KAPPIE en de STUNTERS Viering van zilveren jubileum „Bethesda" NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956. R li OVlNClALE ZEEUWSE COURANT 7 (Slot van pag. 1) vele jaren zou mogen profiteren van de arbeidskracht van de beide zus ters. Hij overhandigde namens het bestuur een enveloppe met inhoud aan de jubilaressen, die zij naar eigen dunken kunnen besteden. Vervolgens trad de heer W. San- derse, voorzitter van het huldigings comité naar voren om de beide zus ters te huldigen. Hij gaf daarbij de gelegenheid aan de jongste deel neemsters in deze huldigingsactie, Jo'tje Eshout en Ineke Boone om een fraai boeket rose anjers aan te bie den. Er ging een daverend applaus op, toen men vernam dat een van de kinderen voor de huldiging in het algemeen vrijwel haar gehele spaar pot hand aangesproken. Opa Haverhoek, oud-patiënt, bijna 80 jaar, die iedere zondag de ver pleegsters met een rol pepermunt komt verrassen, bood eveneens een bloemenhulde aan. Cheque Mevrouw M. Wolters-Hazen bood vervolgens namens het hul digingscomité aan het bestuur de cheque aan met een bedrag van 7750 gulden. Dokter Wolters was tijdens zijn leven directeur van „Bethesda" en zijn echtgenote herinnerde er aan met hoeveel plezier hij altijd werlcte in en voor dit ziekenhuis. Zij sprak woorden van lof aan het adres van de heer Sanderse, die als voorzitter van het huldigingsco- mité zoveel werk verzette om dit jubileum te doen slagen en ook een tastbaar blijk van waarde ring te doen overhandigen. Na dat de heer Moll, zichtbaar onder de indruk van dit grootse bedrag, de vrienden en oud-patiënten had bedankt, kwam er nog geen einde aan de geschenkenstroom. Namens een deel van de patiënten werd aan de zusters een foto in lijst overhandigd van de boulevard in Vlissingen bij storm. Op haar beurt overhandigden de zusters aan het -bestuur een ets van de Sint Jacobs- toren voor de rookkamer. Namens het gehele personeel bood zuster Corré aan zuster Blok als blijk van waardering een schemer lamp en een tinnen theeservies aan. Zuster Cappon was de tolk van het personeel bij de aanbieding aan zus ter Kuypers van een schemerlamp en een zilveren fotolijstje. Maar ook juffrouw Van Damme, eerste kookster in de keuken, werd voorts in de huldiging betrokken. Voordien bood zij namens het ge hele personeel aan het bestuur een rieten zitje aan, een voorbeeld van het ameublement dat voor de wach tenden geplaatst zal worden op de eerste verdieping, hetgeen de heer Moll dankbaar in ontvangst nam. J. Blok 40 jaar in dienst bij Prov. Stoombootdiensten Jubilaris kreeg koninklijke onderscheiding De heer J. Blok te Hansweert was op 1 september precies veertig jaar in dienst van de Provinciale Stoom bootdiensten in Zeeland. Tér gelegen heid van dit jubileum werd hjj zater dagochtend in het hoofdkantoor te Vlissingen gehuldigd. De commissa ris der koningin, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, reikte hem tijdens een bescheiden plechtigheid de medaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau uit wegens veertig jaar trouwe dienst. In een toespraak bracht hij de heer Blok dank voor de aan de provincie bewezen diensten en hij prees de ju bilaris voor zijn accurate werken en zijn prettig karakter m de omgang met passagiers. De directeur van de P.S.D., mr. J. L. Nieuwenhuis, feliciteerde hem daarna met de onderscheiding en sprak waarderende woorden over de vakbekwaamheid van de heer Blok. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. Namens het personeel van de lijn Kruiningen-Perkpolder, waar de heer Blok werkzaam is, sprak de agent W. Mahu enkele waarderende woor den. Aan de echtgenote van de jubi laris bood hjj bloemen aan. De heer J. Blok kwam op 1 sep tember 1916 in dienst bij de stoom bootdiensten en werd toen te werk gesteld bjj de dienst Hansweert-Wals- oorden. In november van hetzelfde jaar werd hij echter conducteur op de provinciale tram Vlake-Hans- weert en dit is hjj tot oktober 1933 gebléven. Toen werd hij pontonknecht in Hansweert tot hij in 1950 benoemd werd tot goederenknecht in de nieu we veerhaven van Kruiningen, in welke functie de heer Blok nu nog werkzaam is. Jubileum-receptie van directeur zeevaartschool Het bestuur van de „De Ruyter- school" te Vlissingen heeft zaterdag middag een receptie georganiseerd in restaurant Britannia ter ere van de heer P. Vijn, die gedurende 25 jaar directeur van deze school was. Van de gelegenheid om de heer Vijn en zijn echtgenote geluk te wen sen werd door zeer velen gebruik ge maakt. Behalve tal van figuren uit de onderwijswereld, merkten wij op vertegenwoordigers van de scheep- vaartwereïd, van het gemeentebe stuur, de directie van de Kon. Mij. „De Schelde", het Loodswezen en tal van andere instanties. Er werd tijdens deze receptie niet het woord gevoerd, omdat het in de bedoeling ligt over enkele weken aan de heer Vijn, die de „De Ruyter- school" met pensioen zal verlaten, een afscheidsfeest aan te bieden. Een zwager van zuster Kuypers bood het bestuur een plattegrond grond van Vlissingen aan uit 1750. Daarna, sprak het hoofd van de technische dienst, de heer Van Splundcr, die uit naam vai\ het ge hele personeel juffrouw Van Damme huldigde. Hij bood haar een pendule aan als blijk van waardering. Be kend, is, dat juffrouw Van Damme ook na de diensttijd altijd voor de medewerksters gereed staat. Vele autoriteiten woonden deze huldiging bil, o.w. de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Naar wij vernamen werd er zater dagavond nog een diner aangeboden door het bestuur in het Strandhotel, waar eveneens tal van autoriteiten aanwezig waren: Namens het r.-k. ziekenhuis St. Joseph werd door het bestuur een tuinbank aangeboden en namens de doktoren een projectie apparaat. Marktberichten VEILING z..HOLLANDSE EILANDEN. 31 augustus. Andijvie 22—30, bloemkool 1 A 42—68, idem 2 A 30—60, idem B 26— 50, sla 5—16, komkommers 1 A 18—32, ld. 1 B 1020, dubb. prins. 1 71—38, idem 2 50—94, stoksnijbonen 1 1.06—1.33, idem 2 61—1.22, perziken 1 A 31II, idem 1 B 921, Idem 1 C 6—12, Annanasmeloe.nen 60—1.35, Frankenthaler 1.18—1.61, Goiden Champion 1.34—1.79. aardappelen, gr., 6.40 —11.50, idem, p., 3.50—6.50, kroten 5.80— 20, gele kool 26—39, groene kool 25—34, waspeen 34-^38, bospeen 35, prei 2611, selderij 3—10.40, enk. prinsessen 841.17, "pronksnijbonen 63—85, uien 6—18, spina zie 53—55, augurken 75—1.47, tomaten, export l A 66—70, idem 1 B 65, idem 1 C 74, idem 1 CC 50. Claps Fav. St A 55—63, St B 54—58, St C 46—56, Hh A 45, Hh B 45—19, Hh C 46, Hh 1 35—56, Hh 2 24—39, K 24—31. Prée. de Trev. St A 59—67, St. B 50—60, St C 42—53, Hh A 47—59, Hh B 44— 59, Hh C 33—40, Hh 1 43-63. Hh 2 32—51, K 25—55, Benoni St A 1.08—1.31, St B 90, St C 76, Hh A 75, Hh C 34, K 58, Zigeune rin St A 60—78, St B 62—66, St C 47—68, Hh A 57, Hh B 52, Hh C 47, Hh 1 39—56, Hh 2 27—52, Yellow Tfansp. St A 57—62, St B 49, St C 41, Hh A 50—58, Hh B 41— 47, Hh C 29—30, Hh 1 42, Hh 2 18—21, Perz. appel St A B2—64, St B 55, St C 49, Hh A 46, Hh B 32—59, Hh C 32—49, Hh 1 48, Hh 2 29—40, K 30—42, Reine Vict. Hh A 88— 1.04, Hh 1 71—92, Hh 2 34—61, Reine Clau de Hh A 72—84, Hh 1 48—78, Hh 2 30—45, Czar Hh A 75—94, Hh 1 54—90, Hh 2 25—46. Middelburg Concert en taptoe op de Markt Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. prinses Wilhelmina, gaf het Middelburgs Muziekkorps wij- dagavond een concert op de Markt in Middelburg onder leiding van de di recteur, de heer P. de Rooij. Er be stond een goede belangstelling voor dit concert. De Middelburgse muzi kanten brachten o.m. de bekende mars „Stars and stripes for ever" en de „Jhr. mr. de Casemlbrootmars" ten gehore. Voor de aanvang van het con cert werd het volkslied gespeeld. Het tamboer- en pijperkorps „Julia na" besloot de dag met een taptoe. Onderwijsbenoeming De heer G. Venhuizen, onderwijzer aan de chr. u.l.o.-school te Middelburg, is met ingang van l september benoemd tot onderwijzer aan de chr. u.l.o.-school uit gaande van de geref. kerken naar art. 31 te Amersfoort. Vlissingen Binnenbrandje Vermoedelijk als gevolg van een onregelmatigheid in de gasmeter of -leiding, die de vorige dag aangelegd was, ontstond zaterdagmorgen om half zes in het woonhuis Glacisstraat 124 te Vlissingen een binnenbrandje in de voorkamer. De alleenstaande 70-jarige bewoner, die de brand niet bemerkte werd gewaarschuwd door een voor bijganger. Deze stelde ook de brand weer op de hoogte. De brandweer had niet veel moeite met het blussings- werk. Van het huis, dat verzekerd was, werd alleen de voorkamer 2waar beschadigd. Biggekerke Raad komt bijeen Vrijdag 7 september zal de raad van de gemeente Biggekerke in open bare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.a. een voorstel tot ver hoging van de vergoeding van de vrij willige brandweer, een voorstel om fi nancieel deel te nemen in de exploita tie van de Zeeuwse Muziekschool, een voorstel tot benoeming van de Com missie Woonruimtewet wegens perio dieke aftreding van de zittende leden, die herkiesbaar zijn. Domburg Feestprogramma uitgevoerd Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. prinses Welhelmina zet te de oranjevereniging teDomburg de traditie voort door op het recrea tieterrein een feestprogramma uit te voeren. Vanaf acht uur trad de mu-. ziekvereniging „Apollo" met een vro lijk programma op en daarna werd de film van het koninklijk bezoek aan de west vertoond, vborafgegaan door een kinderfilm. Er was ondanks het vrij koude weer toch veel belangstel ling voor deze avond. Officiële publikaties OOST- EN WEST-SOUBURG. ONTWERP WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN. De burgèmeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat een ontwerp tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen dier gemeente voor een ieder ter gemeentesecretarie ter Inzage ligt ge durende het tijdvak van 1 september tot I oktober 1956, op iedere werkdag van des voormiddags 9.00 uur tot 12.30 uur en des namiddags van 2.00 uur tot 5.00 uur, uitgezonderd des zaterdags alleen van des voormiddags 9.00 uur tot 12.00 uur. Gedurende dit tijdvak kunnen belang hebbenden bezwaren indienen bij de ge meenteraad. Oost- en West-Souburg, 30 augustus '56. Laatste damavond Vrijdagavond werd in hetr_ viljoen te Domburg de laatste dans avond van het seizoen gegeven. We gens de verjaardag van H.K.H. prin ses Wilhelmina waren hieraan bijzon dere attracties verbonden. Er werden o.a. feestmutsen uitgereikt en af en toe werd de dans voor samenzang on derbroken. Onder leiding van het en semble „Leen Sietse" werd op 7 juli met deze dansavonden begonnen en vanaf 14 juli werden zij driemaal per week gehouden. De belangstelling was dit seizoen bijzonder groot, mede doordat de directie steeds tracht deze avonden attractiever te maken. Voor al de kinderbals zijn tegenwoordig bijzonder populair. ZUID-BEVOLK) Goes Filmavond „Vrederust" Enkele honderden belangstellenden in het werk van de stichting „Vre derust", hadden vrijdagavond gehoor gegeven aan de afd. Goes om in „de Prins van Oranje", door middel van een film nader kennis te maken met het werk in deze chr. inrichting tct verpleging van geestes- en zenuw zieken. Met grote aandacht werd de nieu we, fraaie kleurenfilm „Der Zeeuwen trots op Brabants bodem" gevolgd. De afdelingsvoorzitter, de heer A. J, Potter, sprak 'n openingswoord, ter wijl de geestelijk verzorger van „Vre derust", ds. J. F. v. d. Berg, de bijeen komst sloot. Sluiting van wegen Ter verhoging van de verkeersvei ligheid stellen B. en W. van Goes de raad voor, het gedeelte van de Oost singel tussen Beatrixlaan en Magno liastraat in deze richting voor motor rijtuigen op meer dan twee wielen ge sloten te verklaren. Eenzelfde maat regel wordt voorgesteld t.a.v. het verbindingsstraatje van het kort ge leden aangelegde parkeerterreintje tussen de Kleine Kerkstraat en de: Oostsingel in de richting van de Oost singel naar de Kleine Kerkstraat voor alle motorrijtuigen cn in tegenoverge stelde richting voor alle motorrijtui gen en rijwielen. In beide gevallen geldt dit niet voor te parkeren voer tuigen. Aanschaf leermiddelen In de eerstvolgende vergadering van de Goese raad zal weer een aantal verzoeken van bïjz. scholen tot finan ciële medewerking voor aanschaf van leermiddelen enz. in behandeling ko men. De .Ohr. Nat. school Westwal verlangt de aanschaf van kaarten, leerboekjes e.d. tot een bedrag van plm. 585. De R.K. Jongensschool wil o.a. een lokaal voor handenarbeid inrichten, een boenmachine aanschaffen en nieuwe leerboeken kopen, waarvoor plm. 2150 benodigd is. De R.K. ulo school wenst leerboeken, twee naai machines en een pickup aan te schaf fen tot een totaalbedrag van 1330. De Prinses Ireneschóol heeft voor de vierde klas, die 68 leerlingen zal gaan tellen, leermiddelen tot een be drag van plm. 652 nodig. Per 1 sept. krfigt de R.K. Jongens school, waaraan 6 leerkrachten zijn verbonden, de beschikking over 8 les lokalen. Eén hiervan zal in bruik leen worden gegeven aan de Prinses Ireneschool, die voor de negende klas niet langer gebruik kan maken van een lokaal in het ohr. lyceum. Goes heeft „miljonair" s Onlangs kreeg <le heer C. zg H. Kok aan de Westsingel in M Goes, van de Kon. Ned. Boud van Oud-onderofficieren de ti- s H tel „Ere-werker voor het" post- zegelfonds". Diet gerechtvaar- m digde trots toont hij zijn be- j| zoeker de oorkonde waarop de- =z ze onderscheiding vermeld staat. li M De heer Kok kan zich n.I. op g M zijn 82-jarige leeftijd „miljo- H nair" noemen, want hij heeft g: in de loop van 40 jaren, ruim H een miljoen gebruikte postzé- j= gels bij elkaar gezameld voor het T.B.C.-fonds van genoemde bond. Deze postzegels worden s naar het buitenland verkocht g pj en de opbrengst ervan is be- zg stemd voor de verpleging van n j= t.b.c.-patiënten. H Iedere week gaat deze oud- g M smid en kassenbouwer tal van zzl winkels, bedrijven en banken |z langs om de voor hem bewaar- de zegels op te halen. „Soms H zoveel tegelijk, dat ik twee- H maal naar huis moet gaan om =j §1 mijn tas leeg te maken", ver- |z telde de verzamelaar, die zün -~- ji belangeloos hulpwerk ook nog H vervult door het inzamelen van capsules en zilverpapier voor zjzj het Blinden-geleide Fonds. M Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Commissie wering schoolverzuim Ter voorziening in de vacature-wij len de heer J. de Kok geven B. en W. van Goes de raad in overweging uit het tweetal: P. Baarends en J. H. J. Plouvier, een nieuw lid van de com missie tot wering van schoolverzuim te benoemen. Ontslag ulo-onderwijzer B. en W. van Goes stellen de raad voor om de heer G. J. Broekhoven, onderwijzer aan de openbare ulo school, op zijn verzoek eervol ont slag te verlenen in verband met een benoeming, als onderwijzer aan een overeenkomstige school te Amers foort. Verhoging verpleegtarieven Gasthuis In verband met gestegen perso neelskosten stellen B. en W. van Goes voor de verpleegtarieven voor het Gasthuis met ingang van 1 juli j.l. met 0.90 per verpleegdag te" verho gen. Yerseke Ambtsjubileum ds. Booij De herdenking van het zilveren ambtsjubileum van ds. J. E. Booy te Yerseke. predikant in de Geref. Ker ken in Nederland, geschiedt niet op donderdag 6 sept. maar dinsdagavond 4 sept. in feestelijke samenkomst met z\jn gemeente. Afscheid ds. G. Aalbersberg In de gereformeerde kerk te Nieuw- dorp nam ds. G. Aalbersberg, gere formeerd predikant aldaar, afscheid van zijn gemeente wegens zijn ver trek naar Vlaardingen. De dienst werd geopend door ouderling D. Moclker te Nieuwdorp, waarna hij een dankwoord sprak tot de schei dende predikant en zijn gezin. Hier na sprak ds. J. van der Leek uit Ka- pelle-Biezelinge, afgevaardigde van de classis Goes. „Ik dank U voor de prettige wijze van samenwerken in de classis. U deed daar uw arbeid met liefde, U was gezien en een man met milde humor. Wij hopen, dat U straks in uw nieuwe gemeente tot eer van Gods naam mag bezig zijn, opdat gij velen mag brengen tot de kerk en tot God", aldus spreker. Na mens de Nederlands Hei*vormde Ge meente te Nieuwdorp sprak ds. A. P. van der Made, die zijn dank uit bracht voor de goede samenwerking. Hij schetste liet prachtige werk van evangelisatieprediker. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester A. Vermet, die de goede verstand houding kenschetste tussen kerk en gemeente, „we zullen ook aan U de allerbeste herinneringen bewaren". Vervolgens sprak de scheidende pre dikant, zich eerst via de telefoon installatie tot de vroegere predikant, ds. E. Beukema, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. „Ik ben TJ zeer dankbaar voor de vele steun, die ik van U moCht ontvangen. Ik beveel U ook gaarne aan in dc hoede van uw hemelse Vader, wiens eigendom grj zijt in leven en in sterven". Daar na richtte hij het woord tot de ge meente en kerkeraad, die hij dankte voor hun liefde en gebed. Na de ver schillende spreker.? een woord van dank te hebben gebracht, ging hij over tot de orde van de dienst. Zijn tekst was uit Johannes 10 vers 16. Ds. J. de Vuyst nam afscheid in Vlissingen Na een verblijf van vijf jaar nam ds. J. de Vuyst in verband met zijn vertrek naar Amsterdam-Oost, zon dagmiddag afscheid van de Chr. Ge ref. gemeente in Vlissingen, met een predikatie over psalm 46, vers 5 a: „De beekje» der rivier zullen verblij den de stad Gods". Als thema van deze prediking stelde de scheidende leraar: „Water in de Godsstad". Hij behandelde achtereenvolgens de achtergrond, de betekenis en de vertroosting .culminerende in de ge dachte: „...de Kerk, levende uit het wonder der genade". Na de preek richtte ds. De Vuyst zich tot dé ker keraad. Hij toonde zich zeer erkente lijk voor het in hem gestelde ver trouwen en voor de steun gedurende deze vijf jaar ontvangen. Hij sprak tot de commissie van beheer er zijn vreugde over uit, dat onder haar lei ding het kerkgebouw en de consisto rie grondig waren gerestaureerd tot een sieraad voor de gemeente. Voorts richtte, ds. De Vuyst zich tot de af gevaardigden van de classis Middel- Terneuzen IJzendijke Botsing Op de Soheldekade te Terneuzen reed een Belgische personenauto te gen een andere Belgische personen wagen op, die daar geparkeerd stond. Beide wagens waren afkomstig uit Gent. De schade beperkte zich tot 'n tweetal beschadigde spatborden en een vernielde koplamp. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade werd onderling geregeld. Wielerkoers gaat niet door Het wielercomité van de Bond van Oud-militairen 14 R.I. te Terneuzen richtte onlangs een verzoek tot de gemeenteraad van deze stad om toe stemming te verkrijgen voor het hou den van een wielerkoers voor nieu welingen en een zogenaamde volks- koers op zaterdag 22 september a.s. in de Zuidlandspolder. B. en W. heb ben op dit verzoek afwijzend beschikt met het oog op de bezwaren van ker misexploitanten tegen het houden van dergelijke koersen op kennis-za terdag. Wedvluchten De /postduivenhoudersverenlglng „De Getrouwe Duif" te Cadzand hield een wedvlucht vanuit Orleans. De uitslag was als volgt: l A. de Koster: 2 en 3 P. Goos- sen: 4 en 10 A. de Putter; 5 A. Mobelis; 6 A. P. vasseur: 7 I. 'de Neef; 8 P. de Melj; 9 M. v. Klee. Uitslag wedvlucht gezamenlijke bon den vanuit Orleans op zondag 26 augus tus j.l. Hoogste snelheid 1577,9 meter. 1 C. Hartogh, Breskens; 2 A. de Koster, Cadzand: 3 A. Hamellnck, Breskens; 4 J. van Haneghem, Groede; 5 J. Quaars, Breskens; 6 E. van Opdorp, Breskens; 7 A. Bondewel, Breskens; 8 A. de Putter, Cadzand; 9 J. de Lijzer, Breskens; 10 A. van Gijs, Groede. Demonstratie Vrijdag 14 september zal door de werkluigencommissie en in samen werking met de studiecommissie een demonstratie gegeven worden op een stuk land achter de hofstede van de heer P L. de Meijer nabij wijk Tur- keije te IJzendijke. Deze demonstratie vangt aan om 13 uur. Het doel van de ze grootse demonstratie is om te on derzoeken met welke maten en types van luchtbanden men de meeste trek kracht zal kunnen verkrijgen. Aan de hand van deze demonstra tie wil men nagaan welke maten en types banden voor de landbouw het meest economisch zijn. Er zal gede monstreerd worden met een 30 tal wagens van 10 verschillende merken en een 12-tal bandentypes en maten. Behalve met 4-wielige, zal ook met 2- wielige bandenwagens worden gede monstreerd. Bij de demonstratie 'met de laadin- riefttingen zal ook gedemonstreerd worden met een 4-tal door de boeren zelf uitgedachte laadinrichtingen, waarmee verschillende produkten zul len worden opgeladen. Aardenburg Afscheid adjunct-commies In de gemeente-secretarie te Aar denburg werd in besloten kring af scheid genomen van de heer A. R. de Rijk, adjunct-commies ter secreta rie, die met ingang van 31 augustus de dienst verlaat.wegens vertrek naar Rotterdam. De heer De Rijk was in Aardenburg werkzaam sedert septem ber 1953. De secretaris, de heer J. Pa- ridaen, bood de scheidende functiona ris namens het gemeentepersoneel een geschenk aan. De heer P. J. Eijnwachter uit Duivendijke werd tot opvolger benoemd. 55. Kappie keek met grote ogen naar de filmmagnaat, die nog steeds met a! dat papleren geld stond te wap peren. Hij was een ogen blik sprakeloos van verba zing. Een millioen voor de Kraak! De Maat bleef han denwringend doorj anime ren. Maar Kappie's besluit was al genomen. „Stop die papiertjes maar weer in je zak!" riep hij de verblufte filmmagnaat toe. „De Kraak is niet te koop! Nog niet voor tien mil lioen!" Silversteln stond versla gen te kijken. „Een mil- Uoenl" steunde hij. „Die kerel laat zomaar een mil lioen lopen!" Maar Kappie ging rustig door met het binnenhalen van de tros. „Ga maar naar huis!" riep hij nog eens. „Al dat rare filmgedoe is niets voor rui ge zeebonken van kerels zoals wijl Ajuusjest" En terwijl de Kraak lang zaam naar het midden van de rivier voer, beklom de fi'.mmagnaat steunend en verslagen de oever. „Dat is ja dat!" mompelde Kappie tevreden. „Wat dacht die kerel Ja wel? Een goed schip van een waterval laten tuimelen! Zoiets kan alleen maar een ultgetaande landrot bedenken! We gaan de hout- sleep ha'en en dan naar huis! Volle kracht voor uit, Jongs!" En fier stoomde de Kraak de rivier op, wég van de waterval en alle filmmensen! einde. burg, waarbij hij cr aan herinnerde dat hij ook. de kerken van Middel burg en Biezelinge als consulent had mogen dienen. Hij dankte de afge vaardigden van andere kerken in Vlissingen voor hun aanwezigheid, wijzend op de prettige samenwer king, die er steeds Is geweest. Ook in Vlissingen is er helaas de smart der verdeeldheid doch door alle men selijke dwaasheid bewaart God de bronnen der stad Gods en bouwt Hij Zijn Kerk. Tot de afgevaardigden van het chr. ziekenhuis „Bethesda" zcide spreker, dat het werk in het ziekenhuis steeds zijn bijzondere liefde heeft gehad evenals de arbeid der geref. school vereniging. De heer W. Poppe, die de plaatse lijke overheid vertegenwoordigde, dankte ds. De Vuyst voor zijn tegen woordigheid, de verzekering gevende, dat -voor de regéring der stad van deze kansel steeds was gebeden. Tenslotte richtte spreker zich tot de gemeente, er op wijzend, dat zij steeds het oög op het nieuwe Jeruza lem gericht moet houden, de stad, wearbinnen al Gods fonteinen zijn. Tot professor Cremer sprak ds. De Vuvst nog een persoonlijk woord van. grote waardering. Namens de kerkeraad en gemeente wenste ouderling Poppe de scheiden de leraar Gods zegen toe in zijn nieu we gemeente en hij wees er op, hoe deze steeds met grote trouw zijn werk in Vlissingen heeft gedaan. Hij stimuleerde het werk der restauratie en zocht nooit zichzelf: spreker was er van overtuigd, dat het werk van ds. De Vuyst In Vlissingen niet te vergeefs is geweest. Nadat noa- een afgevaardigde van de classis Middelburg het woord had gevoerd, zong de gemeente de ver trekkende predikant toe de zegenbe de uit Psalm 121 4: „De Heer zal u steeds gadelaan". Na de dienst hebben nog zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om persoonlijk afscheid te nemen, van ds. De Vuyst en zijn echtgenote. Groede E.M.M. in Groede nam nieuwe instrumenten in gebruik Koninklijke onderscheiding voor oudste lid C. H. Lauret De muziekvereniging „Eendracht Maakt Macht" in Groede heeft dezer dagen haar nieuwe instrumenten, of ficieel en feestelijk in-gebruik geno men. In optocht trok het gezelschap al musicerende naar het verlichte gemeentehuis, waar met deze instru menten een concert werd gegeven. Hierna volgde een officiële ontvangst in het gemeentehuis. De burgemees ter van Groede, de. heer J. C. Ever aars, deelde hier mee, dat het ko ningin Juliana had behaagd aan het oudste lid van E.M.M., de heer C. H. Lauret, die meer dan vijftig jaar zijn beste krachten aan deze vereniging heeft gegeven, de bronzen medaille van de orde van Oranje Nassau toe te kennen. In zijn toespraak heette hij het ge zelschap van harte welkom en in het bijzonder de enige musicerende dame, mej. Luteyn en de jongste muzikant, de elfjarige Ko Heule. „Groede heeft zichzelf geholpen door het geld voor de instrumenten, bijeen te orengen", aldus de burge meester „en wy zijn ae gemeentele den hiervoor bijzonder dankbaar". De heer Everaars betrok in zijn dank woord ook de heer C. Schijve, musi cus in Oostburg, die bij de aankoop van de nieuwe instrumenten behulp zaam is geweest, In de pauze vertolkte de voorzitter van „Eendracht Maakt Macht", de heer P. M. Hoste de dank van de mu ziekvereniging aan het gemeentebe stuur van Groede, dat een subsidie verleende. Zonder deze subsidie zou men nooit tot dit resultaat 26 machtige nieuwe instrumenten ge komen zijn. Hierna sprak de heer C. Schijve, die zichzelf een lastig mens noemde, én enkele woorden sprak In verband met zijn bemoeiingen bij de aankoop van de instrumenten. Daar na vertrok het muziekgezelschap naar het huis van de heer C. H. Lau ret en echtgenote, alwaar een sere nade gebracht werd. Burgerlijke Stand "terneuzen. Bevallen: T. E. Verhage-Den Toom, d.; I. B. Baeiiens-Plontek, d.: A. Platteeuw- De Kraker, d M. C. H. Zegers-De Zeeuw, z.; R. L. G!e!e-De Bakker, z.: M. Ter louw-Vink. z.: L. de Bruijne-De Kraker, z.; J. de Fouw-Van Driel, z.; L. Wa- genaar-Stoutjesaijk, d. Ondertrouwd: W. G. Rljckaert, 24 i. en J. y. de Nijs. 20 j.; J. den Aantrekker, 28 j. en A. C den Exter, 28 j.; D. P. de Jong 23 j. en M. H. Theunlssen, 22 j. Getrouwd: M. de Pree, 21 j. en C. C. van Tatenhovê, 18 j.; A. P. Minnebo, 22 J. en J. C. Tanis, 20 j. Overleden: C. J. van Engelen, 65 j„ e. v. T. A. van Hecke; R. P. S. Rietjens, 2 mnd.; C. P. van Doeselaar. 65 j., e. v. K. Mangold; S. M. van de Goore, 66 J„ e. v. D. E. J. Misseghers; E. de Boeij, 79 j., e. v. T. Talboom; J. van Doeselaar, 67 j., e. v. T. G. de Feijter. Jubileum Twentse Bank Directie en personeel van het kan toor Goes van de Twentse Bank heb ben zaterdagmorgen de heer P. J. Melse, procuratiehouder bij deze bankinstelling, een hartelijke huldi ging bereid in verband met zijn zil veren dienstjubileum. De jubilaris werd met zijn familie ten kantore ontvangen, waar mevr. Melse bloemen werden geoffreerd. Namens de directie heeft de heer M. Haasdonk woorden van waardering aan het adres van de heer Melse ge richt, waarna de heer P. G. Menhee- re namens het personeel sprak. Be halve de gebruikelijke gratificatie van het hoofdkantoor, mocht de jubi laris van de plaatselijke directie een fototoestel en van het personeel een boekenbon ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7