KAPPIE WEGGEBRUIKERSSTRUIKELDEN' OVER KRUISPUNT SOUBURG WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de PNEUMASAURUS DONDERDAG bEr xEMJtiER lööb t" tt U VlNUiA-Lttb L ii ti O W Vj O' O O tC A A '1 Kolendampvergiftiging bij oud-arts van Kapelle Te Almelo is dinsdag tengevolge van kolendampvergiftiging overleden mevr. Pfeiffer, echtgenote van dok ter W. F. Pfeiffer, die jarenlang arts is geweest te Kapelle. De dienstbode, die 's morgens aan belde, kreeg geen gehoor en wist met hulp van de buren zich toegang tot het huis te verschaffen. Mevr. Pfeiffer bleek bewusteloos op bed te liggen, terwijl bij dokter Pfeiffer ern stige verlammingsverschijnselen wer den geconstateerd. In de loop van de dag overleed mevrouw. Dokter Pfeif fer is inmiddels hersteld. De heer W, van Gilst werd wethouder van Bruinisse In de woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering van Brui nisse werd de heer L. E. van Popering als raadslid geïnstalleerd. In de vaca ture van wijlen de heer Joh. Bal (p.v. d.a.) werd na enkele stemmingen tot wethouder gekozen de heer W. van Gilst (s.g.p.). Westkapelle Oranjefeest In Westkapelle werd zaterdag het oranjefeest gevierd, ondanks het slechte weer. Een gedeelte van het programma moest ecliter in „West kapelle Herrijst" worden afgewerkt. Er werden daar goocheltoeren ver toond en volksspelen gehouden. Voor het gemeentehuis zongen de school kinderen. Reeds vrijdagavond maak te „O.K.K." een muzikale wandeling, vergeazeld van de Westkappelse jeugd met lampions. eis was 15 of 3 dagen; het vonnis 10 of 5 dagen. De metaalfraiser J. v. H. uit Vlis- singen had op 18 augustus j.l. in het kanaal door Walcheren gevist zonder een bijdrage tot verbetering van de binnenvisserij te bezitten. Daar hij thans een vergunning aangevraagd had, eiste de ambtenaar 3 of 1 dag. De kantonrechter vonniste met 1 subs. 1 dag. J. van M., stoffeerder te Vlissingen, had op 20 augustus j.l. vuilafval in de Dokhaven te Vlissin gen gedeponeerd. De eis luidde 5 of drie dagen, waarmee de kanton rechter akkoord ging. De zaak tegen de 42-jarige Kruiningse transportar beider P. v. B., die op 18 juni 1955 in Kapelle en op 28 juli 1956 in Hans- weert in kennelijke staat van dron kenschap werd aangetroffen, hield de kantonrechter aan tot 19 september, omdat de verdachte beweerde niet dronken te zijn geweest. KANTONRECHTER MIDDELBURG Rubber zuigers autorem moeten nagekeken worden Het kruispunt Nieuwe VlissingsewegMarnixpleinKanaalbrug te Oost- en West Souburg schijnt voor vele weggebruikers moeilijkheden op te leveren. Woensdag moest zich een aantal verkeerszondaars, die hier overtredingen hadden begaan, voor de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, verantwoorden. De 18-jarige mej. I. v. d. W. uit "Vlissin gen, kantoorbediende, was, komende op de fiets van Middelburg naar Vlis singen, liet kruispunt overgestoken zonder daarbij acht te slaan op het stopteken van de verkeersregelaar. M ej. v. d. W. was het met deze tenlas telegging niet eens, „want de verkeersagent stond zodanig opgesteld, dat ik dóór kon rijden", zo verklaarde zij. „Op het moment, dat ik op één lyn met de agent was, draaide hy plotseling een kwart slag om, zodat ik ge noodzaakt was midden op de weg te stoppen. Om het verkeer niet in ge vaar te brengen, ben ik doorgereden", zo was de lezing van mej. v. d, W. De wachtmeester le klas der rijks politie W. C. U. uit Souburg, bracht echter als getuige naar voren, dat hij wel degelijk eerst het teken „kruising vrijmaken" gegeven had. De ambte naar van het O.M., mr. T. Lebret, eiste 10 of 2 dagen. De raadsman van mej. v. d. W., mr. J. van der Weel, voerde aan, dat hier twee be weringen tegenover elkaar stonden, terwijl niet bewezen was, dat de le zing van zijn cliënte onjuist was. De kantonrechter vonniste tenslotte met 7,50 of 3 dagen. De 69-jarige J. N. F. uit Sou burg had op hetzelfde kruispunt geen voorrang verleend aan een motorrijtuig. Hij beweerde de mo tor niet gezien Le hebben, omdat deze achter 'n personenauto reed. De verbalisant verklaarde echter dat er op dit moment geen auto over de weg reed. Na de eis van de ambtenaar, 10 of 2 dagen, vonniste de kantonrechter in 8 of 4 dagen. De zaak tegen de 34- jarige chauffeur C. J. G. uit Vlis singen, die op 'dit kruispunt ook gezondigd had tegen de voor-- rangsregel, werd aangehouden, ornaat er verschil van mening be stond over de afstand. Eerst zal nu de wachtmeester, die het ver grijp constateerde, gehoord moe ten worden. Door verwarde verkeersomstandig heden had de 32-jarige vertegenwoor diger V. G. M. M. uit Vlijmen op de rijksweg Kruiningen de inhaafver- bodsborden over- het hoofd gezien. Het kwam hem op 10 subs. 5 dagen te staan, nadat de ambtenaar O.M. 15 of 3 dagen geëist had. De auto monteur J. D. uit Goes reed op een motor zonder in het bezit te zyn van een rijbewijs. De eis luidde 15 of 3 dagen. De kantonrechter vonniste 10 of 5 dagen. De auto-ondernemer K. D. de K. uit Colijnsplaat had op 14 juni een bus laten rijden zonder een geldig keu ringsbewijs. Hoewel de bus die dag juist naar de herkeuring moest, kwam het de onder-nemer niettemin op 20 subs. 10 dagen te staan. De ambtenaar had 25 of 5 dagen ge- eist. De Middelburgse garagehouder J. H. de B. werd bij verstek ver oordeeld tot 60 subs. 15 dagen omdat hij op 8 augustus j.l. aan W. E. een auto verhuurd had, die niet over een goede rem beschik te. Volgens een technische uiteen zetting van de wachtmeester le klas der rijkspolitie, A. J. te Mid delburg, die als getuige optrad, was er gedurende de laatste jaren weinig of geen aandacht besteed aan de rubberzuigers. Voor dit on voldoende onderhoud van een vi taal onderdeel had mr. Lebret 75 of 15 dagen geëist. Twee landbouwers hadden in de polder te Waarde moeilijkheden ge had met wegen, die door de Herver kaveling wegens herstelwerkzaamhe den afgesloten, waren. De landbouwer H. B. kon niet anders dan over een' afgesleten weg op zijn land komen. „IJ had eerst een vergunning moeten aanvragen", aldus de ambtenaar, die 15 of 3 dagen eiste. De kantonrech ter volstond met 10 subs. 5 dagen. De landbouwer M. v. F. uit Waarde verklaarde alsge machtigde voor zijn zoon, eveneens M. v. F., die ook op een afgesloten weg gereden had, dat zelfs het gemeentebestuur niet op de hoogte was met de afsluiting. De Werk Stichting Vlasteelt in 1955 geconsolideerd. Jaarverslag uitgebracht In 1955 heeft het werk van de Stich ting voor de Nederlandse Vlasteelt en Vlasbewerking in het teken van de consolidatie gestaan, zo blijkt uit het jaarverslag van deze stichting. Een belangrijke uitbreiding van werk zaamheden of personeel vond niet plaats. Wel werd een aantal omvang rijke projecten ter hand genomen, die zich over vele jaren uitstrekken en waarbij Zeeland uiteraard ook belang heeft. Verder zijn er in onze provin cie enkele lezingen gehouden, name lijk op 25 januari door ir. Friederich over vlasteelt met vertoning van de vlasfilm te Temeuzen en op 1 april door ir. Friederich over onkruid- en ziektenbestrijding te Aardenburg. Vlasbrand was in het afgelopen Jaar vrij veel waar te nemen. Vlas- :ankér kwam volgens 't Rijks Land bouw Consulentschap in Zeeuwsch- Vlaanderen in lichte mate voor. Hier meende het R.L.C. eveneens man- gaangebrek te hebben geconstateerd, omstreeks het bloeistadium. Het kon echter niet met zekerheid worden vastgesteld. Op verzoek werd enig diagnostisch wenk verricht, o.m. aan een aantal olie- en vezelvlasmonsters uit Oostenrijk. Voorts werden er in Zeeland enige cursussen gehouden, waar een rede lijk aantal cursisten aan deelnam. In Eede hield men een cursus theorie vlasbewerking. Aan deze cursussen namen 12 personen deel. Eenzelfde aantal cursisten was er voor een cur sus motorenkennis in Koewacht. Voor de wedstrijden in het opmaken van vlaslint bestond weer grote belang stelling. De vertegenwoordigers van Noord-Brabant behaalden tijdens de wedstrijd voor 't landelijk kampioen schap, dat in Zeeuwsoh-Vlaanderen werd gehouden, de beste resultaten. Middelburg Middelburger A. R. Marquinie onderging TV-doop Zondagavond trad de heer A. R. Marquinie Mystic Marco uit Middelburg op voor de Vlaamse tele visie. De heer Marquinie is amateur goochelaar, een liefhebberij, waar mee hij vijf jaar geleden begon. In het begin luisterde hij familiefeestjes op. Zijn optreden in het openbaar begon in november van het vorige jaar, een optreden, dat door tiental len gevolgd werd. Zijn bekendheid nam steeds toe en strekt zich nu tot over onze grenzen uit. In het „Paleis voor schone kunsten" te Brussel stond de heer Marquinie zondag avond als enige Nederlander voor de televisiecamera van het N.I.R. en in vele huiskamers in België en Neder land zag men hoe Mystic Marco een biljet van 20 francs verbrandde en hetzelfde biljet vervolgens weer „er gens" vandaan haalde. Het optreden van de heer Marqui nie gebeurde in het kader van een 5- daags programma van de Vlaamse TV, „Ontdek de ster". Een groot aantal amateurs komt gedurende de ze vijf dagen voor de camera en de tien besten worden uitgenodigd voor de grote finale, die donderdagavond wordt uitgezonden. Met spanning wacht de heer Marquinie nu af, of hij daar ook bij zal zijn. Wedvlucht „De Telegraaf" De p.v. „De Telegraaf" te Middel burg hield een wedvlucht uit St. Quentin, 186 km. Er namen 86 jonge- en 45 oude duiven deel. Uitslag jon ge duiven: 1 C. de Graaf; 2. en 9 S. Kodde; 3 M. D, Walraven; 4 en 8 J. J. v. d. Slok; 5 en 6 J de Ridder; 7 W. Daa- ne; 10 P. J. Brand. Uitslag oude duiven: 1 en 3 J. Huijssoon; 2 en 7 C. de Graaf; 4 D. Hogensteger; 5 en 8 W. M. Walra ven; 6 M. D .Walraven; 9 A. van Schaik; 10 C. L. Daane. Dezelfde verexiiging hield een wed vlucht op Noyon, 218 km. In con cours waren 97 jonge duiven en 53 oude duiven. Bij de jonge duiven luidt de uitslag: 1 A. van Schaik; 2 en 3 M. D. Walraven; 4 J. de Ridder; 5 C, L. Daane; 6 en 10 J. Huijssoon; 7 P. Philipse; 8 D. Hogensteger; 9 J. J. v. d. Slok. Uitslag oude duiven: 1 en 2 M. D. Walraven; 3 cn 10 J. Huijssoon; 4 en 5 C. de Graaf; 6 en 9 A. van Schaik; 7 W. M. Walraven; 8 W. Daane. D e postduivenihoudex'sveren iging „Zeelandia" te Middelburg hield een wedvlucht uit St. Denis, 300 km. De uitslag luidde: eerste duif snelheid van lo24.45 per minuut, de laatste prijsduif snelheid van 1281.36 per mi nuut. De prijswinnaars waren L. v. Geel 1; B. Bieren 2 en 6; L. de Voogd 3; A. Hoo'ftman 4; P. J. van Belzen 5; J. Poelman 7 en 10; M. Jungbout 8 en 9. De wisselbeker werd gewonnen door L. van Geel, die definitief ih het bezit van deze beker kwam. Hy won de beker ook in 1955. Rondvraag in de raad Bij de rondvraag in de Middel burgse raad vroeg de heer M. A. L. Hubregtse dinsdagmiddag waar het reclame-bord bij de Langevielebin- nenbrug is gebleven en hoe het stond met de beelden, die op deze brug zou den worden geplaatst. De Txurgemeester deelde mede, dat het bord wordt verplaatst naar het transformatie-station Poelendaele, omdat het hoekhuis van de Lange- viele zal worden verbouwd. Voor de beelden zijn door twee kunstenaars ontwerpen gemaakt, waartegen ech ter enige bezwaren bestonden, die aan de heren zijn medegedeeld. De ontwerpen worden thans herzien. De heer M. Wattel vroeg, waarom op 31 augustus de Lange Jan niet was verlicht. De burgemeester ver klaarde, dat aan de dienst gemeente bedrijven opdracht zal worden gege ven ook bij bijzondere gelegenheden, o.a jaardagen van leden van het Ko ninklijk Huis, de toren te verlichten. Tenslotte vroeg de heer B. A. Hesse- ling naar de herstelplannen voor het gestutte huis tegenover de leeszaal. De burgemeester verklaarde, dat van gemeentewege deze zaak is afgehan deld. Er is een concreet plan, dat thans kan worden uitgevoerd. Aanwinsten Openbare Leeszaal Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en -Bibliotheek te Middelburg is uitgebreid met de volgende werken: Carmiggelt: Kwartet; Dorp-Ypma: Van geliefde zoon; Fabricius: Setouwa de tij ger; Graaff, De; Werkend wacht ik: Maas kant: De koperen helm; Mons: De zaak Daubanton; Noël de Gauille: Carnaval der desperado's; Noothoven van Goor: Sarabande; Sanders: De schaduw gaat voorbij; Vlas: Alles voor Ellis; Werk- heim: Prenten aan de galg; Christie: Moord in het studentenhuis; Christie; Vijf kleine biggetjes; Dodge:. Och. wat was mijn vader- groen Gersted: On der de zon van Nieuw Guinea; Green: De stille Amerikaan; Holesch: Ruta de hond; Ingram: Dokter Israëls; Kipling: Het djungelboek; Lambert: Zwijg stil, mijn hart...; Lichtenberg: Het paradijs voor ogen; Orczy: De Roode Pimpernel faalt niet; Orczy: De Roode Pimpernel overwint; Pajeken: Bob de pelsjager: Post, Van der: Flamingover; Salten: Flo- rian; Shapiro: De zesde juni; Simeons: Wie het leeuwenmasker dragen; Slaugh ter: Dokter en zwart ivoor; Steinbeck: Ten oosten van Eden; Thomas: Om vier uur op het San Marcoplein; Turnbull, Sligh: De gulden reis; Wouk: Majorie; Barnes: Mary of Carisbrooke; Goudge: The Rcsmay tree: Shute: The lonelij road; Galzy: Le parfum de l'oeillet; Brummelkamp: Ethiopië; Brusse: De Franse rivièra van Marseille tot Menton; Buchman: Herbouw van de wereld; Car- tier: 48X Amerika; Egeraat, -Van: Gids voor Italië, dl. 1; Gazenbeek: Langs hei- dezoom en hessenspoor; Gelder, Van: Glas en ceramiek; Graham: Het geheim van het geluk; Herwig: Ik kan tuinieren; Jager: Interview met de tijdgeest: Kok, De: Gij en uw kind; Rouff: De kunst van het bekoren; Sprang: Avontuur in Azië; Stryd: Christendom en communisme; Thomas: Droom in de delta; Zandstra: Dit is Oostenrijk; Zandstra: Luxemburg: Zandstra: De Vogezen, Lotharingen en de Elzas; Zandstro: Tirol en Voralberg. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Otterloo (toez): W. Vroeg- indev/ey te Bleiswijk, te Papendrecht 3. C. Stelwagen te Hillegersberg. GEREF. KERKEN Beroepen te Drachten (vac. P. Rlemer- sma) B. van Oeveren te Vries. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Aangenomen naar Neede-Eibergen F. van Dijk te Heerenveen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Biezelinge C. v. d. Weele te Leiden en D. van Wilsum te Dedems- vaart. Beroepen te Vlissingen M. Drayer te Drachten. Beroepen te Opperdoes B. Bijleveld.te Noordeloos. Classes Gereformeerde Kerken bijeen In Zïerikzee en Bergen op Zoom vergaderden woensdag de beide clas ses der Gereformeerde Kerken uit Noord-Zeeldn. In de consistorie van de kerk te Zierikzee kwamen de afge vaardigden van de kerken uit Schou- wen-Duiveland en Noord-Beveland bij een en de kerken uit Tholen en West- Zuid-Beveland bespraken de kerkelij ke aangelegenheden in Bergen op Zoom, waar afscheid genomen werd van de predikant uit Krabbendïjke, ds. A. T. Besselaar. Nadat in Zierikzee namens de roe pende kerk van Scharendijke door ds. T. Kamper geopend was, werd het moderamen geconstitueerd, namelijk ds. H. L. van Aller uit Geersdijk als praeses, ds. IJ. J. Tiemersma te Zie rikzee als assessor en ds. P. L. Schud- debeurs te Brouwershaven als scri ba. De agenda vroeg slechts korte tijd, omdat er geen belangrijke zaken ter sprake kwamen. De vakature- beurten werden o.m. geregeld en het rapport van de particuliere synode be sproken. Nadat de credentie-brieven in Bergen op Zoom waren nagezien, was ook hier het rapport van de synode onderwerp van bespreking; de deputaatschappen werden geregeld, waarna de heer H. H. Sipolstra uit Den Haag een toelichting gaf over de aanvrage van de Stichting Steun Kerkbouw. Tenslotte nam de praeses, ds. A. Koning uit Oud-Vossemeer af scheid van ds. Besselaar, die op 16 september wegens vertrek naar Eind hoven voor het laatst in zijn gemeen te. Krabbendijke, voorgaat. Programma Molenwaterconceri Vrijdagavond a.s. verzorgt de mu ziekvereniging „Excelsior" te Mid delburg een concert in de muziektent aan het Molenwater. De aanvang is gesteld op acht uur. Het programma luidt: 1 Semper fidelis, mars van J. Ph. Sousa; 2 Fantasie „Rosamunde", Fr. Schubert-Jokma; 3 Amour Tzi gane, wals van Fr. Léhar; 4 Pinkster bloemen, fantasie, P. B. Bisselink; 5 Sint Triphon, mars van E. Ney; Pau ze; 6 Stadionmars van W. Schoote- meyer; 7 Rodrigo suite, G. F. Han delB. Joossen; 8 Panis Angelïcus, C. Franck; 9 Strausswalsen, A. .T. Maas; 10 jhr. mr. De Casembroot- mars, P. de Rooij. Veere Raad komf bijeen De gemeenteraad van Veere komt 11 september, 's avonds om half acht in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr I. F. den Beer Poortugael. De agenda omvat o.m. een voorstel van B. en W. om deel te nemen aan de gemeen schappelijke regeling voor de Stich ting Zeeuwse Muziekschool, een voor stel tot herziening van de vergoedin gen voor het personeel van de vrijwil lige brandweer en een voorstel tot het toekennen van een subsidie voor restauratie van een pand in Veere. Vlissingen Concert „Ons Genoegen" De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen geeft zaterdag 8 september a.s. het laatste concei-t van dit seizoen in het Bellamypark. Het programma van dit concert, dat om 8 uur begint, omvat marsen en walsen. Het programma luidt: 1 Triumph Silva Ducis, mars, S. Spiers; 2 Ball- sirenen" (Walzer uit „Die Lustige Witwe"), F. Léhar, arr. Dostal; 3 „Engelandvaarders", mars, W. Schild; 4 „Zigeunerliebe", walzer, F. Léhar, arr. Boquet; 5 jhr. mr. de Ca- sembroot mars". P. de Rooij: 6 „Die Lustige Bi-uders", walzer, R. Vol- stedt; Pauze; 7 B.B. and C.F., mars, C. Ord-Hume; 8 Suspinul, walzer, I. Ivanovicï; 9 Sympathie, walzer, L. Reynaud; 10 Jubelklange, mars, E. Uebel, arr. Molexxaar. VEILING MIDDELBURG. 5 september. Bintjes, aanvoer 15 ton. Bonken 10.60—11.30, grote 6.80—3.20, drie lingen 4.10—4.90. Koopmans blauwe, gro te 9.20—10.60. Blauwe eigenheimers, gro te 7.10—8.60. Perzikrode zomerappel H I 70-80 50, 60-70 34—42, H II 25—30. K 26—39. Zigeu nerin stand. 63-75 43. H I 65-75 2511, H II 24—30, K 13—36, F 7—17. Manks Codlin 60-65 26—30, H I 60-70 27—28. H II 17—19, K 10—24. James Grieve 70-75 48. 65-70 41, H I 65-70 36. 70-80 46. 60-70 37— 38, K 23—28, F 9—17. Early Victoria H I 60-70 25. H H 18—20, K 17—21, F 13—17. Frankenthaler 114—143. Bramen per doos 70. Precose de Trevoux H I 5-65 45. 50-60 40—41, 50-55 43, K 27—39. F 16. CJapps Favourite II I 65-75 49—52, 60-70 55. 55-65 40-47, H II 33, K 33-43. F 23. Sulkerlj- peer K 18. Washington 20—63, R. Cl. d' Ouillins 46—65, R. Cl. d' Althan 34—73, R. Cl. Violet 21—39, Czar 24—60. Belle de Louvain 2460. Dubbele Boere Witte 21—69. Reine Victoria 12—«6. Ditrich Ul- horn 14—47. R. Cl. Verte 34—78, R. Cl. Hoever 44—87. Tomaten 37—31. Perziken 1435. Netmeloenen 10—67. Ananasmeloe nen 52—74. Suikermeloenen 31—62. Bloemkool A 36—95, B 16—50, C 13—29. Komkommers A 9—18, B 11—14, C 10, D 10. Augurken A 154—187. B 138—158, 111—139, D 87. E 63. Rode kool 12—22. Witte kool 4—6. Savoye kool 15—27. Dubb. Officiële publikaties VLISSINGEN Medewerking ingevolge artikel 72 l.o. wet 1920 B. en W, van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad der gemeente in zijn vergadering van 31 au gustus 1956 medewerking is verleend aan: 1. het r.k. kerk- en schoolbestuur al hier ten behoeve van de onder het be stuur staande St. Paulusschool aan de Adr. Coortelaan voor het aanbrengen van een buitenwandversiering aan en een versiering in de hal van deze school; 2. het bestuur der vereniging voor bij zonder lager onderwijs op geref. grondslag ten behoeve van de onder het bestuur staande Prins Bernhard- school aan de Bonedijkestraat voor het aanschaffen van leermiddelen voor het onderwijs in bijbelse geschiedenis en kennis der natuur. Vlissingen, 3 september 1956. VLISSINGEN Sluiting der baden en het strandstoelenterrein B. en W. van Vlissingen brengen ter algemene kennis, dat de baden en het strandstoelenterrein aan de badplaats dezer gemeente met ingang van zondag 9 september a.s. gesloten zullen zijn. Vlissingen, 5 september 1936. VLISSINGEN. Wijziging spreekuur wethouder van volkshuisvesting. De wethouder van volkshuisvesting zal spreekuur houden op vrijdag 7 sept. a.s., des n.m. van 3—1 uur, in plaats van donderdag 6 september a.s. Zuigelingencursus Groene Kruis De afdeling Vlissingen van het Groene Kruis zal deze winter op maandagavonden weer een zuigelin gen- en kleutercursus geven. In voor gaande jaren heeft er voor deze cur sus altijd grote belangstelling be staan en ook dit jaar rekent men op een groot aantal deelnemers. De les sen 10 zuigelingen en 5 kleuterles- sen worden gegeven door zuster IJ. M. Stellweg in het Medisch Cen trum. De eerste cursusdag is 10 sep tember. Meliskerke Ringrijderij In Meliskerke werd zaterdag de jaarlijkse ringrijderij gehouden. De uitslag was: 1. J. Koene, 19 ringen; 2. P. Dekker 14 r.; 3. W. Davidse 12 r.; 4. Jac. Geschiere 12 r.; 5. C. Koene 10 r.; 6. M. Verhage 10 r.; 7. B. Wisse 10 r.; 8. L. Dekker 9 r.; 9. J Dekker 9 r.; 10. J. Krijger 6 r.; 11. A. Mat- thijsse 6 r.; 12. P. van Sparrentak 6 r.; 13. P. Geschiere 6 r.; 14. A. Spruijt 5 r De bekers werden gewonnen door P. Dekker, J. Koene en C. Koene, de lauwerkrans door Jac. Geschiere; de meeste volgringen J. Dekker. Extra prijzen werden gewonnen door P. Dekker, J. Krijger, J. Geschiere, J. Koene. De pollepel werd gewonnen door Jac. Geschiere. Examen Te Utrecht slaagde voor het diplo ma waterfitter, de heer R. Zuidweg te Heinkenszand. 7 september. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldïnge HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.A.P. U.+NAP. U.—N A 3.15 2.61 3.44 2.75 4.42 2.82 4.59 1.76 15.30 2.55 16.03 2.69 16.48 2.74 17.10 1.58 17.27 1.83 9.35 2.03 10.09 2.16 10.47 2.33 10.02 1.40 10.34 1.68 23.03 2.06 22.13 2.35 22.46 2.48 23.23 2.65 22.38 1.76 3. Kappie's duidelijke woor den deden de bezoeker on middellijk begrijpen, dat hij te doen had met de gezag voerder van het schip. „Ach zo!" riep hij uit. „Der kaplteinl. Mag ik mij 'nmaal voorstellen? Pro fessor Jodelahiti, in des monsterollogie. Zeer ange- naam. Wanneer kan deze schipperl afvaren naar der Kantjapoeti?" De kleine geleerde had onder het spreken een in drukwekkende bundel bankbiljetten te voorschijn gehaald, waarmee hij nu verleidelijk zwaaide. Kap- pie, behoefde dan ook niet lang na te denken. Maar op het momenta dat hij zich tot zijn klant wilde wen den, trok de Maat hem aan de mouw, „Niet doen, Kapple, nooit doen!" waarschuwde de vreesachtige zeeman. „Een reis naar Kantjapoeti, daar komt de grootste ellende vanl" „Sta daar niet te mekkeren, zeverklontI" gromde Kappie. „Als deze professor wil betalen breng ik hem desgewenst naar het andere einde van de we reld." „Da's eest.' meld de Maat aan. „Maar niet naar Kantjapoeti. We komen volop in de narigheid met die reuzensalamander daar. Een monster!" „Gewis!" riep nu het oude heertje verheugd uit. „Hahaha! Der reuzensalamander! Zeer goedl Wel licht oedoen nu dei Pneumasaurus die ik, profes sor Jodelahiti, in naam der wetenschap, zal gaan vangen; Komaan, heer kaplteinl. wanneer varen prlnc. 55—96. Stokprlnc. 91—103. Snijbo nen 73—122. Pronkbonen 76—81. Boskroten 15—16. Kroten 15—18. Bospeen 24—32, Waspeen 24—37, Breekpcen 6—9. Andijvie 9—20. Uien 611. Sla 3—14. Prei 22—27. Postelein 37—57. Spinazie 36-60. VISMIJN TB VEERE. 5 september. Eixport garnalen, aanvoer 3291 kg, 106—281. Handels garnalen, aan voer 236 kg, 102. Bot, aanvoer 299 kg, 24—10. Schol, aanvoer c kg, 26. Middel tong. aanvoer 179 kg, 226—269. Rog. aan voer 52 kg, 16—37. visiever. aanvoer 4 kg, 294. Hoofdkrabben, aanvoer 2 kg, 24. Paling, aanvoer 3 kg, 117. VEEMARKT ROTTERDAM Maandag 3 en dinsdag 4 september. Aanvoer ln totaal 5183. Vette koelen en ossen 1512. Gebruiksvee 1019. Vette kal veren 150. Graskalveren 475. Nuchtere kalveren 291. Varkens 671. Biggen 248. Paarden 163. Veulens 82. Schapen of lam meren 538. Bokken of geiten 34. Vette koeien, prijs In cents per kg. e kw. 300—315, 2e kw. 275—300, 3e kw. 260275. Vette kalveren, le kw. 280—293, 2e kw. 260—270. 3e kw. 230—250. Varkens le kw. 200, 2e kw. 198. 3e kw. 194. Slacht- paarden lè kw. 220, 2e kw. 210, 3e kw. 190. Prijs ln guldens per stuk. le kw. 2e kw. 3e kw. Kalfkoelen 1150 950 750 Melkkoeien 1150 950 750 Vare koelen 800 700 600 Vaarzen 825 725 575 Pinken 600 500 400 Graskalveren 450 400 300 Nuchtere kalveren 82 70 58 Biggen 75 60 50 Veulens 525 425 300 Schapen Lammeren Vette koeien, prijzen enkele prima exemplaren boven notering. Kalf- en melkkoeien prijzen als vorige week. vare koelen, niet geheel prijshoudend. Vaar zen en pinken, teruglopende prijzen. Vet te kalveren vooral niet hoger in prijs. Graskalveren, iets dalende prijzen. Nuch tere kalveren, teruggaande prijzen. Var kens. gaande de markt Hepen de prij zen terug. Biggen, prijzen stabiel. Slacht- paarden. prijzen lager. Veulens, niet ge heel prijshoudend. Schapen en lammeren, prijzen onveranderd. EIERMIJN. Door de A.V.M. eiercommissle is de consumptieprijs voor de eieren vanaf vrijdag 7 september a.s. als volgt vast gesteld: prijsklasse I 21, H 20, III 19, IV 18. 130 105 110 100 100 90 (Nagekomen advertenties) Heden overleed zacht en kalm, te Arnemui- den, mevrouw, GEERTRUIDA PAATJWE, weduwe van N. KIEVIT, in de ouderdom van 72 jaar. Namens de familie, J. KIEVIT. Middelburg, 4 september 1956. Spanjaardstraat 40. Heden overleed geheel onverwacht, onze lieve moeder, behuwd-, groot-, overgroot- en pleegmoeder EUGENIE MARIE DE GROENE, weduwe van WILLEM BERNARDUS BLINKHOF, in de ouderdom van 84 jaar. Vlissingen, 5 sept. 1956. Wilhelminastr. 73. Uit aller naam, C. M. VAN AKEN BLINKHOF. De gezongen uitvaart dienst zal plaats heb ben op zaterdag 8 september te 9 uur in de O. L. V. kerk, ge volgd door de begrafe nis op het r.-k. kerk hof. Het ls ons een droeve plicht kennis te geven van het vry onver wachts overlijden van onze trouwe medewer ker de heer W. HOEDER. Firma J. GOEDBLOED EN ZONEN Kistenfabriek. Middelburg, 5 september 1956. Met leedwezen geven wy kennis dat vrij on verwachts is overleden onze geachte collega de heer W. HOEDER. Zijn nagedachtenis zal door ons in ere worden gehouden. J. GOEDBLOED EN ZONEN Kistenfabriek. Middelburg, 5 september 1956,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3