Jubilerend „Medio" verwierf sympathie! KAPPIE NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN en de PNEUMASAURUS KLMffl uit de ETHER MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Velen kwamen gelukwensen aanbieden „IK KAN U VANDAAG geen gymnastieklokaal aanbieden, maar wei de verzekering geven, dat het gemeentebestuur niet zal rusten voordat de plannen in een dergelijke richting verwezenlijkt zijn". Met deze woor den onderstreepte de waarnemend burgemeester van Middelburg, de heer J. W. Kögeler, tijdens de zaterdagmiddag in restaurant YVöhler gehouden receptie van „Medioburgum" ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum, de grote sympathie, die het gemeentebestuur de hoofdstedelijke gymnas tiek- en scherm vereniging toedraagt. Maar niet alleen de vroede vade ren, ook vele, ja zeer vele vrienden en belangstellenden lieten duidelijk blijken welk een belangrijke plaats „Medio" in het sportleven in en buiten de stad inneemt. Zodoende is het een feestelijke dag voor „Medioburgum" geworden, met verder een optocht door de stad en tot besluit een gezel lige soirée voor de leden. Een groot aandeel in deze vreugde had de heer Chr. J. Mazure, die ve le jaren de voorzittershamer han teerde en thans ere-voorzitter van „Medio" is. ,,U bent als het ware de verpersoonlijking van „Mediobui'- gum", want U was lange tijd de sti mulerende kracht van de vereniging", zo zei de heer Kögeler tot ere-voor zitter Mazure. Ondanks dit opgewekte feest moest de waarnemend burgemeester constateren, dat er ook zorgen wa ren. Spreker betreurde het, dat het reeds ontworpen plan voor 'n turnlo- kaliteit door ae raad afgewezen werd. „Want U beoefent niet alleen de sport, maar uw werk heeft ook een sociale strekking", aldus de heer Kögeler, die in het bijzonder op de opvoedende taak voor de jeugd wees, waardoor een teamgeest ontstaat, die van invloed kan zijn in het latere le ven. Namens het gemeentebestuur dankte de heer Kögeler de jubilares- se dan ook hartelijk voor dit prach tige werk. Gezond leven Namens het huldigingscomité sprak de heer Mazure felicitaties uit „Wc hebben nog altijd moei lijkheden gehad, maar we zijn een vereniging met een gezond leven", aldus de ere-voorzitter. Verder memoreerde de heer Mazure en kele van „Medio's" wapenfeiten speciaal het optreden voor het vorstelijk huis waarna spreker tot slot aan het werk samen met Jan Morks herinnerde. De heer Th. A. Sio kwam geluk wensen aanbieden namens de ZEBRA- kring en de turnvereniging „Prins Hendrik" uit Breda. Het bestuur van „Volharding" uit Goes dankte bij monde van de heer K. Kooij voor de spontane hulp, die „Medio" gaf, toen de Goese dames-afdeling in moeilijk heden verkeerde. En 20 waren er nog ontelbaar meer deputaties, die hun gelukwensen kwa men aanbieden. Er waren vele oud-le den, afgevaardigden van zuster- en sportverenigingen in en buiten de hoofdstad, deputaties van andere jeugdverenigingen en voorts belang- Groep doofstomme kinderen bezocht Zeeuwse steden Een. groep van achttien leerlingen van de Ammanschool voor doofstom me kinderen te Amsterdam bracht in de afgelopen dagen met vier leiders een bezoek aan enkele plaatsen in Zeeland. Deze klas maakt als deel van het onderwijs een trektocht per fiets door Nederland-en België om het op de school geleerde aan de prak tijk te toetsen. Via de Zuid-Hollandse eilanden werd eerst Zierikzee be zocht, waarna men zaterdag via Noord-Beveland naar Veere overstak. In deze stad nam men onder leiding van de gemeente-secretaris, de heer L. v. d. Hiele, een kijkje in het stad huis, waar de kinderen een leder ver baasden door precies de geschiedenis te vertellen van Alexander de Grote, die op één der gobelins staat afge beeld. Des avonds arriveerde de groep in Middelburg, waar men „Miniatuur Walcheren" in ogenschouw nam. Des zondagsmorgens woonden de kinde reu 'n zondagsschooldienst bij, waar na zij" het verdere verloop van de dag aan een strandbezoek wijdden, dat echter door de regen een ontijdig ein de vond. Vandaag (maandag) ver trekken de kinderen naar Brugge, waar zij voorzien van een plattegrond een route door de stad zelfstandig moeten lopen. Via Gent gaat de tocht naar Maastricht, waarna tot besluit een week in de jeugdherberg te Aken gekampeerd wordt. Het financiële gedeelte van de tocht wordt gedeeltelijk verzorgd döor de stichting „Dove kinderen naar bui ten". In Zeeland zijn de kinderen on dergebracht bij particulieren, Terug op school- wordt de gehele tocht nog eens rustig nagegaan, waardoor hun taalkennis weer uitgebreid kan wor den. stellenden. Al deze „Medio'-vrienden brachten de 65-jarige hulde voor haar veel omvattende taak. Als eerste onderdeel van het pro gramma van deze dag was er een op tocht, die om twee uur vanaf het Mo lenwater vertrok. Hieraan namen deel de turnsters en turners, de scherm- sters en schermers, en de leden van de folkloregroep, allen in bijbehorend kostuum gestoken. Het was een fleu rige stoet, die door de straten van de hoofdstad trok. Na de receptie volgde voor het be stuur en de leden een diner, waarna deze feestelijke dag besloten werd met een drukbezochte soireé voor de leden, die tot het tweede kleine uurtje voortduurde. Bromfietser in Koudekerke dodelijk verongelukt Zaterdagavond rond 12 Uur is de 23-jarige Jac. Reijnierse uit Dishoek in Kouaekerke met zijn bromfiets ge vallen en aan de daarbij bekomen ver wondingen overleden. Naar men aan neemt is de trapper van (1e bromfiets in aanraking gekomen met de trot toirband in de Tramstraat, waar het ongeval gebeurde, waarna R. de macht over het stuur moet zijn kwijtgeraakt. Hij is met het hoofd te gen een paal gevallen. Een voorbijganger, zekere J. V. uit Middelburg, trof net slachtoffer aan, waarna dokter L. Sloos gewaar schuwd kon worden. Deze kon slechts de dood constateren. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis Bethesda in Vlissingen. De bromfiets vfras slechts licht be schadigd. Katholieke u.1.0. in Vlissingen? Naar wij vernemen bestaan er plan nen om te komen tot de bouw en in richting van een katholieke U.L.O. in Vlissingen. Men heeft reeds een gun- -stig advies ontvangen van het cen traal bureau voor onderwijs en op voeding en de aanvraag is thans in gediend bij de Bisschop. Zodra deze beschikking is afgekomen kan men in bespreking treden met de gemeente Vlissingen. Als streefdatum heeft men opening van de U.L.O. in septem ber 1957 gesteld. Over de grootte van het gebouw, het aantal leerkrachten en leerlingen kan thans nog niets worden gezegd. De ouders van de in aanmerking komende leerlingen zul len in het overleg worden betrokken. Middelburg Ontijdig slot gemeentedag van Vrijzinnig Hervormden De gemeentemiddag, die de Vrijzin nig Hervormden van Middelburg zon dagmiddag in het openluchttheater „Toorenvliedt" hielden, is letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Tijdens deze bijeenkomst zou de Mid delburgse Lékespelgroep het spel „Roof en Geloof" van Charles Wil liams in de vertaling van Guillaume v. d. Graft Opvoeren. Nadat bij de aanvang door het dreigende slechte weer besloten werd om onmiddellijk met het spel te beginnen, moest dit. na 'korte tijd worden afgebroken om dat de regen bij stromen uit de lucht viel. Dit was jammer, want de ruim 150 toeschouwers hadden gedurende het eerste deel genoten van een voor treffelijke opvoering, die de Middel burgse lêkespelers van dit niet ge makkelijke spel, dat een vervolg is op een kerstspel, waarin de eerste over winning op de hel en de trots wordj;,, uitgebeeld, gegeven hadden. Noodge dwongen moest men nu het spél staken en de kleedkamers opzoeken. Toen na geruime tijd wachten nog geen opklaring te bermerken viel, moest de middag afgelast worden. 's Morgens was er in de Koorkerk een dienst gehouden, waarbij ds. I. J. van Houte zijn predikatie aan dit spel wijdde. Chr. middenstandsvereniging zag verlichting in Brugge De Christelijke Middenstandsver eniging te Middelburg maakte vori ge week een excursie naar het ver lichte Brugge. Aan de tocht werd deelgenomen door een zeventigtal mensen, die tijdens de rit verwel komd wérden door één der bestuurs leden. Het doel van deze tocht was om de Middelburgers enthousiast te maken voor een verlichte stad daar het in de bedoeling ligt van het be stuur der vereniging om op de een of andere manier te stimuleren, dat ook Middelburg tot een verantwoorde verlichting zal komen van haar mo numentale gebouwen. Begunstigd door prachtig windstil weer (een unicum deze zomer) heb ben de deelnemers genoten van deze tocht. De rondvaart bracht allen in verrukking en men hoorde allerwege, dat een dergelijke verlichting beter is dan welke actie ook. Vooral de verschillende kleuren van verlichting gaven het geheel een prachtig aan zien. Brugge is dan ook een stad die zich Uitermate leent voor een derge lijke verlichting. Men was echter over het algemeen van mening dat Middelburg bij een juiste uitvoering van een verlichtingsplan als toeris tencentrum veel zal winnen. De wens werd dan ook uitgesproken dat als er eventueel een beroep zal worden ge daan op de burgerij van Middelburg in het algemeen en op de handeldrij- venden in het bijzonder iedereen zijn volle medewerking zal willen verle nen, daar iedere Middelburger er bij gebaat is dat zijn of haar stad steeds tot grotere bloei komt. Ds. Sneller nam afscheid van Hervormde Jeugdraad De bij de Hervormde Jeugdraad te Middelburg aangesloten verenigin gen namen in het C.JM.V.-gebouw aan de Singelstraat afscheid van hun voorzitter, ds. E. Sneller, in verband met diens vertrek naar Eindhoven. Na lezing van psalm 96 deelde de voorzitter mede, dat dit de laatste maal was, dat hij als zodanig fun geerde. Ds. Sneller verklaarde steeds met genoegen de leiding van het hervormde jeugdwerk te hebben ver richt, mede door de prettige samen werking die er in de Jeugdraad al tijd is geweest. Nu hij de voorzitters hamer moet neerleggen, wenste hij er op te wijzen, dat het z.i. niet noodza kelijk is, dat de voorzitter van de Jeugdraad een predikant is. De heer P. J. Vergouwe, jeugd- ouderling, dankte ds. Sneller op har telijke wijze voor het vele werk, voor de Middelburgse hervormde jeugd verricht, waarna hij hem na mens deze raad een cadeau aanbood. De heer P. J. Vergouwe werd vervol gens tot tijdelijk voorzitter' van de Jeugdraad gekozen. Tenslotte werd nog gesproken over de te houden oogstdienst, over de ge- houden start-dienst van het jeugd werk, alsmede over de taak van de jeugd-ouderling. De heer Marquinie behoorde tof de beste zes amateurs De heer A. R. Marquinie uit Mid delburg, die vorige week was uitver koren bij de beste tien amateurs, die zich geplaatst hadden voor de grote finale van een vijfdaags programma van de Vlaamse T.V. „Ontdek de ster", heeft zich uiteindelijk bij de beste zes geplaatst, nadat hij donder dag was opgetreden in het „Paleis voor schone kunsten" te Brussel. Die zelfde dag traden deze zes personen, onder wie de heer Marquinie Mys tic Marco als enige Nederlander aanwezig was, 's avonds op tijdens een variété-programma van de N.I.R. in hetzelfde gebouw. Als prijs mocht de heer Marquinie voor zrjn goochel toer een radio in ontvangst nemen. Vlissingen Eerste prijs behaald De heer Van Bergen uit de Glacis- straat te Vlissingen behaalde op de internationale hondententoonstélling te Nijmegën twee eerste prijzen met zijn anderhalf jaar oude St-Bernards. Een opmerkelijke prestatie, temeer waar er een grote internationale deel neming was aan deze tentoonstelling. Examen Jo Ottens uit Vlissingen, leerlinge van Jan Kuiler, slaagde voor hertoe latingsexamen van het Amsterdamse conservatorium. Vruchtbomen op Walcheren beschadigd door rupsen Wees voorzichtig met bestrijdingsmiddelen Evenals vorig jaar treedt ook thans in ernstige mate vreterij op aan de bladeren van vruchtbomen op percelen op Walcheren. De daders hiervan zijn de rupsen van de seele- teer- en spinselmot. Deze rupsen vreten het groen van de bladeren op en laten de nerven zitten. Hierdoor komen de bomen totaal kaal te staan. In oktober-november lopen de bloemknoppen, die bestemd zijn om volgend jaar vruchten voort te bren gen, uit. Deze hloenien zetten -geen vrucht, waardoor de vruchten voor volgend jaar verloren gaan. De rupsen van sceleteer- en spin selmot komen voornamelijk voor op vruchtbomen bij particulieren; in fruitteeltbedrijven vindt men ze praktisch niet. Van deskundige zijde wordt medegedeeld, dat deze rupsen goed te bestrijden zijn met diazinon- houdende middelen in 0.1%-oplossing. D.eze bespuitingen moeten direct uit gevoerd worden. Dit middel is echter een vergif en mag niet binnen tien dagen voor de oogst worden gespoten. Ook moet men voorzichtig zijn met andere eet bare produkten in de omgeving. Deze moeten bij het bespuiten van de vruchtbomen worden afgedekt. Men moet ook niet meer dan de benodig de hoeveelheid van het bestrijdings middel in voorraad nemen, tenzij men het op een veilige plaats be waart. Dus buiten het bereik van kinderen en niet in de kast bij de le vensmiddelen, zoals wel eens voor komt. Het lege verpakkingsmateriaal moet onmiddellijk vernietigd worden. Officiële publikaties VLISSINGEN Vergunning gevraagd B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A. J. J. van Deutckom te Vlissingen, om vergun ning tot het oprichten van een inrich ting voor het repareren van accumula toren met behulp van een gas- en zuur stofinstallatie, waarin 2 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van p.k. gebezigd zullen worden in het per ceel Badhuisstraat no 108. Gedurende tien dagen, te rekenen van 7 september 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 september a.s., des voormiddags 10 uur, ten Ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen dé Inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is' in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 7 september 1956. VLISSINGEN. PLECHTIGE AFKONDIGING GRONDWETSHERZIENING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de plechtige a£- koncilging van de grondwetsherziening in zijn gemeente zal geschieden op maan dag 10 september 1956, des voormiddags half elf, in de raadszaal van het stadhuis Vlissingen. 8 september 1956. Burgerlijke Stand ARNEMUIDEN Bevallen: F. Boogaard—Cornelisse, d.; C. van Hemert^-Kwekkeboom, z.: C. J. de Troije—Van Belzen, d.: J. J. Minnaard —Snoep, d.: J. de Meulmeester—De Rid der. z.; A. van Belzen—De Rijke, d.: P. Vogel—van de Gruiter, d. Getrouwd: J. A. Steenis, 20 jr. en M. B. S. Stitzinger 16 jr.; M. Verkamman 24 jr. en M. van Belzen 19 jr. VEERE Getrouwd: P. Francke 24 Jr. en A. Kasse 23 jr. 11 september. Vlissingen Terneuzen Hansweei't Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.-fN.A.P. U.—N.A.P 6.07 6.37 7.08 8.39 7.46 1.87 2.04 2.20 0.92 1.54 18.24 18.53 19.21 21.27 20.00 1.78 1.96 2.08 1.17 1.50 0.16 0.46 1.18 2.29 1.11 1.92 2.04 2.22 1.08 1.85 12.25 12.55 13.28 14.53 13.28 1.80 1.98 1.34 1.57 6. De bemanning van de Kraak begon nu zonder vcr- wijl de laatste voorbereidin gen te treffen voor het ver trek. Het was door het on verwachte oponthoud later geworden dan het plan was en Kappie wilde ln elk ge val vóór zonsondergang in volle zee zijn. Professor Jodelahiti's ba gage stond al op het dek. Zij bestond uit een grote koffer, beplakt met veel kleurige etiketten en een tonnetje, hetgeen Kappii fronsend bekeek. „Alles voor der Pneuma saurus", legde de prolesso uit. „Der voorwereldlijk visserl kwam eerst slechts der Dode Zee voor. Het z. daar in Kantjapoeti gew het zoutgehalterl te la? vinden. Vandaar deze tor nerl gevuld met der zoui harink! Prima lokmiddel.' Hij glimlachte bescheiden om zijn hooggeleerde Vondst. Inmiddels waren de trossen losgegooid en lang- zaam maakte de Kraak zich los van de kade. Voor zichtig koerste Kappie het schip de haven uit. naai de riviermonding en het duurde niet lang of de dampende sleepboot gleed tussen de havenpleren door de open zee tegemoet. De Maat had het roer 2!genomen i: staarde met zorgelijke trek over het water. „Ik voorspel mets dan narigheid en ellende voor deze reis", mopperde hij. „Reuzenmonsters en ge« heimzinnige brieven! Een mooi begin!" Kappie trachtte de zuchtende stuurman gerust te stellen maar. diep in zijn hart beviel het geval met die brief ook hem allerminst. „Een grap", had de professor verondersteld. Maar Kappie had het gevoel, dat hier meer achter zat. Ds. W. Dijckmeester in Middelburg beroepen De centrale kerkeraacl van de Ned. Herv. gemeente te Middelburg heeft toezegging van beroep uitgebracht op ds. W. Dyckmeester te Etten (ge meente Terborg Gld.). Ds Dijckmees ter is een broer van de burgemeester van Zierikzee en een kleinzoon van de vroegere commissaris der koningin in Zeeland, mi'. H. J. Dijckmeester. Hy is vice-voorzitter van de Jonge Kerk in Gelderland bestuurslid van de clas- sicale jeugdraad en curator van het lyceum te Doetinchem. Hij zal van daag (maandag) een bezoek aan Middelburg brengen. Er is om half acht in het kerkcentrum een gemeen te-avond, waarin gelegenheid is om met ds. en mevr. Dijckmeester ken nis te maken; ZUID-BEVELAND Goes Herv. Jeugdraad start met het winterwerk Met een bijzondere jeugddienst ln de Grote Kerk te Goes, waarin wika D. E. Hicnsch voorging, heeft de Her vormde Jeugdraad zondagmorgen het nieuwe winterseizoen voor het jeugd werk ingeleid. Voor de zo populaire gTote instuif- avonden, welke maandelyks worden gehouden, is weer een afwisselend programma samengesteld. Zaterdag 13 oktober wordt begonnen met een toneelavond, waar de klucht van mr. Pathelin en het spel „Michael" opge voerd zullen worden. Op 3 november is er de vertoning van de film „Ver loren grenzen". Op zaterdag 1 decem ber wordt het St.-Nicolaasfeest ge vierd en op 12 januari staat een Bel- gië-avond, met medewerking van Bel gische jongeren op het programma. Op 2 februari houdt de heer H. Wind, sportleraar aan „Kerk en Wereld", een lezing met lichtbeelden over „De mens in de sport". De voordrachtskunstenaar J. B. Oosterwelder uit Amsterdam zal za terdag 2 maart optreden, waarna de Goese operettevereniging op zaterdag 6.april een operette-avond zal verzor gen. Op zaterdag 4 mei wordt de be vrijding herdacht, terwijl op zaterdag 1 juni het winterwerk weer zal' wor den besloten met een gekostumeerde avond. Record-bezoek aan bloemententoonstelling Toen zaterdagavond de kassa van de bloemen- en vogeltentoonstelling in zaal Krijger te Goes werd gesloten, troffen we er een paar doodvermoei de, maar gelukkige bestuursleden van de Kon. Ned. Mrj. voor Tuinbouw en Plantkunde en van de Goese „Vogel vrienden" aan. Nog nooit was een door de afdeling georganiseerde bloe mententoonstelling zo druk bezocht geweest. Vooral zaterdagmiddag toen de fruitfee een bezoek bracht en za terdagavond was de stroom van be langstellenden zo overweldigend groot, dat men het bezoek nauwelijks kon verwerken. Er werden totaal on geveer vierduizend bezoekers geteld, terwijl men in andere jaren nooit ver der dan plm. vijftienhonderd personen kwam. Het blykt een zeer gelukkige dachte te zijn geweest, ditmaal naast bloemen en aquaria ook een flinke plaats in te ruimen voor de volières van de Goese „Vogelvrienden". De be langstelling voor de gevederde vrienden was zeer groot. Zaterdagavond brachten „The Hap py Cowboys" een gezellig muziekje, terwijl aan het slot de trekking van de loterij er voor zorgde, dat een aan tal bezoekers met mooie prijzen naar huis ging. Hansweert Hansweertse BoysC.O.A.K. 25 Het elftal van de COAK uit Mid delburg was op bezoek bij Hans weertse Boys. Hoewel de Boys zich geducht weerden en zelfs de leiding namen, bleken zij toch niet tegen de militaire administrateurs opgewas sen. By de rust had de COAK een 13 voorsprong, het einde kwam met een 25 zege. Ds. M. Heuzeveldt overleden In het Westerziekenhuis te Rotter dam is in de ouderdom van 54 jaar overleden ds. Maarten Hcuzeveldt, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Slikkerveer. Ds. Heuzeveldt werd 21 augustus 1902 te Rotterdam geboren. Hy stu deerde aan de theologische hogeschool in Kampen en werd 29 november 1931 te Nieuwerkerfc in het predikambt be vestigd. In mei 1935 vertrok hfj naar Hazerswoude en 3 maart 1946 naar Slikkerveer. Zijn stoffelijk overschot zal hedenmiddag om 3 uur te Ridder kerk worden begraven na afloop van een rouwdienst om half twee in de gereformeerde kerk van Eolnes, waarin zal voorgaan ds. B. Wenzel te Ridderkerk. Afscheid ds. E. Sneller In de Nieuwe Kerk te Middelburg nam zondagavond ds. E. Sneller af scheid van de Hervormde gemeente van Middelburg in verband met zijn vertrek naar Eindhoven. Aanwezig waren de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot met zijn echtgenote, wegens ziekte van de burgemeester de waarnemend bur gemeester. de heer J. W. Kögeler, dé voorzitter van de provinciale kerk vergadering, ds. F. S. Kloosterman te Vlissingen, vertegenwoordigers van de classis Walcheren, de predikanten van de ring Middelburg, oud-leden van het ministerie van predikanten, alsmede vertegenwoordigers van de Geref, kerk, van de Chr. Geref. kerk en de Doopsgezinde gemeente. Ds. Sneller had tot tekst Genesis 50 vers 25: „En Josef zeide tot zijn broeders: „Ik sterf, maar God zal ze ker naar U omzien". Na de predikatie sprak ds. Sneller woorden van dank en afscheid. Hij richtte zich tot de commissaris der koningin en zijn echtgenote, die hij dankte voor hun hartelijk medeleven. „In U is de overheid onder en bij de mensen", aldus ds. Sneller. De waar nemend burgemeester dankte hy voor de voortreffelijke samenwerking met het gemeentebestuur. Voorts memo reerde ds. Sneller de uitstekende ver houding met de collega's, de gemeen te, de ring en de classis, de goede zorg van de kerkvoogdy, de teamgeest in de wijk-kerkcraad en in de centrale ker- keraad en tenslotte de prettige sa menwerking met het damescomité, de jeugdbeweging, organisten en collec tanten en in net bijzonder ook met koster Jobse. Ds. Sneller eindigde zijn toespraak met de woorden: ,Jk heb de gelegenheid gehad, Zeeland lief te VLISSINGEN Bevallen: R. C. Besems—De Jonge,d.: C. Tramper—Nijsse, d.; C. van den Boo- gaartRoelse, d.; M. C. van IJzerloo— Jobse. d. Ondertrouwd: A. A. Polderman 22 jr. en M. C. van den Broeck, 20 jr. Getrouwd: M. A. M. Ariaans 21 jr. en J. Melger 19 jr.; J. Tuynman 24 jr. en M. Llewellyn 20 jr.; C. Hulszoon 22 jr. en M. C. G. Schets 21 jr.; J. H. Koolwijk 25 jr. en J. S. M. Siegers 18 jr.; J. A. Somers 25 jr. en. M. H. Somers 25 jr.; A. de Bruijne 24 jr. en M. H. van der Scheer 19 jr. Overleden: B. Schrik 60 jr. e.v. J. S. van den Bergen: A. M. Blaas, 83 jr. wed. van F. Kopmels. P. van Wijk 68 jr. wean, van M. G. Gui; N. Ventevogel 82 jr. wed. van J. Schets. MIDDELBURG Bevallen: A. M. Janse—Louwerse, z.. K. Blom—v. d. Bunt, d.; C. S. Nleuwdorp ■—Schout, z.; M. A. Couzijn—Brasser, d.: P. W. de Ruijter—Houkamp, d. Ondertrouwd: K. Cornelisse 24 jr. en M. P. Koole 23 jr.; J. K. Radder 24 jr. en E. G. M. Janssen. 34 jr.: L. A. Moole 23 jr. en W. L. Meeusen, 19 jr. Getrouwd: H. J. Wolters 30 jr. en J. A. van Liere. 26 ir.; R. G. de Greet 25 jr. C. C. Gabrielse, 28 jr.; H. Taniwel. 29 jr. en E. Nanaruw 17 jr.; L. Polderdijk, 34 jr. en C. Nieuwenhuijse, 28 jr.; c. Vedder, 25 jr. en C. Slootmans. 25 jr.; A. T. Blaauw. 24 jr. en K. E. M. den Hollander. 20 jr. C. de Ridder 25 jr. en H. J. van der Schouw 21 jr.: P. Steketee, 30 jr. en G. C. van Dalen 25 jr.; K. Chrlstlaanse 23 Jr. en E. Couzijn 21 jr. Overleden: M. Barentsen 72 jr. e.v. P. A. Jongepier: A. A. van Rooijen 59 jr. e.v. N. P. Schonis; F. van der Hoek, 60 jr. e.v. S. G. Groenenberg. BIGGEKERKE Bevallen: A Kluijfhout-Van Sluijs, z DOMBURG Bevallen: J. de Pagter—Kluijthout, d.: L. Dekker—Matthijsse, d. Ondertrouwd: A. W, Gillissen, 24 jr. en L.. Passenler, 19 Jr. Overleden: L. Roelse 53 jr. Staande zongen de aanwezigen ten slotte de scheidende predikant psalm 21 4 toe. Vrijdag had ds. Sneller af scheid genomen van de vergadering van ambtsdragers. GERfiF. KERKEN. Beroepen te Sellingen v C. J. v. d. Meulen te Dreiber; te Nieuwdorp: J. C. Versluis te Giesen-Rijswijk; te Sip- culo: T. van der Veen kand. te Ede. NED. HERV. KERK. Beroepen te Polsoroek-Vlist C. Vos te Westbroek; te Dreisckor G. Dul- vendak, kand, te Utrecht. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 81. K.O. Beroepen te Aldergrove (B.C.) (Can. Ref. Church) D. v. d. Boom te Alkmaar. Beroepen te Orangeville (Ont.) (Can. Ref. Church) J. P. v. d. Stoel te Amsterdam. Aangenomen naar Noordbergum P. Kingsma, kand. te Echtenerbrug, die bedankte voor Huizum, Twijzel, Oud-Loosdrecht en Mussel kanaal. VRIJE EV. GEM. Beroepen te Meppel M. Nykerk, kend. te Utrecht. DINSDAG HILVERSUM I. 492 m. 746 Kc/S. 7.00 AVRO. T.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de hulsvr. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Gitaarspel. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Promehadeork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Manege der stokpaardjes. 15.45 Gram 16.35 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwe reld en w(J, caus 17.30 Lichte mu2. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Act of gram. 19.05 Nieuwe gram. '.9.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Caba ret. 20.50 Lichte muz. 21.05 Kamerork. en sol. 22.05 Act. 22.15 Cabaret. 22.45 Ka merkoor. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New-York en New-York calling. 23.20 Act 23.30—24.00 Gram. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en Ut. kal. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Idem. 0.00 Voor de vrouw 9.4U Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Toespr. v. Z.H. Paus Plus XII voor het Vile Internat. Congres voor sath. artsen te Den Haag. 10.51 Gram, 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Instr. octet, 12.45 Vile Int. Congres v. kath. artsen te Den Haag. 13.00 Nws en kath nws. 13.20 Metropole ork en klein koor 14.00 Promenade ork. v. Limburg 14,45 Chansons. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Voor de zieken 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs ber 17.45 Regerinsultz.: Rijksdelen over zee: Dr. L. D. Brongersma: Nieuw- Guinea's dierenwereld. 18.00 Dit Is le ven, caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraat- Je. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken, caus. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man 20.40 Strijkkwart. 20.55 Orgelconc. 21.10 Pianorecital. 21.40 Pelléas et Méllsande, opera. 22.45 Avondgebed en Ut. kaL 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA VARA 20.30 Journ. en weerber. 20.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3