Middelburger Hein Cujé won de 21e boulevard-loop onbedreigd Vlissingen versloeg Kimbria (1-2) FORTUNA GAF LANDSKAMPIOEN RAPID JC HARDE LES (5-0) OPVALLEND GOEDE START VAN ZIERIKZEE TEGEN VES '34 MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SUCCESVOL WEEKEINDE VOOR ZEEUWSE ATLEET Jan van Peenen le bij B-junioren De tengere, maar laaie Middelburgse atleet Hein Cujé is zondagmiddag winnaar geworden van de 21e boulevard-loop! De duizenden toeschouwers, die overigens niet alleen aangetrokken werden door deze race, maar ook door het zomerse weer, hebben echter geen magistraal duel om de eerste plaats te zien gekregen, want de winnaar van vorig jaar, de Belg Stevens, was niet naar Vlissingeu gekomen om de gigantische, zilveren P.Z.C.-beker te verdedigen. En dus won Hein Cujé onbedreigd, want de overige negentien deelnemers moesten allen voor het stugge tempo van de Middelburger bul gen! Cujé, die vorig jaar met een tijd van 10 min. 25.8 sec. tweede was ge worden, finishte nu in 10.26.3. Geen betere tyd dus, maar daarover be hoeft men zich niet te verbazen, want hij liep vrijwel de gehele race zonder enige tegenstand. Het was overigens v;n hyzonder succesvol weekeinde voor deze Middelburgse atleet, want zaterdag won hjj de bekende Utrechtse sin gelloop (de 25e) vóór atleten als Verra, Keesom, Vergeer en De Ruiter. De belangstelling van de zijde der atleten was ditmaal niet zo groot als in voorgaande jaren. Bij de senioren gingen twintig lopers van start, waar van precies de helft de Belgische na tionaliteit had. De andere tien waren allen Zeeuwen. Direct na het startschot nam de kleine, lichtvoetige Belg, Cadiseur van RAC Cappelen, die vorig jaar derde geworden was, de leiding. Voorlopig werd hem toegestaan het tempo te re gelen. Maar niet voor lang! Want na dat eerst de Belg Lambrechts van Sta broek bij de Coosje Buskénsstraat door een lichte.tempo-verhoging er nadrukkelijk op gewezen had, dat hij ook een belangrijke rol wilde spelen, spurtte bij de Zeevaartschool Hein Cujé naar voren. Langzamerhand ging zijn tempo omhoog en hij bleef zo gemakkelijk doorgaan, dat ter hoogte van Britan nia waar de terugtocht weer aanvaard moest worden, al een gat van circa vijf meter tussen hem en de Belg Joosen, eveneens van Stabroek, was gevallen. De veteraan 34 jaar, als wij het goed hebben) Staf Dobbelaere streed ondertussen ook nog op het voorplan en lag nog altijd ln het kop- groepje van vijf, dat zich hier ge vormd had. Eenzaam Daarna moest Hein Cujé nog de lan- fe weg tot aan de oprit bij het stand- eeld van De Ruyter afleggen en ver volgens nog weer teruglopen naar de finish bij de bomvrije toren. Hij deed dat in een overigens prettige een zaamheid, want geen der atleten kon meer bij hem komen. Zijn voorsprong was tenslotte by de finish ruim hon derd meter. De drie volgende plaatsen werden ingenomen door Belgen. Joo sen schudde op de laatste kilometer Lambrechts van zich af en deze liet op zijn beurt Cadiseur de hielen zien. Staf Dobbelaere deed het voortreffe- lijk door als vijfde te finishen en dus als tweede Zeeuw. Ook Piet Zwarte- poorte verdedigde met succes de Zeeuwse eer en eindigde op de zesde plaats. T ussensprint De A-junioren moesten vanaf de bomvrije toren tot aan de Coosje Bus- kenstraat lopen, vervolgens terug tot aan het standbeeld van De Ruyter en tenslotte weer naar de finish bij de bomvrije toren. Ook bij deze groep liet de winnaar van vorig jaar, Allonsius uit Westdorpe verstek gaan. Aanvankelyk lag Bouwens van E.M.M. op kop, maar hy moest de leiding al spoedig overgeven aan zyn soepel-lopende clubgenoot Geschil tussen VC Vlissingen en Zeeuwse arbiters In principe besloten om geen wedstrijden te leiden Er zijn enige moeilijkheden gerezen tussen liet bestuur van de voetbalclub „Vlissingen" en de Zeeuwse scheids rechters. Deze moeilijkheden waren voor de voorzitters van de drie Zeeuwse scheidsrechtersvereniginge» tenslotte aanleiding om in principe te besluiten geen wedstrijden van de VC „Vlissingen" meer te leiden. De scheidsrechtersverenigingen hebben dit principe-besluit inmiddels be krachtigd. Naar wij vernemen zijn slechts enkele Zeeinvse arbiters het niet eens met dit besluit. De moeilijkheden ontstonden bij de wedstrijd VlissingenBromley, die op 19 mei j.l. werd gespeeld. Het be stuur van de VC Vlissingen zou voor deze wedstrijd cm een Brabantse scheidsrechter hebben verzocht. De sub-scheidsrechterscommissie van het district Zuid I van de K.N.V.B. wees dit verzoek echter van de hand en stelde een Zeeuwse scheidsrechter aan. Ook voor de wedstrijden van het revanche-toernooi om het landskam pioenschap dei- amateurs, welk toer nooi op 2 spetember in Vlissingen werd gespeeld,- zou Vlissingen om Brabantse scheidsrechters hebben ge vraagd en weer werden Zeeuwse scheidsrechters aangewezen. Deze scheidsrechters kregen tijdens het toernooi de indruk, dat zij voor het bestuur van de VC Vlissingen geen graag-geziene gasten waren. Desgevraagd deelde de voorzitter van dé VC Vlissingen. de heer A. W. Levering ons mee. dat er hem niets bekend was over- deze ontstemming in de kring van de Zeeuwse scheids rechters. Koch verbetert Nederlands record discuswerpen Tijdens de atletiekwedstrijden om de Rotterdamse kampioenschappen op de Nenijtobaan te Rotterdam wierp Kees Koch (Pro Patria) de discus 50,36 meter ver. Dit betekende een verbetering van het Nederlandse record dat op zijn naam staat met - 50,07 meter, van 29 centïmtev Deze prestatie verrichtte Kees Koch tijdens de landenwedstrijd te Praag tegen Tsjeclio Slowakije op 15 juli van dit jaar. Mondeel. Terug by de bomvrije to ren bleek echter, dat ook Schllle- man van Olympla '47 uit Halsteren naar voren was gekomen. Ongeveer ter hoogte vnn het Bel gisch loodswezen lanceerde deze Bra bantse atleet een tussensprint, die hem een geringe voorsprong bezorgde. Deze voorsprong groeide echter steeds en hij finishte tenslotte onbe dreigd. Mondeel had ondertussen alle moeite om eerst Siem Huigh van Ma rathon voor te blijven en vervolgens een aanval van de Belg Wuyts af te slaan. Door taktisch inzicht lukte dat allemaal en dus werd hij tweede, voor respectievelijk Wuyts en Huigh. T actisch Bij de B-junioren, die van de bom vrije toren naar het standbeeld van De Ruyter en terug liepen, legde de Vlissinger Jan van Peenen de race taktiscn af. Lange tijd liep de Hulste naar Biesbroeck op kop. Hij had ech ter kennelijk te veel van zijn krachten gevergd, want op de terugweg ging eerst van Peenen hem voorbij en ver volgens moest hy ook Mulder van E. M.M. laten passeren. Peenen sloeg tenslotte de aanval van Mulder af en finishte als eerste. Mulder werd twee de en Biesbroeck derde. Na een inleidend woord door de heer Frans Kolyn, vice-voorzitter van .Ma rathon en voorzitter van het district Zeeland van de K.N.A.U., werden de prijzen ln café Maldeghem uigerelkt door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die ere-voorzitter is van de organiserende vereniging Mara thon. Hij complimenteerde Marathon met de uitstekende organisatie en zei, dat de atletieksport waard is nog meer in de belangstelling te komen. Behalve de individuele prijzen reikte hij ook de verenigingsprijzen uit. Deze wisselbe kers gingen by de senioren naar dg Belgische vereniging Stabroek, bij de A-junioren naar E M.M. en bij de B- junioren van R.K.H.A.V. Hulst. W® Uitslagen De uitslagen luiden: SENIOREN (3600 meter): 1. Hein Cujé, E.M.M., Middelburg, 10 min. 26.3 sec.; 2. L. Joosen, Stabroek, België, 10.52; 3. J. Lambrechts. Stabroek, Bel gië, 11.03.5; 4. M. Cadiseur, R.A.C. Cappellen,, België, 11.09.1; 5. Staf Dobbelaere, Marathon, Schoondijke, 11.14.8; 6. P. Zwartepoorte, E.M.M., Middelburg^ 11.21.4; 7. L. Mertens, Stabroek, België; 8. J. F. Bostelaar, E.M.M., Middelburg; 9. F. Stevens, Stabroek, België: 10. Bonigignon, Bel gië; 11. B. Walker, Zeeland Sport. Vlissingen; 12. André Bostelaar, Zee land Sport, Vlissingen; 13. L. Lamain, AV "56. Goes; 14. G. P. Rodts. E.M.M., Middelburg. JUNIOREN A (1400 meter)1. J. Schilleman, Olympia '47, Halsteren, 4.17.72. Rinie Mondeel, E.M.M., Mid delburg, 4.26.5; J. Wuyts. S.N.S.A.C., België, 4.27.5; 4. Siem Huigh, Mara thon, 4.38.8; 5. G. van Aart, Olympia '47, 4.41.7; 6. P. J. Picavet, R.K.H.A. V„ Hulst, 4.42.8; 7. A. de Bel, E.M.M.. Middelburg; 8. Th. Vriezen, Marathon, Vlissingen; 9. A. M. Burra, R.K.H.A. V., Hulst; 10. S. J. Christiaanse, E.M. M., Middelburg; 11. G. H. van Steen, Zeevaartscholier te Vlissingen; 12. P. V. d. Hoeven, Marathon, Vlissingen; 13. F. Kal, Marathon, Vlissingen; 14. G. Schouwaerts, Stabroek. België; 15. A. A. Bouwens, E.M.M., Middelburg. JUNIOREN B (800 k 900 m)1. Jan van Peenen, Marathon, Vlissingen, 2.15.8; 2. Cas Mulder, E.M.M., Middel burg, 2.18.1; 3. W. Biesbroeck, R.K.H. A.V, Pluist, 2.20.9; 4. Rein Swint, Zeeland Sport, Vlissingen, 2.22.1; 5. P. Freyser, R.K.H.A.V., Hulst, 2.28.4; 6. J. Imkert, Stabroek, België, 2.30; 7. W. Blokpoel, E.M.M., Middelburg, Op de Nenijtobaan in Rotterdam lieeft de Vlissingse atlete Willy Cij souw, deelgenomen aan de nationale atletiekkampioenschappen. Zij kwam uit op het nummer 80 meter horden. Dit nummer werd enkele weken ge leden uitgesteld wegens zware regen val. Op de foto ziet men geheel rechts Willy Cijsouw. Selm u Heystek links op de voorgrond) werd kam pioene op dit nummer en het Zeeuw se meisje bereikte de tierde plaats. Willy Cijsouw derde in Rotterdam Bij de nationale atletiekkampioen- schappen, die in Rotterdam werden gehouden, heeft de Vlissingse atlete Willy Cijsouw (Marathon» op het nummer 80 meter horden de derde plaats bereikt in de uitstekende tijd van 12 sec. Eerste werd Heystek van Hollandia uit Rotterdam, die 11.5 sec. deed noteren. Imke Vaal even eens van Hollandia werd tweede in 11.8. WEDSTRIJDEN VAN DE DAG Van der Hart in topvorm Een van de grootste verrassingen in de voetbalsport was zondag onge twijfeld de fikse 50 nederlaag, die Rapid JC in Geleen tegen Fortnna '54 heeft geleden. Een verrassing niet al leen, omdat de kampioenen van het vorige seizoen een uitstekende party voetbal spelen, maar bovendien om dat Fortuna de naam heeft op eigen veld niet tot grootse prestaties-te kun nen komen. De jonge Middelburger Hein Cujé heeft zondagmiddag de 21e Vlissing se boulevardloop onbedreigd gewon nen. Nadat hij uit handen van burge meester mr. B. Kolff de fraaie P.Z.C.- beker had ontvangen, schaarden en kele atleten zich belangstellend om hem heen .om de nieuwe trofee te bekijken. Rechts staat Johan Cujé, een broer van Hein, tweede van rechts is Hein Cujé. Geheel links staat Stuf Dobbelaere en de vierde man is Anilré Bostelaar. Foto P.Z.C.) Rapid startte uitstekend, maar de verdediging van Fortuna was even eens zeer goed op dreef en vooral Van der Hart speelde weer als vanouds. De mynwerkers konden moeilijk door de ze onwrikbare defensie heen komen en dat bluste hun enthousiasme. Nog voor de rust schoof Angenent een voorzet van Carlier feilloos door naar Appel, die onhoudbaar scoorde (10) Na de rust werd het door Angenent en Appel al spoedig, (30) en ook Car lier. die een prachtige partij speelde, maakte een fraai doelpunt door een pass van Appel in te scnieten (40). Rapid kreeg nog een kans om de eer te redden, toen het een strafschop kreeg toegewezen, maar de penalty werd naast geschoten. Kort voor het einde bracht Angenent de stand nog op 50. In de wedstryil VVVMVV begon nen de gasten met een geweldig offen sief, maar na een kwartier werd het evenwicht hersteld. VVV nam het heft aanvankelijk zelfs vast in handen en een pass van Klaassens werd door Snijders ln een doelpunt omgezet (1 Nauwelijks een kwartier later maakten de Maastrichtenaren, die weer sterk kwamen opzetten, echter gelijk (11). Toen Coenen al te hard handig van de bal werd gezet schoot Van Bun de toegewezen penalty vak kundig in de touwen (12). Na een snelle soloren bracht Coenen tenslotte de eindstand op 13. BW heeft een half uur lang het doel van Willem II belaagd. Mede door Overbeke werd het nog voor de rust 20. Daarna wist BW de voorsprong nog met een doelpunt te vergroten (30), maar verder kwani het niet. Willem n scheen vast besloten een grotere nederlaag te voorkomen en ging uit een ander vaatje tappen. Brooymans redde de eer (31) voor zijn club, die kort voor het einde de achterstand nog tot 32 verkleinde. BURGH ONTFUTSELDE DEVO PUNT Goede beurt voor derdenMiddelburg en Vlissingen EEN OPVALLEND goede start viel te noteren van Zierikzee, dat in Oudenbosch op keurige wijze met l van VES '34 won. In de derde klas D waren de uitslagen niet ver van onze voorspelling, terwijl ook in de Aderde klas G Burgh niet met lege handen bleef en DeA-o een punt ont futselde. Voor 's-Heer Arendskerke Avas het debuut niet succesvol, maar voor HansAA-eertse Boys begon liet evenmin best en de kampioenen zullen danig op hun tellen moeten passen met concurrenten als Breskens en Clinge. Bij de reserve's noteerde C'orn Boys 2 de hoogste score (92), terwijl de derde elftallen Aan Middelburg en Vlissingen goede beurten maakten. Zoals gezegd startte Zierikzee in de 3e klas C uitstekend en deze 41 overwinning in een uitwedstrijd geeft ongetwijfeld moed voor het verdere verloop van de competitie. De Schut ters deden hun naam geen eer aan en lieten RWB met de buit vertrekken (13). Dongen kon niet verhinderen dat WSC zijn tweede zege behaalde (2—4), terwijl RKDVC met 2—5 door Heusden werd geklopt. RKC kwam tegen Virtus juist iets te kort. (34) en zag de winst naar Zeven bergen verhuizen. Veerse Boys liet Hero in het zand bijten (20). Voor Corn Boys ging in 3 D de start niet pijnloos, Avant Meto trok met 03 aan het langste eind en het ziet er naar uit, dat de mannen uit Hogerheide ook dit seizoen Aveer een kansje willen wagen. Voor Zeelandia Avas er in BierA'liet geen geluk Aveg- gelegd en met 31 bleven de man nen uit Biervliet Avïnnaar. Honte- nisse en RKFC deelden de acht doel punten broederlijk (4—4), maar Steen stelde wat telenr door op eigen veld met 01 te \-erliezen van Odio. RCS kreeg de verwachte moeilijkhe den bij Zeeland Sport op te lossen, maar slaagde erin beide punten te bemachtigen (12). In de Aderde klas G liet NSV er geen gras over groeien tegen DHV Training voor Deurne begint dinsdag De volgende spelers zijn uitgeno digd door de centrale training, die dinsdag a.s. te Boxtel, onder leiding van Donnerfeldt voor het Nederlands voetbalelftal begint: De Munck (Fortuna), Landman Schev. Holland SportWicrma (PSV), Kuys (NAC), Kerkum (Fey- e noord), Boskamp (Amsterdam), Schaap (Gooi), Van der Hart (For tuna), Notermans (Fortuna), Klaas sens (VW), Van Bun (MW), Bos- selaar (Sparta), Voges (Sportclub Enschede), Van der Gijp (Feyen- oord). Lenstra Sportclub Enschede), Koopal (Willem n) en Van der Kuil (Ajax). Met toestemming van Fortuna zal Donnerfeldt voorlopig tot aan de wedstrijd BelgiëNederland, die 14 oktober te Deurne wordt gespeeld, de leiding hebben bij de centrale training van deze spelers. Lauer brak Europees record 110 meter horden Bij de landenwedstrijd Duitsland Finland werd een Europees record A'crbctcrd. Martin Lauer (Did.), liep de 110 meter horden in 13,9 sec. waarmede hij 0,1 seconde beneden het oude Europese record van Hak- kon Lidman (Zweden) bleef. Lidman bracht dit record 16 jaar geleden op zijn naam en wel op 22 september te Merano, Ook de als tweede ein digende Duitser, Bert Steines, noteer de een uitstekende tijd. Hij egaliseer de met 14 sec het oude Europese record van Lidman. Anquetil won wederom grote prijs der naties De Fransman Jacques Anquetil heeft voor de Aderde maal de tradi tionele tijdrace om de grote prijs der naties gewonnen, een wedstrijd over 100 km, waarvan het vertrekpunt in Versailles en de finish in Hét Pare des Princes was gelegen. Onze land genoot Wim van Est bezette de tien de plaats, met 13 min. 41 sec. ach terstand op de winnaar. Daan de Groot werd 21ste met 21 min. 46 sec. achterstand op Anquetil. Nieuwe opstelling voldeed goed Vlissingen heeft de eerste compe- titie-Avedstrljd, die gespeeld AA*erd bij een temperatuur, welke beter ge schikt Avas voor een Avaterpolomatch, verdiend met 21 gewonnen. Dit is een voortreffelijke prestatie, als men bedenkt, dat de ZeeuAA'en in het A'errc Maastricht tegen Kimbria speelden! Het Vlissingse elftal, dat met enkele jonge spelers in het A-eld kwam, heeft goed voldaan. De achter hoede en de middenlinie AA'aarin Piet Stro Wim Struïwigh vervangt, die een streep onder zijn A'oetballoop- baan heeft gezet, hebben Aooral goed gespeeld. Barten en Baart Avaren daarbij de uitblinkers. In de voor hoede stond Hennie A'an Wezel links buiten, Kleinjan rechtsbuiten en Pierre van dor Schraaf rechtsbinnen. Van die opstelling, met verder Henk en Jan de Nooijer respectievelijk als linksbinnen en midvoor, mag men in de competitie nog veel verwachten. Kimbria zette de wedstrijd in met enkele aanvallen, waarbij Baart een gevaarlijk schot van de midvoor te verwerken kreeg. Daarna kopte Kleinjan uit een voorzet van Van Wezel te zacht, zodat keeper Sebille de bal kon onderscheppen. Vervol gens zag men de Kimbria linksbui ten Vanderbroeck een voorzet geven, waarbij de bal verkeerd op de schoen van Wijgman terecht kwam. Baart moest een fikse duik ondernemen om het leer uit het doel te houden. Er kwam wat meer tekening in de strijd. Voor rust bleef Kimbria het meest in de aanval, maar de Maas trichtenaren maakten de fout de bal te veel binnendoor te spelen. Vlissin gen had geluk, toen Rondagh alleen voor Baart kwam en de scheidsrech ter een overtreding constateerde, zo dat Kimbria een vrije schop mocht nemen. De bal werd echter over ge knald V er geef se sprong Na de rust was Vlissingen het meest aan bod. Pierre van der Schraar kreeg in de vijfde minuut een uitstekende kans, maar zijn schot ging juist naast. Nia tien minuten profiteerde Jan de Nooijer handig Aan een blunder van de A'erdediging. De bal Averd namelijk te zacht terug gespeeld op de doelman en De Nooijer kon Sebille dan ook een vergeefse sprong laten maken (0—1). Kimbria trachtte de bakens te ver zetten, maar zelden konden zij het Baart lastig maken. Door een mis- trap van Jo de Waal kreeg Vander- broecke nog een goede kans, maar Baart redde ten koste van een cor ner. In de 35 minuut speelde Jan de Nooijer zich- op de linkerA-leugel prachtig A'rij en plaatste de bal namvkenrig voor de voeten van Kleinjan, die geen fout maakte (0 2). Acht minuien voor het einde moest Baart toch nog zAvichten als bij een schermutseling rechtsbinnen Roosen keihard inschiet (12). Vanzelfsprekend deed Kimbria toen alles om nog een gelijk spel te forceren, maar de achterhoede A'an Vlissingen beheerste de situatie en sloeg alle aanvallen af. En zo be haalde Vlissingen zijn eerste zege in een wedstrijd, die niet op een hoog peil stond, maar wel boeiend was! Verrassende start van De Spechten Door deze overAvinning heeft Vlis singen, zoals uit onderstaande lijst blijkt, zich bij de eersten geschaard! Aan kop gaat De Spechten, dat ver- rassend is gestart en nn duidelijk won van WH '16 (63). Brabantia stelt dit seizoen sterk teleur al thans tot nog toe want nu A'erlo- ren de Eindhovenaren met 63 A'an Roermond, dat tweede is. VSV '34 kwam ook in de kopgroep door een 30-zege op Sportclub Emma. De uitslag luidt: De Spechten 2 2 0 0 4 93 Roermond 2 2 0 0 4 94 VSV '34 3 2 0 1 4 63 Vlissingen 1 1 0 0 2 21 Maurits 1 1 0 0 2 21 WH '16 2 1 0 1 2 7—6 Alliance 10 10 1 11 MOC '17 10 10 1 1—1 TSC 1 0 0 1 0 0—3 Brabantia 2 0 0 2 0 48 Kimbria 2 0 0 2 0 16 Sportcl. Emma 2 0 0 2 0 16 (62). Alle overige wedstrijden had den heel AA-at lagere uitslagen. Burgh en Bevo speelden gelijk (11) en SC Gastel trok met 21 aan het langste eind tegen RSV. Kaaise Boys won met dezelfde cijfers van Noord- hoek. Nieuw Borgvliet startte slecht en verloor in Halsteren met 10 A'an de club van die naam. Niet over rozen Dat de weg in de K.N.V.B. niet altijd over rozen zal gaan, moest het pas gepromoveerde 's-H. Arends kerke in de vierde klas H ondervin den. Op eigen grond leden ze een 2— 5 nederlaag. Yerseke liet Koewacht met een 30 nederlaag naar huis vertrekken. De streek-derby tussen Aardenburg en Oostburg werd in het. voordeel van eerstgenoemde beslist (32). Kampioen HansAveertse Boys kreeg in Clinge een koude douche, want met 31 bleven de grensbe woners winnaar in eigen huis.Bres kens scoorde er tegen Ria lustig op los (70) en zelfs al zou Ria zwak zijn, dan nog vernachten we dat Breskens in dit seizoen een rol A'an betekenis gaat spelen. Reserves Middelburg 2 Avon met 40 van RCS 2 en Goes 2 trok tegen Breskens 2 met 53 aan het langste eind. Vlissingen 2 had meer moeite met Axel 2 dan verwacht mocht worden (54). terwijl Corn Boys 2 blijk gaf ook dit seizoen weer een woordje te willen meespreken. Met 92 Averd Hontenisse 2 verslagen. Een beste beurt maakten de derde elftallen van Vlissingen en Middelburg. De rood- witten sloegen de Terneuzen-reserves in eigen huis (24) en de groen- witten ontfutselden Zeeland Sport 2 een kostbaar puntje (22). Nieuw Europees record polstokhoogspringen Eeles Landstroem, de Finse atleet, heeft tijdens de landenwedstrijd tus sen Finland en Duitsland te Ham burg het Europees record polsstok- hoogspringen verbeterd. Hij bereikte een hoogte A'an 4.51 meter, één cen timeter hoger dan het oude record. Landstroem had het Europees tevens Finse record op zijn naam gebracht tijdens wedstrijden tussen Duitse en Finse atleten op 27 augustus A'an het vorig jaar te Helisinki. Standen van het betaald voetbal le DIVISIE A. ADODWS 30; De VoleAvijckers KFC 22; LimburgiaVSV 6—0; Roda SportRVC 32; Xerxes SVV 00; WageningenAlkmaar 22; Helniondia '55Emma 21. Alkmaar 3 2 1 0 5 74 Limburgia 2 2 0 0 4 81 ADO 3 1 2 0 4 S— 5 SW 3 1 2 0 4 3—2 Xerxes 3 1 2 0 4 43 Haarlem 2 1 1 0 3 52 HVC 3 1113 8—5 KFC 3 1 1 13 5—5 Volewijckers 2 0 2 0 2 55 Wageningen 2 0 2 0 2 33 Helmondia 2 10 12 22 DWS 3 1 0 2 2 3—7 Roda Sport 3 1 0 2 2 57 VSV 3 1 0 2 2 5—10 Graafschap 2 0 0 2 0 27 Emma 3 0 0 3 0 4—9 le DIVISIE B RigtersbleekHelmond 42; Blauw Wit Vitesse 10; DFCEBOH 5 1: Her mes DVSSittardia 52; Excelsior—EDO 22; RCHAGO VV 32: Fortuna VCSHS 14. Blauw Wit HDVS Excelsior SHS RCH DFC Rigtersbleek Stormvogels Volendam Vitesse AGOW Sittardia EDO Fortuna VL Helmond EBOH 0 0 6 11- 1 0 5 6—2 2 O 0 2 0 0 4 0 2 10 12 7— 2 5— 3 8— 8 2 10 3 10 2 2 3 10 2 2 3 0 0 3 0 2 3—4 36 7— 5 6— 8 6— 9 3— 5 0 3—7 9 3 0 0 3 0 2—10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5