„Volksonderwijs" stelt gemeente Goes in gebreke Zeeuwse Almanak CURSISTEN RIJKSWERKPLAATS KREGEN DIPLOMA METSELAAR VAN TOT M. H. BOASSON ZONEN N.V. VRACHTSCHIP „INDIGIRKA" IN VLISSINGEN TE WATER OPDRACHTEN VOOR DE SCHELDE: BOUW VAN 4 TANKERS RODE KRUIS TEAM UIT GOES WON DEFINITIEF DE BEKER Reden? d Ede I Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 SCHERPE AFKEURING VAN BELEID Onhoudbare toestand op gebied van kleuteronderwijs Het bestuur van de afdeling Goes van de vereniging „Volksonderwijs" heeft In scherpe bewoordingen het beleid afgekeurd, dat het gemeente bestuur van Goes in het verleden heeft gevoerd ten aanzien van het open baar kleuteronderwijs. Aanleiding daartoe was de door de Inspecteur van de volksgezondheid voorgenomen afkeuring van de kleuterschool aan de Beestenmarkt. Geconstateerd werd, dat deze af keuring het logische gevolg zal zijn van de schromelijke verwaarlozing door het gemeentebestuur van Goes van dit gebouw, waarin nu reeds jaren lang het openbaar kleuteron- derwijs gegeven moet worden onder omstandigheden, die bedroevend zijn te noemen. Het bestuur van „Volksonderwijs" was unaniem van mening, dat door inmiddels plaatsgevonden overplaat sing van personee^ leermiddelen en kleuters, de belangen van het open baar kleuteronderwijs opnieuw ern stig zijn geschaad. Met nadruk werd er op gewezen, dat vertegenwoordigers van het be stuur herhaaldelijk ten sterkste bij het gemeentebestuur hebben aange drongen op een verbetering van de deplorabele toestand, waarin het openbaar kleuteronderwijs zich in Goes bevindt. Op 30 januari van dit jaar, d.w.z. direct nadat de wet op het kleuter onderwijs in werking was getreden, heeft het bestuur van „Volksonder wijs" in een uitvoerig schrijven op nieuw bij het gemeentebestuur aan gedrongen op de bouw van twee nieu we openbare kleuterscholen, één in bouwplan west en één in bouwplan oost, terwijl voor het centrum van de stad een verbetering van de be- Topdrukte op Zeeuwse veilingen De topdrukte waarvoor de Zeeuw se veilingen zich de laatste dagen met de aanvoeren van pruimen ge steld zien, bereikte vrijdag zeer ze ker haar hoogtepunt. In het begin van vorige week lagen de aanvoeren op de veiling te Kapelle rond de 25 ton per dag. De laatste twee dagen liepen deze met grote sprongen om hoog en donderdag bedroeg deze op genoemde veiling niet minder dan 82 ton. Omstreeks de middaguren kon men bij de veiling dan ook een lange karavaan voertuigen beladen met dit produkt zien staan wachten tot het hun beurt was om te lossen. Enkele uren moest er op deze veiling dan ook onder hoogspanning gewerkt worden om alles nog op tijd de veiling begint om 1 uur klaar te krijgen. De prijzen bij deze zeer hoge aan bieding hielden zich zeer goed. De eerste kwaliteit Reine Victoria liep van 35 tot ruim 60 cent per kilo. Ook de mindere soorten lagen, zij het en kele centen lager, vast in de markt. staande toestand werd gevraagd. Tot op lieden werd nooit enig antwoord op dit schrijven ontvangen. Thans kan worden vastgesteld, dat do toestand van het openbaar kleu teronderwijs in Goes volkomen on houdbaar is geworden. Het bestuur van „Volksonderwijs" sprak dan ook zijn afkeuring uit over het door het gemeentebestuur van Goes in het verleden gevoerde beleid ten aanzien van het openbaar kleuteronderwijs. Het besloot van dit gemeentebestuur te eisen, dat op zeer korte termijn de nodige voorzieningen worden ge troffen om aan de redelijke verlan- Ï;en van allen die in Goes openbaar deuteronderwijs voor hun kinderen wensen, te voldoen. Tenslotte werden het hoofdbestuur van de vereniging van „Volksonder wijs", de inspectrice van het kleuter onderwijs en de inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland van deze besluiten op de hoogte gebracht. Verkoop zomerhuisjes in Zoutelande Zoals wel viel te voorzien moes ten de zomerhuisjes te Zoute lande toch weer worden afge broken, nu het einde van het zomerseizoen is gekomen. Deurwaarder M. Loeve uit Goes heeft zaterdagmiddag in samenwerking met deurnaar der M. L. van Dijke onder gro te publieke belangstelling 9 houten huisjes van dhr. C. Jonker uit Goes, verkocht. De ze verkoping op.het terrein van dhr. J. Koppejan aan de Duin weg, geschiedde per opbod en tegen contante betaling. De complete inventaris werd even- eesn te koop aangeboden. Het mocht de afslager, de heer A. Jacobs, niet gelukken de biedprijs hoger dan gemiddeld 500 gulden te brengen. De heer Jonker wenste niet opnieuw aan het begin van een seizoen de huisjes weer op te bouwen, terwijl hij bovendien ontsticht is door de bepalingen waaraan een bewoner wordt onderwor pen. Hij ervaart dit als een in grijpen in het persoonlijke doen en laten. Zoals men weet mo gen de huisjes, die nu in bezit zijn van verschillende eige naars pas per 1 maart, vóór het nieuwe seizoen, weer wor den opgetroltken. De compleet ingerichte salonwagen op luchtbanden van de heer 'Jon ker ging van de hand voor 925 gulden. ALLE ZEVEN IN MIDDELBURG GESLAAGD Werkmeester Emmaneel tien jaar bij personeel Zeven oud-cursisten van de ryks- werkplaats voor vakontwikkeling te Middelburg ontvingen zaterdagmor gen uit handen van de voorzitter der examencommissie, de heer J. M. Goe- demond, hun diploma voor metselaar, Dit examen werd hun in de afgelo pen week afgenomen door een com missie, samengesteld uit vertegen woordigers van hot bedrijfsleven, na dat zjj na het beëindigen van de cur sus een jaar in de praktijk werk zaam geweest waren. De oud-cursis ten en verdere genodigden werdén in één der lokalen van de rijkswerk plaats verwelkomd door de directeur, i s slaagden feliciteerde met het feit, zy zich in twee jaar tot geschooide werkkrachten hadden omgewerkt. Vervolgens wenste de heer Dijke- ma de heer J. P. Emmaneel geluk met het feit, dat hij tien jaar van af de oprichting als werkmeester metselaar-stukadoor aan de inrich ting verbonden was. „U verricht uw vak altijd met veel airibitie en een groot aantal metselaars heeft zijn vakkennis aan U té danken", aldus de directeur. Namens het personeel en Uvin Uit Ter neuzen is de gemeentepoli tie een kijkje gaan nemen in de stad Essen in het Ruhrgebied. In twee groepen werd onder leiding van de korpschef, de heer K. Reinders, een tweedaags bezoek gebracht aan de internationale politie-tentoonstelling, welke daar tot en met 23 september wordt gehouden. De reis naar deze leerzame exposi tie werd per auto gemaakt. Men kon er de nieuwste voor de politie vain be lang zijnde vindingen bewonderen op het gebied van televisie, situatiete keningen, maquettes enz. Wat de Ne derlandse inzending betreft bleek dat BUITENLAND De vertegenwoordigerdie in Oostburg een winkelier bezocht, vjas juist terug van vakantie. In 's mans hoofd gonsde het nog van herinne ringen aan de buitenlandse reisdie ook hij zoals iedere rechtgeaarde Nederlander tegenwoordig had ge maakt Was het non maar bij gonzen ge bleven, dan was er nog geen man overboord geweest, maar al die herin neringen moesten verteld worden, zo dat de winkelier na enige minuten duizelend achter z'n toonbank stond. De vertegenwoordiger toas aan de Rivièra geweest en hij had het alle maal intens beleefd. Tijdens een adempauze greep de winkelier in. „Ik ben ook in het bui tenland geweest", sprak hij achteloos. Daar stond de vertegenwoordiger wel even van ie kijken. Waar of meneer dan wel geweest was ,Jn Saint Pierre", antwoordde me neer en daarop ontspon zich een ge animeerd gesprek over het plezier van buitenlandse reizen. De winke lier kon er immers ook over meepra ten?! De vertegenwoordiger kon niet wer ten, dat de Oostburgcr met Saint Pierre Sintepierbedoelde, zoals Nieuwvliet in de wandeling genaamd wordt vooral aandacht was besteed aan de verkeersmoeilijkheden in verband met de rijwielen, terwijl voorts een z.g. testauto van de Rotterdamse po litie algemeen de aandacht trok. Ook de rijkspolitie te water was uitste kend vertegenwoordigd. ZESTIG JAAR. Dinsdag zal het zestig jaar geleden zijn dat het echtpaar C. v. d. Velde Van Sluis te 's-Gravenpold.er in het huwelijk trad. Zowel de 80-jarige man als zijn 78-jarige echtgenote zijn nog goed gezond. KRUISPUNT. Op verzoek van de gemeente Sluis heeft de A.N.W.B. advies uitgebracht over het kruispunt KaaiWalplein, waar het verkeer uit België op weg naar het veer te Breskens, Sluis bin nenkomt. De A.N.W.B. heeft voorge steld om een kleinere hoekafronding toe te passen, waardoor enerzijds een veiliger beëindiging van het rijwiel pad wordt gemaakt, terwijl tevens het verkeer, dat de smalle Kaai oprijdt, wordt afgeremd. Voorts heeft de Bond een vloeiender verloop voor het rij wielpad langs de noordzijde van de weg naar België bepleit. Ook heeft de A.N.W.B. aangedrongen op een dui delijke markering van de boeht op het Walplein. ZEEDIJK GEREED. Uit Sint-Annaland wordt gemeld, dat de verzwaring van de zeedijk van de Suzannapolder gereed is. De ver zwaring omvat een lengte van 1350 meter, waarvoor 26.000 kubieke meter grond werd aangevoerd. Deze grond kon uit de onmiddellijke omgeving worden gehaald, zodat die aanvoer in goed drie weken tijds geschiedde. De kruin heeft nu een breedte van 1.30 meter, terwijl hij 6 meter boven N.A. P. ligt. De binmenberm is 3 meter breed. Het werk werd uitgevoerd door de aannemer K. J. Moerland uit Sint- Annaland onder toezicht van de wa terbouwkundig ambtenaar J. D. Jagt. DORPSHUIS. Door G. S. werd goedkeuring ge hecht aan het besiuit van de gemeente Sint-Annaland om een krediet uit te trekken voor de bouw van een dorps huis en brandweergarage. de cursisten bood spreker de heer Emmaneel een geschenk aan. Daarna reikte de heer Goedemond de diploma's uit. Hij drong er bij de cursisten op aan er voor te zorgen, dat hun werk steeds netjes afgeleverd werd. Een aparte felicitatie had de heer Goedemond voor de heer G. J. Geelhoed uit Colijnsplaat, die het bes te werkstuk afgeleverd had. De heer J. van der Hout, lid-werk nemer van de examencommissie, sprak zyn grote waardering uit voor het doorzettingsvermogen van de' cursisten waardoor zij thans mee kunnen helpen aan de leniging van het woningtekort. Hij hoopte, dat de geslaagden in de toekomst hun beste krachten zouden geven aau de bouwnijver heid. Speciaal richtte de heer' Van der Hout zich tot de heer J. Hui- bregtse uit Westkapelle, die als 44-jarige deze cursus tot een goed einde had gebracht. Betere beloning Tot slot sprak de heer K. van Dyk, hoofdinspecteur-directeur van de ar beidsvoorziening, die opmerkte, dat hy gedurende zijn driejarig verblijf in Zeeland reeds veel ten gunste heeft zien veranderen. Hij releveerde de moeilijkheden van de rijkswerkplaats in de afgelopen jaren, maar dank zij de medewerking van personeel en examencommissie kan men de toe komst met vreugde tegemoet zien. In dit verband noemde de heer Van Dijk ook de bouw van de nieuwe rijks werkplaats op het industrieterrein, waartoe onlangs besloten werd en de bouw van een nieuwe werkplaats in Terneuzen. Ook kon de heer Van Dijk meedelen, dat een betere financiële beloning reeds in een vergevorderd stadium is. Tot slot richtte spreker zich nog tot de cursisten voor de me taalnijverheid. De namen der geslaagden zijn: G. v. d. Linde, Kapelle-Biezelingè, K. Lievense, Westkapelle, G. Meeusen, Sas van Gent, J. Wondergem, Mid delburg, A. Oostdijk, Kruiningen, J! Huibregtae, Westkapelle, G. Geelhoed, Colijnsplaat. MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19-21. Onze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.30-12.30 en 2-5.30 's Zaterdags 8.30-12 (levering uitsluitend via de detailhandel). opleiding lot smedenpa- onder leiding van de di- Voor de troons, die recteur der Technischc- Machi- nistenschool te Middelburg gehouden werd en die uitging van de Stichting Vakopleiding „Smecoma" te Utrecht, zijn geslaagd de heren: A. Bakker te Souburg: J. Butler te 's-Heer Abtskerke; J. Dominicus te Nieuw- en St.-Joosland; G. Ge- schïere te Nieuwdorp; J. de Ligny te Oostkapelle; H. Meyers te Veere; Staal te Krabbendijlte; Wisse te Vlis- singen. Acht K.M.A.-officieren der administratie beëdigd Zaterdagmorgen zijn op liet ge meentelijk sportterrein aan de Na dorst te Middelburg acht officieren van de K.M.A. to Breda, behorende tot het dienstvak der militaire admi nistratie, beëdigd. Deze plechtigheid, gevolgd door een mars door de stad en een défilé van de militairen der lc COAK, trok veel belangstelling van de zijde van het publiek. Het muziekkorps en de drumband van het depot le Genietroepen uit Vught was naar Middelburg gekomen, om aan dit gebeuren luister bij te zetten. Omstreeks half twaalf marcheer den de troepen naai" het sportterrein, waar de inspecteur van de militaire administratie, brigade-generaal L. A. van Buursel de beëdiging verrichtte. Nadat de officieren één voor één de eed afgelegd hadden, speelde het muziekkorps het Wilhelmus. In een korte toespraak tot de beëdigden hoopte brigade-generaal Van Buur sel, dat zij de belangen van de krijgsmacht ten allen tijde zouden dienen, „want U hebt thans trouw gezworen aan Koningin en Vader land", aldus de generaal. Na afloop van de beëdiging werden de officie ren gelukgewenst door superieuren en familieleden. De beëdigde officieren zijn: H. J. H. Verberne, Venlo, E. G. A. Schou ten, Gendt, P. J. M. van Even, Maastricht, M. E, ten Brinke, Zeist, W. van der Berg, Nijverdal, E. T. Pais, Assen, H. J. Leijen, Schevenin- gen en J. van Dalsen, Eist. Tot slot volgde een mars door de stad, waarbij de le COAK voorafge gaan werd door het pittige muziek korps van de Genietroepen. Vóór het febouw van de R.H.B.S. aan de Sint- ieterstraat nam brigade-generaal Vdn Buursel een défilé af. Hierbij waren onder meer ook vertegenwoor digd kolonel W. Kloppenburg, gou verneur van de K.M.A. en de garni zoenscommandant Middelburg, luite nant-kolonel A. Kornet. Als parade commandant trad de commandant van de COAK, luitenant-kolonel J. Potteboom, op, BIJ N.V. KON. MIJ. „DE SCHELDE" Kielplaat voor zesde in deze serie gelegd Zaterdagmiddag to een uur is van de werf der n.v. Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen te water gelaten het 6500 ton metende diesel-elektrische vrachtschip „Indigirka", dat in aan bouw is voor de V.O. Sudoimport te Moskou. Doopplechtigheid en tewa terlating werden verricht door me- \touw V. Kouznetsova, wier echtge noot. is verbonden aan de Russische ambassade in Den Haag. Nadat de eerste plaat was gelegd voor het zesde scihip in de serie van vrachtschepen, welke voor Russische rekening worden gebouwd, begaven de genodigden zich naar het restau rant Britannia voor een koude lunch. Daar verwelkomde de directeur van de Kon. Mij. „De Schelde", de heer J. W. Hupkes, de gasten. Hij herinnerde er aan hoe twee van de schepen, wel ke voor Russische rekening in Vlissin. gen zijn gebouwd, deelnamen aan de jongste Zuidpool-expeditie. Spreker wees er op, dat een op dracht voor het bouwen van zes schepen grote betekenis heeft voor een Ideine stad als Vlissingen. Door opdrachten als deze leren za kenrelaties elkaar kennen en brengt men uiteindelijk volkeren nader tot eikaar. De hoop bestaat ook na spreker's jongste reis naar Moskou dat er wellicht nog nieuwe opdrachten zul len volgen, ook al is er nog geen nieuwe overeenkomst. Spreker stel de een dronk in op de behouden vaart van de „Indigirka". De heer Hupkes dankte vervolgens mevrouw Kouz netsova voor het te water laten van het schip. Hij bood haar als aanden ken een wandbord van Delfts aarde werk en een Walchers bloedkoralen halssnoer met Walcherse armband aan. Ook het bijltje waarmee de te waterlating was verricht werd aan Drie van 32.000 ton, 1 van 19.000 ton alsmede stoomketelinstallatie Naar wij vernemen van de directie der N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" werd van buitenlandse reders opdracht ontvangen voor de bouw van 3 tankers van 32.000 ton dw, alsmede - an 1 motortanker van 19.000 ton dw. De aflevering van deze schepen zal geschieden in de jaren 1961 en 1962. Voorts deelde de directie van „De Schelde" mede, dat zij van het Provinciaal .Elektriciteitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal op dracht heeft gekregen voor de levering van 1 hogedruk stoomketelinstalla tie met vloeibare slakaftap voor dc Centrale te Velsen. De N.V. Machinefa briek „Breda" v.h. Backer Rueb kr eeg een dergelijke opdracht. De op drachten zullen in onderlinge samenwerking worden uitgevoerd. De instal latie zal een stoomproduktie hebben van ca. 400 ton per uur by een con- structiednik van 150 atm. en een stoomtemperatuur van 535° C. r Advertentie iirnnnDMC verwijderd met LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoórnmlddel van I. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (502) „HET KON NOG BETER" Oefeningen realistisch in elkaar gezet Het Rode Kruisteam uit Goes heeft voor de derde achtereenvolgende niaal de kringwedstrijden, gecombi neerd met de "bekerwedstrijden van het Zeeuwse Rode Itruiskorps ge wonnen en daardoor de beker defini tief uit Middelburg, waar de wed strijden deze maal gehouden werden, mee naar huis genomen. Het Goese dames- en herenteam behaalde 730 punten, een aantal, waarin vooral de heren een groot aandeel hadden. Veel strijd is er om de eerste plaats bij de dames en de heren niet geleverd, want Middelburg (by de dames) en Goes (bij de heren) staken ver boven hun tegenstanders uit. De oefeningen waren onder leiding van de gewestelijk commandant van het Rode Kruiskorps, dokter M. Huy- gens uit Westkapelle, realistisch in elkaar gezet Een pluim verdienen in dit verband de drie „slachtoffers", die hun rol voortreffelijk speelden. De dames moesten een oude man behandelen, die de vorige avond ge vallen en in een noodziekenhuis bin nengebracht was. Er kwamen tijdens de verpleging enkele complicaties bij, die de dames in hevige tijdnood brachten. De heren kregen een „ru wer" karweitje opgedragen. Een op een trap staande schilder was uitge gleden en had bij een val van drie meter hoogte een ruit op het hoofd van een passerende jongen laten val len. Vooral de schilder was er „le lijk" aan toe .terwijl de jongen met een bloeding en een breuk' in de knie schijf op de grond lag. Na afloop^ maakte het jurylid dok ter D. N. van Gelderen uit Middel burg de uitslag bekend bij de heren en mevrouw Vermaas die bij de da mes. De heer Huygens reikte de prij zen aan de dames uit en de beker aan de Goesenaren, en burgtmeester mr. M. Tydeman uit Westkapelle deed dit bij de heren. Volgens dokter Van Gelderen was de agelmene indruk: „Er is goed gewerkt, maai' het kon nog beter!". De uitslag luidt: Dames: max. te behalen punten voor de ploeg 540 en voor de commandante 55; le pr. Mid delburg 415 pnt, 2e pr. Vlissingen 350, 3 Goes 349, 4 Terneuzen 230. Heren: max. te behalen punten voor de ploeg 525 en voor de com mandant 75; le pr. Goes 381 pnt., 2e pr. Vlissingen 279, 3 Axel 275, 4 Mid delburg 235. Voor beide afdelingen waren er twee prijzen. Pastoor H. Snel hartelijk gehuldigd met jubileum „Pastoor van de wederopbouw" Zondagmiddag is pastoor Herin. H. Snel van de parochie der H.ïl. Apos telen Petrus en Paulus te Middelburg In de hal van de r.-k. kleuterschool aan de Bachtenstene hartelijk gehul- jubileum als pastoor. Nadat'bruid jes pastoor Snel in dichtvorm liun felici taties gebracht hadden, sprak de heer J. M. Hertogh namens de parochie een feestrede uit. De heer Hertogh gaf een ï-esumé van de belangrijkste gebeurtenissen die onder het pastoraat van deze een voudige en kalme priester tot stand gekomen zrjn. Uitvoerig ging spreker m op het werk, dat pastoor Snel ver richtte tijdens de inundatie van 1944 en in het bijzonder op het reusachtige werk van de opbouw van kerkgebou wen, lagere school, tehuis voor ouden van dagen en als sluitstuk de kleuter school. „Maar naast de „bouwpastoor" bent U altijd „dc pastoor met het goe de hart" voor ons geweest", aldus de heer Hertogh, clle namens de parochie aan pastoor Snel een vloertapijt en een open haard aanbood. Namens het gemeentebestuur richt te de waaraemend burgemeester, dc heer J. W. Kögeler, het woord tot dc jubilaris. De lieer Kögeler stipte aan. dat er gedurende deze 12% jaar altijd veel contact is geweest tussen ge meente en pastoor. ,,U bent in de eer ste plaats geestelijk leider, maar daarnaast hebt U een zakelijke inslag. Daardoor kon U een krachtige stinui- lans geven aan de herbouw van Mid delburg, zodat U de naam „pastoor van de wederopbouw" met ere draagt", aldus de heer Kögeler. Spre ker hoopte tenslotte, dat pastoor Snel nog vele jaren in Middelburg werk zaam zou mogen zijn op de manier zoals het in de afgelopen jaren ge schiedde. namelijk m alle bescheiden heid. In een hartelijke speech dankte de jubilerende pastoor voor deze huldi ging en stelde voor om het overgeble ven geld van de huldigingsactie te be steden voor de aankoop van twee trouwstoelen in de kerk. Hierna maakten nog velen van de gelegenheid gebruik om hun herder persoonlijk geluk te wensen. mevrouw Kouznetsova overgedragen; Mevrouw Kouznetsova aanvaardde de geschenken in 'n toespraak, waar in zij de hoop uitsprak, dat de „In digirka" mede zou dienen voor de toe nadering tussen de volkeren en voor de. vrede. Tenslotte sprak nog de heer S. G. Rodovnitcheniko namens de Russische handelsdelegatie een kolt woord, waarin hij o.m. de aangename relatie met de Kon. Mij. „De Schelde" me moreerde. (Advertentie) Van ouds de héél bekende VIRGINIA: j Dreigend tekort aan tuinbouwonderwijzers De leerkrachten bij het tuinbouw- onderwijs in Zeeland en Westelijk Noord-Brabant kwamen zaterdag middag voor hun jaarlijkse vergade ring in „de Prins van Oranje" te Goés bijeen. De leiding berustte by de rljkstuinboüwconsulent, ir. J. J. v. Henïilk, die beiast is niet het toezicht op dit onderwijs. Ir van Hennilt, zowel als de heer C. L. dé Wilde, gaven een overzicht van de stand van zaken op het ge bied van het tuinbouwonderwijs in dit district. De belangstelling van de Zij de van de telers is redelijk, waarbij ook met voldoening werd geconsta teerd, dat er groeiende belangstelling is voor de bedrijfseconomische zijde van het vak. In onderwijzerskringen blijkt ech ter weinig interesse te bestaan om te studeren voor de tuinbouwakte L.O. Het gevolg hiervan is. dat er een ern stig gebrek aan leerkrachten dreigt te ontstaan. In de bijeenkomst hield voorts drs. P. Kooyman, van de afd; tuinbouw van hèt ministerie van landbouw, een inleiding- over de betekenis van de be drijf seconomL en het bedrijfsecono misch ondenvijs voor do tuinbouw. Hierop volgde nog een geanimeerde —smeking. VANDAAG Mini Electro „The French line" (18 j.), 1» en 21.15 uur; Schouwburg: „Aan de Gestapo ontsnapt", (ld j.), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Walche ren", 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „08-15", (tweede deel), (18 J.). 19 en 21 uur; Luxor: „Het bataljon der gedoemden", (14 j.), 20 uur. Go s Grand: „Plcnte", (a.l.). 20 uur. Rolschaatsenwedstrljden door de jeugd op het Beatrlxplein of de Bergweg af gewisseld dooi optreden van de „Dutch Rolling Stars", 19—21 uur; Muziek door de Goese band „The Orpheans" op het Beatrixplein of de Bergweg, 21—23 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2