Herstel Ooster- en Sirjansland zal nog dit jaar voltooid zijn MECCANO WALCHEREN Ook JIJ kunt dit bouwen! Avontuur in de Residentie 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1956 REEKS GEBOUWEN KWAM GEREED Plaats voor landbouwindustrie in het uitbreidingsplan Het herstel van Oosterland is dit jaar voltooid! Het diep tussen de bomen verscholen dorp van voor 1953 is nu omgebouwd tot een frisse plaats met brede straten en ruime huizen, waar het ene openbare gebouw na het andere geopend werd en waar het gemeentebestuur nu een uitbreidingsplan heeft ontworpen, met zelfs plaats voor landbouwindustrie. Ook het bijbehorende Sirjansland is niet vergeten. In het komende jaar zal de beplanting van het dorp ter hand worden genomen. Dit dorp krijgt een verenigingsgebouw van rond 45.000 gulden, dat nog dit jaar in gebruik genomen kan worden. Het is een lange reeks officiële openingen in Oosterland, die het tijd vak 19551956 kenmerken. Het be gon bij de prachtige school van Rad- da Barnen, daarna werd de oude ne- derlands hervormde kerk na grondige restauratie in gebruik genomen, de van ouds coöperatief aangelegde be volking kreeg de beschikking over een moderne boerenleenbank, het her vormde verenigingsgebouw opende haar deuren, ir. Stam kwam naar Oosterland om de eerste steen te leggen voor een reeks woningen en als sluitstuk van dit alles kreeg hot dorp van de Goodse adoptie-gemeen ten het fraaiste raadhuis van het ei land. Het gemeentebestuur onder lei ding van burgemeester S. W. A. Lau- rense begreep echter dat er nog veel te doen zou zijn, eer het dorp zo als de bewoners zelfs zeggen „het „Wassenaar" van Duiveland kon wor den. Hoewel er in de strikte zin van het woord geen woningnood meer is, bestaat er nog steeds een waehtlijstje en om ook deze trouwlustigen een ei gen huis te geven, heeft men een plan ontworpen om nog een tiental wonin gen te zetten, die een gelijk aantal krotten zullen vervangen. In aanbouw is nog een brandweer garage voor de neveltankwagen en in Sirjansland komt binnenkort een zelfde ruimte klaar voor de baby spuit, met annex een opslagplaats van de B.B. V erenigingsgebouw. Naast de wens van een rïoolzuive- ringsinstallatie, die by een voltooid bestratings- en rioleringsplan past, is er nog maar één gebouw dat herstel behoeft, n.l. de gemeentelijke confe rentiezaal tussen de toren en de kerk. Biljarters van A.L.M. behaalden fraai succes De biljartvereniging A.L.M. uit Middelburg, die deze zomer met de heren J. C. Gabriëlse. Jac. Schonis, D. Klop en Jac. Gabriëlse deelnam aan het nederlaagtoernooi van de biljartvereniging H.G.L, uit Tilburg, die dit toernooi organiseerde ter ge legenheid van haar eerste lustrum, heeft in haar klas de eerste prijs be haald! Door in de laatste wedstrijd tegen H.G.L. met een verschil van 93 caramboles op een totaal van 235 te zegevieren, lieten de Middelburgers alle andere 21 verenigingen in hun klas achter zich. Voor deze ongetwijfeld fraaie pres tatie mochten de hoofdstedelingen bij 'n tijdens de zondag gehouden prijsuitreiking in Tilburg 'n beker in ontvangst nemen. De biljartvereni ging A.B.C., eveneens uit Middelburg die ook aan dit toernooi deelnam, eindigde op de 10e plaats en ont ving hierdoor een medaille. De Zeeu wen spreken dus ook op biljartge- bied een woordje mee buiten de grenzen. Gehoopt wordt dat volgend jaar een mogelijkheid gevonden wordt dit ver enigingsgebouw op deze typische plaats onder de enige Friese zadel daktoren in Zeeland, geheel te ver nieuwen. Sirjansland krijgt binnen twee maanden een compleet ingericht ver- enigingscentnim dat rond 45.000 gul den heeft gekost. Wanneer er niets tussen komt, zal Oosterland dus voor het „seizoen" 1957-1958 de beschik king hebben over twee nieuwe ver enigingsgebouwen. Van groot belang voor de beide dorpskernen is het uit breidingsplan, dat weliswaar nu nog in de bureaula van de burgemeester ligt, maar dat binnen tien jaar gerea liseerd moet zijn. Aansluitend op de burgemeester Van der Havestraat komt er vanaf de Molenweg een nieu we straatweg naar het uitbreidings gedeelte. Hier is plaats gemaakt voor de eventuele bouw van landbouwbe drijven, zoals uiensorteerplaatsen, aardappelopslag en verdere kleine industrieën in het belang van de agrarische bevolking. In dezelfde sector is van belang de verplaatsing door de dienst Herver kaveling van boerderijen uit het dorp zelf, naar buiten. Afgezien van de om standigheid dat overal in Nederland eenzelfde politiek van verplaatsing gevolgd wordt, heeft de herverkave ling hiermee een dienst bewezen aan het dorp dat fraaier wordt en aan de betrokken eigenaar, die buiten de dorpskern meer ruimte en vrijheid krijgt. Hoewel de herbouw van Ooster- en Sirjansland dit jaar dus voltooid zal zijn, staan er nog vele verbeteringen voor de toekomst op het programma en wanneer de lanen en tuinen de „voorrampse" bloei herkregen zullen hebben, zal het dorp de oude naam „tuin van Duiveland" weer waardig zyn! Middelburg Stichting voortgezet economisch onderwijs Zoals reeds bekend heeft de ge meenteraad van Middelburg het be sluit genomen tot de oprichting van een stichting voor voortgezet econo misch onderwys te Middelburg. Het bestuur der stichting is er in ge slaagd om een staf van voor de ver schillende examenvakken bevoegde en gespecialiseerde docenten aan te trekken, waardoor met het oog op de exameneisen een verantwoord niveau der opleiding is gewaarborgd. De geografische gesteldheid van Zeeland heeft tot gevolg, dat het vol gen van dergelijke cursussen voor de meeste deelnemers relatief veel tijd en geld kost. Met voldoening consta teert de stichting, dat de bedrijven, uitgaande van de goede gedachte, dat de studie van haar personeelsle den ook van waarde is voor het be drijf, door geldelijke tegemoetkomin gen deze studie financieel mogelijk nelpen maken. Daarnaast zal de mo gelijkheid tot het volgen van de cur sussen voor gegadigden uit bepaalde delen van Zeeland slechts mogelijk zyn, indien hun werkgevers bereid zijn om tot het verlenen van enige faciliteiten met betrekking tot de werktijd over te gaan. De stichting vertrouwt echter, dat de hiervoor noodzakelijke medewerking van werkgeverszijde zal worden verleend. Houfvoorlichfingsavond Donderdagavond 4'oktober a.s. te acht uur wordt in het Schut tershof te Middelburg een houtvoorlichtings avond gehouden, uitgaande van het houtvoorldchtingsanstituut te Amster dam en de plaatselijke houthandel en -industrie. Het programma vermeldt een lezing door de heer John. H. Ter Laak uit Amsterdam, houtdeskundi- ge, over „Hout in de woningbouw", de vertoning van enkele films en een tentoonstelling. 's-Middags om twee uur wordt een speciaal programma voor de scholieren gegeven. Cursus over Rembrandt Uitgaande van de Z.V.U. zal me vrouw J. V. C. BakkerHefting, voormalig directrice van de gemeen telijke musea te Den Haag, in Mid delburg twee cursusavonden verzor gen over de schilder Rembrandt. De eerste avond is vastgesteld op wij dag 28 september om acht uur, waarop de jeugd, leertijd, eerste grote periode tot aan de nachtwacht behandeld zal worden en de tweede avond is op. wij dag 12 oktober, eveneens om acht uur, waarop mevrouw Bakker de bloei, geestelijke ontplooiing, moeilijkheden, zelfverdieping en het einde van de schilder zal behandelen. Beide avon den worden gegeven in hotel „De Burg." Contactavond Kinder- evangelisatiegenootschap Het Internationaal kinder-evange- lisatiegenootschap in Nederland houdt op maandag 1 oktober a.s. 's avonds te 7.30 uur, een contact avond in het C.J.M.V. gebouw te Middelburg. Deze avond wordt belegd in ver band met een eventueel te geven trainingscursus voor kinderwerkers. Hierbij wordt gedacht aan allen, die met het kind en evangelie in aanra king komen, zoals leiders en leid sters van de diverse jongens- en meisjesverenigingen, zondagschool leiders etc. maar óók huismoeders. De leiding berust by de heer H. van Brummelen, directeur van dit ge nootschap in Nederland. Zo op deze avond zal blijken, dat er voldoende belangstelling bestaat, zal worden overgegaan tot deze cursus. Het Internationaal kinder-evange-, lisatiegenootschap is een organisatie die in meer dan 70 landen werkzaam is met het doel om, in samenwer king met alle orthodoxe kerk- en zendingsgenootschappen, de kinderen al jong tot Jezus Christus te leiden en in Hem op te bouwen. Vlissingen Jongen stak plotseling de rijweg over. Zondagmiddag is op de Nieuwe Vlissingse Weg, ter hoogte van het gemeentelijk compostbedrijf een Rot terdams automobilist uit de koers feraakt, toen een jongen uit Middel- uxg, zekere A., met zijn-fiets plotse ling de rijweg overstak. De aütomobi. list wist de wielrijder te ontwijken, maar kwam daarbij in botsing met de omheining ter plaatse. De auto werd ernstig beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Vrouwengroep P. v. d. A. De vrouwengroep van de afdeling Vlissingen van de P.v.d.A. hield een vergadering ter bespreking van haar werk in het komende winterseizoen. De presidente, me wouw A. de PriesterGubbels, deelde mee, dat de jaarlijkse wouwendag dit jaar op 6 noverber in het Concertgebouw ge houden zal worden. Mewouw dr. R. de Bruijn-Ouboter zal op deze dag spreken. Ook zullen er weer verschil lende leesgroepen gehouden worden. Na de samenzang hield de'heer M. J. van Poelje een praatje over de kabi netscrisis. President Rooseveltlaan afgesloten. In verband met werkzaamheden zal de President Rooseveltlaan te Vlis singen tussen de Beatrixlaan en de Baskenburgseweg vanaf 26 septem ber tot en met 3 oktober afgesloten worden voor alle verkeer. Deze watermolen is nog maar één van de honderden werkende modellen, welke je kunl bouwen met Meccano. Met de kleinste doos begin je reeds een hele serie werktuigbouw kundige konstrukties te maken, ieder model is boeiend en natuurgetrouw. Je leert terwijl je bouwt, en al lerende bouw je steeds beter en beter. Je groeit op met Meccano, omdat je steeds nieuwe onderdelen aan je uitrusting toevoegt, tandwielen, wielen, hoekbalken, strip pen enz. Je past je zeil aan. Je konstrueert. Je. bent een echte werktuigbouwkundige! HET SPEELGOED DAT MEEGROEIT Vervaardigd in Engeland door Meccano Ltd. r NodorlandHAUSEMANN 8. H'ÖTTE N.V Ami Trappenhuis voor Canadese ambassade Op 18 mei van dit jaar verzocht een Rotterdams aannemersbedrijf de „Eerste Zeeuwse Trappenfaibriek" in de Paardenstraat te Vlissingen een vijfdelig trappenhuis te vervaardigen voor de nieuwe Canadese ambassade in Den Haag. De eigenaar van deze Vlissingse fabriek, de heer A. Bos, werkt met drie personeelsleden aan dit trappenhuis, dat ontworpen werd door de Franse architect Grandpierre- Polak. Drie van de vijf trappen, die van blank eiken worden vervaardigd, zijn reeds naar Den Haag vervoerd. Het geheel wordt praktisch volledig met de hand gefabriceerd. Serooskerke (W) Raad vergadert. De gemeenteraad van Serooskerke (W.) komt vrijdag 28 september a.s. des middags om half vier in vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel om een subsidie van 0.05 per inwoner per jaar toe te kennen aan de stichting' „Zeeuws Stu diefonds". Ook de herbenoeming van de leden der adviescommissie ingevol ge art. 8 van de woonruimtewet komt ter sprake. B. en W. willen een verho ging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds aanvragen. Sint Ldurens Voorstellen aan de raad De gemeenteraad van Sint-Lau- rens komt donderdag a.s. des namid dags om vier uur in vergadering bij een. De agenda vermeldt onder meer het voorstel tot het aanvragen van een subjectieve verhoging van de al gemene uitkering, een voorstel om in principe te besluiten de nettokosten voor leerlingen uit de gemeente, die de cursus kleuterleidster aan de Rijkskweekschool te Middelburg be zoeken, bij wijze van subsidie aan de gemeente Middelburg te betalen, en een voorstel met betrekking tot een aanvraag om subsidie door de stichting „Zeeuws Studiefonds". Voorts, stellen B. en W. voor om de leden van de commissie Woon ruimtewet te herbenoemen, over te gaan tot verkoop van diverse perce len bouwgrond en de gemeentereke ning 1955 voorlopig vast te stellen. Ook zal de gemeenterekening 1957 aangeboden worden. Koudekerke Collecten De collecte voor D.E.L. en I.P.S. heeft in Koudekerke f 156,56 opge bracht. Officiële pubhkaties MIDDELBURG. WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij raadsbesluit van 4 september 195G het bepaalde in arti kel 11 bis van de Algemene Politiever ordening is gewijzigd. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben hieromtrent bericht van ontvangst gezonden op 11 september 195G, no. 3377/283, 3e afd. Bedoelde wijziging ligt vanaf heden ge durende drie maanden ter inzage ter gemeente-secretarie (kamer 14). Middelburg. 24 september 1956. ZeelandiaBiervliet 13. Hoewel Zeelandia technisch beter speelde dan de thuisclub moesten de hoofdstedelingen met 3-1 het onder spit delven. Door hun stug en enthou siast spel verdiende Biervliet deze overwinning zeker. Het sterk ver jongde Zeedandia torinde vrijwel ge durende de gehele le helft tegen de Biervliets-veste op, maar de afwer king der aanvallen bleef, mede door wat onfortuin, achterwege. Boven dien had de Biervliet-doelmaii een werkzaam aandeel in het uitblijven van Zeelandia-doelpunten. By een Biervliet uitval kon Jan Krarnet zijn was er gespeeld toen Meyer met een fraai doelpunt de voorsprong ver grootte en 5 minuten later werd het door een strafschop zelfs 3-0. Een verwoed Zeelandia-slotoffemsief re sulteerde in een fraai doelpunt van Ko van Iren, maar verder kwam men niet. De jeugdige Zeelandianen lieten vaak goed spel zien, maar ze zullen de nodige hardheid moeten kweken om tegen clubs als deze harde, maar sportieve Biervliet-ploeg, succes te kunnen boeken. Toelatingsexamen R.L.W.S. Na voortgezet examen zijn tot de le klasse der Rijkslandbouwwinter- school te Goes toegelaten de heren F. M. C. Dominicus te Wemeldinge en J. S. Janse te Heinkenszand. Burgerlijke Stand MIDDELBURG Bevallen: A, M. Llndenberg—Roose, z.; J. Oreel—Verhage, z.; M. Versluijs—Kole, z.;P. Lenselink—Kruijsse, z.; P. Maljaars Qulst, d.; W. L. WattelCoppoolse, z.; J. Llndenberg—Jongkamp, d.; W.« den Hollander—Pleijte, d.; C. van 't Verlaat— Swets, d. Ondertrouwd:. L, w. Boon 27 Jr. en R. Zwerus, 29 jr.: C. P. de Keijzer 30 jr. en C. Gel jon 25 jr.; G. Poppe 25 jr. en A. C. Marinlssen 22 Jr. Getrouwd: H. Best 26 jr. en I. Ver hage 22 jr.; J.-J. Zonnevljlle 28 jr. en E. Willeboordse 24 Jr.; L. A. Koole 23 jr. en W. L- Meeuwsen 19 jr. Overleden: J. van Leerzem 82 Jr. e.v. P. Sturm. P. Bustraan 79 jr. wed. van A. Breel. P. W. Duburg 71 jr. Zeeland SportR.C.S. 12 RCS heeft op een veel steadier Zee land Sport een onverdiende 2-1 over winning behaald, Meer dan drie kwart van de wedstrijd had Zeeland Sport het beste van het spel. De eer ste aanvallen waxen voor RCS en na 3 minuten kreeg een der RCS-aanval- lers een goede kans, die door de ver dediging van Zeeland Sport werd af geslagen. In de 7e minuut volgde een goede combinatie tussen Dunnes en Leijnse, de bal werd hard op doel ge schoten, echter keurig door doelman Beun gestopt. Na 20 minuten speelde Ritico te hard op zijn doelman terug en de baj vloog onhoudbaar langs doelman Florusse in de touwen (1-0). RCS ondernam enige tegenaanvallen, echter zonder succes. In de 35e mi nuut omspeelde Klopmey'er enige achterspelers, maar schoot tegen de RCS-spil aan. De terugspringende bal werd ineens door Klopmeijer inge schoten, maar de scheidsrechter con stateerde buitenspel. In de tweede helft bezette Leijnse de midvoor plaats, maar in die perio de speelde de RCS-spil De Kraker een uitmuntende partij, zodat Leijnse wei nig kans kreeg. Toch bleef het doel onder druk staan en Jansen, Klop meijer en Leijnse kregen kansen om Zeeland Sport aan de, puntjes te hel pen. In dè 43e minuut was het de RCS linksbuiten Rosevelt, die uit een uitval doelman Florusse het nakijken gaf. Even voor het einde bracht De Kraker midivoor Leijnse ten val. Da toegestane strafschop werd door Leynse ingeschoten 1-2. Ongeval. Vrijdagmiddag raakte de machinist de heer P. Leendertse te Kamperland bij het dorsen met de combine met zijn hand in één der draaiende onder delen, met het gevolg dat hij zyn vin gers zodanig verwondde, dat hij door dokter V. 't Hart behandeld moest worden. Hierna kon hij naar huis te rugkeren. Fantastische dames- en herenzakdoeken in fraaie plastic doosverpakking in 3 kwaliteiten FEUILLETON door TJEÉRD ADEMA 100 Haar moeder was een Zweedse, die Astrids vader op een van zyn buiten landse reizen had leren kennen. Zy had zich in verloop der jaren volko men met de mentaliteit der Hollan ders vertrouwd gemaakt en hun taal bijna zonder hoorbare fouten leren spreken. Ingeborg was naar haar jong gestorven zuster genoemd. As- trid naar haar moeder. Een zoon had naar zijn vader moeten heten, maar Ingeborg was na de middelbare meisjesschool te hebben doorlopen, als typiste op Buitenlandse Zaken gekomen, vanwaar zij spoedig naar een gezantschap verplaatst was. waar zy, door haar helder verstand, haar plichtsbetrachting en betrouw baarheid binnen weinige jaren een der meest gewaardeerde secretares sen was geworden. Het war Steensma niet duidelijk in hoeverre haar verhouding tot jonk heer Van Waardenburg uitsluitend op ambtelyk-vriendschappelijk contact dan, van haar zijde, ook op diepere fevoelens berustte. Hij begreep dat ij geen reden en geen recht had daar naar te informeren. Astrid de Leeuw was bijzonder mu zikaal. Zij speelde zeer verdienstelijk viool en werkte als dilettante mee aan het Haagse Symphonie-orkest, dat haar als een zijner beste krachten waardeerde. 's Avonds naaide zy meermalen haar geliefd instrument te voorschijn en Steensma betreurde van ganser harte de in jeugdige onbezonnenheid verknoeide uren, toen hij nog in het ouderlijk huis naast meneer Springs op het twee-persoons piano-krukje zat en meer aan zijn aquarium en aan een pas verslonden jongensboek dacht dan aan de praktijk en de theorie der muziek, waarin als een der eerste axioma's wordt aangenomen, dat mol len geen kruizen zijn en slechts een tuinman er anders over mag denken Hy trachtte zijn verstijfde vingers los te maken door ijverig toonladders te studeren, maar hield er na enige dagen moedeloos mee op. Het had geen raison meer, het moest een muzikale moeder en een nog muzikaler dochter natuurlijk ge weldig vervelen en het kon bovendien nodeloos de aandacht trekken van nieuwsgierige buren, die hem wel te horen, maar nimmer te zien kregen. 's Avonds als het donker was, waagde hij zich in de grote achter tuin en genoot van het buiten zijn. Het meisje hield hem in de regel gezel schap en wanneer het niet te koud was, zetten zij zich op de grote tuin bank onder de eik, waarvan de reeds bruin en geel geworden bladeren elke mooie middag gloeiden in de gouden zonnestralen, welker licht zij doorzeef den. Hij vertelde haar 's avonds van zyn jeugd en zijn idealen en zij luisterde zwijgend. Hij verheelde niet, dat zijn gevaarlijke missie hem een klein ver mogen had opgebracht en sprak de hoop uit. dat hy binnen afzienbare tijd een goed gesalarieerde betrekking op een scheepswerf zou vinden. Hy verhaalde haar, dat zijn vrien den hem naar de trein gebracht had den en dat zij op Storm na allen dachten, dat hij in Parijs zat. Hij zou hen in die gedachte laten en binnenkort met een D-trein aan het Haagse station arriveren. Tevoren moest hij zijn taak natuurlijk vervuld hebben en de gedachte aan alle moei lijkheden en gevaren, welke daaraan nog verbonden konden zyn, deden hem een ogenblik in een somber zwy- gen vervallen. Het meisje sprak hem moed in. Hy zou wel zien, dat alles veel gemakke lijker ging dan hfl het zich voorstelde, al kende zij dan ook niet precies de opdracht, welke hy had uit te voeren en de man, die hy persoonlijk zou moeten spreken. Hij had haar verteld, dat hy een te legram verwachtte. Hij had aan Storm geschreven en zijn verandering van adres bekend gemaakt zonder natuurlijk zyn naam op de achterzijde van de getypte enve loppe te vermelden. Het telegram zou aan de heer Marcusse geadresseerd worden en juffrouw Boenders was daarvan op de hoogte en had strenge orders het na ontvangst direct aan hem te overhandigen. Op een mooie, bijna windstille herfstavond, toen zij samen op de bank zaten, had Astrid herinneringen opgehaald. In een onweerstaanbaar verlangen had hij zijn arm om haar schouders gelegd en het meisje was doodstil blijven zitten. Zij had midden in een verhaal uit haar schooltijd plot seling gezwegen, een gevoel van on uitsprekelijk geluk doorstroomde haar. Hij voelde hoe zij een moment onder zijn hand beefde en vóór beiden het zich bewust waren, hadden hun lippen elkaar gevonden. „Astrid?" vroeg hij fluisterend, „isis het werkelijk waar?" „Ik hield al van je", zei ze, „toen ik je daar zag, in dat sombere gerechts gebouw. Weet je wel, dat ik toen al „Ja", zei hij, „toen heb ik het in ie ogen gelezen. Astrid, liefste, wat zul len we beginnen Het meisje legde haar wang tegen de zijne. „Laten we nog een ogenblik zo blijven zitten", zei ze zacht, „en laten we dan naar binnen gaan. Ik geloof niet, dat het voor moeder zo'n grote verrassing zal zijn". Gearmd kwamen zij door de tuin deur de kamer in en zagen mevrouw De Leeuw met een handwerkje bjj de schemerlamp zitten. I „Astrid", zei ze opkijkend, „wordt het geen tijd om het grote licht Zy voleindigde de zin niet en keek een ogenblik verbaasd naar twee stra lende jonge gezichten. „Moeder", legde Astrid uit, „ik benwij zijn Mevrouw De Leeuw stond op. „Zeg maar niets meer meisje", zei ze. „Ik begrijp het zo ook wel". Zij kuste haar dochter en drukte Steensma hartelijk beide handen. „Ik geloof, meneer Steensma „Neen, neen", zei hij lachend, „ik heet Jelle, mevrouw". Mevrouw De Leeuw glimlachte, „Ik geloof, Jelie", zei ze, dat Astrid een uitstekende keus heeft gedaan". „De mijne was veel beter, me vrouw", antwoordde Steensma, de arm van het blozende meisje vaster tegen zich aandrukkend. „Jelle, jongen", zei mevrouw De Leeuw aangedaan, „wees goed voor haar. Zij verdient in alle opzichten gelukkig te worden". Die avond was er iets feestelijks in den huize De Leeuw, hoewel dat, met het oog op het overlijden van Inge borg, een volkomen intiem karakter moest dragen. Het jonge paar bracht een officieu ze visite in de keuken om persoonlijk juffrouw Boenders met de veranderde 'stand van zaken op de hoogte te stel len en juffrouw Boenders droogde haar natte knuisten uitvoerig aan een keukenschort af en drukte daarna „met hartelijke deelneming" de han den van het stralende meisje en van de knappe jonge man, wien ze reeds dadelijk een plaatsje in haar nog ai- tyd niet verloren hart had gegeven. Er werd uit de kelder een fles wijn opgediept en juffrouw Boenders kwam na een avondlijke strooptocht door de stad met twee dozen gebakjes en een mokkataartje thuis. By het licht van de grote schemer lamp hief Jelle Steensma zyn glas en dronk op het welzijn van moeder en dochter en op de behouden vaart van het toekomstige huwelijksbootje, dat zijns inziens slechts door rustige en veilige wateren zou kunnen varen. En allen dachten zij daarbij een ogenblik met weemoed aan Ingeborg, de jonge vrouw, die de oorzaak was geweest, dat de thans verloofden elkaar in dit huis hadden leren ken nen. „Astrid", vroeg hij later op de avond, „hoe komt het, dat je ogen zo blauw zijn?" „Omdat mijn moeder dezelfde ogen had", legde mevrouw De Leeuw uit. „Dat is een kwestie van erfelijkheid." „Hé nee", zei Astrid, „niet zo prozaïsch, moeder. Ik zal het je uit leggen Jelle, het komt omdat het blauw van de hemel er in weerkaatst wordt." „Het blauw van de zonnige he mel", zei hij nadenkend. „Het blauw is in je ogen gebleven, de zonne stralen' zijn doorgegaan naar je klei ne hartje. Ik kan nog altijd niet be grijpen, hoe zo'n mooi meisje als jij zin' kan hebben in een man, die (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4