Zeeuwse zwemmers boekten fikse zege op Belgisch-Vlaanderen Vlissingse boksclub DOS gaf demonstratie Rivière won Ronde van Europa FRAAIE PRESTATIES VAN JONGE VLISSINGSE ATLETEN MAANDAG 20 AUGUSTUS 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OOK WATERPOLOTEAM WON (1—3) Van de twaalf nummers werden er in leperen negen gewonnen EEN ZEEUWS ZWEMCONTINGENT, samengesteld uit vertegenwoordi gers van vijf verenigingen heeft zaterdag in Ieperen de traditionele ont moeting met de zwemmers van Belgisch Vlaanderen gewonnen, evenals vorig jaar. Van de twaalf nummers werden er 9 in een overwinning om gezet en bovendien wonnen de Zeeuwen een waterpolowedstrijd van de Belgen. De uitslag luidde 13, zodat men met twee fraaie bekers terug kwam: één van de zwemwedstrijden en één voor deze waterpolowedstrijd. De uitslag van de zwemwedstrijden was: 1. Zeeland 2061,6 pnt.; 2. Bel gisch Vlaanderen 2155,4 pnt. Dit evenement speelde zich af in het fraaie bad, dat laag is gelegen en omheind wordt door muren, zodat men ondanks de harde wind geen last had van het gure weer. Het fraaie resultaat voor de Zeeuwen spreekt te meer als men weet, dat de ploeg enkele invallers telde. Zeven Belgische ploegen boden de strijd aan tegen de Zeeuwen. Het wa ren K.Z.K., Kortrijk; R.Z.V., Roesse- laere; Y.S.C., Ieperen dat voor een goede organisatie had gezorgd S.C.R., Renaisien-; W.N.B., Bredene; Z.N.W., Wetteren en Z.V.W., Wette- ren. Van Zeeuwse zijde waren Luctor et Emergo, MiddelburgSchelde- stroom, Breskens: S.Z.V., Souburg en Zeehond, Vlissingen. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Ieperen. De prijswinnaars ontvingen een fraaie trofee, een staaltje van kunstsmeed werk, voorstellende een kat, het „em bleem" van de stad. Bovendien kregen alle Zeeuwen, een programma van de „Kattesloet", die elk jaar in dit char mante stadje wordt gehouden. Behalve de negen overwinningen bezette Zeeland acht maal de tweede plaats en kwamen er even eens 8 derde plaatsen uit de bus. De Belgen deden 4 tweede en 3 derde plaatsen -noteren. Over het algemeen werd er weinig werke lijke strijd geleverd. Zeeland was veruit de meerdere. Op een enkel nummer heerste spanning. Hierbij dient vermeld, dat Belgische zwemmers evenals de Zeeuwen afgevaardigd waren door clubs, die niet over een binnenbad be schikken. In de tweede serie van de 100 meter schoolslag meisjes leverde Georgette Tacq uit Sas van Gent en Marie Cae- kebeeke uit Wetteren een fel duel, dat tenslote met een fractie van een se conde door het Belgische meisje ge wonnen werd. Bloos uit Souburg gaf dé Belg Gabriel uit Wetteren uitste kend partij op de 200 meter schoolslag heren, doch op de laatste 25 meter zakte hij af, zodat de Belg toch nog gemakkelijk won. In de tweede serie van dit nummer wist de Vlissinger Sinke lang op ge lijke hoogte te blijven met De Winter uit Wetteren, doch hij had kennelijk te veel van zijn krachten gevergd, want tegen het einde zakte hij zo ver af, dat hij zelfs met de zesde plaats Le Ber vervangt Walkowiak Roger Walkowiak, de winnaar van de Ronde van Frankrijk, voor wie Gilbert Bauvin niet wilde invallen in het wereldkampioenschap op de weg te Kopenhagen, zal definitief wor den vervangen door een andere tour renner, Claude Le Ber. Gerrit Schulte won de grote prijs van Leuven De Nederlandse wielrenner Gerrit Schulte heeft de grote prijs van Leu ven gewonnen. Hij legde de 100 kilo meter af in twee uur en 58 minuten. Tweede werd de Nederlander Pe ter Post met 30 seconden achter stand; 3 Impanis, België, op een lengte van Post; 4. Janssens, België, op 50 seconden van winnaar; 5. Cau- tier, België, zelfde tijd; 6. Fornara, Italië, 1,02 achterstand; 8. Van Est, Nederland, zelfde tijd. Het landenklassement is als volgt: 1. Nederland, 12 punten; 2. België A, 11 pnt; 3. België B 6 pnt; 4. Italië 1 punt. Twee jeugdige leden van de Vlissing- se boksclub ,^D.O.S." gaven zaterdag avond een frisse demonstratie „vuist- schermen" op de Grote Markt in Vlis singen. De beide veertienjarigen, G. Nijssen en W. Scliroevers, traden elk aar onbevreesd en met de allures van beroepsboksers tegemoet in een ge vecht over twee ronden van twee mi nuten. Dit gebeurde tijdens bokswed strijden., die daar in het kader van de Zoniershow-activiteiten in de open lucht werden gehouden. (Foto P.Z.C.J genoegen moest nemen. De 200 meter schoolslag dames bracht Raymonde Vergauwen een gemakkelijkes over winning, maar het spannendste duel van de gehele middag leverden Annie Cornelïsse uit Middelburg en Fernan- de Beddeleem uit Ieperen om de twee de plaats. Met uiterst gering verschil tikte het Middelburgse meisje als eer ste aan. Na afloop van deze wedstrijden speelde de Zeeuwse poloploeg een wedstrijd tegen die van Belgisch Vlaanderen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na vier minu ten spelen gaf Adrie Sampon Zeeland de leiding (01), doch nog voor de rust zorgden de Belgen voor de gelijk maker (11). Na de hervatting waren de Zeeuwen beslist sterker en de Bel gen kwamen nog slechts sporadisch voor het Zeeuwse doel. De Zeeuwen schoten echter slecht. Ook bij de Bel gen mankeerde het aan een schutter, want zelfs een vrije worp werd ge mist. Het Zeeuwse overwicht werd tenslotte in twee goede doelpunten van De Vries uitgedrukt, zodat Zee land een 13 overwinning behaalde. Resultaten De uitslagen luiden: 100 meter vlinderslag heren1. A. Sampon, Bruinvis, 1.28,5; 2. S. Ven- tevogel. Zeehond, 1.36,3; 3. W. de Vries, Bruinvis. 1.37,4. 100 meter rugslag dames: 1. W. de Bruyn, Bruinvis, 1.402. A. Cornelisse, Luctor, 1.41,3; 3. A. Camper, Luctor, 1.45,7. 100 meter rugslag heren: 1. P. Rotte, Luctor, 1.32,5; 2. R. Delaere, K.Z.K., 1.38,5; 3. R. Samijn, Bruinvis, 1.39,7. 100 meter schoolslag meisjes: 1. C. Caekebeeke, Z.V.W., 1.33,3; 2. F. Bed deleem, Y.S.C., 1.34,2; 3. R. Melieste, Bruinvis, 1.38. 200 meter schoolslag heren: 1. A. Gabriël, Z.N.W., 3.3,8; 2. J. Bloos, S.Z.V., 3.10,8; 3. L. de Winter, Z.N.W., 3.12,5. 200 meter schoolslag dames: 1. R. Vergauwen, Bruinvis, 3.19; 2. A. Cor nelisse, Luctor, 3.31,8; 3. F. Bedde leem, Y.S.C., 3.31,9. 50 meter vrije slag jongens: 1. J. Dirkse, Luctor, 30; 2. F. van Giezen, Luctor, 31,8; 3. C. de Zeeuw, Schelde- stroom, 33,3. 100 meter vrije slag dames: 1. W. de Bruyn, Bruinvis, 1.25,2; 2. R. Me lieste, Bruinvis, 1.28,13. C. Voogd, Luctor, 1.33,9. 100 meter vrije slag heren: 1. J. Dirkse, Luctor, 1.11,4; 2. I. Pinteion, K.Z.K., 1.12,3; 3. C. Wagenaar, S.Z.V., 1.13,4. 3 x 50 meter wisselslag estafette da mes: 1. Bruinvis 2.8,8; 2. Z.V.W. 2.17,6; 3. Luctor 2.17,8. 4x50 meter wisselslag estafette he ren: 1. Bruinvis 2.22; 2. S.Z.V. 2.34,8; 3. K.Z.K. 2.38,8. 7x50 meter vrije slag poloploegen: 1. Vlaanderen 3.54; 2. Zeeland 4.6. „Vuistschermen" in de open lucht Onder grote belangstelling wer den zaterdagavond op de Grote Markt in Vlissingen enkele openlucht bokswedstrijden ge houden, die pasten in het raam van de Vlissingse Zomer- show. Een zestal jonge pugilisten van D.O.S. trad in de ring tegen gerenommeerde tegenstanders van School Huizenaar uit Rotterdam en de Bredase Ring. Zij wonnen twee van de zes partijen- De bruingebrande Cees v. d. Gruiter heeft zijn revanche tegen de Rotter dammer J. Verliage niet gekregen. Deze partij in het lichtgewicht was een van de hoofdnummers en toonde aantrekkelijk vuistschermen. De Rot terdammer beschikte over een arse naal van snelle' schijnbewegingen en zijn voornaamste wapens waren flit sende linkse en rechtse hoeken, die geregeld doel troffen. Van de Gruiter plaatste ook wel fraaie directe stoten op het hoofd van zijn tegenstander, die een prijs kreeg voor zijn stijl, maar hij was te weinig agressief om de partij te winnen. In het halfzwaargewicht viel R. Ri teco in voor H. Dik, die wegens ziek te was verhinderd. Riteco kwam daardoor in dè ring tegenover Pantc- koek, eveneens uit Rotterdam. De Vlissinger ging zijn tegenstnader met harde punches te lijf en in felle slag wisselingen gebruikte hij snelle opsto ten, maar Pantekoek reageerde zo snel en dook herhaaldelijk zo diep weg, dat hij uiterst moeilijk was te raken. In de tweede ronde gaf de man van Huizenaar even zijn dekking bloot, maar Riteco trok er niet ten volle profijt van. Hij verloor de partij op punten. Jeugdig vertoon Vier jeugdige boksers van DO.S., die niet ouaer waren dan vijftien jaar, toonden, dat zij de sport a.1 aar dig van hun oudere clubgenoten had den afgekeken. Wat animo en aan valslust betreft, hoefden zij voor de zen zeker niet onder te doen. In een zeer geanimeerde partij in hét weltergewicht moest W. de Hond zijn meerdere erkennen in D. de Graaf uit Breda. Hoewel hij góed bokste en de flitsende hoeken van de Bredanaar keurig ontweek, maakte De Hond toch te weinig gebruik van de grote gaten, die er steeds in de dekking van zijn tegenstander vielen. Pas in de derde en laatste ronde stap te hij er goed in om van dichtbij en kele harde stoten te plaatsen. De eerste Zeeuw, die het zater dagavond tot winst brachf, was de zeventienjarige A. Heijdens, die eveneens een stylprijs veroverde. Met lange stoten brak hij keer op keer de verdediging van de onbe suisd boksende Benoit open en zijn directen belandden bard op de kin van de Bredanaar. Ook Frans Riteco won zijn partij in het zwaarwelter tegen E. de la Com- te, die met slordige maar harde sla gen de overwinning trachtte te force ren. J. Jasperse was minder fortuinlijk. Reeds in de eerste ronde kreeg hij van de oersterke Braat zulke harde treffers te incasseren, dat zijn helper het in de tweede ronde beter vond de strijd te staken. Scheidsrechter Ver hoeven uit Rotterdam leidde goed. Na afloop dankte de heer G. W. Oskamp, voorzitter van het werkco mité van de Vlissingse Zomershow, de organiserende vereniging D.O.S. in de persoon van de heer H. Nieuw- poort, O'Brien verbeterde weer wereldrecord kogelstoten. Parry O'Brien, de Amerikaanse wereldkampioen kogelstoten, verbe terde het wereldrecord, dat sedert 16 juni van dit jaar op zijn naam staat met 18.694 meter, opnieuw tijdens wedstrijden in de Californisclie stad Pasadena. O'Brien slaagde erin met een van zijn stoten op 18.707 meter te komen. Het door de I.A.A.F. er kende wereldrecord staat nog op 18.54 meter en dateert van 11 juni 1954 te Los Angeles. Dit jaar heeft Parry O'Brien zijn wereldrecord eerst op 18.61S meter gebracht, daar na op 18.694 meter en nu is bij dan tot 18.707 meter gekomen. Scheidsrechterscursussen in Zeeland gaan beginnen. De onder auspiciën van de scheids- rechterscommissie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland te houden scheids rechterscursussen zullen op 24 en 25, augustus a.s. in verschillende plaat sen van de provincie beginnen. Men wil op die manier trachten het nij pend tekort aan scheidsrechters op te heffen. De cursus, waarvoor nog aanmeldingen bij het bondsbestuur kunnen worden gedaan, bestaat uit 5 lessen en wordt gegeven in Mid delburg, Vlissingen en waarschijnlijk Axel. OP NENIJTOBAAN IN ROTTERDAM Drie overwinningen voor Hans Luitwieler (Mar.). Tydens atletiekwedstrijden, die zon dag op de bekende Nenytobaan in Rotterdam werden gehouden, hebben enkele jongens en meisjes van de Vlissingse atletiekvereniging „Mara thon" prachtige resultaten behaald. Ondanks de vele regen de wed strijdleiding overwoog zelfs nog even de series te onderbreken werden de nummers In vlot tempo afgewerkt en de prestaties waren niet slecht, als men de omstandigheden in aanmer king neemt. Hans Luitwieler ging 's avonds met drie overwinningen naar huis. Deze jonge Vlissinger won de 110 m horden Duel onder de korf tussen twee jeugdige korfballers, die zater dag uitkwamen in de selectie wedstrijd Swift-jeugdcombi- natie Walcherse jeugdspelers in Middelburg. De uitslag werd SS. (Foto P.Z.C.) jongens A in de tijd van 17.3 sec. Een worp van 40.16 verzekerde hem ook van de eerste plaats bij het speerwer pen en bij het hoogspringen was hij eveneens alle anderen in zijn groep de baas. Zijn beste sprong was 1.61 m. Voor Béa van der Weijde bracht de ze sportdag een dubbele overwinning. Zij was de snelste op de 80 m horden en won het hoogspringen bij de dames B met een sprong van 1.41 m. Bij de meisjes A werd het versprin gen een overwinning voor de Vlissing se atlete Rietje Hooiting, die eigenlijk bij meisjes B hoort. Men las voor haar een afstand van 4.71 m af. Nel Labruyère, Zeeuws kampioene discuswerpen meisjes A, werd in Rot terdam derde met een worp van 26.77 m. Op de 60 m horden veroverde zij een eervolle tweede plaats in 11.1 sec. Bij het discuswerpen werd Ina Wil- lemse voorts zesde met 19.48 m. Tijdens nationale atletiekwedstrij den, die zondag in Eindhoven werden gehouden, eindigde Willy Cysouw van Marathon als tweede op de 80 m hor den dames A achter Imke de Vaal, die dit nummer won in 12.3 sec. Mej. Cy souw noteerde een tijd, die slechts een tiende seconde langer was, n.l. 12.4 H Een Noad-aanval op 't D.F.C.- doel wordt hier door de Dordt- p H se doelman onderschept tijdens p de wedstrijd, die deze ploegen p zaterdag in Middelburg speel- M den ter gelegenheid van het p jubileum der M.V. en A.V. „Middelburg". p (Foto P.Z.C.) 1 ¥iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Beroemde renners in vijfde Beneluxronde le Eede. Wedstrijd voor profs over 125 km In Eede bij Aardenburg wordt op zondag 9 september de vijfde Bene luxronde verreden, een wielerwed strijd voor prof over 50 ronden van 2.5 km. Zoals ook in vorige jaren het geval was zal het rennersveld zeer sterk bezet zijn. De voornaamste deelnemers zijn al bekend. Gerrit Schulte, Wim van Est (als hij niet moet meedoen aan Parijs-Brest)Rik van Steenbergen i winnaar van het vorig jaar), wereldkampioen Stan Ockers en Willy Vannitsen zijn enke len van de prominenten, die met elk aar de strijd zullen aanbinden om een van de vele, aantrekkelijke pre mies te veroveren. ■jf Pamela Kurrell, een schoolmeisje van 17 jaar uit San Francisco, heeft het 24 jaar oude Amerikaanse record discus werpen gebroken. Zij haalde een afstand van 42,62 meter. Zes wereldrecords op de wielerbaan Zwitsers zorgden er voor Er is slechts een vrij gering aan tal toeschouwers getuige geweest van een opzienbarende reeks wereld recordverbeteringen, waarvoor en kele Zwitserse renners in het Hallen stadion te Zurich hebben gezorgd. Niet minder dan zes nieuwe wereld records op overdekte banen werden gevestigd. Ziehier de lijst van de geleverde prestaties van de professionals: 200 meter vliegende start: Oscar Plattner 11.sec.; tot dusver be stond voor dit nummer geen wereld record. De UCI had echter de moge lijkheid om het te vestigen openge steld. 1 km vliegende start: Fritz Pfen- ninger 1 min. 3.2 sec. Het oude re cord stond op naam van de Frans man Jacques Bellenger met 1 min. 3.4 sec. 5 km staande start: Rene Strehler 6 min. 9.4 sec. Strehler hield het re cord, sinds hij op 1 januari 1956 in Zürich een tijd van 6 min. 14 sec. voor zich had laten afdrukken. 500 meter vliegende start: Oscar Plattner 28,6 sec. Hij was reeds we reldrecordhouder op deze afstand met een tijd van 29 sec. Oranjeploeg reed vaak uitstekend DE LAATSTE ETAPPE van de Ronde van Europa was volgens hei routeschema 206 kilometer lang. Maar degenen, die de karavaan in auto's volgden en op hun lïilometer- tellers afgingen, verzekerden dat de afstand wel 220 kilometer bedroeg. De etappe is overigens zwaar geweest door koude regenbuien, die de renners telkens weer doorweekten, afgezien nog van de moeilijkheden van het uitermate geaccidenteerde terrein. Rivière, de meest ervaren deelnemer en een renner van grote klasse, wist voortdurend bij de koplopers te blij ven, zodat hij slechts zeven seconden verspeelde aan zijn grootste concur rent, zijn landgenoot Rohrbaeh.. Hij bezette derhalve zeer verdiend de eer ste plaats in het eindklassement. De Nederlanders, voor wie het er op aan kwam hun vierde plaats in het ploegenklassement te handhaven, zijn daarin geslaagd, alhoewel de Bel- §en herhaaldelijk ten aanval togen en e pech onze landgenoten niet spaar de. Piet van Est kreeg zijn eerste lek ke band op de klim van Cerouville, 36 kilometer van de start, maar de man uit Fijnaart kon op zijn eentje aansluiting krijgen. Hetzelfde over kwam hem negentig kilometer verder bij Feschay. Weer repareerde hij al leen, en weer kon hij daarna het pelo ton van ongeveer dertig man inhalen. Bij Coehence, op 144 kilometer, nam de pechduivel van Steense- len te pakken. Tijdens de steile klim liep de ketting van zijn wiel, op een momeht dafc het peloton zich met straffe gang naar boven werkte. Buchly was dadelijk bij de hand en van Steenseien kon zyn plaats in de kopgroep hernemen. Twee kilometer verder, op de klim van de Strepys, die voor de bergprijs meetelde, moest Janbroers wegens 'n lekke band afstappen. En voor hem "■old hetzelfde recept als eerder voor Van Est: zelf repareren en alieen proberen bij te komen, een opgaaf die niet te zwaar voor hem bleek Dur- laeher ging als eerste over het hoog ste punt, gevolgd door Favero, Rohr baeh, Czarnecki, Christian en Rivière De beslissing viel op de laatste 15 kilonieter toen de Roemeen Dumitres- cu eensklaps demarreerde en een voorsprong nam, die hij tot 55 secon den kon opvoeren. Een tegenoffen sief, waarin ook Stevens een rol speelde, deed het verschil tot een hal ve minuut slinken aan de voet van de Citadel, Maar de Roemeen wierp zijn laatste reserves in de strijd en die waren voldoende om hem een ver diende zege in deze etappe te bezor gen. De Nederlanders hebben goed gere den, zoals ook uit hun plaatsen in het etappeklassement blijkt. Klaas Buch ly, aan wie er alles aan gelegen was dat zijn ploeg, sterk bedreigd door de Belgen, de vierde plaats in 't ploegen klassement zou behouden wat dan ook gelukt is was al niet al zeer tevreden over de prestaties van zijn jongens. Hij is met vier man van de zeven aangekomen, en de tiende plaats voor Van Steenseien en de der tiende voor Stevens mogen hoog aan geslagen worden! Uitslagen. De uitslag van de 10e en laatste etappe luidt: 1 Dumitrescu (Roemenië) 5.55.03; 2 Favero (It.) 5.55.19; 3 Rohrbaeh (Fr) z.t.; 4 Christian (Oost) 5.55.26; 5 Uli- ana (It.) z,t.; 8 Stevens (Ned.) z.t. In het klassement van de laatste etappe werd Van Steenseien 21e in 5.55.26. Janbroers 2oe in 5.55.41 en Van Est 36e in 5.55.56. Het individuele eindklassement luid de: 1 Rivière (F.) 47-56.46: 2 Rohrbaeh (F.) 48.00.29; 3 Ferlenghi (It) 48.04.33; 4 Christian (Oost) 48.05.08: 5 Leclerc (F.) 48.08.15: 6 Falschi (It.) 48.16.34 8 Masch (Oost) 48.29.17 9 Volkaert (B.) 48.21.41; 10 Van Steenseien (Ned.) 48.21.51; 13 Leo Stevens (Ned.) 48.30.42; 18 Van Est (Ned.) 48.37.51; 33 Janbroers (Ned.) 49.29.45. Eindploegenklassement: 1 Frankrijk 143.29.29; 2 Italië 143.46.51; 3 Oostenrijk 144.23.02; 4 Nederland 144.57.01; 5 België 144.58.16. In het eindklassement voor de berg prijs staan de Fransen Rivière en Rohrbaeh ex aequo 1 en 2 met 46 pnt. Derde is Durlacher (Oost) 41 pnt. Van Est is 19e met 5 pnt en Stevens 22e met 1 pnt. 1 km staande start: Fritz Pfennin- ger 1 min. 8.8 sec. De Brit Reg Har- ris was sedert 12 februari 1955 hou der van het record met een tijd van 1 min. 8,9 sec. De amateur Erwïn Schweitzer ver beterde het op zijn naam staande re cord op de 5 km met staande start voor amateurs, door deze afstand af te leggen in 6 min. 14.2 sec. Jubileumjuniorentoernooi „Middelburg" slaagde goed. Eigen jeugdploeg, Zeelandia en Oostburg werden de winnaars Het door M.V. A.V. Middelburg georganiseerde jubileum junioren- toernooi mag, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, al leszins geslaagd worden genoemd. Het was voor de groen-wïtten een prettige bijkomstigheid, dat de eigen junioren de wisselbeker in de wacht sleepten door in de slotwedstrijd de naaste concurrent Zeeland Sport de winst af te snoepen. Bij de B-junio ren was het de andere hoofdstedelij ke ploeg, Zeelandia, die erin slaag de voor de tweede maal achtereen de beker te bemachtigen. Bij de pupillen kwam Oostburg als winnaar uit de bus, De elftallen van Goes waren in verband met kinder verlamming uit de strijd gebleven. Bij de A-junioren trad Middelburg II en bij de B-junioren en pupillen Breskens als plaatsvervanger op. In de A-groep kon Middelburg slechts in de verlenging tegen Zee land Sport de winst veilig stellen. Bekerhouder Vlissingen kwam niet verder dan de 4e plaats. Na afloop veile* o voorzitter S. Simonse van „Middelburg" de vele nrijzen uit. "De uitslagen waren: A-groep: Walchercn-Middelburg 04. R.C.S. —Zeeland Sport 0- 2; Middelburg II —Walcheren 0—2; Vlissingen—R.C. S. 50: Middelburg IIMiddelburg I 13- Ylissingcn Zeeland Snort 01; R.C.S.- Middelburg II 1—5; Walcheren -Vlissingen 2—0 en Mid delburg- -Zeeland Sport 2—1 (na verlenging). De eind volgorde was: 1. Middelburg; 2. Zeeland Sport 3. Walcheren 4. Vissingen; 5. Middel burg II en 6. R.C.S. B-groep: R.C.S.Middelburg 03; Zeeland SportWalcheren 01; Breskens—Zeelandia 0—5; Vlissin gen—Oostburg 0—1; R.C.S.—Zeeland Sport 01; MiddelburgWalcheren 30; BreskensVlissingen 09; Zeelandia—Oostburg 1—1; R.C.S. Breskens 1—2; Zeeland Sport—Vlis singen 05; WalcherenZeelandia 04 en MiddelburgOostburg 0—0. De uitslag luidt: 1. Zeelandia ;2 Mid delburg; 3. Vlissingen; 4. Oostburg; 5. Zeeland Sport; 6. Walcheren; 7. Breskens en 8. R.C.S. Bij de pupillen behaalde Oostburg de eerste prijs. R.C.S. werd tweede, daarna volgden Vlissingen, Middel burg, Walcheren, Breskens, Zeelan dia en Zeeland Sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3