die nauw hiermee verband houdt, is de verhoging van de havendijken. De provisorische verhoging, die overwo gen was gaat niet door, daar de vloed planken toch nog hoger blijven liggen. Voor het uitbreidingsplan „Malta" kocht de raad enkele percelen grond. Eveneens aanvaardde zij onder erken-:, telijkheid een schenking voor het ge meentemuseum van de heer C. van der Vliet. De panden Vissersdijk 20, Scheeps- timmerdijk 52 en Rozemarijnstraat 18 en 20 werden onbewoonbaar ver klaard. DEMPEN VAN SLOOT. Bij het voorstel voor het dempen van de sloot in de Touwbaan deelde de voorzitter mee, dat wethouder Cats hoek hem verzocht had de raad mede te delen, dat hy een van het college af wijkende mening heeft. Er bleek bij de bespreking met de bewoners van de Touwbaan slechts één persoon tegen demping te zijn. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten deze zoals de voorzitter zei beroemde sloot te dempen. Er zal echter op homogeniteit bij de afrastering wor den aangedrongen. Bij de herbenoe ming van leden voor de woonruimte commissie attendeerde de heer C. Uijl (c.h.) op een suggestie van de heer Van der Doel, ongeveer een jaar geleden gemaakt, waarbij de raad de samenstelling van de commissie zou herzien. Dit raadsvoorstel echter kon hiervoor niet worden uitgesteld. De heer J. G. L. Simmers (k.v.p.) achtte het beter een vertegenwoordi ger van de vakverenigingen in de commissie te laten rouleren tussen de drie vakbonden. Spreker maakte er zelfs een voorstel van, dat van ver schillende zijden werd bestreden. De heer M. de Moor (p.v.d.a.) zei, da/t al rekening gehouden moest wor den met christelijke agrariërs en huiseigenaren in de commissie. Mr. K. A. Keuning- voelde er niets voor zich in een we4>ennest te steken. De heer De Moor achtte de verhou ding tussen links en rechts in de com missie toch al scheef. Ook de voorzitter wilde de politiek verre houden van de woonruimtecom- mdssie, die het toch al zwaar genoeg heeft. De heer Simmes trok daarop zijn voorstel in. Bij de stemming werden tenslotte alle leden en plaats vervangende leden herkozen. Slechts de heer C. J. van der Hulle, die zich niet meer herkiesbaar stelde, is ver vangen door de heer M. C. Verheyen. De verhoging van de rioolbelasting werd aangenomen, nadat de heer Uijl een voorstel had ingediend, dat pro gressief over de gehele linie zou zijn, niet alleen voor de hogere tarieven. Slechts de heren S. J. bij de Vaate (a.r.) en mr. C. J. B. du Croo (v.v. d.) stemde voor zijn suggestie. RONDVRAAG. Bij de rondvraag attendeerde de heer Simmers op de slechte bestra ting in het herbestrate gedeelte in de stad, bijvoorbeeld van de West straat. Op zijn vraag naar het tracee van de nieuwe rijksweg by het sport park deelde burgemeester Dijck meester mee, voor overleg binnenkort naar Den Haag te gaan. Hilariteit veroorzaakte de waag van de heer De Moor naar de dezer dagen op de Appelmarkt geplaatste verlichtingspaal. De burgemeester Begroting 1957 Zoutelande 51.500 voor brandweer. In de kapitaalsdienst van de ge meentebegroting voor 1957 van Zou telande, die dinsdagavond in de raad werd behandeld, zyn dc volgende be dragen opgenomen: voor de bouw van een gemeentehuis 190.000, aanleg riolering in bebouwde kom en uitbrei dingsplan samen 410.000, afvoerlei- ding naar Wëstkapelle 152.000, aan koop van gronden in uitbreidingsplan 390.000, stichting nieuwe school met aankoop schoolmeubelen 150.000, verbetering Noordendolfer 27.000, verbetering Duinweg 15.000, brand putten voor bluswater 13.500, aan schaf van nieuwe brandspuit, slangen- droger en manschappenwagen 37.000. Het totaal van de kapitaals uitgaven bedraagt 1.431.000. zei er ook van te zijn geschrokken. Oorzaak hiervan is slechts de wei gerende houding van de bewoners om lichtarmen aan hun gevel te doen aanbrengen. Ook uit andere delen van de stad komen dezelfde klachten, weshalve de heer Simmers op mede werking van de bevolking wilde aan dringen. Het geheel zal nog eens in de gas-commissie bekeken worden. De heer J. Rameys (p.v.d.a,) vroeg de grootste aandacht van het ge meentebestuur voor de scholen. Ten slotte vroeg mr. Keuning nog naar het zwembad. Het blijkt, dat de gift uit de comissarissenpot niet vol doende is, zodat een andere opdracht aan een tweede architect is verstrekt. Toch besloot burgemeester Dijck meester de vergadering met de me dedeling, dat er een mogelijkheid is, dat volgend jaar in Zierikzee ge zwommen kon worden. ZUID-BEVELAND Kruïningen Vergadering gemeenteraad. Morgen 28 september a.s. zal de gemeenteraad van Kruiningen ver gaderen. Op de agenda komen de vol gende punten voor: aanbieding gemeenterekening over het dienstjaar 1955 en aanbieding be groting voor 1957. Benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Kruiningen. Op de voordracht is geplaatst mej. W. A. van der Vlies te Rotterdam. Wolfaartsdijk Bazar voor Groene Kruis. De afdeling Wolfaartsdijk van de K.N.M.B. hield enkele dagen geleden een bazaar in Tavenu en café Osse- waarde. De baten waren bestemd voor het Groene Kruis. Tijdens de ba zaar werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de onlangs gehou den ballonwedstrijd. .De eerste prijs werd gewonnen door Wim de Leeuw. BurgemeesterTer Haar Romeny leidde de verloting van prijzen, die door de winkeliers beschikbaar wa ren gesteld. 's-Heer Arendskerke Concert. Begunstigd door bijzonder mooi weer gaf het muziekgezelschap „Ex celsior" te 's-Heer Arendskerke maandagavond onder grote belang stelling een concert in de muziektent aan de Deeweide. Borssele Verzoek om ontslag. De organist van de nederlands her vormde kerk te Borssele, de lieer J. Blok .Tzn., die 43% jaar het orgel heeft bespeeld, heeft de kerkvoogdij ver zocht hem tegen 1 november als or gan5 -.t ontslag te verlenen. Middelburg Receptie techn. school. De receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Ambachts school en het 35-jarig bestaan van de Machlnistenschool te Middelburg zal worden gehouden op maandag 8 okto ber van 4 uur tot half zes in het schoolgebouw aan het Molenwater. Deze receptie wordt voorafgegaan door een openbare lés van twee tot vier uur. Vara-tournee. Zoals bekend heeft de V.A.R.A. voor het aanstaande seizoen weer een tournee samengesteld. Het gezel schap Cees de Lange zal dinsdag 2 oktober in de grote zaal van het Schuttershof optreden met de revue „Hallo, goej'n daèg". Aan dit pro gramma werken mee Cees de Lange, Rijk de Gooijer, Miep Last, Roland Wagter, de drie Chico's en de Anna- bella's en Co. Deze avond begint om uur. Cursus econ. onderwijs. Zaterdag 6 oktober a.s. des middags om half drie zal de cursus, uitgaande van de stichting voor voortgezet eco nomisch onderwijs te Middelburg, worden geopend. Deze opening zal geschieden in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-kantoor aan de Poelendae- ïesingel. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen.: verschil lende huis- en andere sleutels, handschoe nen, portemonnaie's met en zonder in houd, motorbril, licht metalen armband, licht metalen broche, jongensvest, meis jesrijwiel, groene vulpen, gele kinder kous, rijwielvlag, bril, kleine bruine hond, linker laars, boodschappennet, herenre genjas, zilverbon, damesbolero, zilveren gulden, bankbiljet, plastic regenjas, blauw jongensjack, speelgoedhondje, boodschap pentas, bruine damestas met inhoud, grijs rijwielpompje, herenrijwiel, hamer, he renrijwiel. Goes „Het gaat om de mens". Onder leiding van de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer H. Willemsen vergaderde dinsdagavond de Ned. Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs, afd. Goes in hotel „Centraal". Ds. H. M. Strating hield onder de titel „Het gaat om de mens", een lezing over maatschappelijk werk, waarin hij speciale aandacht besteed de aan de betekenis van de bena ming „maatschappelijk werk". De le zing werd gevolgd door een prettige nabespreking van de bijna voltallig aanwezige leden. Voorlichting reserve-Milva. De Reseiwe-Milva (Militaire Vrou- wenafd.) van de Luchtdoelartillerie, het wapen van de Koninklijke Land macht dat in tyd van oorlog voor de luchtverdediging zorgt, heeft dins dag in „De Prins van Oranje" te Goes de eerste van een drietal voor lichtingsavonden gehouden. Eerst werd de film „Appèl" ver toond. waardoor men een algemeen beeld kreeg van het leven van de meisjes die doorlopend in vaste dienst zijn. Luitenant A. Staf en sergeant J. van der Noort vertelden daarna over het eigenlijke werk bij' de luchtdoel artillerie. in Den Haag, Utrecht en Goes zijn momenteel meisjes nodig voor de Reserve-Milva, die men kan vergelijken met de Nationale Reser ve. Alle ongehuwde meisjes en vrou wen tussen 18 en 45 jaar kunnen zich aanmelden en verbinden zich daarmee voor een periode van twee jaar. Iedere week zal één avond les worden gegeven. De mogelijkheid bestaat om, al naar gelang de resul taten, bevorderd te worden tot kor poraal en eventueel tot sergeant. Het aantal leden voor de Reserve- Milva te Goes bedraagt 7 en hope lijk zal het groter worden. Op 23 ok tober en op 22 november zullen op nieuw voorlichtingsavonden worden georganiseerd. Vlïssingen Problemen van de vrouw in N.C.V.B.-bijeenkomst. Dinsdagavond hield ,de afdeling Vlissjngen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bon een verga dering in het gebouw van de gere formeerde kerk te Vlissingen. Nadat de vice-presidente, mevrouw P. van NoppenrDuijvekot, de vergadering geopend had en de huishoudelijke za ken afgehandeld waren, werd het woord gegeven aan mevrouw W. Veldman-Key uit Colijnsplaat, die zou spreken over „De problemen van de ouder wordende vrouw". Spreek ster verdeelde haar referaat in drie delen: de vrouw van 20 tot 40 jaar, van 40 tot 60 en ouder dan 60. Al lereerst sprak zij over de spannin gen tijdens de eerste periode, het probleem hoe in het huwelijk de liefde in stand te houden. Haar op lossing was deze te verdiepen in de trouw. Het tweede probleem van de ze periode is de moeilijkheid van het verdelen van de liefde over man en kind. De ongehuwde vrouw was het derde probleem. Spreekster acht te haar in cultureel en maatschap pelijk opzicht een passend en be langrijk figuur, maar erkende de ve le moeilijkheden, waarmee zij te kampen heeft. Vervolgens werden de problemen van de vrouw in de overgangsjaren nader beschouwd. De oudere vrouw moet haar illusies op> geven en ermee instemmen, dat de jongere generatie haar plaats in neemt. Tenslotte sprak zij nog over de problemen van de alleenstaande oudere vrouw. De vrouwen van de laatste periode 60 jaar eii ouder, raadde spreek ster hun krachten niet te misbruiken en te streven naar bezonkenheid en chamélijke en geestelijke verande- rust. „Zij zal overwinnen, die de li- ringen aanvaardt en rust vindt in vertrouwen op God", aldus mevrouw Veldman-Key. Na het zingen van bondslied, werden nog enige vragen beantwoord over de plaats van de ongehuwde vrouw in de maatschap pij en de plaats van de oudere va der of moeder in een jong gezin. Me vrouw Veldman-Key sloot de verga dering met dankgebed. K.V.P.-Iedenvergadering. Woensdag 10 oktober a.s. zal dt Katholieke Volks Partij afdeling Vlissingen een ledenvergadering houden in het Ariënsgebouw in de Beursstraat. Behalve de verkiezing van de nieuwe kaderleden, afdelings bestuursleden, leden van de kring vergadering en een lid kringbestuur zal een causerie gehouden worden over „Enige interessante beschou wingen over de toekomst van Vlis singen'', door de heer E. G. Vader, lid provinciale staten en gemeente raad. Tenslotte zal de gemeente raadsfractie vragen beantwoorden. Uitreiking E.H.B.O.-diploma's. Zaterdag zullen in het gebouw „Scheldekwartier" te Vlissingen cir ca 80 eenheidsdiploma's uitgereikt worden aan E.H.B.O.-cursisten. Een zestigtal van deze cursisten zijn op geleid voor de plaatselijke Bescher ming Bevolking. Na de pauze zal de B.B. een filmvoorstelling verzorgen. Tot de genodigden behoort het colle ge van B. en W. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie te Vlis singen, maakt bekend dat in het tijd vak van 19 september 1956 tot 26 sep tember 1956, de volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zyn ge meld: portemonnaie, uitlaatpijp van bromfiets, hamer, kindersandaaltje, ring met sleutels, alpinomuts, bood schappentas, enkele rijwielen, auto- steps, vulpen, rozenkrans, dameshoed, regenjas, padvindersriem. transfor mator, zakschaartje en zakmes, arm bandhorloge, overall, armbandje, dia deem, zwembroek en handdoek, broche, shawl, kinderbril, damesvest, sleutels, ceintuur, enig klein geld, portemonnaies, bal, damesjas, speel goedpop, bijbeltje, rammelaar, bad pak, boodschappentas, muntbiljet, zonnebril en kindersokjes. VAN ONZE ADVERTEERDERS Firma L. Gabriëlse opende gemoderniseerde zaak Uitbreiding met 2 panden De Langevielc in Middelburg was gisteren in feesttooi gestoken. Van bijna alle winkels en huizen wapper den vrolijk de vlaggen, terwijl op één der panden de rood-wit-blauwe drie kleur gehesen was. Deze winkel was de vergrote en gemoderniseerde zaak van de firma L. Gabriëlse, die met de opening tevens het 70-jarig be staan vierde. Om twee uur des mid dags opende deze zaak zijn deuren om de meer dan honderd toonkamers aan het publiek te presenteren. Uit geheel Nederland waren vele be langstellenden naar Middelburg ge komen om lum gelukwensen aan te bieden. Unaniem waren zij 't er over eens, dat de thans ontworpen wo ninginrichting met de modernste za ken in Nederland kan wedijveren. Reeds vanuit de verte fungeren de grote moderne etalages als goede blikvangers. Niet alleen de beneden verdieping ya.lt op door een stijlvolle inrichting, maar op de bovenverdie ping is 't evenzo. Een aan deze tijd aangepast interieur, een uitgebreide collectie huisinrichtingsstukicen en voor de klanten een gezellige sfeer, opgebracht door een ruime keuze, die men óp zijn gemak kan doen, en een prettige verlichting. In totaal beslaat het pand van de firma Gabriëlse thans een oppervlak te van ongeveer 3000 meter. Deze ruimte is uitstekend benut en het is tevens mogelijk geworden aan de elementen licht, ruimte en overzich telijkheid speciale aandacht te beste den. Door bijtrekking van het pand, waar voorheen de heer P. C. Visser zijn kunst- en lijstenhandel uitoefen de, ontstond de eerste uitbreiding. In dit winkelgedeelte is voorts een kel der-etage gebouwd, een unicum voor Zeeland. In deze etage, die de kijkers van buiten door een uitsparing prima kunnen overzien, is een aparte bed denafdeling ingericht. Een tweede uitbreiding vormde de bjjtrekking van een in 1816 gebouwd aangrenzend huis. Wat men hiervan gemaakt heeft, is werkelijk bewon derenswaardig. Hier heeft de afde ling tapijtstoffen, gordijnen, karpet ten enz. een plaats gevonden en ook hier geldt weer het punt: overzich telijkheid. De kooplustigen vinden in een groot aan/tal rekken een keur van moderne gordijnen van Zweedse handdruk- en ploegstoffen. Ook de dekenafdeling is uitgebreid. Een speciaal stuk vakmanschap is de open trap. die naar de bovenver dieping voert. De treden zijn be kleed met een stof, die niet -rafelt Op de bovenverdieping zelf vindt men eeri keur van meubelen en een spe ciale afdeling voor gotische meubel stukken. Ook de afdeling moderne meubelen is nog meer uitgebreid. Verdei' is er tot eind oktober de ten toonstelling „Ter bevordering van goed wonen" te bezichtigen. Deze gehele verbouwing is het werk van de ai-chitect P. Götzen', die allé'eer van zijn werk heeft. De bin- nenarohitectüiu- werd verzorgd door de heer A. Gabriëlse. Rest tenslotte nog te vermelden, dat er eén over weldigende hoeveelheid bloemen be zorgd werd. Oost- en West-Souburg EXAMEN De heer J. C. Heynsdiik te Souburg slaagde voor hét te Dordrecht gehou den examen Landmachanist B, prak tisch gedeelte. Oostkapelle Concert in „Zonneveld". Zaterdagmiddag om half zes geeft „O.K.K." uit Westkapelle onder lei ding van de dirigent, de heer P. de Rooij, een concert in het zeehospi tium „Zonneveld" te Oostkapelle. Scheep vaartberichten. Vlissingen aangekomen op 24 septem ber: Hermoupolls van Swansea. Vlissingen vertrokken op 24 septem ber: Auriga naar Southampton; Melrose naar Antwerpen; 25 september: Caltex The Hague naar Rotterdam; Hermoupolls naar Piraeus. Gepasseerd naar Antwerpen op 24 sep tember: Vanda van Belfast; Westereems van Gefle; Tiba van Bremen; 25 septem ber' Havik van zee naar Terneuzen; Leu- vehaven van Gothenburg; Fen van Rot terdam; Kaap Falga van zee; Marne van Paskallavik; Lijnbaansgracht van Lon den. Gepasseerd van Antwerpen op 24 sep tember: Erkalin naar Rotterdam; Bel-ty naar Cork: Rose Marie naar Gothen burg; Wexford naar Liverpool; Avontuur naar Southampton: 25 september: Tromp naar Garston. Officiële publikaties OOST- EN WEST-SOUBURG. UITLOTING OBLIGATIES. B. en W. der gemeente Oost- en West- Souburg brengen ter openbare kennis, dat de volgende obligaties van de 4 obligatielening gemeente Oost- en West- Souburg, groot 105.000,—, aangegaan krachtens raadsbesluit van 22 november ■1951. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland, dd. 4 december 1951, no. 3765—84, le afd., zijn uitgeloot: obligaties van 500.—: no's A 33, A 51, A 61, A 102 en A 116; obligaties van 250.—: no. B 195; obligaties van 100.—: no's.C 228 en C 236. De uitgelote obligaties zijn aflosbaar op 1 februari 1957 ten kantore van de ge meente-ontvanger. Oost- en West-Souburg, 19 september '56. HOOG EN LAAG WATER 28 september. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 7.24 7.53 8.19 8.34 8.54 1.54 1.72 1.85 1.22 1.39 20.07 20.32 20.55 21.13 21.30 1.66 1.84 1.97 1,34 1.50 1.17 1.41 2.12 2.01 2.13 1.61 1.78 1.30 1.53 13.-55 14.20 14.46 14.36 14.49 1.50 1.62 1.80 1.26 1.47 VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 25 september. Triomph de V St B 72, St C 59—69, Rh B 55—63, Hh C 57—59, Hh 1 53—54 Hh 2 32—57, K 31—40; B. Hardy St A 66—82. St B 70—85, St C 69—93, Hh A 65, Hh B 69—79. Hh C 65—85, Hh 1 52— 61, Hh 2 40—19, K 23—18; B. Louise Hh A 51—60. Hh B 46—54. Ilh C 40—16. Hh 1 43. Hh 2 31, K 34—38; J. Grieve St A 43—56, St B 42—53. St C 40—49. Hh A 44—56, Hh B 43—55. Hh C 35—49, Hh 1 37—51, Hh 2 24—39, K 20—13; Manks C St A 23—28, St B 24—27, St C 18—22, Hh A 23—25, Hh B 22—23, Hh C 19—24, Hh 1 M—24, Hh 2 12— 22; Elllsson Orange St A 50—53, St B 48— 53, St C 50—54, Hh A 33-30. Hh B 28. Hh C 25. Hh 2 2611, K 27—37; Benont St A 74, St B 58, St C 40; Alicante 1.14—1.46; Frankenthaler 1.39—1.48: Muscaat 1.39— 1.79; Ananasmeloenen 33—67; andijvie 19—33; bloemkool A 20—42; Idem B 13— 20; komkommers 1 A 22—53; Idem I B 2044; dubb. prins. 1 1.18—1.40; idem 2 82-^1.32: stoksnljbonen 42—1.07; kassnij- bonen 1.02—1.21; pronksnijbonen 34—69, spinazie 20—36; gr. peen 0—11, augurken 72—1.63; aardappelen, gr., 7.10—10.60; ld„ p.. 5.40—7; kroten 12—22, rode kool 0—20; gele kool 8—20; groene kool 11—19: prei 12—21: uien 5—15: waspeen 31—39; witlof 2 A 71—88: tomaten l A 46—50; Idem 1 B 40-54; Idem 1 C 42—43; idem 1 CC 29. VEILING BERGEN OP ZOOM 26 sept. Andijvie 15—35. Bloemkool AA 18-57, A 10-44. B 10—22, C 10—14. Snij boon 64—1,05. Staakpr. 60—1.16. Stam- boon dubb. pr. 63—1.16. Komkommers 12- 24. Rode kool 5—17. Sav. kool 7—15. Witte kool 6—21, Kroten 18. Bospeen 14—38. Waspeen nn44. Prei 10—18. Sia 3—18. Tomaten 20—55. Spinazie 31—41, Postelein 40. M. MarUlat 22—37. Tr. de Vlenne 24— 55. B Hardy 60—68. B. de Mérode 14—26. Bonne Louise 20—40. Conference 18-r43. Maagdepeer 17—22. William Duchesse 15- 31. James Grieve 34—50. Manks Coalln 14—24. Cox Orange 16—44. Ell. Orange 1454 Tr. de Cr. 18—28. Aardbeien 1— 2.50. Druiven 1.44—1.56. Meloenen 65—33. Perzik per stuk 13—14. Per kg. 1.02— I.17. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 26 sept. Industrie- exportveiling: Dubb. pr. bonen I en H 33, III 69, stek 28. Ap pelen en peren: Cox Orange Pippin ST. 75-80 61, ST. 70-75 65, ST. 65-70 56, ST. 60- 65 48. H 75-80 58, H 70-75 56, H 65-70 56, H 60-65 51. H 55-60 44. II 16. K 30, F 12. James Grieve ST. 75r80 44, ST. 70-75 44. ST 65-70 40, H 80-85 45, H 75-80 44. H 70- 75 42—43, H 65-70 41, II 29, K 33, F 26. Eli. Orange ST. 75 46. ST. 65-75 43—44. H 7o 47, H 65-75 35.80—38.70. II 23.50—24. K 26. F 15—18. Glorie v Holland H 65-75 21. H 13, K 17, F 13, Tr. de Cr. H 75-85 28.30, H 65-75 24.50—24.80, II 18. K 20, F 15. Zigeu nerin ST. 75-85 29, ST. 65-75 22, H 75-85 29, H 65-75 24, II 13—14, K 18. F 11.10—12. Manks Codlin H 70- 80 28, H 60-70 21.24, II 13, K 18, F II. Br. Seedling H 80 31.10—31.40. H 70-80 21.70—22.70, II 13.80, K 17.10, F 13.10. Jacq. Lebel H 75 30— 30.55, H 65-75 21.30, II 17.80, K 19.30, F 13. B. Hardy H 70-75 86, H 65-70 81.70, H 60-65 77.90, II 42.30, K 48.10, F 28.20—28.40. Bonne Loui se ST. 65-70 51.30, ST. 60-65 49.50, ST. 55-60 47.80, ST. 50-55 37.80, H 65-70 49.40. H 60-65 48.90, H 55-60 46.50—47.60, H 50-55 33.10—33.20, H 23.40, K 29.10—31.50 F 18.20—19.80. Conference ST. 65 57.80, ST. 55-65 51.90—42.20, H 65 54.50, H 55-65 48.30, H 55-65 47.30, K 31, F 19.20. B. Durondeau H 65 6265, H 55-65 30, H 12.60—12.80. K 16.10. F 6. Her. zogin Elza H 70 47, H 60-70 46, II 19.50, K 16, F 6. Spaanse YVynpeer H 50-60 26.10—26.50. II 16, K 22. F 16. Signeur d'Espereri H 60 51, H 50- 60 35, K 32, F 17. Tr. de Vienne H 60-65 71, n 53. Marg. Marillat H 75 Maagdepeer H 6o 36.90, H 55-65 36.90, II 12—14 X 9" Pitmaston Duchesse H 75 44, H 65-75 43.40, II 29.70—31, K 21.20. F 11.50—13.90. B. Lebrun H 65-75 50.75, H 60-65 47.60 H 55-65 42.50, H 55-60 40.80, II 16.20. K 22.30 F 10.0510.65. Bloemzoet I 23, II 13. B. de Mérode I 19. Zoete Kroon n 18. Zoete Ribbeling I gr. 33, I 26, K 14. Zoete Bloemee I 2634, I gr. 36, II 13—22. Tuinzoet I 45, K 30. Early Victoria K 16, F 8. Clapp's Favorite IT 30. Souvenir de Congres I gr. 25, I 19. F 15. Verpakt fruit: James Grieve ST. 80-85 58, ST. 75-80 62. ST. 70-75 58, ST. 65-70 5Z-55. Charles Ross ST. 80.85 60, ST. 75-80 56. Zure Kroet- appelen 5.906.90. Kroetperen 10.40. Valappelen 10. Gewone veiling: Druiven I 129 143, II 121. Groene noten 54. Bramen per doos I 34—3S. H 27—34. Pi-ul menWarwick DroDer I 64105. II 20—23, grof 40—63, fabr. 15—26. Rode Eierpruim I 69, gr. 4153. Monarch I 72114, II 4254, grof 49—58. Rademaker I 5597. II 41 43, grof 48. Gele Eierpruim "grof 50. Kwetsen H 29. Burbank Giant I 47 68, II 1833, grof 46. Aardappelen I 89%. Groenten: Witte kool 4%. Andijvie 717. Bloemkool 1039. Prei 1718. Sav. kool 710. Snijbo nen 5668. Waspeen 8%. Pronkbo- nen 5862. Rode kool 712. Kronsla 1213. Augurken 33. Meloenen 37 71. Komkommers 1929. Uien 8 10. EIERMIJN De A.V.M.-elercommissIe heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrij dag 28 september a.s. als volgt vastge steld. prijsklasse I 0.21%; prijsklasse II 0.20%; prijsklasse III 19%; prijsklasse IV 0.18%. VEILING KRABBENDIJKE 26 sept. Dubb. pr. bonen II 75, III 54. Manks Codlin ST. 65-70 33, 60-65 27, II 13—in. James Grieve ST. 80-65 47, 75-80 52, 70-75 50, 65-70 43, huishoud 80-85 47, 75-80 49. 70-75 48. 65-70 42. II 32. keuken 29-37, fabr. 27, kroet 19. Ell. Orange ST. 85-90 57, 80-85 56, 75-80 59, 70-75 50, keuken 27. Legipont ST. 65-70 61, 60-65 52—60, 55-60 38. huishoud 65-70 50, 60-65 43, 55-60 33. keuken 16—28, fabr. 9—19. kroet 7. Bonne Louise d'Avranches ST. 05-7» 52, 60-65 50.40, 55-60 47.40. 50-55 34.20. huishoud 65-70 49, 60-65 46, 55-60 45, 50-55 31, H 22.90, keuken 26S7, fabr. 20. kroet 7—15. B. Hardy ST. 70-75 79, 05-70 80, 60- 65 72. huishoud 70-75 79, 05-70 78, 60-65 71, II 42. keuken 47, fab 28—31. Conference ST. 65-70 57, 60-65 55 55-00 45. huishoud 65-70 52, 60-65 45, II keuken 2830, f. 18—24. Herzogin Elsa huishoud 70-80 46. •70. 45.60, II 20. Verpakt fruit: Cox Or. Pippin ST. 70-75 77. Bonne Louise d'Avr. 65-70 56—57, 60-65 54—55, 55-60 <7—50. huishoud 65-70 53. 60-65 <8 VEILING V.V.Z.B. GOES 26 sept. Exportveiling: Jacq. Lebel H 76-85 2D, H 65-75 20, II 17. Tr. de Cr. ST. 75-B5 32, ST. 65-75 28, H 75-85 29, H 65-75 24.50—25. II 18. Ell. Orange ST. 85-95 47, ST. 75-85 47. ST. 65-75 44, H 75-35 41. H 65-75 37, II 24. James Grieve ST. 80-85 46, ST. 75-80 48. ST. 70-75 43, ST. 65-70 46, H 70-75 45, H 65-70 41. II 30. Br. Seedling H 80-90 30. H 70-80 21—28, II 13. Manks Codltn ST. 60-70 26. H 70-30 29, H 60-70 24, II 13. Zigeunerin ST. 75-85 30, ST. 65- 75 29, H 75-85 33, H 65-75 2G.70—27.20. II 12.10, William Duchesse H 75-85 39. H 65- 75 42.10, II 30.25. Bonne Louise ST. 60-65 48, ST. 55-60 47.80, ST. 50-55 36.70, H 60-65 47, H 55-60 46.40, H 50-55 33.30, II 23—23.10. Maagdepcer H 65-75 31, H 55-65 34. II 11. Br. Hardy ST. 70-75 84—86. ST. 65—70 79, ST. 60-65 70, H 70-75 84, H C5-70 78.20. H 60-65 65.50. II 42.40, Br. Lebrun H 65-75 44, H 55-65 37, II 13. Spaanse Wijnpeer H 60-70 30. H 50-80 27. II 13. Tr. de Vlenne H 70-75 79, H 65-70 82, H 60-65 74, II 54. Gewone veiling: Tr. de Cr. keuken 18- 21, fabr. 10—16. James Grieve keuken 29— 31, fabr. 17—25. Ell. Orange keuken 17, Manks Codlin keuken 15, fabr. 9—10. Zi geunerin keuken 14—17. fabr. 9—10. Cox Orange Pippin keuken 23, fabr. 12. Will. Duchesse keuken 22. fabr. 13—35. Bonne Louise keuken 24—39, fabr. 10—23. Br. Hardy keuken 41—50, fabr. 24—25. Maag depeer keuken 9, fabr. 7. Bramen per doos 32—33. Druiven 110—140. Monarch I 91. II 51. Groenten: Kropsla 4—13. Bloemkool 10- 39. Komkommers 21—29. Tomaten 31—63. Gr. sav. knol 6—11. Rode kool 9—15. An dijvie 8—20. Prei 19—21. Postelein 23—31. Kroten 5—17. Wortelen 11—32. Waspeen 21—20 Stoksnijbonen 26—58. Pronkbonen 46—55. Dubb. pr. bonen 93—105. Stokpr. bonen 111—113. Saxa-bonen 90. Bintjes 5. Meloenen 35. VEILING ST. MAARTENSDIJK 26 sept. Eigenheimers I 10.50. II 8—10, bonken 8.90. Bintjes 8.50, bonken 13.48— 13.50. Aanvoer 16 ton. VEILING ST. ANNALAND 26 sept. Eigenheimers, gewone 10.27— 10.55. Bintjes, gewone 8-31—8.51, bonken 13.59. Aanvoer 15 ton. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG 26 sept. Aardappelen: Bintjes. Aanvoer 8 ion. Bonken 9—3.80. grote 6—7, drielin gen 3.60. Fruit: James Grieve H I 75-85 36—42, G5-75 36—41, 65-70 42, 65 en "DOVen 38, H U 28—34, K 23—38, F 8. Manks Codlin H I 70-30 24, 60-70 14—17, 60 en boven 16- 18, H II 11—16, K 8—19, F 7. Cox Orange Pippin H I 60 39. 55 31, H II 19—27, K 15- 25, F 10. Enkhuizer Aagt H II 13—14, K 14. Zigeunerin H I 65-75 19—27, H H 10— 16, K 8—20, F 8-9. Br. Seedling K 19. Glorie van Holland H I 65-75 26, H II 20, K 16—21. Jacq. Lebel K 15—19. Ellisons Orange K 36. Tr. de Cr. H I 75r85 35, 65- 75 29 Tr. de Vienne K 40—63, F 32—46. Kraalpeer K 27—30. Bonne Louise d'Avr. K 22—31, F 10—30. Clapp's Favourite F 16—18. Conference H I 55-65 37—39, H II 28—31, K 32. B. d'Amanlis H I 60-65 45, H II 41. Aardbeien per doos 59—72. To maten 10—71. Frankenthalers 1.05—1.56. Black Alicante 1.38—1.54. Perziken 12— 16. Netmeloenen 24—63. Ananasmeloenen 36—83. Bramen per doos 26—36. Groenten: Bloemkool A 21—47, B 10— 23, C 13. Komkommers A 19—26, B 18— 20, C 17—18. Augurken A 1.66—1.92, B 1.34—1.66. C 72—37. Andijvie 8—15. Prei 8—12. Boskroten 7—10. Postelein 30—34. Uien G—13. Bospeen 16—22. Waspeen 3— 14. Dubb. pr. 73—1.31. Stokpr. 1.18. Pr. bonen 41—61. Snijbonen 76—1.17. Sla 3— 20. Spinazie 17—26. Rode kool 3—10. Sav. kooi 7—10. Witte kool 5—6. VISMIJN VEERE 26 sept. 3599 kg. Exportgarnalen 115 234. 93 kg. Schar 45—61. 72 kg. Bot 24— 43. 227 kg. Middel tong 116—287. 170 kg. Rog 22—35. 1 kg. Visiever 4.07. UITDE ETHER VRIJDAG 28 SEPTEMBER, HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 10.55 Ge- var, muz. 11.35 Harprecital. AVRO: 12.00 Orgel en saxofoon. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.15 Mil. orlt, 13.55 Beursher. 14,00 Viool en piano. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.10 Gevar. muz. VARA: 16.00 Gram. 1630 Voot de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 Vakverenigingsnws. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Hammondorgel- spei VPRO: 19.30 Ons adres, caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Toneelrubriek. 20.15 Kamerkoor. 20.30 Gesproken zelfportret. 20.40 Het onderwijs nu, caus. VARA: 21.00 Amus. muz. 21.30 Met de plaat op reis. 22.00 Amus. muz. 22.25 Buitenl. overz. VP RO- 22.40 Zorg om de mens. caus. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 UcAs. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Radio Filh. ork. en soliste. 10.10 Gram 10.30 Morgendienst. 11.00 So praan en plano. 11.23 Gram. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Negro-spirituals. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Protestants Inter kerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz, 13.45 Gram 14.05 Schoolradio. 14.25 Omr. ork.. Omr.koor en vrouwenkoor. 15.15 Voordr. 15.35 Surinaamse volksmuz. 16.00 „De cyclamen en de clivia", caus. 16.15 Gram. 16.25 Kamermuz.ens, 17.00 Voor dracht 17.20 Lichte muz. 17.40 Koersen 17.45 Gram 18.00 Stemmen van overzee. 18.15 Vocaal ens. en solist. 18.30 Clave- cimbel en vlooi. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Regeringsuïtz.: Rubriek ..verklaring en toelichting" 19.20 Regeringsuïtz.: Emigratierubriek: H. A. van Luyk: Het emigratiepraatje. 19.30 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Kamerork. en solist. 21.20 Rep. uit Cairo 21.30 Gevar. muz. 22.00 .Het werk dat ons straks als predikan ten der Evangelische Broedergemeente in Suriname wacht", caus. 22.15 Zang en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. -■-—24.00 Cram

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15