Zeeuwse zwemkampioenschappen: weinig sfeer „magere" deelname JUBILEUMVIERING M.V.ENA.V. .MIDDELBURG' THANS BEGONNEN fEU"-lET0W Avontuur in de Residentie 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1958 KEES DE RIJK VERRASSEND VERSLAGEN Vijf titels voor Bruinvis en Luctor en 2 voor Schelde in Sas van Gent DE ZEEUWSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN, die zaterdag in Sas van Gent werden gehouden, zullen zeker niet als de meest geslaagde in de ge schiedenis der Kring Zeeland van de K.N.Z.B. te boek komen te staan. Er was ditmaal weinig sfeer, het weer werkte niet mee de gehele middag viel er een druilerige regen een magere deelneming op sommige num mers kwamen slechts enkele zwemsters of zwemmers in het water en een geringe belangstelling van de zyde van het publiek. Wellicht zyn vrywel al deze omstandigheden veroorzaakt door de voorbereidingen, die met veel tegenslagen verliepen. Zoals gemeld, moest dit evenement op het laatste moment naar Sas van Gent worden verzet toen het Goese „Ganze" van de organisatie moest afzien. Bovendien was er van werkelyk spannende stryd op de nummers zo goed als geen sprake. De enige verrassing was, dat Kees de Ryk van Luctor zich op de 200 m schoolslag verslagen zag „Bruinvis" en „Luctor" gingen elk met vyf titels naar huis, voor „Schelde" waren er twee. Noch organisatie noch deelnemers dragen dit dient wel vermeld schuld aan dit weinig geslaagde geheel. Aan deze kampioenschappen, waar op 12 titels te behalen waren, namen vertegenwoordigers van zes clubs deel. Behalve de reeds genoemde ver enigingen gaven Scheldestroom uit Breskens, Zeehond uit Vlissingen en het Souburgse S.Z.V. acte de présen- ce. Deze ploegen togen echter zonder een titel huiswaarts: „De Ganze" uit Goes, dat door droeve omstandighe den de op Zuid-Beveland heersende kinderverlamming deed het advies ge ven de wedstrijdén niet in de Ganze- stad te houden niet als organisator optreden kon, zond geen vertegen woordigers. Of de verdeling van die titels tus sen Bruinvis en Luctor juist is kan onaanvechtbaar worden ge noemd. Op een min of meer verras sende manier kregen de Middelbur- fers namelijk het kampioenschap x 100 m wisselslag in handen. Bruinvis kwam met grote voor sprong aan de finish maar werd gediskwalificeerd, omdat een ver keerde wissel zou zijn gemaakt. Een foto in dit nummer wijst er echter op, dat de overname niet te vroeg kan zijn geschied. De surpri se van deze wedstrijden was dus de nederlaag van De Rijk. Het was R. Braai van „Schelde", die de „on gekroonde koning" op deze afstand in Zeeland voorbij wist te gaan en met 0.8 seconde aantikte! Tijden: 3.00.8 en 3.01.8. Opvallend was verder het succes van de Terneuzense club, die slechts met twee vertegenwoordigers deelnam. Beiden behaalden een titel! Behalve Braai, die reeds werd genoemd, was het Addie Jansen, die een kampioen schap op haar naam schreef, namelijk de 50 m vlinderslag dames, met grote voorsprong in 43 seconden. Voor dit nummer verschenen slechts twee zwemsters aan start. Raymonda Ver- gaauwen van „Bruinvis" nam twee titels mee. Zij won de 100 m rugslag met behoorlijke voorsprong op twee Luctordames in 1.43.6. Ook de 200 m schoolslag was voor haar; Annie Cornelisse enige tegenstandster op dit nummer! bood geen concurren tie van betekenis. Tijden achtereenvol gens: 3.17 en 3.30.8. Een koddig intermezzo, dat in het geheel niet op het programma stond, werd deze middag „ver zorgd" door twee al te ijverige Sas- se knapen, die tijdens een estafette gekleed en wel in het basin be landden BruinvisRest Na de kampioenschappen werd nog een tweetal waterpolowedstrijden ge speeld. Voor de Kringcompetitie kwa men Bruinvis II en Zeehond tegen Van Amsterdam overtuigend de sterkste in Sluiskil. Vernooy en v. Doeselaar gangmakers In de achttiende ronde, die de Sluis- kilse wielersupportersclub W.S.V.S. zaterdag hield voor nieuwelingen, wierpen de plaatselyke favorieten, Vernooij en Van Doeselaar, de lont in het kruitvat, maar Van Amsterdam en Timmermans sleepten de zege in de wacht. Het hoge tempo, dat de beide Sluis- killenaren er met Reekers aan ga ven, deed het 41 man sterke veld reeds na enkele kilometers verbrok kelen. Het driemanschap kon echter niet verhinderen dat de sterke Bra bantse coalitie, Van Amsterdam, Timmermans en Van de Klundert, na 12 km., mee op kop kwam. Een kilometer verder wisten ook Van Hees en Van Smirren nog de sprong naar dit gezelschap te maken, waar door een sterke kopgroep ontstond. Ook Roks slaagde erin met Wou- terse aansluiting te krijgen, zodat er tien man op kop lagen, van wie Van Doeselaar later terugviel. De grote groep, die door hard werken van Verschuure tot op enkele seconden van de koplopers was genaderd, was tot vyf man gekortwiekt. Toen Tim mermans en Van Amsterdam na 50 km. demarreerden, was deze groep na 4 km. vry vlug geliquideerd. De vluchters hadden toen reeds een hal ve minuut voorsprong op de volg- groep, waarin de Zeeuwen Wouterse, Vernooij en Van Doeselaar zaten. Twee ronden voor het einde wist Van Amsterdam zich ook nog van Timmermans te ontdoen en onbe dreigd te winnen. De uitslag van deze ronde over 70 km. luidt: 1. C. van Amsterdam (Oosterhout), 1.55; 2. L. Timmer mans (Roosendaal) op-27 sec.; 3. W. van Smirren (Amsterdam) op 1 min. 6 sec.; 4. H, -T. Vernooij (Sluiskil); 5. D. van Hees (Hoogerheide)6. A. Reekers (Vennep); 7. J. v. d. Klun dert (den Heen); 8. D. Wouterse (Kwadendamme), allen zelfde tijd; 9. M. Roks (Ossenhoofd)10. J. v. Espen (Axel) op één ronde. elkaar in het water. De Vlissingers waren de meerderen en wonnen met 0—4. Vervolgens werd een selectiewed- stryd gespeeld tussen Bruinvis I en een zevental, dat aangekondigd werd als „Rest van Zeeland" en bestond uit spelers van Luctor, S.Z.V. en Zeehond. De Sasse ploeg toonde zich sterker dan het niet zo homogene team van de „Rest". Voor de rust ging de stryd gelijk op, hoewel Bruinvis een S2 voorsprong wist te nemen. Tot dusver keepte by de „Rest" Van Hoeve van Luctor, die in deze functie wel vol deed. In de tweede helft werd het doel echter bezet door Schot van Zeehond, die een drietal blunders maakte. Dit leverde evenzovele punten op, zodat de stryd toen spoedig beslist was (62). Bruinvis scoorde nog eenmaal (72), waarne de „Rest" ook nog een treffer deed noteren (73). Na deze wedstrijd, die als selectie diende, kon de ploeg voor de strijd van a.s. zaterdag tegen Belgisch- Vlaanderen te Ieperen worden ge vormd. De samenstelling luidt: doel: Van Hoeve (L.); midachter: W. v. d. Steen (S.Z.V.); linksachter: C. Wa genaar (S.Z.V.); rechtsachter: ir. J. Geerling (Bruinvis); linksvoor: H. Sampon (Br.); middenvoor: A. Sam- pon (Br.); rechtsvoor: W. de Vries (Br.). Resultaten De resultaten van deze kampioen schappen waren: 100 m rugslag da mes: R. Vergaauwen (Br.), 1.42.2; 2. A. Camper (L.), 1.43.6; 3. F. Calliber (L.), 1.50.4; 100 m rugslag heren: 1. C. de Rijk (L.). 1.23.2: 2. P. de Kra ker (L.), i:27.4; 3. P. Rotte (L.), 1.30.4; 200 m schoolslag dames: 1. R. Vergaauwen (Br.), 3.17; 2. A. Corne lisse (L.), 3.30.8; 200 m schoolslag- heren: 1. R. de Braai (Sch.), 3.08; 2. C de Rijk (L.), 3.16; 3. P. v. d. Heuvel (Seh.str.), 3.8; 100 m vrije slag da mes: 1. W. de Bruyn (Br.), 1.22.2; 2. R. Meliefste (Br.), 1.28.2; 3. C. Voogd (L.), 1.33.6; 100 m. vrije slag- heren: 1. J. Drikse (L.), 1.11.4; 2. C. Verbeek (Zeeh.), 1.13.2; 3. S. Vente- vogel (Zeeh.), 1.14; 50 m vlinderslag dames: 1. A. Jansen (Sch.), 43; 2. T. Daalhuizen (S.Z.V.), 49.8; 100 m vlin- Wereldrecords 220 yards en vijfkamp dames verbeterd. Tijdens de Britse dameskampioen schappen, die in het White City sta dion zijn gehouden, won June Paul de finale van de 220 yards in 23,8 sec. Hiermee bleef zij 0,2 sec. beneden het officiële wereldrecord dat Majorie Jackson (Australië) op 5 augustus 1954 te Vancouver met 24 sec. op haar naam bracht. Maar daarna noteerde de Oostduit- se Ohrista Stubnick reeds 23,8 sec. op 30 mei 1955 te Erfurt waar na Maria Itldna (Rusland) op 23 juli van dit jaar te Kiev zelfs een tijd van 23,6 sec. liet afdrukken. Deze beide laatste prestaties zijn echter nog niet gehomologeerd. Tijdens de Spartakiade te Moskou verbeterde Nina Vinogradova het we reldrecord voor de vyfkamp. Zy be haalde een totaal van 4.767 pnt. voor de vyf onderdelen. Het oude record stond op naam van haar landgenote Alexandra Tschudina met 4750 pnt en werd op 6 en 7 september 1955 te Moskou gemaakt. derslag heren: 1. A. Sampon (Br.), 1.30; 2. W. de Vries (Br.), 1.38.3; 3 x 100 m wisselslag dames: 1. Luctor, 4.55.8 (Bruinvis, 4.32, gedisk.); 3 x 100 m wisselslag estafette heren: 1. Luctor, 4.10; 2. S.Z.V., 4.32; 3. Bruin vis, 4.47; 5 x 50 m vrije slag dames: 1. Bruinvis, 3.18.2; 2. Luctor, 3.34.4; 5 x 50 m vrye slag heren: 1 Luctor, 2.45.7; 2. Bruinvis, 2.47.6. Egyptenaren komen niet naar O.S, in Melbourne De algemene Egyptische sportfe deratie heeft vandaag bekendge maakt, dat Egypte besloten heeft zich terug te trekken uit de Olympi sche Zomerspelen, die in Melbourne gehouden zullen worden. In de bekendmaking werd geen re den voor dit besluit opgegeven, maar goed ingelichte bronnen meldden, dat het hier een beslissing van zuiver sportieve aard betrof, die niets uit staande had niet de crisis rond de naasting van de Suez-kanaalmaat- schappy door Egypte. EXAMENS JUDO Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de blauwe band judo H. van Sabben uit Goes en voor de oranje band mej. M. Doggen uit Hoek, M. Schellevis uit Goes en J. Verhagen uit Hans- weert. Kosmisch vuurwerk In het begin van deze week kunnen we weer genieten i van een kosmisch vuurwerk, waaraan echter geen kor reltje kruit, salpeter of welke an dere gevaarlijke stoffen ook aan te pas komen. We behoeven voor dit schouwspel ook geen cent te betalen èn het is niet in één plaats te zien en verder nergens anders. Neende na tuur geeft het om nietaan iedereen en viaar dan ook wonend. Houdt het sterrenbeeld Perseus goed te zien in het noord-oosten in het oogvooral 's avonds laat en vroeg in de nacht. Die eerste dagen kan men nu en dan al een „ster" zien verschieten in dat sterrenbeeld. Als men tevoren Perseus sterren heeft geteld en na zo'n lichtflits weer, kan men al dadelijk vaststellen, dat er Zwemfeest met kunstlicht 31 augustus te Middelburg. Zoals bekend, zullen bij wijze van proef acht lichtmasten worden ge plaatst in het zwembad te Middel burg. Om na te gaan of deze verlich ting voldoet houdt „Luctor" vrijdag 31 augustus een zwemfeest, dat om 19 uur begint met een mars door de stad van net pijpercorps „Juliana", dat vergezeld zal worden door de „Rattenvanger van Hamel n". Om 19.30 uur begint het programma in 't zwembad met „bordje happen'' voor meisjes en jongens van zéven tot en met tien jaar en „eierlepclzwemmen" voor jongens en meisjes van tien tot en met twaalf jaar. Hierna volgen enkele kominsohe zwemnummers door Louis Brugghe en Charles Bou- wens, waarna de onderlinge kampi oenschappen van „Luctor" -worden gehouden op de nummers 100 meter rugslag, 100 meter schoolslag en 100 meter borstcrawl, alle voor dames en heren. Hierna volgt nog lampionzwemmen voor meisjes van twaalf en dertien jaar en sprietlopen voor jongens van 14 en 15 jaar. Na een waterpolowed- strijd tussen „Luctor" en SZV wordt dit zwemfeest besloten met een vuur werk. De deelneming aan de num mers voor kinderen in dit programma staat uitsluitend open voor met-leden van „Luctor". BENAUWDE ZEGE OP „OUDJES" VAN '39 Geanimeerde strijd tijdens geslaagde „Zevenkampdag" De evenementen, waarmee de M.V. en AV. „Middelburg" haar 40-jarig ("ubileum luister bijzet, zijn het afge- open weekeinde op sportieve wijze begonnen. Zondag werd met veel ani mo op de Nadorst; gestreden om de vele prijzen die beschikbaar waren gesteld voor de gehouden „Zeven- Kampdag." In de morgenuren gaven de Senioren elkaar verwoed partij, waarbij Albert Vogel voor de moei lijke taak was geplaatst de in zijn bezit zijnde wisselbeker te verdedi- fen. Hij is daarin niet geslaagd, want ij kwam, ondanks een fantastische prestatie bij het nummer koppen, waarby hy met niet minder dan 295 x koppen een nieuw clubrecord ves tigde, niet verder dan de achtste plaats! Winnaar werd ditmaal J. W. Goossen, die met 'n totaal van 256.90 punten op de wisselbeker beslag leg- PERSEIDEN VERTONEN ZICH geen „ster3' is verschoten, want die van Perseus staan er nog allemaal. Het zijn dan ook geen sterren, die met hun witte strepen onze verwon dering wekken, maar stukjes kos misch gruis, die in onze dampkring verzeild raken, daardoor de botsin gen met miljarden luchtatomen tot gloeihitte worden gebracht en voor het overgrote deel „verdampen". Die Perseiden zo noemt men die me- teorenstroomdie in augustus in het sterrenbeeld zijn „radiant", zijn uit stralingspunt heeft zijn vermoede lijk de restanten van een vroeger met even grote regelmaat door ons zonnestelsel zwervende komeet, die aedesintegreerd, uiteengevallen is. De oorzaak van dat uiteenvallen weet men nog niet helemaal: het schijnt wel zeker dat de stralingsdmk van de zon en de aantrekkingskracht der grote planeten vooral Jupiter daar niet vreemd aan zijn. Hoe dan ook: de gruisjes die van de komeet zijn overgebleven, zorgen op en rond de twaalfde augustus voor een mooi schouwspel, dat hetoffer van een of meer uurtjes nachtrust ten volle waard t's. Baankampioenscbappen zijn in Utrecht begonnen. Zaterdagmorgen zijn op de Utrecht se stadionbaan de Nederlandse haan- kampioenschappen wielrennen begon nen met de voorritten voor de ach tervolging amateurs. Uit deze ritten plaatsten zich in de kwartfinales A. Geldermans, 5 min. 19 sec.; A.van Houwellngen 5.19.8; P. van Steen voorden 5.23.8; J. Buis 5.25.6; F. Braat 5.27.6; P. van Heusden 5.28.4; P. de Jong 5.28.6 en J. Rol 5.29.4. 's Middags is de vierde kwartfi nale achtervolging amateurs gere den tussen Van Heusden en Van Steenbergen. Van Heusden won met miniem verschil: 5 min. 25.4 tegen 5 min. 25.6 en heeft zich dus even eens in de halve finales geplaatst. De natte baan maakte de vex-dere afwerking van het program onmoge lijk. Het is verschoven naar dinsdag avond 14 augustus a.s. op dezelfde baan. door TJEERD ADEMA Zuster Angelica keek hem aan „Er is slechts één plicht, zei ze ern stig: „gehooi-zaamheid aan de heilige geboden". Ir. Steensma staarde haar verbaasd aan. „Dat zegt U, zuster?" „Er zal blijdschap zijn", zei de zus ter over één zondaar, die zich bekeert meer dan over negen en negentig rechtvaardigen, die de bekering niet van node hebben". „Wie zegt U. dat ik een zondaar ben?" vroeg Steensma. „Wij allen zijn dat", antwoordde de vrouw. Steensma trok de dekens wat hoger op. Wat drommel, hij was hier toch niet in een asiel van het Heilsleger! Was hij niet vrij om zijn eigen ge dachte, zijn eigen geloof te hebben,..! Zuster Angelica kwam wat dichter bij zijn bed staan. „Mijnheer Van Waardenburg, waar was geweest, toen U gisteravond als een misdadiger door de gang sloop Met een ruk zat Steensma overeind. „Pas op uw woorden, zuster! Wie geeft U het recht Een gevoel van angst maakte ach opnieuw van hem meester. Deze vrouw was gevaarlijk. „Wat wilt U!?" riep hij ruw. De vrouw maakte een bezwerend gebaar en wees naar de deur. .Moet het hele ziekenhuis het we ten?" vroeg ze, „dat hier..... dat hier Ir. Steensma keek haar aan. „U moet zwijgen!" zei hy. „Ik ken myn plicht", zei de zuster rustig. „Zuster!!" riep hy, U weet niet, wat U zegtU weet niet wat er van afhangt....!" „Waarvan, meneer Van Waarden burg?" Ir. Steensma streek met de hand over zijn voorhoofd. Hij moest kalm blijven, elk woord nauwkeurig over wegen. Deze onsympathieke vrouw kon zich op zijn weg plaatsen en ver hinderen, dat hij zijn onafwendbare taak in dienst van het vaderland zou volbrengen. Hij mocht, zich niet ver spreken. Wat wist deze vrouw? Wat vermoede ze misschien? Loodzwaar wogen plotseling zijn ge dachten. Nu wilde hij slapen, alleen maar slapen... Hij sloot de ogen en alle moeheid alle zorg, schenen plotseling van hem af te glijden. Hij droomde, dat hij -een kind was en in een zonnige tuin aan een lange tafel zat. Alle vriendjes en vriedinnetjes van zijn school hadden een cadeautje mee. gebracht en zaten in lange rijen op Banken, die in het gras om de tafel stonden. Zijn moeder schonk chocolade uit een 'grote ketel, een bonte ketel met een gouden draak er op. Hy herkende die in zijn droom. Zijn moeder noemde dat de Chinese trek pot en hy wist, hoezeer zij er aan ge hecht was. Hij glimlachte in zijn slaap en zus ter Angelica schudde verwonderd het hoofd. Hoe, kon deze man slapen als een zorgeloos kind, dat zich beschermd en bewaard weet? Uit de naastgelegen kamer klonk de roepende stem van een patiënt. „Zuster!" Zuster Angelica wendde zich af en verliet onhoorbaar de ziekenkamer. In het gouden zonlicht werd hij wakker. „Goedemorgen, mijnheer!" riep zuster Blanca, die de gordijnen hoog opgetrokken had. „Hebben de aspë- rientjes geholpen?" Ir. Steensma knikte haar dankbaar- toe. „Uitstekend, zuster, „ik ben wat uitgerust, ik heb Plotseling stokte hij. In zijn blyd- sohap over de mooie dag vol licht en vertrouwde geluiden was ineens de Hij werd op de voet gevlogd door W. Groenewegen, die het tot 254 pun ten bracht, terwijl L. Gillissen op de deixle plaats beslag legde (251). Bij de junioren kon bekerhouder J. Vo gel het evenmin bolwerken. Hy werd voorbijgestreefd door W. F. de Vos, die vier van de zeven nummers won. Nummer twee der junioren werd J. Bostelaar, die met 299.60 juist tien punten tekort kwam op De Vos. J. Vogel bereikte een totaal van 290. De jongste deelnemers, junioren van 9 tot en met 12 jaar, bekamp- ten elkaar niet minder fel. Hier kwam D. Kley met 248 punten als winnaar uit de bus, gevolgd door J. Reynhout en H. Brandes. De veteranen uilden niet achter blijven en hier werd Huib Kamp man winnaar met 204.50 punten, op de voet gevolgd door Jan Jon- gepier (202.75) en F. H. van de Kop (193.75). De 62-jarige Ko Koster finishte juist vóór zijn 59- jarige rivaal Vogelenzang als 6e. Het ploegenklassement werd ge wonnen door de ploeg van Henk Ver- sluys. Tweede werd de ploeg Becks en derde die van Bram Carol. De on derdelen, waarin strijd moest worden geleverd waren: baldribbelen, doel- schieten, hardlopen, ingooien, paal- schieten, koppen en verspringen. Opvallend Opvallend was dat bij het nummer doelschieten de junioi'en evenveel punten vergaarden als de senioren, terwijl bij paalschieten de jongeren 6 treffers plaatsten tegen de senioren slechts 4. Zoals gezegd was de opval lendste prestatie de 295 „kopballen" die Albert Vogel afleverde. Vorig jaar haalde hij er „slechts" 163. Zijn naaste concurrent op dit onderdeel, Wim Groenewegen, bracht het tot 190 kopstoten. Des avonds vond in het clubgebouw de prijsuitreiking plaats. De zaterdag gespeelde wedstrijd tussen Middelburg I en het gelijk namige elftal van 1939 is in een benauwde 43 overwinning voor de jongeren geëindigd. Bij de rust hadden de „oudjes" nog een 23 voorsprong, maar toen „adem nood hen in de tweede helft par ten ging- spelen veranderde dit in een 43 achterstand, waarbij de voorhoede van Middelburg I vele kansen onbenut liet. Dirkse, Ou- termans, Carol, Jongepier en Moens lieten overigens merken, dat ze het voetballen nog aller minst hebben verleerd. Het Bruinviszwemstertje R. Melieste gaat starten, terwijl haar clubgenote Raymonda Vergaauwen op het punt staat m aan te tikken. Dit was het mo- ment, waardoor de Bruinvis- ploeg een titel verspeelde tij- s dens de zaterdag in Sas van Gent gehouden Zeeuwse zwem- kampioenschappen. Volgens de jury is mej. Melieste namelijk p te vroeg gestart en haar team werd gediskwalificeerd. Als men de situatie echter goed be- kijkt rijst hieromtrent wel eni- ge twijfel. Immers, een fractie van een seconde later moet het aantikken zijn geschied, terwijl IE de voeten van de startende zwemster dan het blok nog niet verlaten konden, hebben! (Foto P.Z.C.) Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf Italianen wonnen weer in Ronde van Europa. Piet van Est zaterdag derde Xn de Ronde van Europa voor amateurs en onafhankelijken zün ook het afgelo pen weekeinde de Italianen weer succes vol geweest. Ferlenghi won namelijk za terdag de vierde étappe van Trente (Ita lië) naar Innsbruck (Oostenrijk) met zijn landgenoot Xognaccini op de tweede plaats en de Nederlander Piet van Est op de derde. Dè vijfde étappe kwam zon dag op naam van Uliana. De bestge- plaatste Nederlander was nu Stevens, die 10e werd. De Fransman Rivière leidt thans in het algemeen klassement. De uitslag van de 4e étappe luidt: i Ferlenghi (Italië) 4 uur 52 min. 51 sec.; 2 Tognaccini (Italië) 4.53.48: 4 Rivière (Frankrijk); 5 Van Meenen (België); 6 Zuliani (Frankrijk): 7 Vermaelen. België); 8 Bugdhl (Duits.); 9 Leclercq (Frankr.), allen in dezelfde tijd als Tognaccini; 10 Christian (Oost.) 4.55.30; 17 Janbroers 4.56.04; 22 Stevens z.t.; 28 Van Steenselen 4.57.26. De uitslag van de vijfde étappe van Innsbruck naar Ulm over 230 km. luidt: 1 Uliana (Italië) 6 uur 10 min. 08 sec.; 2 Rivière (Frankr.); 3 Durlacher (Oost.); 4 Robert (Frankr.); 5 Leclercq (Frankr.), allen in dezelfde tijd; 6 Wesko (Frankr.) 6.20.29; 7 Ferlenghi (Italië) z.t.; 8 Petro- vich (Zuldsl.) z.t.; 9 Falaschi (Italië) z.t.; 10 Stevens (Nederland) 6.22.48; 12 Van Steenselen (Nederland) 6.23.02; 15 Plet van Est (Nederland) 6.27.05; 18 Janbroers (Ne derland) z.t.; Na de vijfde étappe luidt het algemeen klassement: 1 Rivière (Frankr.) 26.59.24; 2 Christian (Oost.) 27.04.—; 3 Fallarinl (It.) 27.04.32; 6 Van Steenselen (Nederland) 27.07.—; 13 Stevens (Nederland) 27.15.04; 19 Janbroers (Nederland) 27.27.26; 21 Plet van Est (Nederland) 27.28.13. Het alge meen ploegenklassement luidt: 1 Frank rijk 80.40.01; 2 Italië 80.50.13; 3 Oostenrijk 81.12.25; 4 Nederland 81.25.36. Uitslagen Ronde van Nederland De uitslag van de zesde étappe van Roosendaal naar Heerlen over 255 km. luidt: 1 Van Looy (België) A) 6.50.18; 2 Baffi (Italië); 3 Van Dongen (Ned. C); 4 Schul- te (Ned. A); 5 Koblet (Zwits.); 6 Van Est Ned. B): 7 Van 't Hof (Ned. C); 8 De Valck (België B); 9 Vannitsen (België B); 10 Gerrit Voor ting (Ned. C) 6.50.27; 11 herinnering aan het vreselijk gebeu ren geschoven. „Wilt U niet opstaan, mijnheer Van Waardenburg „Liever niet, zuster, ik voel my nog niet helemaal uitgerust". Zuster Blanca knikte. „U moet er straks met de dokter over spreken ried ze. „Hindert het U, dat ik de ra men openzet? Het is heerlik buiten". „Niet in het minst, zuster", zei Steensma. Hij genoot van de frisse buitenlucht en had juist zijn ontbijt gebruikt, toen Bastiaan op de open deur tikte. „Goedemorgen, mijnheer!" „Morgen, Bastiaan! Heb je een och tendblad meegebracht?" Ut heb er een aan de kiosk ge kocht, mynheer", zei Bastiaan een beetje verbaasd de courant uit zyn binnenzak halend. Ir. Steensma greep er nerveus naar. „Dank je, Bastiaan. Heeft er iemand voor my gebeld?" „Neen, mijnheer". „Ook geen post, Bastiaan?" „Niets, mijnheer". Steensma sloeg de courant open en vloog de inhoud haastig door. Daardaar stond het al wat hy zocht. Laatste berichtenblijkbaar alleen nog maar in de stadseditie op genomen. MYSTERIEUZE MOORDAANSLAG Gisteravond is hier ter stede in een tijdelijk onbewoond perceel, een onbekende vrouw gevonden, die door een revolverschot getroffen bleek. .(Wordt vervolgd) Carlesl (Italië) z.t.; 12 Post (Ned. A) z.t.; 13 Van der Lyke (Ned. A) z.t.; 14 Van Grinseven (Ned. C) z.t.; 15 Bergmans (Ned. A) z.t. Het resultaat van de 7e étappe van Heerlen naar Venlo over 160 km.: 1 Rosselle (België B) 3.53.10; 2 Pauw (Ned. B) z.t.; 3 Vannitsen (Belg. A) z.t.; 4 Koblet (Zwits.) z.t.; 5 Haan (Ned. A) z. I.; 6 Adri Voorting (Ned. B) z.t.; Jun- kermann (Duitsland) z.t.; 8 Verhelst 'Ned. C) z.t.; 9 Magni (Italië) 3.53.42; 10 Baffi (Italië) 3.54.33; 11 Van der Lyke (Ned. A) 4.01.32; 12 Van der Eist België B) 4.03.27; 13 .Verplaetse (België A) z.t.; 14 Post (Ned. A) z.t.; 15 Van 't Hof (Ned. C) z.t. Het algemeen klassement na de ze vende étappe luidt: 1 Van Looy (België A) 33.51.37; 2 Carlesl (Italië) 34.09.24; 3 Gerrit Voortong (Ned. C) 34.09.54; 4 Vannitzen (België A) 34.10.46; 5 Rusman (Ned. A) 34.11.06; 6 Van Est (Ned. B) 34.12.05: 7 Adr. Voorting (Ned. B) 34.14.57 8 Verhelst (Ned. C) 34.17.57; 9 Van der Lyke (Ned. A) 34.19.48; 10 De Feyter (België B) 34.19.51; 11 Rosselle (Belg. B) 34.23.20; 12 Van der Eist (Bel gië B) 34.23.38; 13 Post (Ned. A) 34.24.53; 14 SchUlte (Ned. A) 34.25.03; 15 Verplaet se (België A) 34.27.00; 16 Van Dongen (Ned. C) 34.27.47; 17 Koblet (Zw.) 34.28.26: 18 Gielen (België B) 34.28.30; 19 Van Grlnsgen (Ned. C) 34.28,47; 20 Magni (It.) 34.29.04. Het militair klassement na zeven étap pes luidt: 1 Baroni (Italië) 65 punten; 2 Adri Voorting (Ned. B) 32 pnt:; 3 Pauw (Ned. B) 29 pnt.; 4 Van Dongen (Ned. C) 22 pnt.; 5 Junkermann (Duitsl.) 21 pnt. Algemeen ploegenklassement na de 7e étappe: 1 België A 101.25.33; 2 Nederland A 101.57.19; 3 Nederland C 102.28.03; 4 Bel gië B 102.30.32; 5 Italië 102.45.08; c Neder land B 102.45.55; 7 Duitsland 103.46.54. Wegens overschrijding van de tijdsli miet werd door de wedstrijdleiding Harm Smits (Nederland B) uit de strijd geno men. Het gemiddelde van deze étappe was 41.2 km ./uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4