Driedaagse fruitshow werd een succes Reden? Financiële commissie adviseert afwijzend BOND GEMEENTEAMBTENAREN VIERDE 60-JARIG BESTAAN WATERSCHAPSWERELD STAAT VOOR EEN MOEILIJK JAAR KLMffi ut de ETHER MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 PROVINCIALE ZEBÜW8E OOÜRANT 7 FLEUR EN KLEUR IN KAPELLE Rond 20.000 bezoekers De driedaagse fruitshow waar mee de Kapelse middenstand zich vorige week voor. de eerste maal heeft gepresenteerd, is een onver deeld succes geworden. Een zomer se dag, zoals men er dit jaar nog maar weinige gehad heeft, bracht vooral zaterdag duizenden men sen op de been. In het centrum van de gemeente heerste' dan ook een ware feeststemming, waaraan het plaatselijke muziekkorps „Ons Ge noegen" het zijne toe bydroeg. Ook de wandeltochten, georganiseerd door de wandelsportvereniging Kruiningen-Hansweert brachten des middags al kleur en fleur aan het fruitfestijn, terwijl ook het op treden van de kinderdrumband uit Breda tot het succes van deze dag bijdroeg. Het aantal bezoekers tijdens de fruitdagen lag rond de twintigdui zend. In de straten buiten de kom der gemeente stonden de auto's des avonds in lange file's geparkeerd. Nadat men de fruitmozaïeken op Kapelle bekeken had, werd er weer doorgereden naar Biezelinge en Schore, waar ook dergelijke file's ontstonden. Terwijl in de middag da mes met gulle hand het Zeeuwse fruitprodukt op de hoofdtoegangs wegen uitreikten, verzamelden om streeks drie uur wandelsportbeoefe naars zich in de Biezelingsestraat om voor het bejaardenhuis „Porno- na" een défilé te houden voor bur gemeester en wethouders en 't fruit- showcomité. WALCHEREN Sint Ldurens Kleurenfilm „Vrederust" In het verenigingslokaal te Sint- Laurens werd vrijdagavond voor een talrijk publiek de prachtige kleuren film vertoond van de psychiatrische inrichting „Vrederust", getiteld „Der Zeeuwen trots op Brabants bodem". Vóór de vertoning sprak de heer S. S-imonse, voorzitter van de plaatse lijke .afdeling, een openingswoord waarin hij o.a. .de geestelijke verzor ger ds. Van den Berg en het hoofdbe stuurslid, de heer J. W. van 't Hoff, welkom heette. De bedoeling van de ze film is waardering te kweken voor dit mooie, nuttige en gezegende werk van „Vrederust", waarvoor de heer F. Boon, in Sint-Laurens een ijverig propagandist is. Na de vertoning sprak ds. Van den Berg een slotwoord, waarin hij de na druk legde op het nieuwe begin voor diegenen, die in „Vrederust"' gene zing zoeken en vinden en op de moge lijkheid wees om in de inrichting als verpleegster te werken. Aagtekerke Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Aagtekerke zal woensdagavond a.s. om zeven uur in het gemeentehuis vergaderen. De agenda vermeldt onder meer de vast stelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en de aanbieding van de begroting 1957. Verder is er een ver zoek van het Zeeuws studiefonds om een jaarlijkse bijdrage en een voor stel voor een gemeenschappelijke re geling met de Zeeuwse muziekschool. Voorts stellen B. en W. voor om een subsidie te verstrekken voor de opleiding van kleuterleidsters, de pensioenbijdragen en de verordening op begrafenisrechten vast te stellen en de ruigten langs wegen, bermen en slootkanten af te branden. Het architectenbureau H. F. Rap- pagne verzoekt om een vergunning voor de toegang tot de orgelgalerij via de traptoren en de federatie van verpleeginrichtingen voor langdurige zieken verzoekt om een jaarlijkse bij drage. Voorts moeten ae leden van de commissie tot wering van school verzuim en de leden van de commis sie woonruimtewet herbenoemd wor den. Officiële publikaties VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 28 september 1956 des namiddags tc 2.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden Vlissingen, 22 september 1950 VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK VERGUNNING B. en W. van Vlissingen, gelet op ar tikel 45 der Drankwet, doen te weten: dat bij hen Is ingekomen een verzoek van mevrouw A. J. M. van Zoelen. echt genote van de heer J. C. Jongejan, do micilie kiezende te Vlissingen, Bellamy- park 50—52. om verlof tot de verkoop van zwak-aleoholische drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voorlo- kallteit van het perceel Bellamypark SO— 52; dal van heden af gedurende twee we ken tegen het verlenen van het gevraag de verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen, 19 september 1956, Nog zelden heeft het organise rend comité voor deze fruïtwan- deltochten, die voerden tussen de boomgaarden rond deze gemeen te, een dergelijk groot aantal deelnemers gehad. Niet minder dan 529 wandelaars gingen van start voor de 5, 10, 15 en 25 km., waartussen zicli ook verzameld hadden de jeugddrumband uit Breda en het jeugdkorps „Jong Excelsior" uit Goes. Op het sportterrein werden hierna een tweetal voetbalwedstrijden ge speeld tussen de eerste elftallen uit Kapelle en Nieuwdorp en de reserve elftallen van genoemde verenigin gen. Nieuwdorp toonde zich beide malen oppermachtig en won met niet minder dan 40 en 110. IN DE AVONDUREN Nadat des avonds de prijsuitrei king van de wandeltochten gehou den was door burgemeester H. G. van Suylekom, concerteerde „Ons Genoegen" in de muziektent. Latei- op de avond bracht dit korps ook nog een bezoek aan Schore. Ook het tamboer- en pijperkorps „Jonge Kracht" hield nog een rondwande ling door de dorpen Kapelle en Bie zelinge. De grootste bewondering oogsttte des avonds het tweede op treden van de uit 42 jongens be staande jeugddrumband, waarvan de jongste 4 jaar was en de oudste 14. Ook de door de Bond van Platte landsvrouwen gehouden bazaar in de veiling, alsmede de bloemententoon stelling „Floralia" in het koor der kerk trokken hierbij grote belang stelling. De laatste heeft zelfs een bezoekersaantal kunnen noteren van tegen de drieduizend. De opzet van deze fruitshow, die om financiële redenen dit jaar tot deze omvang beperkt moest blijven, maar waarvan men een jaarlijks te rugkerend feest wil maken en dan grootser van opzet, is deze eerste keer geslaagd. Verhoging van Belgische mijnwerkersionen. De nationale Belgische gemengde mijncommissie heeft besloten tot een verhoging van 10 k 11 procent van de lonen der mijnwerkers te rekenen van de eerste oktober af. Voorts heeft men toegestemd in een premie aan het eind van het jaar van 3000 Bel gische franken. De christelijke en socialistische vak bonden hadden deze verhoging voor- festaan, welke in beginsel ook door e werkgevers is goedgekeurd. Advertentie M. H. BOASSON ZONEN N.V. MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19-21 KARPETTEN - BEDDEN - GORDIJNSTOFFEN Onze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.30-12.30 en 2-5.30 's zaterdags 8.30-12. (levering uitsluitend via de detailhandel). BRANDVERZEKERINGSBELASTING AFDELING ZEELAND JUBILEERDE De heer Terwoert benoemd tot ere-lid der afdeling De afdeling Zeeland van de Neder landse bond van gemeenteambtena ren heeft zaterdag zijn 60-jarig be staan op plezierige wijze gevierd. Er was geen plechtige vergadering, maar met een rondrit over een in zomertooi gestoken Walcheren en een genoeglijke cabaretavond hebben de ongeveer 200 gemeenteambtena ren en hun dames, die uit alle delen van Zeeland naar Middelburg geko men waren, dit jubileum gevierd. Het enige oficiële was de ontvangst door het hoofdstedelijk college van B. en W. in de burgerzaal van het stad huis, waar mr. dr. N. Bolkesteïn zijn gasten toesprak. Mr. Bolkestein stipte aan, dat men in de tegenwoordig zo ingewikkelde maatschappij niet kan zeggen, dat de ene groep of mens belangrijker is dan de andere. „Wanneer de direc teur van een postkantoor er niet is, dan is deze nog wel te vervangen, maar als de p ostbode ziek is, weet men zich geen raad", aldus de bur gemeester, waarmee hij de relatieve ietekenis van hoog- en laaggeplaat ste personen aanstipte. In dit ver band wees mr. Bolkestein verder op de taak van gemeentebestuurders en gemeente-ambtenaren. „Beide groe pen moeten een eigen kijk op de zaak houden, want uit de botsingen kan het goede te voorschijn komen", zei de burgemeester, die tenslotte op merkte, dat de bond een belangrijk bestanddeel geworden is in de Ne derlandse samenleving. De voorzitter van de afdeling Zee land, de heer J. Ph. Koene, dankte het gemeentebestuur voor de ont- angst en de burgemeester voor zijn raadzame woorden. 's Middags werd een rondrit over Walcheren gemaakt, waarbij men een bezoek bracht aan het waterlei dingbedrijf van Middelburg. In Bri tannia te Vlissingen werd de thee gebruikt, waarna men vervolgens weer terugkeerde naar Middelburg. Naast de ontvangst door B. en W. was het enige officiële gedeelte de gemeenschappelijke koffiemaaltijd in et Schuttershof. Hier sprak de heer Feestelijke sportavond van de V.C. „Vlissingen" Een juniorenploeg van de VC Vlis singen heeft, zoals bekend, in het jeugdkamp van de K.N.V.B. te Zeist, de kampprijs voor „orde en netheid" gewonnen. Vrijdag 28 september komt de kampleider, de heer H. van Leeu wen uit Den Haag, naai- Vlissingen om deze prijs aan de jongens uit te reiken. De VC Vlissingen heeft voor deze gelegenheid in het Soheldekwartier een feestelijke sportavond georgani seerd, tijdens welke ook officieel af scheid zal worden genomen van Wim Struywigh, oud-aanvoerder van het eerste elftal, die zijn voetballersloop baan heeft beëindigd. Voorts zullen op deze avond drie jeugdige athleten van de V.S.V. Marathon, die in het afge lopen seizoen tot nationale toppres taties kwamen, worden gehuldigd. Het zijn Willy Cijsouw, Bea van aer Weyde en Hans Luitwieler-, Verder zal deze avond optreden de bekende goochelaar Marquini. De V.C. Vlissingen zal vam het batig saldo honderd gulden storten in een te vor men reisfonds voor de jeugdige athle ten van Marathon. Het dan nog over blijvende bedrag zal gelijkelijk wor den verdeeld tussen dit reisfonds en het jeugdfonds van de V.C. Vlissin gen. Koene een korte jubileumrede uit, waarin hij er op wees, dat de bond, aanvankelijk opgericht om de mate riële positie van de ambtenaren te verbeteren, nadien veel heeft gedaan en nog doet voor de ideële belangen. Tijdens de maaltijd werd de oud- gemeente-secretaris van Koudèkerlte, ae heer Tenvoert, buitengewoon lid van de bond, benoemd tot ere-lid van de afdeling Zeeland. Meer dan 54 jaar is de heer Terwoert lid geweest- „Ik hoop, dat u nog vele jaren in uw tegenwoordige functie aan de bond verbonden mag blijven", zei de heer Koene. Aan deze maaltijd werd tevens aangezeten door burgemeester Bol kestein, de wethouders J. W. Köge- ler en L. J. van 't Westende, en hun dames, en vertegenwoordigers van het bondsbureau, het bondsbestuur en andere afdelingen. Het humoristische gedeelte van de avond werd verzorgd door een gezel schap, dat een radio-cabaretproduk- tie aanbood onder de naam: „Hallo, wij brengen U". In een brief aan de gemeenteraad van Middelburg meent de financiële commissie de raad tc moeten advi seren het voorstel van B. en W. be treffende de verordening op dc hef fing en invordering van een brand- verzekeringsbelastïng niet te aan vaarden. De commissie meent, dat het redelijker is van de assuradeuren een bijdrage in de kosten van de brand weer te vorderen, dan van de eigena ren. Het risico van een brandschade wordt door bijna iedere bezitter van onroerende en roerende goederen ge dekt door het sluiten van een brand verzekering, waardoor niet hij, maar de assuradeur direct belanghebbende bij een goede brandweer is. De ge- meentewet noemt als een toelaatbare gemeentelijke belasting „een belas ting, op de verzekering tegen brand schade van onroerende of roerende goederen, die zich in de gemeente be vinden, of een overeenkomstige be lasting voor zoveel die goederen niet verzekerd zijn". Het is de commissie bekend, dat de Hoge Raad dit artikel aldus heeft geïnterpreteerd, dat een verordening, waarbij belasting voor verzekerde goederen geheven wordt, niet van as suradeurs maar van zakelijke recht hebbenden naar een aan de verzeke ring ontleende maatstaf, blijft bin nen het kader van de belastinghef fing, die de wetgever op het oog ge had heeft. Niettemin vraagt de commissie zich af, waarom B. en W. de re delijker heffing van assuradeuren niet heeft voorgesteld en de moge lijkheid van deze heffing niet heeft gememoreerd. Evenals aan elke andere belastingheffing bestaan tegen heffing van assuradeuren, weliswaar bezwaren, maar de commissie vraagt zich verder af, of die bezwaren niet lichter zijn, dan die tegen de heffing van de minder belanghebbende eigenaren. De vrees is wel eens uitgesproken dat de verzekeringen dan recht streeks in het buitenland zouden worden afgesloten om de belasting te ontgaan, maar welk belang hebben de verzekerden daarbij, aldus de com missie. De commissie wijst er voorts op, dat de wet en de jurisprudentie de heffing bindt aan een maatstaf, ont leend aan de verzekering. De voorge stelde heffing neemt als maatstaf de belastbare opbrengst voor de grond belasting. De commissie meent daar om, dat deze bepaling aanleiding kan geven tot een rechtsstrijd over de verbindbaarheid der verordening. Met betrekking tot de voorgestel de heffing naar de maatstaf van de waarde van het meubilair, aangeno men voor de heffing van de persone le belasting, meent de commissie dat deze heffing niet moet worden inge voerd, omdat de geringe opbrengst van f 4000 het maken van de onge twijfeld hoge perceptiekosten met wettigen en bovendien de burgerij 'n aan het belang der gemeentelijke fi- nanciën onevenredige overlast zal be- zoi'gen. In hun antwoord zijn B. en W. het met de opvatting, dat de verzekeraar direct belanghebbende 1» bij het be staan van een goede brandweer, vol komen eens. Dat zij niettemin de voorkeur gaven aan de heffing van eigenaren, vindt z(|n oorzaak in het feit, dat aan een belasting op de ver zekeringsmaatschappijen verschil lende moeilijkheden verbonden zijn. B. en W. betwijfelen het of van de eigenaar niet-belastingplïchtige de aangifte van de maatscnappij waar bij, en het bedrag waarvoor de eigen dommen verzekerd zijn, kan worden verplicht. Daarnaast is het aan twij fel onderhevig of de gemeente de be voegdheid heeft tot belastingheffing van een buiten de gemeente gevestig de assuradeur over te gaan. Verder is B. en W. uit de handelingen van de Tweede Kamer gebleken, dat de regering de gemeenten vrij heeft willen laten in de keuze van de grond slag, zolang deze slechts een billij ke regeling mogelijk maakt. Met betrekking tot de personele be lasting hebben B. en W. zich op het standpunt gesteld, dat beide eigena ren belang hebben bij een goede brandweer zodat niemand vrijgesteld moet worden, hetgeen volgens B. en W. ook psychologisch onjuist zou zijn. In het streven de perceptiekosten voor de heffing op het meubilair zo laag mogelijk te houden, hebben B. en W. de mogelijkheid geopend de inning daarvan aan gemeentebedrijven op te dragen. Aan het bezwaar van de commissie, dat de heffing aan de burgerij een aan het belang der gemeentelijke fi nanciën onevenredige overlast zal bezorgen, is volgens B. en W. dus reeds tegemoet gekomen, zij het dat het uitgangspunt van 't college voor die maatregel 'n andere was dan van de commissie. Kustmijnenveger „Veere" donderdag in dienst Donderdagochtend 27 september zal op de werf te Kinderdijk van L. Smit en Zoon's scheepswerven N.V., de kustmijnenveger „Veere" worden op geleverd aan de Amerikaanse op drachtgevers, die haar deden bonwen in het kader van het „Off-shore pro curement programme". Vervolgens zullen de Verenigde Staten dit schip overdragen aan Ne derland, als onderdeel van het we derzijdse hulpprogramma, waarna do aangewezen commandant, luitenant ter zee der tweede klasse (oudste ca tegorie) H J. A. Jolles het schip als Hr. Ms. „Veere" in dienst zal stellen, Hr. Ms. „Veere is een kustmijnen veger van de „Dokkum'-klasse, me tend 425 ton standaard waterver- plaatsing. (Slot van pag. I) schapswezen aftekenen, houden ver band met de structuur van het water schap als doelgemeenschap. Toezicht en oppertoezicht zullen er voor moeten zorgen, dat de water schappen geen geïsoleerde grootheden worden. Misschien zal daarom de ver gunningverlening door de water schappen in ruimere-mate aan beroep moeten worden onderworpen, zo stel de spr. \fle belanghebbenden zullen op re delijk verantwoorde wijze in het wa- terschapsverband moeten worden op genomen. Ook zal aandacht geschon ken dienen te worden aan belangen- verschuivingen binnen het water schap. Het is zeer wel mogelijk, <lat belangen die steeds slechts hun uit drukking vonden ln de verlening van een vergunning, zo zeer aan kracht "'innen, dat zjj niet meer voldoende ekonoreerd zijn niet vergunningver lening. Zij moeten dan meebetalen en mee besturen, dus in het waterschap wor den gebracht. In dit verband wees spr. op de verhouding tussen gemeenten en waterschappen, bijv. in verband met de kwestie van lozing en zuive ring van afvalwater. Wanneer de ge meente hierover medezeggingschap begeert, dan zal zq in het waterschap dienen te worden opgenomen en dus ook moeten meebetalen. Verder stipte spreker de rijkssteun voor wegonder houd aan en maakte de opmerking dat het algemeen belang dat bij de deltawerken is gemoeid, vermoedelijk ook tot een bijdrage uit de algemene middelen zal leiden, als zij door water schappen worden uitgevoerd. De waterschappen zullen een dy namisch instituut moeten blijven om hun taak in het Nederland van heden en de toekomst te kunnen blijven vervullen. „Geen Nederland zonder waterstaat en geen water staat zonder waterschappen", zo besloot mr. dr. Wïnsemius zijn met grote aandacht beluisterde cause- Bij de nabespreking gaf de commis saris der koningin ooit als zijn per soonlijke mening, voorstander te zijn van inschakeling der gemeenten in de polders, mits zij meebetalen. De straf bepalingen voor de 'waterverontreini ging welke de polders kunnen hante ren, zjjn z.i. niet sterk genoeg. Tijdens de gezamenlijke maaltijd zorgde het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse, voor een „Loetje in de vorm van een prettige mededeling over de rijksuitkering voor niet-plan- wegen. De afrekening over 1953 en 1954 heeft het college van G.S. gepasseerd en over de uitkering 1955 is met de minister overeenstemming bereikt. Terwijl over 1953 een bedrag van ruim f 140.000 beschikbaar is, kwam dit voor 1954 op ruim f 150.000, waar van ongeveer 50 mille nog als nabe taling zal worden uitgekeerd. Voor 1955 is de uitkering verder verhoogd, nl. tot ruim f 200.000. Ten aanzien van de concentratie van polders ontveinsde ook de heer Philipse de moeilijkheden niet. Er is gegronde hoop, dat althans de voor stellen voor N.-Beveland, Schouwen- Duiveland en Tholen in de najaars zitting kunnen worden gebracht, hoe wel het niet is uitgesloten, dat het nog iets later wordt. Intussen blijft men de streefdatum 1 januari 1958 aanhouden. Tijdens de maaltijd richt te de burgemeester van Kcrtgene, de heer A. Schuit zich nog tot de gasten. Des middags werd met een zestig tal auto's een tocht naar de werken tot verbetering van zwakke plaatsen in de Noord-Bevelandse dijken ge maakt. Zo werd o.a. het werk aan Thoornpolderdijk en de versterk te zeewering van de Nieuwe Noord- Bevelandpolder bezichtigd. Er is één zwakke schakel over, zo verklaarde de heer M. W. van Arenthals, dijk graaf van de Oud. en Nieuw-Noord- Beveland nog tijdens een korte uit eenzetting in de vergadering. De dijk van de Al-te-klempolder zou na. melïjk nog verbeterd dienen te wor den, maar men wacht hiervoor op een rijksbijdrage. Het bestuur van het waterschap Oud- en Nieuw-Noord-Beveland bood tenslotte in Colijnsplaat nog 'n ontvangst aan. „Lratiesweek" werd succes „Prijzenregen" tot besluit De geslaagde „Lintjesweek", die de winkeliers van de Lange Vorststraat te Goes organiseerden, kreeg zater dagmiddag een prettig slot met een overvloedige „prijzen"-regen. In to taal 65 prijzen, met een gezamenlij ke waarde van f 1500.konden worden uitgereikt aan de gelukki gen, die het meest nauwkeurig had den gemeten. Ruim zevenduizend wedstrij'dfor- mulieren waren er ingevuld met de resultaten van een ijverig speuren, waaraan jong en oud, gewapend met linialen en centimeters, hadden deel genomen. Er waren niet alleen inzen dingen uit Zeeland, maar ook van ver daarbuiten. Het lint dat de orga nisatoren in 52 stukjes knipten, had oorspronkelijk een lengte van 37.28 meter. Bij elk der deelnemende za ken hing een stuk van dit lint, dat dus gemeten moest worden. Uitein delijk is het slechts aan zeven in zenders gelukt, de juiste lengte op te geven. Zij kwamen dus in merking voor de hoofdprijzen, heer C. Schrijver, Violenstraat 43, Goes, bleek de gelukkige te zijn, die van top tot teen in nieuwe kleding zal worden gestoken, terwijl mevr. S. Verboom, Zuidvlietstraat 26, Goes, hetzelfde geluk ten deel viel. De derde prijs (colbert) was voor L. C. Lobbezoo, Rilland. Voorts be hoorden tot de eerste tien prijswin naars: 4e prijs (toiletdoos) J. Peels, C. Eversdijkstraat 18, Goes; 5e prijs (sporttrui) J. S. Kolijn, Heernisse- weg 15; 6. (pantalon) R. Gelok, 's- Gravenpolderseweg 76; 7. (bakoven) hej. M. Bakker, Barneveld; 8. (pols horloge) D. Tazelaar, Colijnsplaat; 9. (sporttrui) J. Verburg, Leliestraat 62, Goes; 10. (jongenskostuum) N. Vermu, Kapelle. Een door de P.Z.C. verstrekte waardebon van f 25.. was voor A. Harinck, Julianastraat 15, Goes. Telegram aan minister over veer bij Zijpe De Gewestelijke Raad van het Land bouwschap in Zeeland heeft er in een telegram aan do minister van verkeer en waterstaat op aangedrongen na dere voorzieningen te treffen voor 't veer Anna JacobapolderZijpe, In 't telegram wordt de toestand van de afgelopen week onhoudbaar genoemd. Zoals zaterdag gemeld, hebben ook de C.B.T.B. en de Z.L.M. hun be zorgdheid uitgesproken over de situ atie bij deze veerdienst, nu de „Kram mer" defect is. LEZERS SCHRIJVEN Bran d weerkazerne Met verwondering las ik in de P. Z.C. van Woensdag j.l. de motivering van het voorstel van burgemeester en wethouders van Middelburg aan de raad om de bouw van een brandweer kazerne onderhands op te dragen aan een aannemer uit 's-Gravenhage, die over voldoende bouwcapaciteiten zou beschikken. Men zou hierover kunnen glim lachen en er verder over zwijgen, ware het niet, dat steeds meer blijkt, dat bij vele overheidspersonen de mening heerst, dat alleen in de rand stad Holland de super-vakmensen zit ten en dat de bedrijven uit de pro vincie niet voor vol worden aange zien. Het gevolg is, dat niet alleen steeds, meer aan aannemers van boven de Moerdijk hier onderhands werkén worden opgedragen, zonder dat er een Zeeuw aan te pas komt. maar dat daarbij de door hen bedongen prijzen hen ook nog in staat te stellen bij hun Zeeuwse collega's de arbeidskrachten weg te kopen. Het zal iedereen wel duidelijk zijn, dat het op deze wijze niet zo moei lijk is de beschikking te krijgen over een hoge bouwcapaciteit. Ik hoop dat dit schrijven ertoe mo ge bijdragen een einde te maken aan het voorbijgaan van Zeeuwse bedrij ven. Ongetwijfeld zal hiermee ook het algemeen belang gediend zijn. C. VAN DE KLIPPE. Paul Krugerstraat 104, Vlissingen. DINSDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de hulsvrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Cello, fluit en elavecimbel. 11.50 Gr. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Manege der stokpaardjes. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwe reld en wij, caus. 17.30 Diseotaria. 18.00 Nws 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Kamerkoor en kamerork. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws 20.05 Gevar. progr. 21.00 Aan de zelfkant van het koninkrijk, caus. 21.10 Cabaret. 21.40 Gram, met comm. 22.25 Act. 22.35 Planorecital. 23.00 Nws. 23.15 Beurs- ber. v. New York en New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30—24,00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleu ters 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrou wen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 15.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: R. D. Simons: „De oorsprong van de naam Paramaribo". 18.00 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 Gram. 21.00 Het Onver zettelijk Ridderschap, hoorspel. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Gram. Wegens de grote hoeveel heid copie moest de strip Kappie blijven overstaan. 25 september. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldlnge HOOG EN LAAG WATER U.+NA.P. Ü.+NAP. U—N.A-P. 4.48 5.15 5.52 6.13 6.31 2.10 2.26 2.3S 1.53 1.76 17.05 17.34 18.05 18.26 18.45 2.12 2.28 2.38 1.50 1.71 11.10 11.36 00.00 11.37 12.12 23.43 1.88 1.78 1.90 2.32 1.36 1.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3