Grootscheepse verkeersacties in alle Zeeuwse gemeenten Oesterkwekers voor een regeling Zeeuwse Almanak GOLD STAD ^kingsize 75ct. HANDEL MET MINDERJARIGE LEVERDE OPKOPER BOETE OP Agenda 2 P RU V 1 N 01 ALE Z E E U W E V U U tCAE T DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 NIEUW INITIATIEF BOND VOOR VEILIG VERKEER Films en propagandawagens zullen jong en oud op stijgende gevaren wijzen De Bond voor Veilig Verkeer In Nederland bereidt thans een groot scheepse actie voor ten behoeve van de gehele provincie Zeeland, waarmee op 1 oktober gestart wordt. Geen enkel dorp in het gewest zal worden overgeslagen en niets zal worden nagelaten om ieder te be trekken bij deze actie, die tot doel heeft oud en jong op de stijgende gevaren in het moderne verkeer te wijzen. De lange voorbereidingstijd voor deze propagandamaanden is noodzakelijk door de brede opzet van de actie, die onder leiding zal staan van de heren H. Ziekenmeijer en E. Visscher. beroep gedaan worden op de plaatselijke harmonieën en fanfa rekorpsen om deze verkeersdag in hun dorp of stad luister bij te zet ten. De schooljeugd zal een belangrijke plaats in de gehele actie krijgen, die wordt uitgevoerd in samenwerking met de plaatselijke gemeentelijke of rijkspolitiocommandanten. Aan de di verse burgemoesterskringen is ver zocht op de eerstkomende vergade ring de zaak door te praten om tot positieve medewerking te geraken. Ook de politiepostchefs heeft eenzelf de verzoek bereikt. Gerekend wordt, dat voor 1 oktober in onderling over leg de verschillende data zijn vastge steld. Wanneer men voor Zeeland ruim honderd gemeenten telt, valt 't te begrijpen, dat het tot eind januari zal duren eer de actie over de gehele provincie is „uitgesmeerd". De ver- keerswagens, die de bond brj de pro paganda wil inschakelen, zullen dus in elke gemeente gezien worden. In Schouwen-Duiveland hebben de poli tiepostcommandanten dezer dagen de hoofden bij elkaar gestoken, Het resultaat was, dat de eerste weken van januari werden uitgeko zen voor de actie, waarbij bijvoor beeld zowel Zierikzee als Ellemeet een dag worden bezocht. De overige eilanden, waaronder Walcheren, zul len daarvóór reeds met deze vcr- keersactie kennismaken. Om een doelmatige medewerking te verkrijgen hebben de Zeeuwse bur- femeesters dezer dagen een uitge reid schrijven van de bond ontvan- - gen met enkele richtlijnen. De com missaris der koningin in de provincie Zeeland heeft in een missive aan de gemeentelijke bestuurders zijn mede werking aan de actie toegezegd en aangedrongen op de noodzakelijke in teresse voor deze propaganaatocht langs de verschillende eilanden. Het zullen niet alleen de gebrui kelijke verkeersfilms zjjn, die wor den gedraald in verenigingsge bouwen en zalen, maar er zal een Grote drukte bij veer VlissingenBreskens Er heerste woensdag weer een gro te drukte op de Zeeuwse wegen en in de steden. Deze drukte kwam vooral tot uiting bij de veerdienst Vlissingen- Breakens, waar men de gehele dag met drie boten in de vaart moest blij ven, om de grote verkeersstroom op te vangen. Een groot aantal Belgen en Fransen het was Maria Hemel vaart staken de Schelde over. De boten voeren vrijwel op tijd en het ge lukte alle auto's 's avonds op tijd over te zetten. Een uitzonderlijk aantal vreemde lingen bracht een bezoek aan Bres kens, waar momenteel de visserijfees ten worden gehouden. Het aantal be zoekers werd op 15 k 20.000 geschat. Toen bleek, dat enige honderden per sonen „van „de overkant" iri Breskens waren achtergebleven om het vuur werk te kunnen zien en daardoor de laatste boot hadden gemist, besloot de directie van de Provinciale Stoom bootdiensten een extra boot te laten varen. Mosselkweker Joh. Padmos in Bruinisse overleden. In Bruinisse overleed na een lang durige ziekte de heer Joh. Padmos, een bekend mosselkweker en hande laar. De heer Padmos genoot niet al leen bekendheid in Antwerpen en Brussel, maar ook in het land van Waes, de streek van de Rupel en de Boven Schelde. Vele jaren voordat 't Centraal Verkoopkantoor aan de vaart op België een einde maakte, brachten de gebroeders Padmos hun mosselen naar deze streken, tot in Aalst toe. Motortrial „De Zeeuwen" had zeer zwaar parcours Veel publiek in Vrouwenpolder De motorclub „De Zeeuwen" uit Middelburg hield woensdagavond in het duinterrein bij Vrouwenpolder de derde „trial" van dit seizoen. De deel neming aan dit evenement liet deze keer te wensen over, want er waren slechts veertien rijders. De belang stelling was echter groter dan ooit. Behalve van vele supporters der rij ders trok de wedstrijd nameiyk ook sterk de aandacht van grote aantal len kampeerders. De organisatoren zorgden ervoor, dat naarmate de rijders dit soort wedstrijden beter onder de knie krij gen het parcours zwaarder wordt. Woensdag was de opgave dan ook moeilijker dan ooit tevoren. De tocht over het ge-accidenteerde terrein langs heuvels, dalen en zandwoestijn- tjes vergde alle concentratie en gro te behendigheid van de deelnemers, hetgeen ook de bedoeling is van een trial. Het was echter niet te verwonde ren, dat gedurende de vijf ronden, die de rijders moesten maken, zeer vele strnfpunten werden genoteerd. Zo wel nummer één in de sportklasse als do eerste prijswinnaar in de klasse voor standaardmotoren kwam met meer dan vijftig strafpunten uit de bus. Al met al mocht de wedstrijd echter weer goed geslaagd genoemd worden. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in restaurant „Duinoord". De uitslag luidt: sportklasse: 1. W. Lctjnse (89 strafpnt.), 2. A. Bouwens (108), 3. T. Uvl (115), 4. S. Jonge- pier (136), 5. P. de Visser (148), 6. L. de Klerk (199), 7. P Louws (252). Standaardmotoren: 1. J. Crucq (53), 2. G. Beekman (67). 3. D. Ge braad (68), 4. P. den Hollander (78), 5. W. Gebraad (102), 6. T. Hakken- brak (107), 7. P. de Leeuw (190). VAN uitvin EXPERIMENT. Reeds enkele weken worden voorbereidingen getroffen om de dyk aan de Nieuwe Bommedepolder en andere waterkeringen ten oosten van Brouwershaven te verzwaren. De betrokken aannemer wilde het zand, dat voor dit werk nodig is aanvoe ren- door buizen. De zandzuiger lag bij een zandbak in de Grevelingen en het was de bedoeling de buizen, waardoor het. zandtransport zou moe ten plaats vinden, op de bodem van de rivier te verankeren. Deze proe ven zijn echter niet gelukt. Er tra den herhaaldelijk breuken in de bui zen op en men zal nu zijn toevlucht moeten nemen tot de oude, beproefde methode. NAAR BELGIË Onze provincie telt een groot aan tal reisclubs. In Axel heeft men ook zo'n club, „Prins Hendrik" geheten. De leden ervan trokken dezer dagen naar België, waar vooral de citadel en de grotten van Dinant een grote trekpleister vormden. Ook in Water loo en Brussel genoot men van de vele bezienswaardigheden. Het was al laat, heel laat, toen de reizigers in hun woonplaats terugkeerden. SPNOEPGOED In dat gezin in Zierikzee zat opa, die een paar dagen op bezoek was, aan tafel aandachtig de krant te le zen. Hij deed het met volledige over- gave en zo lcwam het, dat hij diep in gedachten verzonken z'n hand uitstrekte om iets van tafel te pak ken, dat naar hij meende een snoepje was. 't Was een knikker. Opa stak het voorwerp, al lezende, welgemoed in z'n mond en begon cr ijverig op te kauwen. Onbegonnen werk natuurlijk. Dat merkte opa ook na verloop van enkele seconden en toen kwam hij behoedzaam achter z'n krant van- daan, richtte zich tot de'huisgenoten en sprak afkeurend: „Wat die kinde ren tegenwoordig aan dat snoepgoed proeven weet ik niet, maar ik vind er niks aan TOT OP DE MOTORKAP. Autopeds vormen voor kinderen dikwijls een bron van veel plezier. Zo lang zij op trottoirs blijven rijden, schuilt er in dit soort van vermaak weinig gevaar. Maar 't 7-jarig doch tertje van de heer J. J. Houtekaraer, dat met haai' step op de Javakade te Sint Annaland reed, dacht hier blijkbaar anders over. Zij reed midden op de weg en zij kwam in botsing met een personenauto. De kleuter belandde met een sierlijke boog bo ven op de motorkap! Een geschaaf de knie was het enige letsel, dat zij opliep. De wonderen zijn de wereld nog niet uit STRANDFEEST. Het bestuur van de V.V.V. in Oost- kapelle was al geruime tijd voorne mens op het strand bij de Duinweg een strandfeest te houden. Reeds twee keer moest dit evenement door de slechte weersomstandigheden wor den afgelast, maar dinsdag is het dan toch zo ver gekomen. Een groot aantal jongens en meis jes waren van de partij en zij deden nun uiterste best om bij het maken van zandfiguren de eerste prijs in de waoht te slepen. Er viel veel moois te bewonderen. Er waren o.m. een hert, een boerin, een vlinder en een visser. Ook het wapen van Zeeland kon men er vinden. Maar het mooiste van alles vond de jury toch de ooie vaar, die door Berta Brand, Leintje Maranus, Jan en Huib Brand en Gil lis Maranus in het zand was uitge beeld. Zij kregen dan ook de eerste prijs. Het was een geslaagd strandfeest en de V.V.V. hielp bovendien de in wendige mens te versterken.. Advertentiei Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXAGORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met worte) en al. Bevat gezuiverde wonderolie jodium en het pijnstillende benzocaïne Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmlddel van f. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (502) De deelnemers aan de motortrial in Vrouwenpolder moesten woensdag avond een zeer zwaar parcours af leggen. Dat ondervond ook no. 3, T. Hakkenbrak, die hier met succés een helling „neemt", maar even later verschillende malen viel. KERKNIEUWS Ds. J. van de Guchte 25 jaar predikant Vandaag (donderdag) zal het een kwart eeuw zijn geleden, dat ds. J. van de Guchte, thans Remonstrants predikant te 's-Gravenhage werd be vestigd als predikant in de Gerefor meerde Kerken in Nederland. Ds. Van de Guchte werd in 1905 geboren en studeerde aan de vrije universiteit te Amsterdam, waar hij in 1930 zijn kandidaatsexamen deed. Op 16 augustus van het daaropvol gend jaar (1932) deed kand. Van de Guchte te Veere zyn intree in de Ge reformeerde Kerken in Nederland. In 1938 legde de jubilaris zijn ambtsbe diening neer en zeven jaar later werd hij bevestigd als voorganger van de afdeling Bussum van de Nederlandse Protestanten Bond. Nadat kand. Van de Guchte in 1946 na colloquium doc- tum was beroepbaar gesteld bij de Remonstrantse Broederschap, deed hij in 1947 zijn intree als predikant van de Remonstrantse gemeente te Gou da, vanwaar hij in januari 1949 naar 's-Gravenhage vertrok. De jubilaris zal binnenkort de Remonstrantse ge meente van 's-Gravenhage weer ver laten daar hij enkele weken geleden een beroep naar Oosterbeek (vacatu re ds. J. W. Wery) heeft aangenomen. OHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hogeveen (vac. D. H. Biesma) K. J. Velema te Midwolda )Gr). Aangenomen naar Mijdrecht J. Brons, kand. te Ermelo, die bedankte voor Biezelinge, Sassenheim, Steen- wijk, Tholen, Zaamslag en voor Zuid- land. Bedankt voor Driebergen en voor Zwijndrecht B. Byleveld te Noor deloos; voor Emmen M. Drayer te Drachten; BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Stavoren Ph. Linde man, kand. te Hengelo (O). NED. HERV. KERK Bedankt voor Sommelsdrjk G. M. van Dieren te Ede. GEREF. KERKEN Beroepen te Grypskerke en te West maas K. Slerink kand. te Hardenberg. Advertentie 'ïOe scg&>i&ë itasi Doelman Piet Kraak wordt hotelhouder in Zierikzee De ond-doclman van liet Nederlands voetbalelftal en lange tijd de steun pilaar van de orenjehemden, Plet Kraak, zal misschien binnen afzien bare tijd weer amateur worden. Hij heeft namelijk het grootste hotel van Zierikzee gekocht, dat hij nog deze maand zal overnemen. Kraak verdedigt tegenwoordig het doel van de semiprof voetbalclub Elinkwijk en zijn contract met deze vereniging loopt tot begin december. „Daarna zal voor mij het voetballen in Utrecht wel afgelopen zijn: ik kan moeilijk drie keer per week voor training mijn hotel in de steek laten en vanuit Zierikzee naar Utrecht rei zen. Ik zou natuurlijk wel bij de derde klasser Zierikzee kunnen trai nen en dan toch zondags voor Elink wijk uitkomen, maar dat ligt aan het bestuur te beoordelen". „En als je dan niet bij Elinkwijk zou blijven spelen, stop je clan hele maal met voetballen?". „Dat denk ik niet. Ik kan altijd nog de amateur- status aanvragen en proberen Zierik zee in een hogere klasse te brengen", aldus de beste keeper onder de Ne derlandse hotelhouders. L Popering kandidaat voor gemeenteraad Bruinisse. In dc gemeenteraad van Bruinisse is, door het overlijden van de heer J. Bal, een vacature ontstaan. De op volger op de lijst van de Party van de Arbeid is de heer L. F. Popering. .Verder komen de. volgende namen op de lijst voor: J. Kostense, M. J. van de Velde, M. Bal en L. Bal. Benoeming. De heer R, J. de Smit, tecluiisch- ambtenaar bij het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg, is per 15 augustus j.l. benoemd tot water bouwkundig ambtenaar bij de Jonk vrouw Annapolder en de Leendert Abrahampojfler te Kats. Tentoonstelling beeldende kunst in Brouwershaven. De damesleden van de Rotaryclub te Zierikzee brachten op uitnodiging van de burgemeester van Brouwers haven, de heer J. L. van Leeuwen, een bezoek aan de derde tentoonstelling van beeldende kunst in Brouwersha ven. Namens de kunstschilder Pieter Kooistra uit Amsterdam, die verhin derd was tijdig aanwezig te zijn, gaf de heer R. Rozemond, medewerker van de Stichting Beeldende Kunst, een uitvoerige toelichting op de ten toongestelde werken. De dames leg den grote belangstelling voor de he dendaagse kunst aan de dag en zij waren vol lof over de inrichting van de tentoonstelling, die sterk afwijkt va 1 de beide vorige. Namens de Ro taryclub dankte de heer M. Doeleman voor de hartelijke ontvangst. Exporteurs voor vrije handel Onder voorzitterschap van mr. M. Vlaming vergaderden in Yerseke 76 leden van „Vebo". Het hoofdpunt van de agenda vormde het besluit van het Bedrijfsschap voor Visserijproduk- ten om de oesterhandel vrij te geven. Tot 16 augustus werd aan de ver enigingen dc gelegenheid gegeven zich uit te spreken voor een regeling, waarvan het Bedrijfsschap de hoofd lijnen had aangegeven. Nadat mr. Vlaming een korte uiteenzetting had gegeven over de gang van zaken tij dens dc laatste twee jaar werd hier over een algemene bespreking gehou den. De meerderheid was voor een regeling. Bij monde van de heer D. Sinke brachten de kwekers vele grieven naar voren, die met de vorige rege lingen verband hielden. Spreker was er bevreesd voor, dat het weer de zelfde weg zou opgaan. „Op papier klopt het allemaal, maar de praktijk heeft uitgewezen, dat de kwekers weinig geld ontvangen", aldus de heer Sinke, die de handel liever vrij wilde als er geen betere regeling kwam. De kwekers zouden dan de zekerheid moeten hebben, dat zij niet aan de willekeur van de exporteurs zijn over geleverd. KANTONGERECHT MIDDELBURG Verkeersovertredingen van allerlei aard berecht. Omdat allerlei lieden nog altijd allerlei goederen van waarde plegen „mee te nemen" om die dan aan een opkoper voor goed geld en met 100 winst van de hand plegen te doen is indertijd vastgesteld, dat de opkopers een register moeten bijhouden van him aankopen, waarin ook de naam van de verkoper moet voorkomen. Bovendien is het hen niet toegestaan van minderjarigen te kopen. De Middelburgse opkoper P. v. O., 30 jaar oud, had deze beide voorschriften overtreden, reden waarom h|j woens dagmorgen voor de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, stond. Van een 11-jarig jongetje kocht Van O. oud papier en vodden en daarvan was in het register niet tijdig een aantekening gemaakt. Twee boetes kreeg verdachte voor deze overtredingen. De tenlastoegelegde feiten waren op een zaterdag gepleegd. „Ja, het was nogal druk, er stonden allerlei men sen rond mij heen en daardoor heb ik niet goed gezien wie het was", ver ontschuldigde Van O. zich. „U had r.atuurlyk zin in het spul", wierp de kantonrechter tegen. De kantonrechter vond het een ernstig feit. „Men probeert vaak allerlei lou che dingen, die van diefstal afkom stig zijn, door middel van een kind aan een opkoper kwijt te raken", zei hij. Van O, zei verder, dat de aan koop pas 's maandags ingeschreven was, omdat de boekhouder die za terdag niet aanwezig was. Wel had verdachte een èn ander zelf op een bonboekje gezet. De ambtenaar van het O.M., mr. Th. Lebret, vond beide feiten eveneens ernstig. Hy eiste 2 x 20, waarmee de kantonrechter ak koord ging. „Ik kan niet op het fietspad ryden, omdat het zo donker is", had de 30-jarige kok W. C. v. d. S. uit Middelburg gezegd toen liy op 28 juli onder 's-Heer Arends- kerke werd bekeurd, omdat hij per brommer de ryksweg bereed. Nu voerde verdachte aan, dat op het fietspad hooi lag, waardoor dit ter plaatse onberijdbaar was. Het bleef een vreemd geval, maar hoe het ook zij, overtreding is overtreding en daarom eiste de ambtenaar 15 boete, waarop een vonnis van 10 volgde. Van niet minder dan 600 meter af stand had een wachtmeester gezien, dat J. C. B. op 2 juli bij de splitsing rijkswegVeerweg onder Kruiningen passeerde op de linkerweghelft, het geen daar verboden is. De zaak was reeds eerder voorgeweest en toen ver klaarde verdachte, dat een andere auto zonder voorrang te verlenen uit de Veerweg was gekomen. B. reed 80 km en durfde niet te remmen, omdat achterin een klein kind zat. Daarom zou hij hebben gepasseerd en een aan rijding hebben vermeden. De verbali sant getuigde nu en ontkende, dat de andere wagen uit de Veerweg was gekomen, waardoor B.'s verklaring verdachte was niet aanwezig wez-d ontzenuwd. „Het is dus een vol komen gefingeerd verhaal", zei de ambtenaar, die 35 vroeg. De kan tonrechter deed er 10 af. - Verwarring „Ik ben door mijn verloofde, die naast my zat, in verwarring gebracht en bovendien was ik daar met goed bekend", zei de montage-chef P. de J. uit 's-Heerenhoek, die op 21 mei een botsing veroorzaakte op het be ruchte punt ScheldestraatPaul Krugerstraat te Vlissingen. De J. kwam uit eerstgenoemde straat en stopte niet, maar reed door. zodat de doorgang niet vrykwam voor de au tomobilist E. N. uit Vlissingen, die over deze voorrangsweg reed. De heer N. gaf nog een signaal, maar een botsing kon niet meer worden voor komen. De eis was in dit geval 5 en 30, het vonnis 3 en 25, terwijl De J. bovendien de schade aan N/s wagen moet vergoeden. In de Lange Delft is sedert gerui me tijd een wlsselwachtverbou van kracht. Dat hebben al vele automobi listen moeten ervaren. Gedurende één of twee minuten mag men er wei steppen voor in- en uitladen byv. Maar als het 8 minuten wordt, zoals voor de auto vap de Middelburgse arts E. V., 38 jaar, werd geconsta teerd, dan kan het niet door de beu gel. Dokter V. was in een apotheek om iets te laten wegen. „Ik dacht, dat ik maar even binnen was", zei hij. De ambtenaar vroeg er 6 voor en het vonnis werd 4, daar de kanton rechter in aanmerking nam, dat de overtreding eigenlijk „beroepshalve" was gepleegd. De 55-jarige vertegenwoordiger P. S. uit Biggekerke kwam in de Gort- straat te Middelburg per auto in bot sing met een Belgische wagen. Ei genlijk was het maar een vrij zachte aanraking, maar in ieder geval had S. niet de nodige voorzichtigheid in acht genomen by het passeren. Daar om was htf dan ook geverbaliseerd. „Er zat zo maar 'n klein beetje verf aan mijn spatbord" zei verdachte, die zich met erg tevreden toonde over dit bewijsstuk. Er kwam een eis van een tientje en een mild vonnis van f 7,50 voor het „beetje verf" In grote lijnen waren bestuur en leden het hiermee eens, hoewel velen in de vrijlating niet direct een ver betering zagen. Dat de vorige rege ling niet goed heeft gewerkt is niet de schuld van het Vebo-bestuur. Dit heeft tot het laatste toe tegen de uit voering van deze regeling geprotes teerd, maar Den Haag zette de veror dening uiteindelijk toch door, met alle gevolgen van dien voor de kwekers. Verschillende besprekingen van het bestuur, de leden en dc ad vies-commissie om de zaak in het reine te brengen, hadden geen re sultaat. De enige mogelijkheid is nu nog om zelf een regeling op te stellen volgens de richtlijnen, die door het Bedrijfsschap zijn voor gelegd. Een centraal verkoopkan toor heeft geen schijn van kans. Het tegenwoordige regeringsbe leid staat een dergelijk ingrijpen niet toe, zo kwam naar voren. VOORSTEL. Nadat de heer Sinke nogmaals op vrijheid had aangedrongen, en andere kwekers precies een tegenovergestel de mening bleken te zijn toegedaan, deed de heer Van Stee een voorstel, dat o.m. het volgende inhield: 25 procent inleveren, 25 procent heffing, kwekersaandeel tenminste 30 procent van de export, .3 peil-data, minimum gewicht 75 kg, verordening direct bij den aanvang van het seizoen van kracht. Er ontstond nog enige discussie naar aanleiding van het voorstel om de kwekers 30 procent te geven en over de uitvoering van de bepalingen der regeling. Nadat de voorzitter het voorstel In stemming had gebracht, spraken 42 der aanwezigen zich uit voor dc re geling; 31 wilden vrije handel, ter wijl er 3 blanco stemmen waren. De meerderheid sprak zich voor een re geling uit. Het bestuur van Vebo zal een ver slag van de vergadering aan het Be drijfsschap zenden, met vermelding van de minimum eisen, waaraan de regeling moet voldoen. „ZEEUWSE OESTER". Ook de „Zeeuwse Oester" kwam woensdagavond in vergadering bij een. De leden van deze vereniging verklaarden zich in principe akkoord met een regeling, met inachtneming van de volgende voorwaarden: 30 pro cent inleveren, kwekersaandeel 35 procent, vergoeding ingeleverde oes ters 1/3 van de walwaarde, 3 peil-data, minimum gewicht 75 kg, ingaan der regeling direct by de aanvang van het oesterseizoen. Na de stemming bleken bij de „Zeeuwse Oester" 17 leden voor een regeling en 14 voor vrije handel te zijn. Ook van deze vergadering werd een verslag gezonden. Naar wij nog vernemen spraken de leden van „Ocsterbelangen" een vereniging van hoofdzakelijk expor teurs zich voor vrije handel uit. De oesterkwekers zien met spanning het verdere verloop tegemoet. Jury voor de ringrijderij Zaterdag 18 augustus a.s. wordt in Vlissingen de grote ringrijderij van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging gehou den. Voor de bekroning van de 140 deelnemende paarden benoemde de V.V.V. Vlissingen tot jury-leden de dames KapsenbergVan IJselstein, VentevogelHaverhoek, Messér HeybroeTc én MetsRamaux. De Z.R. V. voegde aan deze jury nog toe me vrouw M. J. Sandberg tot Essenburg- Hiebendaal en de heren J. Koole Dzn. en F. J. Castel. VANDAAG. Middelburg Electro: „Mata Hari", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kunstenaars Kring, 10—12, 14—17 uur; Molenwater: „Mi- natuur Walcheren", 9—23 uur openluchtbal met radio-orkest „De Windmolens", 20 uur. Veere ,,'t Lammetje": Eretentoonstel- ling werken wijlen Dirk Koets, 10—13, 13.30—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Mensen zoals jij en ik", (14 Jr.), 10 en 21 uur; Luxor: „Begeerte en plicht", (18 jr.), 20 uur. Grand Goes: „Morgen zie lk je weer'V (14 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2