Ook Zierikzee profiteert van de verhoogde uitkering Almanak ['j! TIP-TONIC DE MIDDELBURGSE POLITIE HAALDE RIJWIELEN OP POGING OM FRANS SCHIP IN KEETEN TE BERGEN MISLUKT Agenda PROVINCIALE ZEEUW HE COURANT VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956 GEMEENTEBEGROTING AANGEBODEN Tekort kapitaaldienst: ruim 7 ton Do gemeentebegroting 1957 van Zierikzee, die donderdagavond tijdens de raadsvergadering de leden werd aangeboden, geeft, dank zij dc voor 1957 toegezegde verhoging van de algemene, uitkering uit het gemeentefonds, voor wat de gewone dienst betreft een sluitend beeld. Inkomsten en uitga ven sluiten met een totaal van 1.179.343.89. De kapitaalsdienst geeft een totaal aan uitgaven te -.ien van 8.878.834,01 en aan inkomsten 8.144.569,95, zodat een nadelig slot resulteert van 734.364.06. Voor dit tekort zullen nog vaste geldleningen worden opgenomen. Bij besluit van de minister van financiën is de uitkering uit het gemeentefonds verhoogd tot J 68.75. In deze verhoging is o.m. rekening gehouden met de ten laste der ge meente blijvende kosten van de bouw van een keersluis, een in vestering van 300.000 per jaar en de ten laste der gemeente ko mende vroegere verliezen van de waterleidingmaatschappij. Ten be hoeve van de te verwachten nieu we scholenbouw is nog geen uit spraak gedaan. Een bü de begroting gevoegde nota geeft enkele richtlijnen en toelichtin gen op de plannen van het gemeente bestuur voor het komende jaar. Wat het personeel betreft, merken B. en W. op dat er nagegaan wordt of, en zo ja, waarop in de personeelsforma tie bezuinigingen mogelijk zijn, en de ze ernstig te overwegen. De onkosten voor de politie geven geen moeilijk heden. Omtrent de vervanging van de gemeente-politie door rijkspolitie is nog niets definitiefs bekend. Hoewel kan worden aangenomen dat het nieuwe Rode Kruisziekenhuis in 1957 in gebruik zal worden genomen, is de bijdrage in de kosten van het ziekenhuis te Noordgouwe geraamd als voorheen. Er is dus geen exploita tielast voor het nieuwe ziekenhuis op genomen. Woningbouw. De woningbouw .ordert gestadig, doch in een tempo, dat verre van be vredigend genoemd kan worden. Se dert de toewijzing van 15 bouwvolu men voor de jaren 1953 tot en met '56 werden er nog 11 bouwvolumen be schikbaar gesteld voor migratiewo ningen. Het behoeft geen betoog, zo schrijven B. en W., dat een spoedige oplossing van de heersende woning nood nog niet in het verschiet lij^:. Hoewel het college diligent blijft heeft het voor 1957 geen hoge verwachting. De krotopruiming zal zoveel ais mogelijk is voortgang vinden. Een sa neringsplan, dat in voorbereiding is, zal het komende jaar de raadsleden bereiken. Over de hieruit voort- vloelende financiële gevolgen hebben besprekingen met 't departement van wederopbouw plaats. Op de begroting 1956 drukken o.a. de volgende thans in uitvoering zijnde werken 1. aanleg en verbetering* van straten 3 verbetering en vernieuwing der kademuren en beschoeiingen 3. verzwaring havendijken 4. voltooiing ringriool, riolering uitbreidingsplan (Advertentie) De nieuwste tip voor Uw long drink: 'n TIP VAN BOOTZ VAN 'Min Er heerst de laatste dagen een gro te bedrijvigheid rond de haven van Waarde. Nadat het slechte weer de werkzaamheden om de zeedijk te verzwaren had afgeremd, is men, nu men wat minder last heeft van storm en regen, zo ver gevorderd, dat men een begin kon maken met het spui ten van het zand. Via een lange pijp leiding wordt het zand op de plaats van bestemming gebracht. In de buurt is een zandzuiger bezig en zandbak ken varen af en aan, terwijl boven alles uit het zware geluid trilt van de perspomp, 's Morgens om vier uur begint het werk al en 's avonds om negen uur houdt men pas op. Dat men hier met twee ploegen aan het werk is spreekt vanzelf. FRUIT. Minder goed nieuws bereikt ons uit de Zeeuws-Vlaamse plaats Bosch- kapelle. Daar werden namelijk op het GOEDE VERSTAANDER De Engelse badgast moest naar de kapper en omdat in de plaats waar hg logeerde de betrokken functiona ris géén buitenlandse talen sprak kreeg hij van zijn gastheer een brief je mee, waarop stond knippen en scheren". Een half uur later was de Engelsman terug, keurig verzorgd door de handen van een bekwaam vakman. „Alles goed gegaan" informeerde zijn gastheer. 'Géén moeilijkheden?" „Geen kwestie van", deelde de En gelsman mede. „Het was een aller aardigste man, die ik uitstekend heb verstaan." „Kijk-es-aan"zei de gastheer ver wonderd, „ik dacht dat hij géén En gels sprak. En toch heb je hem goed 'begrepen „Jawel", was het laconieke ant woord, „hij zei niets en ik zei ook niets. Dus verstonden we elkaar uit stekend" en de weg naar het ziekenhuis 5. restauratie stadhuis en tempelieren- huis. Voor zover deze werken niet in 1956 gereed komen, zullen zij uiter aard in 1957 worden voortgezet. De beplantingsplarmen zullen zo veel mogelijk ook in 1956 en 1957 worden gedekt uit de te verwachten subsidies en de aangelegde beplan tingsreserve. Het gemeentebestuur streeft er naar het gehele riolerings- êlan zo snel mogelijk te voltooien, [iervoor zal het nodig zijn een aan tal persleidingen te leggen en een rioolzuiveringsinstallatie te bouwen. In het komende begrotingsjaar zal de raad hiertoe voorstellen bereiken. Een deel van het bestek tot bouw van de keersluis is reeds ter goedkeu ring ingezonden. Men vernacht dat de aanbesteding van dit voor Zierikzee en het eiland zo belangrijke werk spoedig kan plaats hebben. Onderwijs. Minder prettig zijn de geluiden over het onderwijs in dë memorie van toe lichting. Blijkens de thans aangebo den begroting geeft het gymnasium een deficit van rond 39280 bij een aantal leerlingen van 14, waarvan zes afkomstig uit buitengemeenten. Voor de 8 leerlingen uit Zierikzee betekent dit 2660 per leerling 's jaar. Het be hoeft geen betoog dat de lasten te zwaar drukken. B. en W. zullen zich daarom beraden of en in hoeverre zij te dezer zake ingrijpende voorstellen moeten doen. Zoals bekend, is het streven van de gemeente er sinds enkele jaren op ge richt jaarlijks gemiddeld voor 300.000 kapitaalswerken tot uitvoe ring te brengen. In de jaren 1955 en 1956 is het met medewerking van het provinciaal be stuur gelukt dit gemiddelde belang rijk te overschrijden. Gezien de groot te van de algemene uitkering uit het gemeentefonds is hiervan evenwel de consequentie dat in '57 met 120.000 genoegen moet werden genomen. De vlottende schuld van de gemeen te is echter nog niet van dien aard dat de liquidatie in gevaar wordt ge bracht. Voorts zal getracht worden de hand te houden aan het principe om voor vaste investeringen zo spoe dig mogelijk te consolideren. Uit, de exploitatiebegroting (uitga- :t dat o.m. de kosten voor 57 ven) blijkt geraamd zijn voor tekort ziekenhuis 22.000, vleeskeuring 37.000, straat- vex-lichting 29.000, onderwijs 425.000 en 62.000 voor economi sche doeleinden. Tenslotte blijkt uit een bijgevoegd Bliksem sloeg in Donderdagmorgen woedde boven Grijpskerke een kort maar hevig on weer. Bij de loondorser P. Francke en de landbouwer Keijnoud sloeg de bliksem in de telefoon. De telefoon bleek onbruikbaar, verdere schade werd niet veroorzaakt. Bij C. Heidog sloeg de bliksem echter in bet huis en veroorzaakte lichte schade aan naaimachine en radio. Geslaagde proefvaart „Frans Naerebout" Het nieuwe zeebetonningsvaartuig voor het loodswezen te Vlissingen, de „Frans Naei-ebout", heeft op de Eems met goed gevolg proef gevaren. Het moderne schip, dat voorzien is van radar, werd gebouwd bij E. J. Smit en Zns. scheepswerven te Westei-bx-oek. De lengte bedraagt 37 meter, de breedte 7.50 meter en de holte 3.70 meter. Met de 400 pk Bolnes-motor voer men een snelheid van plm. 12 mijl. Zaterdag zal de „Frans Naerebout' in Vlissingen arriveren. staatje dat de aandelen in de verlie zen van de gemeenschappelijke rege lingen op Schouwen-Duiveland nog steeds stijgende zijn. De Beatrixschool vraagt o.a. 17360 de dienst maat schappelijke zorg 149707, sportpark 4833. Met het gasbedrijf, dat als bei de laatste posten cp eigen diensten betrekking heeft en 39443 kost, is op bedx-ijven, diensten en gemeen schappelijke regelingen een nadelig verschil van 239.840 geraamd, 30.000 meer dan in 1956. „Villon" ging terug naar de zandige bodem TOT bedrijf van de landbouwer Th. J. alle appelbomen kaal geplukt. Al eerder ondergingen de kersenbomen een zelfde lot. En in beide gevallen wer den deze oogstwerkzaamheden ver richt door een onbekend persoon, die kennelijk veel van fruit houdt. Ondertussen ontbreekt nog ieder spoor van de dief. VIERVOETER. Varkens zijn meestal genoeglijke viervoeters. Maar als men deze nuttige dieren in hun rust stoort, kan dat allemaal wel eens anders worden. Dat ondervond enkele dagen geleden de heer P. de Meij in Ovezande. Hij hielp mee een varken te vangen, dat dof knor rend en grommend heen en weer rende. Het beest werd tenslotte zo woedend, dat het zich plotse ling tegen de heer De Meij keer de en prompt in de knie van zijn achtervolger hapte. Deze beet kwam zo erg aan, dat de heer De Meij zich onder doktersbehande ling moest stellen. FEEST. In Oosterland kan op 1 september a.s. feest gevierd worden. Op die dag zal de heer D. Istha juist 45 jaar ver bonden zijn aan de openbare lagere school in die plaats. De heer Istha, die in Oud-Vossemeer werd geboren, is vei-der reeds ruim veertig jaar lid van de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", waarvan een aantal jaren als secretaris. Ongetwij feld zal het de jubilaris niet aan be langstelling ontbreken en vele oud leerlingen zullen hem nog eens de hand willen drukken. VIER MACHTIGE BOKKEN die door him ranke «pitsen mijlen ver in de omtrek zijn te zien, hebben donder dag vergeefs geprobeerd het Franse motorschip „Villon" te lichten. Da genlang is men met de voorbereidin gen bezig geweest: de bokken werden naast elkaar gelegd en het schip in een draagverband van elf stalen stroppen gevangen. Donderdag was alles gereed om te „hieuwen". Het weer was goed en om drie uur een uur na laag water was ook het tij gunstig: zo weinig mogelijk stroom. Op het bekende schelle fluitsignaal van uitvoerder Gerrit Spruit begon nen op alle bokken de grote lieren ra telend te draaien om de staaldraden strak te trekken. Vier witte stoom- fduimen verraadden, dat beneden al- es „bü stond". Uiterst behoedzaam, maar met on- verzettelijke kracht werden de blok ken omhoog getrokken. Tientallen mensen staarden gespannen naar het donkere water, centimeter voor centi meter kwamen de staaldraden uit de diepte omhoog. Maar het vrachtschip lag op vijftien meter diepte. Zouden de stroppen het houden, zouden de bokken het kunnen tillen? Na een kwartiertje werd het duide lijk, dat zij het niet konden tillen. Hoe meer men de lieren liet draaien, hoe dieper het niet konden tillen. Hoe meer men de lieren liet di-aaien, hoe dieper het voorschip van de drijvende kranen in het water wegzakte, totdat de kleine golven bqna over de dekken spoelden. En toch zweefde het schip toen al enkele meters boven de zan dige bodem van de Keeten. Mislukt. Om half vijf heeft men het vrachtje weer laten zakken. De „Operatie Vil lon" was mislukt. Met hun vieren kunnen de bokken van Van der Tak en Gijsbers ongeveer 400.000 kg. til len, maar het was net iets te weinig om de „Villon" te bergen, die op 19 augustus in de Keeten voor Stavenis- se vol water liep en zonk. Een tele foongesprek met Rotterdam diende om nog een bok te ontbieden en tij dens liet weekeinde zal de „Jonathan" te hulp komen. Het. is een kleine bok hefvermogen slechts 40 ton maar zijn kracht is waarschijnlijk net voldoende om de „Operatie Villon" tot een goed einde te brengen. (Foto P.Z.C.) Bezoekers van de markt zochten naar hun fiets De Middelburgse gemeentepolitie heeft gisteren een actie gevoerd te gen de overtreders van het bordje „verboden rijwielen te plaatsen". Vooral het Keldermansstraatje, de Helm en de muren van het stadhuis schijnen bij de bezoekers van de markt geliefde plaatsen te zijn om hun rijwielen te deponeren. Maar ook voor de etalages van sommige win kels staan de fietsen op marktdagen rijen dik, waarmee de winkeliers ern stig benadeeld worden. P. Vercouteren: Ridder in Orde van Oranje Nassau De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt. heeft in Den Bosch tijdens de vergadering van de Noordbrabant se Chr. Boerenbond, medegedeeld, dat het H. M. de Koningin had behaagd, de heer P. Vercouteren uit Clinge, (Zeeuwsch-Vlaanderen) te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. A.R. gemeente- en provinciebestuurders De Zeeuwse Vereniging van de A.R. gemeente- en provinciebestuurders zal op dinsdag 11 september a.s. haar najaarsvergadering in „De Koning van Engeland" te Hulst houden. Na afdoening van de huishoudelijke zaken zal in de morgenvergadering drs. F. W. Dirker, hoofd afdeling eco- nomiseh-statistische vraagstukken van het ministerie van economische zaken te Den Haag, een causerie hou den over: „Economische aspecten van het Deltaplan." Na afloop der vergadering- volgt 's middags een bezoek aa.n het stadhuis en een excursie naar het verdronken land van Saaftinge, Getuigen van aanrijding te Middelburg gezocht Zaterdag 25 augustus j.l. omstreeks 3 uur botste op de hoek van de Zand straat en Achter de Houttuinen te Middelburg een bromfietser tegen 'n auto. In verband hiermee verzoekt de commissaris van politie te Middel burg allen, die getuige geweest zijn van deze aanrijding, zich te melden voor het verstrekken van inlichtingen aan het politiebureau te Middelburg, Lange Gxststraat 40, afdeling Ver keer. Collecte voor de t.b.c.-bestrijdihg Evenals vorig jaar zullen ook dit jaar weer het fonds „Draagt Elkan-, ders Lasten" èn de sanatoria „Son- nevanck" en „Zonnegloren" een be roep doen op de offervaardigheid. De collecte - zal dit jaar gehouden wor den van 1016 september. Alhoewel het aantal t.b.c.-gevallen de laatste jaren aanmerkelijk terug loopt is het toch nog altijd noodza kelijk voor de volle .100 de strijd tegen deze ziekte te blijven voortzet ten, want nog teveel patiënten wor den jaar in jaar uit in de sana.tox;ia en thuis verpleegd, want zij hebben de hulp dringend nodig. Men kan zich ook opgeven als col lectant bij de plaatselijke secretaria ten. Laan van St.-Hilaire Nu sinds enkele weken de gemeente St.-Hilaire een Rue de Zierikzee heeft, is het vanzelfsprekend, dat ook in de Nederlandse tweelingstad een straat naar de Normandische vrienden genoemd wordt. De gemeenteraad van Zierikzee besloot donderdagavond op vooi-stel van burgemeester Dijckmees- ter, de uitvalsweg, die begint bij de Hoofdpoortstraat, de naam Laan van Sint-Hilaire te geven. Binnenkort zal de laan worden beplant, zodat er een echte avenue ontstaat. BRADERIE IN KL0ETINGE Een braderie is altijd gezellig en die in Kloetinge is zeker de moeite van een bezoek waard. Niet alleen biedt de verlichte toren een fraai beeld maar op het marktveld is het prettig toeven tussen een grote menig te, die belangstellend de vele stands bezichtigt. Men begon donderdagavond te zeven uur en er was dadelijk al een hele drukte bij de stands van de mid denstanders,' die medewerken aan de braderie en bij de tentjes met de at tracties. Daartoe behoren een werp- tent, het rad van avontuur, het bal- lengooien, een schiettent, enz. De baten komen ten goede aan de kas van de plaatselijke muziekvereni ging „Excelsior", die dit tuinfeest or ganiseerde De muziek van Kloetinge heeft een drumband gekregen en een dergelijk initiatief maakt het nood zakelijk. dat men uitziet naar midde len om de kas te versterken. Ook vrijdag en zaterdag hoopt „Ex celsior" en de deelnemende midden stand vele gasten op het tuinfeest te ontvangen. Het hele terrein was don- dei-dag feestelijk vei-licht en het gezel schap van Wemeldinge concerteerde in de muziektent. Het is de bedoeling, dat vanavond (vrijdag) „The Happy cowboys" een concert zal geven en dat zaterdag ..Hosanna" uit Goes tot* half tien in de tent speelt, waarna weer het optreden van „The happy cowboys" volgt. Verder zal „O.K.K." de gymnastiek vereniging van Goes, zowel vrijdag als Advertentie zaterdag een demonstratie geven op het marktveld. Om vier uur zaterdag wort deze vereniging, afgehaald aan de grens van de gemeente door de nieuwe, geüniformeerde drumband. Zaterdagmiddag zal er tevens om half drie een filmvoorstelling zijn voor de kindéren in het verenigingsgebouw. Tot slot zal, bij het sluiten van de braderie, de trekking geschieden van de tevens georganiseerde verloting. Veiling Bergen op Zoom: omzet drie miljoen Donderdag- was het een heuglijke dag voor de Bergen op Zoomse groen ten- en fruitveiling. Toen de heer F. Oirbans deze mid dag een partij stamboon dubbele prin sessen kocht, had hij gezorgd dat er een omzet was bereikt van f 3.000.000 een omzet die sinds de oprichting van de veiling in 1912 nog nooit was ge haald. Gespannen werd de laatste dagen Iedere koop genoteerd doch nog eer der dan men had verwacht werd deze omzet behaald. (Vorig jaar bedroeg de gehele om zet f 2.955.606). De directeur de heer van Eek zal dit heuglijke feit van middag tijdens de veiling aan de tuin ders bekendmaken waarbij dan een feestsigaar zal worden aangeboden. Deze grote omzet vindt zijn oorzaak in het slechte weer, zodat de prijzen veel hoger zijn dan andere jaren. Daar tegenover staat dat er van sommige produkten ook weer meer werd aan gevoerd. Dit heeft dan voornamelijk betrek king op de zwarte bessen, de asper ges, de aardbeien en de stamboon dub bele prinsessen. Daar er nog vier maanden groenten en fruit geveild wordt zal het bedrag dit jaar nog aanmerkelijk worden overschreden. Met een gehuurde vrachtauto zijn de politiemannen aan het werk geto gen en op de „vex-boden plaatsen" werden de rijwielen weggehaald en naar het politiebureau overgebracht. Daar vervoegden zich na vei-loop van tijd de eigenaai's en menigeen ver keerde in de veronderstelling, dat zijn (of haar) karretje gestolen was. Met een opgelucht hart en een ervaring rijker toog men vervolgens huis waarts. In de Lange Noordstraat is, tussen Bachtensteene en Markt, een wacht- verbod van kracht. Maai- desondanks staan er vooral ook weer op markt dagen een groot aantal auto's ge parkeerd en verkeersopstoppingen zijn het gevolg. De politie deelde in de loop van het seizoen een gi-oot aan tal bekeuringen uit, hetgeen ook gis teren weer het geval was. Geval van kinderverlam ming in Zierikzee Naar ons van medische zijde wordt meegedeeld is donderdag in Zierikzee een geval van kinderverlamming ge constateerd. Kring bekerwedstrijd van het Ned. Rode Kruis Zaterdag 8 september a.s zal in het Schuttershof te Middelburg de jaar lijkse Kringbekerwedstrijd van het Ned. Rode Kruis, Kring Zeeland wor den gehouden. Aan deze wedstrijden die om drie uur beginnen zal onder meer worden deelgenomen door da- mesploegen uit Goes, Terneuzen en Middelburg en herenploegen uit Goes, Axel en Vlissingen. Ook de dames en herenploegen uit Goes, Middelburg en Vlissingen die voor de districtswed- strïjden zijn uitgekomen, komen voor de beker in aanmerking. Kerstgroetenactie Het ministerie van marine deelt me de, dat evenals in vorige jaar, ook thans wederom een kerstgroetenactie zal worden georganiseerd ten behoeve van de militairen overzee. Voor Zeeland is dit nn Vlissingen en wel op 20 september in het Prot. Militair Tehuis in het Bellamypark van 14—18 uur en van 20—22 uur. Gecompliceerd auto-ongeval Op de Kooiweg tussen Zierikzee en Renesse geraakte een veeauto, be stuurd door C. M. uit Zierikzee in de sloot, door het lostrillen van 'n lucht- filter die tussen de voetrem en het stuur geraakte, zodat de auto rem- en stuurloos was. De wagen kantelde en een van de drie koeien, waarmee de auto geladen was, verdronk. Nadat de wagen door de fa. A. op getakeld was en naar huis werd ge sleept, botste een personenauto van de heer G. uit Renesse tegen het ge vaarte op. De personenwagen werd aanzienlijk beschadigd. Er deden zich bij.beide ongevallen geen persoonlijke ongelukken voor. LEZERS SCHRIJVEN Ontgroening in Vlissingen Namens dè ontgroeningscommissie van de leerlingen van de „De Ruy- terschool" in Vlissingen schrijft ons de heer R. van Soest het volgende: Zoals ons is gebleken, in het afge lopen studiejaar staan de leerlingen van de „De Ruyterschool" niet zo goed aangeschreven bij de bevolking van Vlissingen, hoewel dit niet uitslui tend onze schuld is. Wij komen uit bijna alle plaatsen van Nederland en reeds bij de eerste kennismaking met de bevolking blijkt, dat men niet naar de persoon kijkt maar alleen naar het feit dat wij „blikken" zijn. Dit is uiteraard een gevolg van de gedragswijze van onze voorgangers, die er voor gezorgd hebben dat ons de omgang met de Vlissingers bemoei lijkt wordt. Zij, en nu ook enkele van ons, gaan van het principe uit: „We zitten hier maar voor kort, laten we er veel lol van hebben". Doch als we goed konden opschie ten met onze gastheren en gastvrou wen, was dat voor beide partijen veel prettiger. Zodoende heeft de ontgroenings- commissie besloten om een beroep te doen op de Vlissingse bevolking. We proberen om dit jaar de ontgroening een culturele achtergrond te geven en het zo te doen, dat we volgens ons weten geen dingen laten doen, die hiermee in strijd zijn. Dit jaar zullen we van een vooraf op schrift gezet plan de „Blikken" met onze stad in kennis brengen. Dit plan wordt eerst aan de directeur van de „De Ruyterschool' overgelegd ter goedkeu ring. Wij hopen dat we die jongens onder de tweede jaars, die dat saai vinden, zover kunnen krijgen dat ze ons standpunt als juist aanvaarden, óf zich terugtrekken van deze ont groening en het aan de „goedwillen- den" overlaten, onze opvolgers aan Vlissingen voor te stellen. Eigenlijk moet er voor „ontgroenings plan" „kennismaking" gelezen wor den omdat de gemiddelde leeftijd van de „Blikken" elk jaar lager wordt en een echte ontgroening onmogelijk maakt. Vriendelijk verzoeken wij de bevolking van Vlissingen de nodige medewerking te verlenen. Bij voorbaat dank namens de „Groencommissie'. R. VAN SOEST. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het meisje van de rivier", (18 Jr;), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De vrouw, die haar man verkocht", (cinemasc.), (18 Jr.), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „Plenlc" (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „De witte non", (18 jaar), 20 uur. Goes Grand: „De naakte oorlog", (14 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2