Wind en zeewater deden aanplant in Vlissings Nollebos verdorren Klanken uit de ether AANTREKKEUJKE REPRISES EN EEN „CARMEN" IN PREMIERE VLISSINGSE MUZIEKKORPSEN ZIJN THANS UIT DE BRAND BRANDVERZEKERINGSBELASTING ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 LANGS TANKGRACHT GROEIEN BIETEN Nieuw plan voorziet in verbetering bodemstructuur met grove compost Kort voor en tijdens de tweede wereldoorlog: vonden vele Vlissingers in het met veel moeite en kosten aangelegde Nollebos de rust en het na tuurschoon, die de moderne stedeling eigenlijk niet kan missen. De oor log maakte ook aan deze rust een einde en toen in 1945 het water van Walcheren was verdreven, bleef er op de plaats van het jonge bos een grote zandwoestijn over, waarin de stammen van de dode bomen grillig afstaken. De gemeente Vlissingen was echter vastbesloten een nieuw bos aan te leggen en in 1950 ging de eerste spade in de grond om het terrein te egaliseren. Volgens een plan, dat door de uit Zeeland afkomstige, Am sterdamse landschapsarchitect P. Broerse was uitgewerkt, werden er jon ge struiken en heesters aangeplant. Nu, zes jaar later, is gebleéen, dat de nieuwe aanplant niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. De zorgvul dig uitgekozen heesters groeien bijna niet en vijftig procent van het groen is zelfs gestorven. Daarvoor zjjn verschillende oorza ken aan te wijzen. De structuur van de bodem is ongeschikt voor planten groei: er zit te veel zand en te veel zout in. Bovendien doen de harde wind, die laag over de Nolledijk waait, en het overstuivende zeewater alle groen verdorren. Het werd dui delijk, dat er zo van een park niets kon komen. De heer Broerse heeft daarom, in overleg met de Neder landse Heide Maatschappij, een nieuw plan opgesteld. Hg wil het overgebleven groen en de nieuw aan te planten struiken te gen het overstuivende zeewater en tegen de wind beschermen door om heiningen van riet of tenen. Vooral het terrein vlak achter de Nolledijk waar de situatie het ergste is zou zijns inziens helemaal in vakken moeten worden ingedeeld. Misschien nog belangrijker is het veranderen van de bodemstructuur. Reeds nu hebben enkele boeren een strook grond langs de voormalige tankgracht gepacht om er bieten te kweken, wat de structuur alleen maar ten goede kan komen. Het plan van de heer Broerse voorziet echter in een drastische verandering. Hij wil de oude vuil nisbelt aan de Nieuwe Vlissingse- weg laten afgraven en de grond Akkerbouwproducten dertig procent duurder dan in 1955 Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het algemeen landbouwprijsindëxcijfer (basis: '49/ '501952/'53100) in augustus 111 tegen 107 in juli en 99 in augustus van het vorig jaar. Dit betekent een toe neming* van bijna 4 respectievelijk 12 procent. Onder invloed van de hoge note ringen voor de peulvruchten steeg het groepsindexcijfer voor akker- bouwproaukten met 2.5 procent, van 120 in juli tot 123 in augustus. Het cijfer ligt bijna 31 procent bo ven dat van augustus 1955 (94). Het groepsindexcijfer voor veehoude- rijprodukten bedroeg 108 (juli 103). Deze stijging werd, ondanks de com penserende invloed van de gedaalde prijzen voor rundvlees, veroorzaakt door de hogere prijzen voor eieren en melk. In vergelijking met augustus 1955 (100) vertoont het cijfer een toeneming van 8 procent. Het Indexcijfer voor het totaal der kostenfactoren bleef, alhoewel hij eni ge factoren een stijging viel waar te nemen (o.a. brandstoffen) gelijk aan dat van juli (121). Vergeleken met augustus van het vorig jaar toen het 115 bedroeg, is het met ruim 5 pro cent toegenomen. Willem Beukelsz zocht naar pelsers in Kanaal Het visserij-onderzoekingsvaartuig „Willem Beukelsz" heeft ten behoeve van de kottei*visserij liet oostelijk deel van het Kanaal afgezocht op het voorkomen en de verspreiding van pelsers (een kleine haringachtige zee vis), aldus deelt het Rijksinstituut voor visserij-onderzoek te IJmuiden mede. Het onderzochte gebied liep van het Nauw van Calais tot de lijn Wight-Cap d'Antifer. Hierbij zijn yis- scholen aangetroffen tussen de Ver- goyerbank en Dieppe binnen een af stand van ongeveer 20 mijl van de kust. De vis bevond zich zowel over dag als 's nachts op de bodem en daardoor buiten het bereik van de ha- ringtrawl, maar grotendeels binnen het bereik van een „atoomtrawl" die meer diepgang heeft. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede kandidaat G. H. Duyvendak De vakature van de ned. herv. ge meente te Dreischor, ontstaan door het vertrek van ds. G. E. Huizing zal zondag 7 oktober a.s. weer wor den vervuld door de overkomst van kand. G. H. Duyvendak van Utrecht. Hij zal in de morgendienst door prof. dr. M. van Rhijn van Utrecht in het ambt worden bevestigd. Kand. Duyvendak werd op 17 sep tember 1927 te Bussum, waar zijn vader ds. J. G, Duyvendak toen Evan gelisch Luthers predikant was, gebo ren, bezocht het gymnasium te Utrecht, waar hij ook aan de rgks- universiteit studeerde en op 16 juni 1948 zijn kandidaats- en op 12 janu ari 1954 zijn doctoraalexamen deed. Kand. Duyvendak was enkele jaren assistent bij prof. dr. M. van Rhijn te Utrecht voor de kerkgeschiedenis en werkte na zijn doctoraalexamen nog enige tijd voor zijn dissertatie. Op 9 februari 1955 werd kand. Duyvendak toegelaten tot de evan geliebediening in de Ned. 1-Ierv. Kerk. van het Nollebos vermengen met de daardoor verkregen grove com post. Dit plan zal veel geld kosten en zonder subsidies en bijdragen van verschillende instanties zal net niet uitgevoerd kunnen worden. Als de op zet echter slaagt, zal het Nollebos n aantrekkelijk onderdeel vormen van het grote recreatieterrein dat tussen de Vlissingse boulevard en de Recrea- tieweg in de gemeente Koudekerke is geprojecteerd. Over een gebied van vijftig hectare wordt een bos aange legd, dat door vele wandelpaden, vg- vers en kreken wordt doorsneden. De begrenzing van deze grote tuin, waarin een klein openluchttheater met een „klankvijvertje" komt, wordt enerzgds gevormd door de duinen én de Nolledijk en aan de andere land zijde door de Burgemeester van Woel- derenlaan, die wordt doorgetrokken tot aan de Recreatieweg. Met dit laatste karwei is men onlangs be gonnen en reeds nu is de weg over een afstand van 500 600 meter met puin verhard. Binnenkort wordt de definitieve deklaag aangebracht. Voor de aanleg van het gehele pro ject is het wachten echter op de geld middelen. Als die beschikbaar komen zullen de grondwerkzaamheden en de aanplantingen over drie jaar ge reed kunnen zijn. Niet alleen de in woners van Vlissingen en Koudeker ke, maar die van geheel Walcheren zullen dan de beschikking krijgen over een prachtig park, waar het prettig toeven zal zijn. Jaarvergadering K.V.P. In Lewedorp vergaderde dezer da- ri de plaatselijke afdeling van de K. P. De voorzitter, de heer C. Ver dook, sprak een openingswoord, waarin hij zijn tevredenheid uitsprak over de uitslag van de afgelopen ver kiezingen. Hij bracht in dit verband dank aan de propagandisten. In de vacature van de heer M. Na- gelkerke werd de heer J. Huige ge kozen als bestuurslid. De overige be stuursleden werden herkozen. Het af- delings-bestuurslid van het staten- kringbestuur, de heer A. C. de Ko ning, werd opnieuw kandidaat ge steld. Als afgevaardigde naar de kringvergaderingen en de staten- kringvergadering werden alle aftre dende bestuursleden aangewezen. De aftredende voorzitter en secre taris van de kring resp. de heren mr. di*. A. J. J. M. Mes en E. Lansu, wer den eveneens kandidaat gesteld en 't aftredende bestuurslid van de kring, de heer C. Verdonk, werd kandidaat gesteld voor een vrije plaats in het kringbestuur. Voor de overige vrije plaatsen in het kringbestuur werden voorgedragen de heren E. Poppe te Grauw en J. v. d. Voorde te Sluiskil. De heren Andriessen, Lansu en v. d. Voorde werden kandidaat gesteld als afgevaardigde naar de partijraad. Bij de rondvraag werden verschil lende politieke problemen besproken. Zo kwamen de samenwerking tussen de verschillende partijen in de ge meenteraad en de moeilijkheden rond om de kabinetsformatie ter sprake. FILMS IN ZEELAND Amerikaanse versie van Bizets opera Deze week zijn er in het filmpro gramma enkele reprises van goede, nog onlangs In Zeeland vertoonde films („De naakte oorlog", „Morgen zie ik je weer") cn voorts is er de prémière voor onze provincie van „Carmen Jones" (Alhambra, Vlissin gen). Het gaat hier om de Ameri kaanse versie van Georges Bizets opera „Carmen." Van het oorspronkelijke operaver- haal is niet zo bijster veel overgeble ven en voor de kenners vam dit werk is het wel zaak zich te distanciëren van de Spaanse versie. Wat dan over blijft is een vlotte, onderhoudende film, waarin alle rollen bezet werden door negers. De muziek van Bizet bleef ook in deze naar de musical neigende rolprent gehandhaafd. Dat harmonieert helaas niet best, maar afgezien dan van ook dit bezwaar biedt „Carmen Jones" beslist wel ple zierige ontspanning. „De naakte oorlog" (Electro, Mid delburg) werd nog kort geleden in deze rubriek besproken. Het is een documentaire, die een vaak beklem mend beeld geeft van de harde reali teit in een „moderne oorlog". Alle opnamen zijn authentiek; men ge- Beide verenigingen hebben nu nieuwe instrumenten De Vlissingse muziekvereniging „Sint Caecilia" en de koninklijke har monie „Ons Genoegen" hebben nieu we instrumenten. Het heeft geruime tijd geduurd eer het zover was, maar het instrumentenbezit van beide mu ziekgezelschappen is thans geheel vernieuwd, waarbij overgegaan ïs van hoge op lage stemming. Bij „Sint Caecilia" bestond reeds vóór de fatale brand van enige maan den geleden het voornemen tot ver nieuwing over te gaan, maar men had er de middelen niet voor. Mede door een: actie van de P.Z.C., die onmiddel lijk na de brand werd ingezet werd deze aanschaffing mo- Het na de oorlog opnieuw M en met veel zorg in Vlis- singen aangelegde Nollebos heeft veel te lijden geliad van H de liarde wind in die hoek en H van het overstuivende zeewa- m ter, terwijl ook de bodemstruc- tuur voor plantengroei onge- H schikt is. Er bestaan echter plannen om hierin verbetering te brengen. Het jonge groen moet dan door omheiningen be- schermd worden. De bodem- M structuur hoopt men met grove compost te verbeteren. 1 (Foto P.Z.C.) liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimin Gereformeerd jeugdappél De Schouwburgzaal van de „Prins van Oranje" te Goes was vrijdagavond haast te klein om alle gereformeerde jongeren, die gehoor hadden gegeven aan de oproep voor het Jeugdappél, te bevatten. Van heel Zuid-Beveland wa ren ze bijeengekomen om deze ge slaagde start van het jeugdwerk mee te maken. Met als thema: „Laat ons blij zn'n over de overwinning van het geloof", Werd de traditionele jaarlijkse propa- ganda-avond op liturgische wijze ge opend. De voorlezing van enkele bij belgedeelten en de declamatie van Colcky Fraanje werden afgewisseld door een massale samenzang met pia nobegeleiding van P. van Donk. De afdelingsvoorzitter van de Jonge- lings-vereniging, de heer J. P. Balken ende riep de jongeren een welkom toe, waarna hij het woord gaf aan ds. C. de Ruyter van Wemeldmge. „Jeugd, spreek" was het onderwerp van diens toespraak, waarvan hg echter meteen de titel bestreed. Want er zijn maar weinig jongeren, die wanneer ze eenmaal de „parel van grote waarde" hebben gevonden, en thousiast daarvan durven getuigen. Het spreken is voor de ouderen, meende ds. de Ruyter, maar de jeugd moet zijn tijd goed gebruiken door op onderzoek uit te gaan. „Jeugd, spreek Nee, jeugd luis ter zo besloot ds. de Ruyter zijn opwekkend woord. Staande zong men vervolgens de bei de Bondsliederen. Na de pauze werd, in afwijking van het eerder aangekondigde lekespel de C.F.A. film „Kaspar zoekt een vader" op het witte doek gebracht. De sa menzang „Halleluja eeuwig dank en ere", vormde het slot van net jeugd appél. Bloemententoonstelling „Floralia" in Kapelle Voor de 21ste maal heeft de vereni ging „Floralia" in Kapelle een bloe mententoonstelling gehouden. Vrij dagavond kon men deze expositie zien in het koor van de kerk. Het bleek, dat de meeste kinderen van de openbare lagere school, die in het af gelopen jaar een potplant mee naar huis hadden gekregen, er in geslaagd waren uitstekende planten op te kwe ken. Ook het aantal inzendingen van particulieren was bijzonder groot en was kwalitatief heel goed. Burgemeesters H .C. van Suylekom, die vrijdagavond officieel de tentoon stelling opende, zei, dat door deze actie een uitstekende mogelijkheid is geschapen om de kinderen liefde voor de natuur bij te brengen. De voorzitter van „Floralia", de heer J. M. Huis- soon, sprak daarna ook nog een kort woord. Op de uitslagen van deze ten toonstelling komen wij nog terug. LEZERS SCHRIJVEN Hoewel de raad der gemeente Mid delburg volkomen bevoegd is om een brandverzekeringsbelasting in te voeren krachtens artikel 277-1 der gemeentewet is hij tevens krach tens de grondwet verplicht geen pri vileges te scheppen. Uit de bewoordingen van het voor stel van B. en W., dat tijdens de raadsvergadering van 25 september zal worden behandeld, staat vast dat het in de eerste plaats een brandver zekeringsbelasting moet zijn. Van Dale verstaat onder brandver zekering: verzekering tegen brand schade. Naarmate men premie voor brandverzekering betaalt, kan over die premie belasting worden geheven, zelfs als men niet verzekerd is of eigen risico loopt. De voorgestelde verordening doet echter iets geheel anders. Zij begint met een slag in de lucht te maken voor de waardebepaling van het on roerend goed door zonder reke ning te houden met allerlei factoren als meer of minder brandgevaar de belastbare opbrengst voor de grondbelasting als grondslag te ne men. Het wordt daardoor naast de straatbelasting een aanvullende ge meentelijke grondbelasting. Nog groter fout maakt het voor stel ten opzichte van het roerend goed. Hiervoor wordt in de eerste plaats als basis genomen de aanslag naar de grondslag „meubilair" van de personele belasting. Ofschoon waarschijnlijk velen om een of ande re reden voor die grondslag niet ten kohiere zijn gebracht (zo werd ons tenminste van bevoegde zijde verze kerd) worden zij van de brandverze kering vrijgesteld. Maar er is meer. Wanneer men het roerend goed in de voorgestelde be lasting wil betrekken, waarom wordt daar dan tevens niet alle bezit aan verdere roerende have, als machine rieën, beestiaal, handelsvoorraden d. in betrokken? Ik teken hierbij aan, dat bij een juiste verzekering van inboedels heel wat anders ten aanzien van de waar de verzekerd moet zijn, dan voor de waardebepaling van de personele be lasting geldt. In feite zou dit gedeel te van het voorstel een belasting van opcenten op de personele belasting worden. Het vrijstellen van sommige inboedels en van roerende have, an ders dan stoffering, schept privileges. En nu weet ik zeer goed waar het om gaat. Door de grondbelasting en de personele belasting heeft men ambtelijke gegevens, die gemakkelijk hanteerbaar zijn. Het gaat echter te ver om uit die gegevens het bedrag van een verzekeringspremie en/of de waarde af te leiden. Voorts lijkt het mij onwaarschijn lijk, gezien de toelichting op artikel 277-1 en de jurisprudentie, dat, nu door een zo ruime vrijstelling dan wel niet belastbaar stellen van be paalde roerende goederen, het even wicht in de dragende massa is ver stoord, de vereiste goedkeuring van de Kroon verkregen zou worden. En omdat men over waarde en het roerend goed geen gegevens bezit, heeft men de weg van de minste weerstand gekozen. Het geheel heet „aanboren van nieuwe belastingbronnen"; of het nu een „spuiter" wordt dan wel een mis lukking* zal de tgd moeten leren. Het gevaar is echter groot, dat deze be lasting echter net als de straatbelas ting geleidelijk wordt verhoogd. De voorgestelde belasting is in wezen voor zover het gebouwen betreft een heffing ineens, waarover jaarlijks de rente in de vorm van belasting moet worden betaald en waar geen meer dere inkomsten tegenover staan. Of de bezitters van onroerend goed en de in de belasting betrokken be zitters van roerend goed nu een bete re bescherming zullen genieten dan hen door het betalen van een brand- assurantlepremie is verzekerd, waag ik te bestrijden. Veiligheid op veerboten Mgnheer de redacteur, Varen wij wel veilig over de Wes- terschelde Vorige week las ik in de P.Z.C. een klein berichtje over brand aan boord van de veerboot „Prins Hendrik". Naar aanleiding hiervan kwamen bij mh enige vragen op. Worden op deze boten wel alle voorzorgsmaatregelen voldoende betracht, o.a. niet roken waar dat verboden is? Worden de aanwezige blus- en reddingsmiddelen voortdurend gecontroleerd en wordt er regelmatig mee geoefend door het personeel? Worden de passagiers door middel van voorlichting (bijv.: aanplakken van voorschriften) vol doende geïnstrueerd hoe te hande len met de aanwezige reddingsmidde len? Mij dunkt, bij een zo intensieve gebruikmaking van deze diensten is het toch zeker noodzakelijk, dat de maatregelen ter beveiliging van zo vele mensenlevens zo goed mogelijk worden behartigd. Met dank voor de plaatsing: een geregelde gebruiker van de veerdiensten. Noot redactie: Van de zijde der Prov. Stoombootdiensten in Zeeland verklaarde men ons, dat de schepen voortdurend onder toezicht staan van de Scheepvaartinspectie. Dit impli ceert een permanente controle op de veiligheid. Maneblussers Het is de Middelburgers tot heden toe niet gelukt de maan te blussen. De maan kijkt thans nog glunderend op ons neer, zelfs een beetje meewa rig, nu we de blussingskracht willen versterken door „brandverzekerings belasting". De brandverzekeringsmaatschap pijen zullen minder glunderen, want nu worden de verzekeringsbedragen verminderd, om minder premie te moeten betalen, waarmee dan de be lasting kan worden betaald, ofde verzekeringen zullen uit zichzelf de premie verlagen, nu het brandgevaar nog kleiner wordt, door de aanschaf fing van al het nieuwe brandweer materiaal! MAZURE. gelijk. Bovendien zijn bij de gemeen te een renteloos voorschot en een re kening-courant aangevraagd, dit laatste in afwachting van een uitke ring uit het Prins Bernhardfonds. „Ons Genoegen" was enkele jaren geleden reeds met vernieuwing van instrumenten begonnen hiervoor werd een lening afgesloten en ook dit korps heeft nu nagenoeg alle nieu we instrumenten „binnen". De oude instrumenten, die niet verbrand zijn, gaan over naar het jeugdkorps. De Vlissingse muziekgezelschappen zijn dus, wat hun instrumenten be treft, uit de bi*and. De grote wens is thans nog de herstelling van het re petitielokaal, dat door de brand erg heeft geleden. Momenteel wordt ge repeteerd in de Sint Jacobusschool aan de Grote Markt, maar in feite is de school voor dit doel niet geschikt. Geslaagde bloemenexpositie in Kloetinge Twee lokalen van de oude openbare lagere school te Kloetinge hebben vrijdag en vandaag hun somber, naar geestig karakter tijdelijk afgelegd. De vereniging van oud-leerlingen van de land- en tuinbouw wintercursus heeft namelijk voor de eerste maal na haar heroprichting, een bloemen tentoonstelling in dit gebouw georga- niseerd. Een schat van bloemen, zoals primula's, dahlia's, rozen en vele pot planten camoufleren thans de kale muren en maken het geheel tot een lusthof. Tot en met vanavond zal deze bijzonder geslaagde expositie te be zichtigen zijn. Op de uitslagen ko men we nader terug. bruikte bestaand materiaal, zowel van de geallieerden als van de Duit sers. Italianen en Japanners. Geen geromantiseerde oorlogsfilm dus, maar inderdaad „De naakte oorlog." In Grand (Goes) draait thans „Mor gen zie ik je weer"; het verfilmde le vensverhaal van de Amerikaanse pre dikant Peter Marshall, naar het ge lijknamige, door de weduwe van de predikant geschreven boek. Een op recht, zuiver filmwerk, dat onder re gie van Henry Koster tot een boei end en vaalt ontroerend geheel werd gemaakt. In de hoofdrollen Richard Todd en Jean Peters, die voortreffe lijk spel te zien geven. In Grand Is voorts te zien de avon turenfilm „De rijzige rivalen", met in de hoofdrollen Clark Gable, Robert Ryan en Jane Russell. Een verhaal over goudzoekers, die kort na afloop van de oorlog tussen de Noordelgken en de Zuidelijken in Amerika opere ren. Een spannende geschiedenis, waarin zoals te doen gebruikelijk ste vig wordt gevochten onder meer tegen Indianen en waarin Clark Gable weer geen geringe staaltjes van moed te zien "eert...... Preten tieloze, prettige ontspanning voor de liefhebbers van avontuur en (veel) romantiek. Ook in de Schouwburgbioscoop (Middelburg) is een oude beleende te zien en wel het Italiaanse produkt „Onteerd" van Giuseppe de Santis. Een nogal melodramatische historie, waarbij 't vooral gaat om de schoon heid van Silvana Pampanini. De San tis heeft belangrijk betere films op zijn naam staan! Met „Semiramis. courtisane van Babylon" (Luxor, Vlissingen) hebben de filmproducenten zich weer eens op de grijze oudheid geworpen en heel de klassieke decorwinkel weer grondig geplunderd. Een kijkspel van het zo langzamerhand geijkte kaliber, met veel massascènes, mooie kos tuums, mooie vrouwen, oude bouw werken en vele opwindende gebeur tenissen. Rhonda Fleming is de ver leidelijke courtisane. Ongelukkige val met fiets De 13-jarige schipperszoon Van W„ die de Goese ambachtsschool bezoekt en tijdelijk hier bij familie inwonend is, kwam vrijdagmiddag omstreeks vier uur op de Heernisseweg, ter hoogte van het in aanbouw zijnde rusthuis, door onbekende oorzaak plotseling met zijn fiets te vallen. De knaap kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij met een zware hersen schudding naar het ziekenhuis Oost- wal moest worden overgebracht. Kinderdrumband naar Kapelle Als een unieke attractie voor de fruitshow, die dezer dagen door de Kapelse middenstand in de gemeente Kapelle wordt gehouden, zal de kin derdrumband uit Breda optreden. Dit geüniformeerde jeugdkorps, bestaande uit 42 leerlingen van de lagere scho len zal zaterdagmiddag en zaterdag avond een rondgang maken door de gemeente. Het jeugdkorps heeft diver se malen grote successen geboekt in eigen omgeving en is ook verschei dene malen opgetreden in het buiten land. ZONDAG 23 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kcls. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. en postdulvenber. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Gevar. pro gramma. 10.00 Geestelijk leven, caus. 10.15 Kinderkoor. 10.35 Met en zonder omslag. 11.00 Gram. AVRO: 12.00 Lichte mu/.. 12,30 Sportspiegel. 12.35 Even af rekenen, heren. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Gevar. pro gramma voor de mil. 14.00 Boekbespr. 14.20 Strijkork. In de pauze: (14.45—14.55) Fototips. 15.30 Jeugdens. 15.50 Gram. 16.1 Dansork. 16.30 Sportrevue. VARA: 17,00 Gram. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws. en sportultsl. 18.05 Sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. kerkd. IKOR: 19.00 Voor de kinderen. 19.30 Radiozondags blad de Open Deur. AVRO: 20.00 Nws 20.05 Gevar. muz. 20.55 Voordr. 21.05 Der Zarewitsch, operette (gr.) 22.00 Act. 22.10 Nieuwe gram. 22.40 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Act. of gram. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 bc/s. KRO 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 „Anders dan u denkt", caus. 10.15 Muz. caus. met lllustr. 10.30 Kerkdienst. 11.40 Vragenbeantw. 11.50 De Kerk in de spiegel van de pers, caus. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.10 Dansmuz. 13. 5 Boekbespr. 14.00 Gram. 14.15 Mezzo-sopr. en piano. 14.50 Mil. Kapel, koor en soliste. 15.30 Voordr. 15.50 Muz. caus. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Gereformeerde Kerkdienst. 18.30 Kamerork. en sol. 19.00 Kerkelijk nws. 19.05 Boekbespr. 19.15 Vocaal ens. en solist. 19.30 Het Evangelie in een HOOG EN LAAG WATER 23 september. U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 3.36 2.31 15.45 2.31 9.51 1.88 22.22 2.12 Terneuzen 4.01 2.45 16.14 2.45 10.17 1.99 22.47 2.23 Hansweert 4.53 2.58 16.55 2.54 10.55 2.18 23.24 2.42 Zierikzee 5.13 1.56 17.19 1.48 10.20 1.40 22.54 1.68 Wemeldinge 5.25 1.81 17.36 1.73 10.50 1.62 23.11 1.91 24 september. Vlissingen 4.12 2.23 16.23 2.25 10.28 1.85 23.01 2.02 Terneuzen 4.38 2.34 16.51 2.36 10.53 1.97 23.27 2.14 Hansweert 5.22 2.50 17.27 2.48 11.29 2.15 Zierikzee 5.44 1.56 17.52 1.53 10.57 1.37 23.30 1.61 Wemeldinge 5.58 1.80 18.10 1.76 11.29 1.57 23.51 1.84 draaikolk: De brieven aan de Corinthiërs, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Voor de mi litairen. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Cabaret. 21.20 U bent toch ook van de partij?, caus. 21.30 Sprong in het Heelal, hoorsp. 22.10 Gram. 22.45 Avond gebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. MAANDAG 24 SEPTEMB5R HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 3.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Voor de oude dag. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.50 Strijkork. 11.20 Blaasens. 11.40 Voordr. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Planoduo. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Promenade-ork. en koor. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 De blaauwe ruiter, hoorsp. 15.20 Gram. 15.30 Zestig minuten voor bo ven de zestig. 16.30 Gram. 17.15 Dansmuz. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Act. 18.40 Instr. trio. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Gram. 19.20 Schoolkoor. 19.45 Regeringsuitz.: Landb. rubriek. Int. uitwisseling van landbouw- jongeren. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.45 Lichte muz. 21.20 Verz. progr. 21.45 Middenstandsvraagstukken die de aan dacht verdienen, lezing, 22.00 Radlophil- harm. orfc. 22.40 Drie violen en cello. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.40—24.00 Gram. HILVERSUM EL 298 m. 1007 kc/s 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 74.5 Een woord voer de dag. 8.30 Nws. en weerber. 8.15 Sportultsl. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Voordr. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Radio Filharmonisch ork. en solis te. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.40 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram en act. 13.00 Nws 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Meisjeskoor. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijkkwart 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. 17.40 Koersen. 37 45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Mr. H. van Andel: Een tocht naar de Membranorlvier in Noord Nleuw- Gulnea. 18.00 Koorzang. 18.20 Sport. 18.30 Rep. 18.40 Amus. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Volk en Staat. caus. 19.45 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. muz. 20.45 De burgemeester van Vlnkendam. hoorsp. 21.25 Gram. 21.40 Vocaal ens. 22.00 Komgrondengebiedea in het land van de grote rivieren, caus. 22,15 Strijkork, 22.45 Avondoverdenking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 13