WINKELIERS VERKOPEN NOG TE VEEL ZONDER VERGUNNING WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN MARKTBERICHTEN KLMM eitde ETHER WOENSDAG 12 SEJrTEMBER 1K56 PROVINCIALE ZEEUWHE UOURANT 0 ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Failliet verklaarde schilder begon toch weer eigen zaak. Voor tie economische politierechter te Middelburg, nir. P. van Empel, moest sich dinsdag een groot aantal personen verantwoorden, die hun be drijf uitgeoefend hadden zonder daarvoor in het bezit te zijn van de vereiste vestigingsvergunning. Het merendeel der verdachten kwam er af met een milde straf, daar zy momenteel hard bezig zijn om de diploma's enz. te be machtigen. Een ernstige zaak echter noemde de officier, rar, Ph. 31. Schen- kenberg van Mierop, die van do 35-jarige autospuiter en schilder E. M. uit Oostburg. Ondanks het feit, dat hij failliet verklaard was, had 31. na de vorstperiode van 1956 zyn schildersbedrijf weer uitgeoefend zonder vergun ning. Dit laatste document werd hem geweigerd daar htf niet kredietwaar dig geacht vvas. Bij zijn faillietverklaring, was de uitdrukkelijke afspraak gemaakt, dat verdachte in loondienst zou gaan wer ken om zijn schuldeisers te voldoen, maar in het voorjaar was hij weer met een eigen zaak begonnen. .Boven dien wist U van tevoren, dat U geen enkele kans had om een vergunning te verkrijgen", aldus de officier, die een voorwaardelnke hechtenisstraf eiste van een week met een proeftijd van één jaar en onvoorwaardelijke sluiting van het schildersbedrijf voor de tija van één jaar. De uitspraak luidde conform. Een monteur uit Biervliet, J. P. v. d. S., had een elektro-technisch instal lateurs- en loodgietersbedryf overge nomen van zijn vader, zonder er een vergunning voor te hebben. Hoewel V. d. S. een jarenlange praktijkerva ring had en verder enkele diploma's, eiste de officier 90 subs. 18 dagen. De raadsman van V. d. S., mr. G. Ti chelman, vroeg zich af of 't niet beter was om zijn cliënt nog een kans te ge ven gezien zijn praktijkervaring. De politierechter vond het met pleiter zeer spijtig, dat verdachte in strijd met de wet een zaak heeft opgebouwd. Maar iemand, die wel aan die eisen voldoet, zal tegen uw werkzaamheden in verweer komen, zo vond mr. Van Empel. Het vonnis luidde conform. A. F. E. V. uit Terneuzen had een brandstoffenhandel overgenomen, ook weer zonder vergunning. Reeds eerder had hij beloofd te gaan stude ren, maar kon ook thans geen papie ren overleggen. De eis was tweemaal 150 of 30 dagen, het vonnis twee maal 100 of tweemaal 20 dagen. De groentehandelaar P. J. v. d. H. uit Hulst had zijn bedrijf uitgebreid met een kruidenierswarenafdeling. Het vonnis was 25 of 5 dagen, nadat de officier 30 subs. 6 dagen geëist had. De winkelier F. A. C. uit Terneuzen had zijn zaken uitgebreid, maar had nog niet alle vereiste diploma's in zijn bezit, hoewel hier aan gewerkt wordt. Eis en vonnis waren 100 of 20 dagen. ONWETENDHEID. Enkele winkeliers hadden drogiste rijartikelen verkocht in strijd met de vestigingswet. Voor een ervan berust te dit op onwetendheid, omdat hij het voor de oorlog ook reeds gedaan had, de ander was na de controle druk be gonnen met het behalen van de diplo ma's. De Sluiskilse winkelier P. M. S. hoorde 30 of 6 dagen eisen, maar de politierechter besliste, dat over acht dagen schriftelijk vonnis gewezen zou worden. J. B., winkelier in Clinge, hoorde 20 of 4 dagen eisen. Het von nis luidde conform. Voor de verkoop van tabak zonder vergunning eiste de officier van de kapper J. ten K. uit Sehoondijke 40 of 8 dagen. De politierechter volstond met 25 of 5 dagen. Mej. D. A. K. uit Sluis had zonder in het bezit te zijn van diploma's een schoenenwinkel ge opend. De officier eiste 100 of 20 dagen, de zaak werd tenslotte zes we ken aangehouden om de afloop van een examen, waaraan mej. K. bezig is, af te wachten. Ook de zaak van de brandstoffen- handelaar M. de B. uit Aardenburg werd aangehouden. Reeds eerder had deze verdachte terechtgestaan, omdat hij geen vergunning bezat, en ook thans kon hij geen papieren overleg gen. Burgerlijke stand GRIJPSKERKE. Bevallen: W. Maljers—Meijer, z. MELISKERKE Bevallen: C. Schoe—Louws, d.; P. de Wolf—Koppejan, z. Overleden: A. de Korte, 75 jr. vr. van J. de Korte. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Bevallen: M. G. Blok—Crucq, d.; L. KwekkeboomCrucq, d. Overleden: J. Dingemanse, (34 jr., echtg. van J. de Kuijper. Ondertrouwd: A. van Eenennaam, 27 jr. en J. J. Goverse, 24 jaar. Getrouwd: J. Kodde, 21 jr. en N. E. Baas, 19 jr. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: M. F. Rooze—Kluijlhout, d. Ondertrouwd: J. Maranus, 23 jr. en C. Polderman, 21 jr. Getrouwd: B.. Kiers, 33 jr. en C. Geerse, 33 jr.; I. M. Koole, 32 jr. en G. Dunne- wind, 23 Jr.; C. ZouteWelle, 65 jr. en N. C. Geldof, 40 jr. Overleden: J. Riemens, 84 jr. wedn. van D. Christlaanse. AAGTEKERKE Bevallen: A. J. JanseKodde, d.; E. Mal- jaarsJoosse, z. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: A. J. A. Nieuwland—Dinge manse, d.; M. H. Boonevan- Wijk, d.; T. Dijk—Keizer, d.; M. Meijers—de Pagter, z.; C. Kloosterman—Stroo, d.; H. Mola nus—Gre ven, z.; M. A. Maas—Tickstra, d.; A. Crielaard—van Wilgen, z.; E. Keijmel— Baljeu, d. Ondertrouwd: J. Boogaard, 25 jr. en L. J. Westerweel. 22 jr. Getrouwd: w. Verstraate, 42 jr. en H. Milot, 42 Jr.: G. van der Kraan. 23 jr. en F. P. M. la Soe. 24 jr.; A. van Eennaam, 37 jr. en J. Janse, 26 jr. Overleden: P. M. Koppejan, 80 jr. e. v. A. Joziasse; M. Lou^erse, 73 jr., e. v. N. C. But. KOUDEKERKE. Getrouwd: G. J. de Regt, 25 jr. en C. M. Simpelaar, 22 jr.; J. Flipse,-43 jr. en C. M. de Rooij. 32 jr.: J. Wlelemaker, 26 jr. en G. M. de Schipper, 22 jr. Overleden: J. Hoekman, 90 jr. wed. v. L. van Oosten; C. de Pagter, 55 j., wed. v. J. Reijnierse; S. P. van Oeveren, 71 jr., wed. v. J. L. Versprille. OOSTKAPELLE Bevallen: E. de Visserde Kam, d.; E. JoziasseBoone, d,; C. w, SchoeRimmel z.; G. Jobse—de Korte, d. Overleden: L. Jobse, echtg. van J. Schoe. J. L. B., bakker-kruidenier uit Bruinisse, had het kruideniersbedrijf uitgeoefend zonder een vestigingsver gunning. Wel was hij in het bezit van net middenstands-, het broodbakkers en de helft van het banketbakkersdi- lorna. Omdat de officier wel inzag, at verdachte zjjn best deed, eiste hn twee geldboetes van 30 of tweemaal 6 dagen. De politierechter vonniste met twee boetes van 25 of tweemaal 5 dagen. De Goese patates-fritesbak- ker en ijsbereider P. v. d. V. was door gegaan met de bereiding van con sumptiefs In strijd met de voorschrif ten van de vestigingswet. Als specia le gemachtigde in deze zaak trad mr. W. F. P. Kurtz uit Middelburg op. Volgens een ambtenaar van de con troledienst had hij zich echter nog niet gemeld voor een schriftelijke cursus, hetgeen hij wel beloofd had. De offi cier eiste 50 of 10 dagen, het vonnis luidde 40 of 8 dagen. „Schoolmuseum Middelburg" meldt grote ledentoename. Laatste twee jaar met circa 100. Het verslag over het verenigings jaar 1955-19o6, van de vereniging „Schoolmuseum Middelburg" ver meldt het verheugende feit, dat het ledental momenteel 405 bedraagt, te gen verleden jaar 361. Het ledental is gedurende de laatste twee jaar met ongeveer 100 toegenomen. Voorts wordt de heer C. de Pree, die dit jaar is overleden herdacht. Als lid van het algemeen bestuur was hij steeds op de vergaderingen aanwe zig. Hij had hart voor de vereniging en was 'n prettige, opgewekte per soonlijkheid. In de vacature ontstaan door zijn overlijden, zal door de algemene vergadering moeten worden voorzien. Het dagelijks bestuur behoeft ook uitbreiding, niet alleen uit reglemen tair oogpunt, maar ook omdat het werk van de secretaris-penningmees ter te veel wordt voor een persoon. Er wordt aan de vereniging subsidie verleend door 37 gemeenten, 23 schoolbesturen en 3 verenigingen. Het schoolmuseum is nog steeds gevestigd in twee lokalen van school aan de Nieuwe haven en hoe goed deze be huizing ook is, de ruimte is te klein. In vroegere lokaliteit had men on der meer ruimte voor plaat- en kaart werk en voor het etaleren van sehool- meubels, waarnaar dikwijls gevraagd wordt. Op de leestafel in deze school lig gen verscheidene periodieken op onderwijsgebied ter lezing. Ook zijn aanwezig verschillende uitgaven ter kennismaking met of ter verdieping van allerlei onderwysaspeeten. Even als vorige jaren kwamen weer ver schillende collega's in schoolverband een bezoek brengen. Middelburg Jubileum „Medio". Zaterdagmiddag hield de gymnastiek- en schermvereniging „Medioburgum" te Middelburg zoals gemeld een receptie in restaurant „Wöhler" ter gelegenheid van haar 65-jarig be staan. Tijdens deze receptie werd ook de heer N. Bastiaanse in de wandeling vaak „Bas" genaamd door de voor zitter van „Medio", de heer W. P. Jo ziasse, hartelijk toegesproken in ver band met het feit, dat hij gedurende 35 jaar met groot elan en accuratesse de belangen van de vereniging be hartigt. Namens „Medioburgum" overhandigde spreker de heer Basti aanse een geschenk. Tijdens de jubi leumuitvoering op 9 november in het Schuttershof zal de heer Bastiaanse door alle leden en vrienden van „Me dio" gehuldigd worden. Het jubilerende bestuur ontving voorts nog gelukwensen van ir. Milo, namens de N.W.B .-afdeling Zeeland- Brabant en de heer Dreef, namens de koninklijke schermvereniging uit Oegstgeest. Naast de vele bloemen werden ook een groot aantal waarde volle geschenken bezorgd. Ds. W. Dijckmeester maakte kennis met n.h. gemeente Ds. W. Dijckmeester uit Etten (ge meente Terborg) die vorige week vrijdag van de centrale kerkeraad der Ned. herv. gemeente te Middel burg toezegging van beroep ont ving, heeft maandag met zijn echtge note kennis gemaakt met deze ge meente. Om half acht was er in de feheel bezette, grote zaaF van het erkcentrum aan het Koorkerkhof gelegenheid voor de gemeenteleden om met ds. en mevrouw Dijckmeester kennis te maken. Nadat de praeses van de kerkeraad, ds. F. Don, de aanwezigen welkom had geheten, gaf de heer A. Sorber namens de kerk voogdij een overzicht van de kerkge bouwen der hervormde gemeente en de geschiedenis hiervan, alsmede van de voorgenomen restauratie van de Oostkerk. De heer J. Ova sprak een begroetingswoord namens de wrjk- kerkeraad en de heer C. Hamelink jr. namens het mo der amen van de Her vormde Jeugdraad. De heer J. de Kuyper voerde het woord namens de diaconie, de heer J. den Hollander namens de West-Hïllkinderdiensten, waarna de heer J. J. Claas de aan dacht vroeg voor het in combina tie met andere lichamen in voor bereiding zijnde jeugdzorgwerk, en voor het provinciaal maatschappelijk werk en het kerkcentrum. Ds. Dijckmeester vertelde o.m. dat er veel is, wat hem aan Zeeland bindt. Zowel van vaders als van moe ders kant is hij van Zeeuwse origine en zijn vrouw is een Middelburgse van geboorte. Als hij het beroep zou aannemen, hoopt ds. Dijckmeester zich tenvolle aan zijn nieuwe ambt te geven. Nadat ds. Don de toespraak van Dijckmeester had beantwoord, was er gelegenheid om met ds. en mevrouw Dijckmeester kennis te ma ken. Middelburgs muziekkorps voert Kleppermars uit Het Middelburgs Muziekkorps geeft vrijdagavond a.s. om acht uur een concert in de muziektent aan het Mo lenwater onder leiding van zijn diri gent, de heer Piet de Rooij. Het pro gramma luidt: 1. Scaldis mars, Jan Morks; 2. De Canmeniburg, ouverture, Nic. Geriharz; 3. Sevilla, polonaise Espagnole, L. Montagne; 4. Slede- paard j es, duo voor twee trompetten, H. Bruijns, arr. Veenendaal, solisten de heren C. Hariot en F. Bliek; 5. An tigone, ouverture, F. Rousseau; 6. De Kleppermars, Jan Morks. Pauze. 7. Gammatique, mars, G. Boudijn; 8. Wiener henbons, walzer, Joh. Strauss; 9. Heinzeimannekens wachtparade, K. Noach; 10. Leve de Vrijheid, mars, B. Bisselïnk. In verband met de uitvoering van De Kleppermars van Jan Morks verzoekt de dirigent alle jongens en meisjes, die in het be zit zijn van kleppers, naar het Mo- lenwater te komen om deze mars mee te klepperen. Wanneer er vol doende deelname is, zal deze klep permars eventueel naar een vroe ger tijdstip verzet worden. Muzikale medewerking Aan de op zondag 16 september in de Koorkerk te Middelburg te hou den kerkdienst, waarin ds. I. J. van Houte zal voorgaan, wordt muzikale medewerking verleend door de heer Peter de Wiïdit, hoboïst van het Rot terdams Kamerorkest. Examen Te Utrecht slaagde met lof voor kostumière mej. 31. Marinissen te Sint-Laurens, leerlinge van mej. I. de Nooyer te Middelburg. Jaarvergadering K.N.V.B. In Middelburg wordt zaterdag de jaarvergadering gehouden van de af deling Zeefland van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Voor de periodiek aftredende bestuursleden, die allen herkiesbaar zijn, zijn als te genkandidaten gesteld de heren F. A. Kolijn, voorzitter van de v.v. „Oost burg" en K. G. Praat, secretaris van de v.v. „Breskens". Vlissingen Inspectie zeeweringen door Polder Walcheren Op maandag 24 september a.s. zal door de Polder Walcheren een inspec tie op de zeeweringen gehouden wor den. Het vertrek voor deze inspectie is vastgesteld op half negen des mor- f ens vanaf het polderhuis te Middel- urg. Om ongeveer kwart voor negen zal men op de zeedijk van de Oost- watering bij dijkpaal 30 arriveren, waar de werkzaamheden van Rijks waterstaat aan de werkhaven ten be hoeve van de uitvoering van het drie- eilandenplan bezichtigd worden. Om kwart over negen komt men via de puinwegen op het strand van de Oostwatering ter hoogte van strandpaal 20 aan. Vandaar wandelt men naar strandpaal 15, waarna ver volgens de winning van duin door middel van rijsschermen zal bezich tigd worden. Om half elf arriveert men bij strandpaal 5 Noordwaiering, waar de aanleg van nieuwe strand- hoofden in ogenschouw genomen wordt. In hotel „De Valk" te West- kapelle gebruikt men de koffie. Na de bezichtiging van het voltooide gedeel te van de nieuwe zeewering bij Zoute- lande wordt in deze gemeente de lunch gébruikt in hotel „Zomerlust". Om drie uur arriveert men in Vlissingen bij de uitwateringssluis, waar de her stelwerkzaamheden bezichtigd wor den. Om vier uur zal men weer in het polderhuis terug zijn. (Nagekomen advertentie's) Algemene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een kort stondig en geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorgzame vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder ADRLANA VAN OVERLOOP, echtgenote van HUBRECHT EVERSDIJK, in de ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, Fam. H. EVERSDIJK. Kapelle, 11 september 1956. Wemeldingseweg 4. De begrafenis is be paald op vrijdag 14 september a.s. om 12 uur. Vertraging bij bouw nieuwe sluis in Brouwershaven Toch voor de winter gereed TUdens de raadsvergadering van Brouwershaven, die maandagavond onder leiding van burgemeester J. L. van Leeuwen werd gehouden, deelde de voorzitter mee, dat de vismijn woensdag 12 september in gebruik zal worden genomen. Ook deelde hij mee, dat de sluis niet in oktober gereed komt, maar toch wel tijdig klaar zal zijn om tydens de winterstormen dienst te doen. De heer R. J. v. d. Wekken (a.r.) vroeg zich af waarom de bouw zo stagneerde. Volgens de voorzitter was een vertraging in de levering van de damwand daar de oorzaak van. De zelfde spreker informeerde naar het bietenvervoer te water. Hiermee is rekening gehouden. Er zal een geul worden gebaggerd, waardoor schepen met een lengte van 50 m en een breed te van 6.50 m kunnen varen. 'RAAD WAARDE Havenlasten wegen te zwaar In de vergadering van de gemeen teraad van Waarde deed de waarne mend burgemeester, de hoer M. van Fraassen, enkele mededelingen ten aanzien van de haven. De grote las ten, die het onderhoud van de haven met zich meebrengen, wegen zijns in ziens te zwaar om de haven nog lan ger in tact te houden, In de toe komst zal er een voorstel komen om de haven op te heffen. Contactmiddag voor zeemansvrouwen In het Strandhotel te Vlissingen hield de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd dinsdag een contactmiddag voor de vrouwen, moeders en verloof den van zeelieden, die bij deze maat schappij in dienst zijn. Er werd op de ze middag, die onder leiding stond van mevrouw J. A. Bruinooge-Smit 'n tweetal films vertoond en in de pauze gaf een sociaal werkster van de maat schappij antwoord op allerlei vragen, die de vrouwen stelden over het wel zijn van hun varende familieleden. Een film over een reis naar Nieuw- Zeeland van het motorschip „Siba- jak" gaf een goed beeld van het leven aan boord. De contactmiddag, de tweede in rijn soort, werd bijge woond door een twintigtal zeemans vrouwen uit geheel Zeeland. Sint Ldurens De collecte voor de kankerbestrij ding bracht in Sint-Laurens f 63,82 op. Nederland niet in finale schaakolympiade te Moskou Halve punl minder dan Denemarken (Van onze schaakredacteur). Vierendertig landen strijden in Mos- kou om de Olympische schaaktitel. Zij waren ingedeeld in twee groepen van acht en twee groepen van negen, waarvan de eerste drie ploegen dus in totaal twaalf in de eind strijd zijn gekomen. In groep één zijn dit: Rusland, Bulgarije en Zwit serland, in groep drie Argentinië, West-Duitsland en Engeland en in groep vier Hongarije, Tsjecho-Slo- wakije en Roemenië. Nederland was in groep twee in gedeeld en eindigde als nummer vier achter de geplaatste landen Zuid- Slavië, Israël en Denemarken, op welk laatste land de Nederlanders een halve punt tekort kwamen. Wij wonnen weliswaar eenmaal meer dan Denemarken, maar onze over winningen waren iets kleiner. De doorslag gaf de 40 zege van de Denen op het zwakke Mongolië, ter wijl wij maar met 31 van deze te genstander wonnen. Door het ontbreken van Euwe en Donner was Nederland zeer ver zwakt; niettemin heeft ons team verdienstelijk gespeeld. Bouwmeester behaalde vier punten uit zes par- RAAD VEERE Gemeente treedt toe tot Zeeuwse muziekschool. Dinsdagavond vergaderde de ge meenteraad van Veere onder voor zitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael. Een verzoek van de heer W. Abeleven om een ver goeding van de door hem betaalde omzetbelasting over de kosten van het spel in de Grote Kerk tijdens de Mar- kiezaatsfeesten werd afgewezen. De vergoedingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer werden ge wijzigd. Aan de heer J. Luteyn werd een subsidie toegekend voor de restaura tie van zijn woning aan de Warwjjk- sestraat. Na een langdurige discussie werd met de stemmen van de he ren D. Kasse (a.r.) en J. Bakker (a.r.) tegen besloten om als proef voor een tijd van 16 maanden toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling van de Zeeuwse Muziekschool. Op de meest eervolle wijze werd ontslag verleend aan de heer W. Brou wer als administrateur van het ge meentelijk vismijnbedrijf en als amb tenaar van de burgerlijke stand. Bij de rondvraag bracht de heer P. Houterman (c.h.) het slechte branden der gaslantaarns ter sprake. B. en W. zullen zich hiervoor tot de gasfabriek in Vlissingen wenden. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 11 sept. Aanvoer in totaal 2987. Week- totaal 4490. Vette koeien en ossen 450; gebruiksvee 728; vette kalveren 140; gras kalveren 435; nuchtere kalveren kens 162; biggen 213; paarden 116; veulens 43; schapen of lammeren 352; bokken of geiten 45. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 300— 315, 2e kW. 275—300, 3e kW. 260—275. Vette kalveren per kg. In ct. le kw. 285—300, 2e kw. 265—275, 3e kw. 235—255. Pr. p. kg. In ct. Pr. p. st. in gld. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Slachtpaarden 215 205 Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 450 400 300 105 95 90 1150 950 750 1150 950 750 800 700 600 825 725 575 600 500 400 Vette koeien aanvoer iets kleiner, han del kalm, prijzen als gisteren, prim, iets boven notering; vette ossen aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen als giste ren, prim, iets boven notering; vette kal veren aanvoer als vorige week, handel williger, prijzen iets stijver; graskalveren aanvoer iets korter, handel slepend, prij zen onveranderd: nuchtere kalveren aan voer als vorige week, handel stroef, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer Iets kleiner, handel kalm," niet geheel prijs houdend; slachtpaarden aanvoer korter, handel traag, met iets teruggaande prij zen; veulens aanvoer kleiner, handel re delijk, prijzen teruggelopen; schapen en lammeren aanvoer minder, handel flauw, prijzen gemiddeld iets lager; Kalfkoeien en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend; vare koelen aanvoer even minder, handel matig, met staande prijzen; vaarzen en pinken aan voer korter, handel kalm, prijzen vooral niet hoger. VISMIJN VEERE. 11 sept. Aangevoerd: 3681 kg export- gamalen 191—329; 176 kg schar 43—54; 284 kg bot 35—59; 2 kg wijting 43; 91 kg tong (middel) 218—325; 125 kg rog 16—36; 15 kg krabben 17—29. VEILING KAPELLE. 11 sept. Industre- en exportveiling: Dubb. Princessebonen I en II 102,60 104.90; Hl 67; stek 37; Fruit: Bramen - I en II 145,50154,20; m 68; James Grieve St. 75-80, 43; st. 70-75, 43; st. 65-70, 39: hulsh. 80-85, 42; hulsh. 75-80, 43—44; huish. 70-75, 44,50; huish. 65-70, 42,60; II 33,70: keuken 38,50; fabr. 25—26; Manks Codlin st. 60-70, 28; huish. 70, 32,70; hulsh. 60-70, 22,8023,10; 3X 15,9016,20; keuken 19,80 HOOG EN LAAG WATER 13 september. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 8.03 8.32 9.11 9.31 1.52 1.69 1.05 1.22 20.46 21.11 21.29 21.49 22.06 1.61 1.78 1.08 1.24 1.49 2.14 2.45 1.38 1.51 1.68 1.32 1.52 U.-N.AJ 14.23 1.38 14.48 1.51 15.14 1.68 15.15 1.20 15.18 1.38 20,05; fabr. 12.14; Zigeunerin st. 75, 44,60: st. 65-75, 38,70—38,90; hulsh. 75, 30,80—36: huish. 65-75, 25.80—26.30; II 20,95—21.30; keuken 18,3020,05 fabr. ZVz14; Transpa rant de Croncels huish. 75, 31,90: hulsh. 65-75, 28—29; II 19.40; keuken 20,10; Jacq. Lebel huish. 75, 32,50; huish. 6-5-75, 22,50 —22,80; H 16,20; fabr. 4; Codlin Keswick huish. 70, 29.70;huish. 60-70, 22,40—23; n 15,40: keuken 20,85;- fabr. 12; Early Victo ria huish. 60-70, '23; II 14; Triumph.de Vienne hulsh. 70-75, 70,95; huish. 65-70, 69,60; huish. 60-65, 67,60; keuken 54; fabr. 29; ciapps Favorite huish. 65, 47,10—59,50; huish. 55-65, 41,60; hulsh. 55-65 rijp, 42,10 47; H 31.60; keuken 36,40; fabr. 29; Beurre de Merode huish. 70, 31,60; huish. 60-70, 34,30: II 23,10—28,30; keuken 30; fabr. 20; Beurre Lebrun hulsh. 55-63, 36,20; keuken 27; Juttenpeer I 40; II 24; keuken 31—48; Seigneur d'Esperen I 36; keuken 24—31; fabr. 16; Bloemzoet I 31; II 15; Precose de Trévoux I 31; Dr. Julius I 28; N.-H. Suikerpeer I 17; Perzikrode zo- merappel I 40; Kroetperen 12; Kroet- appelen 41,->; Valappelen 6. Bloeveiling pruimen: Reine Victoria n 38.40: in 31,40—3S,80; Belle de Louvain n 17,10—17,70; Reine Victoria gesch. 20,05; fabriekspruimen 8,80; Purple Pershore 17,90. Gewone velling: Bramen per doos I 33 —38; n 31; Pruimen: Reine Victoria I 37—68; grof 28—43; Belle de Louvain I 36—38; grof 21—36; Reine Claude dAlthan I 42—59; II 14—27; grof 27—58; Jefferson I 34—48; n 10—17; grof 26—33; Kirkes I 7695; n 3858; grof 37; Wijnpruimen I 41; Catalonie I 13—27; n 8—11; Reine Claude Violet I 53; Reine Claude Con- ducia I 18; n 6; Abrikoospruimen I 38; n 8; grof 15; Reine Claude Verte I 71— 77; grof 48; Rode Eierpruimen I 47; War wick Droper I 45. VEILING GOES. 11 sept. Export- en industrieveiling: Zigeunerin st. 75-85, 36—37; st. 65-75, 28.80 —29,40; huish. 75-85, 28—29; huish. 65-75. 23,10—25,20; II 17,90—18,60; Manks Codlin st. 70-80, 32; st. 60-70, 24,50—24.90; hulsh. 70-80, 28: huish. 60-70, 23,10; n 15,80—16.30; James Grieve st. 80-85, 43; st. 75-80, 45; st. 70-75, 44,50—35; st. 65-70, 43,20—33.30: huish. 80-85, 41; huish. 75-80, 42; hulsh. 70-75, 40.75; hulsh. 65-70, 39.50; n 32.80; Early Victoria huish. 60-70, 20; II 20; Ciapps Favorite st. 65-75, 46,80—47; st. 55- 65, 40,35—40,90; huish. 65-75, 44; hulsh. 55-65. 33,30—38,90; II 29,60—29.70; Triumph de Vienne st. 70-75, 73; st. 65-70, 75; st. 60- 65. 72—77; huish. 70-75, 73; huish. 65-70. 73; huish. 60-65, 72; Beurre de Merode hulsh. 60-70, 27; n 26; Seigneur d'Esperen St. 60-70, 58; st. 60-60, 49; II 32; Dubb. Princessebonen II 99,80; afw. 72,20—86J0; stek 48; Reine Victoria II 34,70; fabr 25,60. Gewone velling: Zigeunerin keuken 22 —23; fabr. 14; James Grieve keuken 31— 38; fabr. 20—27; Manks Codlin keuken 15 17: fabr. 913; Ciapps Favorite keuken 24—29; fabr. 20-23: Bèlle de Louvain I 18—34; n 7—9; grof 2534; fabr. 8—17: Reine Victoria I 39—59; II 18—42; grof 33—61: fabr. 8—29; Reine Claude d'Althan I 42—55; II 24—28; grof 34—48; fabr. 8— Jefferson I 27-44; II 19—24; grof 30- 34; Kirkes grof 65—76; fabr. 26; Perziken per stuk 13—52; Bramen per doos 26—31; Druiven 100—150, tijen, Kramer 4% uit 7, Prins 3 uit 6, Mühring 4 uit 7 en ir. Van Stecnis 1 uit 2. Kramer leed één en Prins twee nederlagen. Nederland komt nu in de verlle- zersgroep en kan dus op zijn hoogst de dertiende plaats boreiken. Zware concurrenten hiervoor zijn Polen, Zweden, IJsland, Oost-Duitsland en Columbia. Met wat meer geluk in de voorronde v/as een hogere plaats ze ker mogelijk geweest, maar meer dan in andere wedstrijden geldt in de Olympiade: „It's all in a game". Nederlands elftal speelde oefenpartij tegen B-ploeg. Voorzichtige strijd. Het Nederlands elftal heeft lil Box tel, voor het vertrek naar Lausanne een laatste oefenwedstrijd tegen het B-elftal gespeeld, als een laatste po ging om de homogeniteit van de oran- jeploeg te bevorderen. Het was over beide linies een zeer voorzichtige strijd. Abe Lenstra, virtuoos in de balbe handeling en meester in het afgeven van passes, waagde zich niet in enig gedrang bij het doel van Feyt, waar voor Yvalhout, Van Bun en Boskamp het niet cadeau gaven. Dat bleek een maal toen Wilkes een kansje had op een doorbraak, maar zijn rush zag verijdelen door Boskamp. De natio nale rechtsbinnen keek toen minuten lang bezorgd naar een pijnlijk getrof fen been, waarna hij het nog voorzich tiger ging doen. Alleen Koopal werkte een enkele maal op volle toeren, maar Bosselaar kwam er nauwelijks aan te pas. En Cor van der Gijp bleef ook al angstvallig uit de buurt van zijn te genstander. Het doelpunt, waarmede Timmer mans in de 24ste minuut de score opende was onhoudbaar. De Hage naar pikte in de open ruimte, midden voor het doel, een verre pas van de prima spelende De Wit op en liet toen de uitlopende De Munck kansloos. De vleugelspelers in het Nederlandse elftal, die tot nu toe door De Wit en De Kubber vrij gemakkelijk in be dwang waren gehouden, verhoogden toen net tempo. Twee minuten na de goal van Timmermans, werd de B- verdediging verrast door een snelle combinatie, afgesloten met een tref fer van Cor van der Gijp (1—1). Abe Lenstra maakte nog voor de rust, uit een scrimmage, een fraai doelpunt. (21). Peis tien minuten voor het einde van de tweede helft bracht Cor van der Gijp de stand op 31. Nederlands elftal speelt oefenwedstrijd op 24 okt. Met het oog op de voetbalwedstrijd tegen Denemarken, die op 4 november te Kopenhagen wordt gespeeld, is voor het Nederlands elftal op woens dag 24 oktober een oefenwedstrijd vastgesteld, welke te Amsterdam wordt gespeeld. Tegenstander zal zijn de bekende ploeg van de London Foot ball Combination. Voor de wedstrijd BelgiëNeder land, die voor 14 oktober is var"-' steld te Antwerpen, zal geen c wedstrijd worden gehouden. Nieuw wereldrecord op de 10.000 meter hardlopen. De Rus Vladimir Kuts heeft dins dag te Moskou een nieuw wereldre cord op de 10.000 meter hardlopen ge vestigd. Hg liet een tijd van" 28.30.4 voor zich noteren. Het oude record stond sindt 15 juli op naam van de Hon gaar Sandor Iharos met een tijd van 28.42.8. DONDERDAG 13 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 402 m 748 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.15 Lichte muz. 11.45 Log boek 1931. 12.00 Pianoduo. 12.25 In 't spion netje. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Uit het bedrijfsleven, caus. 12.45 Rep. dljkdlchting. 13.15 Nws. 13.30 Me- ded. of gram. 13.35 Gram. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.30 Voordr. 14.45 Cabaret. 15.30 Rep. dijkdlchting. 16.30 Gr. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Regerlngsuitz.Nederland en de we reld: Mr. R. M. H. Koesoemo Joedo: De Nederlandse bijdrage in de vluchtelin genorganisatie van de Verenigde Naties. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Tï- roolse muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Lichte muz. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Reünie van oud-po litieke gevangenen. 20.10 Kamerork. en solist. 20.55 Conpagnons!. hoorsp. 21.15 Disco-caus. 21.55 Aan de zelfkant van het koninkrijk, caus. 22.05 Dansmuz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York en act. of gram. 23.25—24.00 Lichte muziek. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. NCRV: 10.00 Grain. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Wij van het land. 12.40 Gram. 12.45 Rep. dichting ringdijk rond oostelijk Flevoland. 13.15 Nws. en kath. nws. 13.35 Pianoduo. NCRV: 14.00 Gram. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Bij beloverdenking. .15.30 Rep. dijkdlchting 16.30 Pianorecital. 17.05 Voor de Jeugd. 17.35 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Promenaae-ork. en koor. 18.45 Le ger des Heilskwartler. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Soc. perspec tief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Salonork, £0.50 Met de Cefa verder, om dat het moet. caus. 21.05 Kon. Mili taire Kapel. 21,35 Bariton er. plano. 2155 Iets over het kerkelijk ieven in Hon garije, caus. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3