Nationale doet bod op aandelen Tiel-Utrecht Creme PufP natuurlijk! STEMMEN UIT DE KERKEN HITCHCOCK VANGT DIEVEN AAN DE RIVIERA MET DIEVEN Crème PUFF ƒ4,95 J0 FIBBE Avontuur in de Residentie PROyIN C I A 7. 75 Z.,,E L W-S E OOU R ANT ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 Door de Nationale Levensverzeke ring-bank N.V. te Rotterdam is een aanbod uitgebracht tot overneming van de aandelen van de N.V. Neder- landsche Maatschappij van Brandver zekering, opgericht te Tlel anno 1833, de holding-company van het concern Tlel-Utrecht Brand verkering 1811. Tot dit concern behoren o.a. de Utrechtsche Algemeene Brandwaar borg Maatschappij, de Algemeene Zeeüwsche Verzekering Maatschappij N.V. te Middelburg en de N.V. Ver zekering maatschappij Vesta (Am sterdam). Ter uitvoering van de voormelde overname zullen door de Nationale voor de aandeelhouders van de Neder- landsche Maatschappij van Brandver zekering, behalve bedragen in contan ten, worden beschikbaar gesteld vol gestorte aandelen Nationale tot een nominaal bedrag van 2.8 miljoen. Voor ieder aandeel der Nederl. Mij. voor Brandverzekering zullen wor den verstrekt 2 volgestorte aandelen ad nominaal 1000 in de Nationale Levensverzekering Bank N.V. Voorts zal nog worden uitbetaald in contanten een bedrag van 2500 voor ieder aandeel ad 1700, waarop gestort 800 resp. een bedrag van 1850 voor ieder aandeel ad 1530, waarop gestort 720. De N.V. Natio nale Levensverzekering-Bank behoudt zich de bevoegdheid voor het aanbod slechts gestand te doen Indien op 4 september a.s. een uitsluitend te ba rer beoordeling voldoend aantal aan delen ten verkoop is aangemeld. Illllllllllllllllllllllllllllllllllli (Van onze weerkundige medewerker.) Hoewel het weer de afgelo pen week in Zeeland belang rijk beter was dan in het noor den en midden van ons land, was toch ook hier geen sprake van zomerweer. Tijdens enkele opklaringen kwam ook vrijdag de temperatuur maar weinig boven de 18 graden C. Eén van de vele bewijzen, dat deze zo mer bijzonder ongunstig is, is het grote tekort aan zonne schijn. Van 1 juni tot op heden bedraagt dit tekort in De Bilt al 200 uren, hetgeen een grote bijzonderheid is. Ook tijdens het weekeinde is vrij veel bewolking te verwach ten, vandaag zal een depressie vlak langs Zeeland trekken, vergezeld van regen en een tij delijk tot hard toenemende zuidwestelijke wind. Deze de pressie lag vrijdagavond boven de Golf van Biskaje en zal van avond reeds ten noorden van ons land liggen. Zondag zijn er behalve enkele buien, ook op klaringen te verwachten. Illlllllllllllllllllllll LEZERS SCHRIJVEN Ringrijderij Middelburg Thans is bekendgemaakt, dat aan de befaamde ringrijderij van V.V.V. te Middelburg slechts 26 personen zullen deelnemen. Dit is dus weer een mislukking, zoals in 1955. In de vergadering van V.V.V. in juli 1.1. garandeerde het bestuur bij monde van mi-. P. C. Adriaanse éen deelname van 70 a 80 rijders, wat toen door mij is weersproken. Is het niet onverantwoordelijk, dat het bestuur van V.V.V. de Koninklij ke bekers laat verrijden door een groep niet representabele ringry- ders Immers de cracks en de ande re goede rijders zijn blijkbaar hun vereniging, die de ringrijderij op een hoog peil heeft gebracht, trouw ge bleven en doen niet mee. Het wordt toch wel hoog tijd, dat het bestuur van V.V.V. praktisch gaat samenwerken met de Z.R.V. Nu maakt ze haar eigen ringrijderij ka- ^liddelburg. Mr. P. Loeff. Het bestuur van V.V.V. deelt naar aanleiding van het bovenstaande mede: 1. De ringrijderij 1955 is allerminst een mislukking geweest, zoals dooi de heer Loeff wordt gesuggereerd. Als bewijs mag hier mede gelden, dat sommige deelnemers ca. 24, 25 ringen van de 30 wisten te steken. Toen de bekers werden afgereden werden er zelfs 7 van de 8 gestoken. 2. De uitlating van rar. P. C. Adri aanse wordt door de heer Loeff ver keerd geciteerd. De heer Adriaanse heeft slechts als zijn persoonlijke me ning uitgesproken, dat wanneer 't conflict met de Z.R.V. onverhoopt niet zou worden bijgelegd het aan tal deelnemers aan de V.V.V.-wed- strijd in de loop der jaren zou stijgen. 3. Er is geen sprake van, dat aan de V.V.V.-wedstrijd door niet repre sentatieve ringrijders zou worden deelgenomen. In 1955 werd en ook dit jaar wordt b.v. deelgenomen door 6 reders, die behoren tot de eer ste klasse der Z.R.V. Overigens wordt de deelneming aan de V.V.V.-wed- strijd voor iedereen opengesteld, dit in tegenstelling tot de kampioenswed. strijden van de Zeeuwse Ringrijders- vereniging. 4. Het bestuur van V.V.V. is niet alleen steeds tot samenwerking be reid geweest, maar heeft zijnerzijds alle pogingen in het werk gesteld om een uit de lucht gevallen conflict op te lossen, waarbij alle medewerking werd verkregen van de erevoorzitter, burgemeester mr. dr. N. Bolkestein. 5. De conclusie van de heer Loeff als zou V.V.V. haar eigen ringrijderij kapotmaken is dus onjuist en geeft een volkomen verkeerde voorstelling van zaken. (Wij tekenen hierbij aan, dat wij van merhng zyn dat de onderhavige kwestie door verslagen enz., voldoen de is belicht. Wij sluiten derhalve in deze rubriek de discussie over deze Middelburgse ringrijdersaangelegen- heid. Red. Prov. Zeeuwse Courant). Blijkens een bericht aan haar hui dige aandeelhouders zal de Nationale tevens nog uitkeren 3000 nieuwe aan delen ad 1000 (met 10 pet. verplich te storting) in dier voege, dat het be zit van 5 oude aandelen recht zal ge ven op toewijzing van één nieuw aan deel. Naar men ons meedeelt komt er geen wijziging in de bezetting van commissarissen en directie van de Algemene Zeeuwse Verzekering Maatschappij N.V. met samenwerken de Zeeuwse maatschappijen, zodat deze blijft bestaan uit mr. A. J. v. d. Weel, voorzitter, J. Pilaar, ir. M. A. Geuze, mr. J. F. G. Schlingemann, J. W. Hupkes en jhr. mr. J. J. D. P. Reuchlin, met jhr. mr. T. A. J. W. Schorer als directeur. Ir. Mesu oppert plan voor zeehavan buitengaats Tussen Ooslvoorne en de mond van de Waterweg Voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de beneden-Maas sprak dr. ir. F. P. Mcsu, adviseur in grondgebruïksaangelegenheden van het Landbouschap en lid van de Del ta-commissie, over de aanleg van een stormstuw in de Nieuwe Waterweg. In zijn inleiding bracht de heer Mesu en passant nog een geheel nieuw plan ter tafel. Naar zijn mening zou voor het ha- venprobleem een uitstekende oplos sing liggen in het aanleggen van een diepzeehaven, indien dit technisch mogelijk zou blijken, buitengaats tus sen Oostvoorne en de mond van de Waterweg, geschikt voor schepen van de grootste afmetingen en diepgang. Deze buitenhaven zal dan door een sluis, geschikt voor de binnenvaart, verbinding kunnen worden ge bracht met de Brielse Maas, meende hij. De Brielse Maas kan door een sluis in de Botlek in verbinding wor den gebracht met de Waterweg voor die binnenschepen, die in Rotterdam zijn of langs Rotterdam moeten va ren. Schepen, die in de richting Dord recht of Duitsland gaan, zouden van de Brielse Maas door de Hartelsesluis in de Oude Maas kunnen komen. Soekarno: Zeven jaar als nette mensen betaald „Wij zijn geen oplichters" „Wij hebben onze moed getoond door stoutmoedig alle R.T.C.-overeen- komsten te verscheuren", zo sprak president Soekarno van Indonesië gisteren in een rede ter gelegenheid van de elfde verjaardag van de Indo nesische onafhankelijkheidsverkla ring op de trappen van zyn paleis. Ge durende de zeven jaar dat de overeen komsten van kracht waren, zo zei hij onder meer, hebben wij de schulden aan Nederland als nette mensen be taald, met interest op de koop toe. Toen de schuldbekentenissen ons wer den opgedrongen, hadden wij niet vol doende tijd nauwkeurig te onderzoe ken, of het juist was of niet, dat wij werden belast met deze schulden. Na dat wij ze aan een nauwkeurig onder zoek hadden onderworpen, bleek dat wij niet alle schulden behoefden te be talen want het grootste deel daarvan was voor de knuppel, waarmee de Ne derlanders ons sloegen. Soekarno leg de er de nadruk op, dat Indonesië wel nog de schulden erkent van Neder- lands-Indië aan andere landen, eraan toevoegend: „Wij zyn geen oplich ters". Sprekend over het geschil met Nederland ten aanzien van westelijk Nieuw-Guinea, zei Soekarno, dat zo lang de betrekkingen tussen Indone sië en Nederland nog kolonialisme in hielden, er geen hoop kon zijn dat zij beter zouden worden. Van de Vreede naar Goes De doelverdediger van Middelburg A. J. van de Vreede, die de laatste jaren regelmatig onder de lat stond, heeft overschrijving aangevraagd naar Goes. Voor de Goesenaren zal de komst van deze sympatieke doelman, die ook jarenlang het R.B.C.-doel heeft verdedigd, en die reeds enkele jaren in Goes woont, een versterking betekenen. Gelukkig voor de hoofd stedelingen is inmiddels hun oud doelman Henk Versluys weer beschik- Wat maakt haar so „gezien ...of in fleurig metalen doosje (ook met donsje) Creme Puff, de volmaakte make-up met de onweerstaanbare charme van frisse natuurlijkheid. Creme Puff: boeiende, betoverende schoon heid - in enkele seconden. (bandehmerh betekent AI,/* Fectoi Hollywood Crtnmy Powder Make-Up. MAX FACTOR HOLLYWOOD Imp. Marfac N.V, Huddestraat 5, Amsterdam Gervasoni won negende etappe Ronde van Europa Janbroers vierde in zelfde tijd Het eerste gedeelte van de negende étappe van de Ronde van Europa voor amateurs en onafhankelijken, een wegwedstrijd van Nancy naar Etain (84 km) is vrijdag gewonnen door de Italiaan Gervasoni in 1 uur G min. 15 sec. De Nederlander Jan- broers werd Vierde in dezelfde tijd als de winnaar. Het tweede gedeelte van de negen de étappe, een tijdrit van Etain naar Longwy over 47 km, werd gewonnen door de leider van het algemeen klas sement, de Fransman Riviere. Hij'had er 1 uur 8 min. 20 sec. voor nodig, wat een gemiddelde snelheid betekent van 41.3 km/u. De Fin Mann'ennen reed tijdens deze rit tegen een ge parkeerde auto en moest in een zie' kenhuis worden opgenomen. Na de negende étappe ziet hef alge- mëen klassement er als volgt uit: 1. Riviere (F.) 42.01.22; 2. Rohrbach (F.) 42.05.10: 3. Ferlenghi (It.) 42.09.15; 4. Christian (Oost) 42.09.42; 5. "LèClerc (F.) 42.12.49; 6. Falaschi (It.) 42.13.53; 11. Van Steenselen (Ned.) 42.27.22; 13. Stevens (Ned.) 42.35.13; 17. Van Est (Ned.) 42.41.55; 34. Janbroers (Ned.) 43.34.04. In het ploegenklassement. staat Ne derland op de vierde, plaats, vlak voor België, Zestien kandidaten voor het Nederlands elftal Wilkes (V.V.V.) present De keuzecommissie van de KNVB heeft voor de centrale training voor de wedstrijd ZwitserlandNederland, die op 15 september te Lausanne wordt gespeeld de volgende spelers uitgenodigd: De Munck (Fortuna '54), Landman (ScheveningenHolland Sport), Wiersma (PSV), Kuys (NAC), Van der Hart (Fortuna '54), Kerkum (Feyenoord), Klaassens (sc VW '03), Notermans (Fortuna '54), De Wit (Willem II), Bosselaar (Feyenoord), Koöpal (Willem II), Van Melis (Ra pid JC), Wilkes (sc VVV '03),Moulijn (Feyenoord), Schaap ('t Gooi) en Schouten (Feyenoord). Derksen en Van Vliet in finale sprint voor profs - Op de wedstrijden voor de Neder landse baankampioenschappcn heb ben de eeuwige rivalen Van Vliet en Derksen zich vrijdagavond, voor de zestiende maal in de finale's geplaatst van de sprint voor professionals. Bij de amateurs komen, evenals verleden jaar, Joop Capteln en Mahn in de eindstrijd. (Slot van pag. 3) de Turken aftrokken en Europa was althans voorlopig ook gered. Het gebed waartoe de klokken van twaalf uur opriepen, is dus geweest, een gebed voor de nood van alle christenheid. Ruim drie weken na de oproep daartoe, gebeurde wat eigen lijk onmogelijk werd geoordeeld. Niet alleen werd de vesting, gezien de vij andelijke overmacht door een gering aantal soldaten gehouden, maar deze hebben op een beslissend moment zo aanvallend weten op te treden, dat de Turken terug trokken. Janos Hunyadi werd daarom door de Paus onder scheiden met de titel: Het wapen schild van Europa. „Sursum corda", het officiële paro chie-weekblad voor het dekenaat Mid delburg, dat we van bevriende zijde ontvingen en waarin deze gebeurte nis van vijf eeuwen geleden in her innering werd gebracht, vertelt hoe de Paus bepaalde, dat het luiden van de klokken op het middaguur zou wor den voortgezet „als een blijvende her innering en om er de christenen op te wijzen, dat men in schijnbaar hopeloze gevallen, zich steeds vol vertrouwen moet wenden tot Hem, voor wie niets onmogelijk is en Die op de eerste plaats en voor alles werkt aan de ver wezenlijking van Zijn Rijk." Dan gaat het bedoelde stuk in Sur sum Corda een vergelijking maken tussen de tijd van vijf eeuwen geleden en de onze. Wanneer nu nog steeds de klokken om twaalf uur luiden, moet dan niet de bedoeling van 500 jaar geleden in ere worden hersteld? En moet dan niet „de vrije christenwereld bidden, dat de Almachtige God het atheïstische gevaar zal stuiten en dat Hij de vervolgde zwijgende kerk be vrijde, opdat ieder mens de onontbeer lijke vrijheid zal herkrijgen om zijn taak op die plaats die hem in de schepping is toegewezen, op waardige wijze te kunnen vervullen". Wij horen dat er, evenals in andere landen, ook in ons land een comité van actie is gesticht voor deze „nieuwe gebeds- Rruistocht" bij de middagklok. De vrije christenwereld. Het bevrij den van de zwijgende kerk. Ieder mens de onontbeerlijke vrijheid. Daar voor kan ieder christenmens ook nu nog bidden. Maar dan zullen de pro testanten onder hen niet alleen den ken aan Oost-Europa, maar ook aan een land als Spanje, waar de Heilige Schrift nog steeds verboden lectuur schijnt te zijn, die in beslag moet wor den genomen. H. FILMS IN ZEELAND „De naakte oorlog", harde realiteit. Alfred Hitchcock, de befaamde re gisseur van schokkende thrillers, te kende voor de film ..To catch a thief" (ELECTRO, Middelburg). Maar dit bijna gezapige, aan de Franse Rivièra spelende verhaaltje heeft niets van een thriller. Waarmee niet gezegd wil zijn, dat liet geen onderhoudende rol prent is, integendeel! Want regisseur Hitchcock verstaat zjjn vak uitnemend en het feit, dat hy zich ditmaal in het bijzonder toelegde op karakter- en milieutekening ver andert daar niets aan. Het bewijst alleen maar eens te meer, dat Hitch cock een zeer talentvol man is. Het venhaaltje doet er eigenlijk wei nig toe. Het geeft een amusante en boeiende schildering van het mondai ne leven aan de Franse zuidkust, met als enige concessie aan de misdaad een diefachtige jongeman, die voor de nodige verwikkelingen zorgt. De Ne derlandse vertaling van de filmtitel luidt: „Met dieven vangt men dieven" en dat klopt ditmaal als een bus. In de hoofdrollen wordt prettig spel te zien gegeven door Cary Grant en en Grace, jawel, Kelly. „Her Grace", zogezegd. Dat was dan een Hitchcock-roman ce; wie wil terugvallen in de rauwe realiteit kan terecht in Alhambra, (Vlissingen), waar „De naakte oor log" draait. Ditmaal bepaald geen zoetsappig verhaaltje vol romantiek, maar flitsen van de werkelijkheid, zo als die zich afspeelde in de jaren '40 '45. Dat kon, omdat deze film werd samengesteld uit journaals. De over val op Pearl Harbour, de strijd in koopt U reeds voor bij de MAX FACTOK- specialist Vlissingen Middelburg. FEUILLETON door TJEÉRD ADEMA 67 Waarschijnlijk hadden vroegere be woners van deze illustere verblijf plaats het wel eens onder het raam gezet met de bedoeling er op te klim men om door de tralies naar buiten te kunnen kijken, maar aangezien ge vangenen wordt voorgehouden, dat zij tot zelfkennis moeten komen en daar om voortdurend in hun eigen zwarte ziel moeten kijken, is het begrijpelijk, dat hun krukjes aan de ketting gelegd worden, zodat zij alle pogingen, om wat van de vrije natuur te zien, moe ten uitstellen tot zy voldoende' geboet hebben om weer hun eigen weg te kunnen gaan. In het politiebureau had commissa ris Van Mierlo hem verhoord en was hy Steensma tot de conclusie gekomen, dat het een allesbehalve prettige gewaarwording is. als men plotseling van een gerespecteerd en zelfs mét enig ontzag' behandeld bur ger gedegradeerd wordt tot een maat schappelijk gevaarlijk individu, dat door elke politieman vryeljjk kan worden afgeblaft, wiens minste be wegingen argwanend worden gadege slagen en dat onvoorwaardelijke ge hoorzaamheid verschuldigd is aan iedereen, die hem ambtshalve moet verzorgen. Op het politiebureau was proces' verbaal opgemaakt en ir. Steensma had daarna opnieuw een autoritje mogen maken, waarna hij was afge leverd aan het Huis van Bewaring. De heren, die hem daar ontvingen, hadden blijkbaar een manie om alles te willen bewaren. Zij haddenhun goede zorgen niet alleen tot hem uit gestrekt, maar ook tot zyn bezittin gen. Zij hadden hem nog zijn geld, zijn horloge, zijn ringen en zyn zakmes afgenomen met de troostvolle mede deling, dat alles naar de griffie zou worden gebracht en dat meneer de griffier er zo goed op zou passen of net zyn eigen spullen waren. Daarna had hy een bad genomen, of, beter gezegd, moeten nemen en had hij kennis gemaakt met de offi cier van justitie, een kennismaking, welke in zoverre afweek van de ge bruikelijke, dat er niet wederzijds werd gebogen en ook geen handen ge- drukt werden en evenmin van weers kanten de vei-zekering werd gegeven, dat men zich „aangenaam" gestemd voelde. Eigenlijk zo bedacht Steensma waren de verhoudingen in dit we reldje van schuld en boete heel wat primitiever, maar ook heel wat eer lijker dan in de wereld, waarin hij zich tot dusver had bewogen. Men maakte elkaar hier geen on waarachtige complimentjes, men ver telde elkaar precies, hoe men over elk aar dacht en men zag er zelfs geen ogenblik tegenop, iemand ronduit mede te delen, dat hij op een geraffi neerde manier stond te liegen. Vrouwe Justitia heeft een blinddoek voor en zy weegt in de door haar op gehouden schalen schuld en straf zonder aanzien des persoons. Vrouwe Justitia kan dit gemakkelijk doen, want 2ij staat gewoonlijk in een nis boven de voordeur en heeft daar van niemand iets af te wachten, maar haar dienaren officieren van justi tie, rechters, rechter-commissarissen en mindere goden die midden in het dagelijks leven staan, komen zo nu en dan voor de moeilijke taak, dat zij met invloedrijke verdachten moeten omgaan, die vaak of niet schuldig blijken, of na hun berechting weer zo hoog op de maatschappelijke ladder kunnen klimmen, dat het verstandig lijkt hun gevoelens niet nodeloos te kwetsen. De officier van justitie was een koel, maar correct ambtenaar, de reehter-commissaris voor wie de ver dachte. volgens het wetboek van strafvordeing „onverwijld geleid" werd, verleende op de vordering van de officier, een bevel tot gevangenne ming, omdat zijns inziens ernstige be zwaren tegen deze verdachte waren gerezen, <Thr. mr. Van Linschoten had als reehter-commissaris dadelijk begre pen. dat hij hier een stuk edelwild on der schot had. Dat een attaché van een onzer ge zantschappen in een onbewoond per ceel een roofmoord zou plegen op een vrouw, die waarschijnlijk veel minder gesitueerd was, wilde er bij hem nog niet in. Had deze jongeman de vrouw vermoord maai' dat moest nog be wezen worden dan zou wel blijken, dat er achter deze geschiedenis heel iets anders dan een ordinaire roof moord was verborgen. Nog op de dag zijner gevangenne ming had Steensnia een derae uit stapje per auto gemaakt. Hy was met de officier, de rechter commissaris en twee rechercheurs naar het stedelijk ziekenhuis gereden en daar in het lykenhuisje geconfron teerd met het lichaam van de ver moorde vrouw, die met marmerbleek gelaat, het goudgele haalos om het hoofd gewrongen, met gesloten ogen, in een lang wit kleed, op haar stenen bed had gelegen. In de loop van de middag zou dok ter Hulst uit Leiden de sectie ver richten en op het moment, dat mr. Van Linschoten het laken opsloeg en het dodenmasker van de vrouw zicht baar werd, wist niemand hier nog hoe zij heette en waar zij thuishoorde. (Wordt vervolgd) Birma, de landing bij Normahdië, dat zijn slechts enkele gebeurtenissen uit de recks, die men uit deze journaals samenstelde. Hard, meedogenloos, on verbloemd. In „Huis van Bamboe" (Grand, Goes) bloeit de misdaad welig tegen het exotische decor van een na-oor- logs Tokio. Gedeserteerde Amerikar nen brengen er aloude gangsterme thoden in de praktijk en dat gaat alle maal niet voorzichtig. Een aantrekke lijke Japanse speelt ook een belang- ryke rol en tenslotte volgt ook dank zij haar -4-: de ontknoping. Er zit genoeg spanning in deze misdaad historie om de toeschouwer enige ont- spamning te bezorgen. Zondagmiddag .draait in Grand niets meer enniets minder dan „De eed aan'de bloedvlag"; eèn opwindend zeeróversvêrhaal met Robert' Newton in de hoofdrol als boef nummer één. Er wordt geroofd en geplunderd dat het een lieve lust is en de rum vloeit rijkelijk. De uit ,Louase-Lotte" bekende tweeling vervult de hoofdrol in „Dé eerste kus" (Schouwburgbioscoop, Middelburg), waarin de meisjes voor het eerst verliefd worden en dat is zoals ge U misschien zult herinneren een hele sensatie. Ook voor Helga en Greta, zoals ze nu heten. Erich Ode voerde de regie over deze rolprent en Peter Kreuder' maakte er de mu ziek bij. Het geheel is lief, onschuldig en soms ontwapenend charmant. In Luxor (Vlissingen wordt ge zocht naar „Het geheim van de vjjf fraven"; avontuur en romantiek naar et aloude recept, ditmaal weer eens geplaatst In het Amerika rond 1861 tegen een achtergrond van goudzoe kers, Indianen, stoere kerels en een mooi meisje. Richard Widimark en Donna Reed zorgden voor de hoofd rollen. Tussen haaltjes: met „graven" worden geen adeïijke personen be doeld, maar grafkelders. Jubileumwedstrijd tussen Middelburg en Vlissingen In verband met de viering van het veertigjarig bestaan van „Vlissin gen" en „Middelburg" zullen de eer ste elftallen der jubilerende voetbal verenigingen op dinsdag 28 augustus te Vlissingen in een jubileumwedstrijd tegen elkaar uitkomen. Boiteux brak Europees record 400 m vrije slag De Franse zwemmer Jean Boiteux heeft te Marseille het Europees re cord op de 400 meter vrije slag ver beterd en gebracht op 4 min. 29 sec. Het record stond met 4 min. 30 sec. op naam van de Italiaan Romani. Nederlandse successen in Belgische zwemwedstrijden T(jdens jaarlijkse, internationale zwemwedstrijden in de Maas by Na men (B.), waaraan dit jaar meer dan 470 personen deelnamen, hebben Ne derlandse zwemmers fraaie resulta ten behaald. De wedstrijd schoolslag dames (3000 m) werd gewonnen door mej. R. Vcrgauwen uit Sas van Gent en de Vlissinger Sjaak Sinke van „Zeehond" werd negende op de 1500 m schoolslag voor jongens. De zwem- clum „Gooi" uit Naarden sleepte de meeste overwinningen in de wacht. J. Koster werd eerste op de 3000 m vrije slag dames, J. Bultman op de 1500 m vrije slag jongens en T. Lagerberg op de 1500 m vrije slag meisjes. Alle deelnemers kregen na afloop een her inneringsmedaille. Ronde van Rilland Zaterdag 25 augustus a.s. zal de jaarlijkse Ronde van Rilland worden gereden, waarvoor een stijgende be langstelling bestaat. Als er daarvoor voldoende deelnemers zijn zai er ook een ronde verreden worden voor wiel renners boven de veertig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8