NIEUWS IN EEN N0TED0P KREDIET VAN 650.000 VOOR OMBOUW HOOGSPANNINGSNET WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Sr&uUSSvin het TEVEEL BESTUURDERS VAN TRACTOREN OP DE GROTE WEG RUSSISCHE SCHAKERS WONNEN LANDENT0ERN001 IN MOSKOU uit de ETHER WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1956 PROVINCIALE Z til k> U W ti, COURANT GEMEENTERAAD MIDDELBURG Binnen 14 jaar zal het gebruik verdubbeld zijn. De gemeenteraad van Middelburg heeft in zijn vergadering van dins dagmiddag een krediet van 650.000 uitgetrokken voor de ombouw van liet hoogspanningsnet van het elektriciteitsbedrijf van 3000 op 10.000 Volt. Dit bedrag is te verdelen als volgt: V oor de jaren 1957 en 1958 350.000, voor 1959 en 1960 200.000 en voor 1961 100.000. Van dit bedrag van f 650.000 komt rond 150.000 ten last e van de spanningswijziging en de" bouw van 'n nieuw voedingspunt. De resterende 200.000 zijn nodig voor de tevens aan te brengen vergroting van het transformatorvermogen in het hoogspanningsnet, alsmede de verbetering van dit net. Tevens werd 28.000 toegestaan om gelijk met het leggen van de 10.000 Volt hoogspanningskabels nodig nog niet aanwezige straatver- lichtingskabels bij tc leggen. Dit be drag werd als volgt verdeeld: voor 1957 en 1958 10.000, voor 1959 en 1960 14.000 en voor 1961 4000. De heer L. J. Breel (p.v.d.a.) acht te dit een belangrijk voorstel en uitte dan ook zijn waardering voor de fris se geest, die in de bedrijven aanwe zig is. De heer J. S. Hoek (a.r.) liet enkele pessimistische geluiden horen, Hij betoogde, dat nog maar afge wacht moet worden oï de P.Z.E.M. tegen de huidige prijzen zal blijven leveren. Verder informeerde spreker of er rekening mee gehouden is, dat door het aanleggen van de nieuwe kabels de kosten van de herbestra ting voor rekening van de gemeente komen. De waarnemend wethouder voor bedrijven, de heer L. J. van 't West einde wethouder jhr. mi\ T. A. J. W. Schorer, was met vakantie, ter wijl de wethouders J. W. Kögeler A. J. Berenpas ziek waren ant woordde op de vraag van de heer Hoek, dat er aan de toename van het gebruik zeker risico verbonden is. Hier staat echter tegenover dat Mid delbrug nog .een belangrijke achter stand per- gebruiker kan inlopen. Door de gebiedsuitbreiding op 't Zand is het met een zeer voorzichtige 61-ognose te voorzien, dat het gebruik innen veertien jaar verdubbeld zal zijn. Met de opbreking van de stra ten is rekening gehouden, kon wet houder Van 't Westeinde nog mee delen. Proefneming. Een punt van enige discussie vormde ook de omschakeling van de centrale verwarming van gemeente werken van kolenstook op oliestook. Daar hier sprake is van een proef neming, kon de heer M. Wattel (a.r.) niet begrijpen, dat B. en W. met een dergelijk volgens spreker belache lijk voorstel kwamen, daar uit de stukken gebleken was, dat het col lege oliestook meer economisch vindt. Tevens betoogde de heer Wattel, dat ook het gemeentehuis van een cen trale verwarming met oliestook voor 550 400 300 125 105 100 110 100 1150 950 750 1150 950 750 800 700 G00 840 740 575 625 500 400 Marktberichten. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 25 september. Aanvoer in totaal 3267. Weektotaal 4729. Vette koelen en ossen 560; gebruiksvee 844; vette kalveren 160; graskalveren 554; nuchtere kalveren 473; varkens 120; biggen 86; paarden 88; veu lens 31; schapen of lammeren 327; bok ken of geiten 24. Vette koeien per k. in ct. le kw. 310— 335, 2e kw. 290—310, 3e kw. 270—285; vette kalveren per kg. In ct. le kw. 290—310, 2e kw.. 270—280, 3e kw. 240—260. Pr. p. st. in gld. Pr. p. k. In ct. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Slachtpaarden 230 220 205 Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koeien aanvoer gewoon, handel redelijk, vooral niet lager In prijs dan gisteren, enkele prima's boven notering; vette kalveren aanvoer iets ruimer, han del levendig, prijzen onveranderd; gras kalveren aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, iets teruglopende prijzen; nuchtere kalveren aanvoer ruimer, han del redelijk, met dalende prijzen; biggen aanvoer matig, handel goed, prijzen sta biel; slachtpaarden aanvoer even minder, handel stug, stijgende prijzen; veulens aanvoer als vor. week, handel willig, wat stijver in prijs; schapen en lammeren aanvoer korter, handel lui, vooral niet hoger in prijs; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer als vor. week, handel stil, prij zen constant; vare koeien aanvoer tame lijk. handel goed. vast in prijs; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel ta melijk, prijshoudend. VISMIJN VEERE 25 sept. 3704 kg. Exportgarnalen 81—233. 33 kg. Schar 32—61. 125 kg. Bot 27—45. 1 kg. Wijting 52. 177 kg. Middeltong 97—319. 237 kg. Rog 18—25. 10 kg. Ongesorteerde vis 39—41. E IERNOTERING GOES. Bericht van handelaren, Kipeieren 13 ct. Poeljeeieren 9 ct. Eendeieren 8 ct. Kalkoeneleren 20 ct. Ganseieren 30 ct. VEILING ST. MAARTENSDIJK 25 sept. Eigenheimers I 10.30—9.60. Bint jes I 8.10, bonken 13.30, voer 3.10. Aan voer 25 ton. Zaaluien. middel 11.10—10.86, drïel. 15.20—15.10, plcklers 9. Plantuien 10, stek 4.50. Aanvoer 160 ton. zien is. De heer Van 't Westende stipte aan, dat bij gemeentewerken de veronderstelling leefde, dat de raad overtuigd moest worden van het goedkoper gebruik van oliestook. Met de stem van de heer Wattel te gen werd de gevraagde 5000 ten slotte toegestaan. Het voorstel inzake aanvulling van de algemene politieverordening werd aangenomen, het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk vakon derwijs wordt gegeven aan de ü.l.o.- school, werd per 1 september 1956 gewijzigd, waarna het verzoek om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1957 goedgekeurd werd. In de rondvraag wees de heer Hoek op de gevaarlijke situatie bij het kruispunt LangevielesingelPoelen- dalesingel. Mr. Bolkestein betoogde, dat hiervoor een oplossing gevonden moet worden in samenwerking met Ged. Staten, daar het voorgestelde plan van Provinciale Waterstaat ver worpen is. Engels schilderstuk ontdekt in Nieuwerkerk Enige maanden geleden werd door de heer A. J. v. d. Sanden uit Ber gen op Zoom in Nieuwerkerk van erfgenamen van de heer Boleijn een groot schilderstuk aangekocht. Hij gaf het stuk in handen van de kunst- schilde- J. Raaijmakers te Bergen op Zoom, die tot de conclusie kwam, dat men hier te doen had met een zeer oud schilderstuk van een goede Engels? portretschilder. Het doek bleek al eens verwisseld te zijn waar door vermoedelijk een gedeelte ervan vergaan is en waardoor het niet meer gesigneerd was. Dat de heer Raaijmakers het bij juiste eind had bleek- spoedig toen door de heer V. d. Sanden eerst con tact werd opgenomen met de gemeen te-archivaris en daarna met het Rijks bureau voor Kunsthistorische docu mentatie. Dit bureau berichtte dezer dagen dat het inderdaad een werk was van een groot Engels kunstschil der. Het schilderij stelt voor een heer van middelbare leeftijd in gala die een ordeteken aan een rood-oranje lint draagt met een gouden penning. Er is nu een foto van deze onder scheiding gemaakt om via de kanse larij van orden na te gaan tot welke groep deze onderscheiding behoort. Bisschop gaf goedkeuring voor r.-k.-uloschool. Na de ministeriële goedkeuring voor liet oprichten van een r.-k.-ulo school voor Walcheren, is nu ook de bisschoppelijke goedkeuring ontvan gen. De leiding van de voorbereiden de werkzaamheden berust bij het hoofd der St. Paulusschool t-o Vlissin- gen, de heer J. O. Boeten, die in de toekomst tevens hoofd wordt van de nieuwe ulo-school. Middelburg Kadervergadering Walcherse Christelijke Besturenbond. De kadervergadering van de Wal cherse Christelijke Besturenbond zal dit najaar gehouden worden op zater dag 6 oktober In het Schuttershof te Middelburg. De punten van bespre king op deze vergadering zijn inge diend door de Christelijke Besturen bond van Middelburg, Vlisslngen en Souburg en zullen door een bestuurs lid van het C.N.V. worden ingeleid. Op de agenda staan o.m. de plaats van de arbeiders, werkzaam onder G.S. W.-regelingen, in de christelijke vak vereniging en de mogelijkheid van op richting van een bond van ouden van dagen. Laatste „Molenwaters- concert in de Graanbeurs Het programma van de Molenwater concerten te Middelburg, die deze zo mer zijn gegeven door het Middel burgs Muziekkorps, Excelsior, ONDAj en het muziekkoi-ps van het Leger Heils, zal vrijdagavond a.s. be sloten worden met een concert van het Middelburgs Muziekkorps onder leiding vain zijn dirigent, de heer Piet de Rcoij. Dit concert wordt gegeven in de Graanbeurs en zal duren van 8 uur tot half tien, zonder pauze. Het programma luidt: 1 Jhr. mr, De Casembrootmars (op verzoek), Piet de Rooij; 2 Suite uit Valerius, M. Boekei, a: Hoe groot (oh Heer) en vervaerlijk staat nu ons leven vol verdriet; b: Heer als ik denk aan 't goed, dat Ghij ons men sen doet; c: Com nu met sang van soete tonen en U met snarenspel ver blijdt; d: Merck toch hoe sterk in 't werek sicbalstelt; 3 Auf der Wache, J. Dirig. kornet-solo door de heer Harriot (op verzoek)4 Arendsnest, mars, Piet Bisselink; 5 Suite de Mi niature (in 7 delen), Jan Morks, a: Garasonetta, b: scherzo, c: alia ma zurka d: cantilena e: barcarolle, f: humoresque. g. marcia seria; 6 Ma noeuvremars, P. Stenz; 7 Donausla- gen, wals, G. Fucik; 8 Grillige wals en volksfeesten, L. de Morré; 9 Impe rial Echoes, mars, A. Safronl. Vlissingen Loonsverhoging van 6 voor gemeentepersoneei en W. van Vlissingen stellen de voor het gemeentepersoneel, waarvan de bezoldiging door de ge meente wordt geregeld, over het tvjd- vak van 1 juli 1956 tot en met 31 de cember '56 een loonsverhoging van 6 toe te kennen. Dit zou dan als eer uitkering-ineens gebeuren. Bouw 27 premie-woningen aan de Singel De Zuid-Nederlandse Bouw. en Han del scombinatie is voornemens op een terrein aan de Singel 27 premie-wo ningen en een aantal auto-boxen te doen bouwen. B. en W. van Vlissingen stelen de raad voor de daartoe beno digde grond, waar destijds aan de Handetscomblnatie een optie op werd verleend, thans te verkopen voor 28.026. Vestiging garnalenpellerij B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor grond en opstal van het pand Korenstraat 8 voor 2200.te verkopen aan de firma J. van Belzen en Zn. te Arnemuiden. De firma Van Terneuzen Kordate meisjes blusten brand Op de zolder van de garage van de heer v. d. P. in de Leeuwenlaan te Terneuzen ontstond maandagavond, waarschijnlijk doordat kinderen met lucifers hadden gespeeld, een begin van brand. Voordat de politie met een snelblusapparaat ter plaatse was, had de dochter des huizes samen met een vriendin met behulp van een slang op de waterleiding het brandje reeds we ten te blussen. De aangerichte schade bleef door dit kordate optreden zeer beperkt. Hulst Filmkring opent seizoen. Donderdag 27 september zal in het Bioscoopgebouw te Hulst de film- kring „Voor Hulst en Omstreken" haar nieuwe seizoen openen met de Italiaanse showfilm „Kermis in Na pels" (Carosello Napoletano). In deze film wordt men geconfron teerd met het volk van Napels, dat ondanks zijn armoede en tegenslagen toch steeds zingend door het leven gaat, altijd belust op zon en immer bereid het leven te prijzeri. Belzen is voornemens hier een garna lenpellerij te vestigen. Het bedrijfschap voor visserijpro- dukten, afdeling garnalen, en de keu ringsdienst van waren te Goes hebben de vestiging van dit bedrijf in het per ceel Korenstraat 8 goedgekeurd. Algemene ledenvergadering „Gemeenschappelijk Belang". Maandagavond hield de woning bouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen in het lokaal Noordstraat 34 haar algemene leden vergadering. De voorzitter, de heer J. Marijs, releveerde in zijn openings woord de langzame gang van zaken ten opzichte van de nieuw te bouwen woningen. Over 89 woningen zijn voorbereidende besprekingen aan de gang, Spreker wees op het deze zomer te Vlissingen gehouden congres van de Nationale Woningraad, dat een succes geworden is. De meer dan 500 afgevaardigden uit alle delen :van ons land waren opgetogen over hetgeen in Vlissingen, Middelburg en: overig- Walcheren verricht was. Er werden 41 nieuwe woningen van'het complex Verlengde Graven straat e.o. opgeleverd. Het herstel van geïnundeerde panden wordt voortgezet. Voor de woningbouwver enigingen doet zich in sterke mate het gebrek aan bouwgrond in de ge meente Vlissingen gevoelen en uit breiding van grondgebied is een eer ste eis, willen de bouwverenigingen hun taak in het belang van de volkshuisvesting kunnen voortzetten. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer W. de Ridder, bleek o.m., dat het aantal aanvragen om een woning nog steeds stijgende was, zodat liet bestuur* genoodzaakt was, de aangifte van de wachtlijst voorlopig stop te zetten. Er waren het afgelopen jaar 61 verhuizingen te noteren. Het aantal tuintjes dat bij de gemeente in onderhoud werd ge geven, steeg belangrijk. Tot be stuursleden werden herkozen de.he ren D. Heijboer, A. Mindèrhöud, C. J. Mommaas en S. Roose en tot com missaris de heer G. Doeland, RAAD ZOUTELANDE Verzoek aan G.S. om een regeling van zomerhuisjes Om afbreken in de winter tegen te gaan. Aan het 9lot van de vergadering van de gemeenteraad van Zoutelande, die dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde werd ge houden, werd de nog niet geheel ge reedgekomen gemeentebegroting voor 1957 besproken. Hierby bleek, dat het totaal aan inkomsten en uit gaven van de gewone dienst 185.132 bedraagt met een post onvoorzien van 2490. De Inkomsten van de kapi- taalsdienst bedragen in totaal 330.228,79 en de uitgaven van deze dienst 339.465,89. Voordien werd besloten een verzoek te richten tot Ged. Staten, waarin wordt gevraagd toestemming te ver lenen voor het invoeren van een rege ling voor kampeerhuisjes in de win termaanden, zoals die ook in Koude- kerke van kracht is; Verschillende eigenaren hadden namelijk een ver zoek tot de raad gericht om van de verplichting ontslagen te worden deze huisjes gedurende de winter af te bre ken. Tot de minister van binnenlandse zaken werd een verzoek gericht om het basisbedrag per inwoner voor de algemene uitkering uit het gemeente fonds te verhogen met 57.92. De voorzitter deelde mee, dat de ge meente-architect geen overeenstem ming heeft verkregen met de plaatse lijke aannemers om hen de bouw van de 8 woningwetwoningen te gunnen. Nu zal men zyn toevlucht moeten ne men tot algemene aanbesteding. Subsidieverzoeken van „Pro Rege" en de Federatie van Verpleeginrich tingen werden afgewezen. De heer J- Meyers kreeg 500 voor dè verbete ring van zyn woning aan de Westka- pelseweg. De winkel aan het slacht huis werd opnieuw verhuurd aan de heer N. van den Heuvel gedurende 5 jaar voor S2 per jaar. Een voorstel om het gemeentebe stuur van Middelburg toezegging te doen, de netto kosten van leerlingen uit Zoutelande, die de cursus voor kleuterleidster aan de Rijkskweek school willen volgen voor rekening van de gemeente te nemen, werd met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Voorlopig bleek men geen bezwaar te hebben tegen de verkoop van ge meentegrond aan de toekomstige Nïeuwstraat voor 7,50 per vierkan te meter. Aan de heer P. Janse werd daar grond verkocht vöor 7,50 per vier kante meter. De heren P. Brasser, P. L. den Hollander, J. Jobse, Joh. Kleinepier en C. de Visser werden herbenoemd als lid van de commis sie vordering woonruimte. Filmavonden Afscheid kantonrechter In samenwerking met de Ned. Reis- vereniging verzorgt de Z.V.U. enke le filmavonden over Af rilca, niet com mentaar door drs. P. Creutzberg. In Vlissingen wordt deze filmavond - - maandag 1 oktober gehouden in „Bri- Jfr- H van der Belt de per 1 ok- tannia"; in Goes, dinsdag 2 oktober tob®1f ben<oe™ in „De Prins van Oranje7, en in Zie- J^pi' rik7pp wnpn^dap* 3 oktober in de 1 om-half tv aalt afscheid neme,., leden hebben toegang. kantongerecht m Zierikzee. POLITIERECHTER MIDDELBURG Werk niet uitgevoerd voor landbouwbedrijf Het komt de laatste tijd herhaal delijk voor, dat bestuurders van trac toren zich met bui» voertuigen op de openbare weg bevinden, zonder dat zij werkzaamheden ten behoeve van 't landbouwbedrijf uitoefenen, waar door zij tn aanraking met de politic- en de belastingautoriteiten komen, De politierechter te Middelburg kreeg dinsdagmorgen een aantal gevallen te behandelen waarbij dergelijke overtredingen geconstateerd werden. Een ingewikkelde zaak was die van de Arnhemse werknemer bij een gro te Nederlandse maatschappij, A. J. v. d. YY'., die op 14 oktober van hot vo rige jaar een vat benzine van Goris- hoek in Poortvliet op een dumper bad vervoerd, terwijl deze benzine kennelijk niet voor zyn werkzaamhe» den bestemd was. St. Caecilia op bondszangersdag in Oudenbosch. In Oudenbosch werd zondag een bondszangersdag gehouden, die was voorbereid door nét Oudenbosch' Man nenkoor. De bedoeling van deze dag was te komen tot Massificatie van de verschillende koren, die bij de pas op gerichte r.-k. bond van "zangvereni gingen in het bisdom Breda zyn aan gesloten. Aan deze klassificatie na men 19 zangverenigingen deel, waar onder één Zeeuws koor, n.l. het da meszangkoor van „Sint Caecilia" uit Vlissingen. Er werden vier afdelingen gevormd. Hoewel r.St. Caecilia" voldoende pun ten behaalde om in de tweede afde* ling geplaatst te worden, achtte men het voor de Zeeuwse vereniging toch beter, dat zy bij het eerstvolgende concours in de derde groep uitkwam. De beoordeling berustte bij de toon kunstenaar L. Toebosch. Ongeval bij het lossen van mosselen Bij het lossen van mosselen per laadbak geraakte zaterdag in Yerse- ke een der bakken los en kwam te recht tegen de 20-jarige N. uit de Bekhofstraat, waarbij deze kneuzin gen opliep aan rog en benen. Nadat dokter Ampt hem had behandeld, kon het slachtoffer naar zijn woning wor den vervoerd. (Van onze schaakredacteur) Het Fide-landentoernooi in Moskou tenslotte toch nog een overtuigen' de overwinning geworden voor Rus land, hoewel dit land aanvankelijk nauwelijks kon uitlopen op zijn naas te concurrenten. Tweede werd Zuid- Slavië, derde Hongarije en vierde Argentinië, na de Sowjet-Unie de sterkste schaaklanden ter wereld. De vijfde positie van West-Duitsland met. een zeer geringe achterstand op de leiders was een verrassing. Na dit land volgden Bulgarije, Tsjecho-Slo^ wakije, Engèland. Zwitserland, Dene marken, Roemenië en Israël. Het Poolse Rode Kruis heeft -alle Poolse burgers die sedert de oorlog In West-Duitsland wonen, uitgenodigd naar hun vaderland terug te keren. In de door het Westduitse Rode Kruis over gebrachte boodschap wordt gezegd, dal alle repatrlërenden In Poleh werk zullen vinden. Zij, die worden vervolgd of reeds veroordeeld zijn, zullen onder een amnestieregeling vallen. 4 De Amerikaanse scheikundigen Wil liam Lacy en Don Lindsten hebben een middel gevonden, waarmede water, dat na een kernontploffing radioactief is be smet, ontsmet kan worden. Het middel werkt nog bij water, dat werd besmet na ontploffingen, die twintig maal zo krachtig waren als de boven Hiroshima Nagasaki uitgeworpen atoombommen. Volgens Indiase krantenberichten is een ambtenaar van het Indiase ministe rie van buitenlandse zaken gearresteerd in verband met de verdwijning van zeer geheime documenten, w.o. briefwisseling tussen premier Nehroe en president Nas- van Egypte. Sommige stukken zou den aan „twee vreemde mogendheden" verkocht zijn. Te Wad Medani in de Soedan heeft 'n Soedanese vrouw het leven geschonken aan een vijfling. Zij was vier jaar ge trouwd en had nog geen kinderen. De Duitse prof. Albrecht Unsoeld heeft op een wetenschappelijk congres te Hamburg verklaard, dat de geleerden er in geslaagd zijn de ouderdom van het heelal vast te stellen op 5 miljard jaar, met de betrekkelijk kleine marge voor onnauwkeurigheid van 150 miljoen jaar. Dit is gedaan aan de hand van de snel heid waarmee de sterrennevels zich uit elkaar bewegen en aan de hand van na tuurlijke radio-actieve elementen. Volgens statistieken van de wereld gezondheidsorganisatie vallen aan kink hoest meer kinderen in het eerste le vensjaar ten offer dan aan alle kinder ziekten tezamen. In Nederland bedroeg de sterfte door kinkhoest in de periode 1951-1934 .0,9 per honderdduizend Inwo ners, tegen 21,4 ln de Jaren 1901-1905. De minister van verkeer en water staat heeft in zijn begroting meege deeld dat naar alle waarschijnlgkheid de tunnel bij Velsen in het najaar van 1957 voltooid zal zyn, Met de bouw van een brug over de Mervvede bij Gorkum zal In 1957 een begin worden gemaakt. Nagekomen advertentie. In vertrouwen op haar Heiland is van ons heengegaan na een ge duldig gedragen lyden onze lieve, zorgzame echtgenote, schoon dochter, schoonzuster en tante JOHANNA ADRIANA HOMMES, geboren DE JAGER, in de ouderdom van 65 jaar. Nieuwdorp (Z.): J. HOMMES. Wed. M. HOMMES— HOOGENKAMP. Brielle: H. BOUWMAN- HOMMES. J. W. BOUWMAN en kinderen. Nieuwdorp (Z.), 25 september 1956. De eerste bordspeler van Denemar ken, Larsen, was een openbaring. Hij bereikte aan het eerste bord tegen de coryfeeën 75 en komt nu dus in aanmerking voor de grootmeestersti tel. Nederland heeft zijn eerste bord spelers Euwe en Donner wel zeer ge mist. Onze voorspelling, dat ons land ongeveer als vijftiende zou eindigen, is niet uitgekomen. In de laatste wed strijden tegen meestal zwakke vier tallen, dolven wij het onderspit. Van Zweden en Polen verloren wij met V.2, van Noorwegen met 3—1, van Oostenrijk met 3'tM- en tegen Frankrijk speelden wij gelijk. Type rend is daarbij vergeleken, dat Neder land in de voorronde met 214—Hi van Oostenrijk en met 31 van Frankrijk won Een dergelijke daling van het spelpeil van onze landgenoten kan al leen maar aan vermoeidheid toege schreven worden. In het eerste kwalificatietoernooi werd Oostenrijk eerste (dat is 13e op de algemene ranglijst), gevolgd door IJsland. Zweden, België. Finland, Ne derland en Columbia (18 en 19), OosU- Duitsland. Frankrijk. Chili, Polen en Noorwegen. De 25e plaats (via het tweede kwa lificatietoernooi) is voor de Filippij nen en dit land wordt gevolgd door Saarland, India. Iran, Puerto-Rico, Mongolië, Schotland, Griekenland, Ierland en Luxemburg. Het Nederlandse team bestond uit Prins, Kramer Mühring, Bouwmees ter en Van Steenïs. Onder de 34 deel nemende landen eindigde het dus op de 18e plaats door 37 punten te scoren uit 72 wedstrijden, dit is 51 of 37- in ons voordeel. Als gemachtigde in deze zaak trad mr. J. Terhorst uit Arnhem op. die opmerkte, dat deze benzine gebracht moest worden bij een smid ln Poort vliet. die enkele andere landbouw machines van de maatschappij gere pareerd had. Daar deze machines al leen met benzine starten, had ver dachte die benzine met de dumper op weg van het ene naar het andere werkobject aan de smid bezoi^d. Dit getuigde ook een functionaris van de maatschappij. De rijksadvocaat, mr. J. F. C. van Deinse, was er echter van overtuigd, dat hier sprake was vau een over- t reding en eiste 30 of 6 dagen. Mr. Terhorst sprak zijn verba zing uit over het feit» dat deze dumber niet op de openbare weg niOcilt komen. In een uitvoerig pleidooi toonde hij het tegendeel aan. Het bleef volgens mr. Ter- horst toch altijd een kwestie van landbouwvervoer, omdat de ben zine by de smid moest komen. Er is dus gewoon gewerkt in het ka der van de bedrijfswerkzaamhe- den. De politierechter zal over acht dagen schriftelijk vonnis wij zen. Van de grote weg De landbouwer M. J. D. uit IJzen- dijke had een vracht bieten met een tractor en aanhangwagen naar Bree- kens gebracht en tijdens de terug reis een voer grind meegenomen naar zyn bedrijf. In een uitvoerig verhaal schetste D. het gebeurde, waaruit voorts bleek, dat hij nog 35 teveel aan belasting betaald had. „Ja, maar dat moet U maar bij de belastingen terughalen", zei de politierechter, Ynr. P. van Empel. „Ze moeten die tractoren van jullie maar van de grote weg opruimen, dan we ten jullie tenminste', waar je je aan houden moet." Hetgeen D. ten volle met de politierechter eens was. De eis luidde 20 of vier dagen, het von nis 10 of 2 dagen. De landbouwer J. L. uit Aarden burg had zand met zijn tractor ver voerd, om er een greppel, die hij voor de aanleg van een elektrische leiding gegraven had, mee te dichten. Het kwam hem op 10 of 2 dagen te staan nadat de rijksadvocaat 20 of 4 dagen geëist had. De gerechtelijke dienaren hadden op 17 december van het vorige jaar in de buurt van Krabbendyke een complete landverhuizing aangetrof fen. Daar de knecht van de landbouwer 31. YV. uit Krabbendijke ging verhui zen, had M. zijn tractor met aan hangwagen ter beschikking gesteld om bedden, meubels enz. te vervoe ren. „U mocht met deze tractor geen verhuisdiensten verrichten. U wist, dat het strafbaar is, maar wilde de knecht nu eenmaal helpen. Toch moet hier een straf- op volgen", aldus de politierechter, die 5 of 1 dag von niste. De eis luidde 20 of 4 dagen. Tenslotte kwamen er nog twee bromfietsers voor, die in de tyd, dat men voor de brommer nog een be- lastingkaart nodig had, in moeilijk heden geraakt waren. Zij hadden er namelijk geen (meer)Voor bei den, mevr. J. de B,—van der S. uit Vlissingen en J. D. P. uit Poortvliet kwam het op 3 of 1 dag te staan. De eis voor beiden luidde 7,50 of 3 dagen. Oost- en West-Souburg Motor in botsing met auto Zondagmiddag omstreeks 1 uur kwam op het kruispunt Dijkstraat Braamstraat te Souburg de 42-jari- ge fotograaf M. E. uit Souburg met zijn motor in botsing met een bestel auto. die bestuurd werd door de vis ser J. D„ eveneens uit Souburg. Een onderbeen van E. werd ver splinterd, terwijl hij voorts ontvel lingen aan hoofd en handen opliep. Per ambulance is het slachtoffer naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlis singen overgebracht. De bestuurder van de bestelauto kreeg geen letsel. De motor werd ernstig, de bestelauto licht beschadigd. De rijkspolitie stel de een onderzoek in. HOOG EN LAAG WATER 27 september. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. 6.55 7.21 7.38 7.59 1.74 1.92 2.04 1.36 1.55 18.50 19.17 19.44 20.01 20.19 1.82 2.00 2.12 1.42 1.60 0.26 0.50 1.22 1.00 1.20 1.81 1.98 1.43 1.68 12.47 13.11 13.42 13.27 13.46 1.85 1.30 1.53 DONDERDAG 2T SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws, 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor dé kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Gr. 11.45 Boekbespr. 12.00 Lichte muz. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinboüw- meded. 12.33 Gram 12.50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansork. 13.55 Beursber. 14,00 Kamermuz. 14.30 Radio Philh. ork. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Oram. 16.15 Voordr.' 16.30 Gram. 16 45 Voor de jeugd. 17.30' Dansmuz. 17.45 Regerlngsustz.: Nederland en de wereld: Het K.N.M.I. en de inter nationale luchtvaart, door drs. G. A. Len-- stra hoofd Meteorologische dienst van het K.N.M.I. op Schiphol. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Lonclen. 19.05 Exoti sche muz. 19.45 voor de jeugd. 20.00 Nws. .05 Omr. ork. 21.05 Drie honderd bank biljetten, hoorsp. 22.05 Theaterork. en solist. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York en act. of gram, 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. lt.00—24.00 NCRV. KRO: 7,00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw 9.40 Schoolradio. NCRV.: 10.00 Gram., 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. octet. 12.20 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Zonnewijzer. 13.08 Nws. en kath. nws. 13.20 Sopr. en plano. 13.45 Gram, NCRV: 14.00 Promenade ork. en Omr. koor. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Planoduo. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr. en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Lichte muz. 18.05 Een goed woord voor een :oede zaak. caus. 18.10 Blaas-ens. 18.40 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Metropols ork. en klein koor. 21.00 „Dahina la Kahena, Jeanne d'Arc van de Berbers", caus. 21.20 Radio Filh.ork. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 —24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journ. en weerber. VARA: 20.15 Spiegel der kunsten. 20.35 Reportage. 20,55 Noord-Afrlka. documen taire. 21.10 Cabaret.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15