KAPPIE en de PNEUMASAURUS Zeeuwen naar clubkampioenschap van Nederland op de weg 1956 f maar gia. i dit is Uw kans Uw oude apparaat te vervangen! LEWEDORPSE BOYS BEHAALDE FORSE ZEGE OP SCHOONDIJKE 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1956 Zelfs dit goedkope apparaat is technisch beter. Gevolg: zachter scheren en bet mesje gaat langer mee. JÖLUE aillette BLADE ZEEUWSE SPORT SPIEGEL Advertentie onderhoudsprodukten geven DIEPGLANS aan uw 1 auto, motor, scooter of flets Herfstwandeltochten. De gymnastiekvereniging Aohillis uit Middelburg zal, evenals vorig jaar, als slot van het wandelsedzoen herfstwandeltochten organiseren op zaterdag 6 oktober. Deze herfstwan deltochten worden gelopen in par cours en van 10 en 15 km voor junio ren en 25 km voor senioren. Zater dagmiddag 6 oktober wordt gestart om half drie vanaf het Nederlands koffiehuis. KERKNIEUWS Herv. classis Amersfoort over synodale oproep. De classicale vergadering Amers foort van de Nederlands Hervormde Kerk heeft zich uitgesproken over de oproep van de Hervormde Synode tot bezinning inzake de status van Nieuw- Guinea. De vergadering sprak uit, dat de Kerk wel de roeping heeft om het licht van het Woord van God te laten schij nen over de vragen van het politieke leven, doch dat zich niet de noodzaak heeft voorgedaan, dat de kerk over de status van Nieuw-Guinea tot bezin ning moest oproepen. De vergadering meende, dat de synode in de bijbels theologische formulering van de op roep is tekort geschoten en dat de op roep voor een andere uitleg vatbaar is dan die welke het breed moderamen van de synode in zijn nadere verkla ring heeft gegeven. Voorts nam de vergadering een mo tie aan, waarin zij zegt het te betreu ren, dat de oproep niet eerst is voor gelegd aan de Raad voor Kerk en Theologie, de Raad voor Kerk en Overheid en de Raad voor de Zending en dat zij niet eerst ter kennis is ge bracht van de classicale vergaderin gen. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Middelburg: W. Hage te Nunspeet en H. van Gilst te Dirks- land. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Middelburg: J. P. Geels te Haarlem C. Bedankt voor Vlissingen: M. Drafter te Drachten. Vlissmgers verloren de „slag bij Nieuwpoort" Laatste rit voor K.N.M.V.- dubrittencompetitie. Aan de derde en laatste rit om het K.N.M.V.-kampioenschap van Zee land kleine ritten namen 20 rijders deel. Het was een oriënteringsrit bij duisternis door Walcheren over een afstand van 69 kilometer, waarvan de start en finish te Middelburg wa ren. Niet minder dan vijf deelnemers moesten worden gedisqualificeerd. De uitslag was: Soloklasse: 1. J. Crucq, Araemuiden, 15 strafpnt.; 2. W. Jansen, Middelburg, 22 strafpnt.; 3. C. de Jager, Middelburg, 30 straf pnt.; 4. Nieuwenhuyze, Oudelande, 36 strafpnt. Duoklasse: 1. P. den Hollander, Serooskerke, 12 strafpnt.; 2. S. Jon- gepier, Serooskerke, 28 strafpnt.; 3. L. de Klerk, Middelburg, 30 straf pnt.; 4. P. Baan, Middelburg, 75 strafpnt.; 5. P. C. Louws, Seroosker ke, 105 strafpnt.; 6. D. C. Kayser, Zaamslag, 130 strafpnt. Autoklasse: 1. W. Kesteloo, Mid delburg, 13 strafpnt.; 2. J. v. d. Kreeke, Middelburg, 16 strafpnt.; 3. J. Jakobsen, Souburg, 19 strafpnt.; 4. A. van Dijke, 's-Heer Arendsker- ke, 20 strafpnt.; 5. A. C. Haeck, Souburg, 33 strafpnt. Belgische tennissers behaalden een 1310 overwinning. In het prachtige tennispark te Nieuwpoort ontving de plaatselijke tennisclub „Issera" 'n vijftiental spe lers en speelsters van het Vlissingse D.O.S. De Vlissingers werden daar verwelkomd door de heer van Acker, die na afloop van de wedstrijden tot zijn genoegen kon constateren, dat de Nederlanders niet ten tweede male de „slag bij Nieuwpoort" hadden ge wonnen. De Vlissingse tennissers, die door verhindering van een viertal he renleden verzwakt de baan op moes ten, konden dan ook niet verder ko men, dan een weliswaar eervolle 13 10 nederlaag. De uitslagen waren: Dames enkelspel: Mevr. v. d. Brou- ckemevr. Timmerman 57, 62, 6 1; mej. R. Braetmevr. Lauwereins 46, 75, 46; mevr. Stockelynck mevr. N. N. 64, 60; mej. Mich. Huwaertmevr. van Dongen 6—1, 4 6, 62; mej. Mady Huwaertmej. Bouvy 6—3 46, 3—6. Heren enkelspel: Hans Gérardv. d. Velde 79, 68; J. Strumanvan Boven 61, 46, 64; F. v. d. Brou- ckeR. Timerman 61, 63; F. BraetLegein 64, 6—1; Jozef Gé rardMeijer 60, 60; dr. van de BrouckeGillissen 62, 60; A. Verstraetevan Dongen 63. 60. Junioren: Max v. d. BrouckeEric Timmerman 16, 26. Dames dubbelspel: mevr. v. d. Broucke/mevr. Stockelynckmevr. Timmerman/mevr. Braak 16, 97, 55 (gest.)dames Huwaertmevr. Lauwereins/mevr. Legein 36, 57. Heren dubbelspel: Struman/Braet- v. d. Velde/v. Boven 8—6, 36, 04 (gest.); J. Gérard/VerstraeteLe- gein/Gillissen 64, 86; v. d. Brou cke Sr. en Jr.Timmerman Sr. en Jr. 3_6, 6—1, 4—6. Gemengd dubbelspel: mevr. en F. v. d. Brouckemevr. Braak/v. d. Velde 46, 46; mej. en F. Braet mevr. Timerman/v. Boven 36, 61, 63; mej. Stockelynck/dr. v. d. Brou ckemevr. Lauwereins/de heer Tim merman 57, 16; mej. Mich. Hu- waert/v. Ackerechtpaar van Don gen 63, 75; mej. Mady Huwaert/ Gesguéremej. Bouvy/Mefter 86, 6—1. De gestaakte wedstrijden, wegens het invallen van de duisternis, wer den door telling van games beslist. Middelburg aan de leiding in promotieklas A De pas gepromoveerde hoofdstede lijke hockyploeg heeft na twee thuis wedstrijden, de leiding genomen in haar afdeling door een grote 71 overwinning op het vrij zwak spelen de Hopbel uit Schftndel. Rapidity uit Oss, de oud le Wasser heeft haar uitwedstrijd in 's-Hertogenbosch op het nippertje gewonnen. Ook Forward toonde wederom tot de sterkste te be horen, door de lastige uitwedstrijd te gen Geelzwart met 10 te winnen. Het eveneens pas gepromoveerde Keep Fit, won op eigen veld van Mep, met 32, waardoor de stand er thans als volgt uitziet: Middelburg Rapidity Forward Den Bosch Keep Fit Mep Geelzwart Hopbel 2 2 0 0 9— 2 4 2 2 0 0 9— 3 4 2 2 0 0 4— 0 4 21014-42 2 10 13—52 2 0 0 2 3— 5 0 2 0 0 2 1— 3 0 2 0 0 2 2—13 0 Op de plaats waar het monsterachtige dier zich zoeven had laten zien, lag alles doodstil in de steeds donkerder wordende avond. Kappie, Okki en de professor zochten ijverig in het struikgewas naar sporen maar vonden niets. Eensklaps stond Kappie bewegingloos. Hij legde zijn vingers op de lippen en wees toen naar een punt in het struikgewas vóór hen. ,,Ik zag ja duidelijk iets bewegen tussen die struiken", fluisterde hij. „Daar, recht vooruit. Kom mee, dan koersen we er voorzichtig heen!" Zo geruisloos mogelijk sloop het groepje tussen de struiken door Homogene ploeg kan voor een uitstekende plaats zorgen Met regelmatige tussenpozen zullen vandaag in Wijk-bij-Duurstede vijf tig wielerploegen (van zes man) van start gaan voor de jaarlijkse tftdrace om het clubkampioenschap van Nederland op de weg! Zes jeugdige Zeeuwse renners gaan in deze strftd meedingen om de hoogste titel. Het valt niet te ontkennen, dat men in Zeeland van deze ploeg veel verwacht en het motief voor deze roosWeurige verwachting ls duldelftk! Vorig jaar kwam de Vlis singse vereniging „De Scheldemond" reeds met een vierde plaats uit VVftk- bft-Duurstede terug, terwftl de Goese vereniging „Locomotief" beslag had gelegd op de negende plaats. Als men nu weet, dat er na de reorganisatie in de Zeeuwse wielerwereld slechts één wielervereniging is overgebleven, waarin zich vrijwel alle Zeeuwse renners verenigd hebben, dan begrypt men dat velen verwachten, dat de Zeeuw se ploeg dit jaar nog sterker zal zijn. Het is inderdaad een homogene en snelle ploeg, die de Zeeuwse ren- en toer- verenlging „Theo Middelkamp" naar Wftk-bij-Duurstede stuurt. De renners Huissoon, Van Wftchen, Rentmeester, Verstraete, Van Overveld en De Poor ter kunnen stuk voor stuk een race winnen. pioen in 1951 en 1955 )naar het suc ces gestuwd werd onder meer door Wim en Nico van Est, Wout Wagt- mans, Thijs Roks. Concurrentie En nu momenteel Wim van Est in een voortreffelijke vorm steekt, mag men Willibrord wil Vooruit weer de beste kansen geven. De ploeg van Wim van Est is echter meer kwets baar dan die van Voorting. Zo men weet moeten drie renners de race uitrijden. Wim en Piet van Est vor men met Piet Maas een sterke kern, Ondertussen kan men vaststellen dat de Zeeuwse wielersport in het afgelopen seizoen belangrijk is voor uitgegaan. De snelste renners zijn niet alleen in Zeeland en in de Belgi sche grensplaatsen op jacht geweest naar triomfen. Nee, zij hebben ook successen gezocht in belangrijke, grote wegwedstrijden, in bekende klassiekers. En de Zeeuwen hebben ook in deze wedstrijden tal van suc cessen geboekt. In de Nederlandse wielersportkringen heeft men zo doende meer belangstelling gekre gen voor de Zeeuwse wielersport. Jaap Huissoon, uit Heinkenszand trad dit jaar vooral op de voor grond. Een vlijmscherpe, korte sprint heeft deze niet. Maar dank zij zijn stugge temporijden en zijn opvallend lange eindrush, kon hij dit seizoen zevenmaal zegevieren. Van Wftchen uit Goes deed met zeven overwinningen weinig voor hem onder. Wat het aantal overwinningen be treft, spant Piet Rentmeester uit Yerseke de kroon: zestien stuks in één seizoen Hierbij zijn echter niet minder dan dertien overwinningen, die hij nog als nieuweling behaalde. Verstraete ging negenmaal als eer ste over de eindstreep, waarvan ze venmaal als nieuweling. De Poor ter zegevierde tweemaal en Van Overveld schreef één zege op zijn naam. Zo men dus ziet, een ploeg van louter matchwinnaars! Het zal dan ook beslist geen verrassing zijn, als deze ploeg beslag weet te leggen op een laten we zeggen vierde, vijfde of zesde plaats. Overigens had de Zeeuwse ploeg nog sterker kunnen zijn, want de sterke renner Piet van der Lijcke missen we in het gezelschap. Door een verschil van mening werd hij echter niet in de ploeg opgenomen. Overigens zal er evenals vorig jaar weer een sterke concurrentie zftn voor de Zeeuwen! De laatste jaren is de strijd vooral gegaan tussen de Haarlemse vereniging „De Kampi oen" en „Willibrord Wil Vooruit", de club van Wim van Est. terwijl ook de jonge club „Maastricht" steeds op het voorplan streed. „De Kam pioen", die in de jaren 1952 tot en met 1954 de titel behaalde, kreeg de successen vooral door de gebroeders Voorting en de gebroeders Peters, terwijl Willibrord Wil Vooruit (kam- R.P.C.Zeeland Sport 36 In de le klasse dames, district Zuid, van het Nederlands Handbalverbond wisten de Zeeland Sport-dames voor de derde achtereenvolgende maal de overwinning te behalen. In een uit wedstrijd móesten ze spelen tegen RPC uit Eindhoven. Zeeland Sport had RPC voor de pauze kennelijk onderschat, want nadat eerst mejuf frouw Van Zweeden voor Zeeland Sport had gedoelpunt, scoorde RPC na goed samenspel de gelijkmaker. Mevrouw Van Wezel, die deze mid dag goed op schot was, maakte het tweede doelpunt voor Zeeland Sport. Maar vóór de pauze nog maakte RP C gelijk. Na de pauze wisten me vrouw Van Wezel en mejuffrouw Minderhoud nog drie maal te scoren na een goed samenspel tussen mid denlinie en voorhoede. Slechts één maal behoefde de verdediging onder leiding van mejuffrouw Wijgman het hoofd te buigen voor een verrassend hard schot van de RPC-spil, zodat de wedstrijd met 63 door Zeeland Sport werd gewonnen. Advertentie maar de overige leden van deze ploeg Van Glerum, Heeren en Van der Borst, zijn renners van middenklas se. Wordt Van Est of Maas dus uit geschakeld door pech dan mag men er op rekenen, dat het kampioen schap voor Willibrord verkeken is. De Vereniging Kennemerland uit Beverwijk zal met renners als Koen Niesten, zondag nog winnaar in 's-Heerenhoek, Geldermans, De Rui ter en De Nijs ook in de voorste gele deren komen. Een zeer belangrijke kandidaat, zelfs voor de eindzege, lijkt ons de wielerclub „Hoekse Ren ners" uit de Hoekse Waard. D ploeg bezit grootheden als Adrie van Steenselen, Jo ,de Haan, Gerrit van Dienst, Knaap en Verzijl. Van de zuidelijke ploegen zullen vooral „Maastricht" en „Het Zuiden" uit Eindhoven, dat vorig jaar enorm met pech te kampen haa, op de voor grond treden. Het is duidelijk, dat één renner in een ploeg van zes zijn club niet alleen naar de zege kan stu wen. Daarom zijn ploegen ah D.T.S. met toprijder Jaap Brug- genkamp, Ulysses met Gerrit Sohulte, „De Jonge Renner" met Van der Pluym gedoemd met een lagere plaats genoegen te nemen. Als gevaarlijke outsider wordt vooral genoemd het Amsterdamse „Olympia" met Frans Mahn. Joop Captein, Daan de Groot en Klebach. Een ploeg, die ongetwijfeld tot een zege in staat is! START AFDELING ZEELAND Oostburg II versloeg Zeelandia II (90). Ook de zondag-competitie van de afdeling Zeeland van de KNVB is in het afgelopen weekeinde van start gegaan. De grote match in de le klas se A tussen Schoondijke en Lewe- dorpse Boys leverde een geringe ver rassing op, want het werd geen uit slag, die om en nabij een puntenver deling lag. Nee, het werd een forse 14 zege voor Lewedorpse Boys. Robur startte voortreffelijk door het sterker geachte Hoofdplaat met 30 te verslaan, terwijl Domburg het in derdaad niet tot een zege kon bren gen bij Kruiningen (32). Vogelwaar de verrichtte 'n goede prestatie door Walcheren thuis te verslaan (12). NoormannenVolharding '32 werd uitgesteld. In dë eerste klasse B verraadt de uitslag, dat Brouwershaven een moei lijke competitie tegemoet gaat. Deze ploeg verloor namelijk met 93 van Zierikzee II. Renesse gaf zoals wel was te voorzien aan Burgh II geen schijn van kans. Het werd een klin kende overwinning (100). In de reserve le klasse kwam een daverende verrassing uit de bus, want Oostburg II versloeg Zeelandia II, en hoe! 90 werd het voor de Zeeuws-Vlamingen! Hulst II deelde de punten met Vlissingen IV (44), terwijl Zee land Sport III ook niet tot de ze ge kon komen, want Luctor won met 31. In de 2e klasse A ging Biervliet II het best van start. Breskens III werd het slachtoffer: 101. Aardenburg II won van Zuidzande I (43), terwijl Groede juist zegevierde over Retran- chement (21). RCS III won van Noormannen II (31) en Zeeland Sport IV en IJzendijke I deelden de punten (33). De jonge vereniging Patrijzen ging in de 2e klasse B uitstekend van start door met 62 te winnen van Sluiskil. Yerseke n deed goed werk door Kwadendamme te verslaan, ter wijl Rapenburg het hoofd moest bui gen voor Hansweertse Boys (46). Philippine won inderdaad van Corn Boys III (8—2). In de 2e klasse C heeft ook Brou wershaven II het niet tot de zege kunnen brengen: Zierikzee III won met 51. Renesse II won van Zonne-r maire met 42 en dat was een kleine verrassing, terwijl Dreischor II het bij SVOWK niet kon rooien (31). In de 3e klasse A ging Vlissingen V opvallend goed van start door met 17 bij Zuidzande II te winnen. Ook IJzendijke II had een goede start door bij Walcheren II de winst weg te ha len (16). 's-Heer Arendskerke II sloeg Robur II (03). Patrijzen H deed waar men op rekende en ver sloeg. Robur II (03). Patrijzen II steldé wat teleur door "Zeeland Sport V een punt mee te geven (44), ter wijl Lewedorpse Boys II bij Schoon dijke II inderdaad niet kon winnen (3—1). In de 3e klasse B won Koewacht II bij Hontenisse III (25). Sluiskil III verloor van Axel III (57), terwijl Ria W II duidelijk het hoofd moest buigen voor Philippine II (41). Ter- neuzen verrichtte de beste prestatie door Hulst III met 101 te verslaan. Rapenburg II gaf de winst mee aan Steen III (0—3). 19. Vóórdat het dappere op perhoofd der Ebonito's zich had hersteld van de verbazing, veroorzaakt door het koelbloedige op treden van professor Jode- lahiti, had de ijverige ge leerde zijn metgezellen reeds meegetroond. „Ik herinner mij nog van mijn. laatste reis hier heen", zei Kappie, „dat die moerassen ergens Zuid van Oost moeten liggen. Kom mee!" Okki en de professor volgden hem opgewekt, terwijl de Maat mismoedig achteraan sjokte. Vele uren lang trok het viertal zo door het verlaten landschap. De zon was al ondergegaan en in het woud heerste nu een ge heimzinnig half-duister. „We halen de moerassen vandaag niet meer", sprak Kappie tot de professor, „dus we gaan hier bij draaien." HIJ wees naar een open plek voor hen uit. „Daar ligt een ge schikte plaats om te kooi te gaan voor de nacht. Ik voel er ja niets voor om in het hardstlkke don ker dat sakkerse beest tegen te komen!" Terwijl iedereen ijverig hout zocht voor het „Stavast" won toernooi zomeravond voetbal Ter gelegenheid van hef vftftien-ja rig jubileum van het Zomeravond Voetbal te Middelburg werd zaterdag een toernooi gespeeld tussen de vftf clubs uit de zomeravondcompetitie. Na een spannende strftd werd de uit slag als volgt: Stavast zes punten, Blauwwit vijf punten, VSV vftf pun ten, Pingelaars vier punten en Focus één punt. Alle clubs speelden vier wedstrijden, een halve competitie dus. Stavast werd dus winnaar en door een beter doelpuntengemiddelde kwam Blauwwit op de tweede plaats. Tijdens de wedstrijden en ook in dé „Schouwburg" waar de prijsuitreiking was, werd gecollecteerd voor de stich ting „Sport Steunt Zonneveld". De voorzitter van de Z.A.V. kon dan ook een bedrag van 25.82 aan de voorzit ter van de stichting „Sport Steunt Zonneveld", de heer C. J. Westerweel, aanbieden. Tijdens deze dag werden ook de prijzen uitgereikt van de zomeravond competitie. Kampioen „Pingelaars" kreeg voor de vierde maal de wissel beker. De heren Van Hemert, namens „Stavast" en H. de Vries, namens VSV, brachten dank voor het prettige verloop van de competitie aan het be stuur van de Z.A.V. en aan de scheids rechters van de afdeling' Zeeland. Na mens „sport Steunt Zonneveld" bracht de heer Westerweel de dank over en reikte aan de winnaar van het toernooi een herinneringsmedaille uit. 20. „Het m....monster!" gilde de Maat. „Help! Help!!" „Sjnel! In naam der we tenschap voorwaarts!" kreet professor Jodelahitï. De kleine geleerde pakte zijn haringtonnetje op en rende .naar het punt waar het monster zich had ver toond. Kappie en Okki volgden hem zo snel zij konden. De Maat slofte op enige afstand achter hen aan. De zwaarmoedige stuurman bevond zich tussen twee hete vuren. Door de rest te volgen liep hij de kans het monster te ontmoeten en dat zou hun aller einde be tekenen: maar het denk beeld dat hij, alleen ach tergebleven, zou kunnen worden overvallen door de inboorlingen en verwerkt tot wandversiering, lokte hem al evenmin aan. Dus volgde hij de anderen jam merend. kampvuur, werd de stilte van de avond plotseling verbroken door een rauwe kreet. Kappie, Okki en de professor keken verbaasd naar de Maat die, trillend op zijn benen, met wijd-open ogen van ontzetting de verte instaarde. Hun blikken volg den de richting van zijn bevende vinger. Nog net zagen zij hoe de groen-en-geel geschubde rug van een reusachtig dier verdween achter een verre heuvelkam. Dit apparaat en 2 Blauws Gillette mesjea voor maar 1 gulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8