Middelburg heeft voor 1957 tekort van ruim drie ton Ir. Van der Have terug uit de Sow jet-Unie IJSVOGEL WORDT VERWACHT OP SCHOVWEN-DUIVELAND tmm? Almanak Agenda PROVINCIALE ZEEUW BE V U tt A N T WÖilÜN'Sl^Ai „TROONREDE" ONTBREEKT NOG Sobere begroting sluitend gemaakt door uitkering gemeentefonds B. en W. VAX MIDDELBURG hebben de gemeentebegroting 1957 de raad aangeboden, sluitend weliswaar doch op dezelfde wijze als vorig jaar: het tekort héél lakoniek ondergebracht onder de post „uitkering gemeente fonds", Middelburg mag rekenen op een uitkering uit dit fonds van 1.627.061.94, doch zal daarboven nog een bedrag moeten ontvangen van 329.749,86, in feite dus het begrotingstekort om de zaak sluitend te krijgen. Vorig jaar werd deze procedure ook gevolgd, zy het niet met in stemming van alle raadsleden, doch de overgrote meerderheid van de raad voelde zich verplicht de begroting aldus vast te stellen, omdat daarin slechts minimum-eisen inzake een gemeentelijk beleid waren verwerkt. Met minder kon men niet toe! B. en \V. hebben nog géén begeleidingsbrief aan de raad gezonden, doch men mag aannemen, dat dit binnenkort te venvachten stuk de gemeentelijke troonrede! eenzelfde geluid zal laten horen. Want wie deze nieuwe begroting doorbladert komt tot de ontdekking dat oök dit keer slechts met minimale eisen rekeiïing is gehouden. Grote kapitaalswerken kan men in deze begroting vrijwel niet terugvin den. Het waterleidingbedrijf krijgt 57.000, nodig voor buizennet (20.000), dienstleidingen (15.000), meters (7000) en machines voor Oranjezon (15.000). De reinigings dienst krijgt twee nieuwe huisvuil- auto's (70.000) en een veegmachine (30.000). Er is 20.000 nodig voor de straatverlichting en 100.000 voor kabels, transformatorhuisjes, huis aansluitingen enz. van het electrici- teitsbedrijf. Het gasbedrijf moet 46.000 hebben voor buizennet, aan sluitingen enz. Dan is er de jaarlijkse post „kos- ten wederopbouw". Vorig jaar werd daarvoor een bedrag van vier ton geraamd, doch voor 1957 is dit teruggebracht tot twee en halve ton. Daarvoor moet niettemin veel worden gedaan: bestratingen, rio leringen enz. bij herbouwde pan den (20.000), herstel stadhuisto- rén en -gevels (120.000), terwijl bovendien uit deze post nog een aantal vaste lasten moeten worden betaald. De enige post op de kapitaalsrekening die in het oog valt is de verstrekking van 114.730.01 aan liét grondbedrijf een bedrag dat vorig jaar ruim 50% lager lag. Voor dit geld zullen onder meer de volgende werken worden uit gevoerd: böüwrijpmakeh kléin industrieterrein f 5Ü.Ö00; bouwrijpiiiakën gronden Veerseweg en Meidoornlaan 50.000; bouwrijpniaken gronden tussen Seis- èihgël eh Noordweg 8000boiiwrijp- niakën grönden tussen N. Vlissingse Wég en Lagëiveg 't Zand II 10.000. Met déze opsomming echter zijn de kapitaalswerken op djéze .nieuwe be groting van de gemeente Middelburg uitgeput, zodat inderdaad de conclu sie is gerechtvaardigd, dat hier een uiterst sober, ja zélfs minimaal beleid wordt gevoerd. De gewone dienst bevat vergele ken bij vorig jaar evenmin in het oog springende posten. Een van de weinig opvallende zaken is een riiéiii we post, namelijk een bijdrage aan de stichting tot exploitatie van het Mid^ delburgse museum. Zoals men zich zal herinneren hebben wij enige weken geleden over de museumplannen in Middëiburg uitvoerig bericht. Rijk, provincie, gemeente Middelburg en het Zeeuws Genootschap hebben over leg gepleegd, waarbij men overeen kwam dat dè vertegenwoordigers van rijk, provincie cri gemeente zouden bevorderen, dat deze instellingen in 1957 elk 10.000 zouden geven Voor de aanstelling van een provinciaal in specteur of adviseur voor de musea en voor het museum van het Zeeuws Genootschap. Dit museum zou wor den ingebracht in een stichting, die voor de exploitatie zou zorgdragen. Van de aldus verkregen 30.000 zou ongeveer 15.000 worden gebruikt voor de bi-uto-kosten van de aan te stellen kunsthistoricus en 15.000 voor onderhoud èn herstel museum. B. en W. van MtdUëlbiirg hébben nu overeenkomstig bovenge noemde toezegging op de begro ting 1957 een post van 10.000 voor dit doel opgenomen. Verder is op de gewone dienst een be drag van 10.499 opgenomen voor het uitbreidingsplan, voorts 2500 als bij drage in de exploitatie van het open luchttheater Toorenvliedt en 1108 als subsidie voor het onlangs opge richte provinciaal studiefonds. De opbrengst van de vermakelijk heidsbelasting is voor 1957 op 70.000 getaxeerd, waarvan 18.000 van Mi niatuur Walcheren. De post onvoorzien is gesteld op f 1.50 per inwoner of 33.237 terwijl bovendien nog 40.000 onvoorzien aan kapitaalswerken is begroot, waardoor deze post totaal komt op 73.237. De gewone dienst van deze Middel burgse gemeentebegroting komt aan een totaal van inkomsten en van uit gaven van 9.544.716,40. De kapi- taalsdienst heeft aan inkomsten to taal 27.539.839.06, aan uitgaven 31.516.407.55, met een nadelig slot van 3.976.568,49. Bij deze gemeentebegroting zyn ter goedkeuring door de raad gevoegd de begrotingen der bedrijven en diverse instellingen. Hieruit noteerden wij dat hét electriciteitsbedrijf een winst be groot van 45.900 (v.j. 79.700) en het waterleidingsbedrijf van 13.250 (v.j. 18.250). Maar dan is het ook gedaan met dë Batige saldi, want alle andere bedrijven en instellingen hebben te korten. Gasbedrijf: ƒ51.700 (v.j. even wel winst 9700); reriigingsdienst 98.802.55 (v.j. verlies 85.53132)ont sihëttingsdienst 3.565.30 (v.j. 3.402.06) grondbedrijf 25.397.69 (v.j. 27.429.17); slachthuis keurings dienst 16.080.55 (v.j. 18.936.76); diehst ..maatschappelijke zorg o69.552.77 (v.j. 537.021.39). burger lijke instelling maatschappelijke zorg 460.800 (v.j. 429.8001; zweminrich ting 14.280 97 (v.j. 14.670.91); Gods huizen 121.545.21 (v.j. 128.438.78). Yóor hét eerst is ook een begroting Medisch Centrum opgenomen, die een nadelig slot vertoont van f 5.698.15. Feestelijke opening van oester- en mosselseizoen. Met uitgebreide feestelijkheden zal op donderdag 6 september a.s. in Yerseke het oester- en mosselseizoen worden geopend. Het bekende Zuid- Bevelandse dameskoor zal, gekleed in de regionale klederdracht, aan de ze opening medewerking verlenen. Er zal een grote vlootschouw wor den gehouden, waaraan de schepen van Bruinisse, Yerseke. Bergen op Zoom, Zierikzee en Tholen mee zullen doen. Groepen van vier personen, die in klederdracht zullen zijn gestoken en dié een vissersplaats zullen verte genwoordigen. zullen de produkten van de eigen plaats komen aanbieden. In de ochtenduren zullen de school kinderen van Yerseke honderden bal lons oplaten. Op deze ballonnetjes staat gedrukt „Zeeland presenteert". De vinders van de verst neergekomen ballonnetjes krijgen een vaatje oes ters. De organisatoren delen ons mee, dat er ook van buitenlandse zijde grote belangstelling voor deze dag bestaat. De Belgisdhe radio brjvobr- beeld zal een uitzending verzorgen van deze feestelijke opening. Jacht omhoog gevaren Maandagavond rond zeven uur is het Belgische zeiljacht „Alma" .pit Ant werpen op de slikken van Bath om- hoöggevarën. Dinsdagmorgen vroeg heeft de expediteur F. Blók met zijn motorboot het vaartuig vlot gesleept, waarna het de reis naar Antwerpen kon vervolgen. Het jachtje, met één vrouw en drie mannén aan boord wds op de thuisreis van èen vakantievaart, des middags uit Hanswëert vertrokken. (Van een bijzondere medewerker) Maand augustus! Twëcdë iiëlft! 't Is züh tyd! Veeljarige ervaring bëêft ons geléérd, dat. de ysviigél een Uëzër dageii op Schoüwen-Duivëlahd arri veren moet. Hij komt hier oj> de.trëki een énkel broedgevai alg iii 1932 ÖH- dèr Zierikzee, daargelaten. We kyken dus naar hem uit, maar vragen ons niet bezorgdheid afZtillfeii we hem zien Of zai hjj voor de derde herfst- winterpëriode verstek l&teii garih? In Ardea, orgaan van de Nederlandse Ornithologische Verèriigirig (jaar gang 43. afl. 1/3) kómt voor het ver slag van een door de heer H. J. A. Reuver gehouden enquête omtrent de aantallen ijsvogels en roerdompen, die tijdens de korte, maar felle vorstpe riode van janüari/fèbruari van 1954 door 31 erkende preparateurs (vo- VAN TOT iffie IVLARKT. Wie donderdag de wekelijkse markt ln Middelburg bezoekt, zal daar voor een bijzondere stand komen te staan. In één van de kraampjes zal mejuf frouw D. G. Boulogne namelyk pro dukten verkopen van handwerken en huisvlijt, die door bedlegerige patiëh- tèn in Vlissihgen, Dér Böede eii Be- thesda zijn vervaardigd. Deze ver- koopactië is ten bate van de Wellfare- dienst van het Nedérlandse Rode Kruis, die zich met de geestelüke ver zorging van zieken bezig houdt. Aan dacht dus voor déze stand! SOCIËTEIT. Voor de ouden van dagen in Ter- neuzen hebben we een bijzonder pret tig bericht. In deze plaats zal name lijk de sociëteit voor bejaarden, ver zorgd dóór de plaatselijke afdeling van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulp, op dinsdag 4 sep tember, a.s. in het jeugdgebouw aan dë Kerkhbflaan worden heropend. Vo-- rig jaar werd deze sociëteit een groot succes. Iedereen, die 65 jaar of ouder is, kan vermaak zoeken iri de socië teit. TEVERGEEFS. De pogingen om het by Stave- nlsse gezonken motorschip „Vil lon" te bergen zyn tevergeefs ge weest! Drie drijvende bokken brachten alle energie op, die moge lijk was, maar het water gaf zijn prooi niet zo gemakkelijk weer TWEEMAAL BPL1TERWTEN Vandaag nog één keer over split- erwten. Het verhaal, dat wij gisteren op deze plaats vertelden, hadden we opgetekend uit de mond van een nut tig man, die voor ons blad in de bui tendienst belangrijk en spraakzaam werk verricht. Deze man nu werd. gisteren aangehouden door een rela tie, die met een somber gezicht zei: „Dat splït-erwten-verhaal was vóór vijfenzeventig procent gelogen. Bo vendien snap ik niet hoe jij daar aan kwam. Ik had het alleen aan mijn vróuxó verteld en die kletst niet..." De spraakzame man was enige tijd sprakeloos, een opvallende gebeurte nis overigens. Langzaam kwam hij weer bij zijn positieven en sprak: ,,Het waren jouw splitenoten niet, Zé wareh van totaal iemand anders!" Toen de sombere relatie wegreed was zijn gezicht nog somberder Tja, dat is dus het tweede split- erwten-verhaal! prijs. Wel kon kiieh stróppen aan het schip vastmaken, maar het ru we weer verhinderde, dat het vaar tuig gelicht kon worden. Nadat men de vastgemaakte verbindin gen verboeld en vérankerd had, zochten de bokken tenslotte een veilige ligplaats ln dé vluchthaven te Bruinisse. GOED LEVEN. Het is waarschijnlijk eeri goed le ven voor de oesters op dë Oude Tong- se Bank in de Grevelingen, want onze correspondent weet ons te berichten, dat bij eén onderzoek ls gebleken, dat de oesterbroedval daar ter plaatse zeer bevredigend is en dat de broed- val óp andere plaatsen in de Zeeuwse stromen, zelfs naar de kroon gestoken wordt. Ook over de groei van de mos selen ih de Grevelingen luiden dè be richten gunstig. KARTON Eëh zakenman in Terneuzen mis te één dezer dagen een geldkistje, waarin zich een aanzienlijk bedrag bevond. Zoeken leverde geen resul taat op. Bij enig nadenken leek ech ter de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het kistje tegelijk met een aan tal kartonnen dozén met de vuilnis wagen was meegegeven. Naspeurin gen door de gemeentelijke reini gingsdienst hadden na enige tijd re sultaat en de zakenman kon weer in het bezit worden gesteld van kistje met inhoud. Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen ëllcéar én doen wonderen I De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groler geworden. Ge leerden hèbbèn vastgesteld waar en hóe pijn ontstaat eh zij hebben geleerd pijn te metenDaarna hebben zij kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijdérs belangrijk le versterken door toevoeging van nieuw onidekie mid delen. Deze combinatie wèrki bij pijnen en ook bij griep beier dan elk middel afzonderlijk. f/ ChefariiteA gël-opzétters) in Nederland ter pre- pareririg zijn ontvangen. We bepalen óns hier tot de ijsvogels. Het gëzaménlijke aantal slachtoffers in genoemde période bedroeg 155; ter wijl dë, jaar-totalen over 1952 en 1953 reSp'éctiëvèlijk 54 éri 57 biëken tè zijn. Deze getallen geven voldoende weer, hoe catastrofaal genoemde vorstpe riode onder dë ijsvogels huisgehouden heeft. Uiteraard zijri deze getallen: 54 57 - 155 slechts van bëtekenis als vëi-gelijkihgSmateriaal, daar het on derzoek, door dë heer R. ihgesteld, niet volledig kon zijn. Immers vari lang niet alle praéparatteurs zijn de gegevens békend, niet alle Omgeko men ijsvogels worden gevonden en niét allé gevonden exerhplaren zullen ter preparering óp gezonden sóbrden. De vorstperiode 1954 moet alzo voor de jjsvogelstand als een ontstellende ramp worden aangemerkt. Bovenstaande moet wel de verkla ring bevatten van het feit, dat wé, on danks onze vele zwerftochten in de herfst-wïnterperiode van 1954/'55 en ook 1955/'56 (de soort heeft zich in het bróédséizoen 1955 beslist niet kunnen herstellenop Schouwen-Dui- veland.niet één ijSvogeltje hébben ge zien. Een enkele waarneming door anderen, waarvan we hoorden, bewijst o.i; alleen, dat niet de allerlaatste ijs vogel gesuecumbeerd is. Waar nu de vorst- eri sneëuwbëriödë van januari/februari 1956 het nog zo véél erg ét heeft gemaakt, vrfezeh wé, dat we, öhs ijverigste spèureri ten spijt, in Het komende selzoëh zonder hoop haar de „vliegende smaragd" züllen uitzien, J. V. Motorrijder reed 16-jarig meisje op fietspad aan Op de grote verkeersweg van Ber gen op Zoom naar Tholen is dinsdag onder de gemeente Halsteren een ern stig ongeluk gebeurd. De pater-stu- dent A. v. d: R. uit Halsteren kwam per rijwiel van Halsteren gereden. Ter hoogte van de St. Antoniusmolen stond een vriend van hem langs de kant van de weg, die hem iets toeriep waarop de geestelijke plotseling de wég opzwenkte. Hierop was de mo torrijder P. J. v. K. üit Dinteloorcl, die achterop kwarii gereden, hiel bedacht. Oih de wielrijder te Ontwijken zwenk te hij naaf links, faakt'ë hein toch nóg even maar kwarii toen op het aan de lirikèrzijde gelegën rijwielpad, waar twee meisjes kwamen aanrijden. Bei den werdén aangereden, waarbij de 16-jarige H T. er het ergste aan toe was. Zij liep één hersenschudding en andere verwondingen op en werd per ziekenauto naar het algemeen burger gasthuis te Bergen op Zoom vèrvoerd. Ook de motorrijder, die een arm had g'ébroken werd daarheen vèrvo'érd. De geestelijke eri hét andere rneisjè had den lichte verwondingen en konden, na ter plaatse verboriden te zijn; huis waarts kéren. Dè drie fietsen wérden vernield. Technische snufjes en wil om achterstand te overwinnen (Van een speciale verslaggever) „Zeer interessant was het bezoek aan het station van oliehoudende en subtropische gewassen in de badplaats Sochy aan de Zwarte Zee" aldus zei ons ir. D. J. van der Have, directeur van de bekende zandhandel in Kapelle, toen hij gisteravond niet een K.L.M.-machine via Kopenhagen uit Moskou voet op de bodem van Schiphol zette. Hij maakte deel uit Van een groep van zes Nederlandse landbouwdeskundigen, die in het kader van een uitivisse- lingsbezoek georganiseerd door de regeringen van Nederland en de Sowjet- Unie eens hun licht konden opsteken achter het „ijzeren gordijn". In zijn gezelschap bevond zich ook ir. G. de Bakker, plaatsvervangend directeur van de tuinbouw van liet ministerie van landbouw en ettelijke jaren geleden in functie als rijkstuinbouvvconsülent iii Goes. terview deelnam eri af en toe een toe lichtende verklaring gaf, was ir. A. H. Joiistra, raad-adviseur bij hét mi nisterie vari landbouw. De heren wa ren een wéék in Moskou, w ar zij de grote perriianeritë lrindbóuwexpositie bezochten, waarvan de Engelse bena ming luidt: „All-Uniöh AgriblUtural Exposition". Vervolgens trokken zij een ivèék naar liét gëbiëd Vari de Zwarte Zee; geografisch o.a. bepaald door Georgië en het begin van dé Kau. kasus. Interessant was hier dë groot ste plaats in het district van de Koe- ban, genaamd Krasnodar. ..Sochy ligt in Russische termen gespróken al dus jr. De Bakker, „iels van de olie plaats Bakoe afDat wil zeggen ongeveer 300 km". „Ja, aan die afstanden ginds moet men als Nederlander, werkelijk even wennen en daarom was de reis, mede door dë vele Indrukken, ook buiten gewoon vermoeiend". Ir. Van der Have verhaalde óiis ver der, dat de grootscheeps opgezette Eaviijöëris van alle vijftien repiiblie- ën van dë Sowjet-staat opgetrok ken iri ëeri imposante riatlnnale ar chitectuur, die de karakteristieke op vattingen van Lifauen tot Mongolië en Alaska toe; tot uitdrukking bracht lien allen zeer gefrappeerd hadden. fjHalvè iüërëld" „Wij realiseerden oris hier pas goed, hoe onmetelijk groöt het Russische gebied is h et is tenslotte de halve wërèld" zei ir; Van der Have. Bij de taxi staaridë, dië liérii naar Kapelle Jubileumreceptie P; Vijn. - De heer P. Vijn is .25 jaar als direc teur aari dè „De Rüytëvschoól" të Vlissingen verbonden geweest. Ter gelegenheid van dit jubileum zal het bestuur van de zeevaartschool hem zatèrdag a.s. eeri receptie aanbieden in restaurant „Britanpia". X>eze re ceptie zal een besloten kai'aktèv dra gen. Op zaterdag 13 oktober zal de heer Vijn op een algemene receptie af scheid nemen als directeur van de Vlissingse zeevaartschool. Lijk gevonden op zee bij Westkapelle Naar gemeld heeft .de loodsdienst Vlissingén op zee bij Westkapélle een lijk gevonden nadat men gewaar schuwd was door de marine-lucht vaartdienst. Nader wordt vernomen dat de Rijkspolitie te water en de loodsdienst het stoffelijk overschot in Vlissingen hebben gebracht. Een iden tificatie bleek niet meer mogelijk. Het was het stoffelijk overschot van eén man gekleed in zwemkostuum. Dins dagmiddag is dit stoffelijk overschot op hét kerkhof të Vlissingen ter aar de besteld. Dodelijk geval van kinderverlamming Dezer dagen is in het poliocentrum te Tilburg een 7-jarig meisje uit Goes aan kinderverlariimirig overleden. ►eenvis meisje gz\sfe vam „l^rifisli jC Op deze foto ziet m'en mej. C. Meert- se f vijf de van rechts), woonachtig te Arjiemuiden, Noordstraat 35, met twee van de „Beefeaters"of „Yeo man Warders", de bewakers van de Tower of Londen". Zij bezocht Londen als de gast van de „British Legion", tezamen met andere jeugdi ge Nederlandse verkopers van klap rozen, op klaproosdag. Zo zégt de British Legion" ,JDank U" tegen het Nederlandse volk voor dé wijze waarop zij zo véle Britse bezoekers aan de oorlogsgraven in Nederland hebben verwelkomd, voor het organi seren van vervoer en onderdak, voor het plaatsen van kransen van klap rozen op de graven en liet nemen van foto's van graven. Gedurende hun verblijf t»t Groot Brittannië hebben deze 21 jongeren een bezoek gebracht aan de klaproos fabriek van de ..British Legion", en aan Windsor Castle, verblijfplaats van Engelse vorsten sedert meer dan negenhonderd jaar. zou brengen, haalde de heer Van der Have eeri lariclkaartje uit zijn porte feuille en verduidelijkte ons het „hoe éri wat" van de reis. „Wij hebben enorm veel gezien", zo vervolgde hij, ,;en vvij hébben eèn goede iridfuk kün- nen krijgen hoe er op de kolchozen en sowchozen (de staatsbedrijven) ge wérkt wórdt. Dit gaat hëel anders dan bij ons. En werkelijk dit laat zich niet in een paar woorden vertéllen". Ten aanzien van de gastvrijheid en de wij ze vari oritvarigst ivarën dë heren una niem vol lof. „Men doet ginds werkelijk zijn best öm de dingen te lateri zien en iedere wens werd dan ook vervuld mits dë afstand natuurlijk geeri streep door de rekening haaide". Van enige ge-r heuuzihnigheid hadden zij iri elk geval niets bemerkt. De verzorging in het Moskouse hotel, liel'st zestien verdie pingen hóóg, liet. niéts të wensen over vroeg, deed men al het mogelijke om riiëmarid téièiir té stéllën. Ir. Bakker accentuéerde, dat er hard en.toegèwljd gewerkt wordt en dat men de Nederlandse toenaderirig op prijs steldé. Alleen het eten was ondanks het verzoek dit lichter te ma ken nogril zwaar, al was hét be hoorlijk verzorgd. „Maai; men houdt daar nu eenmaal van zeer uitgebreid dineren en veel Russen zien er dan ook zeer weldoorvoed uit. Men zou hét verschrikkelijk vindëri als éeri bui tenlandse gast zou klagen ovër een lege riiarig". Het spreekt vanzelf; dat Moskou zeer uitgebreid bezócht werd. Zo rnag men bijvoorbeeld, ook het Krërrilin; het Mausoleum met dë gra ven vari Lenin eri Stalin bezoeken. Bij de vërsohillënde gesprekken werd ge bruik geiriaakt van Russische tólkëri, dié goed de Engelse taal machtig wa rén. „Maar het riiet beheersen van dö taal was toch een handicap", aldus ir. Vari der Have „want niën kan bij een rondrit zelfs geen enkël opschrift oritCijfèren. Niètteriiin komt men toch onder de ihdruk van eén grote Stad rzoals Moskou". Moderne machitiëSi Ten aanzien vari de landbouw kon- deri de héren vertellen zeer grote éri moderne machines gezien te hebbem die echter niet moderner genoemd mogen w-orden dan by ons. Men doet enorm zijn best om technische ach terstanden te overwinnen, want in Rusland .werd tenslotte eerst in 1861 de lijfeigenschap afgeschaft en men begon hier in 1917 aan de westelijke ontwikkeling. Men kent daar ook de oogst van suikerbieten, granen en maïs, doch de individuele boer bestaat niet meer. Een aantal machines had echter wel de bijzondere aandacht van onze experts, nl. op het gebied van bieten en aardappel rooien. Ir. Van der Have sprak over een bie- tenlaadmachine, die wij niet heb ben en die economischer werkett mogelijk maakt. Bijzonder boeiend was het tuinboriwkundig wónder van een soort oranjebooiri; die uit één zaad was voortgekomen en nietternin (zonder enting) drie soorten bladeren vértoonde. „Men heeft het ons twee uur achtereen uitgelegd" aldus ir. Van der Have, „eii hoewel wy de zaak wel begre pen, wil ik niet zeggen, dat wij het geheel wetenschappelijk begre^ pen hébben". Nieuwe uitgave van samenwerkende V.V.V/s. De samenwerkende verenigingen voor Vreemdelingenverkeer in West- Zeeuwsch-Viaanderen hebben een route-beschrijving voor een auto- of fietstocht door deze streek uitgege ven. Deze beschrijving is samèngesteld door de heer C. Fourdraine, voorzitter van de plaatselijke V.V.V. te Oost burg en de heer P. J. Priester, secre taris van de V.V.V. Breskens. De uitgestippelde tcoht begint bij de haven te Breskens en doet vervolgens alle gemeenten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen aan, terwijl bjj elke ge meente een korte beschrijving is op genomen, met daarbij een vermelding van de aanwezige bezienswaardighe den. Naast de toeristische waarde, die dit boekje ongetwijfeld heeft, voor de vakantiegangers, zal ook menige in woner van dè streek zelf met genoe gen deze beschrijving lezen. VANDAAG Middelburg Electro: „Madame But terfly" (a.l.), 19 en 21,15 uur; Schouw burg: „De onstuimige rebel" (a.l), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „De droomfon- tein van rome" (a.l.). 19 en 21 uur; Luxor: „Schrikbewind in Ocatilla" (14 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2