:mn zS.ijpe Zeeuwse Almanak VELE BELANGSTELLENDEN OP RECEPTIE IN MIDDELBURG Gupa: KNEEDBAAR HOUT van Geta Bever OOK IN ZEELAND WELLICHT WEER VERBOUW WINTERGERST VAN KAPELSE MIDDENSTAND HOUDT EEN DRIEDAAGSE FRUITSH0W RADIO-TELEVISIE DE LICHTBRON N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE U O it A N ZATERDAG 15 fïEfcTEMBER 1956 IR. ROETERS VAN LENNEP JUBILEERDE Een kwart eeuw belangen van Zeelands hoofdstad gediend Op 15 september 1931 kwam Ir. B. C. Roeters van Leimep naar Middel burg om de leiding op zich te nemen van de gemeentebedryven. Niemand was toen aanwezig om hem te verwelkomen. „Ik ben de nieuwe directeur, we gaan beginnen" sprak de heer Roeters van Leimep toen tot zyn perso neel. Op één dag na was dit gisteren 25 jaar geleden, maar bij de herdenking van dit jubileum was er echter wel iemand. Velen zelfs waren naar hotel „De Burg" gekomen om tydens een receptie hun dank uit te spreken voor het belangryke werk, dat ir. Roeters van Lennep voor Middelburg en Zee land gedaan heeft. Tydens een 's morgens belegde officiële vergadering van het gemeentebestuur dankte burgemeester mr. dr. N. Bolkestein de "heer Roeters van Lennep namens het bestuur en zijn gemeente voor de wyze, waarop hy vooral gedurende de moeilijke perloden de belangen van de Zeeuwse hoofdstad gediend heeft Tijdens de receptie, die ook werd bygewoond door burgemeester en me vrouw Bolkestein, voerde als eerste spreker wethouder L. J. van 't West- ende het woord namens de wethouder van bedrijven enz. jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, die verhinderd was aanwezig te zyn. De heer Van 't Westende liet zyn gedachten teruggaan naar de pe riode van 19311940, tydens welke de heer Roeters van Lennep de kans kreeg om zyn bedryf op normale wijze uit te bouwen. In 1940 kwamen met de oorlog de grote moeilijkheden, maar weinigen wisten in die tijd, dat ze er waren, want in samenwerking met zyn personeel heeft de directeur ze alle opgeruimd. „We hebben byna nooit zonder gas, water of elektriciteit geze ten", aldus de wethouder. Toen de bedryven ln 1941 getroffen wer den, z\jn onmiddellijk alle noodza kelijke maatregelen genomen, zo dat in 1945 het herstel goed ter hand kon worden genomen. Dit was mogelijk door de grote tact, het inzicht en beleid van ir. Roe ters van Lennep, zei de wethouder. De heer Van 't Westende bracht tenslotte nog naar voren, dat de materiaalvoorziening in die tjjd één der grootste moeilijkheden was, maar met een vooruitziende blik wist ir. Roeters van Lennep hiervoor altyd een oplossing te vinden. Niet één dag zonder Namens de N.V. Waterleidingmaat schappij „Midden Zeeland" sprak de heer C. Phillpse, de voorzitter van de raad van commissarissen. Spreker wees op de nauwe samenwerking, die er na de ramp van februari 1953 ont staan is tussen de gemeentebedrijven en „Midden Zeeland" en hoopte, dat dit contact nog vele jaren bestendigd mocht worden. Namens het Provinciaal Gasbedrijf in Zeeland sprak mr. A. J. van der Weel, die zijn waardering en erkente lijkheid uitsprak voor de wyze, waar op steeds samengewerkt is. Mr. Van der Weel herinnerde aan de dagen in 1945, toen hy waarnemend burge meester was en er dank zy het initia tief van mr. Roeters van Lennep weer water kwam. „En er is nooit éen dag geweest, dat er geen gas geleverd isr' zo besloot mr. Van der Weel. Ir. T. Michielsen sprak namens het bestuur en het personeel van de N.V. P.Z.E.M. zyn gelukwensen uit. Hij wees er op, dat de verhouding tussen de twee bedrijven wat merlcwaardig is, maar dat de contacten altijd pret tig en in het belang van het algemeen zyn. „Wy mochten immers op hoog- •if> wHm mr>4- TT nnrIf»rhanrif»lf>Ti'' en personeel enkele gramofoonplaten aanbood. Als vertegenwoordiger van het bestuur der vereniging van direc teuren van elcktriciteitsbedrijv Zeeland overhandigde ir. Michielsen naast zijn gelukwensen een boekwerk. „Als grootste verbruiker van uw bedryf aank ik U voor de belang rijke en betrouwbare steun, die u altyd aan onze industrie geeft". Deze woorden sprak ir. J. P. Ber denis van Berlckom namens de di rectie van de Vltrite Fabriek N.V. Spreker bracht naar voren, dat Ir. Roeters van Lennep de opbloei van de Vitrite heeft meegemaakt en immer het beste beentje voorgezet heeft om de drie elementen, die in het bedryf zulk een grote rol spe len, te leveren. Namens het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening werden geluk wensen overgebracht door mr. G. W. Putto, die in het bijzonder de nadruk legde op de wyze, waarop ir. Roeters van Lennep de watervoorziening ge regeld heeft. Mr. Putto sprak tevens ..Bevorderingen by de Rijksverkeersinspectie. Met terugwerkende kracht van 1 juli 1955 is bevorderd tot rijkshoofd- inspecteur van het verkeer, de.heer J. L%ter te Middelburg, voordiert in specteur bij deze diénst. De heer G. J. Fonteyne te Middel burg, administratief ambtenaar A eerste klas bij de rijksverkeersinspec tie, is met terugwerkende kracht' van 1 juli 1956 benoemd tot administratief hoofdambtenaar. als vertegenwoordiger van de com missie van deskundigen voor de wa tervoorziening in Zeeland. Samenwerking De heer P. L. Abrahamse, adviseur van het Provinciaal Gasbedrijf, stipte aan, dat de samenwerking altyd leer zaam geweest is en overhandigde na mens het bedrijf een stoffelijk blyk van waardering. Namens de contact commissie bedrijven en installateurs bracht de heer A. Jobse sr. gelukwen sen over. Namens gemeentewerken en de brandweer sprak de heer A. J. W. Mathijssen. „U wroet als een mol in onze straten, maar gelukkig worden de aldus ontstane moeilijkheden spoe dig opgelost" zei spreker, die er op wees, dat dit de samenwerking en de vriendschap sterk gemaakt heeft. De heer H. Verstraten overhandig de daarna namens het personeel van de gemeentebedryven een geschenk, waaraan Ieder lid had meegewerkt, namelyk een fotoboek van het perso neel. Nadat de heer C. Hordyk, de ad ministrateur, nog het woord gevoerd had, bood mevrouw A. v. d. Graaff- v. d. Glossen het jubileumgeschenk van het personeel aan, namelyk een automatisch horloge, ge. Tot slot richtte ir. Roeters van Len nep zich persoonlijk tot alle sprekers om-hen te danken voor de vriendelijke woorden. Zyn dank aan het personeel uitte de directeur door zijn secreta resse, mevrouw E. J. Pluijmers-Basti- aanse, die al die jaren haar taak met accuratesse verricht heeft, een ge schenk aan te bieden. Tot slot maak ten nog vele aanwezigen van de ge legenheid gebruik om ir. Roeters van Lennep die de volgende twee we ken van een welverdiende vakantie gaat genieten en zijn echtgenote en dochter de hand te drukken. ...kauw Wrlgley Doublemint. Overal veel mensen overal veel verkeer - overal veel drukte. En wat dan nog? Kauw Doublemint - pittig, tintelend, dubbel lang lekker - Doublemint geeft rust, rust bl| het rijden - en Uw adem wordt zuiver als Zwitserse berglucht. Veel leerlingen voor een schippersschool in Terneuzen. In verband met het bestaande stre ven om alsnog te komen tot <le oprich ting van een gemeentelijke schippers school te Terneuzen, werd onder lei ding van de heer J. J. Kaan in ,,'s Lands Welvaren" een oriënterende be spreking gehouden. Hieraan werd deelgenomen door 't bestuur van de afdeling Terneuzen van de koninklijke schippersvereni ging „Schuttevaer' de algemeen se cretaris van „Volksonderwijs", de heer Van Tuyl uit Amsterdam en be stuursleden van de plaatselijke af delingen van „Volksoniderwys" en de „Nederlandse Onderwijzers Vereni ging". Tijdens deze bespreking werden uiteraard geen beslissingen genomen, maar wel werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over hetgeen in deZe verder gedaan dient te worden, terwijl eveneens de stand van zaken werd bezien voor wat betreft het aantal aangemelde leerlingen voor de school Dit aantal bleek thans gunstiger te zijn dan ooit tevoren. Binnenkort zal eèn nieuwe bespreking over deze aan gelegenheid worden gehouden. Advertentie VOOR DUIZEHD EX ÉÉN DOELEINDEN Kinderverlamming In de periode van 2 tot en met 8 september kwamen in Zeeland 3 ge vallen van kinderverlamming .met verlammingsverschijnselen voor en wel in Goes 1, Kapelle 1 en Renesse 1. Aanbesteding. Op het kantoor van gemeentewer ken te Bergen op Zoom werd ten overstaan van de directeur in het openbaar aanbesteed het aanbrengen van verhardingen en het uitvoeren van bijkomende werken in de Brem straat en de Eijkstraat ten behoeve van het complex van 39 woningen en op een terrein ten westen van de Borgvlietsedreef ten behoeve'van de b.l.o.-school. Er waren zes inschrijvingen binnen gekomen. Hoogste was van Geerdinks Aannemersbedrijf, Rotterdam, voor f 16.990laagste P. J. Bunschoten en Cb., Schoondijke, voor f 13.400. TOT PIET KRAAK. Er zullen maar heel weinig Neder landers zijn, die niet weten, dat een zekere meneer Piet. Kraak zich des- tyds nationale befaamdheid heeft verworven door in de interlandwed strijden van het Nederlandse voetbal elftal „onder de lat" te gaan staan! Er bestaat nu echter een redelijke kans, dat Piet Kraak in Zeeland op een ander „wedstrijd-terrein" nog beroemder wordt. Enkele weken geleden werd deze voormalige nationale doelverdediger hotel-eigenaar in Zierikzee en zowaar gaat hij binnenkort al een „proeve van bekwaamheid" afleggen. Vrydag a.s. gaat Kraak meedingen in een biertapwedstrijd, die gehouden zal worden in het Concertgebouw te Vlis singen. En het kan byna niet anders of Kraak zal met dezelfde behendig heid het stromende bier in de glazen opvangen als waarmee hij tot voor kort no'g ballen ving. Overigens krijgt hij wel enige concurrentie, want 25 teams uit heel Zeeland zullen het bier laten schuimen. Peter Knegtjes geeft SPELLEN Het dochtertje uit een Middel burgs gezin icas sinds kort op de grote school. Het ging allemaal erg plezierig en vooral met lezen wilde het best vlotten. Thuis werd er wel eens geoefend. Dat gebeurde onlangs ook nog. Moe der schreef in opzichtige blokletters het woordje O O M en 'Marietje spel de gewillig: „0 o mm, oom!" Nou wordt het wat moeilijker" sprak mama, pikte er een letter tus sen uit en schreef: „O M". Mariefje bezag de nieuwe letter combinatie met de aandacht van een beroepsinbreker, die z'n krachten op een brandkast probeert, maar het „Nou", babbelde moeder aanmoe digend, „nou, wat staat daar nouf" Het lukte nog niet. ,J)aar staat „om", vertelde moe der; „er is een „o" tussenuit. Nou, wat is dat nouf" Aarzelend, maar met tocli iets van triomf in haar stem riep Marietje: „O, note weet ik liet. Dat is een halve oom n ooggetuige-verslag van deze edstryd, die om twee uur begint. PALING II. Nu wij er eenmaal aan zijn begon nen fantastische vissersverhalen in dit rubriekje te publiceren, zijn er steeds meer lezers, die ons melding maken van reusachtige visvangsten. Zelfs onze eigen Barend Zwerfmans heeft een echt gebeurd stukje vissers latijn voor ons. Hij schrijft: „In de te dempen vijver van huize „Der Boede" in Koudekerke zijn twee bijzondere palingen gevangen. Eén was precies één meter lang en 24 ons zwaar en de ander was 95 centime ter lang (geen gewicht-opgave) Daarmee, Zwerfmans, is het record nog niet gebroken, want die paling uit de Sluiskilse Leiding was dan toch maar ruim drie kilo zwaar VOGELS. Overigens had Barend Zwerf mans nóg meer nieuws uit de die renwereld. Een bijzonderheid is, dat het bericht bevestigd is, dat er ongeveer 25 kraanvogels over Vlissingen zijn gevlogen. Ze kwa men uit de richting Breskens en zeilden in de richting Domburg weer weg. Er zijn echter nog meer zeldzame vogels gesignaleerd. In Serooskerke (Walcheren) kreeg men vijf lepelaars te zien, die zo dicht overvlogen, dat men duide lijk de verbrede snavels van de bijna witte dieren kon waarnemen. DONKER. Voor de bewoners van de Tuin straat in Sint-Annaland hebben we een somber bericht. Deze straat zal het namelyk voorlopig zonder straat verlichting moeten stellen. „En dat kan. vooral in de periode van de nieuwe maan", zo voorspelt onze cor respondent, „wel eens lastig zyn." Een pleister op de wonde is echter, dat er naar alle waarschyylykheid nog dit jaar enkele lichtpunten in deze wyk zullen komen. (Slot van pag i) De voedergranen zijn deze zomer buitengewoon moeilijk binnen -te krijgen. De opbrengst is redelijk, doch er zijn nog al wat slechte par tijen, die thans veelal op de markt komen, hetgeen prijsdrukkend werkt. De regering zal ook voor het komen de jaar het systeem van monopolie heffingen hanteren, waarbij de richt prijs voor de gerst op 24 per 100 kg wordt gesteld. Wanneer de prijs voor de buitenlandse gerst tot 23.25 per 100 kg daalt, wordt een heffing van 1,op dit produkt gelggd. Zodra de prijs weer boven de 23.75 komt, dan vervalt de heffing. In verband met de 3 procent loons verhoging is de suikerbietenprijs per 1000 kg met 80 cent verhoogd. Dit zal aan de fabrieken worden uitbe taald. Het Landbouwschap heeft besloten een heffing van 90 per ha. poot- aardappelen op te leggen. De S.E.R. heeft echter de desbetreffende ver ordening niet goedgekeurd. Men staat op het standpunt, dat een der gelijke heffing dient te worden op gelegd door een produktschap, waar in alle belanghebbenden bij produk- tie en afzet van pootaardappeïen ver tegenwoordigd zijn. Een dergelijk produktschap bestaat echter nog, niet, zodat bet voorlopig een open vraag blijft of deze heffing door gang zal vjnden. Consumptie aardappelen. Zoals bekend heeft de regering besloten een garantieregeling voor consumptie-aardappelen in het leven te roepen. De overheid is bereid overschotten tegen 4,75 per 100 kg uit de markt te neiiien. Over de uit voering van dit regeringsbesluit be staan echter enkele meningsverschil len tussen het produktschap voor aardappelen en het Landbouwschap. Vrijwel vast staat, dat alle aard appelen in de kleigebieden voor con tractering by het A.V.A. kunnen worden aangeboden. Men zal echter minimum hoeveelheden van 510 ton dienen te contracteren. Het Produktschap is van mening, dat de aanbieding in twee periodeft van 1 maand, dus bijv. van 1 oktober '—1 november en van 1 maart1 april zal dienen te geschieden. Het Landbouwschap wil echter, dat aan bieding in principe altijd mogelijk moet'zijn. Het dagelijks hestuur van de Z.L.M. Is van mening, dat indien het standpunt van het Produktschap zal zegevieren, de eerste aanbiedings termijn beter van 15 oktober tot 15 november zou kunnen zijn. Het A.V.A. zal de gecontracteerde aardappelen afzetten zonder de ge wone markt overlast aan te doen. De aardappelen dienen vrij van natrot en zo veel mogelijk vry van losse grond geleverd te worden. Bij on- PROPAGANDA VOOR HET ZEEUWSE FRUIT Jaarlijks terugkerend evenement. Nauwelijks zal zaterdagavond in Goes het feestgerocs rondom het fruitcorso verstomd zijn, of een nieuw festijn, wederom op 'fruitteeltgebied dient zich aan. Ditmaal is het Ka pelle, waar men zich opmaakt om drie dagen lang een stroom van bezoekers te kunnen ontvangen, die men door velerlei attracties nog eens wil wijzen op het Zeeuwse fruit, dat in de loop der jaren een goede naam gekregen heeft. De middenstand in deze ge meenten, omvattende de dorpen Ka- pelle-Biezelinge en Schore, presen teert van 20 tot en met 22 september a.s. een grootse fruitshow. De vraag naar fruit stimuleren is voor de fruitkweker een eerste vereis te. De Kapelse fruitmensen zijn zich daarvan terdege bewust. Een der organisatoren verklaarde, dat deze fruitshow slechts een begin is van een grote actie op „fruitshow- gebied". Een actie, die men volgend jaar op nog grootser manier hoopt aan te pakken en waarvan men dan een jaarlijks terugkerend evenement wil maken. Men noopt, dat niet de gesorteerde partijen mag slechts 15 —20 procent kriel, groene of zieke aardappelen aanwezig zijn. Er wordt nog eesproken over een bewaarver- goedïng tot fiO cent per 100 kg in bet voorjaar en over een vergoeding van 1.50 voor de sorteerkosten. De leden van het dagelijks bestuur waren unaniem van mening, dat het momenteel zeer moeilijk is een schatting van de opbr'engsten te ma ken. Dit geldt tevens voor de oogst in het buitenland. De opbrengsten van groenten en fruit zullen dit jaar iets kleiner zijn dan normaal. De vergadering sprak voorts over het contracteren van erwten" door conservenfabrieken. Het blijkt nodig, dat de telers beschermd worden tegen willekeur bij de af name. Men achtte het juist, als ook op dit gebied modelcontracten zouden worden opgesteld. Deze kwestie zal by het Landbouwschap aanhangig worden gemaakt. Verslag werd uitgebracht over de voortgang die gemaakt is met op richting en organisatie van de Nieu we Onderlinge Boerenverzekerings- maatschappij Landbouw Risico, die als een voortzetting is te beschou wen van de Centrale Land- en Tuin bouw Onderlinge. Per 1 januari a.s. heeft deze laatste vrijwillige wette lijke aansprakelijkheid en ziekten en ongevallenverzekeringen moeten opzeggen. Als vertegenwoordiger van de Z.L.M. werd in de veehouderijcom missie van het K.N.L.C. aangewezen de heer M. de Bruyne te Zuidzande, terwijl de secretaris werd afgevaar digd naar de bestuursvergadering van het L.C.C. in 1957. Besloten werd zo spoedig mogelijk mit te zien naar een opvolger voor ir. J. Bos, waarbij vooral aan de redactie van het Land bouwblad wordt gedacht. Afscheid werd genomen van ir. M. Sanders, waarnemend rijkslandbouw- consulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die gaat vertrekken, nu er een nieu we consulent voor dit ambtsgebied is benoemd. Uitbreiding van bestuur Visserij Zeeuwse Stromen. Blijkens een schrijven van de nister van Financiën zal het bestuur der Visserij op de Zeeuwse Stromen binnenkort weer op de voorgeschre ven 7 leden worden gebracht. Momen teel ontbreken hieraan 2 leden. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit leden en de voorzitter, die eveneens stemgerechtigd is. Aan de oesterverenigingen Vervoex, Vebo, Zeeuwse Oester, Vissersvereni ging en aan Zevibel is verzocht geza menlijk twee leden en twee plaats vervangende leden aan te wijzen. De ze zullen dan tot lid van het visserij- bestuur worden benoemd. Nieuwe landbouwconsuleut voor Zeeuwsch-Vlaanderen Ir. M. Sanders in Groningen benoemd Naar wij vernemen is tot rijks- landbouwconsulent voor Zeeuwsch- Vlaanderen, met standplaats Axel, per 1 oktober benoemd, ir. J. A. H. Haenen, thans ingenieur bij het rijkslandbouwconsulentschap van de Noord-Oostpolder en Urk, Ir. M. Sanders, die na zijn komst naar Zeeland in april 1951 als inge nieur bij de rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst voor de Zeeuwse eilanden en sinds juni 1955 als waarnemend landbouwconsulent voor Zeeuwsch- Vlaanderen optrad in verband met het verblijf buitenslands van ir. P. R. Bouman, is thans tot rijksland- bouwconsulent in Groningen be noemd. Ir. Bouman werkt momen teel als consulent in algemene dienst. Route Zeeuws fruitcorso in Goes. De route welke het tweede Zeeuwse fruitcorso vanmiddag om half drie door Goes zal nemen, is als volgt: Veilingsterrein, Terwelstraat, Wilhel- minastraat (oost. richting), Voorstad, Stenenbrug, Ganzepoortstraat, Lange Vorststraat, Lombardstraat, Grote Markt-N. zijde, Opril, Koningstraat, Bierkade, Turfkade, 's-Heer Hen- drikskinderenstraat, Nieuwstraat, Beestenmarkt, Wijngaardstraat, L. P. v. d. Spiegelstraat, Jac. Valcke- straat, Stenbrug, Ganzepoortstraat, Klokstraat, Lange Kerkstraat, Grote Markt. Des avonds half acht vertrekt het corso van de Grote Markt voor de vol gende route: Korte Kerkstraat. Sin gelstraat, Kreukelmarkt, Jac. Valcke- straat, Stenenbrug, Ganzepoorstraat, Klokstraat, Lange Kerkstraat, Grote Markt O.-zijde, Grote Markt N.-zyde, Opril, Grote Markt, Koningstraat, Grote Kade, Oo-stsingel, Voorstad, Jac. Valckestraat, Stationsweg, Vei lingsterrein. Rijkslandbouw-winterschool te Goes Na gehouden examen zijn tot de le klasse van de rtjkslandbouwwinterschool te Goes toegelaten de heren: J. W. Al- laart, Serooskerke; H Ardon, Dirsksland; J. A. Boonman, Nlsse; M. Burgers. Poortvliet; A. C. Dieleman, Kamperland; J. A. v. Dijke, Zuidzande; P. J. Flik- weert, Nieuwerkerk; A. J. op 't Hof en J. A. Klompe, Wolfaartsdijk; M. G. veijn. Wisse kerke; A. Jansen, A. Kome- jan en D. Manneke, alle Kruiningen A. de Jonge, 's-Heer Abtskerke; W J. de Keijzer, Schuddebeurs; M. Koopman, Zierikzee; G. S. v. d. Made. Heinkens- zand; J. v. Poortvliet, Oud-Vossemeer; M. J. de Regt en A. C. Verburg, Colijnsplaat; B. Rijk, Schore; M. Rijk, 's-Gravenpol- der; D. Steendijk, Stavenisse; P. M, Ver wijs en H., J. Zweemer, Yerseke; M. J. der Weduwen, Kerkwerve; L. de Winter, 's-Heerenhoek; J. p., wirtz, Heinkens- zand; H. P. Zweemer, Krabbendijke. Wegens ziekte wordt het examen met één leerling voortgezet. Afgewezen: (Advertentie) Nieuwe modellen. Vraagt demonstratie aan huis. Spaart terwijl U luistert en kijkt. Lange Noordstraat 14 - Tel. 337! MIDDELBURG. gedachte gewekt wordt, als zou men met het organiseren van deze fruit show het fruitcorso te Goes in de wie len willen rijden. „Laat Goes het fruitcorso maar houden", zegt men in Kapelle, „dit kan alleen maar een middel zijn om de aandacht op het produkt te vestigen". Het f rui tf eest zal er in de eerste plaats op gericht zijn de buitenstaan ders te laten zien, dat de fruitkwe kers met hun door vakkennis verwor ven vermogen in staat zyn een pro dukt te telen van eerste-rangs-ofde. In de tweede plaats zal men ook het publiek door het uitdelen van zakjes met fruit kennis laten maken met de goede Smaak, die het Zeeuwse fryit heeft. Tijdens deze fruitshow .worden alle etalages van de middenstand uit de drie dorpen met fruit versierd. Voor het publiek zal hier tevens een etalagewedstrijd aan verbonden zyn. De prijzen bestaan ook al weer uit fruitprodukten, In het Kerkcpark van Kapelle worden grote fruitmozaïeken ge legd. Gp het marktplein te Bieze- linge en het Kerkplein te Schore komen eveneens frulniozaïeken. Bovendien worden in Kapelle de ned. hervormde kerk, de gemeen tetoren en het gemeentehuis ver licht. Zaterdags zullen op alle hoofdtoe gangswegen naar Kapelle meisjes staan, die met gulle hand zakjes met fruit uitdelen, een karavaan auto's rijdt donderdag en vrijdag kris en kras door Zuid-Beveland. In een aan tal plaatsen worden daarbij ook zak jes met fruit uitgereikt. Zaterdag wordt voorts een uitgebreid feestpro gramma afgewerkt. In de omgeving van Kapelle worden massale wandel tochten ondernomen. Aan iedere deel nemer van deze wandeltocht zal na afloop wederom een zakje fruit wor den overhandigd. De vereniging „Flo- ralia" houdt in het koor der kerk een bloemententoonstelling en in het vei lingsgebouw is .er een bazar van de Bond van Plattelandsvrouwen. Het pijperkorps „Jonge Kracht" uit Biezelinge en de muziekvereniging „Ons Genoegen" zullen rondwande lingen maken door de gemeente. De fruitshow wordt zaterdagavond beslo ten met een taptoe. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. VANDAAG. Middelburg Electro: „De liefdesroman van een koningin", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De aanslag op Hitier", (14 jr.), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 923 uur. Vlissingen Alhambra: „De 6e juni", (18 jr.), 18 en 21 uur; Luxor: „Manne quins voor Rio", (18 jr.), 19 en 21 uur. Goes 14.30 uur vertrek van het fruitcor so en rondgang door de stad; 17.00— 18.00 uur- onder leiding van de fruitfee worden de prijzen der deelnemende wagens uitgereikt, ontmoeting met Amerikaanse groentenkoningin 1955; 19.30—20.30 uur vertrek van het fruit corso van de Grote Markt en rond gang door de stad; 19.30—21.00 uur concert „E.M.M." van Kortgene op de Grote Markt; 21.00—21.45 concert muziek „Hosanna" te Goes op de Grote Markt; 21.45—23,00 uur concert Apollo" te Etten; 23.00—23.30 uur grote taptoe „Apollo" te Etten; Grand: „De regen kwam", 19 en 21 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag 14.30 en 20 uur; Molenwater: als vandaag, 9—23 uur; Sportterrein Na dorst: Zeeuws elftalNederlands C- elftal (seml-profs). Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15. 19 en 21 uur. Goes Grand: „Vadertje Langbeen", 15 uur; als vandaag, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2