C3WAÏÏ ÏÏA Acht Ambonezen ieder tot één maand veroordeeld Nieuw koelhuis Goes september in gebruik BESCHOUWING OVER VISSERIJ t EN AFSLUITING ZEEGATEN ifvin Zeeuwse Almanak tot „VRIJE VAN SLUIS" BENOEMDE IR. I. A. VAN CRUIJNINGEN Agenda ±iUV I is UlALi. ~xV X -o AuuUoXuü iao6 „WIJ ERKENNEN NIETS" PolitierechterSympathie voor uw landgenoten komt in gevaar!" ZEVEN KLEINE KERELS, zwart van huid en gekleed in blauwe overalls, stonden dinsdagmorgen voor de Middelburgse politierechter te recht, zeven Ambonezen met felle ogen en een haast onstuitbare woor denstroom. Zij waren het, die enige weken geleden moeilijkheden in Mid delburg hadden veroorzaakt door het stelen van aardappelen. De zeven deden nu dramatisch, betoogden als geboren redenaars, gebarend en met de vuist slaand op een lessenaartje voor hen, maar hun dramatiek liep stuk op de nuchtere Nederlandse rechtspraak, die alle politiek uit de zaak bande en zakelijk vaststelde, dat hier de Nederlandse wet was overtreden en dat er straf diende te volgen. Zij werden tot één maand veroordeeld, waarna dezelfde straf werd uitgesproken tegen een Ambonees, die tijdens de arrestatie in het kamp een ruit had ingeslagen. Acht maal één maand, zo eindigde voorlopig althans de justitionele kant van botsingen tussen Nederlands gezag en Ambonees extremisme. „Menia" schalden de stemmen van de verdachten door de gang van het gerechtsgebouw, toen zij binnenkwa men. En de wachtende vrouwen rie pen terug: „Moeria". Voor de politie rechter, mr. J. A. E. Rink, betoogden zij in hun radde Maleis, dat zij niets erkenden, de rechtspraak niet, de straf niet, de wet niet. De president van de rechtbank had hun een advo caat toegewezen, mr. P. C. Adriaan- se, doch zijn taak moest zich beper ken tot de mededeling, dat zijn cliën ten hem hadden verteld géén ver trouwen in hem te hebben. De poli tierechter liet de tolk, de heer A. Verboom uit Amsterdam, vragen of dit juist was. Alle zeven verzeker den heftig: „Géén advocaat, nie mand!" Op de publieke tribune, waar de vrouwen intensief met de zitting meeleefden, zei een Ambonese vrouw in het Nederlands: „Onze lieve -Heer is onze advocaat De officier, mr. G. J. B. van der Dussen, bracht de tenlastelegging uit en de ondervraging begon. Of zij het tenlastgelegde toegaven? Jawel, dat gaven zij toe: de betrokken boer had hun aardappelen willen verko pen voor tien cent, maar daarop hadden zij verzekerd dat ze in drie maanden geen cent hadden ontvan- fen en dus ook géén cent hadden om e aardappelen te kopen. Daarop hadden ze de aardappelen zonder be talen weggenomen. „De grote ernst van deze zaak" zo zei daarop de oficier van jus titie in zijn requisitoir, „ligt niet in de waarde van de aardappelen. De grote ernst van deze zaak ligt in het feit, dat deze mensen de Nederlandse wet hebben overtre den". Eén maand was de eis, die de officier aan het slot van z\|n requisitoir formuleerde. De politierechter liet de tolk de woorden van de officier vertalen en weer begon de groep zich heftig te weren, waarbij een vooral als woord voerder optrad. Men herkende flitsen van Nederlandse woorden in zijn radde betoog: minister van justitie, koningin Juliana, dr. Drees, wet boek En toen de tolk de woorden rustig en zakelijk in het Nederlands (Advertentie) ZIEKENFONDSLEDEN. In tegenstelling tot onze advertentie van 14 augustus delen wij mede, dat de bestaande regeling voor de verstrekking van brilleglazen en monturen aan ziekenfondsverzeker den tot nader order blijft gehand haafd. DE ZEEUWSE OPTICIENS. vertaalde, bleek dat de groep zich allerminst schuldig voelde. „Schul dig is hier de minister van justitie, of zelfs de koningin!" „Maar dit alles betekent niet, dat U recht hebt om zo maar aardappels weg te halen" zei de politierechter. „U gaat de zaak van de politieke kant bekijken. En de politiek kan niet in de rechtszaal Ier sprake wor den gebracht!" Opnieuw radde toespraken. „De vogelen des velds hebben iets, maar wij hebben niets!" De politierechter: „Dit is een on vruchtbaar terrein. Hebt U iets over de eis te zeggen?" De Ambonese woordvoeder: „Zo lang de Nederlandso regering geen rekening houdt met verlangens en wensen van de Zuid-Molukkers, zo lang zullen wij ons niet wensen te onderwerpen aan de wetten en rege lingen van deze Nederlandse rege ring. De straf is een gevolg van de Nederlandse nolitiek, dezelfde poli tiek die ons hier heeft gebracht en ons hier honger laat lijden. Wij er kennen géén straf!" Mr. Rink sprak hierop het von nis uit, dat conform de eis, één maand inhield. Hij gaf de Ambo nezen ernstig in oveïweging op te houden met het plegen van straf bare feiten. „Dat is niet de weg, die leidt tot vervulling van uw wensen. Bovendien dit moet U niet vergeten U brengt door deze daden de sympathie voor uw landgenoten in gevaar. Deze sym pathie zou zelfs teniet worden ge daan." Weer dreigde er discussie, maar de politierechter sneed deze af door de mededeling, dat hij hierover niet wenste te debatte ren. Op de vraag of zij in appèl wens ten te gaan, klonk het antwoord: „Dat moet onze leider beslissen, stelt U zich maar met hem in verbin ding Zaak nummer twee De tweede zaak van deze morgen was tegen de Ambonees J. P., die een ruit in het kamp Nadorstweg had gebroken. De man was het niet met de tenlastelegging eens en gaf uit voerig zijn visie op het gebeurde. De politie was in het kamp en hij' had de agenten gezegd dat zij bij de arres tatie geen onderscheid moest maken, want de ploeg van zeven was er op uitgetrokken om voor allemaal eten te halen. Daarop was hij naar het bureau van de kampbeheerder ge gaan om te telefoneren, maar toen hij aanklopte, hield de beheerder zich doof. Door herhaald tikken op de ruit van het kantoor was het glas tenslotte gebroken De officier haalde daarop een pro cesverbaal uit de stukken, waarin woorden stonden als „opgeheven vuist", „opzettelijk", „met gebalde Yerseke won liet toernooi om mr. dr. Mes-beker Op het Luctorterrein in Heinkens- zana werden zondag voetbalwedstrn- den gespeeld om de dr. Mes-beker. In de afdeling A veroverde Yerseke de ze wisselbeker door de ploeg van 's- Heer Arendskerke overtuigend met 51 te verslaan. Met dezelfde cijfers versloegen de Patrijzen in afdeling B het elftal van Volharding uit Ove- zande. Een wedstrijd tussen de junio ren van Luctor en die van Kwaden- damme eindigde in eerf éclatante 7 2 overwinning voor de thuisclub. ,,De zaak ligt in hetzelfde vlak als destijds die van de keukenvernielers. Maar het is duidelijk, dat ieder, die zich op grondgebied van de Neder landse staat bevindt de door deze staat gestelde wetten moet eerbiedi gen", aldus de officier. Ook liier luidde de eis: één maand. De verdachte hield een vlot plei dooi, zo vlot, dat de tolk de tekst niet letterlijk kon vertalen, maar het kwam weer op hetzelfde neer: „Wij erkennen niets Eén maand, besliste de politierech ter. Waarop de Ambonees nogmaals uitriep: „Een maand of duizend jaar, wij erkennen niets!" Daarmee was de zitting afgelopen. De verdachten beklommen de wagen van de rijkspolitie, toegejuicht door de vrouwelijke kampgenoten. Marte laren? In elk geval voor de Neder landse wet overtreders voor wie het recht zijn loop moet hebben! Gemiddeld koelloon zeven ct. per kg. Om even half elf zette machinist Oele dinsdagmorgen de vol-automatische koelinstallatie in het nieuwe koelhuis van de Veilings Vereniging „Zuid-Be veland" In „De Poel" te Goes in werking en joeg ^aarmee enkele honderden kubieke meters lucht door de veertien koelcellen.Even tevoren had de direc teur van de Veilingsvereniging, de heer S. G. Nooteboom, het 2800 vierkante meter grote complex in gebruik gesteld. Dit niet-officieel, maar niettemin belangrijke gebeuren voor de V.V.Z.B. werd bygewoond door de leden van het bestuur en enkele andere genodigden. In dit nieuwe gebouw zal 1800 ton fruit opgeslagen kunnen worden en daarmee wordt de totale koelruimteca paciteit tezamen met de beide andere koelinrichtingen van de veilingsver- niging gebracht op 3600 ton. Nadat de heer Nooteboom de geno digden in de machinekamer verwel komd had, wees hy er in zijn toe spraak op, dat het gebouw reeds vóór het vorig seizoen gereed had moeten zijn.' Door allerlei tegenslagen, onder meer de moeilijkhedn bij het heien van de 286 palen, waarop het gebouw rust, en de moeilijke winterperiode, moest de ingebruikneming een jaar uitgesteld worden. „Maar tharis zyn we dan zover, dat half september het koelhuis zijn diensten kan gaan bewy- TIJDSCHRIFT VOOR ECONOMISCHE GEOGRAFIE' Artikel van drs. A. G. U. Hildebrand Drs. A. G. L. Hildebrandt, in Zeeuw se visserijkringen welbekend, heeft in het „Tijdschrift voor economische en sociale geografie" een uitvoerige beschouwing gewijd aan de gevolgen voor de visserij van de afsluiting der zeegaten. De schrijver concludeert, dat~dc afsluiting van de zeegaten voor de vissersbevolking van diep ingrij pende betekenis zal zijn, aangezien het visserijbedrijf, dat van geslacht op geslacht werd uitgeoefend, voor een belangrijk deel ten gronde zal gaan. Een duidelijk inzicht in deze moei- YAN BISAMRAT. Toen de heer M. Eversdijk, de jachtopziener van de Fredericapolder en de Zimmermanpolder te Rilland- Bath, zijn fuiken inhaalde, ontdekte liy in één ervan een bisamrat. En niet zo maar een gewone bisamrat: het dier had een lengte van 59'/2 cm.! De staart was van hetzelfde formaat. DePlantenziektelcundigedienst te Wageningen werd ijlings gewaar schuwd, maar bij het door deze dienst ingestelde onderzoek bleek, dat zich Ïeen andere exemplaren in de buurt evonden. BOUW VORDERT. Het ziet er naar uit, dat de inwo ners van Sirjansland de komende PAARDEN Vier melhslijters en twee groente handelaren in Middelburg kwamen onlangs allemaal te laat bij hun klan ten. Dat kwam door de paarden. Want 's morgens toen de handela ren hun paarden uit de wei wilden halen, waren die dieren weg. Alle zes de paarden waren 's nachts ge zellig gaan wandelenMen had vergeten de wei af te sluiten. 't Moet een merkwaardig gezicht z\jn geweest, die zes bedaard stap pende paarden in het nachtelijke Mid delburg.' Twee politie-agenten kwa men de dieren tegen. Misschien heb ben ze iets gemompeld in de geest van „Zo jongens, lopen jullie hier?" en vervolgens zijn de heren zo'n beetje op de paardenjacht gegaan. De ver-plaatste paarden" werden in een willekeurige wei onderge bracht en zo kon het gebeuren, dat een zestal handelaren in de morgen uren op zoek was naar een euew groot aantal paarden. Eerst nadat men de politie had opgebeld, waren de vluch telingen snel gevonden en toen kon den de klanten bediend worden winter gebruik kunnen maken van het nieuwe verenigingsgebouw, waar aan nu reeds gedurende geruime tijd wordt gewerkt. Onlangs is met het afschilderen begonnen. Er moet nog een tegelvloer worden gelegd en en kele muren moeten met beton-émaille worden afgewerkt. Zodra deze werk zaamheden gereed zijn staat het verenigingsgebouw in dienst van de Sirjanslandse bevolking, WITTE MUSSEN! Mussen kunnen lastige dieren zijn. Zij bouwen het liefst hun nesten on der de dakpannen van onze huizen en zij bezorgen de mens daardoor dikwijls veel overlast. De heer W. de Vlieger, wonende in de Beatrixstraat te Rilland-Bath, greep daarom een ladder om de „bur gerlijke stand" van de onder zijn dak pannen wonende mussen vast te stel len. De heer De Vlieger deed toen de ontdekking van zijn leven. Hij vond namelijk een nest, waarin drie „gewone" jonge mussen lagen bene vens een tweetal vogels, die geheel in het wit „gekleed" waren en die rode oogjes hadden. Frans van de Griek, het buurjongetje van de hoer De Vlieger, is nu de eigenaar van deze diertjes, die hy in een kooi heeft ondergebracht. Het aardige is. dat de oude mussen hun pupillen door de tralies van het kooitje blijven voe den lijke materie en een zuiver afwegen van belangen in nationaal economi sche zin zal de basis moeten zijn voor de plannen tot afdamming. In enkele gevallen is het duidelijk, dat het vïs- serïjbelang geringer is dan de voor delen van de, afsluiting. De betrokke nen zullen de gevolgen moeten accep teren, zij het dat zij het recht hebben op een juiste schadeloosstelling. Ten aanzien van de oester- en mos selcultuur evenwel ligt het anders, zo concludeert drs. Hildebrandt. Deze takken van visserij zijn van grote eco nomische betekenis en zijn bovendien onvervangbaar, zodat een nauwkeu rige afweging van belangen gewenst- is, waarbij gepoogd dient te worden de oester- en mosselcultuur voor Zee land te behouden. Zou blijken, dat het niet econo misch verantwoord is om de Oos- terschelde voor de oester- en mos-, selcultuur open te houden, dan verdient het aanbeveling na te gaan in hoeverre verplaatsing mo gelijk is. Daarbij zal het van be lang zijn dat men deze visserij niet beschouwt als een scheeps werf, welke vervangbaar en ver plaatsbaar is, dooh dat men er van uitgaat, dat het voor ons land van belang is de onvervangbare Zeeuw se oester- en mosselcultuur als tak van bedrijf te behouden. De kos ten, welke voor verplaatsing, b.v. naar de Grevelingen moeten wor den gemaakt, zullen hoger mogen zijn dan anders het geval zou zijn voor een vervangbaar bedrijf. Verplaatsing van de Zeeuwse oes tercultuur naar de Waddenzee is niet onmogelijk, doch heeft weinig zin om dat het de bedoeling is ook de Wad denzee af te sluiten. De mosselcul tuur stelt minder eisen dan de oester- cultuur, doch is na de afsluiting in de Zeeuwse zeegaten ook niet meer mogelijk. Dit bedrijf kan naar de Wad denzee worden verplaatst, al brengt dit geen oplossing, aangezien ook de Waddenzee te zijner tijd wordt afge sloten GARNALENVISSERIJ. De Zeeuwse garnalenvisserij zal op korte termijn moeilijkheden on dervinden van het Drie-eilandenplan. De haven van Veere zal niet meer voor de visserij gebruikt kunnen wor den. Zouden de vissers hun bedrijf naar Breskens en Vlissingen moeten verplaatsen dan zouden zij de garna lenvisserij moeten uitoefenen in en fAdvertentie O C O l A D vanouds beroemd vanouds bemind M De acht Ambonezen, die dins- dagmorgen voor de politierecli- ter te Middelburg terechtston- s den, werden na de zitting toe- gewuifd door mede-kampbewo- iters. De foto werd genomen op het moment, dat de ver- n i= oordeelden naar de arrestan- H tenwagen worden geleid. (Foto P.Z.C IlllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllI voor de mond van de Westerschelde. Het zal echter voor deze vissers lukratiever zijn de mond van de Oos- terschelde te blijven bevissen. Het verdient daarom aanbeveling een nieuwe aanvoerhaven buiten de af sluitdijk van het Veerse Gat en de toekomstige Oosterscheldedam aan te leggen. Het wordt echter niet onwaar- scliijnlijk geacht, dat de garnalenvis serij ten gevolge van de afsluiting ge ringere vangsten zal maken, door ach teruitgang van de garnalenst3nd. Over niéuwe mogelijkheden voor de visserij schrijft drs. Hildebrandt dat evenals in het IJselmeer is ge-' beurd een binnenvisserij in de afge sloten zeearmen kan ontstaan, vnl. palingvisserij. Voor een beperkt aantal vissers zal dit nieuwe mogelijkheden geven, doch van belang zal zijn dat waterverontreiniging door de 'indus trie wordt voorkomen. Ringrijdcrij Middelburgse V.V.V. op 23 augustus a.s. Donderdag 23 augustus zal op het Molenwater in Middelburg weer de jaarlijkse rtngrijderjj van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer wor den gehouden. Tot dusver schreven ditmaal voor dit folkloristische eve nement, dat steeds veel vreemdelin gen trekt. 26 deelnemers in. Zij zullen gedurende een groot deel van de dag kampen op één baan voor de Schouw burg. Om 8.30 uur beginnen de wed strijden reeds en na een middagpauze zal van omstreeks 15 tot 17 uur ge streden worden om de wisselbekers. Onder deze vyf trofeeën bevinden zich die van H. M. Koningin Juliana en van Prinses Wilhelmina. De ande re zijn de bekers van wijlen de heer Jac. Frank, mr. P. C. Adriaanse en van de gemeente Middelburg. Ditmaal werd nog een extra beker geschonken' door een begunstiger, die onbekend wenst te blijven. Een damescomité zal de versiering der paarden beoordelen, waarvoor eveneens prijzen beschik baar zijn. Uiteraard zullen de deelne mers in Walchers kostuum zijn gesto ken, De prijsuitreiking geschiedt na afloop in de openlucht bij de baan. ALGEMENE VERGADERING IN OOSTBURG Dit jaar aanbesteding werk aan Zwindijk In de dinsdag in hotel „De Een hoorn" te Oostburg gehouden alge mene vergadering is tot ingeniéur van het waterschap „Het Vrije van Sluis" benoemd ir. I. A. van Cruynin- gen te Oostburg. Het dagelijks be stuur had de volgende voordracht op gemaakt: 1 ir. Van'Cruijningen; 2 ir. H. Machielsen te Vianen en 3 ir. G. C. Streefkerk te De Steeg. Er waren drie stemmingen nodig om tot de be noeming te komen. Bij de eerste stemming verwierf ir. Van Cruhningen 22 stemmen, ir. Ma chielsen 8 en ir. Streefkerk 18 stem men. In totaal werden er 48 stemmen uitgebracht. Aangezien een volstrek te meerderheid nodig was, werd we derom gestemd, waarbij de drie kan didaten resp. 24, 6 en 18 stemmen verwierven. Hierna werd alleen ge stemd over de kandidaten Van Cruij ningen en Streefkerk, waarbij 26 stemmen werden uitgebracht op de heer Van Cruijningen, 21 op de neer Streefkerk en 1 blanco stem. zodat ir. Van Cruijningen behoudens foedkeuring door Ged. Staten van eeland benoemd is. Ir. Van Cruijningen werd 21 juni 1893 te Zuidzande geboren. Na in Utrecht aan de M.T.S. het diploma bouwkundige te hebben behaald, werkte hij enige jaren in de praktijk, waarna hij zijn studie in Delft begon. In 1924 behaalde hij de titel civiel- ingenieur. S.ndsdien troont en werkt de heer Van Cruijningen in zijn geboorte streek Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij hjj o.m. adviezen op technisch ge bied verstrekte aan polders en wa terschappen. IR. I. A. VAN CRUIJNINGEN Bjj de opening van' de vergade ring deelde de voorzitter, de heer J. B. Becu, o.m. mede, dat het be stek voor de internationale Zwin- djjk thans gereed is, aangepast aan de eisen van de overheid, en dat men de werken nog dit .jaar hoopt te kunnen aanbesteden. Het project zou dan in de loop van 1957 gereed moeten zijn. Voorts zei de dijkgraaf nog, dat de aanleg van wegen in eigen be heer goed verloopt en dat ook de on derhoudswerken aan de zeewering volgens plan worden uitogevoerd. Hrj verwachtte in het komende najaar minder schade door stormweer. Een voorstel tot het afgraven van de St. Jansdyk onder Zuidzande, ter verkrijging van klei voor de zeewe ring. werd aangenomen. De heer Becu merkte nog op, dat voor het gebruik van klei uit het Zwin toestemming van diverse instanties nodig is en dat men intussen in ieder geval wil be zen, wanneer de eerste peren in de cel len opgeslagen worden", deelde de heer Nooteboom verheugd mee. Bewaarr assen Nu men de laatste jaren meer en meer overgegaan is tot de aanplant van bewaarrassen, was deze uit breiding gewenst. Dit geeft bet grote voordeel, dat men ln septem ber, oktober en november de be waarrassen aan de markt kan ont trekken, terwijl voorts prysbederf voorkomen kan worden. Mede ge zien de oogstverwachting van 10 a 12 miljoen kg appels en 5 miljoen kg peren voor dit seizoen kan de V.V.Z.B. dit koelhuis er best by ge bruiken. Tenslotte stipte de heer Nooteboom het personeelstekort nog aan, welk probleem nog be moeilijkt wordt door het gebrek aan woningen in Goes. Als koelmiddel wordt ammoniak gebruikt, die wordt samengeperst door twee compressoren, aangedreven door motoren van 52 pk. Twee water pompen, aangesloten op twee afzon derlijke bronnen en aangedreven door 2 pk-motoren, kunnen ieder ongeveer 30 kubieke meter koelwater per uur leveren. Door middel van cirkelgan gen wordt de warmte aan het fruit onttrokken: koelwater, ammoniak, pekel en lucht. In dertien cellen is een koeler geplaatst met een Verdam pingsoppervlak van 230 kubieke me ter, terwijl iedere koeler is voorzien van diffusors en ventilatoren, In de veertiende kleinere cel staat een der gelijke installatie, echter met halve capaciteit. De koude lucht, die door de ventilatoren over de koelers wordt gedreven, wordt door regelbare hori zontale schotten over het produkt ge leid. De gehele installatie is vol auto matisch en is zowel thermisch als te gen hoge druk beveiligd. Gas-bewaring Het koelhuis is gebouwd volgens het lerronbouwsysteem: in de lengterich- .ing is een gang van 4 m breed en 1.10 m diep gegraven, met aan weerszijden een perron van 1.50 m. Aan beide kan ten van deze gang bevinden zich ze ven cellen, waarvan er thans twee zijn ingericht voor.gas-b.ewaring..In deze laatste cellen ontstaat een verminderd zuurstofgehalte en een verhoogd ge halte koolzuurgas, waardoor de aan- rijping van het fruit vertraagd wordt, dé houdbaarheid bevorderd en de uit droging tegengegaan. Bij een totale bouwsom van onge veer 900.000 zal gerekend moeten worden op een gemiddeld koelloon van ongeveer zeven cent per kg, wil de ex ploitatie, afschrijving en rente inbe grepen, geen verlies opleveren. Voor een deel van het fruit, met name pe ren en Cox's Orange Pippin, betaalt men door de kortere bewaarperiode weliswaar minder dan zeven cent, maar daar staat tegenover, dat de in december en januari vrijkomende ruimte opnieuw kan worden verhuurd voor de opslag van uien, wynpeen en aardappelen. (Advertentie) Gemakkelijker reizen zonder extra kosten. Waar U ook heen gaat, haal uw spoorkaartjes, van en terug naar Middelburg, vooraf bij de V.V.V. U reist dan zoveel prettiger, gemak kelijker. Zonder gehol en gehaast. Zonder in de ril te staan. En 't kost niets extra. Reist U op een andere dag dan voorgenomen, uw kaartje wordt altijd terugbetaald, als U het maar inlevert vóór of op de dag van geldigheid. Ook perron kaartjes verkrijgbaar. V.V.V. MIDDELBURG Lange Delft 23, tel. 2112 Reisbureau Laagland N.V. ginnen met het afgraven van de St. Jansdijk, Tijdens de rondvraag werd mede gedeeld, dat volgende week proeven genomen zullen worden met het me chanisch schonen van sloten en dat men eventueel de daarvoor benodigde machine zal aankopen. Op een vraag uit de vergadering antwoordde de voorzitter nog, dat dit werk zoveel mogelijk in eigen beheer gebeurt, maar dat het wel eens no dig is een en ander aan te besteden, teneinde te voorkomen dat ander werk zou stagneren. VANDAAG. Middelburg Electro: „Wonderman", (14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Op stand der Khyberhorden", (clne- masc,), (14 Jr.), 20 uur: Kunstmuseum: Expositie Zeeuwse Kunstnaars Kring, 10—12, 14—17, 19.30—21.30 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 9— 23 uur. Vlissingen Alhambra: „Die dwaze mr. Jones" (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Begeerte en plicht" (18 J.) 20 uur. Goes „Morgen zie ik Je weer", (14 J.) 20 uur. Veere ,,'t Lammetje": Eretentoonstel- ling werken wijlen Dirk Koets, 10— 12.30, 13.30—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2