KAPPIE en de STUNTERS RAAD KLOETINGE KEURDE ALS EERSTE BEGROTING '57 GOED WALCHEREN DE HEER KLAASSEN BENOEMD TOT SECRETARIS VAN L.J.G. ZEEUWSCH-VLAANDEREN PROVINCIALE ZN NU W tia COURANT VOOR TWEEDE (DERDE KEER ACHTEREEN Grote activiteit in bouwsector Voor de tweede maal in successie en naar men hier meent voor de derde is Kloetinge in de geanimeerde „race" om de goedkeuring' van de gemeentebegroting voor het volgend dienstjaar, als eerste over de streep gegaan. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van dins dagavond, onder voorzitterschap van burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, stelden de raadsleden, nadat de algemene beschouwingen gehouden waren en na het voorlezen van het rapport van de financiële commissie, de begroting 1957 onveranderd vast. De gewone dienst vermeldt aan inkomsten en uitgaven een totaal bedrag van 383.705,27, met een post voor onvoorziene uitgaven van 2500. De in komsten van de liapitaalsdienst belopen een totaal van 1.086.886,19, terwijl de uitgaven in totaal ƒ1.377.722,65 bedragen, aldus een nadelig saldo van 290.836,46. De gehele raad uitte unaniem zijn waardering voor de tijdige indiening van de begrotingsstukken, die bovendien uitmuntten door overzichtelijkheid. Burgemeester Schimmelpenninck van der Oye had dan ook niets dan lof voor al degenen, die dit mogelyk gemaakt heb ben. Tijdens de algemene beschouwingen legden de verschillende fractiewoord voerders de nadruk op het feit, dat de financiële positie van de gemeente er niet zo best voorstaat wegens het ont breken van kapitaalwerlcen op de be groting. Toch kon naast deze pessimis tische opmerkingen medegedeeld wor den, dat men er in geslaagd is enkele reserves aan te kweken. Verheugd toonden de woordvoerders zich over de grote activiteit in de woningbouw sector, waarin reeds veel gedaan werd en nog veel op stapel staat. Wethouder M. Reijnhoudt (ch) bracht zelfs naar voren, dat er in het woningprobleem te Kloetinge een ontspanning komt. Hij dacht, dat de tijd niet ver meer, dat men alle „dakloze" inwoners een woning kon verschaffen! Beplantingsplan Als eerste spreker hoopte de heer J. Leijs (arb.) dat nog voor nieuwjaar een beplantingsplan in gediend zal worden, aangezien hiervoor 2000 was uitgetrokken. De voorzitter verzekerde, dat dit ook in de bedoeling lag. Aanmer kingen had de heer Leijs op de bouw van de nieuwe school. Op zijn vraag hoe het stond met het Dorpshuis, deelde de voorzitter mee, dat er plannen zijn om een begroting te maken. Verder wenste spreker een rapport over de woningtelling, hetgeen echter nog gemaakt moet worden. Wat de grondaankopen voor plan I betreft, werd aangevoerd, dat men zo spoedig mogelijk met eindresultaten zal ko men. Tenslotte adviseerde' de heer Leijs niet akkoord te gaan met het verzoek om het kerkorgel een meter de kerk in te plaatseri op kosten van de gemeente. De burgemeester ant woordde, dat hierover nog onderhan delingen gevoerd worden. De heer D. Koster (ch) vroeg om naast vrijdag en zaterdag, ook op donderdagavond het badhuis open te stellen. Van de zijde van B. en W. werd meegedeeld, dat na de vakantie en het mooie weer de grootste drukte weer achter de rug is. Mocht echter openstelling op donderdagavond ge wenst zijn, dan zal dit gebeuren. Voor het onderhoud van straten, wegen enz., vond deze woordvoer der de uitgetrokken 2400 te weinig. Tot slot vroeg de heer Koster nog aandacht voor de mod derpoelen in de Leeuwestraat, de kwestie bouwterrein aan de Schalk,, het parkeren van de vuil niswagen in de dorpskom en het bouwen van een bushalte aan Pa- tijnweg en Molenweg. Verantwoord Tot slot werd nog het woord ge voerd door de heren J. van Liere (ch) die de aandacht vestigde op de bestrating en de nieuwe school, R. Buitenhuis (ar) en J. Q. C. Lenshoek die er namens de financiële commissie op wees, dat bij het samenstellen van de begroting op verantwoorde wijze soberheid betracht was in verband met de beschikbare middelen. Voorts werd ook de begroting van het burgerlijk armbestuur goedge keurd. De gewone dienst beloopt in Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 13 augustus. Sla 7.30—12.30, idem A II 51—64, B n 36—81, B afw. 19—36, groene komkommers B 22, c 16—21, witte iden B 20—21, C 12—17, peen H 10—27, kroten 6—9, uien 6—u, eerstelingen I 8—9, bon ken 9.30—10.10, bintjes bonken 8.30—9.70, I 6—8.80, II 3—S.80, eigenheimers I 9.10— 9.60, andijvie 21-22, stoksnijbonen l.ll— 1.21, prins, bonen II 40—75, III 26—48, saxa 31—37, kroten 4,5—14, rode kool 19—23, sav. kool 14, peen 26—39, tomaten A II 56, B II 58. C II 36, uien II10—12, spitskool 17— 25, waspeen 28, Fruit: Perzikrode zomer- appel huish. I 35—58, idem huish. II 27— 35, idem fabr. 20-37, Yellow Transparant A 62—65, idem B 42,20, idem 30.50, idem h. I maat 65: 32—37, idem h l maat 55: 29 —36.40, idem h. II 18—21, keuken 30—32, fab. 21—22, val 6—12, Czarpruimen I 1.31, II 96, Early laxton li 1.31, fab. 90, On tario fab. 881.18, Eldense blauwe fab. 35 —40, val 12—26, druiven 2.35—2.70. VISMIJN VEERE. 14 augustus. Export garnalen, aanvoer 2694 kg, 254372. Bot, aanvoer 15 kg 38 —57. Middel tong, aanvoer 74 kg, 177— 294. Rog. aanvoer 63 kg, 26—36. Visiever. aanvoer l kg, 366. Paling, aanvoer 5 kg, 200—241. Burgerlijke Stand SAS VAN GENT. Bevallen: G. van der Straaten-Dekker, d.; H. M. M. Govaert-Goethals, z.; L. F. S. de Meijer-Debever, z.; h. J. Pol- mann-Vermoet, d.; M. C. M. Feijen-Kapp, d.: J. Dingemanse-Verrijzer, z. Getrouwd: J. D. Slock, 26 j. en A. A. Pharallde, 26 j. Overleden: j. F. van Wjjnsberghe, 83 j. Badinrichting. De gemeentelijke badinrichting- te Terneuzen werd in de maand juli 1956 bezocht door totaal 2855 perso nen. tegenover 3762 in de maand daarvoor. inkomsten en uitgaven een totaal be drag van f 17.542,26 met een post on voorziene uitgaven van f 157,56. De kapitaaldienst bedraagt aan inkoms ten en uitgaven een bedrag van f 3192,50. Het voorstel van B. en W. tot het garanderen van de juiste be taling van rente en aflossing van een hypothecaire lening werd aanvaard, evenals het voorstel om een verorde ning voor' de toelating van kleuters voor de openbare kleuterschool vast te stellen. Deze regeling, die 1 sep tember ingaat, houdt in, dat de toe lating in het vervolg niet meer door Bokswedstrijden in het zomershow-programma. In het kader van de Vlissingse Zo- mershow worden zaterdagavond op de Grote Markt bokswedstrijden ge houden, die zijn voorbereid door de boksclub DOS. Leden van deze club binden de strijd aan met vertegen woordigers van School Huizenaar uit Rotterdam en van de Bredase Ring. Op het programma staan twee hoofd partijen van 4x3 minuten. In het middengewicht komt Henk Dik uit tegen Dries Pantekoek (R'dam) en in het lichtgewicht krijgt Cees van de Gruiter revanche tegen Jan Verha gen (R'dam). De overige partijen zijn: middenge wicht: G. ElveP. J. v. d. Wal (R' dam); zwaarwelterF. RitecoE. de la Combe (Breda), A. van Sabben J. Machielse (Breda); welter: W. de HondD. de Graaf (Breda), J. Jas- perseA. Braat (Breda); lichtge wicht: A. HeïjdensT. Benoit (Bre da). Deze partijen gaan over drie ron den van twee minuten. Voorts zullen twee vijftienjarige boksers van DOS een demonstratiepartij boksen. de oudercommissie, maar door de raad geschieden zal. Met ingang van 1 januari 1956 ont vangt de bibliotheek van de C.J.M.V. „Immanuël" een jaarlijkse subsidie van vijf cent per boek. Het Humanis tisch Thuisfront krijgt per 1 januari 1957 een subsidie van circa f 2.50 per jaar, onder aantekening, dat de heer Buitenhuis hiermee niet akkoord ging. Met ingang van 1 januari 1957 ont vangt ook de K.N.A.C. een jaarlijkse subsidie en wel van f 10. Tenslotte werd het bedrag per leerling voor de lagere school vastgesteld op f 25.21. Middelburg Programma Molenwaterconcert. Het Molenwaterconcert van vrijdag 17 augustus a.s. in Middelburg zal worden verzorgd door het Middelburgs Muziek korps onder leiding van de heer Piet de Rooij. Het programma voor dit optreden, dat om 20 uur begint, luidt: I Jubelklfln- gé, mars, E. Vubel-Molenaar; 2 Zampa, ouverture, Herold-Cornez; 3 Derde Suite de Miniature in 7 delen van Jan Morks: a canzonetta, b scherzo, c alta mazurka, d cantilena, e barcarolle, f humoresque, g marcia serla; 4 Finlandia, symfonisch gedicht, J. Sibelius—Dreissen; 5 Auf der Wache, cornet solo (C. Harlot), J. Dierig; 6 Westkapelle mars, P. de Rooij; pauze; 7 Sons of the brave, mars, Bidgood; 9 La Husarde, valse militaire, L. Ganne—Jak- ma; 10 The middy, mars, K. Alford. Aagtekerke Vlissingen Kindertoneel Enkele honderden Vlissingse jon gens en meisjes hebben dinsdagavond in de gxote zaal van het restaurant „Britannia" genoten van de capriolen van twee helden uit een bekend Ne derlands geïllustreerd weekblad. Sjors van de Rebellenclub en Sjimmie, twee deugnieten a.l3 cow boys in een reizend circus, plaagden de commissaris van de Bagdadse po litie en beleefden vele andere avon turen. De gezellige avond werd ver zorgd door de Nederlandse Revue- en Toneelgroep. Examen Voor de bruine band „Judo" slaag de te Bergen op Zoom J. Kooman uit Vlissingen. Oost- en West-Souburg „Soli Deo Gloria" gaf een concert In de muziektent te Souburg wer den dinsdagavond een tweetal con certen gegeven in het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de muziek vereniging „Vlijt en Volharding". Het gémengd christelijk koor „Soli Deo Gloria" concerteerde onder leiding van de dirigent, de heer J. Suur- mond. Het koor bracht o.m. „Wal- cherens duien" en „Lentelied" ten gehore. Vervolgens beklommen de leden van de jubilerende vereniging het podium. „Vlijt en Volharding" kwam tijdens dit concert dat onder leiding van kapelmeester A. L. van Wallen burg werd gegeven, goed voor de dag. Vooral de rhapsodie „Espagna" en de passodoble „Montevideo" vielen bij het vrij talrijke publiek goed in de smaak. „Vlijt en Volharding" maakte tot besluit van de dag een muzikale wan deling door het dorp. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen 13 aug. Odile- R, Antwerpen; 14 aug.: Horst, Surte; Gru- no, Kalmar. Gepasseerd naar Antwerpen 14 aug.: Schlppersgracht, Rotterdam; Aagtedijk, Bremen; Noordstad, Helsingborg; Rio, Plymouth. Gepasseerd van Antwerpen 13 aug.: Me- rak, Goole; Ondine, Gabonza; Westpol der, Rotterdam; Lieve Vrouwekerk, Rot terdam: 14 aug.: Aarnoudspolder, Rotter dam; Ador, Rotterdam; Merwestad, Aabenraa. Raad Aagtekerke benoemde een gemeentewerkman De raad der gemeente Aagtekerke kwam in. openbare vergadering bijeen onder voorzitterschapvan burge meester J. Geuze. De verzoeken van het Humanistisch Thuisfront, Stich ting Rembrandtherdcnking en de Vereniging „De Hollandse Molen", die alle een subsidie-aanvraag had den ingediend, werden afgewezen. De begroting van de vleeskeuringsdienst over 1957 werd aangeboden. Voor de f;emeente Aagtekerke wees het nade- ig saldo een bedrag van 240,72 aan De grond,gelegen in het uitbrei dingsplan is het eigendom van de heer J. de Visser. De raad besloot tot aankoop van 28 are en 20 ca voor de pry's van 1,40 m2. Daar het secretariepersoneel slechts de beschikking heeft over een ver ouderde schrijfmachine met klofffl? wa.gen, meende de raad hierin verbete ring te moeten brengen en men be sloot een nieuwe machine met dub bele wagen aan te kopen,. Voor de vacante betrekking van gemeentewerkman waren zeven solli citaties binnengekomen. Na stem ming en herstemming werd tenslotte F. Kodde met vier stemmen benoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer S. de Visser naar de vorderingen van het in te richten badhuis. Gezien de grote behoefte, die hieraan juist in deze tijd van het jaar bestaat, vond het college, dat de plannen spoedig verwezenlijkt moeten worden. Grijpskerke Raad komt bijeen De gemeenteraad van Grijpskerke, die donderdag a.s. 's avonds om 7 uur onder voorzitterschap van bur gemeester H. U. Bouwman vergadert, zal o.m. een aanta.1 suibsidie-aanvra gen in behandeling nemen. Voorts zal men zich beraden over een verzoek van de heer J. Wattel te Kamperland om bouwgrond in het uitbreidings plan te kopen teneinde daar een rij wiel. en hulpmotorzaak te beginnen. De heer J. J. van Dijk diende even eens een verzoek in om bouwgrond in het uitbreidingsplan te kunnen ko pen. B. en W. stellen voor op beide ver zoeken gunstig te" beschikken. Scheepvaart door het kanaal T erneuzenGent De scheepvaartbeweging op het naai Terneuzen-Gent was gedurende de maand juli als volgt: Zeevaart: Geschut voor opvaart 229 schepen 286.840 brt. Geschut v. afvaart 223 schepen 289.902 brt. Daarvan hebben gelost of geladen te Temeuzen 27 schepen 16.947 brt., te Sluiskil 9 schepen 17.661 brt. en te Sas van Gent 1 schip 4457 brt. Binnenvaart. Geschut voor op vaart 1412 schepen 580.112 ton, ge schut voor afvaart 1528 schepen 643,644 ton. Daarvan hebben gelost of geladen te Terneuzen 214 schepen 57.982 ton, te Sluiskil 236 schepen 112.410 ton en te Sas van Gent 116 schepen 35.066 ton. Nieuwe aanleginrichting voor veerdienst (Slot van pag. 1) om het verkeer zoveel mogelijk ruim te te geven en een snelle aan- en af voer te verzekeren. Voor de tourbus sen komt een aparte opstelbaan om dc mensen op te vangen, die van de boot afkomen. De Prins Hendrikweg krijgt op zich zelf het karakter van een grote ver- keersbaan voor doorgaand verkeer, met twee banen, elk van zeven meter, aparte rijwielpaden en een groot voet pad ten westen van de weg. Ongeveer ter hoogte van de huidige uitgang van het loodswezen vindt de splitsing plaats tussen het verkeer, d^t bestemd is voor de veerboot en het ver keer, dat niet verder dan het sta tion of ook een lokale bestemming heeft. Aan het stationsplein wordt wel bijzonder veel aandacht besteed door dat men achter de nieuwe loketten voor de kaartjesverkoop een enorme ruimte heeft geschapen. Mocht cr dus al gewacht moeten worden op de veer boot, dan kan dit verkeer hier rustig een plaats vinden. Achter het station komt een groot parkeerterein ten behoeve van de wachtenden voor het station en het lokale verkeer. De scheiding in het lo kale verkeer en het doorgaand ver keer geschiedt door vluchtheuvels. De voordelen van een dergelijke op lossing springen duidelijk in het oog. In de toekomst zal de Prins Hen drikweg met de brede verkeersba- nen, gescheiden door een brede berm, met aparte rijwielbanen en tenslotte de splitsing voor het lo kale verkeer en het verkeer, be stemd voor de veerboot, een ideale aan- en afvoerweg blijken te zijn. Ook kunnen auto's nu op het zo vergrote stationsplein een brede wachtgelcgenheid vinden zonder gehinderd te worden door het loka le verkeer. Voor de haven van Vlissingen zelf betekent deze oplossing voorts dat met alle uitbreidingsmogelijk heden is rekening gehouden. Muziekfestival Op 25 augustus a.s. wordt te St. Jansteen een groot internationaal muziekfestival gehouden waaraan tot nu toe 15 gezelschappen zul len deelnemen, waaronder ook een boerenkapel. IN VACATURE IR. J. BOS Uitvoerig programma voor komende seizoen Het hoofdbestuur van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland kwam in het Landbouwhuis te Goes bijeen. De vergadering stond hoofdza kelijk in het teken van de secretari aatswisseling. De huidige secretaris, ir. J. Bos, wordt n.l. per 1 september opgevolgd door de heer A. J. Klaas- sen uit Zierikzee. De voorzitter, de heer L. I. v. d. Linde, sprak de scheidende secreta ris-penningmeester toe en dankte hem voor alles wat hy in de afgelopen zes jaar tot stand heeft gebracht. HU bood ir. Bos als blyk van waardering een wereldkaart en een oude kaart van Zeeland aan. Ook de oud-voorzitter, de heer Js. Cevaal sprak waarderende woorden; tot slot dankte ir. Bos voor de vele blijken van waardering. Dit najaar zullen in Zuid- en Mid den-Zeeland een aantal bijeenkomsten voor bestuursleden worden gehouden. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de voorbereidingen het verst gevorderd. Daar zal in discussiegroepen het on derwerp „Het platteland in onze sa menleving" worden behandeld. Voor af zal dit onderwerp in de verschillen de afdelingen worden besproken. Te vens zal het toneel aan de orde komen met een spreker en het zelf opvoeren van een kort stuk. In Noord-Zeeland wil de heer Klaassen een programma met de be stuursleden in elkaar zetten. In iedere streek wil men een discus siegroep vormen van de P. J. G. N. Daarnaast zal het Landbouw Coöpe ratie Centrum cursussen in spreken en discussiëren organiseren in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en Noord-Beveland. Getracht zal worden beide vormen zoveel mogelijk in ver schillende plaatsen te organiseren, zodat deze zo min mogelyk concurre rend worden. Besloten werd de algemene verga dering dit jaar bij wijze van afwisse ling" in Middelburg te houden. Over de ploegwedstrijd om het Zeeuws kampioenschap werden enke le mededelingen gedaan. Men besloot de heer M. C. J. Kosten voor te dra gen als jury voor dit kampioenschap, dat zo mogelijk in begin oktober zal worden gehouden. In principe werd voorts besloten Sluis Raad vergadert Vrijdagavond a.s. vergadert de ge meenteraad van Sluis. De uitgebrei de agenda vermeldt o.m. een verzoek van de wed. C. J. Murijndu Fossé om toestemming tot gebruik van ge meentegrond voor de aanleg van een 'benzinetank en een verzoek van de r.-k. meisjesschool om 10 nieuwe schoolbanken te mogen aanschaffen. Ook moet een besluit genomen wor den over het al of niet aanbrengen van een uurwerk in de toren te Sint Anna ter Muiden. B. en W. stellen voorts voor om thans over te gaan tot onteigening van gronden in de Ridderstraat. Hierdoor kan het uit breidingsplan gerealiseerd worden en de Ridderstraat worden doorge trokken naar de Nieuwstraat. Een vaste geldlening van 100.000 wordt eveneens voorgesteld. Luchtacrobatiek Op een weiland achter de r.-k. kerk te Sluis traden onlangs enige lucht acrobaten op onder leiding van Willy Bugler. Verschillende sensationele stunt hielden het talrijke publiek in grote spanning. Vooral het rijden met een motor langs een staaldraad naar het topje van de toren van de kerk wekte veel bewondering. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „Recht voor allen" uit Sluis nam met 92 jonge duiven deel aan de prijsvlucht uit Breteuille. De hoogste snelheid bedroeg 1352 meter per minuut en de uitslag luidt: 1 en 10 Jac. Focke; 2 P. Gossen, Retranche- ment; 3, 7 en 9 S. Boeije, Retran- chement; 4 en 6 F. Verheije; 5. A. Dierkx, Retranchement; 8. Joh. Lou- wagie. Dezelfde vereniging deed met 41 oude duiven mee aan deze vlucht. De hoogste snelheid was 1352 meter per minuut en de uitslag luidt: I J. Dierkx, Retranchement; 2. Jac. Focke, Sluis; 3 Iz. Aalbregtse, Draaibrug; 4 S. Femrouw, Cadzand; 5 en 7 S. Boeije, Retranchement; 6 Alf. van den Bussche; 8 Joh. Louwa- gie; 9 en 10 Gebr. du Fossé, Sluis. Axel Gevonden Bij de Rijkspolitie te Axel zijn in lichtingen te krijgen over een gevon den glacé herenhandschoen. Pols gebroken Tijdens een wandeling met haar echtgenoot, kwam de 65-jarige mevr. d. R.-D. uit de Oudewijk aan de Ka naalkade te Axel te vallen. Zij kwam hierbij zo ongelukkig terecht, dat zij zich met een gebroken pols onder medische behandeling moest stellen. Botsing Op het kruispunt Kerkdreef Weststraat te Axel kwamen twee personenwagens, bestuurd door de heren H. uit Oosterland en F. uit 's-Hertogenbosch, met elkaar in bot sing, omdat laatstgenoemde geen voorrang verleende. De wagen van H. kantelde. De inzittenden, H. en zijn zoon, werden aan hoofd lichaam gewond. Dr. A. Kats uit Axel verleende eerste hulp, waarna beiden verder konden reizen. De wa gens werden vrij zwaar beschadigd. St. Jansteen „Fientje Beulemans" Begin september beginnen de leden van de toneelvereniging „St. Jan"te St. Jansteen met de repetities van „Fientje Beulemans", een blijspel in drie bedrijven naar het Frans door F. Fonson en F. Wickeler, welk stuk in november zal worden opgevoerd. Daarna beginnen de repetities van „Het Heilig Experiment" dat ter ge legenheid van het veertigjarig be staan van de vereniging in januari zal worden opgevoerd. St. Caeciliq voor de radio Terwijl momenteel de mannelijke leden van het gemengd zangkoor „St. Caecilia" te St. Jansteen zich bij de pater van Solesmes in Frank rijk bevinden, ter bijwoning van verschillende repetities die vijf dagen zullen duren, heeft dit koor voor de tweede maand in dit jaar de vereren de uitnodiging van de K.R.O. ontvan gen om in september een radiopro gramma te verzorgen. Terneuzen Botsing In de Axelsestraat te Terneuzen, ter hoogte van de Leeuwenlaan, ont stond maandagmiddag een botsing tussen twee wielrijders, waarvan er een geen voorrang verleende. Beide rijwielen liepen vrij aanzienlijke scha de op, doch deze werd onderling gere geld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. 38. Kappie's ogen werden groot van verbazing, toen hij zijn stuurman zo te keer hoorde gaan. Dat was nog nooit gebeurd! „Wat bezielt je, man!" riep hij driftig. „Eerst ben je een hele dag weg, omdat je je als een garnaal zon der hersens door de eerste de beste laat ontvoeren en als ik je dan terughaal ga je liggen maffen, alsof je op een plezierjacht was! En dan nog een gróte mond opzetten! Het is ja wat moois!" Ineens drong het tot Dui zel dader door. dat hij lelijk uit zijn rol gevallen was. Haastig trok hij zijn onder- danigste gezicht en zei ge dwee: „Neem me niet kwa- .ijk, kapitein, maar ik was nog een beetje in de war ran alles, wat er gisteren gebeurd is. Het zal niet weer gebeuren, kapitein!" Haastig schoot hij een overhemd aan en ging Kap- pie, die al ongeduldig naar buiten was gegaan, ach terna. „U bent toch niet boos meer, kapitein?" vroeg hij een wedstrijd in bloemschikken en bakken in Kruiningen te organiseren. In de vacature van de scheiden de secretaris werd de heer A. J. Klaassen benoemd tot eindredac teur van het orgaan „De Boeren- jeugd". De heer C. J. van Damme te Kortgene werd benoemd tot re dactie-lid van het P.J.G.N.-orgaan. In de commissie van overleg in zake het Landbouwjongerenwerk werd in de vacature van mejuf frouw S. Klclnepier benoemd me juffrouw N. Scheele te Boschka- pelle. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 11 Bremen. Aalsdljk 12 New York. Aalsum 12 75 m. o. Algiers. Aagtekerk 12 Amsterdam. Akkrumdijk 14 New Orleans verw. Albireo 16 Marseille verw. Aldabi 12 540 m. z. St.-Vlncent. Alwaki 12 Amsterdam. Alphacca 10 Santos n. Montevideo. Alamak 14 Genua. Alhena 12 90 m. w. Lissabon. Amerskerk 13 Singapore. Ameland 11 200 m. o. Martinique. Annenkerk 14 Durban. Andijk 12 Antw.. n. Havana. Artemis 12 Guanta n. Pt. de Sucre. Arkeldijk 12 Bremen. Axeldijk 12 Tampa n. Panama City. Baud 11 Priok, Blommersdijk 13 New York n. Baltimore. Boschfontein 14 Genua. Bolssevain 13 Buenos Aires. Camltia 12 200 m. z.o. Fayal. Cottica 13 Amsterdam. Dalerdijk 12 Londen, Deifshaven 12 100 m. n.w. Bergen. Delft 12 A'dam n. Punta Cardon. Dongedijk 12 Londen. Ena 13 Fortalezza. Esso - Amsterdam 12 100 m. n.o. Pt. Soedan. Eo3 12 Famagusta. Gaasterland 12 Bahia. Grote Beer 12 600 m. o. Kp. Race. Guineekust 12 Freetown n. Monrovia. Hera 10 Bridgetown. Haulerwijk 10 300 m. n.w. Flores. Heemskerk 12 Rotterdam. Helena 9 Maracaibo. Helicon 12 Baltimore. Houtman 14 Mahe. Jason 12 1200 m. n.o. Guanta. Jagersfontein 12 350 m. z. Walvisbaai. Kabylia 12 70 m. Ras al Hadd. Kalydon 12 Montevideo. Kellia 13 Ildkillpatrick. Kinderdijk 13 New York. Korovina 12 R'dam n. Curasao. Koratia 13 Philadelphia n. Maracaibo. Krebsia 12 220 m. n.w. Cochin. Katelysia 13 Aden. Kota Gede 12 Djakarta. Kota Baroe 14 Aden. Kylix 12 Bahrein n. Curasao. Kryptos 11 Singapore n. R'dam. Kara 11 Auckland. Laagkcrk 10 Bahrein. Lawak 14 Pt. Said. Lekhaven p. 13 Fernando Noronha. Lievevrouwekerk 12 Antwerpen. Lindekerk 12 Bahrein n. Dar es Salaam. Lemsterkerk 15 Aden. Loenerkerk 12 Suez n. Aden. Lissekerk 11 50 m. z.w. FInisterre. Lutterkerk 15 Basra n. R'dam. Maas 14 Algiers. Maasdam 13 Cobh n. New York. Markab N. 12 70 m. w. Kp. Matapan. Moordrecht 12 Ras Tanura n. Ummsak' Maetsuycker 11 Priok n. Fremantle. Meliskerk 13 Tsingtao. Molenkerk p. li The Brothers. Murena 13 Esperenea. Nestor 12 A'dam n. Barbados. Nieuw Amsterdam 11 New York. Noordam 12 Rotterdam. Ouwerkerk p. 12 Napels. Orestes 10 Carthagena n. Amsterdam. Oleander 5 Bermuda. Oranje p. 12 Finisterre. Oranjefontein 12 Hamburg. Ovula 10 Singapore. Polydorus 15 Amsterdam verw. Peperkust 10 Takoradi n. A'dam. Pendrecht 12 300 m. o. Malta. Perna 12 Singapore Prins Alexander 10 170 m. n.o. Belle Isle. Prins Caslmir 11 Rotterdam. Prins Willem n 11 90 m. z.w. Valentia. Rotula 12 Rio de Janeiro. Ridderkerk 14 Zanzibar. Rijndam 12 SöO m. o. Kp Race. Rijnkerk 10 600 m. z.o. Socotra. Samarinda 13 Pt. Elisabeth. Sarangan 8 Hollandia. Schiedijk 12 R'dam n. New York. Singkep 14 Priok. Slledrecht 12 50 m. z.o. Kreta. Sibajak 11 460 m. w. Halve Graadskan. Statue of Liberty 12 400 m. z.o. Kp. Race. Sunetta 11 Bombay n. Madras. Straat Malakka 12 Sydney. Straat Soenda 9 Durban. Stentor 11 Curacao. Tabinta li 375 m. z.o. Ceylon. Tomori 15 Mobile verw. Triton 12 Maracaibo. Telamon 13 Houston. Tibia 12 Las Palmas. Tjlbadak 9 loo m. z.w. Albany. Tjisadane 14 Port Louis. Tjiwangi 9 Djakarta. Tomini 13 Suez. Van Heutsz li Djakarta n. Samarang. Vasum p. 13 Ouessant n. R'dam Van Waerwyck 12 550 m. z.w. Hongkong. Waal 12 Amsterdam. Waterman 14 Las Palmas n. Southampton Willem Ruys 14 Colombo. Wonorato 12 1125 m. n.w. Belawan. Wonosobo li 80Q m. n.o. Honolulu Willemstad 12 865 m. n.o. Barbados Zeeland 13 Rotterdam. Zuiderkruis 12 Halifax n. New York suikerzoet. „Zegt U maar, wat er gebeuren moet!" Driftig draaide Kappie zich om. „Wat ze ja met jou gedaan hebben, weet ik niet!" bromde hij. „Ja, kapitein, nee kapitein! Wat bezielt je toch, kerel? (Nagekomen advertentie.) Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig lijden in het Sint Joseph-zieken- huis te Vlissingen mijn beste man de heer LEENDERT DE LOOSE in de ouderdom van 77 jaar en 5 dagen. Zijn diepbedroefde vrouw, wed. G. DE LOOZE WELLEMAN. Waarde, 13 aug. 1956.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3