KAPPIE en de STUNTERS OPERA EN AMUSEMENT UIT ITALIAANSE HOOFDSTAD WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 FILMS IN ZEELAND Greep in Engelse historie. In Middelburg brengt men dinsdag en woensdag in de Schouwburg de cine mascope-film „De ontstuimige rebel". Roek Hudson speelt hier de held in een Ierse vrijheidsoorlog omstreeks 1915 tegen de Engelse overheersing, bijgestaan door Barbara Rush, Jeff Morrow e.d. De regie van deze tech nicolor is in handen van Douglas Sirk en het geheel wérd een spannen de film, vol aotie waarin ook de lief desromance niet ontbreekt. In Electro in Middelburg kan men dinsdag en woensdag genieten van een nieuwe filmversie van de bekende opera van Puccini „Madame Butter fly". Over de inhoud behoeft hier waarlijk niets meer gezegd te worden. De medewerking van bekende" Ita liaanse solisten, het orkest en koor van de Teatro Reaie Dell'Opera di Roma, van het ballet Takarazuka, het geheel onder regie van Carmine Gal- lone bracht een film van klasse, die geen aanbeveling van node heeft. Bekend is het feit, dat men thans in vele wereldsteden in de fonteinen veel geldstukken aantreft bij de jaarlijkse schoonmaak, daarin geworpen door toeristen, die hopen dat dit hun geluk zal aanbrengen. Alhambra in Vlissin- gen vertoont dinsdagen woensdag de cinemascope-film „De droomfontein van Rome". Het liedjé „Three coins in the fountain" heeft aan deze film inmiddels al de nodige bekendheid ge geven. Hollywood zorgde voor een cast, die het waarlijk doet in deze amusan te rolprent met o.a. Clifton Webb, Do rothy McGuire, Jean Peters, Maggie McNamara e.a. Jean.Négulesco, die als regisseur zijn sporen vèrdiepd heeft, toomde met dit kostelijke ver haal over de avonturen van drie Ame rikaanse secretaressen in Rome. dat hij een goede onderhoudende film kan brengen. In Luxor in Vlissingen zwaait Ran dolph. Scott van dinsdag tot en, met donderdag de scepter in defilm .(Schrikbewind in Ocatilla", een .Western, waaraan men veel plezier kan beleven. Grand in Goes komt dinsdag en woensdag met niemand minder dan Spike Jones en zijn City Slickers in de klucht „Uit de brand ben je". Bud dy Hackett en Hugh O'Brian, geen onbekenden voor het bioscooppubliek zongen ook nu voor het nodige amu sement. Donderdag-cyclus. •ïn de reeks" voorsteEingen op don derdagavond brengt Electro in Mid delburg de verfilming van Stein beck's wereldbekend boek „De drui ven der gramschap". De regie heeft John Ford en Henry Fonda, bijge staan door bekende sterren, geeft een goede vertolking van het leven in de ze boerenfamilie in het midden van de States. Een veihaal van een boeren- tragedie, die thans al geruime tijd tot hét verledèri behoort, maar'WaaiVan dë .typen nog- een geheel eigfh léven1 hébben. 'In Vlissingen kan men donderdag avond in Alhambra de film zien met. Bette Davis, Richard Todd en Joan Collins in het Nederlands uitgebracht Waar zijn onze schepen Aalsum 24 Aden. Aagtekerk 24 Las Palmas n. Kaapstad. Aardijk 25 Djibanti, Abbekerk p. 24 Kp. St. Vincent. Akkriundijk 27 te Norfolk, - Albireo 24 Suez n. Aden. Alphard 25 Montevideo. Alnatl 24 Santos. Alwakl 25 Genua. Alphacca 26 v Buenos Aires n. Paranagua Alamak 25 te Rotterdam. Almkerk 24 175 m. 220 Guardafui. Arkeidijk 24 80 m. z.w. Bischoprock Averdijk 25 v. R'dam n. New Orleans. At jé Rays 24 147 m. n.o. Cape Henny. Banka 27 te Genua. Blommersdijk 23 New-York p. Antw. Blijdendljk 24 415 m. n. Flores'. Boschfontein 25 Hamburg. Crania p.,24 Rasfartak, D^lerdijk 25 v. R'dam n. Londen." Delft p. 24- Barbados. Donggdijk 24 90 m. z.w. Flores. Erlcaliti p. 24 Bo'rkum. Ena 26 v. Ptacardon n. Recife. Esso-Amsterdam 24 230 m. o.n.o. Aden. Fedala 24 100 m. z.w. Haifa. Gaasterland 24 Las Palmas ri. A'dam. Grootekerk 24 w.z.w. Napels. Grote Beer 26 te R'dam. Houtman 24 Singapore n. Semarang. Japara 27 te Mauritius. Jagersfontein .36 n.m. te Southampton. Kabylia 24 100 m. n.o. Masawa, - Krebsia 26 Miri verw. Kota Gede 24 05 m. o. Sabang. Kota Agoeng 26 600 m. o. Ceylon. Kota Baroe 24 bij Malta. Krypt08 24 150 mi n.n.o. Massawa. Korenla 24 105 m. n. Mona-Island. Langlfoeas p. 24 Ceylon n. Djeddak. Lekhaven 27 te Antw. Liberty Bell 24 7m. n. Pantejlaria. Lindekerk 24 650 m. n.o. Mombassa, Limburg 25 v. R'dam n. Tj. Priofc. Laurenskerk p. 24 Aden. Maas 24 Alexandrië n. Beyrouth. Moordrecht p. 27 Malta n. Qibrgïtar.- Nias p. 25 Kp. Comerip n. Basrah. Nieuw Amstèrdarn 24 v. R'dam h. New- York. Noorclam 27 té New-York - Nestor 24 300 m. n.o. Barbados. Oranje p. 24 Guardafui. Ouwerkerk p: 26 Ceylón n. Penang. Peperkust 28 te A'dam. Pendrecht 27 v. ICillerkanaal n. Ras Tanura Prins Caslmir 26 v. R'dam n. Chieagp. Roggeveen. 25 Beira. Rijnkerk 27 te Genua. Slngkep 24 1080 b. zo. Kp. Guardafui. Sliedrecht 27 Aden n. Fao: Sunetta 24 in Bombay Stad Dordrecht p, 24 Vin.qp.pt." Straat Soenda 24 550 m. w.n.w. Tristan da Amiia. Trlon 27 te Baltimore. Tjibadalc 24 300 m. o. Ceylon TjiluNyah 24 Priok n. Semgjrarig. Tjisadaiie-25 Pt. Elisabeth, Tjiwangi 24 Singapore n. Hongkong. W. Alton Jones 2i Delaware ri'. Rlnta Cardon. Willem Ruys p. 27 Kp St. Vincent n, Southampton. Weltevreden 25 Genua, Zeeland p. 26 Kp. Finjsterre p. Rt, Said Zuiderkruis 25 te R'dam. onfler de titel -,.Dè' ficr&.i.. verleider". Een film "over Walter. Raleigh met. als. ^achtergrond, de- rijke Engelse histqrie.'"',Bette Davig ;gïs Koningin Elizabeth is een creatie en Richard Todd al's Walthër "Raleigh doet niet voor haar onder. - Niet alleen, een kostuumfilm doch ook met een intri ge die het goeddoet. Barbara Stanwyck is voor de jon gere generatie geen ,,top"-naam meer maar haar spel blijft immer van een voorname- klasse. Tezamen met Fred MacMurray geeft zij in het „Avon tuur der eenzamen" donderdag avond in Grand te Goes een be klemmende interpretatie van een hu- weüjkscQiiflïct. dat aan.de werkelijk heid ontleend is. Verbetering weg Steenbergen naar St.-Philipsland. De burgemeester van Steenbergen, mr. .dr. L. de Gou, heeft tijdens de laatste vergadering van de gemeente raad medegedeeld, dat de provincie de verbetering van het zo langzamer hand berucht geworden straatgedeel- te bij; de duiker in de wieg Steenber gen—St.Philipsland ter bespoediging voor haar rekening zal nemen. In ruil hiervoor moet de gemeente haar zor gen over een ander straatgedeelte gaan uitstrekken. Nieuw raadslid in Vlissingen. Bij de ingekomen stukken voor de vergadering van de Vlissingse raad op vrydag a.s. is, naar B. en W. mede delen, een schrijven van de voorzit ter van het centraal stembureau, waarbij benoemd is verklaard tot lid van de raad mevrouw J. L. C. van Puttemvan Thiel, zulks in verband met het ontslag van de heer J. van Wagtendonk. Middelburg Jeugdouderlipg benoemd. De heer A. 'Baas te Middelburg werd benoemd tot jeugdouderijng van wijk vijf (wijk van ds. H. Snelier) van de hervormde gemeente, te Middel burg. Jeugdwerk Hervormde Gemeente, Zondag 2 september a.s. begint het winterwerk van de hervormde jeugd beweging in Middelburg weer. Voor de leden van de gezamenlijke jeugd clubs en verenigingen en hun ouders wordt dan om 10 uur in de Oostkerk de „aapvangsdienst" gehouden. Zaterdagavond 1 september wordt in.de Engelse Kerk om 8 uur voor de jeugdleiders en -leidsters een „op- drachtdienst" gehouden.. In beide diensten gaat ds. E. Sneller, ned. her vormd predikant te Middelburg, voor. Zeelandia-jeugd op stap De junioren van de Middelburgse voetbalvereniging ..Zeelandia" maak ten zondag een uitstapje naar Schie dam, waar men dé gast was van H.B. S.S. -Een combinatie van pupillen, de B H-junioren, moest met 12—1 de vlag strijken voor- H.B.S.S. II, maar de B I-junioren namen revanche door met 60 te winnen van-H.B.S.S. B I. Een gezamenlijke ^maaltijd met een bezoek aan de diergaarde Blijdorp en andere, bezienswaardigheden in Rot terdam droegen er niet weinig toe bij om dit .uitstapje té. doen slagen. Vlissingen Vlissingen dankt raad van Koudekerke B. en 'W. van Vlissingen delen de raa,d, die;vrijdag a.s. bijéénkomt méde dat .de' laad van Koudélcêrké meder wéj'kirig wil verlenen aqp.-het ,tot-. stairidk'omen van een plan" 'van uit breiding, het z.g. plan-Paauweriburg. Eyenwpl onder voorwaarde, dat in het plan geen gronden worden opge nomen, waaromtrent in het kader van de jongste grënswijzigingsplannen verschil van mening bestaat tussen de beide raden. Ook werd geyraagd me dewerking te verlenen aan eèn be paalde coördinatie, waarbij het com- tact tussen de stedeboüwkundigen no dig zal zijn. B. en W.*'"vari Vlissingen brërigen dank aan de raad van Kou- dekèrjce voor de toegezegde medewer king en geven de raad in overweging akkpovd te gaan met de gestelde voor waarden. Restauratie trapgevel. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor gunstig te beschikken op een verzoek van de heer M. van den Berg voor het verlenen van een. sub sidie in de k'cjstén van restauratie van dé trapgevel van het pand Nieuw- straat 17. Dit .pand ikpmt voor op de voorlQpigc lijst der Nederlandse mo numenten, vïin geschiedenis en kunst in de provinciè Zée&nd., De kosten van deze subsidie zullen f 1140.— be dragen, dertig procent van de geraam de restauratiekosten, waarin ook het rijk en de proyincie bijdragen. Ritlhem Zómercöncert. Te Ritthem 'werd- zaterdagavond een zomerconcert gegeven. .Het eer ste deel hiervan, werd verzorgd door de muziekvereniging O.N.D.A. Eén fikse regen-en'hagelbui, verstoorde reeds na een paar nummers dit muzi kaal optreden. De.meeste toehoorders vonden een toevlucht in „Ons Dorps leven.". Hét verdére deel van het pro gramma werd door O.N.D.A. dan ook m de zaal 'uitgevoerd. Ook 1 het zangprögramma van de zangvereniging „Ons Lied" wérd na de pauze hier uitgevoerd. De muzika le: wandeling door het dorp als sluit stuk van dezè avöiid kwam tengevól- fe van de slechté weersomstandighe- en tovervallen." Veere Afscheidsbezoek van filmgroep De leden van de „Centrale Hervorm de Jeugdraad" te Rotterdam, die zoals gemeld tijdens een kampweek de film „De heks van Veere" hebben vervaardigd, hebben gisteravond on der leiding van ds. M. L. W. Schoeh een afscheidsbezoek gebracht aan de burgemeester van Veere. Als dank voor de verleende medewerking ge durende de „filmweek" werden aan de burgemeester en de gemeentese cretaris van Veere een oorkonde aan geboden. Zoutelande Raad komt bijeen. Dinsdag (heden) avond komt de ge meenteraad van Zoutelande in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de be handeling van een vijftal bezwaar schriften over het onteigenen van gronden in verband met hét uitbrei dingsplan. Sint Laurens J aarvergadering „Huis en Hof" De woningbouwvereniging „Huis en Hof" te Sint-Laurens hjeld haar jaar vergadering onder leiding van de voorzitter, de heer S. Simonse, die in zijn openingswoord meedeelde, dat het ledental met acht was vermeer derd. Uit het verslag van de secreta ris-penningmeester, de heer P. Wisse, bleek dat er niettegenstaande de vele onderhoudsuitgaven nog een gering saldo was. Een schrijven van het gemeentebe stuur, waarin de verwachting werd uitgesproken, dat nog niet tot ophef fing van de vereniging zou moeten worden overgegaan, werd uitvoerig besproken. Indertijd had het vereni- fingsbestuur meegedeeld dat, gezien e slechte opkomst op de vergaderin gen, het niet meer mogelijk was be stuursleden en commissarissen te kie zen die het nodige werk wilden doen. Ook nu was een gering aantal leden aanwezig. Bij de leden zal worden aangedrongen op medewerking en het bezoeken van de vergadering in okto ber. Heeft dit geen resultaat dan zal de vereniging per 1 januari worden ontbonden. Oost- en Wèst-Souburg Concert. Vrijdag a.s. van 20—21 uur geeft de muziekvereniging „Vlijt en volhar ding" te Souburg een concert in de tent. Ter gelegenheid van de verjaar dag van prinses Wilhelmina zullen voornamelijk vaderlandse liederen uitgevoerd worden. Na afloop van het concert volgt een fakkeloptocht door de Ritthemsestraat,- Burchtstraat, Vlissingsestraat, Nieuwstraat, Braamstraat, Kanaalstraat, Koop mansvoetpad, Middenhofsingel, Haaksbergsestraat, Kanaalstraat, Paspoortstraat, Oranjeplein. Gouden jubileum Zondag 26 augustus herdacht de heer W. Blom te St.-Jansteen zijn gouden schuttersjubileum onder gro te belangstelling. De heer Blom neemt nog steeds actief aan de wedstrijden deel. Terneuzen Laatste hengelwedsfrüd In de oostelijke waterleiding te Terneuzen werd zaterdagavond onder zeer slechte weersomstandigheden de dérdé én laatste wedstrijd van ait sei zoen voor het clubkampioenschap van de hengelaarsvereniging „Ontspan ning na inspanning" gehouden. In totaal namen 43 hengelaars aan de wedstrijd deel. De vangst was niet bijzonder groot. Na afloop van de wedstrijd reikte de voorzitter der vereniging, de heer C. J. van den Broek, 'in „La Belle yue" de prijzen uit. De uitslag was als volgt: 1 J. Soet- mulder, 68 p.; 2 K. Dorize, 44 pt; 3 A. Kouwijzer, 43 p.; 4 F. van den Berge, 37 p.; 5 J. E. Federman, 35 p.; 6 Joh. Molegraaf; 7 A. C. Bal; 8 M. van der Est; 9 J. J. Federman; 10 j. Bakker; 11 'J. de Lavoir. De kampioen der vereniging voor dit jaar zal tijdens de a.s. najaarsver gadering worden bekendgemaakt. IJzendijke Arm gebroken Het 4-jarig dochtertje van de fa milie P. de L. te IJzendijke viel bij het spelen van een tafel. Met een gebroken bovenarm moest het onge lukkige meisje naar het ziekenhuis te Oostburg worden overgebracht. Overgeplaatst De wachtmeester dsr rijkspolitie J. Verpoorte wordt met ingang van 1 september van de post IJzendijke overgeplaatst naar Krabbendijke. Bromfiets contra fiets De 10-jarige scholier J. C. stak zonder uitkijken de kruising Boule vardMinnepoortstraat over. Een in de Minnepoortstraat rijdende brom fietser probeerde nog een aanrijding te voorkomen, maar hierdoor kwam hij tegen een juist passerende trae tor terecht. De bromfiets werd ver nield. De berijder liep een blessure aan het been op. De scholier kwam met de schrik vrij. Terneuzense Boys tegen Terneuzen (10) Het eerste elftal van de Terneuzen se Boys speelde zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Terneuzen reserves. Na een vrijwel gelijkopgaande stryd, waarin de beide verdedigingen domineerden, bracht het einde een nipte overwinning voor de Boys, dank zij een doelpunt, dat na bijna een half uur spelen in de eerste helft, door linksbinnen Smallegange werd ge scoord. Hulst Voetbalwedstrijd Zaterdag i september a.s zal er op het gemeentelijk sportterrein te Hulst een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen een elftal van de Zeeuwse Tex- tielcombinatie en van de wijk Nieuw- Hulst. De baten van deze wedstrijd komen ten goede aan de plaatselijke afdeling van net Rode Kruis. Zoals men wèet, staat hier een wis selbeker op het spel, welke momen teel in het bezit is van Nieuw-Hulst. Jaarvergadering v.v.,„Hulst" De voetbalvereniging „Hulst" heeft in haar jaarvergadering, die onder voorzitterschap van de heer A. Kop- pendraaijer werd gehouden, besloten een commissie van bijstand in te stel len, die tot taak zal krijgen het be stuur in bepaalde gevallen van advies te dienen. In deze commissie hebben zitting genomen leden, die op de een of andere manier de vereniging vroe ger hebben gediend. Voorzitter werd de heer A. J. Gassen, ere-voorzitter van „Hulst". Voordat de agenda werd afgewerkt werd een minuut stilte in aeht geno men voor het onlangs overleden lid, de heer P. de Windt. Nadat de ver schillende jaarverslagen waren voor gelezen, werd de heer W. Bórghsteijn met algemene stemmen herkozen als secretaris, terwijl de heer W. A. C. Poppe penningmeester werd. De af tredende bestuursleden, de heren J. de Brouwer en B. van Rijt, werden met grote meerderheid van stemmen herkozen, waarna door de verkiezing van de heer D. Lauret in de vacature werd voorzien. Tot Hd van de kas- commissie werden benoemd de' heren P. Boone, G. Eeckhout en D. v. d. Broecke. Uit de leden, die de vergade ring voordroeg voor de elftalcommis sie, zal het bestuur een keuze doen. Nadat de geestelijke adviseur, deken A. Koopmans, de leden een hart on der de riem had gestoken, sloot de voorzitter de vergadering. Philippir Geslaagd. De here C. Moelker uit Philippine slaagde te Utrecht voor het certifi caat (II) Vakbekwaamheid Tand artsassistent. VISMIJN VEERE 27 aug. Exportgarnaien, aanvoer 3675, prijs per kg 142—275; Schar 46, 52rr-56; Bot 104, 30—48; Schol 3, 43: Middel tong 276, 209—329; Rog 143, 31—41; Ongesorteerde vis 15, 46—49; Spiering 8, 22; Krabben 3, 37. VEILING MIDDELBURG 27 aug. Aardappels. Bintjes, aanvoer 24 ton, bonken 9.00—10.70; grote 7.40—8.80; drieling 3.10—4.70, Eerstelingen, aanvoer 2 ton, grote 11.50; drieling 7.10. Fruit. Perzikrode zomerappel at. 65-70, 46; st. 60-70, 35; St. 60t65, 44; h. I 70-75, 44—49; 60-70, 28—44; b. II 20r^33; F 6—23: K 22—26. Yellow Transp. h. I 55-65, 14—27; h. II 12—22; K 18—33; F 6. Early Victoria h. I 60-70, 26; K 24—26: F 10; James Grieve stand. 65-75, 56. Mank's Codlin 60-70, 27— 30. Zigeunerin st. 65^75, 38; h. II 26; K 15. Frankenthaler 1.07—1.47. Clapp's Favouri te K 32—36. Pree. de Trev. st. 60-70, 48; 55 -60, 41; 50-60, 33; h. II 28—32; K 28—32; 16—19. N.H. Suikerpeer K 26; F 22. Witte wijnpruim 4348. Ontario 81—61. Czar- pruim 18—58. Washington 16—62. B. d'Althan 36. R. Cl. d'Oulllin 31—50. R. Cl. Violet 23—45. Dubbele Boeren Witte 21— 64. Kruisbessen 7—8. Tomaten 24—55. Bra men p. d. 42—95. Perziken S—38. Netme- loenen 46—1.23. Suikermeloehen 61—1.22. Ananasmeloenen 46-^-1.23. Groenten. Bloemkool A 12—58; B 21— 34; C 13. Komkommers A 1015; B 8—11; C 3—11. Andijvie 7—23. Sla 3—11. Dqbb. pr. bonen 87—1.02. Snijbonen 441.05. Uien 12—14. Prei 28^-33. Rabarber 12—14. Rode kool 4—16. Savoye kool 15—29. Bos- peen 14—35. Waspeen 26—38. Breekpeen 11 —14. Boskroten 9—18. Kroten kg 4.50—13. Postelein 22—46. Augurken A 1.01—1.38; B 88—1.04; C 38—68. Spinazie 46—52. MARKTBERICHTEN VLAS Rotterdam, 27 augustus 1956. Waterrootvlas: lage soorten van 1.35 tot 1 1,55, middensoorten tot t 1,85, best vlas tot f 2.35. Dauwrootvlas: lage soor ten van f 1,20 tot f 1,40, middensoorten tot f 1,65, best vlas tot f 1,95. Breekvlas; van 0,75 tot 1,35 naar gelang van kwa liteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,55 tot f 0.85. Daar de werkzaamheden aan de nieuwe oogst nog steeds veel tijd blijven vra gen, is de produktie klein. Er bestaat voldoende vraag om het wekelijkse aan bod op te nemen, ook enkele partijen van de voorraden bij enkele bedrijven werden verkocht. Over het algemeen waren de prijzen onveranderd, voor en kele middensoorten werd Iets meer be taald. Het aanbpd van dauwrootylas is iets ruimer, de meeste belangstelling St. Jansteen E.H.B.O.-diploma's De volgende cursisten, allen te St. Jansteen slaagden voor het E.H.B.O.- diploma mej. E. v. Overloop, mej. L. v. Overloop; Th. Stürms; M. Wögïn- ger; mej. F. v. Gassen; mej. L. Mar tens; J. Valke; J. Peeters; mej. A. Vonck; mej. C. v. Houten; mej. M. v. Poele; mej. M. de Smet; G. de Moor; J. Vonck; E. de Smet; mevrouw Bo- gaert; Q. v. d. Lavoir; mej. G. Scelf- nout; A. d' Hooghe; W. Beulaert en J. dé Poorter. De plaatselijke E.H.B. O.-afdeling besloot, bij voldoeiide deelname, in de buurtschap Heikant eveneens een cursus te organiseren. Aanbesteding Van gemeentewege werd te St. Jansteen de wegenaanleg in de „Oude Galgenstraat" en óp de „Geslechten- dijk" aanbesteed. De inschrijving ver liep als volgt: Fa. Lucasse (Höntenis- se) ƒ99.380; fa. Sponselee (Hontenis- se) 97.400; C. de Ruysscher (Bier vliet) 101.200; fa. M. P. Hol (Hulst)' 95.675; N.V. v. Slunder (Ridder kerk) 127.000; Geibr. Boonman (Bre da) 171.000. Het werk werd gegund aan de laagste insehrijfster, de fa. M. P. Hol te Hulst. Hontenisse Reis ouden van dagen De ouden van dagen van de buurt schap Lamswaarae (gemeente Hon tenisse), in totaal circa 55 man sterk maakten met een tweetal bussen een zeer geslaagde trip via Zuid-Beve land naar Walcheren. Na een mooie rondrit over dit eiland keerde men via Breskens weer terug. De fanfare „Vrijheid, Eendracht" ontving de rei zigers met marsmuziek. Een geza menlijke maaltijd besloot deze ge slaagde trip. Axel Vriendschappelijke wedstrijd Op het terrein van dc v.V. „Axel" bij de Watertoren speelde het tweede elftal van „Axel" tegen het eerste elf tal van Sluiskil een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd. Brj de rust was de stand 4-0. Dé èinduitslag hield een 7-1 overwinning van „Axel H" op „Sluiskil" in. HOOG EN LAAG WATER 29 augustus Vlissingen Terneuzen Hans weert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 6.47 7.13 7.39 7.56 8.15 1.74 1.92 2.05 1.40 1.58 19.07 19.33 19.53 20.12 20.31 1.76 1.94 2.07 1.33 1.51 0.5S 1.19 1.48 1.09 1.48 1.79 1.92 2.09 1.52 1.72 13.06 13.27 13.57 13.42 14.05 1.86 1.20 1.39 '50. Kappie had net zo lang gemanqeiiVreerd, totdat dé sleepboot door de - stroom tégenIwe'e 'zware,* riet bo- yeri "Wateruitstékenderot sen geklemd werdi „Stop!" brulde hij nu naar benédèn. 'Sissend en blazend kwam dé machine tot stljstand en nu lag, de -Kraak.dwars'in de tivièr, op het randje- van- de af grond! „Sakkèrs!"* -zuchtte Kappie,- „dat scheelde ja maar een hsaPi-. of - we - wa ren met nia-n en muis* naar -de die'pte gegaan!" Hij oyertviigde. zich,; -dat de Kraak voor", hét ogen blik geen onmiddeiljjfc 'gQ.- vaar liep en toen pas, schoot het hem weer-té binnen.' dat zijtï handen en'rioetep riog steeds gebondgn wé ren en-dat Okkie in* dezelf de toestand dök ,'riog 'ei gens in eèn "hoek lég. Weer hupte hij naar de spreek buis: „Hédaar, Meester!" schreeuwde hij naar bene den. „Kom als- de blikskater naar de brug! Gauw wat!" Intussen klauterde, piet ver daar vandaan» iemand tegen de oever omhoog. Dat was Duizgldader, die met een zuur gezicht en druipnat de rotsen be klom. „Bab'!, gromde hij, terwijl hij nijdig naar de stil liggende Kraak omkeek, „nou is mijn plan toch nog mislukt! Wég inijn miUioentje!" blijft voor de beste kwaliteiten. Hoewel er wat meer vraag is. zijn de prijzen nagenoeg onveranderd. De produktie van breekvlas blijft gering, prijzen onveran derd. Het aanbod van gezwingelde lokken blijft klein, noteringen als vorige wéék. VEILING TERNEUZEN 27 aug. Per 100 st. in cis. Sla 3.2010. Per st. in ets. Bloemkool Bil 33—47; C afw. 10—23. Groene komkommens B 14— 16; C 15. Witte komkommers B M—10, C 11—l3^Per bos in ets. Peen 10—20. Kroten 16. Per kg in ets.: Bintjes bonken 1040— 11.10; I 9.50—9.60. Eigenheimer.-: I 11. An dijvie 20—29. Stoksnlj bonen II 92—84. Prinsessebonen II 51—63; III 32—43. Saxa II 29—43. Pronkbonen 49—60. Kroten 20. Rode kool 913. Savoye kool 15—20. Witte kool 3. Prei 31—36. Rabarber II 15. To maten All 43—46; Bn 44; CII 33—35. Uién II 7—15. Fruit. Perzikrode zomerappel st. 60-70, 40—47; hulsh. 60-70, 31—47; huish. II 20—25; keuken 20—35: fabr. 17—22. Pree. dé Trev. St. 60, 58.62; 55, -4740—51.30; 50, 33—3S; huish. 5, 44.70—47.00; huish. 50. 32.90— 34.60; huish. H 18—27; keuken 28—35; fa br. 15—26. Pruimen. Belle de Louvain grof 56—60; fabr. 44—47. Czarpruimen I 51-56: n 24— 50; fabr. 34. Enk. Boerenwltle fabr. 55. Monsieur Hative I 61; grof 50—55. Drui ven 1.52—1.77. Ria W vierde zondag zilveren jubileum Gekostumeerde voetbalwedstrijd Zondagmiddag werd ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de voetbalvereniging „RIA" te West- dorpe een gekostumeerde voetbalwed strijd gespeeld tussen de „§iiskes" en „Wiskes", twee elftallen, geformeerd uit de jubilerende vereniging. Voor deze gelegenheid had de scheidsrech ter, de heer M. de Hulsters, zich in een cowboy-kostuum gestoken. De „Wiskes", als dames verklede voetbal Iers, scoorden het eerste doelpunt, maar de „Suskés" maakten at spoe dig gelijk. Bij de rust was dc stand 3—3. In de tweede helft scoorden de „Susfees" het eerst, maar de dames'' maakten tenslotte tóch nog gelijk, zodat de eindstand 44 was. Om vijf uur bracht de plaatselijke muziekvereniging „Eikels worden bomen" een serenade, waarbij de voorzitter van de muzikanten de ju bilerende voetbalvereniging een bal aanbood. In het oude schoolgebouw werd vervolgens een feestvergade- ring gehouden en een koffiemaaltijd gebruikt. Bij het officiële gedeelte sprak de voorzitter van „RiaY' en hij feliciteer de de heren Antonissen en De Huls ters met hun vijfentwintigjarig be stuurslidmaatschap. Hn bood nierna twintig nieuwe voetbalshirts aan. Na de voorzitter sprak de heer Imanse van dc afdeling Zeeland van de K.N. V.B. Hij sprak een felicitatiewoord tot de jubilarissen en de vereniging. Hij bood een voetbal aan namens de K.NiVB. eri ééri namens de Z.V.B. Tevens reikte hij een bondspiaquette uit van de K.N.V.B. -en overhandigde de drie bestuursleden een zilveren draagmedaille. ook vatf de K.N.V.B. De heer Imanse sprak verder over „Voetbal in 't algemeen" en legde hierbij vooral de nadruk op jeugd voetbal en de sportiviteit. Vervolgens zette burgemeester G. H. E. M. van Waes de jubilarissen in de bloeme tjes. Na de burgemeester was het de pastoor, die de jubilarissen feliciteer de De voorzitter van de v.v. „Axel bood de v.v. „Ria" een voetbal aan. Hij betreurde het, dat zo weinig buurtverenigingen aanwezig waren. De Com Bovs boden een bloemen mand aan. Vervolgens sprak de hper L. Oudenaerd namens de werkende leden de jubilarissen toe. Hjj bood de voorzitter een barometer aan en de andere twee „Ria"-bestuurders éen schilderij namens de vereniging De voorzitter sloot dit officiële gedeelte met een woord Van dank namens de heer Antonissen en de heer De Hals ters. 's Ochtends was een receptie ge houden. UIT DE WOENSDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 482 m 716 kc/s. 7.09 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 2O.0O—21.00 VARA. Vara: 7-00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 3.18 Grani. 8,50 v. ci. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 R. V.U.: mej. C. A. Eyken: William Somer set Maugham, roman- en toneelschrijver. 11.30 Gram. 11.40 v. d. jeugd. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instr. Trio. 13.00 Nws. 13.15 TentobnatelllngB-agcnda. 13.18 Metropole ork. 13.45 De wereld werd ontdekt, caus. 14.00 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 16.15 Voor de zieken. 16.45 Gram. 17.00 iaem- 17.S0 Hammondtrio. 17.50 Re- geringsuitz,: Rijksdelen Overzee: Corry van der Baan: Jeugduitz.: lene, miene, mutte in Suriname. 18.00 Nws en comm. 18-20 Act. 18.30 R.V.U.: dr. A. Brandon: „Elektrische verschijnselen in het die renrijk en bij de mens". 19.00 Pianospel. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20,05 Tussen de regels door. caus. 20.15 Verz. P.rogr. v. d militairen. 20.45 Sophie Craxton, hoorsp. 22.00 Radio Philh. ork. én solist. 22.40 Wereldkampioenschappen wielren nen In Kopenhagen. 22.50 Medische krom 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Socia listisch nws. in Esperanto. HILVERSUM II. 238 m 1007 kc.'s, 7.W— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws eh SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weeröer. 8.15 Gram. 8.35 Sa- lonork. 9.00 Voor de. zieken. 9.2o Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10100 JubJleumvergade- rlng Nat. Christen Geheel-Onthouders Ver. 11.00 Gram. 11.25 „Nederlanders, vrachtvaarders van Europa", klankb. 12.15 Qmr. ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Gram. i2.37 Middagpauze- dienst. 13.00 Nws. 13.15 Negro-spirituals. 13.35 Amus. muz. 14.00 Paulus, oratorium. 15.40 Interschoiair Jeugdtournooi. 16.00 Voor de jeugd. 1740 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Orgelspel. 18.14 Gram. 18.25 Vo caal ens. 18.45 Spectrum voor het Chr. Organisatie- cn Verenigingsleven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Barokke fiuitmuz. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Radio Philharm. ork., groot koor en sol. 21.45 Muz. luisterwed strijd. 22.05 Wonderlijke wetenswaardig heden. 22.20 Concertork. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 33.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3