KAPPIE HOGE BOETE INZAKE BOTSING DOOR „DOMME VERKEERSFOUT" WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de STUNTERS lit de ETHER DONDEKDAli 2Ó AUGUSTUS 195Ö PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT 5 KANTONGERECHT MIDDELBURG Getuigen verschenen niet. S S?S£ ingezonden verkeerd was ingevuld. De kantonrechter te Middelburg heeft woensdag de Kruiningse auto mobilist H. J. M. tot een hoge boete veroordeeld wegens het veroorzaken van een aanrijding op het kruispunt Zanddijk-Rijksweg in zij" woonplaats. Dit ongeval gebeurde op 18 april jl. Een auto, bestuurd door mevrouw W. B.-G. uit Santpoort, reed op de rijks weg en was juist op het kruispunt, toen M. vanaf- de Zan 'dijk kwam. Hij had de automobiliste voorrang moe ten geven, maar verzuimde dit, met het. gevolg, dat zijn wagen met een harde klap de linlcerachterzijde van de andere auto raakte. De portieren van dit voertuig werden daardoor opengerukt en de inzittenden beland den onzacht op de weg. Behalve mevrouw B. zat haar echt- fenoot, de heer J. M. B„ 3n de wagen, eide echtelieden traden thans als ge. tuigen op in deze zaak, waarvan de verdachte echter niet was verschenen. Mevrouw B. lijdt thans nog aan de gevolgen van het gebeurde, want zij heeft een been in een beugel en bo vendien een stijve hand. Volgens een doktersverklaring is zij thans 50% invalide en zal zij haar leven lang ook na verdergaand herstel voor 20% invalide blijven. De getuigen verklaarden, dat zij de auto van M. niet hadden gezien. De ambtenaar van het O. M., mr. Th. Lebret, sprak van „een allerafgrijselijkste domme verkeersfout" en eiste 200. „Node loos en onachtzaam", 2éi de kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, die con form vonniste. Dat men ook als getuige voorzich tig moet zijn en vooral niet dient te proberen om tussen de mazen der wet door te slippen leerde het geval van de Goesenaren M. K. en J. K. Hun getuigenis was in een bepaalde zaak absoluut noodzake lijk. Beiden gavën echter kennis, dat zij niet konden, omdat hiih werk zij zijn straatmaker zulks niet toeliet. Een en andér was onderzocht en bovendien bleek, dat de verklaringen van de beide heren K. tegenover eert wachtmeester ran de rijkspolitie onjuist waren geweest. Het werd een els van 25 voor béiden, waar op 20 als uitspraak volgde. Een stérk principieel getinte zaelk was die tégen J. H„ rijwielhandelaar Uit Borssèlê. Hét ging hiér namelijk om de vraag wie het hoofd van het bedrijf is H. of zijn zooh,. die even eens J. J. heet. De Arbeidswet be paalt, dat als twee ménsen op gelijke voet. in één bedrijf werkzaam zijn ééii van hen toch als z.g. hoofd moet wor den aang'èmérkt voor wat betreft de verantwoordelijkheid met betrek king tot de naleving der wettelijke bepalingen. Een controleur van dé Arbeidsinspectie had tegen de oudste der H.'s proces-verbaal opgemaakt om deze zaak in het reine te brengen. Haast..... Want de heren H. verklaarden, dat zij beiden evenveel te zeggen haddén in het bedrijf en dat zij dus beiden hoofd waren. Volgens hen viel hun zaak ook niet_onder de bepalingen der Arbeidswet. De jonge H. vérschëèh nu als gemachtigde voor zijn vader R.T.M. mag de tarieven niet verhogen. Niet.nódig geacht door minister van verkeer. De directie van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij heeft van het ministerie van Verkeer en Waterstaat geen toestemming gekregen de tarie ven voor passagiersvervoer te verhip gen. Blijkens een schrijven, dat dezer dagen door de R.T.M. werd ontvan gen, achtte het ministerie het momen teel niet juist tot een tariefsverhoging over te gaan, daar niet is aangetoond dat deze verhoging voor een rendabe le exploitatie van het bedrijf nood zakelijk is. Aldus werd medegedeeld in de algemene vergadering. De direc tie heeft een bespreking inzake deze aangelegenheid aangevraagd met de directeur-generaal van het verkeer. De inkomsten van de maatschappij in het eerstë halfjaar van 1956 waren lager dan die in het eerste halfjaar van 1955 (f2.114.000 tegen f2.138.000): De lonen blijven stijgen en ook de on kosten van het bedrijf lopen omhoog. De prijzen voor onderhoud van het materieel zijn hoger en olie en beh- zi/ne zijn eveneens duurder geworden. De directie verwacht dan ook, dat de netto-cijfers over 1956 ongunstiger zullen zijn dan die over 1955. Het bestuür vérwacht ih het lópen de boekjaar een slotuitkering van de oorlogsschade, maar het is niet te zeg gen hoe groot deze zal zijh. In 1956 zijn f 15.200 inkomstenobligaties door de maatschappij ingekocht. Eén dëf aandeelhouders maakte er bezwaar tegen dat er in 1955 te weinig restant- bewijzen werden ingekocht, maar het bestuur wees er op, dat in de laatste twee boekjaren voor f 97.520 aan res- tantbewijzen is ingekocht, zodat de houders van deze bewijzen, niet bij obllgatiehouders worden achtérfèstèld. Medegedeeld werd nog, dat de reserve voor bijzondere doeleinden meestal wordt aangewend voor bestrijding van de kosten der investeringen. Onder verschillende posten op de balans zijh stille reserves begrepen, maar men moet deze reserves niet te hoog aan slaan. Herbouw en uitbreiding Veerplein Kruiningen. Ten behoeve van de herbouw en de uitbreiding van het door de ramp ge troffen Veerplein te Kruiningen, zal de Centrale Commisslë voor de Ont eigeningen, de zg. Commissie Van il°oten op maandag 27 aug, a.s. té Kruiningen zitting houden, tot 't aan horen van eventuele bezwaren van de eigenaren van gronden e.d. ter plaat se, tegen dit werk, Het werk zal wor- Uitgevoerd door de Rijkswater- De ambtenaar vorderde een princi piële boete van 1. De kantonrechter vonniste conform en gaf de gemach tigde de raad mee aan te vragen of hg als hoofd van het bedrijf kan wor den aangewezen. De vrijwel steeds aanwezige haast in zijn beroep had de Middelburg se journalist K. C. naar zgn zeggen op 6 augustus een pro ces-verbaal opgeleverd. Hij nad namelijk een gedeelte van dé Kor te Delft per brommer in verboden richting bereden, hetgeen door een agent was gezien, „Doordat ih plotseling bemerkte, dat het al laat was heb Ik niet aan het ver bod gedacht en ben ik gaan rijden" verklaarde verdachte nu. De ambtenaar vroeg er 10 voor, het geen C. nogal hoog vond, gezien het feit dat het verbóden rijden maar 5 meter „lang" was! „Voor het 12 uur is verdient u er misschien wel oO bij", zei de kantonrechter schert send. maar dit moest verdachte ont kennenHet werd tenslotte een boete van 5, met de waarschuwing, dat C. geen slecht voorbeeld aan an dere weggebruikers mag geven. Dr. Post ter aarde besteld. Woensdagmiddag is op de algeme ne begraafplaats te Goes het stoffe lijk overschot van dr. P. Post ter aar de besteld. Na de oprichting van de keuringsdienst van waren te Goes werd de heer Post eerst als adjunct directeur, later als directeur van deze instelling benoemd. Een kwart eeuw was dr. Post aan dé keuringsdienst van waren verbonden, tot hij op 1 maart 1951 met pensioen ging. Als plaatsvervangend directeur van de keuringsdienst van waren te Goes werd het woord gevoerd door mej. ir. M. Beekman, die de heer Post ken schetste als een standvastig persoon. Daarna was het de heer J. A. Imm- hoff uit Den Bosch, die zich als voor zitter van en namens het college van directeuren op waarderende wijze uit te over het werk van dr. Post. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren M. J. N. Schuursma uit Den Haag, als oud-collega en namens de hoofd-inspectie van de volksge zondheid en de inspectie van deze diénst, dr. G. P. Wilmink uit Gronin gen, als collega en oud-medewerker, en A. Ringeling uit Middelburg, die sprak namens het departement ter bevordering van de farmacie. Een zoon van de overledene, de heer P. J. J. Post, dankte de sprekers en verdere aanwezigen mede namens zijn moeder, mevrouw J. P. Post- Recter. De plechtigheid werd onder meer bijgewoond door de burgemeester van Goes. mr. W. C. ten Kate, en de dis trictcommandant van de rijkspolitie in Zeeland, majoor W. H. van Balie- gogen dé Jong uit Dombürg. Middelburg Programma Molenwaterconcert Met Molettwaterconcert te Middel burg van vrijdag 24 augdstus a.s. zal worden verzorgd door de chr. mu ziekvereniging „Oefening Na Den Arbeid". Oiider leiding van de heer J. C. F, van Kamer zal „O.N.D.A." tijdens dit optréden, dat om 20 uur begint, het volgende programma uït- vöèreh: 1. Koraal; 2. Overste Barent- sen, mars, F. Jakma; 3. Selectie geestelijke liederen; 4. La petite du- chesse. ouvertufè, F. Riccins; 5, 2e Strauss walsenpolpourrl, Adr.' J. Maas; 6. Erica, mars, Alb. Kappert; pauze; 7. Klein maar dapper, mars, Alb. Kappert; S. Seiëetie geestelijke liederen; 9. Kalma, ouverture, H. De- chevalerie; 10. Heureux rencontre, fantasie, Alfred Delbeq; 11. Koraal. Baggerwerk aanbesteed. Dé Rijkswaterstaat heeft woènsdag in Middel büfjg aanbesteed het bagger werk in het Kanaal door Walcheren té Vlisslngen. Hiervoor werd als vólgt ingeschreven: N.V. Baggermij. „Hólland", Hardirtxveld, 0,453; 2. N.V. Van Hattum en Blankevoort N.V., Beverwijk, 0,459; 3. Kon. Mij. tot Uitvoering van openbare werken „Adriaan Volker" N.V., Sliedrecht 0,494; 4. G.V. Aanh. bedr. F. Looij- ert. Gorlnchém, 0,498: 5. N.V. A. Prins Thzn.'s Aann. Mij., 0.52S: 6. R. Bolt je en Zn. N.V., Zwolle, 0,54; 7. N.V. tot Aann. van WaterboUwwer- kgn v.h. A. Hofman, Haarlem, 0,545; S. N.V. Baggermij. Bos èn Kalis, Slie drecht, 0,60; 9. Th. Smeulders Bag germij. N.V., 0,62. Alle prijzen in m3 opgèruiihde speêié. Dé gunning werd aangehouden. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 1G tot en met 21 augustus gevonden voorwerpen: verschiilehde huis- en andere sleutels, wanten en hand schoenen, pOrtèmönhaié's met en zonder inhoud, grijze poes, pakje Inhoudende schrijfblok, bruine portefeuille met in houd, róód kiftdertasjè mèt inhoud, ról- film, muntbiljet van 2.50, zwarte vul pen, 2 parkieten, 5 zilveren guldens met 2 cent, koplamp van bromfiets, zwart mét witte poes, blauwe ballpointpen, zwarte alpinomuts, gele voetbal, bruine porte feuille met Inhoud, bruine damesporte feuille met inhoud, bruine alpinomutsj plastic regenjas, nikkelën sigarettenko ker, geel met bruine sjaal, driehoekre flector, zilveren Oorbel, metalen arm band, herenrijwiel, bril met geel mon- tüür, pijp, bruine zeildoek rijwieltassen, rode gummi regencape, fles eau de co logne, fototoestel in étui, machineonder delen. Vlissingen Sluiting Zomershow. Zatei'dag wordt de Vlissingse Zo mershow 1956 gesloten en dit gaat vanzelfsprekend weer gepaard met enige feestelijkheden, 's Middags wor den er kinderspelen gehouden op de Nieuwe Markt en atletiekwedstrijden aan de Baskenburgseweg. De „Trom- melaere van Roesendale" zullen eeil muzikale rondgang door de stad ma ken en 's avonds op de Grote Markt een demonstratie vendelzwaaien ge ven. Neptunus reikt hier zelf de prij zen uit aan de winnaars van de De Ruyteispélen, voor hij weer voor een jaar naar zee vertrekt. Hij laat 't dan aan de Vlissingets over om een dans je te doen tijdens het openluchtbal, dat tot half twaalf op de Grote Markt Wordt gehouden. Gevonden voorwerpen. Aan hét politiebureau té Vlissingen zijn inlichtingen, te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: zwarte linker damëshandschoen, zonnebril, paar lange witte hand schoenen, wit kindérschöentje, pad- vinderspörtemonnêei ceintuur van re genjas en ceintuur vart jurk, deur sleutel, kinderdriewieler, wit Wollen daniesvest, huissleutel, windjack, afinband, wit wollen kindersokje, da mesrijwiel, vulpen, filmrolletje (nog niet ontwikkeld), zwembroekje, sleu telbos in lederen hoés, Wandelwagen tje, zonnebril, zwarte bolero, zwarte plastic tas, ballpoint, kist appelen, zeildoekentas, lipssleutel, witte nylon- handschoen, geèl meisjèSvest, wit zakje met inhoud, grijs kinder jasje, lederen bal, Ierse Setter, gum mi regenbroek, 4 meter bamboeriet, lipssleutel, herenportemonhee, grond zeil, armband, dop van benzinetank, pop èn padvindersportemonnee, doos je met postzegels, herenpolshbrloge, slipövër, roodbruine étui, zgden sjaal, hartdpompie, rode step op luchtban den, rose kilidervest en een net met róod-wit-blauwe strandbal. Aanwinsten openbare leeszaal. Het boekenbezit van dé openbare leeszaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Berkhof, De dood is in Napels; Van Dorp-Ypma, Geliefde zooii; FranquU. net, Mijn hart zal niet vrezen; Lönn- dorff, De Indiaan sterft: Martin, Het aanbeeld; Richter, Gij zult niet dóden; Smith, Hij liep een eindje om; Vene- sïs, Eolische aarde; Wijier, Catastro fe op De Beuken; Koeppen, Der Tod in Rom; Franken, Intimate story; Wray, Vagebonden van de Zuidzee; Piebenga, De havens van de Wadden- kust; Van der Wielen, Geschiedenis, doel en wezen der volkshógeschoolbe- weging; Schrijver, Kleine gids voor goede rnanieren; van der Wal, Onder zoek vah kracht werktuigen; Mosha- gc, Diepzéegeheimen; van der Waals, Apöllö's reis door Nederland. In de maand Juli werden uitge leend 2537 ronians, 823 studieboeken en 186 romans in vreemde talért. In de Jeugdleeszaal werden. 1169 boe ken uitgeleend. (totaal 4715). De tijdschriften en krantenzaal werd bezocht door 351 mannen en 65 vrou wen. De Jeugdleeszaal werd bezocht door 43 jongens en 15 meisjes (totaal 474). Knaap{es werden bedolven. Omstreeks kwart voor tien woens dagmorgen waren enige kinderen in Vlissingen aan het spelen op een ter rein aan de Koude Hoek. Dit terrein heeft de K.M. „De Schelde" bestémd voor uitbreiding en in verband daar mee lagen er grote bergert grónd en puirt opgeslagen. Toen eert jongen een stuk ijzer uit één van die hopèri wilde trekken, Stortte deze gedeeltelijk in, Waardoor drie knapen werden bedol ven. De heer Bruinoge, die in de Kou de Hoek Woont, begon onmiddellijk te graven. Twee van de knapen, de 10- jarige Eddy E. en de 13-jarige Jacob C. waren slechts gedeeltelijk door aar de bedekt en hadden daarvan geen nadelige gevolgen overgehouden. De derde "echter, de 10-jarige Sjaak P., was geheel bedolven en toen hij uit zijn benarde positie werd verlost, ver keerde hij reeds in ernstige adem nood. De politie verleende hem eerste hulp en de inmiddels gewaarschuwde arts, dr. C. C. Sluijtéf, vond ook bij hem geen ernstige verwondingen, al zal de jongen nog wel enige tijd in bed moeten blijven. Nieuwe weegbrug voor „Kapelle-Biezelinge". Al enkele jaren werd door de aan deelhouders van de Weegbrugvereni- ging „Kapelle-Biezcllnge" te Kapelle behoefte gevoeld aan een grotere weegbrug. De weegcapacitèit van 10 ton alsmede hét brugdek met een for maat van 5 bij 2,30 meter bleken niet meer aan de eisen van deze tijd te vol doen. Zodoende werd het afgelopen voorjaar besloten de weegcapacitèit uit te breiden tot 20 ton, alsmede het brugdek te vergroten tot 10 bij 2,55 meter. Onlangs is men dan óok begon nen met het verwijderen van de oude weegbrug en er een nieuwe voor in de plaats te zetten. Het werk is uit gevoerd door de firma Gebr. Vaessen uit Weert. Men is thans zo ver gevor derd dat de brug nog geijkt moet wor den. Bij de aanstaande bietencam pagne zal mén de brug dan ook volop in gebruik künnert nemén. Voor de wèegbrugvereniging betekent deze nieuwe weegbrug weer een grote aan winst. van Araemuiden. Bezwaren ongegrond verklaard. De Kroon heeft beslist, dat het goed keuringsbesluit van het college van Ged. Staten van Zeeland van 24 mei 1955 voor de door de gemeenteraad van Arnemuiaen vastgestelde herzie ning van het uitbreidingsplan In on derdelen van deze gemeente, gehand haafd zal moéten blijven. De door mevrouw de weduwe L. Scfiéele-Wis- se, J. Maljers en M. Vader te Arne- muiden ingestelde beroepen tegen dit goedkeuringsbesluit zijn ongegrond verklaard. In haar advies aan de Kroon heeft de Raad van ,State overwogen, dat in het door dé Kroon goedgekeurde streekplan Walcheren reeds is vast gelegd in welke richting de uitbrei ding van Arnemuiden dient te geschie den. Bovendien acht men het onder havige uitbreidingsplan daarmee in overeenstemming, terwijl het plan stedebouwkundig verantwoord wordt geacht. Voorts wordt overwogen dat gezien de lange tijdsduur, welke ver moedelijk met de realisering van het plan gemoeid zal zijn, de mogelijkheid niet uitgesloten is te achten, dat vèr- vangende bedrijfsgronden voor de ap pellanten ter beschikking zullen ko men. De appellanten hadden in hun beroep n.l. aangevoerd, dat zij bij rea lisering van het uitbreidingsplan een belangrijk deel van hun agrarische bedrijfsgronden zullen moeten af staan, waardoor hun bestaansmiddelen ernstig zullen worden aangetast. Met betrekking tot dit laatste is de Kroon van oordeel, dat met de financiële be zwaren van dé appellanten in vol doende ïiiatê rekening zal worden ge houden, wannéér tot aankoop of ont eigening van de hun toebehorende percelen grónd zal wordèn overge gaan. „Kabelarllsien" traden op. Vele duizenden mensen hebben woensdagavond op de Nieuwe Markt •in Vlissingen met ingehouden adem de halsbrekende toeren gadegeslagen van enkele Duitse artisteh. Een sta len kabel was naar het tópje van de r.k. kerk gespannen en met deze „steun" onder ftün voeten begaven Heinz en .Hugö Bügler zich om beur ten naar boven, onderweg allerlei ca priolen uithalend; Heinz ondernam zo'n tocht zelfs eenmaal geblinddoekt! En of dit allés nog niet mooi genoeg was, werd tenslotte eën rit óp een mo^ tor over de kabel ohdernomen. Westkapëlle „Krekels" concerteerden. Onder grote belangstelling gaf de mondhafmonicavëreniging „De Kre kels" te Wéstkapélle onder leiding van de héér G. Lrtbrbyeré óp één der bunkers aan de voet van de dtiifien, een conèért. Na afloop verzórgden de leden der C.J.M.V. een kampvuur op het strand. Dé C.J.M.V.-band „De Trek kers" speeldè kampvuurlièdëren. Burgerlijke Stand VLtSSINGEN. Bevallen: J. Huljsman-Sanaèrse, z.; N. Elderkamp-v. d. Meule, z.; C. D. de Jong- Goesseije, z.; J. Snaaijer-v. Luijk, z.; J. Wijkstra-Stroo, d.: c. M. Delj-Bakfcer. d.; D. J. Kleinêpier-De Bokx, z. Ondertrouwd: M. G. de Klerk, 21 j. en K. W. Hirdfes, 21) j.; c. J. F. Lagace, 20 j. en J. W. de Wispelaere, 20 j. Getrouwd: C. Schijve, 23 j. en M. S. v. Gijzen, 22 j.; I, p. van der Hooft, 27 j. en A. M. Vermeule, 31 j.; G. v. Heeringen, 23 j. en A. J. Meijer, 20 J, Overledèn: H. Hankés, G6 j., e. v. A. HenHihk; M. Montezaan, 74 j., e. v. J. Stroo; G, A. Roemer, 62 J., e. v. A. de Vries. Esrste industrieveiling van bramen. Op de veiling te Kapelle werd woensdagmiddag een begin gemaakt met de verkoop van bramen voor de indtistric. Er was een aanbod van 2600 kilo waarvoor een prijs werd afge drukt van f 132,80 per 100 kilo. De prijs zal veel kwekers niet zijn tegen gevallen, omdat de laatste jaren deze teelt nauwelijks lonend was. Hel kwantum zal echter dit jaar niet groot zijn. daar dit produkt veel schade heeft opgelopen van de strenge vorst van de afgelopen winter. Bedroeg de totale aanvoer vorig jaar 248 ton met een middenprijs van f 71,15, dit jaar verwacht men geen grotere aanvoer dan 15 tot 20 procent van de oogst van vorig Jaar. Naast Zaltbommel is Kapelle het belang rijkste bramencentrum van ons land. De bramen werden woensdagmiddag gekocht voor de binnenlandse consef- venindustrie. VEILING MIDDELBURG. 22 aug. Aardappelen: Bintjes bonken 9—9,90: grote 7.70—3; drielingen 2,50—3,30. Aanvoer 24 ton. Eerstelingen bonken 11 —1150; grote ll—H,60; drielingen 3.80— 6,60. Aanvoer 8 tón. Fruit: Yellow Transparant keuken 1 65-75, 35—38; 60-70, 34—14; 55-65, 19—42: 55-60, 29—31; II 8—26; Early Victoria I ü.ï-75, 19; II 18; keuken 8—19; fabr. 7; Perzikrode zomerappel I boven 70, 50; 03-70, 30—31; 70, 38; 60-70, 28—47; 60-65, 29; 55-60, 22; II 16—31; keuken 10—37; fabr. 8; Zigeunerin st. 70—75, 45: 65-70, 31; Pre- cose de Trévoux st. 55-65, 45—52; 60-50, 52—53; huish. I 50-55, 47—48; 55-65, 37—54; 50-60, 4144; fabr. 27; keuken 33; Ooms- kinderenpeer keuken 28—30; fabr. 19; Washington 19—52; Czar 17—48; Ontario 15—56! Reine Claude d'OuIlllns 24—55; BoerenWilte 58; Early Laxton 24; Perzi ken 12—33; Kruisbessen 20—33; Bramen per doos 38—81; Tomaten 20—55; Duitse Zure 67—71; Suikermeloenen 114; Netme- loenen 25—107; Ananasmeloenen 62128; Druiven (Frankenthalfer) 120—176. Groenten: Bloemkool A 2042; B 20; Komkommers A 9—12; B 9—11; c 9; Sla 3—8; Andijvie 19^26; Bospeen 19—41; Was- peen 27—33; BreeKpeen 4—16; Dubb. Prin- cessebonen 25^66; Snijbonen 25—104; Prei 15^-36; Augurken A 115; B 100; C 52—62; Boskroten 12; Kroten per kg 5—13; Uien per kg 1013: Uien pér bos 12; Savoye kobl 1B—23; Rödè kool 9—19; Witte kool 3,50—7; Póslëlèin 28-^-40: Pronkbonen 71. VISMIJN TE VEERE. 22 aug. Aangevoerd: 4291 kg export garnalen 175—226; 25 kg schar 56; 40 kg bot 35—48; 3 kg schol 27; 170 kg tóng (middel) 232—308; 51 kg rog 32—42; 18 kg ongesorteerde v.is 32—49; 1 kg krabben 20, VEILING KRABBENDIJKÈ 22 aug. Diibb. Princessebonèn ïf a III 34,10; Early Victoria huish. 70, 33; hulsh. 60-70, 25,40; huish. II 10,60^-11,20; keukèn IB; fabr. 9; Perzikrode zomèr- appel st, 70, 58; st. 65-70, 54^-56; st. 60-65, 42; huish. 70, 54; huish. 65-70, 43; huish. 60-85, 37.20: H 17,90^8,30: keuken 22—28; fabr. 12—15; huish." 60-65. verpakt) 48; Preeose de Trévoux st. 65-70, G7; st. 65- 65, 69.70—70,50: st. 55-60, 55,30—58.20; huish. 65-70. 62; huish. 60-65. 60: huish. 55-60, 48; keuken 26—33; fabr; 11—22; kroet 8. Verpakt fruit: Prëcösè de Trévoux st. 65-70, 72; st. 60-65, 63; hu'lsh. 65-70, 73; huish. 60-65. 70; huish. 55-60, 57. Ontario I 48; Washington I 3645; n 30; fabr. 19. VEILING SCHERPENISSE. 22 aug: Aardappelen: Eigenheimers bon ken 8,05; geWoné I iojl—1Ö.8Ö; li 9,13— 9,57; Bintjes bonken 14,51—14,58; gewone 8,70—9,76; Kóöpmaris Blauwe gewone 10,1510(41. Aanvoer 30 ton, VEILING SINT-ANNALAND. 22 aug. Aardappelen; Eigenheimers hon ken 8,51; gewone I 11,20—11,56; II 9,50— 10,26; drielingen 4,84; voer 2,52; Bintjes bonken 14,0614,59; gètVóhè 8:99—10,01; drielingen 2,99; Aanvoer 60 ton. Scheepvaartbêrichtén. Vlissingen aangekomen op 21 aug.: Lin- dehsingël, Antwerpen; Blankenburg, Ter- neuzen. Vlissingen vërtrokken op 21 aug.: Lin- denèihgel, Vasteras; Saba. Kalmar; 25 aug.: Blankenburg, Maassluis. Gepasseerd naar Antwerpen op 21 aug.: Twente, Plymouth; Meuse, Vasteras; Man- to, Faro; Hydra, Rotterdam; June, Rot terdam; Esma B, Finland: Hoogezand, Rëquijada/Gent; Borelly, Rotterdam; 22 aug.: Bernina, Rotterdam; Prinsengracht, Loiiden; Willemstad, Plymouth; Metropo- le, Amsterdam; Keyser, zee. Gëpassèèrd van Antwerpen op 21 aug.: Bram: Bremen; Alkaid, Rotterdam: May- mere, Londen; Astra, Londen; 22 aug.: Parkhaven, Rotterdam; Wega, Eilemere; Oosterburgh, Rotterdam; Isis. zee/Geht; Lydia Aarhus. 24 augustus Vlissirigén Terrteuzèn Hansvveert Zieriltzeé Wemeldirtge HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.A.P. Ü.+N.AP. U.—NJ4- 3.33 3.57 4.45 5.07 5,18 2.54 1.56 1.82 15.35 16.05 16.44 17.09 17.27 2.40 1.42 1.68 9.44 10.12 10.49 10.20 10.48 1.76 1.87 2.06 1.42 1.63 22.18 22.45 23.20 22.45 23.09 46 Terwijl Okiele hetzelfde lot onderging als Kappie en weldra geen vin meer ver roeren kon, voer dé Kraak mèt Volle kracht récht op de waterval af. „Zièzó!" gromde Dulzel- dader tevreden, toen hij van Okkie ook éëri net pak ketje had gemaakt. „Die kunnen de boel niet meer bèdervenl Nu móet ik ma ken. dat Ik van böórd kom enO, drommels ik zou nog haast iets vergeten! Zo snel hij kon rende hij naar de hut van de Maat waar dë arme stuurman nog steeds zat opgesloten in de kast .,Zo. onderkiUlper,'1 grom de DUIzeldader. terwijl hij dè kast openmaakte, „kóm jij er maar eens uit! Ik had bijna vergeten, dat ik ge bonden op Hët achtèrdek moet liggen, wanneer deze schuit naar de kelder gaat. Anders betaalt Silvërlin- getje me mijn miljoehtje niet Uit!" Al pratènd had hij je Maat naar bovèii gesjouwd en hem op het achterdek neergelegd. „Jè snapt het zeker al, hé?" ging hij verder. „En nöU zal Ik die doek ook nog van Je gezicht halèn, dan zien ze nog beter, dat jij ik bént! Hahaha!" Zodra de Maat eert gëlUifl kon maken, begon hij te schreeuwen. Maar hij kreeg geen antwoord, want Duizeldader was al lang met een flinke duik over boord gesprongen. VEILING BERGEN OP ZOOM. 82 aug. Groenten: Andijvie 7—23; Bloem kool AA 38-60; A 1951; B 10—29; C 10 —13; Staaksnljbonen 46102: Stamsnlj- bonen 38—39; Stamboon dubb. prlnce.-.!.en 23—63; Komkommers 17—31: Rode kool 24—28; Savoye kool 7—14: Witte kool 21; Kroten ö'.i: Bospeen 10—33: V/aspcen £0 —35; Prei 12—14; Tomaten 20—48; Staak- prlncessen 55—87; Rabarber 4—6. Fruit: Ontario 23-62; Washington 34— 57; Czar 24—68; Reine Claude 26—67: Mon*. Hatlve 40—65; Belle de Louvaln 25—31; Reine Victoria 60: Kroes 20—33; Precose de Trévoux 23—70; Clapps Favo rite 24—53; N.-H. Suikerpeer 23—29; Yel low Transparant 22—55; Zomerappel 28— 54: Early Victoria 0—25; Zigeunerin 19—26; Mëloenen 41—129. VEILING KAPELLE. 22 aug. Export- en industrièvcjling: Dubb. Princessebonen I en II 59,no60,20; III 30,50: Bramen (Industrie) 132,80; Appe len en peren: Per/.ikrode zomerappel st. 60-70. 42—42,50; huish. 70, 58.60; huir.h. 60- 70, 36,40—38.50; II 15,20—16,80; keuken 25 —23,10: fabr. 13.70—14.10; val 7—12; Zigeu nerin huish. 65-75. 47.60; II 23.70; Yellow Transparant huish. 65, 45: hulsh. 55-60, 30.80—33,20: II 16.90; fabr. 12—15; Early Victoria I 70. 36.40; huish. 60-70. 25.60: II 11,10—12.50; keuken 17; fabr. 7,60—7.S0: Precose de Trévoux st. 60, 68.60; st. 55- 60, 50,90—54,20: hulsh. 60. 6430: hulsh. 55-60, 44.70—45.60; keuken 40,1042: fabr. 25,50—25.90: N.-H. Suikerpeer hulsh. I 27; II 23: keuken 25—27; fabr. 17—22; Ooms- kinderénpeer huish. I 47; Stark Earlyst I 80, 47; I 55, 26: I 50. 17: keuken 24; fabr. 12. Verpakt fruit: Scarlet Pimpernel st. 55, 52; st. 50, 77; st. 65, 99; st. 70, 100; Zigeu nerin St. 65, 55—58. Gewone velling: Frambozen per doos I 78—92; n 56; Bramen per doos I 34—52; LH 29—43; Zure Morellen I 119; II 63—89; Moerbeien per doos I 67: Rode bessen II 121; Pruimen: Reine Claude d'OuIlllns I 45—56; II 23—32; grof 3134; Ontario I 47—70; n 25—39: grof 29—39: Czar I 48—67; H 28—42: grof 34—40; Mons. Hative I 59 —82; II 38: grof 33; Boefenwltle I 40; Uti lity I 54—66; II 17—25; grof 37: Belle de LouVain I 59; Pruimen gesch. 20,33—23,10; fabr. 13.50—18. Groenten: Aardappelen I 7—10; II 6; drielingen 2'b: Kropsla 6tb: Kom kommers 8—15: Augurken 55—104; Savoye kool 15—17; Bloemkool 23—53; Snijbonen 52—87; Uien 5—9'i; Andijvie 13: Tros- prineëssen 65: Tomaten 43—58; Pronkbo nen 52; Prei 44; Waspeen 13—15; Bospeen 15—16. VEILING GOES. 22 aug. Export- èn industrlevelllng: Perzikróde zomerappel st. 70-75. 58; st. 65-70. 57; st. 60-65, 42,70—43,70: st. 70-80, 59; st. 60-70, 43,10—43,20; huish. 70-80, 56; huish. 60-70, 38,20—40,ns; II 15,20—15,50: Early Victoria hulsh. 70-80, 33; hulsh. G0- 70, 27; Béaiity óf Bath st. 55-65, 3B; huish, 55-65, 32; Precose de Trévoux st. 60-70, 89,40! St. 55-GO. 53,30—58,50; st. 50-55, 33; huish. 60-70, 63; huish. 55-60, 44; hulsh. 50-55, 31; Dubb. Princessebonen II 61,40; alw. 51—51,50. Verpakt fruit: Beauty of Bath st. 65-70, 71; st. 60-65, 64—71: Precose de Trévoux st. 60-70, 70; St. 55-60, 68; st. 60-65, 72. Gewone veiling: Czarprulmen I 39—56; H 12--33; grof 27—48; fabr. 6—29: Ontario I 36—71); II 23—40; grof 31—55; fabr. 3—34; Washington I 33—52; H 15—29; grof 26— 50: fabr. 14—27; Mons. Hative I 59; II 32; Bellende Louvaln I 38--42; Druiven I 180 —190; n 130; Perziken per stuk I 8—33; Bramen per doos I 12—27. Groenten: Kropsla AI 6—8; All 5—6; BI 3—5; Bloemkool AI 50—60; All 39— 44; BI 20: afw. 1830; Komkommers AI 18--22; All 14—15; BI 12—Ï8; Cl 10—11; Meloenen 43—130, alles per stuk; Tomaten A 46—50; B 48—52; C 36—39; Dubb. Prin cessebonen II 50; Stoksnijbönen II 49— 71; Pootuien 4—9; Gr. Savoye kool 10— 14 Rode kool 12—13; Andijvie 18—20; Spi nazie 3241; Augurken 100: Eerstelingen 8; Bintjes 8, allés per kg: wortelen per bos l4—39; Kroten per bos in VRIJDAG 24 AUGUSTUS. HILVERSUM I 402 m 746 kc/c. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16,00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wateist. 9.40 Gram. voor de Jeugd. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus, 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de klëuters. 10.40 Gram. 11.20 Gitaarduo. 11.40 voor de jeugd. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 1355 Koersen. 14.00 Pianorecital, 14.30 Vöördr. 14.50 Grarri. 15.20 Gevar. muziek. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de kinde- rën. 17.00 Miiz. caus. 17.40 Hammondorgel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte mu2. 18.50 Vakverenlgingsnieuws. 19.CO Voor de kinderen. 19.1Ó Mannenkoor. VPRO: 19.30 Aktuele'geschriften over onze hui dige samenleving, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Boe ken. 20.10 Zomermuz. 2050 Bespiegelingen aan de East River. 20.40 Nederland ver groot zijn grondgebied op vreedzame wij ze, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.40 De vijf verbonden ringen, klankb. 22.00 Lich te muz. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Toespraak. 22.50 Avondwljdihg. VARA: 23.00 NWS. 23.15— 24.00 Grata. HILVERSUM II. 298 m ÏOÖT kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.80 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Gram. 10.45 Franse chansons. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwme ded. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Voor de vróuw. 14.00 Metropole-ork. en solist. 14.30 Gram. 15.00 Idem. 1550 Franse muz. 16.00 Voor de zieken, 17.03 Voor de kin deren. 17.40 Beursberichten. 17.45 Plano- yoordraeht. 18.05 Lichte muziek. 18.20 En nu mijn geval. 18.45 Gram. 19.03 Nws. 19.10 Regeringsultz.: De gerepatrleerden en de Nederlandse samenleving, door drs. G. Tonkens. hoofd van het bureau voor lichting van het Ministerie van Maat schappelijk Werk. Rubriek: Verklaring en toelichting, 19.20 Regeringsuitz.: Emigra- tlërubriëk. Het emigratiepraatje van H. A. van Luylt. 19,30 Verz. progr. voor de militairen. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 le acte Der Bettëlstudent, operette. 21.20 Gram. 21.55 Dansmuz. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Ïïws. 23,1524.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3