Nederlander Frans Braat werd uitgeschakeld door Faggin Middelburg in jubileumwedstrijd sterker dan Vlissingen (3-2) NIEUWS UIT DE KERKEN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 11 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN Staye rs Jan Pronk en Norbert Koch verloren in hun series (Van een speciale verslaggever) Nederland heeft geen enkele amateur meer in de stryd om de wereldtitels op de baan. Onze laatste kandidaat, de tweevoudige nationale kampioen Frans Braat uit Aalsmeer, werd dinsdag in de derde rit van de maandag avond wegens de regen afgebroken kwartfinales achtervolging op overtui gende wijze verslagen door de supersnelle Italiaan Faggin. Ook dinsdag leefden de organisatoren lange tijd tussen hoop en vreze, want in de mor genuren werden de Deense hoofdstad, de wijde omtrekken ervan en dus ook de Ordrupbaan weer rijkelijk met regenwater besproeid, zodat een half uur tje later moest worden begonnen. Braat ging in zijn rit tegen Faggin in tegenstelling tot de vorige dag, uit stekend van start en lag reeds na tien ronden een vijftal seconden voor. Hij spande zijn kolossale, krachtige lichaam tot het uiterste in en hand haafde diep over,het stuur gebo gen vier ronden lang zijn voor sprong. Daarna lanceerde de Italiaan echter een scherpe tegenaanval en toen de renners voor de vijfde keer waren rond geweest, gloeiden de con trolelampen voor beiden precies gelijk aan. Daarna verloor Braat steeds meer terrein. Na 8 ronden lag hy tien meter achter en in de laatste twee toeren sprak de oud-wereldkampioen zijn reserves pas goed aan. Met bijna een kwart baanlengte achterstand moest onze nationale kampioen zich gewonnen geven. In de andere nog af te werken rit zegevierde een andere Italiaan, Baldi- nï, die de Zwitser Schweitser na ne gen en halve ronde inhaalde, dat wil zeggen een halve baanlengte op deze inliep. In de kwartfinales rijden ook dit jaar dus weer twee Engelsen (Geddes en GambriH) en twee Italianen (Bal- dini.en Faggin). Baldini zal tegen Geddes en Gamlbrill tegen Faggin aantreden. Belangstelling. Voor het eerst daverden dinsdag avond ook de grote motoren op ae baan. Dit gevarieerde programma met het stayernummer in twee series van een uur als voornaamste trek- Een BOEK over „VERZET EN OVERGAVE". Dietrich Bonhoeffer, wiens nagela ten werk het onderwerp van deze kor te bespreking vormt, was een interna tionaal georiënteerd Duits predikant, die in april 1943 te Berlijn werd gear resteerd en twee jaar later door de nazi's werd opgehangen in Flossen- bürg. Hij was in de moeilijke jaren van de „Bekennende Kirché" in het vooroorlogse nazi-Duitsland mis schien wat minder in de openbaarheid getreden dan zijn ambtgenoot Martin Niemöller, maar zijn invloed was eveneens bijzonder groot. Onder de ti tel „Verzet en overgave" zijn nu on langs in een Nederlandse uitgave ver schenen brieven, gedichten en aante keningen, die hy uit de gevangenis aan familie en vrienden heeft verzon den. Zy bevatten beschouwingen over leven en geloof, over het wezen van de mens, van de Europese mens in het byzonder en over de toekomst. Er ontstond aldus in boekvorm een gees telijk testament, dat men niet „even" uitleest. Het is integendeel een bun del, die men telkens weer ter hand neemt om als het ware een gesprek fiiet Bonhoeffer te beginnen. Bonhoeffers werken tussen de en ge muren van de cel betekende een voortdurende voorbereiding op een komende taak, onmiddellijk aan te vatten als de vurig verbeide bevrij ding zou komen. Hy vocht tegen af stomping en discussieerde in zijn brie ven op heldere wijze over de vele za ken, die hem bezighielden. By het le zen van deze bundel, dat wil dus zeg gen in het gesprek met Dietrich Bon hoeffer, leert men hem als een dapper man kennen, die christen was en als zodanig tevens solidair wilde zjjn met de wereld. En door alle moeiten en verdriet heen bleef hij getrouw en heeft hij het geloof behouden! In de grauwe ochtendschemering van de negende april 1945 werd hij ter dood gebracht, zo vermeldt een korte levensschets, die aan het slot van het boek werd opgenomen. De dokter van het kamp zag, hoe Bonhoeffer in de cel, waar men zich op het einde voor bereidde, neerknielde en innig bad. Op diezelfde dag werd in Sachsenhausen zyn zwager Hans von Dohnanyi ver moord. Deze hoogstaande bundel werd in Nederland verzorgd door Paris in Amsterdam. pleister heeft ook voor het eerst tij dens deze wereldkampioenschappen een nagenoeg maximale belangstel ling getrokken, hetgeen wil zeggen, dat de tribunes bijna waren uitver kocht. Het weer was tegen alle verwach tingen in, in de loop van de avond veel beter geworden. De eerste series van de stayers werd door vijf combinaties betwist. Meer tegelijk wilde men er op deze baan met zijn steile en korte bochten niet toelaten. Herhaaldelijk schuurden de stalen steunen van Berfcus de Graafs machi ne, waarachter Norbert Koch moeite had bij te blijven, over de cementen Ïiste, waardoor hele stralen van von- :en wegspoten. Koch reed slecht! Hy had zich laten verleiden de zware ver snelling op te zetten en daardoor moesfc hjj te veel duwen. Hy was in de eerste positie gestart, maar werd al gauw murw gemaakt door de ook voor de anderen ongenaakbaar rijden de wereldkampioen, de Spanjaard Tl- moner, die uit zesde positie naar vo ren was geltomen. Tot driemaal toe wist Koch de aan vallen van de Spanjaard af te slaan, maar na 21 minuten moest hij hein la ten gaan. Dit bralt de weerstand van de Utrechter, die nu geregeld het contact met zijn motor verloor. Zwemmend zag hij respectievelijk ook de Fransman Godeau, de Zwitser Zehnder en de Oostduitser Otte langs zich heen daveren. De uitslag van deze eerste serie was: 1 Timoner (Spanje) in één uur 65.700 km; 2 Godeau (Frankrijk) op één ronde; 3 Otte (Westduitsland) op drie ronden; 4 Zehnder (Zwitserland) op vier ronden; 5 Norbert Koch (Ned) op 5 ronden. Interland voetbalwedstrijd dames Duitsland-Nederland. Op zondag 23 september a.s. zal in het stadion Mathias-Stinnes te Essen de eerste interland voetbalwedstrijd voor dames worden gespeeld tussen Duitsland en Nederland. Volgens be richten zal 'n gedeelte van deze wed strijd voor de Duitse en Engelse tele visie worden uitgezonden. De Nederlandse damesvoetbalbond is voorts in onderhandeling voor een landenwedstrijd tegen Engeland. De Nederlandse kampioen Jan Pronk heeft in zijn serie tot 16 minu ten voor het einde, op kop een held haftige strijd geleverd tegen de Australiër Graham French achter Grolimund en de Zwitser Walter Bu- cher (achter de 75-jarige Pasquier), welke combinaties hem beurtelings fel aanvielen, zonder aanvankelijk hun eigen kans op de zege te verdedi gen. De uitslag van de tweede serie voor stayers luidt: 1 French (Australië) in één uur 67.340 km; 2 Bucher (Zwitserland) op één ronde; 3 Jan Pronk (Nöd.) op één ronde; 4 Martini (Italië) op vier ronden. Zowel Koch als Pronk kunnen nu nog slechts via de herkansing in de eindstrijd komen. Uitslagen en eindstanden Zeeuws zomeravondvoetbal. De uitslagen van het Zeeuwse zo meravondvoetbal van 20 tot en met 25 augustus 1956 luiden: Rayon Goes: Comb. N.S.Keurings dienst 74; Gem. WerkenP.T.T. 4 1. Rayon Vlissingen: Coal IUiterton 81. Standenlijsten zomeravondvoetbal (eindstand) Rayon Middelburg; Pingelaars Focus Stavast V.S.V. Blauw Wit Rayon Goes: Gem. Werken Ford V.V.Z.B. Comb. N.S. Haringman Keuringsdienst P.T.T. 1 1 13 29-16 8 5 0 3 10 23-14 8 4 13 9 16-15 8 2 2 4 6 19-17 8 10 7 2 13-38 9 6 2 1 14 9 5 2 2 12 9 4 3 2 11 8 3 3 2 9 9 4 14 9 9 3 15 7 9 0 0 9 0-f 27-16 32-20 28-12 22-15 22-15 21-29 4-49 Rayon Sas van Gent: Sasse Boys 8 6 0 2 12 29-14 C.B.S. 8 5 0 3 10 27-11 S.V.G. 7 4 0 3 8 22-19 O.N.A. 8 4 0 4 8 15-24 S.A.S. 7 0 0 7 0 9-34 S.V.G.S.A.S. niet meer gespeeld. Rayon VHssingen: V.A.W. n 8 7 1 0 15 36-10 P.V.S. n 8 3 2 3 8 29-25 M.W.K. 8 4 0 4 8 26-28 V.A.W. Hl 8 2 0 6 4 28-32 Coal n 8 2 1 5 3| 15-39 -f 2 winstpunten in mindering. Gebroeders Allonsius wonnen. In Rostijne in België wist Eug. Al lonsius uit Westdorpe als enige deel nemende junior, bij de senioren de wedstrijd hardlopen 1200 m op zijn naam te zetten. Hij bereikte de eind streep met een voorsprong van on geveer 40 m. In de wedstrijd voor senioren over 3000 m eindigde hij eveneens als eerste. Zijn broer Carlo, behaalde bij de kadetten de eerste prijs op 60 m hardlopen en op 600 m hardlopen. Bij het hoogspringen behaalde hij met een sprong van 1.50 m eveneens de eerste prijs. LEZERS SCHRIJVEN Pools Silezië. Helaas, zoals de meeste uit Duitse bronnen afkomstige berichten over Polen of in het geheel of gedeeltelijk onjuist zijn, zo is het ook het geval met het in uw blad van 27 augustus 1.1. verschenen eerste bericht over de tragische mynramp in Polen, af komstig uit Berlijn, Daar las ik o.a. het volgende: „Opper-Silezië is vroeger Duits ge bied, dat krachtens de van Potsdam onder geplaatst is". Welnu, dit is onjuist. Krolewska Huta (en dit is de naam van „Kö- nigshlitte") ligt namelijk in Pools Opper-Silezië, dat reeds in 1921 aan Polen werd toegewezen, omdat dit gebied niet Duits, maar Pools is ge bleken. Overigens, geheel Silezië was sinds 999 gedurende vier eeuwen nauw met Polen verbonden. In 1479 kwam dit landschap in bezit van Hongarije en in 1526 onder de Oostenrijkse monar chie. En pas na de Silezische oorlogen in de achttiende eeuw kwam liet frootste deel van Silezië in Pruisisch ezit. Dit landschap is dus oorspronke lijk geen Duits maar Pools gebied. Daarom werd in 1945 ook de rest van Opper-Silezië met Wroclaw (Bres- lau) aan Polen toegewezen. Vlissingen. BILLY STRENK. Open brief aan Hervormde Synode over Nieuw-Guinea Gen. Synode Chr. Geref. Kerken. De generale synode van de Chris telijk Gereformeerde kerken zal dinsdag 11 september a.s. in de chr. geref. icerk van Apeldoorn door ds. J. H. Velema aldaar 's morgens om 9 uur namens de roepende kerk van Apeldoorn worden geopend. Aan de synode zal op maandagavond 8 uur een ure des gebeds voorafgaan die zal worden geleid door profT W. Kre- mer van Apeldoorn, praeses van de generale synode van 1953. Na afloop zal in bet jeugdgebouw een begroe tingssamenkomst worden gehouden. De synode is samengesteld door zes pi-edikanten en zes ouderlingen resp. van de part. synoden van Noorden, Oosten, Westen en Zuiden en telt dus 48 leden. Zes hoogleraren w.o. twee emeritus-professoren zullen als prae- adviseur dienen. Het voorlopig agendum telt 11 pun ten w.o. 32 rapporten en verslagen die onder punt 7 op het agendum zijn ondergebracht. Van de verschillende aan de orde komende zaken noemen wy als een der belangrijkste het voorstel van de part. synode van het westen uit te spreken dat aanvaar ding van de nieuwe bijbelvertaling, hoeveel daarin ook valt te waarderen, in het huidig stadium praematuur moet worden geacht en dat de kerken eerst dan een uitspraak kunnen doen wanneer de revisie en daarmede de definitieve vertaling zal gereed geko men zyn. Verwacht wordt dat de zittingen der synode ohgeveer twee weken du ren zullen. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Birdaard P. H. Borgers, kand. te Apeldoorn, die be dankte voor Dorkwerd, Leimuiden en voor Roswinkel. Aangenomen naar Monnikendam (toez.): C. L. Verbaas te Harkstede-Scharmer; naar Vollenhove: J. van Woudenberg te Ten Boer (Gron.). WINNEND DOELPUNTEEN DUISTERE AFFAIRE Geen revanche voor nederlaag van veertig jaar geleden Veertig jaar geleden speelden de pas opgerichte voetbalverenigingen VC Vissingen en W Middelburg voor het eerst een wedstryd tegen elkaar. Mid_ delburg won toen met 2-1. Dinsdagavond speelden de beide jubilerende clubs in Vlissingen een jubileumtvedstrijd en ook nu weer verloor Vlissingen ditmaal met 3-2. Het is een weinig bo eiende wedstrijd geworden. Beide ver enigingen hadden grotendeels jeugdige ploegen in het veld gebracht. Wel iswaar kreeg men enkele malen aardig technisch spel te zien, maar er werd te weinig geïnspireerd gespeeld om een spectaculair schouwspel te waar borgen. De Middelburgse ploeg speelde wat agressiever, bleek dikwyls tot beter samenspel in staat en zocht meestal de korste weg- naar het doel, ter wijl Vlissingen te veel in de breedte opereerde en teveel dat voetbal lieten zien, dat de toeschouwers meestal „pingelen" noemen. De Middelburgse overwinning was dan ook alleszins verdiend. Na de aftrap was het dankzij .Ou- termans al spoedig 1-0 voor Middel burg. Het duurde daarna ruim een kwai-tier voor de Vlissingers de stand gelijk konden maken. Dat was toen Clarisse, die ditmaal linksbuiten speelde, binnen de beruchte lijnen ten val werd gebracht en de wijsvinsrer van de scheidsrechter in de richting van de witte stip priemde. Weststrate „nam" de strafschop, zoals hij dat al tijd pleegt te doen: een weliswaar niet zuiver gericht, maar onwaar- schynlijk hard schot. En het was raak ook (1-1). Vlak voor de rust nam Middelburg .no.gmaals een voorsprong. Rechts buiten Gillissen zette de bal uit een corner voor het doel en links buiten Groenewege schoot daarop in de roos (1-2). Gelooft U nietdat het mogelijk is met vier man boven elkaar op één motor te rijden of het wiel van een motor.zijspan-combinatie tijdens het rijden te demonteren? Dan bent U vast en zeker niet in het Berlijnse Olympische stadion, geweest, -want daar hebben leden van het Westduitse politiekorps tijdens een grootse de monstratie bevjezen, dat dat allemaal beslist wel mogelijk is. Na de rust waren de beste kansen voor de Zeeuwse hoofdstedelingen. Maar vooral dankzij voortreffelijk werk van doelman Baart bleef de stand voorlopig ongewijzigd. Dankzij een misverstand in de Middelburgse defensie kon Kleinjan zelfs voor de gelijkmaker (2-2) zorgen, maar dat was eigenlijk i..eer dan de Vlissingers verdienden. Ondertussen was men reeds met een witte bal gaan spelen, maar de duisternis viel zo snel In, dat de toeschouwers het spel nauwelijks konden volgen. Het derde en winnende doelpunt van Middelburg was voor de meeste van de toeschouwers dan ook in de meest letterlijke zin van het woord een duistere affaire. Groenewege maakte dit doelpunt. Wel grabbelde Baart de bal nog nog van de grond, maar de scheidsrechter en de grensrechter hadden met haviksblikken gezien, dat het leer de doellijn gepasseerd was ge. weest. En dus 3-2 voor Middelburg! Bevelhebber Sowjet-lucht macht gaat naar Farnborough Volgens diplomatieke kringen te Moskou zal de bevelhebber van de Sowjet-luchtmacht, luchtmaarschalk Pavel Zjigaref, in september met een aantal hoofdofficieren Engeland be zoeken in verband met dè luchtvaart- schouw te Farnborough. Zoals bekend heeft in juni de Britse minister van luchtvaart Nigel Birch, de luchtvaartschouw van de Sowjets bijgewoond. Het zal de eerste maal zijn, dat de leiders van de Russische luchtmacht Engeland bezoeken. Grieks protest bij N.A.V.O. Griekenland zal bij de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie een pro test indienen naar aanleiding van de inbraak, die zaterdag j.l, gepleegd is bij de Griekse ambassade in Ankara. Griekenland en Turkije zijn beide lid van de Navo. Het „Landelijk comité van bezwaar den oproep Synode" heeft een open brief gericht tot de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk in zake de oproep vsn de synode tot be zinning op verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraag stukken rondom Nieuw-Guinea. De schrijvers komen tot de conclu sie, dat de synode zich „door kenne lijk eenzijdige politieke voorlichting tot publikalie heeft laten verlokken. Zij heeft daardoor in onze ogen de weg van Gods gerechtigheid licht- vaardiglijk vereenzelvigd met de ge- dachtengang van bepaalde politieke kringen." „Uw vergadering heeft, tot ons al ler nadeel, alvorens uw oproep af kwam, de mindere vergaderingen noch geraadpleegd noch ingelicht. Evenmin heeft zij blijkbaar de Raad voor Kerk en Theologie welks taak het toch is over theologische en ethische vraag stukken te adviseren daarbij be irokken. Daarenboven onthield zij ons kennisneming van de opinie der min derheid in haar midden. Het is voor ons twijfelachtig, of uw vergadering na zulk een ondeugdelijke voorberei ding in zulk een voor Nederland moei lijke zaak kunt volhouden waarlijk namens de Kerk te spreken", aldus de conclusies. Voorts wordt gezegd, dat de synode haar eigen gezag en dat van de Hervormde Kerk zelf in veler harten heeft geschaad. Zij heeft voorts de rechtszekerheid der inwo ners van Nieuw-Guinea aangetast en de positie der Nederlandse regering geschaad en voor het zelfbeschik kingsrecht der Papoea's weinig eer bied betoond, aldus de onderteke naars. „In dit alles is zij een weg op gegaan, welke al diegenen onder haar leden, die de Hervormde Kerk niet ge regeerd wensen te zien op grond van partij-politieke inzichten, grondig van haar dreigt te vervreemden. Daarbij zal zij zeke'r niemand winnen", aldus besluit de open brief. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Middelburg: Chr. van Dam te Barneveld. Een symbolisch plaatje voor de ju bileumwedstrijd tussen Vlissingen en Middelburg! Eén der Vlissingers ligt verslagen op de grond, terwijl twee Middelburgers gereed staan om de bal op te vangen. Vlissingen kon niet voorkomen, dat de Middelburgers met 32 wonnen. Goes bracht Zeeland Sport een 5—l-nederlaag toe Vlissingers speelden weinig enthousiast De voetbalwedstrijd Zeeland Sport —Goes, die op het terrein aan de Bos weg ïn Vlissingen werd gespeeld, is in een 15 nederlaag voor de Vlissin gers geëindigd. Wie gedacht had, dat de jeugdige spelers van Zeeland Sport hun technische tekortkomingen door een groot enthousiasme zouden com penseren, kwam bedrogen uit. Het was juist Goes, dat enthousiast ten aanval trok en vooral linksbuiten Moens stichtte met snelle rushes her haaldelijk verwarring in de zich traag herstellende verdediging van Zeeland Sport. Door beter afwerken en pro fiteren van de verdedigingsfouten had Goes met de rust al een 30 voor sprong. Na dè pauze ging de thuisclub feller spelen en voor het doel van Zwarte- poorte ontstonden gevaarlijke situa ties, die hij echter met de hulp van paal en lat en zijn niet geringe capa citeiten wist te bezweren. De schade bleef beperkt tot één doelpunt. Goes onttrok zich echter aan de druk en vond, door snelle uitvallen van de vleugelspelers, nog tweemaal het net, waardoor de eindstand 15 was ge worden. Vooral voor de rust was de dekking ri de Vlissingse achterhoede onvol doende en ook het plaatsen van de halfspelers liet te wensen over. Het spel van de voorhoede was te door zichtig en de binnenspelers bleven te veel achter hun voorhoede. Goes had het daardoor vrij, gemakkelijk en kon spelen zoals het wilde. Toch zal het met het korte spel, dat de Goesenaren demonstreerden, niet altijd succes hebben, want zelfs de trage achter hoede van Zeeland Sport greep keer op keer goed in. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Staatsfondsen lieten verliezen zien 27 aug. 28 aug. Nederland 1951 (3%) 94% 93% Nederland 1948 (3%) 89% 89% Nederland 1955 (3%) 89% 89% Nederland 1947 (3%) 3 90% 90% 87% Nederland 1937 3 90% Dollarlening 1947 3% 93% 93% Investeringscertificaien 3 93% 93 A Nederland 1962-64 3 93% 93 Nederland N.W.S. 2% 71% b Ned. Indlë 1937 A 3 92 Grootboek 1946 3 89% 89% Nat. Handelsbank 120% 119% Ned. Handelmlj. 195% 194% A.K.U. 250% 249% Bergh's en Jurgens 280 278 Oaivé-Delft 343 343 Kon. Ned. Hoogovens 336 335% 333 Ned. Ka'belfabrlek 325 Philips 287 286% Unilever 405% 405% Wilton Feijenoord 317 319% Billiton 298 294 Kon. Petroleum Mij. 791% 793% Amsterdam Rubber 77% 77 Holland Amerika Lijn 193% 190% Kon. Paketvaart 161% 161 Rotterdamse Lloyd 174% 174 Ned. Scheepvaart Unie 172% 171% Stv. Mij Nederland 192% 191% H.V.A. 104% 103% Deli Mij. 112% 11 Bank v. Ned. Gem. 4% 100% 100 Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 123 122 Van Berkels Patent 129 Centrale Suiker 211% 242 Kon. Mij De Schelde N.B. 211 New. York Central 38 Pennsylvania 23% 23% Anaconda 84% 83% Bethlehem Steel 164 General Motors 47% 7A Intern. Nickel 108% 108% Kennecott 138% 136% Republic Steel 51% 50% U.S. Steel 65% 64% Shell Union 96 96% Tide Water 42 41% MWWVWVWWWWWW PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 •Gravenhage 1952 I ■Gravenhage 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 115 1121 96 96% 96% 94% 106% 105 106 105 109% 107 109% 105% 100 100 Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam 28 augustus Londen 10.62:4—1083%, New .York 3.82%— 3.83 Ys, Montreal 3.90%—3.90%, Pa rijs 1.0842%—1,0852%. Brussel 7.64% —7.65%. Frankfurt 9!.03%—91.08%, Zurich 87.27—87.32, Zürich (vr fres) 89.35—89.40, Stockholm 73.78%— 73.83%, Kopenhagen 54.94—54.99, Os lo 53.16%—53.2i%, Milaan 60.96%-r- 61.01%, Japanse verrekeningsdollar 3.78—3.78%, Turkse verrelcenings dollar 3.79%3.79%. SWVVWWVNAA\-VWVVVVvV ANP-CBS BEURSINDICES Intern. Concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. Fondsen Algemeen 291.81 289.97 289.97 167.35 166.22 166.06 168.54 168.34 167.74 142 30 142.30 142.14 110.61 109.98 108.79 216.56 215-3-3 215.10 Uiteraard was men dinsdag zeer nieuws gierig naar het verloop van de inschrij vingen op ce jongste 4% lening ad 10.000.000 ten laste van de Bank van Ne derlandse Gemeenten. Voor zover de in schrijvingen reeds binnen waren was men van oordeel dat het aangeboden bedrag wel geheel geplaatst zal worden, doch de belangstelling was niet zo groot als bij de eerste lening van genoemde instelling. De staatsfondsenmarkt, die zich maandag vrij goed hield, gaf gisteren vrij veel ver liezen te zien. waarbij de 3%% leningen tot pnt lager noteerden. Met voldoening heeft de beurs er kennis van genomen, dat president Nasser van Egypte instemt met besprekingen met de Vljflanden Commissie, doch een stimu- lance ging hier niet vanuit. Alleen Kon. Olie kon een kleinigheid verbeteren en kwam van 791% op 794%. De overige internationals in feite onveranderd. De scheepvaartsector had een lusteloos ver loop waarbij fractlonele verhezen in de meerderheid waren. Cultures tenslotte stil en hier eh daar Iets luier. Prolongatie 3%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 9