JIMMY EN RINUS DE ROBOT Van der Lijcke trok ten aanval, maar kreeg de etappezege niet Op de helft der ronde is de strijd reeds bijna beslist.... FEUIUE10N Avontuur in de Residentie 8 PROVINCIALE Z uEL W SE C OU RANT VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1956 HET WAS WEER AL BELGIË A WAT DE KLOK SLOEG. (Advertentie/ (Van een speciale verslaggever) DE HELFT VAN DE achtste Ronde van Nederland is achter de rug en hoe wel vooral het pecliduiveltje nog' een hartig woordje kan gaan meespreken, mogen wij zonder al te groot risico te nemen wel beweren, dat de stryd voor het ploegenklassement reeds beslist is. Donderdagmorgen op weg van Zandvoort naar Rotterdam, in een kort rukje van 107 km, en donderdag middag in een voor het oog zeer saaie tijdrit op het- circuit Varkenoord in de Maasstad heeft België A zijn positie weer met enkele minuten verste vigd. Met twee Belgen, Van Looy en Derboven aan de kop en gezien de voorsprong in tijd, die deze hebben, kan er ook wat de individuele eindstand betreft een Belgische zege in het verschiet liggen. En overwinning dan voor Riek van Looij. Maar ja, wat dit betreft kunnen lekke bandjes en andere mankementen de favorieten nog al eens parten spelen. Voorts kan bijvoor beeld een Wint van Est in zijn huidige vorm nog wel eens voor een verras sing zorgen, maar dan zal hij toch steun moeten krjjgen van renners met allure uit de Nederlandse A- of C-ploeg, want in zijn eigen ploeg zitten zy niet. Wat de etappe van donderdag be treft, de Belgen zegevierden weer over alle linies. Fore won de halve etappe, zijn ploeg het etappeklasse- ment en tevens de tijdrit. Toen donderdagmorgen duizenden vakantiegangers op de Zandvoortse boulevard om de renners groepten en Koblet (mooie Hugo) in de auto- grammenboekjes van tientallen bak vissen zijn naam vastlegde, vertelde Piet van der Lijcke ons, dat er vol gens hem in de halve etappe naar Rotterdam misschien wel hard zou worden gereden, maar dat er verder geen bijzondere dingen te noteren zouden zijn, Want daarvoor was, zo als hij meende, de afstand te kort. Wel, hard gereden weid er, want het gemiddelde tempo over de boulevard langs de Noordzeestranden en op de wegen tussen de broeikassen in het Westland, lag ver boven de veertig kilometer. Voor iets bijzonders, dat deze korte rit tegen de verwachting in toch nog wat kleur gaf, zorgde echterPiet van der Lijcke. Deze 21-jarige Zeeuw uit Groede, die uitverkoren is om Ne derland in de strijd om de wereldtitel op de weg te vertegenwoordigen, zag bij het verlaten van Den Haag kans om zich los te maken van het peloton. Met vijf anderen wist Van der Lijcke, die het meeste werk op kop deed en daardoor de prys van de strijdlustigste renner kreeg, enkele minuten voorsprong te nemen op het peloton. Op de klinkers van de Bentmoklaan te Rotterdam zag Van der Lijcke zijn kans op de etappezege verloren gaau, doordat hy in het smalle pad naar de finish toe ingesloten werd door de vijf anderen. De Belg Noel Foré. in valler in de Belgische A-ploeg, liet de streep als eerste achter zich en kreeg zodoende nog een minuut boni ficatie, welke hem een flinke sprong in het algemeen klassement deed ma ken. Willy Schroeders werd tweede en aldus kwam België A deze keer weer met de grootste winst uit de bus. Omdat behalve Piet van der Lijcke ook Piet van de Brekel in het kop- groepje van zes zat, verloor Ne derland A niet al te veel terrein. Behalve de ontsnapping van Van der Lijcke, die eerst alleen met de Zwitser Moresi aan zijn wiel er vandoor ging, doch na enkele kilo meters ook nog gezelschap kreeg van zijn ploegmaat Van de Brekel en van Henk van den Broek, als mede van de Belgen Foré en Schroeders, die de positie van hun ploeg kwamen verdedigen, gebeur de er niets bijzonders. Deze ontsnapping en het feit, dat in de laatste tien kilometers no-g enkele kleine groepjes los van het peloton wisten te komen, waren van geringe betekenis voor de posities in de klas sementen. Dat de Belgen drie van hun mensen Van Luyten, Schils en Verplaetse vanwege lekke bandjes met grote achterstand zagen arrive ren, tastte hun positie in het persoon lijk en in het ploegenklassement niet aan. Dc Duitsers leden een gevoelig ver lies doordat, hun kopman en oud-we- reldkampioen Heinz Muller, dertien kilometer na Zandvoort. bij Zilk een lelijke val maakte en met. een hevig bloedend hoofd naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Nadat een grote hoofdwond hier gehecht was kon hij evenwel zijn hotel in Rotter dam opzoeken. Vanzelfsprekend kan hij echter verder niet deelnemen. Tot overmaat van ramp voor ploegleider Paul Osmella gaf tegen het eind van de etappe Debusmann de strijd tegen de kilometers op, zodat de Duitsers nog maar met zes man in de stryd liggen. Voor tings ploeg tweede. De ploegentijdrit over 10 km te Var kenoord is voor het talrijke publiek een eentonig schouwspel van rondjes draaien geworden. Aardig was, dat Nederland C als vijfde gestart de Italianen, die tot dan de leiding had den gehad, van de eerste plaats ver drongen. Toen Germain Derijcke evenwel met zjjn makkers ais laatste tien de tien rondjes aan het verslinden was. werd al spoedig duidelijk, dat tegen dit geweld niemand opge wassen was. Dat de gehele Belgi sche A-ploeg in de snelle tijd van 13 minuten 23 seconden over de eindstreep joeg, was alweer type rend voor de kracht van onze zui derburen, want de meeste andere ploegen vielen bij een veel lager tempo al in stukken uiteen. Zo kwam bijv. Gerrit Voorting slechts met Arend van 't Hof en Wies van Dongen gelijk binnen. Daar de totaal- tijd van de eerste drie aankomende als ploegtijd werd gerekend, was dit voldoende om een verdienstelijke tweede plaats voor het team van de zelf uitstekend rijdende Voorting te verzekeren. Dicht bij Zeeland Piet van der Lijcke, die in de rit van Zandvoort naar Rotterdam zo uitstekend gereden heeft, vertelde na afloop van de rit, dat hij het meeste werk alleen moest doen. „De Belgen weigerden stuk voor stuk de kop over te nemen, want zij wilden afremmeh. omdat niemand Rick van Looij mocht bedreigen", vertelde hij. „De Zwitser Moresi ging nog wel eens naar voren, maar zo gauw hij aan kop kwam daalde het tempo, omdat hij dan wil de uitrusten", zei de renner uit Groe de. Van der Lijcke heeft dan ook zo veel werk aan kop moeten verrichten, dat hij 's middags voor de tijdrit niet veel kracht meer over had. Kopman Schulte zal ongetwijfeld gezegd heb ben, dat Piet voor deze dag genoeg gedaan had en dat hij in de tijdrit wel wat kalmer mocht aandoen. Want per slot van rekening wordt voor ie dere ploeg de totaaltijd van de eerste drie aankomende gerekend. In de tijd rit moest Pi©t van der Lijoke dan ook lossen. Vandaag komt de karavaan dicht In de buurt van Zeeland. De renners f asseren onder meer Bergen op Zoom, Voensdreclit, Ossendrecht en Hoo- gerheide. „Bij één van die plaatsen reken ik op m'n supporters", zei Plet nog na afloop van de rit van donder dag. „Ik zal in ieder geval mijn best doen om in Bergen op Zoom in de voorste groep te zitten". Uitslagen Ronde van Nederland VIERDE ETAPPE De uitslag van de eerste helft van de vierde etappe van de Ronde van Neder land, van Zandvoort naar Rotterdam (107 km) luidt: 1. Foré, België A 2.25.16; 2. Schroeders, België A z.t.; 3. Van den Broek, Nederland B z.t.; 4. Van den Brekel, Nederland A z.t.; 5. Moresi, Zwit serland, z.t.; 6. Van der Lijcke, Neder land A, z.t.; 7. Saelens, België B 2.27.52; 8. Backal, Duitsland: 9, Maue, Duitsland; 10. Van 't Hof, Nederland C; 11. Maas, Nederland B; 12. Post, Nederland A; 13. Suykerbuyk, Nederland A; 14. Hollen- stein, Zwitserland; allen zelfde tijd als Saelens. 15. Relnecke, Duitsland,'2.28.19. 16. Junkermann, Duitsland, z.t,; 17. Van Grlnsven, Nederland C, z.t.; 18. Derbo ven, België B, z.t,; 19. Bergmans, Neder land A, 2.28.37; 20. Derijcke, België A, z.t. PLOEGENKLASSEMENT De uitslag van de ploegentijdrit over 10 km luidt: l. België A. 40 min. 9 sec.; 2. Nederland C, 40 min. 39 sec.; 3. België B, 40 min. 48 sec; 4. Italië, 40 min. 54 sec.; 5. Zwitserland 41 min. 03 sec.; 6. Neder land A, 41 min. 09 sec.; 7. Nederland B 41 min. 12 sec.; 8. Duitsland, 41 min. 18 sec. Het algemeen ploegenklassement na de 4e etappe luidt: l. België A 56.20.28; 2. Nederland A 56.41.35; 3. België B 57.01.14; 4 Nederland C 57.12,01; 5. Nederland B 57.15.52; 6. Italië 57.22.21; 7. Duitsland 57.56.22; 8. Zwitserland 50.04.16. INDIVIDUEEL De indlvduele uitslag van de tijdrit luidt: l. Derijcke, België A, 13 min. 23 sec.; 2. Van Looy, België A, z.t.; 3. Van- nitsen, België A. z.t.; 4. Luyten, België A, z.t.: 5. Foré, België A z.t.; 6. Schils, België A, z.t.; 7. Schroeders, België A, z.t.; 8. Verplaetse, België A, z.t.; 9. Van 't Hof. Nederland C, 13.33; 10. Gerrit Voorting, Nederland C, z.t.; 11. Van Don gen, Nederland C, z.t.; 12/18. Van der Eist, Derboven, De Feyter, Gielen, Ros- selle, Saelens en De Valck (allen België B) 13.36; 19. Magni, Italië, 13.38; 20. Baffl, Italië, z.t, ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemeen klassement na de vierde dag luidt: i. van Loóy, België A, 18.49.33; 2. Derboven, België B, 18.58.45; 3. Defey- ter, België B, 18.59.27; 4. Adri Voorting, Nederland A, 18.59.35; 5. Van den Bre kel, Nederland A. 19.01.10; 6. Foré. België A, 19.01.34; 7. Van der Lijcke, Nederland A, 19.02.32; 8. Van Est. Nederland B. 19.02,36; 9. Derijcke, België A, 19.05.27; 10. Carlesï, Italië. 19.05.41; 11. Post. Neder land A, 19.05.42; 12. Gielen, België B, 19.05.51; 13. Schulte, Nederland A, 19.06.01; 14. Verhelst, Nederland C, 19.06.03; 15. Gerrit voorting. Nederlan'd C, l9.oe.li;- 16. Rusman, Nederland A, 19.06,39; 17. Van Dongen, Nederland C, 19.08.45; 18. Vannïtsen, België A, 19.11.41; 19. Van 't Hof, Nederland C, 19.11.49; 20. De Valck, België B, 19,12,27. Van Steenselen nu tweede in Ronde van Europa De tweede etappe van de Ronde van Europa voor amateurs en onafhanke- 1 ijken van Rijeka in Joego-Slavië naar Udine in Italië over 180 km, is ge wonnen door de Italiaan Fallarini. Hij noteerde een tijd van 5 uur 4 min en 24 sec. De uitslag luidde verder: 2. Christian. Oostenrijk, z.t.; 3. Fer- lenghi, Italië, 5.04.30: 4. Zweiger, Oos tenrijk, 5.04.42; 5. Trefois, België, 5.04.44 G. Lute Nederland5.04.597. Van Steenselen, Nederland, z.t. De plaatsingen van dp overige Ne derlanders waren: 17. Janbroers 5.15.07; 19. Stevens z.t.; 38. Piet van Est 5.18,10. De Nederlanders Krijn Post en Tiny Wolfs kwamen ria het sluiten van de controle binnen en zijn uit de strijd genomen. Na de tweede etappe luidt het alge meen klassement: 1. Christian, Oos tenrijk, 9.43.13; 2. Van Steenselen, Nederland, 9.46.29; 3. Trefois, België, 9.46.49; 4. Lute. Nederland, 9.47.04; 5. Fallarini. Italië, 9.51.52. Onze landge noot Stevens staat op de negende plaats met een tijd van 9 56.32. Jan- broers is 27ste met 10.05.48 en Piet van Est 33ste met 10.08.51. De uitslag van het dagploegenklas- sement luidt: 1. Italië, 15.24,01; 2. Oos tenrijk, 15.24.22; 3. Nederland, 15.25.10. De stand in het algemeen ploegen klassement is: 1. Nederland, 29.30.05; 2. Italië 29.30.12; 3. Oostenrijk 29.32.44; 4. België 29.41.24. Buitenlandse uitnodiging voor „Theo Middelkamp" Na de individuele successen, die de Zeeuwse renners de laatste tijd in Belgische wedstrijden wisten te boe ken, ontving de ren- en toerelub „Theo Middelkamp" een uitnodiging voor een belangrijke internationale wielerwegwedstrijd voor amateurs, die op 21 augustus in Torhout halver wege Brugge-Roeselaerc (België) wordt verreden. Aan deze wedstrijd zullen tien „Middelkampers" deelne men. Zwemkampioenschappen zijn naar Sas van Gent verzet De Zeeuwse zwemkampioenschap pen, die zaterdag a.s. te Goes zouden worden gehouden, zijn verzet naar Sas van Gent. Het kringbestuur van de K.N.Z.B. heeft dit besluit genomen na overleg met de organiserende ver eniging „De Ganze". De maatregel houdt verband met de kinderverlam ming er zijn 5 gevallen in Goes en zoals indertijd gemeld werd door de bevoegde autoriteiten in Goes reeds eerder geadviseerd geen sport wedstrijden te houden De kampioenschappen worden nu gehouden onder auspiciën van „De Bruinvis", die eigenlijk aan de beurt was, maar de organisatie aan de jonge vereniging „De Ganze" afstond. Er worden 12 nummers verwerkt, w^pr- van 8 individuele nummers en 4 es tafettes. Na afloop van de wedstrij den, die om 15.30 uur beginnen, wordt een tweetal waterpolo matches voor heren gespeeld, namelijk Bruinvis IL- Zeehond I en Ganze IScheldestroom I. Bovendien is als bijzondere attrac tie ingelast een poloduel tussen Bruin vis I en de „Rest van Zeeland", waar in spelers van Luctor (Middelburg), S.Z.V. (Souburg) en Zeehond (Vlis- singen) zijn opgenomen. Donderdag werd de vierde etappe van de Ronde van Nederland over een 84. Jimmy Jag al goed en wel op één oor, toen plotse ling de telefoon rinkelde. Deze stond beneden in de gang op een klein muurtafeltje. Jimmy sprong uit zijn bed en liep een beetje mopperend naar beneden, 't Zal wel weer verkeerd verbonden of zo iets zijn, dacht hij. En dan leggen de menren heel beleefd zonder boe of ba te zeggen de haak weer neer.... „Met Brown", zei Jim my op een nogal norse toon. „Oh, meneer Brown", zei een vrouwenstem, „wat ben lk blij, dat U nog niet slaapt. Ik heb de stoute schoenen, maar aangetrokken, om U op te bellen, ziet U. Er zijn bij mij een paar men sen in de zaak geweest, die Ik niet erg vertrouw en toen dacht ik dat 't maar 't beste zou zijn als ik U even op belde. Eigenlijk had ik Miebet aan de telefoon verwacht en dan had lk tegen haar willen zeggenToen de stem tot zover was gevorderd had Jlmmy er genoeg van. „Hé juffrouw, nou moet U mij éérst eens vertellen met wie ik he,t genoegen heb. Ik begrijp namelijk geen snars van dit gesprek. En als U dacht, dat ik nog niet sliep dan kan ik U mededelen dat ik allang sliep en dat uw telefoontje mij heeft wakker gemaakt". Het Was even stil aan dr andere kant van de lijn. En toen zei een bedremmelde vrouwenstem: „Ach meneer Brown, wees maar niet boos op me. Je spreekt met Krisje Kruimel van café „De Brug" op de Binnensingel. Er zaten van avond twee mannen in mijn zaak die telkens uw naam noemden. De een was een oude grijze man met lange witte haren en de ander leek wel een bokser en lk dacht zo afstand van 101 kilometer van Zand- voort vaar Rotterdam verreden. Op de foto ziet- men de kopgroep die de finish in Rotterdam passeert. V.l.n.r.; de winnaar van deze etappe, de Belg Foré, Van den Brekel, die op de vierde plaats eindigde, Van den Broek, die derde werd en de Belg Schroeders die de tweede plaats veroverde. Zeeuwse renners hadden succes in België Woensdag reden enkele amateurs van de Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp" in een wegwed strijd in Lokeren (België) over 110 km. Nadat Theo van Wijchen, Jo de Poorter en Piet Rentmeester in een kopgroep van zeven renners een voor sprong van ruim twee minuten had den helpen opbouwen, werd deze winst vijf kilometer voor het einde te niet gedaan, toen de renners kort na elkaar tweemaal voor een gesloten spoorwegovergang moesten wachten. Een volggroep van twintig renners kon toen aansluiting vinden. Tot overmaat van ramp moest Plet Rent meester in dit stadium door een lekke band afstappen. Van Wijchen en De Poorter plaatsten zich echter nog respectievelijk als derde en vierde in dezelfde tijd als de winnaar Felix Ruijsseveldt uit België, die de 110 km aflegde in 2 uur 52 min. Kees van der Sande klasseerde zich als negentien de. door TJEERD A0EMA 60 „Dat doet er niet toe. Maak voort want er is haast bij. De vrouw is ern stig gewond. Misschien is het al te laat" „Is dit misschien een verlate april grap?" informeerde de politieman sarcastisch. Ir. Steensma bedwong met moeite een uitbarsting van woede. „Ga dan zelf kijken ezel!" riep hij, de haak op het toestel gooiend. Hij rukte de deur open en stapte naar buiten. De man dlc op de telefoon ge wacht had, keek hem in het licht van de cel-lamp onderzoekend aan. •„Goeden avond meneer. Vies weer tje, vindt u niet?" Ir. Steensma gaf geen antwoord. Ellendig, dat die kerel juist getuige van zijn gesprek moest zijn. Hij zette de kraag van zijn jas op, stall het pleintje over en bleef een ogenblik weifelend by het verlaten pand staan. Hier zou hij wachten tot hij zeker wist. dat men op zijn waarschuwing ach' had geslagen Wanneer er binnen vijf minuten nlmrand verscheen, zou hij opnieuw bellen. Drie minuten kropen om. Toen da verde een motor aan. Steensma trok zich terug in de por tiek van het schoolgebouw en zag, dat een man in uniform de motor voor het leegstaande pand stop zette. In 'n zijspan zat een man in een lange leren jas, die vlug uistapte en nieuwsgie rig naar boven keek. Samen gingen de mannen de stoep op en verdwenen in het gebouw. Steensma wachtte tot ze de buiten deur achter zich gesloten hadden. Toen haastte hii zich weg en voelde zich eerst veilig, toen hij in een druk ke winkelstraat tusssen tientallen mensen liep. Op een donkere gracht ging hij een brug over en liet de revolver in het water vallen. Hij liep langs het pad, waar hij de sleutel had gekregen, veegde die met zijn zakdoek glad en liet hem zachtjes door de brievenbus giyden. Het was er zeker van, dat daarop geen vingerafdrukken te her kennen zouden zijn. Toen wandelde hij in snel tempo naar het ziekenhuis. Hij liep om het gebouw heen naar de achterkant, klom over het prikkeldraad en slen terde de reeds ih het duister liggende tuin door. De oude Gerrit was verdwenen en er was niemand, die op hem lette. De talrijke ramen van het brede ge bouw waren merendeels verlicht. Hier en daar was een gordijn neergelaten en kierde een gouden streep in het steeds compacter wordende duister. Voorzichtig deed hij de achterdeur open en liep op zijn tenen de lange lege corridor dó,or." Hij h hoorde van verre het geluid van orgelklanken en fragmenten van de zang der zusters en begreep, dat hij geen betere tijd om onopgemerkt bin nen te komen, had kunnen kiezen. Voorzichtig ging hij de trap op, een bovengang door, een dwarsgang.... er was niemand. Hier en daar stond de deur van een ziekenzaaltje open en hoorde hij het rumoer van stemmen, maar kamer schutten, die om de bedden stonden, beletten, dat men hem zag passeren. Onopgemerkt bereikte hij z()n ka mer. Hij draaide voorzichtig de deur knop om, maar vóór hij kon binnen glippen, bespeurde hij een lange, ma gere gestalte in nonnenkleed, die om de hoek van de gang verscheen. Hij zag, dat zy in zijn richting koek niaar hij draaide zich resoluut om, stapte vlug zijn kamer in en draaide de deur in het slot. Zuster Angelica rukte een moment later de kruk ongeduldig op en neer. „Doe open, mijnheer van Waarden burg!" riep ze met hoge, nerveuze stem. Ir. Steensma gaf geen antwoord. Hij kleedde zich haastig uit en hing zijn kleren in de kast. Vlug trok hij zijn pyjama aan, liep naar de deur en luisterde. Er was geen geluid meer te horen. Voorzichtig draalde hij de sleutel om, deed de deur zachtjes open en keek links en rechts de lange gang af zónder iemand'te bespeuren. Hij liet de deur half open staan, zette een scherm om zijn bed en borg het pakketje en het couvert met de ring in het laatje van zijn nachtkastje Hij legde er een courant en enkele brieven bovenop en betreurde het, dat hij hier geen betere bergplaats had kunnen vinden. Toen dook hij in zijn bed. Hij trok de dekens over zijn hoofd en trachtte in de hem van alle kanten bestormen de gedachten het plan voor een veili ge uitweg te vinden. EEN OPROEP Enkele minuten later stond zuster Angelica in de ziekenkamer. „Waarom had U de deur afgesloten mijnheer Van Waardenburg „De deur?" vroeg Steensma, zich verbaasd in zijn bed oprichtend, „oh., de deur..., Ja, dat ia waar. Ik had hoofdpijn en wilde graag een uurtje ongestoord slapen". „Het is geen gewoonte, dat de ka merdeuren door de patiënten aan de binnenzijde worden afgesloten", zei zuster Angelica streng. „Waar kwam U vandaan mijnheer?" „Ik vroeg Steensma onnozel. Hy voelde zich als een betrapte schooljongen. Met eenzelfde streng gezicht als zuster Angelica op het ogenblik trok, had de directeur van de h.b.s. vroeger naar zijn escapades geïnformeerd. Ook toen had hij menigmaal ver baasd „Ik", gezegd, maar het had hem nooit veel geholpen en het zag ernaar uit, dat ny ook nu wel' weer aan het kortste touwtje zou trekken. Een ogenblik lock het hem alsof cr sinds de tijd, dat hy een schooljongen was, niets was veranderd. Alleen zuster Angelica kon hem geen extra •huiswerk opgeven en hem niet straf fen door hem enige dagen naar huis te sturen. Zijn hoofd werd helderder. Wat wat had hij eigenlijk met deze vrouw te maken Was hy haar soms verant woording schuldig! „Nu?" vroeg zuster Angelica onge duldig. „hoe zit 't mijnheer?" „Ik heb wat in.de tuin gewandeld" zei hij onwillig. „En waarom heeft U daarna uw ka merdeur op slot gedaan?" Een gevoel van woede maakte zich een ogenblik van hem meester, „Omdat ik door U niet gestoord wenste te worden", zei hij kortaf. Hij ging demonstratief liggen en trolc de dekens tegen zyn km om hoog. „Ik moet dit rapporteren mynheer", zei de zuster streng. Steensma gaf geen antwoord. Hy had op dit ogenblik slechts één ge dachte' deze hinderlijke vrouw moet verdwijnen. Hij slaakte een zucht van verlich ting, toen hy zag. dat zy de kamer had verlaten. Er was nog zoveel te overpeinzen zoveel van wat er gebeurd was en wat er in de naaste toekomst zou moeten gebeuren. De schurken hadden een vrouw neergeschoten. Misschien was ze al dood. En hyWanneer die kleine iongen niet van de trap was geval len, zou hy de sleutel niet hebben gekregen en de documenten zouden verloren zijn gegaan. Vreemd hoe alles in het leven in elkaar paste. Zou dat allemaal zo voorbeschikt zijn? Als de vrouw vriendeiyk en wel willend was geweest en hem de sleu tel dadelyk gegeven had, zou hij een paar minuten vroeger op de plaats van bestemming zijn geweest. Dan zouden de schurken ook hem.... Als door een wonder was hy ge spaard, maar de toekomst was vol ge varen. Nu bezat by de stukken waarnaar mannen en vrouwen van een gerouti neerde spionagedienst wekenlang zochten. Hier in de lade van zijn nachtkastje voor iedereen bereikbaar, lagen docu menten, welke de staat een vermogen waard waren.... misschien meer dan een vermogen. Hier in deze ongeslo ten lade lagen stukken, die reeds het leven van een man hadden gekost en sinds de avond misschien reeds een tweede, nog veel kostbaarder leven. Zou die dapere vrouw nog gered kunnen worden Of was ze misschien reeds als een slachtoffer van haar plicht(Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6