Raad Middelburg besliste nog niet over brandverzekeringsbelasting beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! EE3323KS ifvin Zeeuwse Almanak GEREFORMEERDE VROUWEN TE GOES OP T00GDAG BIJEEN EEN ZILVEREN JUBILEUM IN RAAD VAN WEMELDINGE IN TERNEUZEN IS BELGISCHE TEGELFABRIEK IN AANBOUW Agenda 2 PROVINCIALE '6 JS a O Vt it O O b ii i A VVOii-WdDAó lb oEi'lLMDEK J.ÖOÖ AANGEHOUDEN TOT MAANDAG 8 OKTOBER Hoofdstedelingen betalen veel lagere belasting dan andere gemeentenaren EEN BESLISSING OVER DE Iieffin g van een brandverzekeringsbelas ting:, de bouw van de brandweergarage en de aanschaffing van nieuw brand weermateriaal, de drie voornaamste punten van de agenda, die de Middel burgse gemeenteraad dinsdagmiddag kreeg te verwerken, ls nog niet geval len! Unaniem brachten de raadsleden tydens langdurige discussies over deze punten naar voren, dat zy er niet van op de hoogte waren, dat de hoofdste- deilngen een belangrijk lagere belasting betalen dan de Inwoners van andere middelgrote steden. Dit laatste betoogde burgemeester mr. dr. N. Bolkesteln tijdens het debat. De raadsleden wensten nu deze punten dertien dagen tot de volgende raadszitting aan te houden, zodat zij in de gelegenheid ge steld werden om zich te beraden over de argumenten van B. en W. Uitdruk kelijk wilde mr. Bolkesteln echter vastgesteld zien, dat de drie punten als één geheel dienden beschouwd te worden, daar het college de brandverzeke- rlngsbelasting Ingevoerd wil zien ter dekking van de kapltaalslasten, ver bonden aan de aanschaffing van het brandweermateriaal en van de hogere kapltaalslasten voor de brandweergarage. Voorts ging de raad er mee ak koord, dat deze kwesties niet naar de begroting 1957 overgebracht zouden worden. Maandagmiddag 8 oktober om twee uur zullen nu deze drie punten als één ge heel nogmaals aan de orde ko men. Nadat mr. Bolkesteln tijdens een besloten vergadering een toelichting gegeven had op de heffing van de brandverzekeringsbelasting, wees hij er na de heropening op, dat deze be lasting van rond 27.000 voldoende geacht mag worden om de hogere ka pltaalslasten voor 't materiaal en de garage te dekken. Als belangrijk ar gument voerde de burgemeester voorts aan, dat Ged, Staten in een brief als eis gesteld hadden, dat de gemeente een riool- en een straatbe- lasting moet hebben. Een straatbelas ting is ingevoerd, maar de minieme meerdere opbrengst hiervan is niet voldoende om de ontbrekende rioolbe lasting te compenseren. In het ontbre ken van een rioolbelasting kan echter worden voorzien. Belastingen omhoog Mr. Bolkesteln betoogde vervolgens, dat Middelburg 75.000 te weinig op brengt en dat met het invoeren van brandverzekeringsbelasting en het overschot van de sfcraatbelastlng de gemeente nog onder de norm blijft. „Wij zullen daarom met de belastin gen omhoog moeten", aldus de burge- >r, die geloofde, dat het In geen enkel opzicht, te verdedigen is de in woners minder belasting te laten be talen, zodat de rest maar uit het ge meentefonds moet worden geput. De ze voorgestelde belasting is niet alleen voor een goede brandweer, maar dient tevens om een hogere rijksnltkerlng te verkrijgen. Daarna kregen de raadsleden gele genheid om hun visie op de drie voor stellen te geven, waarop mr. Bolke- stein*in soms waarschuwende bewoor dingen het standpunt van B. en W. verdedigde. Als eerste sprak de heer I. van Loo (p.v.d.a.) er zijn verwondering over uit, dat de brandweergarage aanbe steed zal moeten worden bij de Haag se firma Boele en Van Eesteren. „Ook in Middelburg zijn er aannemers, die dit werk kunnen uitvoeren", zei de heer Van Loo, die er verder op wees, dat de Waicherse aannemers in deze zeer teleurgesteld zijn. Als men voort gaat met het geven van bouwopdrach ten buiten de provincie, dan komt het er volgens spreker op neer, dat deze firma's de bouwarbeiders by de Wai cherse patroons weghalen. „Het belastinggebied is uiterst beperkt en al dermate afgegraasd, dat het geen aanbeveling verdient om de toch al grote druk op de bur gerij te vergroten". Deze zinsnede haalde de heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.) aan uit de geleidebrief voor de begroting 1957. Hij kon deze opmerking .moeilijk rijmen met het invoeren van een brand- verzekeringsbelasting. Verder betoogde deze spreker, dat de commissie van financiën van me ning is, dat het onjuist zou zijn de eigenaren aan te spreken. Hij ver klaarde daarom zijn stem niet aan het voorstel te zullen geven. Dan wilde de heer Hubregtse nog liever een riool belasting. Tussenvoorstel Vervolgens diende de heer L. A. Schenk (v.v.d.) een voorstel van orde ln om de agendapunten inzake garage en materiaal aan de orde te stellen. Er ontspon zich een discussie van elkaar snel opvolgende vragen en antwoor den, waarbij de burgemeester op een beslissing aandrong, maar de raad weigerde. Men wilde de zaak uitplui zen teneinde overhaaste besluiten te voorkomen. „We hebben aan Ged. Staten mee gedeeld, dat we 27.000 met de belas ting opbrengen, waarvan 18.000 voor het materiaal. Daardoor hebben we kans dat dit college deze gang van zaken goedkeurt. Brengen we het voorstel over naar de begroting van 1957, met een tekort van 3*4 ton, dan gebeurt dit zeker niet, aldus de bur gemeester. De heer Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) wilde niet via een brandverzekerings- belasting een oplossing zoeken voör materiaal en garage. Hij was het ove rigens met het voorstel van de heer Schenk ééns. Mr. Bolkestein: „Een verhoging voor de garage is, als het moet, wel te verkrijgen, maar dan komt er geen materiaal Volgens de heer M. Wattel (a.r.) was er destijds betoogd, dat er een VAN TOT Er worden de laatste jaren overal in Zeeland pogingen in het. werk ge steld om de vogelstand op te voeren. Zo zijn er ook enkele reservaten bij gekomen. Oosterland op Schouwen- Duiveland bezit reeds lang een vogel reservaat, maar daar heeft men nu een eendenkooi de „Aanwas". De zer dagen is er in de „Aanwas" een ooievaarsnest verrezen. Het werd evenwel door men senhanden gebouwd met de be doeling Vadertje Langbeen by zijn huisvestingsprobleem een handje te helpen. Want de ooievaar dreigt als broedvogel i\ ons land uit te sterven De mening, die bij sommigen bestaat, als zou deze nestplaatsing verband houden met het feit, dat onlangs in Zierikzee ooievaars zijn gesignaleerd is onjuist. Dit waren Deense exem plaren, die op hun tocht naar het zuiden uitrustten. VADER De man was vader geworden en liij was cr zoals vele mannen vaak zijn een weinig van onder steboven. Dat werd vooral duidelijk, toen h{j voor de ambtenaar van de burgerlij ke stand in Middelburg verscheen om de geboorte van het kind, een dochter, aan te geven. H\j was de naam vergeten. „Gaat U maar even terug", sprak de ambtenaar gemoedelijk. „Uw vrouw weet het vast nog wel!" Daar twijfelde de nieuwbakken va der ook niet aan, maarhij miste de moed om voor moeder de vrouw te verschijnen met de mededeling, dat hij de naam van hun dochtertje vergeten had... Hy vond er wat anders op. Listiglijk stelde hy zich in ver binding met de drukkerij, waar de kaartjes voor de blijde gebeurtenis gedrukt werden. Daar konden ze hem alle gewenste inlichtingen over namen en toenamen van z'n doch ter vlot verstrekken, waarna de man opgewekt naar de burgerlijke stand terugkeerde.... GEEN BLETENNETTEN In Bruinisse zal men het dit jaar tijdens de suikerbietencampagne waarschijnlijk zonder de hulp van netten en een dragline moeten stel len. Dit idee was door de betrokken aandeelhouders goedgekeurd, maar er schijnt een kink in de kabel te zijn gekomen. De bieten voor de fabriek m Dinteloord zullen dus op een ande re wijze gelost moeten worden. De campagne begint 7 oktober, dat is on geveer een week later dan normaal. DELTA-PERIKELEN. In Bruinisse vertoeft momenteel prof. dr. J. F. Haccoü, directeur-se cretaris van de stichting Economisch Onderzoek van de Amsterdamse uni versiteit. Hij is vergezeld van der tien studenten, die behulpzaam zullen zjjn bij het invullen van enquêtefor mulieren. De Commissie van Dertien, die namens de visserswereld ageert- tegen het Deltaplan, stelt namelijk een onderzoek in naar de mogelijke economische nadelen, die voor de middenstand, die niet rechtstreeks bij de mosselvisserij en de oestercul tuur betrokken is, zullen volgen, wan neer deze culturen uit de Zeeuwse stromen zouden moeten verdwijnen. ALBINO Reeds eerder werd in deze rubriek melding gemaakt van kleurafwijkin gen in de dierenwereld. In Rilland werden bijvoorbeeld enige tijd gele den witte mussen gevonden, albino's dus (als de dieren tenminste met ro de oogjes behept zijn!). Uit Middel burg bereikte ons nu het bericht, dat daar in de Spuistraat reeds geruime tijd een witte vleermuis rondvliegt. Het diertje werd werd er vorige jaar ook al gesignaleerd. (Advertentie) Weg met onhandige llkdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Llkdooramiddel van f. 1.36 bespaart onnoemelijk veel ellende. (602) Het vlakke land van Hchou- s wen, na de ramp een grote M boomloze vlakte, krijgt rond- om Scharendijke 'n beter aan- zicht door de toren van de ne- M derlands hervormde kerk, die in het dorp domineert. Oor spronkelijk stond de kerk bi' Eikerzee, maar de verplaat- M sing van de dorpskern na de evacuatie deed de lcerlceraad besluiten het nieuwe bedehuis M te verplaatsen naar Scharen- dyke. 1 (FOTO P.Z.C.) liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini' Aanbesteding Maandagmorgen werd te Krabben- dyke de bouw van een dubbele wo ning aanbesteed. Inschrijvers waren: ?ébr. Molhoek f 34.363; Joh. v. Strien 34.900; W. Dronkers f 35.000; W. M. v. Doorn f 35.960. Voor 'n sterk zenuwgestel is besloten te bouwen. „Laten we dan bouwen, dan is er in elk geval een be stemming voor het materiaal, hoewel dit blijkens de stukken is verouderd". De heer Wattel merkte op het „stom" te vinden, dat B. en W. nu pas ver klaarden, dat het materiaal verouderd is. Debatingclub De burgemeester: „Wat heb ik aan een dergelijk betoog, zitten we hier als een debatingclub of als raad?" Mr. Bolkestein merkte vervolgens op, dat belde kwesties zeker een jaar uitge steld worden, als men ze naar de be groting 1957 zou overbrengen. In 1956 kan het nog wel voor elkaar komen, betoogde de burgemeester, „maar thans rust de volle verantwoordelijk heid op de raad". Tenslotte stelde de heer J. S. Hoek (a.r.) voor om de zaak twee weken uit te stellen. „Die veertien dagen zul len de bouw toch niet onmogelijk ma ken", merkte de heer Hoek op. Mr. Bolkestein hield vol: „Bewijst U nu eens, dat Middelburg een belang rijk lagere belasting moet hebben." „De raad kent dit aspect thans voor het eerst", repliceerde de heer W. P. J. Baars. Langzaam ebde de discussie weg, doch de raadsleden bleven onver zettelijk. GEEN BONDSDAG IN ZEELAND Inleidingen over kunst en opvoeding Enkele honderden vrouwen van de Gereformeerde Vrouwenverenigingen in Zeeland hielden dinsdag in de grote zaal van „De Prins van Oranje" te Goes hun jaarlijkse provinciale dag. Een met zorg samengesteld programma, verdeeld in een morgen- en een mlddagbiJeenkomst, heeft de vrouwen, die hun gelederen versterkt zagen door het toetreden van de verenigingen van Borssele, Scharendijke, Vllssln- gen en Westkapelle, een geslaagde dag bezorgd. Het tijdens de rondvraag naar voren gebrachte voorstel van het hoofdbe stuur, om volgend jaar de landelijke bondsdag in Zeeland te houden, moest in verband met te verwachten grote moeiiykheden wat betreft organisatie en logies helaas worden afgewezen. De presidente, mevrouw Èlshout Van der Ros heette allen hartehjk wel kom, in het byzonder de afgevaardig den van de N.C.V.B. en de Geref. Man- nenverenigingen, waarna twee leden van de afd. Westkapelle met enkele liedjes een boerengroet uit Walcheren overbrachten. „Als we het maar. zien"," was de ti tel van de toespraak die mevrouw C. de GoedeMom te. Gramsbergen ver volgens hield. Met als uitgangspunt het gedicht „Herschepping" van Okke Jager constateerde spr., dat de mens een scheppend en genietend vermogen bezit, hem geschonken door God. Hij heeft behoefte aan schoonheid, en daarom moet hy met geopende ogen door het leven gaan, aldus mevr. De Goede. Zij besprak de verschillende kunstuitingen zoals muziek, littera tuur en schilderkunst, waarin de mens zijn schoonheidsdrang tracht te bevre digen. Spr. wilde met haar toespraak interesse voor de kunst bij de dames opwekken, wat haar, zoals uit de na bespreking bleek wel gelukt was. Met het zingen van enkele verzen van ge zang 16 werd de morgenvergadering De heer D. M. de Jonge: „geen geldwel kritiek". „Wat gaat je man nu beginnen? Hij wordt toch zeker geen raads lid, want dan krijgt hij nooit werk meer", zei de postbode van We- meldinge bezorgd tegen de vrouw van de grondwerker D. M. de Jon ge, toen hij de geloofsbrieven voor haar man kwam brengen. Op 30 september 1931 werd de heer De Jonge als de eerste vertegenwoor diger van de toenmalige S.D.A.P. door burgemeester Wabeke als lid van de Wemeldingse gemeente-; Vlissingse aannemers dienden een protest in Wegens gunning brandweergarage Middelburg aan niet-Zeeuw De aannemeds, die aangesloten zijn bij de afdeling Vlissingen van de Nederlandse Aannemers- en Pa troonsbond voor Bouwwerken, heb ben evenals hun Middelburgse colle ga's een protest gericht aan het col lege van B. en W. van Middelburg. Zij spreken daarin hun teleurstelling uit over het voorstel om de opdracht tot de bouw van een brandweergara ge aan een aannemer van buiten Zee land te gunnen. Zij vinden, dat voor het bouwen van dergelijke objecten de voorkeur moet worden gegeven aan een open bare besteding of een besteding op uitnodiging en dan op ruime schaal. Het protest zegt verder: „De thans door uw colltge gevolgde gedragslijn, welke mogelijk door de overheid wordt gestimuleerd, heeft dermate ontstemming onder onze leden ge- Wekt, dat wij ons hoofdbestuur heb ben verzocht om een bespreking in provinciaal verband teneinde geza menlijk bij het ministerie van weder opbouw en volkshuisvesting te pro testeren. Ook tegen de wijze, waar op deze materie door het hoofd der wederopbouw in Middelburg wordt behandeld, hebben wij bij ons hoofd bestuur reeds protest aangetekend. INDUSTRIE IN ZEVEN AARPOLDER Over drie maanden gereed Omstreeks Nieuwjaar 1957 hoopt men de nieuwe tegelfabriek van de N.V. „Keracem", welke fabriek thans in de Zevenaarpolder te Terneuzen, op het terrein van .de voormalige staalfabriek in volle aanbouw is, in bedrijf te nemen. Daarmee zal Ter- neuzen dan een nieuwe industrie rij ker zijn, die zich voorlopig alleen zal bezighouden met de vervaardiging van cementen vloertegels met mar mer-, granito- en andere mozaïeken. De mogelijkheid ls echter niet uit gesloten, dat men zich in de toekomst eveneens zal toeleggen op het ver vaardigen van keramische produk- ten. Het gebouwencomplex van de nieuwe fabriek zal voorlopig een tweetal stenen hallen, Ieder met de afmetingen van circa 46x21 meter, omvatten. Een der hallen, waarin het omvangrijke machinepark wordt op gesteld, was reeds op het terrein aan wezig en wordt daartoe omgebouwd en ingericht. De andere hal ls nieuw bouw en zal voorlopig als magazijn dienst doen. Hat ligt in de bedoeling in de toekomst nog een derde hal te bouwen, zodat by eventuele uitbrei ding van het bedrijf ook dit magazyn als machinehal kan worden ingericht. Het machinepark omvat o.m. ver schillende steenbrekers, hamerbre kers, persen met triltafels, mengmo- lens, zogenaamde satomaires voor luchtbevochtiging, betonmolens en tegenstroomniengers. Van het gemeentebestuur van Ter- neuzen werd bereids toestemming verkregen voor het plaatsen van 26 elektromotoren. De nieuwe fabriek, waarvan het kantoor zal worden gevestigd 'n een nabij gelegen gebouw, zal aanvankeiyk aan een 25-tal ar beiders werk bieden, maar ver wacht mag worden, dat dit aantal in de toekomst een aanmerkelijke uitbreiding za] ondergaan. Het gehele fabrieksterrein beslaat circa 3 ha. maar het terrein, dat de Brusselse industrieel, de heer F. Pe tit het bedrijf wordt met Belgisch kapitaal gefinancierd destijds van de gemeente Terneuzen aankocht, heeft een totale oppervlakte van 14 ha. Naar wij vernemen zou het in de bedoeling liggen in de toekomst op deze terreinen nog meer industrieën of bedrijven te vestigen. Plannen hiervoor worden uitgewerkt. raad beëdigd, „en toch ben ik nooit zonder werk geweest. Zelfs in de zwaarste crisistijd niet", zegt De Jonge nu lachend. Zeker, hij heeft het in de eerste ja ren niet zo gemakkelijk gehad. Zo als overal, was het een kwart eeuw geleden ook voor Wemeldinge iets nieuws, dat er een arbeider zitting- kreeg in de raad. De vergaderingen van de gemeenteraad werden 's mor gens of 's middags gehouden en dat was voor iemand in loondienst als De Jonge, niet altyd eenvoudig. Eigen lijk was hij door de plaatselijke afde ling van de S.D.A.P., die toen nog slechts 6 leden telde, als nummer drie op de eerste eigen kandidaten lijst geplaatst. Nummer één nam echter zijn-benoeming niet aan en de tweede kon geen zitting nemen, om dat hij nog geen jaar in de gemeente woonachtig was. Twee en twintig jaar lang heeft de heer De Jonge de S.D.A.P. en later de Partij van de Arbeid alleen in de raad vertegen woordigd. Bij de laatste raadsverkie zingen kreeg hy er een collega bij. „Het raadslidmaatschap is geen geldwinning, maar wel een „kritiek winning", zo drukt De Jonge zich uit. Hij heeft er echiter steeds naar ge streefd om het gemeentebelang te dienen. Daarbij was hij geen voor stander van het bedrijven van poli tiek in de raad. Onder vier burge meesters, t.w. de heren Wabeke, Keijzer, Willemsen en Van Sas heeft hij zitting gehad. Zyn zwaarste taak vindt De Jonge de functie van voor zitter van de woonruimtecommissie. Bij een tekort aan woningen, moet hij daar altijd weer een aantal gegadig den teleurstellen. Over enkele maanden wordt De Jonge 65 jaar. Hij zal het dan als steenzetter en krammer aan de dij ken, wat kalmer aan gaan doen. Ook als raadslid zal hij zijn langste tijd wel hebben gediend. „De jongeren moeten het dan maar eens overne men", zegt De Jonge. fAdvertentie HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN Viaduct over de nieuwe verkeersweg in Breskens „Na langdurige onderhandelingen heeft het rijk thans toegezegd te Breskens een viaduct *"e zullen doen maken over de nieuw aan te leggen grote verkeersweg naar de nieuwe veerhaven. Daardoor zal het land- bouwverkeer langs de Icust.over de Langeweg niet behoeven te wachten op het verkeer, dat naar en van de ponten gaat", aldus een A.N.P.-be- richt uit Oostburg. De directie van de Rijkswaterstaat in Zeeland verklaarde ons op dit be richt geen commentaar te kunnen geven. Men achtte het voorbarig. Voor liet Zeeuwse nieuws zie verder de pagina's 4, 7 en 10. WVWS/SA*WWV\WW*/VWVV besloten. De middagbijeenkomst, die dr. C. Stam namens de Geref. Kerke- raad van Goes bijwoonde werd ge-. zingen van b OVER OPVOEDING. De heer L. v. d. Zweep te Amster dam hield daarna in een onderhoudend en soms humoristisch betoog, onder de titel „Zoekers nuar hun wereld beeld" een beschouwing over de op voeding van de rijoere jeugd. De mens ls een ik-zoekend en een God-zoekend wezen, aldus spreker en de ouders hebben daarbij de taak ge kregen om voor hun kinderen wegwy- zers te zijn. De jeugd is in de periode van 1218 jaar bang voor persoon- ïykheldsverlies en bijzonder prikkel baar, meende spr. De daaruit voort vloeiende conflicten moeten zoveel mogeiyk worden vermeden. De heer v. d. Zweep hechtte aan tact in de opvoeding buitengewoon veel waarde. De ouders dienen ten opzichte van de kinderen, al naar gelang hun leeftyd, een verschillende positie in te nemen. Tot het 12e jaar moeten zy leidslieden zijn, van het 12e tot het 20e jaar raadslieden en daarna vrienden, zo besloot hij zijn toespraak. Met samenzang van vaderlandse liederen en hersengymnastiek, waar aan twee leden van vier verenigingen deelnamen, bleven de vrouwen nog enige tyd gezellig by elkaar. Middelburgse makelaar was niet in overtreding Politierechter sprak hem vrij De Middelburgse politierechter heeft de makelaar. J. J. C. uit Mid delburg, die ten laste gelegd was bij een transactie van een onroerend góed te veel provisie bij de koper in rekening gebracht te hebben, gisteren wegens gebrek aan bewijs vrijgespro ken. Dit gebeurde op grond van liet feit, dat de makelaar tijdens do zit ting van dinsdag 18 september ver klaard had, bij deze transactie Z/i procent van de koper in rekening te mogen brengen, daar hem dit door de voorzitter van de makelaarsbond) die bij de verkoop aanwezig was, toev gestaan was. De officier van justitie had tijdens de vorige zitting opgemerkt, dat C'. niet gerechtigd was om de gehele provisie van de koper te nemen, maar alleen de helft. Volgens de officier was het te veel in rekening gebrach te ongeveer '1500. Wel wilde de of ficier toen rekening houden met het feit dat de makelaar niet persooniyk het volle bedrag aan winst genoten had. De officier had een geldboete feëist van 500 subs, twee maanden echtenis. Tijdens de vorige zitting had de raadsman van C., mr. F. W. P. Kurtz, aan de hand van een arrest van het gerechtshof te Leeuwarden betoogd, dat men 2 Va procent provisie berer kenen mag bij een dergelijke trans actie. Dit standpunt wordt ook inge nomen door de kring van makelaars, terwijl het onverschillig blijft, wie de provisie betaalt. Mr. Kurtz noem de de bedragen dan ook redelijk en normaal. De betrokken makelaar ia dus niet in overtreding geweest. Voorzitter Godshuizen te Middelburg jubileerde In de dinsdag gehouden vergade ring van het bestuur der Godshuizen te Middelburg is de heer W. Berde- nis van Berlekom in verband met zijn zilveren jubileum als voorzitter van het bestuur gehuldigd. Hem werden bloemen aangeboden en het oudste bestuurslid na de heer Berdenis van Berlekom, de heer L. Onderdijk, heeft in hartelijke bewoordingen de jubila ris gelukgewenst. Daarbij wees de heer Onderdijk op de grote verdiensten van de heer Berdenis van Berlekom en releveer de de vele verbeteringen, die onder zgn bestuur tot stand kwamen en nog komen, namelijk de verbeteringen in de jaren '30, de bouw van de meuwe vleugel in de afgelopen jaren en de interne verbouwing, die thans aan de gang is. De heer Berdenis van Berlekom dankte voor de gelukwensen en ver klaarde, dat het werk voor de Gods huizen altijd zgn volle liefde en toe wijding heeft. Hg sprak de hoop uit, dat hij nog vele jaren het werk zou mogen voortzetten en dankte tot slot de sprekers voor hun goede wensen en de hem aangeboden bloemen. VANDAAG Middelburg Electro: „Tweemaal geerd", (18 jaar), 19 en 21.15 u.; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren' be- 23 i 9- Vlissingen Alhambra: „De baal der geheimen", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Stad in boelen", (14 Jaar), 22 uur. (14 Goes Grand: „De rijzige rivalen"., jaar), 22 uur. Goes Prins van Oranje: avond Jonge Kerk, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2