Voorting door Carlesi in eigen stad van eerste plaats geduwd 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1956 ITALIAANSE LOSHANDIGHEID.... Krachttoer van Wim van Est leverde niet het gewenste resultaat op (Van een speciale verslaggever) GUIDO CARLESI Is jong, negentien jaar, en eerst kortgeleden beroepsrenner geworden, maar desalniettemin is hü reeds bedreven in het plegen van onregelmatlgheidjes In een wielerwedstrijd. Dat hebben we aan de finish van de vijfde etappe van de Ronde van Nederland kunnen con stateren toen tienduizenden elkaar op de kinderhoofdjes van de Wouwe straat te Roosendaal verdrongen om de plaatselijke wïelerheld Gerrit Voor ting te zien winnen. In gezelschap van twee Belgen, de Oranjetrui-drager Rick van Loog en Roger Verplaetse en van de Nederlanders Wlm Rusman en Ricnus van Grtnsven, alsmede van de Italiaanse benjamin Carlesi stoof Voorting op de streep af. Na 125 km lang In een kopgroepje het leeuwen aandeel van het zware werk tegen de zuldwesterwind in te hebhen gedaan, perste hy de uiterste restjes energie uit z\|n benen om zichzelf en zgn publiek de verdiende zege te brengen. Maar toen Voorting naar voren sprong, drukte de kleine Carlesi hem eerst aan een arm achteruit en toen de Roosendaler toch nog terreinwinst boekte, pakte de Italiaan hem aan de trui. Voorting stak zyn hand op ten teken van protest. ver achter het peloton, dat te Fijnaart op anderhalve minuut lag, worstelde mocht hen niet deren. Evenmin als het feit dat baas Derijcke daar door twee lekke bandjes ver achter was ge raakt. Er zat weer een grote slag voor deze A-ploeg in. En dus gingen zij, sterk gesteund door Voorting, voort. Met iedere kilometer groeide de voorsprong op het peloton, waarin Van Est en Schulte zich zaten te ver bijten, dat zij er weer niet bij waren geweest. Schulte legde zich bij de nederlaag neer, maar Wim van Est dacht er anders over. Bij Oudenbosch demarreerde hij met zijn adjudant Piet Maas aan het wiel. De poging om van het peloton los te komen lukte en toen dit een- Carlesï slingerde zijn voorbandje het eerst over de streep. Toch werd het geen tweede Italiaanse etappezege, want zowel Voorting als Verplaetse, die als tweede de finish passeerde pro testeerden. De jury strafte het losban dige Italïaantje door hem terug te zetten naar de zesde plaats. De an dere renners schoven een plaatsje op en zo zorgde Verplaetse voor de vier de individuele etappezege van de Bel gen. En het wordt eentonig de ploegzege ging ook weer naar de Bel gische A-ploeg. Toch heeft deze ploeg vrijdag ook een' zwaar verlies geleden. Kopman Derijcke, Schils, Schroeders en Luy- ten werden uit de strijd genomen, om dat zij 33 minuten na de winnaar bin nenkwamen en daarmee het tijdsli miet overschreden. Forré, de winnaar van donderdag was ook in hun gezel schap, maar mag zaterdag weer star ten, omdat hij door een val, tengevolge waarvan hij tweemaal verbonden moest worden, gehandicapt werd. Verlies leden ook de Italianen, die één van hun beste mensen, Boni, door een val in de bezemwagen terecht za gen komen. Bezeten. Al heeft hij dan niet het zoet der overwinning mogen smaken, toch is dit de etappe van Gerrit Voorting ge weest. Reeds dertig kilometer na de start, op de smalle, glibberige dijkjes in de Hoeksewaard slaagde hij er in om van het peloton los te komen. Pe ter Post van Schultes ploeg ging met hem mee, maar had niet de kracht om de als een bezeten jachtende Voor ting bij te houden. Kort na de Moer- dijkbrug er waren toen vijftig kilo meter van de 175 afgelegd moest Post het wieltje van Voorting los laten. De Brabantse tour-de-France- specialist kreeg evenwel gezelschap en steun van zijn ploegmaat Rinus van Grinsven. Maar in het peloton werden de Belgen onrustig. Zij konden een succesvolle vlucht van één der Ne derlandse kopmannen, die op zes tien minuten 34 sec. van hun favo riet Rick van Looij stond niet ge dogen. En dat deden ze dan ook niet. De oranjetrui-drager zelf zette de achtervolging in en twee sterke kor nuiten, Vannitsen en Verplaetse, ston den hem hierin trouw bij, terwijl van de Belgische B-ploeg Vanderelst en Saelens en voorts nog de Nederlander Wim Rusman en de Italiaan Carlesi zich lieten meetrekken. De Belgen duwden zo hard op de pedalen, dat zij de moedige Voorting al spoedig op de rug keken. Hopeloos. Na 61 km toen Fijnaart gepasseerd werd, zag Voorting het hopeloze van zijn eenzame strijd met Van Grins ven tegen de achtervolgers in. Hij liet zidh door de zeven man inlopen en zo kregen we een kopgroep van ne gen renners, waarinweer drie Belgen van de A-ploeg. Weer hadden de Nederlandse ploe gen schromelijk gefaald. De Belgen grepen natuurlijk hun kans! Dat toen reeds Forré na een duikeling en op gewacht door Schroeders en Luyten maal het geval was, zette „ijzeren Willem" de tanden eens extra op elkaar. Tienlallen kilometers reed hij zonder op of om te zien of zijn leven er van afhing. Steeds groter werd de afstand tussen hem en het peloton, maarook tussen hem en de kop groep, omdat deze laatst® met negen nu eenmaal een hoger tempo kon on derhouden. Een defect versnellïngsapparaat ging Wim van Est in de laatste zestig kilo meters voor Roosendaal nog parten spelen. Dat eerst Vannitsen en later ook Vanderelst en Saelen door lekke banden uit de kopgroep terugvielen en bij hem kwamen betekende geen steun voor Wim van Est in zijn ver twijfelde poging om het feit, dat hij voor de Moerdijk de boot gemist had goed te maken. Dreigementen. Een poging van de verslagen Schulte om nog iets in het ploegen- klassement te redden lukte maar in zeer bescheiden mate. De twee knechten die hij te lange leste op dracht gaf te demarreren, Suyker- buyck en Bergmans, kwamen wel los van het peloton, maar boekten niet genoeg winst om een nederlaag in het ploegenklassement ten opzichte van de Belgen te verzachten. Dat de Italianen over de diskwali ficatie van Carlesi en de Belgen over hun verlies van vier man niets te spreken waren, behoeft geen betoog. Of hun protesten cn dreigementen om de Ronde van Nederland te verlaten tot succes zullen leiden, valt zeer te betwijfelen. Pas zaterdagmiddag om half één aan de start van de lange etappe over 265 km naar Heerlen zullen we weten, waartoe de beslis singen van de jury definitief geleid hebben. „.4 éco. NV ClGAREfltS IMPORf (Y A. J 810K SCHEVSNINGEN Op deze in Brussel gemaalde H foto ziet men van linies naar rechts de Belgische atleten H Langenus, Ballieux, Moens en p Leva juichend nadat zij tijdens p atletiekwedstrijden in de Bel- gische hoofdstad het wereld- p record op de h X 800 meter p p estafette voor heren hadden verbeterd. Hel viertal behaalde een tijd van 7 min. 15. sec. en p p bleef daarmee 11 seconden on- p p der het bestaande record, ge- II vestigd door een ploeg van het Russische leger. mm Nieuw Europees record 1500 meter De Franse zwemmer Jean Boiteux heeft een nieuw Europees record ge vestigd door tijdens de Franse kam pioenschappen de 1500 meter af te leggen in een tijd van 18 minuten 25.2 seconden. Het officiële Europese re cord staat op naam van de Hongaar Sandor Zaborsky met 18.36.9. Deze zwemmer had in juni van dit jaar de 1500 meter afgelegd in 18.28.4, doch deze prestatie is nog niet erkend als Europees record. Het wereldrecord 1500 meter wordt gehouden door de Amerikaan Georges Breen, die op 29 maart 1956 in New Haven een tijd van 18 min. 5.9 sec. liet afdrukken. „Molentoer' te Lewedorp nu definitief afgelast Vrijdagavond heeft het. wielerco- mité te Lewedorp besloten de „Mo lentoer", die in deze plaats gehouden -zou worden, definitief af te gelasten. Dit besluit werd genomen in een ge combineerde vergadering met het be stuur van de ren- en toerclub „Theo Middelkamp". De aanleiding tot dit besluit is het wedstrijdverbod in de gemeente 's-Heer-Arendskerke in verband met het gevaar voor kinder verlamming. De „Molentoer 1956" is dus nu defitief van de baan. - Dit evenement zal nu behoudens goedkeuring van de Koninklijke. Ne derlandse Wielren Unie gehouden worden op of omstreeks Pasen 1957. Vooraf zullen in de maand maart dan nog de clubkampioenschappen van de RTC „Theo Middelkamp" in Lewe dorp worden gehouden. Amerikaans Salk-vaccin nu ook naar andere landen De regering der Ver. Staten zal spoedig een quota-systeem bekend maken voor de uitvoer van „beschei den" hoeveelheden Salk-vaccin (te gen kinderverlamming). Panama en Argentinië, die beide door polio getei sterd worden, zullen naar verwacht wordt de eerste landen zijn, die Salk- vaccin ontvangen, waarvan de uit voer tot nu toe verboden is. Middelburg '56-Middelburg '39 In het kader van dc viering van het 40-jarig bestaan van „Middelburg' wordt vanavond, zaterdag, op de Na dorst te Middelburg een voetbalwed strijd gespeeld tussen het elftal van Middelburg I en het elftal, zoals dit in 1939 was samengesteld. - Zondag 12 augustus wordt een z.g. .zevenkampdag' gehouden In de mor genuren komen de senioren aan bod, terwijl de junioren 's-middags elkaar partij zullen geven. Des avonds is er prijsuitreiking in de Schouwburg. V.V.V.-rijwielvierdaagse afgelast door droevig ongeval De van donderdag tot en met zater dag te houden achtste VVV-rijwiel- vierdaagse te Bergen op Zoom, waar aan vijfhonderd deelnemers uit heel het land deelnamen, is plotseling door het bestuur afgelast wegens een droe vig ongeval. Ook het tuinfeest werd afgelast, dat zaterdagavond zou wor den gehouden. Vrijdagavond namelijk is onder Steenbergen een vrij ernstig ongeval aan een. der deelneemsters, het dochtertje van de familie Proost te Bergen op Zoom. overkomen. Het meisje moest, doordat zij door een passerende jongen werd gehinderd, de rijweg opzwenken waardoor zij tussen een auto met aanhangwagen van de Ronde van Nederland geraak te. Zij werd ernstig aan haar hoofd gewond en in zorgwekkende toestand naar het Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor haar leven wordt gevreesd. 9 Een 400 jongeren uit West-Duitsland, Frankrijk, Italië. Zwitserland, Oostenrijk en Nederland maken te voet een pel grimstocht voor de vrede naar de Bene dictijner abdij in Welngarten. Beieren. Uitslagen Ronde van Nederland VIJFDE ETAPPE De uitslag van de vijlde etappe luidt: 1. Verplaetse. België A, 4.09.49; 2, Van Looij België A, z.t.; 3. Rusman, Neder land A, z.t.; 4. Gerrit Voorting, Neder land, z-.t.; 5. Van Grinsven. Nederland C. z.t.; 6. Carlesi. Italië, z.t.; 7. Vannitsen, België A, 4.15.37; 8. Saelens, België B, z. t.; 9. Vanderelst, België B, z.t.; 10. Maas, Nederland B, z.t.; 11. Van Est, Nederland B, 4.15.44; 12. Suykerbuyck, Nederland A, 4.18.17; 13. Bergmans, Nederland A, z.t.; 14. Devalck, België B, 4.25.17; 15. Deley- ter, België B. z.t.; 16. Koblet. Zwitser land z.t.; 17. Koselle, België B, z.t.; 18. Hendrickse, België B, z.t.; 19. Van den Broek. Nederland B. z.t.; 20. Van Don gen. Nederland C. z.t. Van Looij behoudt de oranje trui. Gerrit Voorting kreeg de prijs voor de meest strijdlustlgste renner. ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemene klassement -van de Ronde van Nederland luidt na de vijlde etappe: 1. Van Looij. België A, 22.58.52; 2. Car lesi. Italië, 23.15.30; 3. Gerrit Voorting. Nederland C, 23.18.00; 4. Rusman, Neder land. 23.18.20; 5. Van Est, Nederland B. 23.10.20; (1. Derboven, België B, 23.24.02; 7. Defeyter, België B, 23.24.44; 8. Adri Voorting. Nederland B. 23.24.52; 9. Van den Brekel, Nederland A, 23.26.27; 10. Va'nnitsen, België A. 23.27.18: 11. Van der Lijcke, Nederland A, 23.27.49; 12. Sae lens, België B, 23.28.07; 13. Vanderelst, België B. 23.28.26; 14. Post, Nederland A, 23.30.59; 15. Glelen, België B. 23.31.08; 16. Schulte, Nederland A, 23.31.18; 17. Ver- helst, Nederland C, 23.31.20; 18. Ver plaetse, België A, 23.31.53; 19. Van Don gen. Nederland C, 23.24.02; 20. Maas, Ne derland B, 23.34.12. MILITAIRE PREMIE Algemeen militair sprintklassement. 1. Baronl, Italië. 40 punten; 2. Adri Voor ting, Nederland B, 23; 3. Derboven, Bel gië B, 10; 4, 5, 6. Gerrit Voorting, Ne derland C, Vannitsen, België A, Junker- mann, Duitsland, 12 punten. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de vijfde etappe luidt: 1 België 'a, 12.33.45; 2. Nederland C. 12.44.55: 3. Nederland a, 12-46.23; 4. België B, 12.56.31; 5. Nederland B, 12.56.38; 6. Italië, 13.00.23; 7. Duitsland 13.15.51; 8. Zwitserland 13.15.51. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. België a, 68.54.13; 2. Nederland a, 69.27.58; 3. Nederland C, 69.56.56; 4. Bel gië B, 69.57.45; 5. Nederland B, 70.12.30; 0 Italië, 70.22.44; 7. Duitsland 71.12.13; 8. Zwitserland 71.20.07. Afgekeurd voor Zwarte Pief M Het vak van Zwarte Piet =j vereist een zekere behendig- H heid, welke lang niet iedereen ij gegeven is H Dit bewees de 30-jarige Zwit- ser Jean Hottinger, die ver- moeid na een lange tocht bij een berghut aankwam. Jean, die ij eens lekker wilde gaan uitsla- li pen, merkte tot zijn grote ont- s stemming, dat de deur van de hut op slot was. Hij klauterde H op het dak van de hut om zich door de schoorsteen naar bene- den te laten zakken H Een dag later hoorden twee dorpelingen uit Ardevaz zwak- s ke kreten uit de richting van de hut Zij snelden toe, braken de M deur open en zagen tot hun stomme verbazing twee roet ig zwarte benen uit de schoorsteen M bengelen. Zij trokken er eens flink aan, maar er kwam geen beweging in. Daarop klommen zij op het dak. Een van de beide redders'ging ijlings hulp halen. Hij kwam te- H rug met een kleine ploeg man- nen, die met forse hamerslagen de hele schoorsteen afbraken. Na drie uur was Jean uit zijn s benarde positie bevrijd. Hij zat onder het roet en had een rau- we keel van het schreeuwen. iiiiliniNiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Italiaanse étappezege in Ronde van Europa De Italiaan Fallarini heeft de derde etappe van.de Ronde van Europa voor amateurs en onafhankelijken, van Udine naar Trente in Italië, gewon nen. Hij noteerde een tijd van 5 uur 49 min. 44 sec. over de 220 km. De uitslag luidde verder: 2. Wasko, Frankrijk, z.t.3. Mascha, Oostenrijk, 5.49.51; 4. Vasile, Roemenië, 5.50.12; 5. Kowalski, Polen, z.t.; 6. Levacic, Joego-Slavië z.t.; 15 Janbroers 5.58.29; 18. Piet van Est, z.t.; 26. Stevens, 5.59.38; 36. Van Steenselen, z.t. 38. Lute, 6.00.58. Na de derde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Fallarini, Italië, 15 uur 41 min. 36 sec.; 2. Christian, Oostenrijk, 15.41.42; 3. Trefois, België, 15.45.18; 4. Van Steenselen, Neder land, 15.46.07; 7. Lute, Nederland, 15.48.04; 14. Stevens, Nederland, 15.56; 25. Janbroers, Nederland, 16.04.17; 30. Piet van Est, Nederland, 16.07.20. s, De uitslag van het dagploegenklas- sement luidt: 1. Italië 17.46.38; 2. Frankrijk 17.46.42; 3. Joego-Slavië 17.47.29. Na de derde etappe is de stand in het algemeen ploegenklassement: 1. Italië 47.16.50; 2. Oostenrijk 47.20.42; 3 Nederland 47.26.45. LEZERS SCHRIJVEN Waar blijven de Zeeuwen De mens is het enige creatieve schepsel ter wereld. De hem geschon ken potentie kan voor zijn leven een grote rijkdom betekenen. Bitter wei nig mensen zijn zich dit voorrecht be wust, met het gevolg, dat zij ook de interesse missen voor de scheppingen van anderen. Wellicht is dit mede de oorzaak, dat er tot nog toe voornamelijk be langstelling van de.zgde van vreem delingen voor het werk van de Zeeuw se kunstenaarskring in het Kunstmu seum te Middelburg is. En toch lazen wij onlangs „De gemeenschap moet een levend aandeel in de kunst heb ben en de kunstenaar een levend aan deel in de gemeenschap". Maar..., de tentoonstelling duurt nog een week (tot 20 aug.) en wie weet komen de plm. 1000 Zeeuwèn, die tot nu toe wegbleven nog blijk ge ven van hun belangstelling, zich rea liserend, dat het Zeeuwse culturele lever, na lange jaren toch eindelijk verrijkt is met een kring van beelden de kunstenaars. L. HEIJMANS. Advertentie) BEKENDMAKING Woensdag 15 aug. a.s. begint de verkoop van de in prijs ver laagde brillen. Door de verprijzing van onze enorme collectie monturen zijn wij genoodzaakt MAANDAG en DINSDAG a.s. TE SLUITEN. Wacht voor het aanschaffen van uw bril tot wij weer ge opend zijn. BRILLENSPECIALIST P.TILROE, Walstraat 81 en 99, Vlissingen. FEUILLETON Avontuur in de Residentie door TJEÉRD ADEMA 61 Zijn hoofd was als een heksenke tel. Het woelde en bruiste daarbinnen van gedachten, die om de voorrang streden. Hij moest kalm blijven en trachten wat te slapen. De stem van zuster Blanca stoorde hem in zijn overpeinzingen. „Waarom is U zo vroeg naar bed gegaan mijheer Van Waardenburg?" „Ikik had wat hoofdpijn, zus ter", zei hii zijn ogen opslaande. „Wilt U niet wal eten?" „Dank U zuster, ik zou graag wil len slapen. Misschien heeft U iets kal- merends. Ikik heb een barstende hoofdpijn". Zusier Blanca kwam naar het bed en voelde zijn pols. „Ik zal U een paar asperientjes en een glas hete melk geven", zei ze vriendelijk. „Het lijkt wel of U wat koort3ig is. Misschien heeft U kou gevat Zullen we eens temperaturen „Och. nee. zuster", zei hy onwillig, De aspirientjes wil ik graag van U hebben" Zuster Blanca bracht ze na enkele minuter -n zette de melk op zgn nachtkastje. „Nu zult U wel slapen", zei ze bemoedigend. Zij trok zyn dekens wat recht, stop te ze in en liet vervolgens de gordij nen zakken. Daarna knipte ze het nachtlampje boven zijn kastje aan. „Welterusten, meneer". „Welterusten, zuster". Hij sloot de ogen en trachtte op nieuw zijn gedachten te ordenen. Wat had hij die vrouw ook weer beloofd O, ja hy zou Bastiaan naar het adres van haar moeder vragen en de oude dame en haar dochtertje een be zoek brengen. Hij zouhij zou ook naar de verblijfplaats van de jonker informeren. Maar hoeMisschien zou freule Tervooren in Warmond iets weten. Dan zou hij daar ook naar toe moeten. De stukkenwat moest hij met die kostbare documenten beginnen? Moest hij ze in zijn huis bewaren of op zijn bank brengen? Ze waren nergens veilig. Misschien nog het vei ligst op een plaats waar niemand ze Verwachtte. Dat moest hy nog eens goed overdenken. Mocht hg ze in dit kastje laten lig gen? Als hij sliep zou iedereen ze er uit kunnen halen. Zuster Angelica...? Welneewaarom zou die Hij moest de stukken in zgn bed..., Hij luisterde ingespannen of er nie mand in de gang was. Een patiënt in een naastgelegen kamer noestté. Twee kamers verder huilde een kind. Wat drommel, waar voor was het nodig, dat al die deuren openstonden. Had ieder aan zijn eigen zorgen en. pijnen niet genoeg De nachtzuster liep op vilten pan toffels. Hij moest goed luisteren, als hg haar wilde horen. Soms stond ze plotseling voor zfjn bed zonder dat hy gemerkt had, dat ze binnen was ge komen. Hg stond voorzichtig op, sloop naar de deuren en keek naar beide kanten de gang af. Er was niemand. Vlug ging hy terug, nam het pak ketje en de enveloppe uit het nacht kastje en stopte ze onder zgn matras. Ziezo, dat was veiliger, wie ze nu stelen wilde, zou hem moeten wek ken. Hy sloot de ogen en dommelde in slaap. Toen hg wakker werd was het doodstil om hem heen. Hy lag een ogenblik zonder gedachten en telde automatisch de slagen van een verv torenklok. Eén, twee, drie. Drie uur. Alles in het ziekenlr, scheen te slapen. Alleen de nachtzv ter moest wakker zgn. Zuster Ar lica Hg meende haar zachte voetst horen en dook Iets dieper in dc kens. Een lange vrouw, het hoofd door een nonnenkap omgeven boog zich i over hem en luisterde naar zgn adem haling. Mét geweld moest hg zich tot stil liggen dwingen. Hij haalde diep en regelmatig adem en zag door 'n kier tje van zgn oogharen, dat de vrouw zich weer oprichtte. Even later hoor de hij het ritselen van haar rokken. Zy stond bij'zyn kast. Was daarin iets, dat zy met mocht zien? Had.... had hg misschien bloed aan zgn kleren gekregen.... aan zgn boord?, die hg zonder overhemd on der zijn jaskraag had gedragen? Als ze maar niet- onder zyn matras Met een schok van schrik, be dacht hij, dat hy onverwacht zou kun nen sterven. Dan zou men by het af halen van zgn bed de documenten vinden Met geweld dwong hy die gedachte terug. Dwaasheid! Wat mankeerde hij dat hy' zo nerveus was! Een ogenblik overdacht hy zelfs de mogelijkheid, dat zuster Angelica deel uitmaakte van de bende, die hem ach tervolgde, maar hy verwierp die ge dachte onmiddellijk. Dat zou al te gek zynhoewelWie was er heler in staat hem hier te bespione- -n; des nachts als hij sliep, desnoods in kleren te doorzoeken....? Maar zuster Angelica droeg toch 't leed van haar orde! Zij was hier al iaren en m en zou hier toch zeker geen zusters in dienst stellen, die het non nenkleed slechts voor camouflage droegen en in werkelijkheid niets an ders dan spionnen of handlangsters daarvan in buitenlandse dienst waren. Hg sloeg de ogen op en zag, dat hij alleen was. Onhoorbaar zoals ze gekomen was, had zuster Angelica de kamer weer verlaten. Zachtjes stond hy op en trok zijn matras omhoog. Het pakketje en de enveloppe lagen nog op him plaats. Zijn gedachten koerden weer naar de vrouw, die ze hem gegeven had. Ze was jong en energiek. Het zou te betreuren zyn als haai- dapperheid en toewyding onbeloond zouden blij ven. Zij had hem vertrouwd en hij moest zich dat vertrouwen onder alle om standigheden waardig tonen. De gebeurtenissen van die avond gingen in bonte optocht langs zijn geestesoog. De vrouw lag bloedend verwond op de kale vloer en keek hem aan. „Ingeborg!" had hy geroepen. Waar om eigenlijk Ingeborg? Hij kende haar toch niet! Ineens wist hij het. Zij had op hem willen schieten en hy wilde haar on middellijk de indruk geven, dat hij een vriend was.'Toen had ze dadelijk de hand met het pistool laten zakken Hij sliep in. maar de gedachten ble ven hem bestormen. Hy kreunde en bewoog zich onrusti"- in zijn slaap. Even later schrok hy wakker van zyn eigen stem en wist dat hij hardop gedroomd had. Hij had eens gelezen, dat men iemands tegenwoordigheid, zelfs in een donker vertrek, kan aanvoelen. Er gingen onzichtbare stralen van de ene mens naar de andere uit. Hij voelde, dat er iemand in de ka mer was en angst maakte zich van hem meester. „Is daar iemand!?" riep hij luid. Er kwam geen antwoord. Hij moest zich vergist hebben. In een moment van dodelijke ver moeidheid sloot hij de ogen. Ei- ging een luchtstroom door 'de kamer, er ritselde iets. Vrouwenrok ken Hij riep opnieuw en zijn geluid was als een noodkreet. „Zuster, is U daar!! Niemand antwoordde. Toen drukte hij op de bel. Het was geen bel, maar een waarschuwings- sein zonder hinderlyk geluid, een kleine lamp aan de gangkant van zijn deur. „Heeft U gebeld, mijnheer?" vroeg zuster Angelica. „Ik kan niet slapen zuster". Zuster Angelica haalde haar schou ders op. „Met uw permissie, myn heer", zei ze, „U heeft gesnorkt als een os". „Wilt U my wat te drinken geven, zuster?" Zuster Angelica liep naar de was tafel en vulden een glas met fris wa ter, dat hij in enkele teugen ledigde. „Waarom kunt U niet slapen vroeg ze. „Ik weet het niet", zei Steensma zuchtend. „Misschien heb ik te veel te overdenkenmgn werk mijn maatschappelyke plichten..." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8