Middelburgse gemeenteraad wil gymnastiekzaal naast gymnasium Ambonezen komen voor de rechter Chefarine „4" doetwonderen! DE HEER E. VADER 40 JAAR BIJ KON. MIJ. „DE SCHELDE" SITUATIE KINDERVERLAMMING IN ZEELAND NIET ONGUNSTIG Agenda PROVIN CI ALE ZEEUWSE O OUR ANT WOENSDAG 8 AUGUSTUS .1956 HUIDIGE RESTAURATIE EN NIEUWBOUW PLANNEN ZIJN TE DUUR Debat resulteerde in nederlaag voor meerderheidsvoorstel B. en W. (12-3) Over slechts één agendapunt ontstond in de dinsdagmiddag' gehouden raadsvergadering' van Middelburg een uitvoerig debat. Het betrof het voor stel inzake de restauratie van en nieuwbouw bij het v.nx. Militair Hospitaal, waarin het Stedelijk Gymnasium zal komen en de-bouw van een gymnas tieklokaal voor dit gymnasium. De di scussies hadden voornamelijk het gymnastieklokaal tot onderwerp. B. e n W. wilden dit project doen uitvoe ren op de hoek van Bachten Steene en de Burgg;ang, waar aanvankelijk de turnhal zou komen, hetgeen echter van ministeriële zjjde werd afgeketst. •De raadsleden, die het woord voerden, lieten duidelijk blijken, dat zij het met. deze plaats niet eens waren. Een stemming wees dan ook uit, da,t B. en W.'met een gewijzigd voorstel dienen te komen, waarbij het lokaal aan het 'gymnasium wordt gebouwd. Opdracht tot het besteksklaar ma ken van de restauratie- en nieuw- bouwplannen kon zoals voorge steld was nog niet worden gege ven. Bij het begin van de behandeling zei burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein namelijk, dat B. en W. zeer ge schrokken zjjn van de begrotingen, die de beide architecten, achtereen volgens ir. H. de Lussanet de la Sa- blonière en ir. F. II. Klokke, hebben ingediend. De kosten zullen omlaag moeten, aldus de burgemeester, an ders wordt het te duur. De raadsleden konden zich gesteund voelen door opmerkingen, die de commissie van financiën ii, een ad vies had gedaan. Zij vroeg zich o.a. af waarom de zaal niet is geprojec teerd bij het nieuw te bouwen gym nasium, waar doordat de Houthan del Alberts verplaatst wordt vol doende ruimte is. Des te meer vond de commissie dit een argument, om dat zij uit het plan voor deze turnzaal opmaakte, dat dit gebouw het stads beeld aan de Bachten Steene niet zal verfraaien. In het antwoord van B. en W. op dit advies werd er op gewe zen, dat het tumgebouw aan de Bach ten, Steene steeds bedoeld is geweest Ebor het gymnasium, en voor de leer- ngeU van de r.-k. lagere school in dgze. straat. Het college vindt, dat er geen sprake is van een meer centrale ligging van de zaal wanneer deze aan h?t-nieuwe gymnasium wordt ge- bquwd. Vöor het exterieur van de ontwor- pen zaa.1 had men weinig goede i woorden over. Be heer J. S. Hoek i (a.r.) vroeg of de schoonliéids- - commissie hierin wel is gekend. i „Schoonheid en geld gaan altijd - samen", zei hij, „dit is een schuur zonder monumentaliteit. Mis- voor gezellige gezelschapsreizen. Vraag voor zo'n zorgeloze vakantie - eens inlichtingen bij de V.V.V. U krijgt volledige programmaboek jes o.a. van de Europa-Express voor reizen in- binnen- en buitenland, kor- 7 te en lange -trips. V.V.V. MIDDELBURG Lange Delft 23, tel. 2112 Reisbureau Laagland N.v. VAN WHAT 'S IN A NAME Weet u wie of wat een nyctlcorax nycticorax en een ixobrychus minutes zijn? Laten wij eerlijk zijn: «ij wisten het niet, onze kennis van plant- en dierkunde want in die richting nioet gezocht worden is te scha mel om een goed antwoord te geven. Maar onze correspondent in Haam stede moet een pientere knaap zyn, want die wist het wel. De nycticorax nycticorax is een kwak of nachirei- gêr,schreef hij ons en de ixobrychus minutes is een wouwaapje. En dat zjjn dan twee' zeldzame vogels, die momenteel hun verblijfplaats geko zen hebben in <ie slotgracht van Haamstede. Verschillende vogelken ners hebben zich al .overtuigd van de aanwezigheid van deze vogels en de heer J. P. G. Boot, die zich met suc- AFWEZIG Geestelijk was de vian nog "héte- viaal \aahwezig; in het kantoor van'de belastingen te Middelburg, alwaar nien.h'em eens even aaij de tand had gevoéld-: -Lichamelijkvertoefde hij al volitidig in de Lange Noordstraat. Zo'n gescheiden: status, tussen li chaam,én geest/''wil nogal eens pro blemen scheppen. Dal hebben Hon derden'verstrooide professoren in de loop der jaren al bewezen. Deze man bewees het opnieuw. Terwijl hij verdiept in gedachten o ver aangiftebiljetten voortsukkel detrad hem plotseling een Frans sprekend toerist in de weg, „Waar het miniatuur precies te vinden was" zo vroeg ae vreem deling. Onze man keek hem aanvankelijk ietwat wezenloos aan, kwam héél langzaam een vieiuig tot de werke lijkheid terugen sprak toen: „Einde van de gang rechts, afdeling in komstenbelasting" schien is er aan de Bachten Steene niet veel meer te verknoeien, maar enige versiering is misschien toch wel mogelijk". De heer M. Wattel (a.r.) onderschreef deze bezwaren en de heer L. J. Breel (arb.) kantte zich tegen het gehe le plan. Mr. Bolkestein vond, dat de raad schromelijk overdreef wat het uiter lijk van de zaal betreft. Dit plan is inderdaad minder fraai dan het vori ge, maar het zal niet uit de toon val len. Het voordeel is, dat hgt project spoedig uitgevoerd kan worden, daal de bouw vanwege het ministerie moet geschieden in verband met het nieu we gymnasium. Spr. wilde de zaal lie ver niet' bij het nieuwe gymnasium in de z.g. Hof van Tangé, waar thans nog Alberts is gevestigd doen bou wen. De schoonheidscommissie is in dit plan gekend. De heer L. A. Schenk (v.v.d.) vroeg zich af waarom het perceel aan de Bachten Steene niet gereserveerd zou worden voor een fraaier bebouwing, waarop de voor zitter/antwoordde, dat dit stuk grond slechts klein is. Meerderheidsvoorstel Éen suggestie om de gymnastiek zaal die 150.000 kost op 't Zand te plaatsen kwam van de heer Breel. Dat is te ver van het gymna sium af en het ministerie staat dit niet to.e, meende mr. Bolkestein, die er overigens aan herinnerde, dat de raad indertijd besloten heeft een.' turnzaal vaan de Bachten Steene te bouwen. De heer Hoek handhaafde zsijh bezwaren, waarop de voorzitter zei, dat de belangen van de r.-k. school zwaarder wegen. De gymna siasten die minder in getal zjjn kunnen naar het lokaal wel een eind je fietsen. Hierop ging men tot stem ming over, nadat uit de woorden van wethouder jhr. mr. T. A. J. Schore'r (arb.) gebleken, was, dat hier sprake was van een meerderheidsvoorstel van B. en W. De heer Schorer en wethouder A. •J. Berenpas (arb.) waren namelijk tegen, hetgeen tot dusver niet uit de stukken was gebleken. Twaalf van de 15 aanwezige leden stemden tegen het voorstel. Vóór bleken mevrouw A. J. P. C. de Vlieger-De Vlieger (arb.) en de heren W. P. Baars (c.h.) en wethouder L. J. van 't Westende (r.- k.) Bij de rondvraag zei de heer B. A. Hesselink (v.v.d.), dat hij het college en speciaal de wethouder van volks huisvesting wilde condoleren met de uitslag van de „Griffioen-affaire". (Zoals gemeld, wees de kantonrechter te Middelburg huurverhoging voor deze woningen als bijdrage voor het onderhoud der beplantingsstroken af red. P.Z.C.). Hij vroeg of B. en W. deze zaak nog in hoger beroep willen bren gen. Burgemeester Bolkestein ant woordde, dat; dit waarschijnlijk TOT ces op het fotograferen van vogels toelegt, is er reeds in geslaagd het wouwaapje voor do lens te krijgen. BUIT. Van Zeelands noorden trekken we nu even naar de Belgische grens bij Sint Jansteen. Ambtenaren van de douane achterhaalden daar een in de meest letterlijke zin vette buit. Nadat een smokkelauto was gesigna leerd. deden de grensbewakers bij de garage van de winkelier R. een in val. De buit was niet gering: een partij voor de smokkel bestemde roomboter ter waarde van f 6000. WARM. Een flinke onweersbui kan in een zwoele, drukkende tempera tuur verfrissend werken! Maar het kan er ook bjjzonder warm door worden, zoals maandagmid dag in Gapinge. Daar ontstond namelijk een fiks brandje, toen de bliksem als een gloeiende dolk in een vlassehelf aan de Scliellach- seweg prikte. Voor de landbouwer B, A, was dit niet 'prettig, want de schelf brandde geheel af. Dat was echter niet het enige geval van blikseminslag in Gapinge, want ook de elektrische weide-af rastering van <le landbouwer J. A. V. werd getroffen. Hier bleef het bij enige schade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. FEEST. Sint .Jansteen gaat feestvieren! De aanleiding van dit feest is de opening- van de nieuwe weg HulstSt. Jan steen. Van 25 tot en met 29 augustus zijn deze feesten. Er zal een grote streéktentoonstelling worden gehou den in een hal van 1200 m2 opper vlakte. Verder zullen er vele Neder landse en Belgische radio- en tele visie-artiesten optreden, waarby John ny Jordaan de loftrompet, weer eens zal steken over Amsterdam, Ook is er éen groot muziekfestival, waaraan twaalf korpsen uit Nederland en België zullen deelnemen. niet het geval zou zijn. Overigens is deze zaak niet in het voordeel van de bewoners geweest, volgens de voorzitter. De mogelijkheid be staat namelijk, dat de aandrang om in de Griffioenbuurt te gaan wonen groter wordt, gezien het thans voor velen bereikbare en niet verhoogde huurpeil van de betrokken woningen. De raad besloot z.h,s. tot oprichting van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs.' Tevoren vroeg de heer Hoek naar de finan ciële consequenties van deze 'hieuwe onderwijsinrichting. Mr, Bolkestein deelde in antwoord daarop meer'dat voor .dit, onderwijs geen ingewikkeld apparaat zal worden opgezet. >Het schoolgeld zal betrekkelijk hoog zijn, ongeveer 240 per jaar. Het gaat hier slechts om 3 a 4 uur l'es per week. De salariséfen van de leraren zullen de belangrijkste post vormen op de begroting van de nieuwe stich ting. De benodigde leerkrachten zijn thans vrijwel alle bereid gevonden deze taak op zich te nemen. Even tuele tekorten zullen niet groot zijn. Afgewacht dient echter te worden of zich voldoende gegadigden voor de cursus zullen melden. Hierna werd een stemming gehou den ter benoeming van drie be stuursleden voor déze stichting, vertegenwoordigers van het on derwijs, het bedrijfsleven en de vakorganisaties. Gekozen werden de nummers één. van de daartoe door B. en W. opgemaakte aanbe velingen, namelijk de heren dr. K. Spruit met 15 stemmen, J. Fukken met 11 stemmen en A. A. de Troye met 15 stemmen. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 15. Advertentie Tentoonstelling „2000 jaar Chinese schilderkunst". Van 20-25 aug. te Goes Het UNESCO Centrum Nederland, organiseert van 20 tot en met 25 au gustus voor Zeeland te Goes in de zalen- „Krijger" een tentoonstelling „20Ö0 jaar Chinese Schilderkunst". De burgemeester van Goes, mr. W. C. tep Kate, zal op maandag 20 augustus, des avonds 8 uur de expo sitie,.openen, waarna de heer C. A. Schilp, kunstrecensent en Chinese kunstkenner een inleiding zal höti- den. Vóór déze opening zijn eén 50.- tal personen uitgenodigd. Van 21 tot en met 25 augustus is daarna de ten toonstelling geopend voor het pu bliek. De expositie bestaat uit 60 fraaie reproducties, die. een beeld geven van de evolutie van de Chinese schil derkunst gedurende 2000 jaar. Dé verzending van de kunstwerken zal worden verzorgd door de direc teur van het Frans-Hals-Museum te Haarlem. Er zijn muurschilderingen (zwart- wit) die worden beschouwd als de hoogste grafische kunst welke ooit ontstond. Uit de gehele expositie zal blijken dat het Boeddhisme grote invloed op de Chinese kunstenaars heeft gehad. Een Chinese schilder trachtte nim mer mooie vergezichten enz. te schil deren, maar het wezen der dingen vast te leggen, opdat ook een niet- kunstenaar. dat wezen zou kunnen vatten. HARTELIJK GEHULDIGD Veel waardering voor respectabele carrière Op het bedrijfskantoor van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" is de heer E. Vader, hoofdafdelingschef „Afbouw" gehuldigd bij de viering van zijn veer tigjarig dienstjubileum. De heer Vader begon het eigerK lijke jubileum viel zondag j.l.. als- portiersjongen met een .werkweek.van. PO uur tegen een loon van 60' maah 2. cent, van welk bedrag, ad 1.20.-nog,, acht cent sociale lasten afging. Na een jaar als zodanig gewerkt te - hebben leerde hij de machines kennen door een opleiding en werkzaamheid van twee jaar als .bankwerker-draaier Daarna werd de heer Vader gevraagd- op de tekenkamer te komen, waar hij gedurende zeven jaar werkzaam was. Dit alles nam dus tien jaar in beslag» waarna de huidige jubilaris nog dertig jaar van zijn arbeidskrachten laan het bedrijf, gaf, achtereenvolgens als as sistent-bedrijfsleider, bedrijfsleider én hoofdafdelingschef. Een respectabele carrière, waarvoor men-hem terecht hartelijk gehuldigd heeft. Dit geschiedde op het bedrijfskan toor tijdens een ontvangst in tegen-j woordïgheid van collega's en mede werkenden, in totaal een Zéven tig man. De jubilaris werd toegësprokèn door Het hoofd van de afdeling scheepsbouw, de heer E. Niemeyer,' met wie de heer Vader niet minder dan 32 jaar samenwerkte. Deze spre ker memoreerde de gemeenschappelij ke ervaringen en wees. o.a. op, de- cri sisjaren na 1030, toen.de .orders voor de scheepsbouw uitbleven en men zich toelegde op de bruggenbouw. Als blijk van waardering en erkentelijkheid overhandigde de heer Niemeyer aan de heer Vader de tekening-van een oude Oostinjevaarder, welk séhip thans „in aanbouw" is voor de jubila ris. Een gecalligrafeerde oorkonde met de namen van de 'schenkers ver gezelde deze aanbieding. NAMENS MARINE Namens de marine werd het woord gevoerd door kapt, luit. ter zee, jhr. P. L. M. van Geen, die gewaagde van de prettige samenwerking met de heer Vader. De jubilaris deed veel erva ringen op met de marineschepen, voor de oorlog met de duikboten als de 0-16, de 0-21 en 0-22 en daarna met de onderzeebootjagers, waarvan „De Schelde" er vier bouwde. Jhr. Van Geen roemde de kennis van de jubi laris, die precies weet wat de marine nodig heeft. In zijn dankwoord zeide de heer Va der bijzonder getroffen te zijn door de aanbieding van het scheepsmodel, waarmede een hartewens in - vervul ling gaat. Hij wees er op, dat hij altijd met zeer grote voldoening op „De Schelde" heeft gewerkt en hij sprak de verwachting uit, dat het hem mo gelijk zal zijn ook liet gouden jubi leum te vieren. Later ontving de heer Vader de vele Tentoonstelling in Zierikzee Burgemeester F. Th. Dijckmeester van Zierikzee zal zaterdag 18 augus tus in de museumhal van het stadhuis een expositie van moderne beel dende kunst openen. Deze tentoonstel ling, die een maand zal duren en op alle werkdagen geopend is, bestaat uit beeldhouwwerk, schilderwerk en grafische kunst van mr. Werkman uit Den Haag. Geen veiling meer van hard fruit Met ingang van zaterdag 11 augus tus a,s. zal er op de veiling te Ka- pelle-Bïezelinge des zaterdagsmiddags alleen nog een veiling gehouden wor den van zacht fruit. De veilingen van hard fruit komen op deze dagen dus te vervallen. E. VADER ...jubileum... belangstellenden te zijnen huize, waar hij opnieuw vele felicitaties in ont vangst mocht nemen. Sinds 1953 is de heer Vader ook op maatschappelijk terrein werkzaam. Zo aanvaardde hij eèn benoeming tot raadslid der gemeente Vlissingen en enkele jaren geleden werd hij voorts gekozen als lid der Provinciale Staten in Zeeland voor de Katholieke Volks partij. Bespreking van politie autoriteiten in Middelburg Te Middelburg zijn dinsdag be sprekingen gehouden'over de toe stand, ontstaan door de voedsel- diéfstallen, gepleegd door de Am bonezen uit de woonoorden West- ltapelle en Middelburg Nadorst. Aan deze besprekingen werd o.m. deelgenomen door de procureur- generaal uit Den Haag, mr. D. J. van Gilse, de directeur-generaal van politie van het ministerie van justitie, mr. J. C. van der Minne, de officier van justitie in het ar rondissement Middelburg, mr. G. J. B. van der Dussen en de districts commandant van de rijkspolitie, de majoor W. H. van Ballegoijen de Jong. Allerlei aspecten van de situ atie kwamen ter sprake, o.a. de maatregelen die tegen de betrok ken Ambonezen moeten worden genomen. Vanzelfsprekend kon geen beslissing worden genomen voor zover het maatregelen inzake verplaatsing enz. betrof, omdat de ze aangelegenheid de betrokken ministers aangaat. Het gaat hier om beleidskwesties, waarover al leen leden van het kabinet of het kabinet als geheel kunnen beslis- Ook werd van gedachten gewis seld over de strafrechterlijke ver volging der verdachten. Aangeno men mag worden dat op korte ter mijn die Ambonezen, die zich schul dig hebben gemaakt aan strafbare feiten, zullen worden gedagvaard, zodat hier een gerechtelijke uit spraak zal volgen. Grote deelname aan de ringrijderij in Vüssiiwen. Voor de grote ringrijdérii, die za terdag 18 augustus te Vlissingen zal w.or$}en gehouden, hebben zich thans rond 146 deelnemers aangemeld. Dit folkloristische festijn belooft wel .een hoogtepunt te worden in het Vlis- sings zomerseizoen. De wedstrijden, die op de Steènen- beer worden gehouden, zullen 's mor gens om negen uur beginnen, waarbij iedere deelnemer twintig beurten zal rijden. Dit zal duren tot een uur. Na twee uur zullen dan naar schatting dertig finalisten ieder in tien" beur ten om de wisselbeker kunnen kam pen, terwijl de andere rijders om de overige prijzen zullen strijden. Voorts zullen er ongeveer tien prij zen beschikbaar zijn voor de mooist „bekroonde" paarden, die beoordeeld zullen worden door een jury, waarin verschillende dames zitting hebben ge- Deze ringrijderij, waarvan dus de Zeeuwse Ringrijdersvereniging „het technisch gedeelte" verzorgt, was me de mogelijk dank zij een subsidie van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en tank zij medewerking van gemeente, V.V.V., Middenstandscentrale en' het Zomershow-comité. GEEN AANLEIDING TOT VERONTRUSTING Aantal Duitse toeristen zegde zijn pensions af De toestand In Zeeland met betrek king tot de kinderverlamming is niet ongunstig, zo vernamen wü van de zyde der Geneeskundige inspectie van de Volksgezondheid. Aanleiding tot verontrusting is niet aanwezig, zo werd door deze bevoegde instantie te kennen gegeven. Er kan zelfs wor den gezegd, dat het aantal gevallen van poliomyelitis in onze provincie gunstig afsteekt tegen dat in andere provincies. Wel ls het cijfer iets ho ger dan normaal In de kritieke tyd van het jaar voor deze ziekte, de maanden juli, augustus en september. Volgens de laatste bekende cijfers bedraagt het aantal gevallen in Zee land gedurende de periode, dat de ziekte zich reeds voordoet, tot dusver slechts 24, met en zonder verlam ming, In één geval is een patiënt over leden; het betrof hier een meisje in Kwadendamme. De autoriteiten slaan het: verloop van de ziekte nauwlet tend gade en zijn voorbereid op liet treffen van maatregelen, die echter tot dusver nog niet nodig zijn ge weest;/ An tiyee gevallen werd het nodig, geoordeeld, dat, Zeeuwse patiënten bulten <te provinclé werden ge bracht, namelijk naar Tilburg. De ze overbrenging geschiedde in de kortst mogelijke tyd en de patiën ten worden daar nu behandeld In een centrum, zoals er In den lande ln totaal 9 werden Ingericht. In de ze centra bevindt zich een Rtaf van zeer deskundig personeel, dat niet de modernste middelen is. uitge rust, die men thans op dit gebied kent.,. Het vervoer naar de centra wordt centraal geregeld De gevallen, die hier worden opgenomen, betreffen voornamelijk die, waarin ademha lingsstoornissen optreden. De dan no dige behandeling kan namelijk niet overal geschieden, In de centra werkt men volgens,nog slechts weinige ja ren bekende methoden, die kansen op redding van de patiënten bieden. Annuleringen. Het heeft er alle schijn van, dat het toerisme naar Zeeland wat te lijden heeft door de kinderverlamming. De zer dagen werd namelijk bekend, dat met name een aantal Duitsers hun reserveringen in Walcherse pensions heeft afgezegd. Dit is een gevolg van een kennel yk wat scherp gesteld bericht, dat door de Duitse radio is omgeroepen en waarin gewaar schuwd werd tegen het gaan naar Ne derland. Dit bericht zou afkomstig zijn van de geneeskundige hoofdinspectie. Op aandrang van de A.N.V.V. Is echter later een aanvullend bericht "ver (p Duitse zenders uitgezonden, waiirii gezegd werd, dat normaal toerlSm» gewoon kan doorgaan. Besloten ls thans, dat het ministerie van -Buiten landse Zaken de ambassade in Bonn regelmatig op de hoogte zaj houden van de ontwikkeling In Nederland. De Nederlandse hotellfers, die aange sloten zijn bij de „Horecaf" zullen steeds het bureau van deze organisa tie op de hoogte houden. Bij navraag bleek, dat men van de zijde van dé Provinciale Zeeuwse V.V. V. geen ernstige moeilijkheden ver wacht. Het aantal annuleringen zal wel meevallen, zo werd verwacht, vooral wanneer men dit in het grote verband van het totale toeristische bezoek aan Zeeland beziel. Van be voegde zijde wordt er echter wel op aangedrongen geen kinderen uit de Duitse vluchtelingenkampen naar Ne derland te doen komen. Deze kinderen hebben namelijk door hun voedingspo sitie minder weerstand dan anderen. Intussen is dinsdag de avondklok voor het kamp Westkapelle opgehe ven. De bewoners vrouwen en kin deren van een dertigtal gezinnen en enkele mannen genieten dus weer meer vrijheid. Op het woonoord wordt echter door de Rijkspolitie nauwlet tend toezicht gehouden. Het bleef ech ter de gèhele dag rustig. Ook in het kamp Middelburg Na dorst bleef de, toestand rustig. Het mannelijk deel'van dit kamp bestaat' nog slechts uit zes leden van de op standige partij, de P.N.M.S. De poli tionele bewaking bleef gehandhaafd. KoniiiMijke onderscheiding voor J. B'irgers, Vlissingen. Veertig jaar bij de P^Z.E.M. Dinsdag vierde de heer J. Burgers te Vlissingen, boekhouder le klas ten kantore van de Centrale Zeeland der P.Z.E.M., zijn 40-jarig dienstjubi leum. Des mórgens werd de. jubilaris met zijn familie ontvangen in de. conferentiezaal der centrale! waar hij hartelijk werd toegesproken door de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die, in zijn kwaliteit van voorzitter van de raad van bestuur der P.Z.E.M. de jubilaris dank bracht voor de belangrijke aan liet bedrijf bewezen diensten. Hij deelde mee, dat het H.M. de Konin gin had behaagd de heer Burgers de eremedaille, verbonden aari de Oranje-Nassau-orde, in zilver, toe te kennen, waarna hij de jubilaris het eremetaal op de borst speldde. De directeur der P.ZJE.M., ir. T. Michielsen, wenste hierna de heer Burgers van harte geluk met zijn on derscheiding, reikte, onder het uit- spreken van waarderende woorden de gebruikelijke enveloppe uit én overhandigde'tevens de draagmédail- le, behorende bij de uitgereikte on derscheiding. De bednjfsïngehieur dei- centrale, de heer A. F. Diflsè, roemde hierna de werkkracht en toe wijding' van de jubilaris én sprak'.de hoop uit, dat de heer Burgers nog vele jaren aan de centrale verbon den zou zijn. Namens het gemèérit'ë- bestuur van Vlissingen wenste dê'bur gemeester, mr. B, Kolff, de jubilaris geluk met zijn jubileum en de 'hem- verleende onderscheiding. De heer:J. Huser sprak gelukwensen uit na mens de Personeelsvereniging, zulks onder aanbieding van een geschenk. De jubilaris sprak woorden van dank. Des avonds recipieerde de heer -Bur gers te zijnen huize, waar vele col legae hem hun gelukwensen kwamen aanbieden. De heer Dirksen, oud-inspecteur P.T.T., overleden Zeer onverwacht is te Schevenin- gen op 69-jarige leeftqd overleden de neer W. Dirksen, oud-inspecteur in algemene dienst der P.T.T. en oud-di recteur van het telegraafkantoor Amsterdam. De heer Dirksen was na zijn opleiding in 1908 zijn carrière begonnen als reserve-ambtenaar te Middelburg. Tijdens dè eerste wereld oorlog verliet hij de Zeeuwse hoofd stad en werd hij directeur van het; veldpostkantoor van de vierde divisie te Tilburg. Tragische val Op het fietspad tussen St.-Philips- land en Anna Jacobapolder kwam dinsdagavond de 69-jarige J. B., uit Bruinisse met zqn fiets te vallen. Een. wielryder, die hem even te voren was gepasseerd, hoorde het geluid van de val en keerde terug. De onmiddellijk: door hem gewaarschuwde geneesheer dr. H. Menger uit St.-Phüipsland, kon slechts de dood constateren, Om trent de doodsoorzaak viel nog niets met zekerheid te zeggen. Auto reed van dijk af Om ongeveer half zeven is maan dagavond een stationcar, bestuurd door de heer K. uit Utrecht op de rijksweg Zijpe-Zierikzeo bij de zogé- naamde „Oude Tol" bij Zierikzee ge slipt en van de dijk. gereden. De heer K., die uit de richting Zqpe kwam, werd verrast door een hevige regen bui. De auto gleed naaf de linkerzij de van de weg cn sloeg over de kop de dijk af. Persoonlijke ongelukken dé den zich niet voor. De auto werd flink beschadigd en moest met een kraanwagen weggesleept worden.1 (Advertentie/ Vrouwen Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tyden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door net gebruik van Togal, de grote pijnverdi'ijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en ^"ogist 0,95, 2,40 en 8,88. VANDAAG. Middelburg -. Electro: „Karavaan", (14 jr.), 19 en 81.15 uur,- Kunstmuseum: Expositie werken Zeeuwse Kunste naars Kring, 10—12, 14—17, 19.30—21.30 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 9—23 uur. Veere ,,'t Lammetje": Eretentoonstel- ling werken wijlen Dirk Koets, 10— 12.30, 13.30—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Ongetemd", (14 jr.), 19 en 21 uur. Luxor: „Op de Ree- perbaan", (a.I.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2