H Twee Zeeuwen krijgen zitting in sociaal-economische raad <Q3>=, BELGIE EN DE CANTOR-SCHEPEN ARCHEOLOGISCHE VONDST IN AARDENBURG :mn Zeeuwse Almanak 00K ZEELAND UITGENODIGD VOOR VISSERIJDAG 1956 BELGISCHE BREIGOEDEREN- FABRIEK IN SINT-JANSTEEN met melk meer mans 67 Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -DlNSQAQr «8--AUGUSTUS 1956 Kon. Ned. Middenstandsbond droeg heren C. A. Kammeraad en P. G. van der Weele voor Voortaan zullen ook twee Zeeuwen deel uitmaken van de Sociaal Eoono- ïuisohe Kaart, het college dat op zo verschillende ponton van soolaal-econo- mische aard de regering van advies dient, Naar wy vernemen Is nameiyk binnenkort de benoeming te verwachten van de heren O, A. Kammeraad te middelburg en P. G. van der Weele te Coiynsplaat, De heer Kammeraad zal in deze functie de plaats gaan innemen van de onlangs overleden bondsse- cretaris van de Koninkiyke Nederlandse Middenstandsbond, wylen de heer D. Swagerman, terwijl de heer Van der Weele de bondspenningmeester, de heer Harmeyer, plaatsvervangend lid van de S.E.R. zal vervangen. Naast zyn lidmaatschap van het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond is de heer Kammeraad die op 14 januari 1902 werd geboren onder meer voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden tè Middelburg. Verder ver vult hg de functie van curator van het Instituut voor Middenstandsont wikkeling te 's-Gravenhage, terwijl hg tevens het voorzitterschap van dé Nederlandse Molenaarsbond bekleedt. Dé heer Kammeraad is eveneens be stuurslid van het Economisch Tech-: nologisch Instituut voor Zeeland en lid van het dag. bestuur van het Sta tion voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen en van het Nederlandse Graan Gentrum. Politiek behoort de heer Kammeraad tot de V.V.D. Hg kwam voor op de kandidatenlijst voor de Kamerverkiezingen in juni j.l. In dit verband is het tevens nog van belang er op te wg'zèn, dat de heer Kammeraad een der zeer weinige middenstanders is, die hier te lande als voorzitter van een Kamer van Koophandel optreedt. Als zodanig heeft hij zitting in ver schillende commissies, op het mid denstandswezen betrekking hebben de. C. A. Kammeraad P. G. van der Weele De heer Van der Weeje, die op 4 juni 1922 te Colynsplaat werd gebo ren, is behalve hoofdbestuurslid van de Kon. Middenstandsbond, onder meer vice-voorzitter van de Landelij ke Federatie van Handelaren in hooi, stroo en ruwvoeders, plaatsvervan gend bestuurslid van het Produkt- schap voor Veevoeder, en bestuurslid van de Federatie van Bedrijfsvereni gingen. Na de watersnood leidde hij als voorzitter van de Waterspopcj-Com- missie van de K.N.M.B. de werkzaam heden ten behoeve van de door de ramp getroffen middenstanders in Zeeland en op de Zuidhollandse eilan den. Op cultureel maatschappelijk ge bied beweegt hij zich als secretaris van het Nutsdepartement Noord-Be- veland, terwijl hg' voorzitter is van de Dorpsgemeenschap Golijnsplaat» en van de Middenstandsvereniging Co- lijnsplaat. Voorts is hij secretaris van de vereniging „De Noord Bevelandse Brug". Sinds enkele jaren volgt de heer Van der Weele een universitaire opleiding in de sociale economie te Leuven. Politiek behoort hij tot de Chr. His torische Unie en is als zodanig lid van de Statenkring Goes van deze partg. Dit jaar werd hij evenals de heer Kammeraad gekandideerd voor de Tweede Kamer. P. G. vap fler Weele Eervol ontslag aan dr. H. Ezendam Op zijn verzoek is aan dr. H. Ezen dam per 1 september 1956 eervol ont slag verleend als directeur van het ziekenhuis Sehouwen-Duiveland te Noórdgouwe. Het directeurschap zal met ingang van genoemde datum worden waargenomen door mej. W. M. J. Boester, thans adnpnct-clirectri- ee. P.T.T.-raad voor Zeeland ingesteld Bij beslissing van de minister van verkeer en waterstaat is voor de pro vincie Zeeland een P.T.T.-raad inge steld. Voorzitter van deze raad, die tot taak krijgt het bevorderen van contact tussen deze dienst en de ver schillende categorieën gebruikers, is de heer. K. van Everdingen uit Vlis- singen. Leden zijn de heren P. Blom- maert uit Sint-Jansteen, lid van de Kamer van Koophandel, mr. G F. J. Schlingemann, secretaris van de Z.L.- M„ burgemeester A, L. S. Lockefeer uit Hulst, burgemeester J- L. van Leeuwen te Brouwershaven en J. C. "W. Jobse te Rillanö-Bath Sint Jansteen wordt op gasnet aangesloten In een vrijdagavond onder voorzit terschap van burgemeester A. L. S. Lockefeer gehouden spoedeisende vergadering, besloot de raad van Hulst haar goedkeuring te hechten aan de uitbreiding van het gasnet, waardoor qpk de nabuurgemeente Sint-Jansteén op het gasnet zal wor den aangesloten. Volgens sommige berichten heeft de Belgische regering blijk gegeven van grote omzichtigheid ten aanzien van de plannen voor de instelling van een goedkope transatlantische scheepvaartdienst met Zeebrugge als Europese eindhaven. Er wordt niet bevestig^ dat Cantor van de regering der Ver. Staten de toezegging heeft gekregen, dat zy de helft van zijn bouwprogram ma, dat voor twee schepen op 260.000.000 dollar wordt geraamd, zal finan cieren. Voorts zou het aarzelen van Belgische zijde toe te schrijven zijn aan de hoge uitgaven, welke de goedkeuring van het plan met zich zou brengen, namelijk anderhalf miljard Belgische francs voor de inrichting van de ha ven van Zeebrugge, plus een Belgische deelneming van dertig procent in da financiering van de twee schepen, De onderhandelingen zullen worden hervat hij de terugkeer van Cantor in de Verenigde Staten, tegen het einde van de volgende week, aldus meldt het nieuwsbureau "li Now-Yo^k. Ongestoorde Romeinse woonlaag ontdekt Namens de werkgroep Zeeland der Archeologische Werkgemeenschap ip West-Zeeland schrijft men ons: Onomstotelijk staat vast, dat Aarden burg eertijds een belangrijke Romejn- VAN TOT VOOR HET RAADHUIS. Het Bevelandse plaatsje Hoede- kehskerke krygt een spiksplinter nieuw gemeentehuis! Reeds zyn en kele muren van het bouwwerk opge trokken en met enige fantasie kan men zich een beeld vormen hoe het raadhuis er uit zal zien als het gereed Is gekomen. Hoewel het nog wel even tjes zal duren voor dit gemeentehuis officieel geopend zal worden, hebben enkele vooruitziende huisvrouwen uit dit. plaatsje nu reeds gedacht aan de DUIVELTJE Soms is de mens behept met een merkwaardige concurrentiedrift. Zo- als die twee Goese volkstuinders, die ploegden, zaaiden en oogstten in een edele wedijver: de bonen van de een waren nog groter, nog beter, nog sappiger dan die van de ander, de sla malser, de kroten roder, de wortels nog meer orapje-gezind, kortom de lieren bestreden elkaar met hun glo rieuze produkten. Onlangs stoncl volkstuinder B. be dachtzaam over een leeg akkertje te turen en te overleggen, wat hij nou eens zou zaaien. Collega-concurrent A. zag hem peinzen en gaf onge vraagd advies: „Je houdt toch zo van erwtensoep? Man, je moet zor gen dat je erwten krijgt. Lekker van de winter, lekker soepje met kluif, mmm pi Het water liep volkstuinder B. uit de mond en hij bedacht zich niet lan ger. „Je hebt gelijkbuurman", zei hij. „Niks lekkerder in de winter dan een goed bord snert. Waar zou ik die erwten voor de zaai kopen? Op dat ogenblik stapte een héél klein duiveltje bij meneer A. binnen en liet hem zeggen: .Maar da's één voudig. Gewoon bij de kruidenier. Een kilo spliterwtén en dan maar zaaien". Aldus gebeurde. B. ging naar de kruidenier, kocht -apliterwten en poot te ze in de grond. Dat icas helemaal niet netjes van A. Bovendien hebben vrienden van hem ons verteld, dat hij nu elke avond met leedvermaak naar buur- man B. staat te kijken, die turend over z\in akkertje zich alsmaar zorgen maakt over het niet opkomen van zijn spliterwten En deze vrienden beweren ook nog te hebben gezien, dat het duiveltje neer A. stond of dat waar is kijkenMaar Inrichting van het raadhuis. „Elke middag en avond", schrijft onze cor respondent, „kan men in het oude ge- meenethuls vele dames druk bezig zien om de knoop voor knoop 'n groot Smyrnatapyt te maken". By toer beurt komen de dames aan dit reus achtige kleed werken, dat inmiddels reeds voor de helft gereed ls. SERENADE. Het gebeurt maar zelden, dat een echtpaar bij een zilveren bruiloft een serenade krijgt. Nee, voor zo'n muzi kale onderscheiding moet men ge woonlijk tenminste vijftig jaar ge trouwd zyn. Maar zaterdagavond kreeg het echtpaar Verberk-Linders ter gelgenheid van de 25-jarige echt vereniging toch een klinkende serena de van de muziekvereniging „Rillan- dia". En dat was geen wonder, want drie zoons yan dit echtpaar zynlid yan „Rillandia". Het werd vanzelf sprekend een heel feest. FEEST. Feest zal het op 17 oktober a.s. ook in Hulst zyn! Op die datum is het nameiyk precies vyftig jaar geleden, dat besloten werd tot het stichten van het gasbedryf. Bur gemeester A. L. S. Lockefeer deelde mee, „dat deze mylpaal niet onopgemerkt voorbij zal gaan". Vooral het personeel en de „oud gedienden" ztillen bij deze feestvie ring, die ong ler 500 zal kos ten, worden I rokken. BADHUIS. In Sint-Annaland behoeft men zich kennelijk geen zorgen te maken over 4e hygiëne, want de belangstelling voor het badhuis in deze plaats neemt voortdurend toe. Er worden wekelijks zo'n 450 baden genomen. se nederzetting is geweest, hoewel thans nog niet valt te zeggen of dit een burgerlijke dan wel militaire con centratie was. Vorig jaar werden op het terrein naast de Sint-Bavokcrk opgravingen verricht, dié belangrijke vondsten op leverden. Zo ontdekte men b.v. - een afvalput, die zorgvuldig werd leeg- geschraapt en een schat aan scherven én gegevens opleverde. Er kwamen speelfiehes, lepeltjes, delen van é;en zwaard etc. te voorschijn en tallbzè scherven van gebruiksvoorwerpen. De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort onder zocht dit belangrijke materiaal en' wist uit de gevonden scherven enige' fraaie Romeinse vazen met dubbele oren samen te stellen. Het rapport over deze opgravingen en vondsten kan binnenkort tegemoet worden ge zien. Een dezer dagen deed men bij toe val wederom een belangrijke ontdek king. Tijdens herverkavelingswerk zaamheden het graven van een af- wateringssloot nabij de Oude Eek- loosche Watergang ontdekte men tal van scherven van Romeins aarde werk (terra sigilata en terra nigra). In een der wanden van de gegraven sloot tekende zich overduidelijk een grondprofiel af, waaruit bleek, dat circa een meter onder het huidige maaiveld een ongestoorde Romeinse woonlaag lag. In deze woonlaag zag men vier „slootjes", waarschijnlijk Romeinse puntgrachten. Voorts kon ivorden vastgesteld, dat het riviertje De Oude Ee ten tijde der Romeinen langs of door Aardenburg heeft ge stroomd, daar een deel der oude bed ding werd blootgelegd. Deze vondst wekte dermate de be langstelling der R.O.B. te Amersfoort, dat vandaag een team kleine opgravin gen zal verrichten ter completering van het onderzoek. Doch door deze vondst is het min der duidelijk geworden, waar het ou de Romeinse centrum heeft gelegen, zodat meerdere opgravingen wel noodzakelijk zullen worden. Mej. M. Bliek te Terneuzen slaagde aan de Royal Commercial High School te Edinburgh voor het lager Cambridge- examen. Zweedse coaster „Kare" is nog steeds niet gelicht Hoewel de bergers zich in het afge lopen weekend weinig rust hebben gegund, is tl© voor HpedekensUcrke gezonken Zweedse coaster „Kare" nog niet gelicht. Maandagmorgen was men zover gevorderd, dat de „Colos sus". een van de grote bokken, die vierhonderd ton kan lichten, nog één strop in de takels moest krijgen. De zware stalen kabel werd onder het voorschip van de „Kare" gebracht doch kwam er als een verwrongen massa van onder. Het voorschip werd nog enkele decimetérs gelicht, doch hoe men ook zwoegde, het bleek liiet mogelijk er een kabel onderdoor te trekken. Er zat een staketsel in de weg. maar men wist niet wat het kon zijn. Men zal nu trachten langs het achterschip de kabel haar voren te trekken. De draad moest daartoe ach ter hét roer onder het schip worden ggbracht, wat echter ook niet eenvou dig is, omdat het vaartuig ter plaat se in het zand is gezakt. Daarom zal het waarschijnlijk nog wel. een paar dagen duren, voordat een poging tot lichten kan worden ondernomen. Op 5 oktober in Enkhuizen. Do Stichting van de Nederland815 Visserij, Het overkoepelend orgaan van <lo verschillende vissersorganisa- ties in Nederland, die, zoals gemeld, het voornemen heeft een visserijdag te houden, dio in het bijzonder de aandacht zal vestigen op de gevolgen voor de visserij van dc verdere inpol dering van het IJsselmeer, afsluiting van de Lauwerszee, het Delta-plan e.d., heeft medegedeeld, dat deze dag vermoedelijk op vrijdag 5 oktober te Enkliuizen zal worden gehouden. Het programma van dc visserijdag valt uiteen in drie onderdelen. In de morgenuren zal een grote openbare bijeenkomst worden gehou den, waarop enkele vooraanstaande sprekers verschillende aspecten van de hierboven genoemde onderwerpen van uit het visserijoogpunt zullen be lichten, Het middagprogramma voor ziet in een grote vlootschouw om te demonstreren wat de visserman nog aan bedrijfsuitrusting bezit. Na af loop van deze vlootschouw zal er een Kruininfen sluit lening van 200.000 gulden Maandagavond vergaderde de ge meenteraad van Kruiningen onder voorzitterschap van wethouder P. "_H. A. Polderman. Deze deelde mede, dat deze vergadering hoofdzakelijk was uitgeschreven om te kunnen besluiten tot het aangaan van een geldleping van f 20Ó.000.— bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten, tegen een rente van 4(4%. De aanbieding van de bank is slechts beperkte tijd' geldig, zodat het nodig was reeds nu, betrekkelijk kort na de vorige vergadering, weer biieen te komen. De heer A. Weststrate (p.v.d.a.) vroeg of het niet mogelijk is op goed kopere wijze geld te Iepen, waarop de voorzitter antwoordde, dat de Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen hetzelfde rentepercentage een lening heeft uitgeschreven. Besloten werd de lening, die.bestemd is ter gedeeltelijke dekking van de kosten van de bestra tings- en rioleringswerken, aam te ggan. Bij de rondvraag kwamen deze wer ken, over de uitvoering waarvan de meeste leden maar half tevreden ble ken, weer aan de orde. Men is op te veel plaatsen tegelijk bezig, zodat de straten niet vlug genoeg worden her steld en putten weken open blijven liggen. Ook dienden bij deze toestand de lantaarns wel heel de nacht te brandep, zeker op een kruispunt als de NieuwstraatWelhoekstraatMo- lenmeet. De heer W- I- Bouwer (c.h.p.) vroeg of er binnen de gemeente eeij greps bestaat voor het bezoek aan de" ver schillende openbare scholen. Hij vond het niet wenselijk, dat kindéren van Hansweert te Kruiningen op school, 'zoudeh gaan. Ovpr dé tóëliïatbaa'rhèïd •en de wensë'Hjkhëid 'hlè"t?vanf' gaven nog verschillende leden' hun rrientn- gen te kennen, waarbij bleek, dat de inzichten op dit punt nogal verdeeld waren. Lijk in zee gevonden bij Westkapelle Een boot van het Nederlandse loods wezen heeft maandag buiten West kapelle op zee een lijk aangetroffen en naar Vlissingen overgebracht. De recherche te Vlissingen belastte zich verder met deze zaak om een onder zoek in te stellen naar de identiteit van de overledene. De loodsdienst Vlissingen was ge waarschuwd door de bemanning vam een Lockheed „Neptune'-bommen- werper van de marine-luchtvaart dienst, die het lijk in zee zag drijven. De commandant van het vliegtuig, luitenant-ter-zee eerste klasse Bijkerk waarschuwde daarop de loodsdienst. (Slot van pag. 1) hun inkopen in ons land vaak over veel geld kunnen beschikken. Het werven in België .van de ar beidskrachten onderwindt in het alge meen geen moeilijkheden behalve In tiet seizoen van deze fabrieken in Bel gië zelf, in de maanden van augustus tot en met december. De Nederlandse fabriek werkt het gehele jaar door en zodoende heeft men hier meer moge lijkheden. De leidster van de inpakafdeling, mevrouw Honorine Logen, die al twaalf jaar aan het bedrijf verbon den is, bevestigt dat zij gaarne werkt in Sint Jansteen. Zélf komt zij uit Sint Niklaas en het feit, dat Zy er nu al zoveel jaren is, spreekt boekdelen. Véél verschil is er niet tussen de Nederlandse en Belgi sche meisjes, zo vindt zij. Dat is ook de mening van de 24-jarige Erna de Maayer uit Absdale, Zeeuwsch-Vlaanderen, een Neder lands meisje dus, dat het hier uit stekend naar haar zin heeft. Zij kan zich de geringe animo van de N meeste meisjes in ops land voor het fabriekswerk niet voorstellen. Een van de heren Van Hove is zélf ontwerper van de modellen, die in zó'n zesduizend tot zevenduizend stuks per week de fabriek verlaten. En komen de inkopers van de grote warenhuizen én confectiemagazijnen dan Iaat men die modellen demonstre ren door een eigen mannequin De bewerking van de knotten wol omvat veel. Van uit het vöorraad- magazijn gaan ze naar de spoelmachi-' nes, vervolgens naar de afdeling voor de grof gebreide goederen (meestal voor vesten) of naai- de rondbreima- ehines, die alle zeer modern zijn. De ze machines van Engels. Amerikaans qf Duits fabrikaat wórden alleen be diend door mannen. In het totaal betreft het hier overi gens slechts 15 mannen, de rest van liet personeel wordt goyorind door de vrouwen. Men denkt er over om pog' een 5 rondbreianachjhes aan 't-e schat- fen en dit zal dan voorlopig wel het einde betekenen van 'dé capaciteit want iedare uitbreiding in een 'fabriek brengt in deze Uld zoveel consequen ties, dat de directie die al tmj- tekort komt. daar nu niet aan denkt. Personeelswoningen. We namen nog oen kijkje in twee van de twaalf in aanbouw zijnde per soneelswoningen, vlak bij de fabriek. Men zou deze woningen welhaast middenstandswoningen kunnen noe men, ruim en solide van opzet, in aan bouw ook met behulp van eigen werk krachten. Men heeft hierbij gebruik gemaakt van de premieregeling voor de woningbouw door indlistrieen en het bewijs geleverd, dat hiermede uit stekende resultaten te bereiken zijn. Zo is er in Sint Janstcen een oqrter Belgische leiding werkende fabriek met hoofdzakelijk Belgisch personeel, die z(jn produktie alleen in Nederland afzet export naar andere landen heeft men niet en dat zich ip een uitstekende reputatie hier te lande verheugen mag. manifestatie.; in klederdracht zijn, waarmee tot. uitdrukking wordt ge bracht vvat" er nog aan vissersfolklore rondom.' hét IJsselmeer leeft. Het ligt in de bedoeling de vissers op grote schaal uit te nodigen tot deelneming, zowel aan de vloot schouw, als aan de klederdrachten manifestatie.'De plaatselijke vissers- yerenigingen hebben reeds het ver zoek ontvangen hiervoor hun mede werking te willen verlenen. De com missie 'van de stichting van de Ne derlandse Visserij, die dit onderwerp voorbereidt, en waarin-vertegenwoor digers van belanghebbende groepen zijn opgenomen, is onlangs uitgebreid met eep vertegenwoordiger van dé vereniging van' Zuiderzeegénieenten, een lid van de commissie van 13, die in Zeeland de belangen van de vis serij die door de afsluiting van de Zeeuwse zeegaten worden bedreigd, voortdurend bepleit, alsmede door vertegenwoordigers van niet bij 'dé Stichting aangesloten groepen Govij zuid en Volendam. De stichting .vap. de Nederlandse Visserij hééft ge meend geen enkele groep te moeten uitsluiten, aangezien allen ten nauw.- stë bij de te behandelende ondérwer- pen betrokken zijn. (Advertentie) Groot aanbod van pruimen. Op de Zeeuwse veilingen heeft op het ogenblik de aanvoer van pruimen haar hoogtepunt bereikt.' Grote hoe veelheden zyn vorige week elke dag aangeboden en vlot verkocht. Nog wel enkele weken zullen er volop pruimen te koop zijn, maar het hoog tepunt van de aanvoer is nu toch wel bereikt. Voor Zeeland concentreert liet aan bod van pruimen zich op do veilingen in Goes en Kapclle-Biézelinge, eeii der grootste pniiniêiivcilipgen van oils land, wppr V9P!ÉC wépk per dagr tót 50 toii is aangevoerd. -over list'algeméén za( de. pruimen-.- Pfig'St ip ons' land dit jaar bélangrijlv lager izijn dan -het vorig jaar. maar' toch valt in Zeeland de oogst 'mee., Het was het ras R. Cl.' d'Ouillins waarvan in dé afgelopen week een 'ZQër groot aanb'o'd was', Het leeuwenaandeel hiervan wérd-, gêkocht voor de steden Rotterdam, Den Haag en Amsterdam. A/oor. dei goede.kwaliteiten lag de" prijs steeds tussen >50 en '60-et.'per., kg, hetgeen voor dc kwekers eer. zeer.' bevredigende prijs is. Door de vele re-' gen en wind was ook in Zeeland een - groot deel van de aanvoer van minde- '- re kwaliteit. Ook dit werd echter, vlot verkocht tegen hoge prijzen, In- de komende week komen langzamer hand de Reine Victoria pruimen op de markt. Dit is een goede dessert- pruim maar ook is deze zeer geschikt voor de conservenfabrieken. Daarom wordt verwacht, dat de pruimen wel duur zullen blijven dit jaar, vooral omdat er betfekkelyk weinig zijn. De Ruyter-herdenking Volgend jaar zal het 350 jaar gele den zijn, dat Nederlands grootste zee- held, Michiel Adriaansz. de Ruyter, In Vlissingeft werd geboren. Dit feifc zal o.a. worden herdacht met een his torische landing, een openluchtspel,- geschreven door drs. L. Lockefeer, een cantate en een tentoonstelling. Om de kosten, die hieraan verbon den zijn. te kunnen bestrijden, stellen, B. en W. van" Vlissingen de raad voor f 35.000.beschikbaar te stellen! Voorts vragen, zij krediet van f 6500 om financieel! decl 'ten nemen in het uitgeven van- een hieuwè levensbe schrijving van Michiel de Ruytep. Zonder financiële steun van de ge meente zou de uitgevér in Kampen het boek, dat door P. van der Leedén werd geschreven, tegen een zo hoge prijs op de markt moeten brengen, dat het voor velen te duur zou zijn. Van deze f 650Q is hfiV.endien f 2000 bestemd 3-ls honorarium voor qe ku- teur van het openluchtspel. Gemeentelijke schipRersschool in Téfneuzen? De afdeling Terneuzen van de ko- - ninltliike chippersvereniging „Schut- tevaer" stelt thans pogingen in het werk om alsnog' en -op korte termijn tot de stichting van een gemeentelij ke schipperssehool in Terneuzen te geraken. Het bestuur van de afdeling heeft zich daartoe gewend tot die schippers, die-te zijner tijd hun kinde ren op deze school zouden willen plaatsen, met het verzoek aarf de bestaande plannen adhesie te betui gen. Zoals bekend werd onlangs- een voorstel van burgemeester en wet houders van Terneuzen naar aanlei ding van een verzoek van „Schutte- vaer" om ter plaatse een gemeentelij ke schipperssehool te stichten, mét dg stemmen der protestants-christelijkë groepering en der r.-k. fractie, t.egen, door de raad vérworpen. VANDAAG Middelburg Electro: „Madame Butter fly", -(a.l.), ia en 21.15 uur; Schouw burg: „De onstuimige rebel", (a.l.), 20 upr; Molenwater: „Miniatuur Walche ren", 9—23,uur. Vlissingen Alhambra: „De droomfon- tein van Rome" (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor; „Schrikbewind in Qcatilla" (14 J), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2