Bespreking over saneringsplannen in de Zeeuwse hoofdstad Zeeuwse Almanak ,mn DOELMATIGE BESCHUTTENDE WERKPLAATS IN MIDDELBURG VLISSINGSE „DE RUYTERSPELEN" MAANDAGAVOND BEGONNEN VOORLOPIGE VERHOGING VAN LOODSTARIEVEN OP DE SCHELDE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE ,U OUR ANT DünÖUAG 14 AUGUSTUS 1956 NA ARTIKEL VAN PROF. BERGHOEF B. en W. willen mening van vijftal deskundigen horen B. en W. van Middelburg hebben een aantal deskundigen verzocht hun mening kenbaar te maken over een onderdeel van de saneringsplannen In het centrum, waaraan in de Zeeuwse hoofdstad thans druk wordt gewerkt. De uitgenodigden zün b\j uitstek bevoegd om inzake aspecten van stede- bouw, sanering, monumetenzorg e.d. een oordeel te geven. In de loop van oktober zullen B. en W. met deze vijf deskundigen een bespreking houden, waarbij speciaal de op handen zijnde saneringen aan het eind van de Lange Delft en het begin van de Korte Delft alles gezien vanaf de Markt aan de orde zullen komen. Aanleiding tot deze uitnodiging vormde een artikel van de bekende ar chitect prof. ir. J. F. Berghoef uit Aalsmeer in het „Bulletin" van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkun dige Bond. In dit stuk maakt prof. Berghoef enkele kritische opmerkin gen ten aanzien van deze saneringen. Het artikel was opgenomen in een speciaal excursie-nummer van dit tweemaandelijks tijdschrift, dat vrij wel geheel aan Zeeuwse aspecten op het gebied van oudheidkunde en mo numentenzorg was gewijd. Zoals be kend, hield de bond op 6 en 7 juli j.l. zijn jaarlijkse algemene vergadering in Zeeland. Het is gebleken, dat in kringen van de bond ongerustheid be staat ten aanzien van de uitvoering van deze saneringen. B. en W. hebben thans uitgeno digd voor deze bespreking, waar voor nog geen datum is bepaald, prof. Berghoef, de architect van de Rijksgebouwendienst ir. H. de Lus- sanet de la Sablonière uit Middel burg, die ook op stedebouwkundig fAdvertentie gebied werkzaam is, prof. ir. C. Wegener Sleeswijk uit Amster dam, de stedebouwkundige ir. W. F. Schut uit Amsterdam, die belast is met het ontwerpen van een nieuw uitbreidings- en sanerings plan voor Middelburg en de heer C. Stapper uit Den Haag, die ver bonden is aan de Rijksdienst voor Monumentenzorg. In het reeds genoemde artikel, dat tot titel draagt „Stedebouwkundige en architectonische aspecten van Mid delburgs wederopbouw", noemt prof. Berghoef de verbreding en de rooilijn- egalisatie van de verbinding Lange DelftKorte Delft een bijzonder ne telig vraagstuk, dat tot op heden nog niet werd opgelost. „Dit gedeelte van de ringstraat is door zijn beloop ste debouwkundig zeer boeiend", zo zegt hij. „Helaas is de huidige ruimte ten enemale onvoldoende voor het ver keer. Prof. Berghoef merkt dan op, dat de supervisor van Middelburgs wederopbouw, wijlen dr. P. Verhagen, indertijd in zijn plan wel een sugges tie gaf. Hij veronderstelt, dat „de" op lossing voor deze-hoek zelfs hem veel hoofdbrekens gekost zou hebben. Beloop niet fraai'1 „Het recente plan is verkeerstech nisch wellicht redelijk, doch in zijn be loop bepaald niet fraai", zo zegt de schrijver verder, „terwijl er minstens zes gevels om niet te spreken van het aardige kerkportaal van de Gasthuis- kerk red. P.Z.C.) mee gemoeid zijn". De „afsluiting" tegenover de Korte Delft is ronduit lelijk en archi tectonisch moeilijk oplosbaar". Prof. Jubileum bij Read van Arbeid De heer G. van Ballegojen te Zie- rilczee, adjunct-inspecteur van de Raad van Arbeid te Middelburg, zal op 17 augustus, 25 jaar aan deze in stelling zijn, waarvan 19 jaar met standplaats Zierikzee, district Schouwen-Duiveland. De heer Van Ballegojen beweegt zich in ruime mate op het gebied der sociale verzekering. Hij is sinds 1946 bestuurslid van het Algemeen Ziekenfonds Schouwen-Duiveland, waarvan sinds 1951 secretaris, se dert 1948 bestuurslid van de stich ting Ziekenhuisvcrpleging „Schou wen-Duiveland". Voorts is de heer Van Ballegojen penningmeester in het dagelijks bestuur van de stich ting tot Bevordering vah de School- tandverzorging op Schouwen-Duive land. VAN TOT TROUWE DIENST In Burgh en Haamstede werden za terdag-middag tjjdens eenvoudige Slechngheden een tweetal dienstbo- en gehuldigd. In huize „De Ali kruik" te Burgh was dat mevr. C. Overbeke-Fondse, die nu al 35 jaar behulpzaam is geweest in de huishou ding van de familie De Gaay Fort man. De heer De Gaay Fortman wees er in zijn toespraak op, dat het te genwoordig een grote zeldzaamheid is, wanneer een dienstbetrekking 35 jaar wordt volgehouden en hij bracht de jubilaresse dank voor de trouw en de toewijding, die zij gedurende deze lange periode aan zijn familie heeft LUCIFERS De verzamelwoede is al zo oud als de wereld, maar toch manifesteert ze zich steeds weer in nieuwe vormen. In Vlissingen is een aantal knapen nu al geruime tijd bezeten van luci fersmerken en ge staat versteld van de omvang, die zulk een verzamel woede kan aannemen. De Vlissingse knaapjes, in leeftijd variërend van acht tot twaalf jaar, zijn in enkele maanden lijds volkomen internatio naal georiënteerd. Langs de boulevards leunt ge ze aantreffen. Op jacht naar vreemde lingen. Het woord lucifers weten ze in de drie moderne talen vlot te bren gen, ook al struikelen ze nog al eens over het. Duitse Streichliölzer Zweeds en Italiaans is wat moei lijker, maar ook hier geldt het al oude spreekwoord van de aanhouder, die wint. Want toen onlangs een jon geling vergeefs trachtte een Italiaan tot afgifte van zr'n lucifersdoosje te bewegen, kreeg hij prompt hulp van een Vlissingse politieman, die de zoete zuidelijke taal wél machtig ivas. Jongeling even later gelukkig af. Met een Italiaans lucifersmerk. Diezelfde knaap pakt het trouwens toch voortvarend aan. Enkele dagen geleden kregen z'n verbaasde ouders plotseling een joviaal Brussels echt paar op bezoek, „Zeg maar gerust Georgette", sprak de Belgische ma dam hartelijk. Wat ze kwamen doen f Pakken vol lege lucifersdoosjes brengen. Voor zoonlief betoond. Mevrouw Overbeke mocht vele geschenken in ontvangst nemen. De presidente van de afdeling „Wes- teluK Schouwen" van de Ned. Vere niging van Huisvrouwen, waarvan ook het dagelijks bestuur aanwezig- was, overhandigde een fraaie oorkon de. Ook voor mevrouw E. Vredenbregt. de Bruine te Haamstede was het za terdag groot feest, want het was die dag 45 jaar geleden, dat zij als dienst bode in „De Brouwerij" kwam. Ver schillende families heeft zij hier ge diend. De familie Hartog-Kolpa, de tegenwoordige bewoners van „De Brouwerij", zorgde voor een passende huldiging. Het dagelijks bestuur van de Ned. Vereniging voor Huisvrou wen was ook bjj deze plechtigheid aanwezig en van deze vereniging ont ving de jubilaresse een verguld zil veren broche. In een korte toespraak richtte mevrouw Hartog-Kolpa zich tot mevrouw Vredenbregt. Zij bracht haar dank voor de diensten aan de familie bewezen. ARM GEBROKEN Kampeertoehten zijn op deze tijd van het jaar aan de orde van de dag. Helaas krijgt voor sommigen zo n tocht een ontijdig einde. Zo verging het ook mejuffrouw De K. uit Graauw, die tijdens een trektocht door het Zeeuws-Vlaamse land een val maakte. Een gebroken arm was het gevolg en zij moest de terugtocht naar huis aanvaarden. BLIKSEM Blikseminslag eist vaak veel slacht offers, vooral onder het vee, dat in de weiden loopt. Tijdens een onweer, dat vorige week boven Hontenisse woedde, werden een paard en een koe getroffen en gedood. De dieren wa ren eigendom van mevrouw K.-C. ZANGKOREN OP REIS Voor een vierdaags bezoek aan Solesmes vertrekt binnenkort '.t r.-k. kerkkoor uit Sint Jansteen naar Frankrijk. De tocht wordt gemaakt op uitnodiging van het gemeentebe stuur van deze stad, die bekend staat als de bakermat der Gregoriaanse, kerkmuziek. De leden van het koor zullen aan verschillende plechtighe den hun medewerking verlenen. Het zangkoor uit Stoppeldijk is al op reis geweest. De leden van dit koor maakten niet hun familie een ge slaagde tocht door het land van onze zuiderburen. Er wei-den bezoeken ge bracht aan Brussel, Hof stade en Ant werpen. Berghoef waagt liet te betwijfelen of het verwijderen van het gehele blok tussen Korte Delft en Lange Gist- straat de oplossing zal geven. „De overgang van de wijdte der oude ha ven naar de ringstraat, via deze twee smalle straten, is toch zeer karakte ristiek en door eenrichtingsverkeer valt op dit punt een verkeersknoop te vermeden". Tot slot zegt prof. Berghoef over dit onderwerp in zyn artikel, dat hier een gaaf geheel slechts bereikt kan wor den door een intensieve samenwer king van stedebouwer en architect. „Te overwegen ware een kleine werk groep te formeren van enkele stede- bouwkundigen en architecten, die te gelijk met het stedebouwkundige pro ject een generaal bcbouwingsplan zou den opstellen. Het laatste zou later naar behoeven van de betreffende bouwheren, onder supervisie van de werkgroep, geparafraseerd kunnen worden. „Deze laatste suggestie van de schryver heeft B. en W. kennelijk ertoe gebracht een bespreking als bovengenoemde op touw te zetten. Begrafenis wethouder Joh. Bal Az. Onder grote belangstelling had za terdagmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer Joh. Bal Az., in leven wethouder der gemeente Bruinisse, nadat ds. Mallan tevoren in het ned. herv. verenigingsgebouw de rouw dienst had geleid. Burgemeester H. K. Michaëlis her dacht de heer Bal als een van zijn naaste medewerkers in het gemeente bestuur. Vooral de Armenzorg had steeds zijn belangstelling en dat deze zorg overgedragen kon worden aan de dienst voor sociale zaken was een van resultaten, die mede aan de heer Bal te danken zijn. In het dagelijks bestuur der ge meente laat wijlen de heer Bal een lege plaats achter, die moeilijk ver vuld zal kunnen worden. Tenslotte sprak de burgemeester woorden van troost tot de getroffen familie. Burgemeester A. H. Vermeulen van Dreisohor sprak namens het ge west Zeeland van de Partij van de Arbeid. De heer C, Hoek, districts bestuurder van het N.V.V. herinner de aan de tijd, nu ongeveer 25 jaar geleden, toen hij samen met de heer Bal en enkele andere medewerkers begon aan het werk voor de arbei dersorganisatie. De heer Bal verricht te pionierswerk en gaf ook daarna zijn krachten aan dit werk. Ds. Mal-, lain, predikant der gereformeerde ge meente citeerde het tekstwoord uit Predikér, dat de mens gaat naar zijn eeuwig huis. Gelukkig de mens, dié! weet dat dit leven slechts een door gang is naar een ander leven. Ds. Mallan eindigde met erop te wijzen, dat men het niet moet zoeken In de dingen van dit leven maar zich moet richten op de eeuwigheid. Een neef van wijlen de heer Bal dankte voor de grote deelneming bij dit overlijden be toond. De kist was gedekt met een krans van het gemeentebstuur. (Advertentie) Bij Hheumatische Pijn veroorzaakt door onzuiver bloed brengt Hruscben uitkomst. Dat komt door de bloedzuiverende kracht van Kruschen. De zes mine rale zouten waaruit 't is samenge steld, hebben zo'n aansporende wer king op de bloedzuiverende organen, dat 't bloed van stonde af aan snel ler gaat stromen. Onzuiverheden' daarin kunnen zich niet meer vast zetten in de gewrichten en zo ver oorzaken die ook niet de pijnen meer, die U nu dag en nacht kwel len. Kooiker overleden Vorige week overleed op 51-jarige leeftijd te Oosterland de heer J. Nouwen, die gedurende enkele jaren als kooiker op de eendenkooi van ba ron Schimmelpenninck van der Oye is werkzaam geweest. Hij heeft zich doen kennen als 'n uiterst bekwaam vakman en toen de eendenkooi ten gevolge van de herverkaveling het veld moest ruimen en op een andere plaats een geheel nieuwe werd ge bouwd, was het de heer Nouwen die door zijn rijke ervaring vele advie zen heeft verstrekt. Advertentie) Weergaloos! nieuw model! 2 diafragma's, 2 tijd-afstellingen, fiits- aansluiting, doorzichtzoeker, handige zijsluiting, geheel metalen uitvoering. slechts f 20.- GRATIS! Bij aankoop van Gevabox ontvangt u tijdelijk gratis „Ollie B. Bommel's Fotoboek", de geestige handleiding voor foto-amateurs door Marien Toonder. PROJECT OP KLEIN-INDUSTRIETERREIN Tachtig minder-validen zullen er arbeid vinden Zoals reeds gemeld, zal de Stich ting Werkplaatsen Walcheren op het kleln-lndustrieterrein te Middelburg een nieuwe, centrale beschutte werk plaats voor minder-validen doen bou wen. De Middelburgse gemeenteraad verstrekte indertijd leningen, die de financiering van dit werk mogelijk maken. Voor deze werkplaats, waarin. 80 mensen arbeid zullen vinden, heeft de dienst van gemeentewerken te Mid delburg een aantrekkelijk en doelma tig ontwerp vervaardigd. Het gebouw komt te staan in een soort driehoek van het terrein, waarvan de opstaan de zijden worden gevormd door het Oud Arnemuids Voetpad en de Indus trieweg. De werkplaats bestaat uit twee vleugels met een middenpartij cn de vorm van het geheel is aan het terrein aangepast. Een dergelijk centraal gebouw is ze ker nodig, want de werkzaamheden van de stichting, waarin alle Walcher- se gemeenten behalve Vlissingen deel genoten zijn, zijn nu over vier plaat sen in Middelburg verspreid. Behalve het grote pand in dc Wagenaarstraat, waar de werkzaamheden enige jaren geleden begonnen, beschikt men over panden in de Herenstraat en in de Lange Gere, die in gebrüik kwamen toen het eerste gebouw te klein werd. Bovendien is er dan de ophaal- en sor- teerdienst voor oud papier e.d., die in het oude schoolgebouw nabij Zand- dorp is gevestigd. Een en ander is uiteraard niet bevorderlijk voor een Maandagavond is er voor het eerst sinds verleden jaar in Vlissingen dan weer aan het „grote wiel" gedraaid en ditmaal was het wethouder W. Poppe, die deze daad „officieel'* stelde. In het. leader van de Vlis singse zomershow. Of de wethouder met zijn draai-prestaties de veelbegeerde blauwe kiel zal hebben gewon nen, zal de jury te zij ner tijd moeten uitma ken In ieder geval vond het officiële draaien onmiddellijk navolging. Het was de lS-iarige Eugène Tax, die zich verwoed op Jiet grote wiel wierp' en die als eerste een tijd noteerde van 8% seconde. Maarde mast icas deze jongeling klaar blijkelijk te hoog, want dit onderdeel van de „De Ruyterspelen" sloeg hij over, om zich onmiddellijk aan het boegsprietlopèn te wa gen. Nadat de 12-jarige Frans Leyn-se het rad in 8,2 seconden had ge draaid, waagde de De tienjarige Janny Heyman in actie met het „meertouw" bij de „De Ruyterspelen"die- maandagavond in Vlis singen begonnen, in het kader van de zomer- show. (Foto P.Z.C.) eveneens 12-jarige Wil ly de Waal zich als eerste in de gladde mast. Hij zag kans om in 18 seconden boven in te komen. Zo begonnen deze spelen dan maandag avond in het Bellamy- park, waar een storm achtig zomerwindje de enkele tientallen be langstellenden speels belaagde, ■maar waarbij de jeugd zich gélukkig ondernemend genoeg toonde om het. spits af te bijten en de wissel beker-houder van vo rig jaar, de heer Koz- lowski, naar de kroon te steken. Het was de heer C. W. Oskamp, voorzitter van het werkcomité van de zomershow, die de spe len met een kort woord inleidde, daarbij pret tig gestoord door de opgewekte klanken van het pittig marche rende StCaecilia". De heer Oskamp sprak o.m. de wens uit, dat de „De Ruyterspelen" een even groot succes zullen hebben als ver leden jaar het geval was en hij bracht in het bijzonder dank aan het bestuur van de per soneelsvereniging der N.V. Kon. Mij. ,JDe Schelde" voor de ver leende medewerking. Vervolgens verzocht hij wethouder Poppe als eerste aan het rad te willen draaien; een verzoek, waar de wet houder gaarne en met verve aan voldeed. On der de mechanische tonen van het aloude lied. „In een blauw ge ruite kiel Gedurende vijf dagen zullen de Vlissingers en andere liefheb bers!) hun krachten kunnen meten in deze typisch op de Schelde- stad afgestempelde volksspelen en tot be sluit zal dan de blauw- geruite kiel plus de wisselbeker worden uitgereikt aan degene, die zich het vaardigst zal hebben getoond. Regering antwoordt Eerse Kamerlid Op een vraag van het lid van de Eerste Kamer, de heer Molenaar, met betrekking tot het tijdstip van over legging aan de Staten-Generaal van een overeenkomst inzake voorlopige verhoging van de loodstarieven op de Schelde, hebben de minister van Bui tenlandse Zaken en minister zonder portefeuille het volgende geant woord: Erkend wordt, dat de lange tijd, verlopen tussen totstandkoming en mededeling der overeenkomst, weinig strookt met de eis van snelle infor matie der Staten-Generaal. Dit voor opgesteld, moge erop gewezen wor den, dat de overeenkomst, op straffe van den lande niet dienstige misvat tingen, slechts in haar verband kon worden medegedeeld. Dit verband omvatte een tot het scheidingsver drag van 1839 terugreikende reeks van overeenkomsten inzake 't loods wezen op de Schelde. Ten dele waren deze overeenkom sten nimmer gepubliceerd, ten ande ren dele waren zij voor velen moeilijk te vinden. Het tractatenblad, waarin de onderhavige overeenkomst zou worden overgelegd, moest dan ook 'n deugdelijke opgave van vindplaatsen en, voor zover deze niet algemeen toegankelijk zijn, publikatie van de betreffende teksten inhouden. Het re- search-werk hiervoor eiste begrijpe lijkerwijze zeer veel tijd. Aanvankelijk werd verwacht, dat de in de overeenkomst neergelegde modus vivendi op korte ternTijn zou worden gevolgd door een definitieve regeling der loodstarieven. Toen de ze verwachting niet werd vervuld en inmiddels het gehele complex der re levante overeenkomsten ter publika tie was gereedgekomen, is tot uitgif te Tan het betreffende tractatenblad en vervolgens tot de mededeling over gegaan. Uiteraard behoort de hier opgetre den vertraging tot de uitzonderingen, zoals kan blijken uit talrijke andere mededelingen van overeenkomsten. Een „Rue de Zierikzee" in Frankrijk De gemeenteraad van Saint-Hilaire- du-Harcouet heeft besloten in het uit breidingsplan van de stad verschillen de straatnamen aan te brengen, die op de herbouw betrekking hebben. Aan één dezer straten wordt de naam Rue de Zierikzee gegeven, zodat ook de naam van de Schouwse tweeling- stad „voor het nageslacht bewaard blijft". Koninklijk onderscheiden De ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver is verleend aan de heren L. P. J. Jans- sens en L. J. A. M. Wauters en in brons aan de heer F. S. de Bruijn, resp. bestuursleden en lid van de Koninklijke Stede jjke Harmonie te Hulst, wonende aldaar. Benoeming De lieer A. van de Wijnckel te IJzendijke is met ingang van 1 sep tember benoemd aan de r.-k. lagere school te Groede. doelmatige gang van zaken. Daar komt nog bij, dat de totale ruimte er werken nu 60 mensen veel te klein is De toegangsweg tot het nieuwe gebouw zal worden gevormd door 't thans doodlopende Veerse- pad, van waaruit men een ruim voorplein zal betreden, waar auto's gemakkelijk kunnen manoeuvreren om een geprojecteerd plantsoen. Vanaf dit plein heeft men gezicht op de voorgevel van de werkplaats. Links is een vleugel van 35 m lang, rechts een vleugel van 20 m, die nog voor uitbreiding vatbaar is, belden vleugels worden in laag bouw uitgevoerd. Het middenge deelte, dat een representatief ka rakter draagt, heeft één verdie ping, waarin de cantine voor over blijvende» wordt gevestigd, die door middel van een brede trap be reikt kan worden. In het gebouw zal veel beton en glas worden verwerkt en het krijgt een plat dak. De vleugels zijn gelijkvloers, maar de begane grond van de midden partij ligt 80 cm boven het maaiveld. Van daaruit zal men dan een overzicht hebben over een groot deel van het ge bouw, daar de meeste tussenwanden eveneens uit glas zullen bestaan. Uiteraard is dit een gemak voor de werkmeester, die zijn kantoor hier zal hebben. Verder komen er een spreek kamer, een administratieruimte en een vertrek voor archief e.d. Onder het middengedeelte komt een kelder, waarin de centrale verwarmingsin stallatie wordt opgesteld. Variabele indeling Een groot deel van de linkervleu gel die evenals de rechtervleugel 3,5 m hoog wordt zal bestaan uit ruimten voor de papierophaaldienst. Verder wordt de beschikbare ruimte ipgedeeld naar gelang van de objec ten, die de werkplaats onder handen heeft. Thans houdt men zich bezig met het revideren van elektriciteits meters, met boekbinderswerk, siqpp- werk van afgekeurde materialen, het vervaardigen van poetslappen uit ge reinigde lompen, soldeerwerkzaamne- den, het assembleren van veiligheids- brillen en laskappen en het nabewer- ken van plastic modellen. De aard en hoeveelheid van het werk verandert uieraard wel eens. Daarom is het een voordeel, dat de indeling desgewenst zonder grote moeite gewijzigd kan worden door de tussenwanden te ver plaatsen. In de wat lagere achterbouw van het middengedeelte is nog een kleed gelegenheid opgenomen met verdere voorzieningen als een viertal douche cellen, wasbakken en toiletten. Hier komt ook nog een uitgang naar het achter de werkplaats gelegen opge trokken verfspuitgebouw, dat afzon derlijk komt te staan om de penetran te liieht uit de werkplaats te weren. Langs één zijde van het voorplein komt nog een fietsenbergplaats te staan. Het geheel zal zeker een waar dig onderkomen vormen voor de min der-validen, die hier hun latente krachten benutten en waardevolle prestaties verrichten, waarvan het re sultaat aan het produktie-apparaat ten goede komt. Dit werk wordt tegenwoordig mo gelijk gemaakt door de z.g. Gemeen telijke Sociale Werkvoorzieningsrege ling (G.S.W.), die het ministerie van Sociale Zaken in samenwerking met de gemeentebesturen uitvoert. Een werkplaats als deze is dan ook geen doel, maar een middel, want vele min der-validen leren er een vak, zodat zÜ na verloop van tyd weer in het vrye bedrijfsleven kunnen worden ge plaatst. In dit verband kan nog wor den vermeld, dat wat de Stichting Werkplaatsen Walcheren betreft het aantal minder-validen, dat met suc ces de werkplaats kan verlaten onge- eer 25 bedraagt. Bromfietser aangereden De bromfietser J. B. uit Tholen werd op de Burgemeester Stulemeijerlaan te Bergen op Zoom aangereden door een auto, die bestuurd werd door J. van O. uit Roosendaal. De aanrijding ontstond, doordat laatstgenoemde geen voorrang verleende. De bromfiets werd geheel vernield, de berijder liep geen letsel op. De politie maakte te gen Van O. proces-verbaal op. Examens De heer G, Gerritsen uit Vlissingen slaagde voor het te Rotterdam door de Vereniging tot Bevordering van Elektrotechnisch Vakonderwijs in Nederland afgenomen examen Sterk stroommonteur. Geslaagd voor het accountants-exa men de heer A. Geljon te 's-Gravenha- voorheen woonachtig te Vlissin gen. Voor het examen Zwakstroommon teur van de Vereniging tot bevorde ring van Electrotechnisch Vakonder wijs in Nederland, slaagde de heer J. W. Adriaanse te Oost-Souburg. VANDAAG Middelburg Electro: „Wonderman", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Opstand der Khyberhorden", (ci- nemaschope), (14 Jr.), 20 uur; Kunst museum: Expositie Zeeuwse Kunste naars Kring, 10—12, 14—17 uur; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren" 9—23 uur; „Toor en vliedt": voorstel ling Sjors en SJimmie, 14.30 uur. Domburg Openluchttheater: voorstel ling Sjors en Sjimmie, 11 uur. Veere 't Lammetje": Eretenfoonstel- ling werken wijlen Dirk Koets, 10— 12.30, 13.30—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Die dwaze mr. Jones", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Begeerte en plicht", (18 jr.), 20 uur; Britannia: voorstelling Sjors en Sjim mie, 19 en 21 uur; Bellamypark: „De Ruyterspelen", 19.30 uur. Goes Grand: „Morgen zie ik Je weer", (14 Jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2