KAPPIE Plan voor kunstmatig duin bij Breskens WALCHEREN MARKTBERICHTEN JAARVERSLAG „GOED WONEN" TE VLISSINGEN en de STUNTERS DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956 PROVINCIAL Hl ZE B'tJ'W SE CO O RANT 7 EEN COMPENSATIE.... Uiteenzetting in raadsvergadering aan de hand van een maquette Breskens krijgt als de plannen althans doorgaan een kunstmatig duin! Dit is dan min of meer een compensatie voor het verlies, dat geleden zal worden nu de veerboothaven in de (zeer) nabije toekomst ten westen van Breskens, ver bulten het centrum, zal worden aangelegd. Als de nieu we haven er eenmaal is, zal het grote verkeer en dus ook de toeristenstroom, die nu nog in Breskens geld in het laatje brengt, deze plaats in de meest letterlijke zin links (of rechts) laten liggen, zo vrezen de Bressiaanders. Door het kunstmatig duin, dat geprojecteerd is tussen het centrum van Breskens en de nieuwe veerhaven, hoopt men echter vreemdelingen naar deze Zeeuws-Vlaamse kustplaats te trekken. De verbindingen zullen in ie der geval gemakkelijk zjjn, want over het kunstmatig duin, dat een kruin breedte van ongeveer 38 meter krijgt, zal over de hele lengte een autoweg aangelegd worden, die een breedte heeft van 6,5 meter, alsmede een voetpad van drie meter breed en een rijwielpad van 2,5 meter breed. Deze feiten werden maandagavond in de raadsvergadering van Breskens ter sprake gebracht, toen de water staatkundig-hoofdambtenaar van de rijkswaterstaat, de heer J. A. Kant, aan de hand van een grote maquette de plannen uiteenzette. Deze plannen, die behalve op het toerisme vanzelf sprekend ook betrekking hebben op de oeververdediging, waren op 17 juli reeds het onderwerp van een bespre king tussen B. en W. van Breskens, Gedeputeerde Staten, Rijkswater staat, Provinciale Waterstaat, Econo misch Technologisch Instituut, Pro vinciale Planologische Dienst, polder besturen, Kamer van Koophandel en Fabrieken, Comité van Actie en de V.V.V. Ty'dens deze bespreking werd met alle instanties overeenstemming bereikt over de voorgenomen wer ken. De plannen zullen echter van zelfsprekend pas uitgevoerd kun nen worden als het ministerie van Waterstaat haar goedkeuring er aan heeft gehecht. De raadsleden waren eenparig van oordeel, dat de plannen zeer aan vaardbaar zijn. Over enkele detail kwesties was men echter niet geheel tevreden. Onder meer wenste men een viaduct op de plaats waar de nieuwe verkeersweg naar de nieuwe veerha ven de locale weg uit de polder naar Breskens kruist. Men voorziet name lijk een gevaarlijke verkeerssituatie als tijdens de „suikerbieten-campag ne" tientallen karrevrachten bieten, die door tractoren of paarden traag voortgezeuld worden, de drukke ver keersweg moeten passeren om bij de haven in het centrum van Breskens te komen. Badstrand. Verder betreuren de raadsleden het, dat voor de aanleg van het kunstma tige duin particuliere gronden ont eigend moeten worden en zelfs enkele gebouwen moeten wijken. Hierbij kwam nog de vraag ter sprake of het niet mogelijk zou zijn het geprojec teerde kunstmatige duin vijftien me ter naar het noorden te verleggen, zo- Haven van Vlissingen (Slot van pag. 2) bruik van de gemeentelijke voorha ven en 33 (19) van de haven van Vlis singen. Voorts werd van de havens een druk gebruik gemaakt door sche pen van de Koninklijke Marine, het Loodswezen en de Provinciale Stoom bootdiensten. De vroegere aanlegplaatsen ten oosten van het spoorwegstation bleven nog onhersteld. Een modem magazijn-werkplaats werd aan de buitenhaven gebouwd, terwijl een terrein van 50.000 m2, waar vroeger een asfaltraffinaderij gevestigd was, werd volgespoten. Van die gelegenheid is gebruik gemaakt om een jachthaven aan te leggen. Een deel van het volgespoten terrein werd verhuurd aan een constructiebedrijf. Een nieuwe moderne kraan op lucht banden werd in bedrijf genomen. De tankinstallatie voor de opslag van vloeibare produkten werd weder om met 3.tanks uitgebreid, tezamen 7520 m3; zij heeft nu een capaciteit van 26.614 m3. De bezetting van de in stallatie was zeer bevredigend. De loodsruimte kon op bevredigen de wijze rendabel gemaakt worden met de opslag van graan en uien; zij verleende goede diensten gedurende de staking. Het stuwadoorsbedrijf van de N.V. Haven van Vlissingen verwerkte in: 1954: Diversen 62.916 ton; 1955: 115.440 ton. Vis_30 ton; 381 ton; Stenen 9.614 ton; 15.510 ton. Dakpannen 20 ton; 54 ton. Dit is de grootste hoeveelehid goederen sedert de oprichting der ven nootschap Examens In Breda slaagde voor het diploma cou peuse mej. C. Sturm, Middelburg en voor lingerienaaien mej. C. J. van der Vliet, Souburg, beiden leerlingen van mej. Kwekkeboom uit Oostkapelle. Voor de akte K Nuttige Handwerken slaagde in Rotterdam mej. s. Franciscus, Koudekerke. Domburg Jubileum bouwbedrijf. Het Domburgse bouwbedrijf van de firma De Pagter en Van Sluis be stond dezer dagen 25 jaar, welk feit vrijdagmorgen door het gehele perso neel feestelijk werd herdacht. Namens de werknemers voerde de heer A, W. Louws het woord. Hij schetste in het kort de geschiedenis van de firma die dcor de bekwame leiding tot een mo dern bedrijf met veertig man perso- neel is uitgegroeid, en feliciteerde de beide directieleden namens het per soneel met het jubileum. De heer J. Geldof bood de heren A. de Pagter en Van Sluis namens de werknemers ieder een vulpen aan, hun echtgeno ten kregen bloemen. Voorts werden foto's van iedere werknemer afzon derlijk, tijdens het werk genomen, ten geschenke aangeboden, Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. dat er dan minder gedupeerden zullen zijn. Volgens de heer Kant is dit ech ter niet mogelijk, omdat dan het bad strand, in de toekomst één der at tracties van I^reskens, zal verdwij nen. Burgemeester J. A. Eekhout deelde nog mee, dat het nog niet be kend is, wat er voor de gedupeerden zal worden gedaan. Op het kunstmatige duin zullen waarschijnlijk twee hotels komen. Verder bleek het technisch niet uit voerbaar te znn de autoweg recht streeks te verbinden met de nieuwe veerhaven. Via een zijweg zal het ech ter mogelijk zijn de nieuwe haven te bereiken. Het kunstmatige duin, dat een hoogte zal krijgen van elf meter, zal aan de voet circa zeventig meter breed zijn. Om zandverstuivingen te gen te gaan, zal het duin met helm worden beplant. Mej. A. K. van den Bout inspectrice landbouwhuishoudonderwijs Bij K.B is met ingang van de da tum waarop de functie wordt aan vaard, benoemd tot inspectrice van het nijverheidsonderwijs, in het bij zonder belast met het toezicht op het landbouwhuishoudonderwijs, mejuf frouw A. K. van den Bout, thans le rares aan de rijkslandbouwhuishoud- rchool „Nieuw-Rollecate" te Deven ter. Mejuffrouw Van den Bout, geboren 16 april 1317 te Eikerzee, behaalde in 1934 het diploma h.b.s.-a, in 1939 de akte van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs. Na korte tijd werkzaam te zijn geweest aan de landbouwhuishoudschool te Alphen a. d. Rijn kwam zij 1 januari 1940 bij de stichting voor huishoudelijke voor lichting ten plattelande, waarbij zij tot mei 1941 op verschillende stand plaatsen werkzaam was. Hierna volgde aanstelling aan de rijkslandbouwhuishoudschool „Nieuw- Rollecate"' te Deventer. In 1953 maakte zij op uitnodiging van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een studiereis van 3 maanden naar de Verenigde Staten, voor de bestudering van de voorlich ting op voedingsgebied door middel van het onderwijs en de voorlich tingsorganen. Gedurende de periode cktober 1948 tot oktober 1954 was zij secretaresse van de vereniging van leerkrachten bij het landbouwhuis houdonderwijs. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Onder Kerknieuws werd abusievelijk vermeld, dat beroepen was te Zuid- Beveland E. M. van der Broek te Ochten (Gld.). Dit moet zijn: beroe pen te Zuid-Beijerland E, M. van der Broek te Ochten (Gld.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Edam: A. Korporaal, kand. te Zwartsluis, die bedankte voor Dronrljp, Minnersga en voor Sellingen; naar Nw. Wolde: G. L. Mulder, kand. te Veenendaal, die bedankte voor Hasselt en J utrij p-Hommerts. Middelburg Onderwijsbenoeming. De heer A. de Klerk uit Hilversum is met ingang van 1 oktober benoemd tot leraar aan de chr. h.b.s. voor Wal cheren in Middelburg. Van onze adverteerders „Dumppaleis" verplaatst. Aan de Korte Delft 4 te Middelburg opende maandag de fa. J. J. Cosijn en Zn. haar „Dumppaleis", dat voorheen gevestigd was in het pand Vlissingse- straat 42. Thans is het gehele perceel aan de Korte Delft, waar tot voor kort een manufacturenzaak was ge vestigd, voor het „Dumppaleis" inge richt. Op de begane grond is een gro te verkoopruimte, waar de grote col lecties werkkleding en andere goede ren op overzichtelijke wijze werden opgeslagen in reeds aanwezige rek ken en kasten. Achter in de zaak is een speciale afdeling voor dumpgoe deren, die eveneens goed gesorteerd is. Boven is een aantal toonkamers in gericht, waar het publiek o.a. de vele soorten tenten en andere kampeer- goederen kan bezichtigen, die thans aan de markt worden gebracht. Ver der zijn op de bovenverdieping maga zijnen, evenals op de zolders van het gebouw. In de zaak werd een geheel nieuwe en moderne verlichting aan gebracht. De verplaatsing van haar zaak betekent voor de fa. Cosijn een aanzienlijke vooruitgang, zowel wat stand als wat verkoop- en opslag ruimte betreft. Ook voor de Korte Delft betekent deze vestiging een aan winst. Op de openingsdag mocht het „Dumppaleis" zich in grote belang stelling verheugen. Vele bloemstuk ken gaven bewijs van het medeleven der talrijke zakenrelaties. Examens Mej. H. W. Huser te Middelburg slaag de voor het dezer dagen in Den Haag ge houden examen Tekenen L.O. Ritthem Geslaagde ringrijderij. Vlissingen Concert boerenkapel Als onderdeel van het Vlissïngse Zomershowprogramma gaf de bóeren- kapel uit Serooskerke maandagavond een concert in de nieuwe muziektent op de Boulevard Evertsen te Vlissin gen. Ondanks het vrij slechte weef be stond er voor deze gebeurtenis veel belangstelling, vooral van de zijde der badgasten. De boerenkapel was ge kleed in Zeeuws kostuum met de be kende bolle hoeden. Nadat de heer W. de Nijs namens het Zomershowcomité een welkomst woord had gesproken, gaven de musici een aantrekkelijk concert van klas sieke en populaire muziek, dat zeer in de smaak viel. Het zomershowco mité overweegt de kapel nog eens uit te nodigen om tegen het einde van het seizoen weer een concert te geven. Te Ritthem werd een ringrijderij gehouden, waar 20 ruiters aan deel namen. De uitslag luidde: 1 Abr. Ce- vaal Iz. 27 r; 2 J. Cevaal Iz. 24 r; 3 P. C. Dieleman 22 r; 4 W. J. Cevaal Pz. 21 r; 5 J. de Pagter sr. 21 r; 6 L. Machielse W.Jz. 20 r; 7 Hamelink 19 r: 8 H. Janse 18 r; 9 J. de Pagter Jz. 17 r; 19 A. Wouters 16 r; 11 L. Wisse 15 r; 12 A. Barentsen 12 r; 13 W. Wisse 11 r; 14 C. Baas 11 r; 15 Abr. de Bart 10 r; 16 Abr. Breel 9 r; 17 corn. Baas 9 r; 18 P. J. Cevaal 9 r; 19 Abr. Goedhart 7 r; 20 de Loof 5 r. De beker van burgemeester P. Daniëlse werd gewonnen door de heer .T. de Pagter sr. De heer Abr. Cevaal Iz. behaalde de beker van Van dei- Have, de heer Abr. Breel de beker van de zaadhandel De Jongh uit Goes en de heer J. de Pagter Jz. de beker van de Hengelosche Bierbrouwerij. De pollepel was voor de heer J. Ce vaal Iz. De medaille van de heer P. C. Dieleman werd gewonnen door de heer C. Baas en de medaille van de heer Koole door de heer J. Pagter sr. Extra prijzen werden gewonnen dooi de heren: J. Cevaal Iz., W. J. Cevaal Pz., L. Machielse W.Jz., C. Baas, Abr. Breel en Hamelink. Als jongste rijder werd voor de eer ste maal deelgenomen door de slechts twaalfjarige J. de Pagter Jz., waarbij deze zeer jeugdige rijder verschillen de successen behaalde: 9e prijs met 17 ringen en de beker van de Henge losche Bierbrouwerij, terwijl hy ook nog de meeste volgringen (7) had. Vrouwenpolder Examen. De heer A. Schout uit Vrouwenpol der slaagde voor het in juli gehou den eindexamen elektrotechnisch in stalleren volgens het leerlingstelsel Plechtige onthullingen. In aansluiting op het verslag van de plechtige onthullingen te Vrouwen polder (P.Z.C. van maandag j.l.) zij nog vermeld, dat ook de Koninklijke Marine uit Vlissingen hierbij door een deputatie officieel was vertegenwoor digd. Goes Met motorrijwiel geslipt Het Goese echtpaar P. F. S., dat per motorrijwiel op vakantie naar Eindhoven was, is zondag op de ro tonde aan de Lies'ooslaan te Breda op het natte wegdek geslipt en gevallen. De man brak daarbij zijn rechter been en moest in het Diaconessen- ziekenhuis worden opgenomen. Zijn echtgenote liep een bloeduitstorting in de rechterarm op, doch kon de reis vervolgen. Programma 35-jarig bestaan „Vlijt en Volharding". Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Souburg is het volgende programma samenge steld: Maandag 13 augustus: 20.0021.00 uur: Marsconcert door „Vlyt en Vol harding"; 21.1522.00 uur: Mars door „Vlijt en Volharding" met de sig naal-afdeling „Astrow". Route: Oranjeplein, Middelburgscstraat tot Ronde Put, Oranjeplein, Doornlust- straat, Middyhofsingel, Koopmans voetpad, Poortugaalstraat, Haaksber genstraat, Kanaalstraat, Becius- straat, Doornluststraat, Oranjeplein. Dinsdag 14 augustus: 19.3020.15 uur: Concert door de zangvereniging „Soli Deo Gloria"; 20.3021.30 uur: Concert door „Vlfit en Volharding"; 21.45—22.30 uur: -Mars door „Vlijt en Volharding". Route: Oranjeplein, Rit- themsestraat, Emmastraat, Beatrix- straat, Wilhclminastraat, Kromme- wegesingel, Vlïssingsestraat tot Wa tertoren, dan terug door de Van Turn houtstraat, Deckerstraat, Burcht- straat, Vlïssingsestraat, Paspoort straat, Oranjeplein. Donderdag 16 augustus: 19.30 20.15 uur: Concert door de zangver eniging „Uitspanning door Inspan ning"; 20.3021.30 uur: Concert door „Onda", Ritthem; 21.45—22.30 uur: Mars door „Onda". Ritthem. Route: Oranjeplein, Ritthemsestraat, Burg straat, Vlissingsestraat, Nieuwstraat, Padweg, Zeewijksingel, Pieter Lou- wersestraat, Nieuwstraat, Van Tey- lingenstraat, Buteuxstraat, Vlissing sestraat, Paspoortstraat,. Oranjeplein. Vrydag 17 augustus: 19.3021.00 uur: Concert door „St. Caecilia" uit Vlissingen; 21.1522.00 uur: Mars door „St. Caecilia". Route: Oranje plein, Paspoortstraat, Kanaalstraat, Bermweg, Dijkstraat, Braamstraat, Kanaalstraat, Hudsonstraat, Buteux straat, Vlissingsestraat, Paspoort straat, Oranjeplein. Zaterdag 18 augustus: 19.3020.30 uur: Concert door „Vlijt en Volhar ding"; 20.45 uur: Slotmars door „Vlijt en Volharding" met de band van „As trow" met taptoe tot besluit voor het gemeentehuis. Route: Oranjeplein, Paspoortstraat, Kanaalstraat, Brug. Marnixplein. Vlissingseweg tot slager Minderhoud, Vrijburgstraat, Tuin dorp, Vlissingseweg, Brug, Kanaal straat, Gemeentehuis taptoe, daarna Kanaalstraat, Haaksbergenstraat, Doornluststraat, Oranjeplein. Oost- en West-Souburg Collecte De Rode-Kruiscollecte te Souburg heeft opgebracht 1184,23; te Niéuw- land 300.16 en te Ritthem 159,40. In totaal dus f 1643,79. MARKTBERICHT VLAS. 6 augustus. Watcrroot vlas: lage soor ten van 135—155: middensoorten tot 185, best vlas tot 240. Dauwroot vlas: lage soorten van 120 tot 140: middensoorten tot 165, best vlas tot 190. Breekvlas: van 80 tot 135, naar gelang van kwaliteit en be werking. Gezwingelde lokken van 80 tot 85. Markt vrijwel onveranderd. De produk- tle is practlsch tot stilstand gekomen, doch er zijn voldoende voorraden bij de vlasserijen om aan de vraag te voldoen. Er was iets meer handel, prijzen nage noeg onveranderd, enkele middensoorten tot 5 cent per kg hoger. Dauwrootvlas Iets verbeterd, de produktie ls zeer ge ring, prijzen Iets hoger voor enkele be tere kwaliteiten. Aanbod van breekvlas klein, prijzen onveranderd, er is Iets meer belangstelling. Gezwingelde lokken onveranderd, weinig vraag, prijzen Iets lager. Het trekken van de nieuwe oogst Is nog ln volle gang, door het slechte weer heeft het nieuwe vlas op verschil lende plaatsen aanzienlijk geleden. Han del te velde uiterst gering. VEEMARKT ROTTERDAM. 9 augustus. Aanvoer ln totaal 965 die ren. Vette koeien en ossen aanvoer 985. vette koeien en ossen, prijs ln cents p kg. Ie kw. 324348, 2e kw. 230—314, 3e kw. 260—280. Vette koeien aanvoer even groter, han del kalm, prijzen onveranderd, enkele prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 6 aug. Blnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Voedergranen: wintergerst nieuwe oogst naar kwaliteit en droogte 24—25. Peulvruchten na de vaste stemming van de vorige week iets kalmer. Groe ne erwten tot 58. Schokkers tot 55. Brui ne bonen tot 30. VEILING MIDDELBURG 6 aug. Eerstelingen, bonken 10—16.20; grote 9—13: drlel. 5—8. Bintjes, grote 9—9.70; bonken 11—14.20. Fruit. Perziken 8—30; Pruimen kg 64— 113; Tomaten 36—64: Frankenthalers 238— 257: Rode bessen 121—148; Netmeloen 43— 131; Ananasmeloen 56—146; Kruisbessen 23 —62. Yellow Transp. I 62—68; U 39—57; K 40—56; A 77; BC 74—75. Groenten. Bloemkool A 48—77; B 40—43; C 24—31. Komkommers A 21—24; B 21— 22; c 11—18 Andijvie 7—26. Postelein 46— 59. Boskroot 8—14. Kroten kg 5—17. Bos- peen 20—39. Waspeen 15—37. Prei 64. Tuin bonen 6—21. Savoyekool 16—34. Spitskool 3746. Rode kool 13—26. Dubb. princesse- bonen 53—78. Snijbonen 52—155. Uien kg 12—28. Sla 3—17. Rabarber 5—19. Augur ken B 49—66; C 34—39. Spinazie 10—46. Wagenaars 51—70. Plannen voor nieuwbouw voorlopig opgeborgen. Verschenen ls het jaarverslag over 1955 van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" te Vlissingen. Dit ver slag zal worden behandeld in de jaar vergadering op donderdag a.s. in het restaurant „Delta" aan de Coosje Buskenstraat te Vlissingen. Aan het jaarverslag is het volgende ontleend: Gedurende het boekjaar 1955 waren er elf personeelsleden in vaste dienst. In liet zomerseizoen had men vier extra schilders in loondienst. Er werden 97 nieuwe leden ingeschre ven, terwyl 110 leden werden afge voerd. Het ledental bedraagt thans 1323. De vereniging had 102o wonin gen in exploitatie. In het hoofdstuk exploitatie wordt van de complexen een opsomming ge geven van de onderhoudskosten. Hier bij wordt er op gewezen, dat de na werking van.de inundatie aan het vóóroorlogse complex woningen nog vele zorgen geeft. Voornamelijk de benedenwoningen van de in de jaren 1924 tot 1930 de z.g. erkerbouw gebouwde huizen vergen jaarlijks een groot bedrag aan herstel van pleister werk aan muren van kamers, keu kens, w.c. en kasten. De regering heeft nog steeds geen beslissing genomen over herstel op 's lands kosten van deze naschade. De vereniging is wel genoodzaakt alle maatregelen te treffen binnen de grenzen van het financieel mogelijke, wil men deze woningen niet zien ver vallen tot een staat van onbewoon baarheid. In het kader der proefnemingen ge daan door de dienst van wederopbouw en volkshuisvesting werd een drietal benedenwoningen aan de Bonedijke- straat grotendeels op kosten van het Rijk hersteld. De wens wordt uitge sproken. dat men spoedig de juiste methode zal hebben gevonden en dan kan worden overgegaan tot algeheel herstel van de zoutwaterpanden. Met genoegen wordt in het verslag .geconstateerd, dat geen enkel com plex woningen een exploitatie-tekort heeft. Minder optimistisch is men ten aanzien van de exploitatie van het badhuis. Vorig jaar was er een te kort van ruim 700 gulden, hetwelk thans is gestegen tot ruim 3.000 gul den. Dit grotere tekort is te wijten aan gestegen kosten door meer onder houd, hogere lonen en minder bezoe kers, Er waren ongeveer 2.000 minder dan vorig jaar. Het aantal genomen baden bedraagt thans 50.107. Het te kort wordt gedekt door een subsidie van de gemeente (1500 gulden) en een bijdrage uit het reservefonds van de vereniging. Het is echter ondoen lijk om ieder jaar een gedeelte van het tekort te dekken uit dit fonds. Daarom is besloten de badprijzen te verhogen. De exploitatie van de ry- wielbergplaats is zoals gewoonlijk be vredigend. Nieuwbouw De verwachting in het vorige jaar verslag uitgesproken, dat in het voorbije boekjaar de plannen voor nieuwbouw, welke in portefeuille lig gen, zouden worden verwezenlijkt, is niet vervuld. Zelfs heeft het bestuur de plannen in het archief moeten op bergen, daar de terreinen waarop de te bouwen woningen zouden moeten komen, niet meer voor de vereniging beschikbaar zjjn. De reden hiervan is. dat door het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting buiten het bouwvo lume om ongeveer 8.000 woningen zijn toegewezen voor het gehele land, echter met die bepaling, dat per wo ning slechts een halve premie wordt toegekend. Door deze bepalingen is het voor de woningbouwverenigingen niet moge lijk te bouwen om vervolgens met gunstige exploitatieeijfers te verhu ren. In de gemeente Vlissingen zjjn plannen ingediend voor de bouw van ongeveer 600 woningen. Door de uit breiding van de gemeente in de laat ste jaren waren alleen de terreinen, waarop de vereniging had willen la ten bouwen, nog maar beschikbaar. De hoop is thans gevestigd op een gebiedsuitbreiding van de gemeente, zodat men de plannen niet voorgoed in het archief zal moeten opbergen. 32. Na een eindeloze rit stopte de taxi voor de tries te overblijfselen van wat eens de villa van Silver- stein geweest was. „Als U hier moest wezen, heeft U pech gehad", brom de de taxi-chauffeur onver stoorbaar, doch Kappie hoorde hem niet eens. Ver vuld van de somberste voor gevoelens was hij uitge stapt. doch nauwelijks stond hij in de tuin, of de Maat stormde schreeuwend op hem toe. Het water van Sil- verstein's zwembad droop nog uit zijn baard. „Oh, Kappie neem me toch alsjeblieft mee!" schreeuwde hij. „Ik wil hier weg! Ik wil naar Lutjewier toe!" Kappie klopte zijn stuur man geruststellend op de schouder, „Stil maar, Jong! Daar kom ik ja voor!" zei hij, al lang blij, dat hij de Maat nog levend had aangetrof fen. „Gauw, Kappie. gauw!" mekkerde de Maat. helemaal overstuur. „Weet je wel. wat ze allemaal met me gedaan hebben? Eerst in het water en toen in een vliegtuig en toen „Jaja", onderbrak Kappie hem ongeduldig, „ver- tel me dat later maarl Eerst -moeten we naar de houtzagerij bij de waterval, die houtsleep halen! An ders komen we hier nooit weg!" Geen van beiden merkten zij Duizeldader die, verscholen tussen de ruïne, hun gesprek stond af te luisteren. „Ahal De houtzagerij oij de waterval!" herhaalde de dubbel ganger van de Maat in zichzelf. „Dat geeft mij een mooie kans om met dat stel af te rekenen en tege lijkertijd dat mlljoentje terug te verdienen!" VEILING GOES Export- en industrievelling. Yellow Transp. st. f5T3: 76: st. 55/85 56—60; H 65/75 75; H 55/65 52, U 50,'55: 39. Zure Morellen I en H 86.10; 111 75.90; afw. 43. Bubb. pr. bonen X 69.90—70.60; II 67.40. Gewone veiling. Yellow Transp. keuken 46—55; fabr. 34—38: val 25—33. Klerken IH 76—79. Krieken Hl 57-61; Vleeskersen UI 54—65. Oranje pruimen grof 50. Early Laxton I 83—110; H 62—77; grof 61—111; fabr. 45—65. Frambozen per dooB H 54—65. Perziken per stuk II 15—21. Groenten Kropsla AH 12—16; BI 9—12. Gr. sav. kool 15—21. Bloemkool AI 73; AU 58—87; BI 58: afw. 40—41. Komkom mers Al 22: AU 20: BI 16; Cl 12—13. To maten A 62—63; B 61—63; C 50—53. Dubb- pr. bonen 68—71. Tuinbonen 33. Andijvie 14—22. Rode kool 16—20. Augurken I 81. Eerstelingen 8—9. Wortelen 16—22. Kro ten 7. VISMIJN VEERE 6 aug. Exportgarnalen, aanvoer 4817; prijs per kg 1.72—2.18. Schar 135: 43—58. Bot 225; 84—52. Middel tong 412; 119—422. Rog 220: 19.44. Visiever 4; 156—377. VEILING TERNEUZEN Sla 3.20—13.70. Bloemkool All 88—70: afw. 49; Bil 39—47. Komkommers groe ne B 19; C 17. witte B 19—27; C 16—24. Eerstelingen, bonken 15: I 12.20—13.10; n 8.30. Bintjes, bonken 15—15.20; I 12.10— 13.80. Eigenheimers I 13.50. Andijvie 24.26. Stamsnijbonen 82—92. Princ. bonen 51—72. Saxa 51—62. Kroten 4.5—16. Rode kool 18—23. Savoye kool 20—30. Tomaten All 60-64; BU 61-62; CU 43—49. Spitskool 27—30. Fruit. Oomskinderen, val 6—9. Yellow Transp. A 77; B 64—69: C 51; h.g. 64—74; h I 48—62; h U 41-42; keuken 51-55: fabr. 32—46: val 23—29. Early Laxton A 1.04—1.18: h I 103—115; h H 76—96; h gr. 90—104; fabr. 70—75; val 59. Druiven 2.48—2.55. (Nagekomen advertenties) Heden overleed plot seling onze geliefde broeder, behuwdbroe- der en oom LEUNTS ROELSE op de leeftyd van 53 jaar. Familie ROELSE. Domburg, 6 augustus 1956. Wijngaardstraat 3. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader PIETER JAN PLATSCHORRE, wedn. van PIETERNELLA SCHIPPER, in de ouderdom van 67 jaar en 5 maanden. Rotterdam: A. C. LOOIJ PLATSCHORRE P. LOOLJ Driewegen: J. M. PLATSCHORRE J. M. PLATSCHORRE —BOSMAN. M. J. PLATSCHORRE D. L. PLATSCHORRE —KOEMAN Ellewoutsdijk: CHR. PLATSCHORRE A. M. PLATSCHORRE —BAART Cadzand: A. PLATSCHORRE J. P. PLATSCHORRE —WISSE. Ellewoutsdijk: C. C. MOERLAND— PLATSCHORRE. J. MOERLAND S. PLATSCHORRE G. J. A. PLATSCHORRE— DRONKERS C. PLATSCHORRE DIEN En kleinkinderen. Ellewoutsdijk, 6 augustus 1956. Havenstraat 24. De begrafenis zal plaats vinden op don derdag 9 augustus a.s. des middags te 12 uur. Heden vervullen wij de treurige plicht ken nis te geven van het, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, overlijden van onze ge liefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder PIETERNELLA JANNA DE KAM, geb. RADEMAKER, in de gezegende ouder dom van 83 jaar. Wi3senkerke: C. J. DE KAM. N. DE KAM—MOL. N. L. DE REGT— DE KAM. M. DE REGT. Kortgene: L. P. JANSE— DE KAM. A. L JANSE. Nagele: J. C. DE KAM. H. J. DE KAM— VAN OEVEREN Klein- en achterkleinkinderen. Wissenkerke, 5 augustus 1956. De begrafenis zal plaats hebben te Wis senkerke op woensdag 8 augustus a.s. des na middags te 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7