Wondere weg van Bijbelvertaling NIEUWS UIT DE KERKEN OFFICIËLE PUBLIKATIE EN RINUS DE ROBOT AGENDA Maandag 6 augustus, Dinsdag 7 augustus, Woensdag 8 augustus, PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 Rovers, soldaten en hitte waren geen onoverkomelijke hindernis „Tibet, het vrywel ontoegankelijke land ten noorden van Pakistan en India, is nog geheel boeddhistisch. Het ligt op een hoog bergplateau met ge- weldig hoge toppen. In 1855, zo vertelt dr. A. Th. van Leeuwen in het Zen dingsblad der Nederlandse Hervormde kerk, in 1855 gebeurde er iets t merkwaardigs. De Dalai Lama, het hoofd van de Tibetaanse staat, werd vermoord. Zyn politieke adviseur, verdacht van de moord, moest uitwijken naar Kashmir. Zijn naam was Gergan. Enige tyd later drongen twee zende lingen van de Moravische Broedergemeente, Heyde en Pagell, tot de afge legen vallei in Kashmir, waar Gergan was gaan wonen, door. Gergan werd hun leraar in de Tibetaanse taal, en hielp hen bij de vertaling van de Bybel in het Tibetaans. In 1883 werd het Evangelie van Johannes in het Tlbetaans uitgegeven. Hun arbeid ging onvermoeid voort, totdat Gergan in 1890 stierf. Hij was tot zyn dood toe boeddhist gebleven! Doch zijn zoon, Yoseb Gergan, kwam reeds op 12-jarige leeftijd tot bekering door heimelijk lezen in de bijbelvertaling, welke zijn vader hielp maken. Hij werd een bekwaam taal geleerde, en wydde zijn leven aan de voortzetting van de Tibetaanse bijbel vertaling. Vijftig jaar oud, had hy de vertaling van het Oude Testament voltooid, en een herziene vertaling van het Nieuwe Testament verzorgd. Zijn handschrift werd naar Londen gestuurd, waar het door het Britse en buitenlandse Bijbelgenootschap zorg vuldig werd getest, en na zes jaar nauwgezet onderzoek voor publikatie vrijgegeven. Toen was het evenwel reeds 1941, dus midden in oorlogstijd, en drukken in Engeland was onmoge lijk. Op dringend verzoek van Gergan werd het handschrift teruggezonden naar India. Tezamen met een partij Amerikaans papier bereikte het, na gevaarlijke tochten, de plaats Leh in Kashmir, waar Gergan woonde. Deze schreef in een bijna ononderbroken arbeid de gehele bijbel op speciaal daarvoor geprepareerde bladzijden. Hij gunde zich nauwelijks de tijd om te eten en te drinken en kreeg tenslot te een zware inzinking. Anderen wer- LEZERS SCHRIJVEN Bederfelijke aardappelen Men hoort in deze tijd via de radio dat het weer gunstig is geweest voor aardappelziekte. En het blijkt nu al dat wrj terdege kennis maken met deze aangetaste „knollen". Bij het kopen van 3 kilo aardappelen, hadden wij maar liefst ruim 1 kilo aangesto ken aardappelen tot in het hart van dit gewas. Nu zou ik gaarne willen weten van de doktoren of deze aangetaste aard appelen geschikt ziin'voor de con sumptie. Kunnen zij bij het nuttigen hiervan, schade berokkenen voor de gezondheid van de mens? Zo ja'. Zou dan de betrokken instantie die hierop moet toezien, wat schei'pere maatre gelen willen treffen, om deze zieke aardappelen voor de consumptie af te keuren. Want, zonder namen te noemen, worden ze nu door de handel verkocht of er geen vuiltje aan de lucht is. Daarom zou ik allen aanra den b.ekijk de aardappelen bij aankoop goed of er geen bruine vlekken op zitten, die zijn door bederf aangetast en doe vooral geen groot kwantum op want al zijn ze uit de grond, in uw woning tiert het bederft steeds voort. Vlissingen. Een huisvader. (Van de zijde der Plantenziektekun- dige dienst te Goes wordt er in ver band met deze klacht over aardappel ziekte op gewezen, dat deze ziekte duidelijk herkenbaar is. Het kan bijv. wel eens voorkomen, dat een aardap pelhandelaar op een veiling een be paald kwantum koopt, terwijl er nog niets te bespeuren is van aardappel ziekte, die dan eerst optreedt in het pakhuis. Wanneer deze handelaar toch probeert die partij te verkopen, is daar geen controle op. Die controle geldt wel voor de export maar niet voor de binnenlandse markt. Daar om moet men er zelf op toezien, dat er goede kwaliteit geleverd wordt en vooral niet meer kopen dan strikt no dig is voor de behoefte van het ge zin. Van de Keuringsdienst voor waren vernemen wij nog, dat er wel degelijk controle is op de groentenzaken. Overigens worden er weinig' geval len in deze zaken van aardappelziek te geconstateerd. Ook de keurings dienst bevestigde, dat met het voch tige weer de mogelijkheid tot het op treden van deze aardappelziekte veel vuldig voorkomt, maar de eerste se lectie geschiedt al op de veilingen, al kan het voorkomen, dat pas daarna het bederf optreedt. Informaties bij verschillende bevoegde instanties le verde nog als resultaat op, dat de menselijke gezondheid niet ernstig gevaar loopt als men deze aardappe len gebruikt, maar beter is het uiter aard om dit geheel te vermijden). den bereid gevonden hem te helpen. Op 11 augustus 1946 was de arbeid ge reed. Vijf dagen later stierf Yoseb Gergan. Het was hem vergund ge weest de voleinding van zyn levens werk te aanschouwen. tHet handschrift werd naar Lahore in Pakistan gezonden, om gedrukt te worden. De drukproeven weer terug naar Leh voor correctie! Steeds heen en weer over vele honderden kilome ters. Tot driemaal toe gingen de druk proeven verloren of werden bedorven door nalatigheid van de post. Toen was het reeds einde 1947 ge worden, en tengevolge van de troebe len tussen Pakistan en India waren de wegen onbegaanbaar door roversben den. Het vurig gebed van een gebeds gemeenschap in India werd verhoord. Zonder enige menselijke tussenkomst bewoog God het hart van een .schrij ver, Gallap genaamd, om van Leh naar Lahore te reizen teneinde daar, ter plaatse waar het drukken ge schiedde, de drukproeven te corrige ren. Gesmokkeld briefje Na 22 dagen reizen werd hij door benden gedwongen terug te keren naar Leh. Het langs een andere weg proberend, werd hij door sol daten van India gearresteerd, ver dacht van spionage. Na vier maan den wachten bereikte ds. Chandhu Ray in Lahore een gesmokkeld briefje: „Ik ben bij de brug aan de overkant van de Sinda-rivier. Kom hier". Een regeringsorder verbood alle burgers toegang tot Kashmir, doch ds. Chandhu Ray wist de piloot van zijn vliegtuig te bewegen toch te vertrek ken. Hij landde in Kashmir en na drie dagen lopen bereikte hij de Sinda-ri vier. Troepen beletten hem de door tocht naar de overkant. Hij begon on der hen bijbels uit te delen en te evan geliseren. Zijn prediking maakte in druk. Hij vroeg de bevelvoerende of ficier te spreken, en legde hem uit, dat aan de overkant van de brug het hand schrift wachtte met ditzelfde Evange lie in het Tibetaans. Hij kreeg verlof de brug over te gaan, vond aan de overkant Gallap met het handschrift, en keerde, na met hem God voor Zijn genade gedankt te hebben, per spe ciale legerlorry naar Srinagar, de hoofdplaats van Kashmir, terug. Doch hoe vandaar Lahore te be reiken? Alleen de Inspecteur Ge neraal van Politie was gemachtigd daarvoor een speciale pas uit te geven. Deze man behoorde even wel tot de Sikh's, een volksstam welke dodelijke haat heeft gezwo ren aan de Pakistani. En ds. Chan dhu Ray was een Pakistan. Hy be sloot deze man de hele wonderlijke geschiedenis van deze bijbelverta ling uit te leggen. Verbaasd over dit avontuur, dat op kennelijk in grijpen van God duidde, gaf hij ds. Chandhu Ray en Gallap inderdaad verlof naar Lahore door te reizen. Gallap, gewend aan sneeuw en ijs in Leh, bezweek bijna in de moordende hitte van Lahore. In een speciaal gekoelde kamer werk te hij 22 uur per dag aan de correc tie van de drukproeven terwyl de drukpers ononderbroken door werkte, met een drie-ploegenstel- sel. Na twee weken kon Gallap te rugkeren met het eerste exemplaar van de volledige Tibetaanse Bybel en bereikte na een maand reizen Leh. Thans wordt de Tibetaanse By bel in duizenden exemplaren ver spreid. Voor het eerst in de ge schiedenis dringt de Bijbel in het ontoegankelijke Tibet door. OPKOMST VOOR EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 7 augustus 1956 voor eerste oefe ning en voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, worden enkele extra treinen ingelegd: genoemde dienstplichti gen moeten van deze extra treinen ge bruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aanslui ting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra treinen moeten Proef-traject voor de monorail bij Keulen. Nabij Keulen zal als proef een tra ject gebouwd worden voor de opzien barende „Monorail''-spoorwég, waar voor met goed gevolg proeven met 'n model op tweevijfde van de werke lijke grootte bij Keulen genomen zijn. De monorail bestaat uit wagons, die zijn opgehangen aan een enkele rail. De proefnemingen, die men sinds 1952 ermee heeft genomen, zouden hebben uitgewezen dat de wagons met een snelheid van 95 mijl per uur bochten kunnen nemen, die gewone treinwagons op twee rails slechts met een snelheid van 20 mijl per uur doorlopen. De stad Keulen heeft toestemming tot de bouw van het proeftraject op werkelijke grootte gegeven, doch sub sidieert de bouw niet. Het project wordt gefinancierd door de Zweedse miljonair Axel Wen- ner-Gren en enige invloedrijke West- duitse industriëlen. De monorail-trein wordt door de initiatiefnemers be schouwd als het vervoermiddel van de toekomst. Men spreekt van snel-, heden van 180 tot 210 mijl per uur. Navo-pijpleiding onder de Bosporus In Washington is bekendgemaakt, dat in het kader van de werkzaamhe den voor de Navo-defensie een pijplei ding onder de Bosporus zal worden aangelegd. De kosten van dit werk zyn geraamd op 560.000 dollar. ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Amsterdam CS tot Bergen op Zoom: extra treinen: Amsterdam CS v. 8.55, Haarlem v. 9.10, Leiden v. 9.32, Den Haag HS v. 9.44, Rotterdam CS v. 10*05, Rot terdam Zuid v. 10.13, Dordrecht v. 10.33, Lage Zwaluwe v. 10.48, Roosendaal a. 11.07, Bergen op Zbom a. 11,29. Nijmegen tot Bergen óp Zoom: Nijme gen v. 9.50, 's Hertogenbosch v. 10.38, Tilburg a. 11.04, Breda a. 11.24, Roosen daal a. 11.48, Bergen op Zoom a. 12.05. Opmerking: de trein van de normale dienstregeling, die te Zwolle om 8.06 ver trekt, wordt te Nijmegen de extra trein naar Bergen op Zoom. Leeuwarden tot Roermond: Leeuwar den v. 8.42. Heerenveen v. 9.05, Wolvega v. 9.15, Steenwijk a. 9.25, Meppel a. 9.38, Zwolle a. 10.00. Groningen tot Bergen op Zoom: Gro ningen 9. 8.43, Assen v. 9.03. Beilen v. 9.16, Hoogeveen v. 9.28, Meppel a. 9.44, Zwolle a. 10.06. Opmerking: de treinen uit Leeuwarden en Groningen rijden ge combineerd van Zwolle tot 's Hertogen bosch: Zwolle v. 10.15, Amersfport v. 11.18, Utrecht CS v. 11.47, 's Hertogen bosch a. 12.26, 's Hertogenbosch v. 12.30, Vught a. 12.35, Eindhoven v. 13.01, Weert a. 13.23, Roermond a. 13.42. 's Hertogenbosch v. 12.39, Tilburg a. 13.04, Breda a. 13.25, Roosendaal a. 13.49. Bergen op Zoom a. 14.06. Opmerking: de dienstplichtigen van de richting Zwolle voor Roermond moeten dus via Utrecht CS reizen. De vervoerbewijzen zijn gel dig over deze route. Rotterdam CS tot Weert: Rotterdam CS v. 8.41, Gouda a. 8.58, Woerden a. 9.12. Utrecht CS a. 9.26, v. 9.28, geeft aansluiting op de extra trein van Amsterdam CS naar Boxmeer. Geldermalsen v. 9.58, 's Hertogenbosch v. 10.18, Vught a. 10.22, Eindhoven v. 10.44, Weert a. 11.04. Opmerking: de dienstplichtigen van Rotterdam en om geving voor Vught en verder moeten dus via Utrecht CS reizen. De vervoers bewijzen zijn geldig over de route. Amsterdam CS tot Boxmeer: Amster dam CS v. 8.45, Amsterdam MPv' 8.51, Amsterdam Amstel v. 8.55, Utrecht CS a S.18, v. S.33 geeft aansluiting op de extra trein van Rotterdam CS naar Weert, Ede Wa. 10.00, Arnhem v. 10.20, Nijmegen v. 10.51, Boxmeer a. 11.23. Enschede tot Roermond: Enschede v. 7.48, Hengelo v. 8.00, Zutphen v. 8.45, Arnhem v. 9.26, Eist v. 9.43, Nijmegen v. 9.56, Boxmeer a. 10.27, Blerick v. 11.12, Venlo a. 11.17, Roermond a. 11.44 80. Jackie Brown zat in zijn witte jas achter zijn teken tafel druk lijntjes te trekken, toen meneer Antenne de kamer binnen kwam. „Brown", zei hij, „je vader belde juist op. Hij heett de robot geheel onbeschadigd weer in zijn bezit. Hij vertelde heel loconiek, dat het ding in de bijkeuken lagJackie sprong verrast van zijn stoel. „Dat is weer echt iets voor mijn vader!" riep hij uit. „Er mij niets van vertéllen en er dan alleen op uit trekken". Mijnheer Antenne reikte Jackie de hand. „In elk geval feliciteer ik je mei zo'n vader", zei hij op har telijke toon. „En ik wilde je nu voorstellen meteen maar in de auto te stappen om de robot uit Wilgenwolde te gaan ophalen, want voordat wij dat kostbare instrument veilig in de fabriek hebben voel ik mij niet gerust" Jackie deed zijn witte jas al uit en schoot zijn colbert jasje aan. „Ik ben 't helemaal met U eens meneer", zei hij. ,,'t Liefst ging ik met uw auto. Dan zijn wij er bin nen twee uur en dan hebnen we nog alle gelegenheid, voor de nacht weer in Amsterdam te zijn", Meneer An tenne knikte, dat hij er net zo over dacht. De twee mannen liepen samen naar de garage en geen vijf mi nuten later snorde de grote limousine van meneer An- - tenne reeds in de richting Wilgenwolde. Daar was in tussen ook al weer het een en ander gebeurd, want in een klein cafétje aan de Binnensingel zaten twee man nen een plannetje uit te broeden. Het waren professor X. en zijn trawant Krijn Knuppelaar. Zij waren zo maar op goed geluk naar Wilgenwolde gereden. Op de grote Markt had de professor een taxi genomen en daarmee was hij door de straat gereden waar Jimmy Brown woonde. Tot zijn grote tevredenheldl had de professor geconstateerd, dat er een grote vrachtwagen voor Jim my's deur stond, een vrachtwagen die hij deze dag al eens eerder gezien had. Illlllllllllllllllllllllllllüü Verstekeling koos j de verkeerde boot H De droom van een jonge Span- jaard zijn fortuin te gaan zoe- p ken in Amerika werd vrijdag wreed verstoord toen de politie van Catania op Sicilië hem p H vond in 't ruim van de vracht- boot „Sicilia". H De verstekeling, de 19-jarige M p Juan Fernandez, vertelde de g ee politie, dat hy „naar Amerika ee wilde gaan om er zijn fortuin p p te maken en dan later als mil- p jonair naar Spanje terug te ee p keren." p Helaas onderhoudt de „Sïci- M lia" een dienst tussen Spanje ee ee >n het Italiaanse Sicilië zodat p p de jonge avonturier kennelijk -p M in de verkeerde boot bleek ge- stapt. p De schipper moet Juan Fer- p nandez nu aan de eerste de ee beste Spaanse aanlegsteiger p p afzetten. p IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Prins Bernhard sprak over slotfase van Anjeractie. Prins Bernhard heeft zaterdag in een radiorede de slotfase van de na tionale anjeractie in de bijzondere aandacht van ons volk aanbevolen. Door middel van inzamelingen werden sinds 1946 zeer aanzienlijke bedragen voor het Prins Bernhard Fonds bijeengebracht, die echter toch nog ontoereikend bleken om de werk zaamheden van het fonds geheel naar behoefte te kunnen laten verrichten. Daarom wordt thans bij het tienjarig bestaan een grote nationale anjerac tie gevoerd, waarbij attracties in het vooruitzicht zijn gesteld, die deze ac tie voor het gehele Nederlandse volk aantrekkelijk maken. De opzet is zo danig. dat de gulden die men offert, de gemeenschap bijna geheel ten goe de komt, daar de kosten zeer laag gehouden kunnen worden. Aan de an- dere kant worden de deelnemers ook nog kansen geboden op vele en mooie prijzen. Het geld, dat door deze Nationale Anjeractie het Prins Bernhard Fonds zal toevloeien, zal dit fonds in samenwerking met de anjer fondsen in staat stellen op de bres te staan voor het gehele Neder landse culturele leven. In het bij zonder behoeft één probleem zeker ons aller aandacht, een probleem waarvan de verwaarlozing een ge heel volksbestaan op de duur zou kunnen ondermijnen. Dat is het probleem van de vrije-tydsbeste- ding, aldus dc prins. „Alleen reeds op dat punt is uw steun aan het Prins Bernhard Fonds een noodzaak, omdat het .fonds vooral ook daaraan alle aandacht wenst te besteden". Aantal christenen op Celebes neemt toe. Het aantal Toradja's, dat tot het Christendom overgaat, is ook na de overdracht van de soevereiniteit nog aanzienlijk, zo deelde dr. H. van Veen uit Oegstgeest, die vorig jaar uit Celebes terugkeerde, op de donderdag te Driebergen gehouden 45ste Zen dingsdag van de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk mede. Deze dag werd door bijna vijfduizend zendingsvrien den bezocht, In juli 1955 maakte dr. Van Veen nog een doopdïenst mee, waarin meer dan zeventig ïoradja's gedoopt werden. Ook is er thans een bijbel voor de Toradja's vertaald. Dit was een bijzonder moeilijk werk daar men, om een voorbeeld te noe men, in Insulinde nu eenmaal geen woord voor „ijs" heeft en in de ver taling dus een equivalent er voor ge zocht moet worden. Dergelijke om schrijvingen Waren er bij honderden nodig. Deze vertaalde bijbels worden druk gebruikt, evenals het psalmboek, zowel tijdens schafttijd als bij de hui selijke godsdienstoefeningen. Dat het aantal christenen nog steeds toe neemt op Celebes, zei ook ds. P. van Wakeren uit Stad aan 't Haringvliet, die oud-zendingspredikant is. Toen ds. Van Wakeren vijf jaar geleden in Makassar kwam waren daar een twee tal diensten in kleine gebouwen, nu zijn er per zondag zeven diensten, die zo druk bezocht worden, dat men alle bezoekers geen plaats in het hoofd gebouw kan geven. Dit bewijst wel, aldus ds. Van Wakeren, dat de zen ding, hoewel deze door de verande ringen als iets westers en dus met enige terughouding in Indonesië wordt bezien, toch nog een actuele, dankbare taak heeft en nog geenszins heeft afgedaan. Ds. R. ten Kate 70 jaar Ds. R. ten Kate te Dordrecht, eme ritus predikant van de Ned. Herv. Kerk hoopt donderdag 9 augustus a.s. de leeftijd van de sterken te bereiken. Ds. Ten Kate bezocht het gymnasium te Dordrecht, studeerde aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat kand. Ten Kate op 10 mei 1910 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten' tot de. evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 22 januari van het daaropvolgen de jaar te Idsegahuizen in de classis Franeker in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris achtereen volgens nog te Ruinen (clasis Mep pel) Kolderveen (classis Meppel) Koudekerke (classis Middelburg) en op 10 december 1933 deed ds. Ten Ka- te zijn intree in zijn vijfde en laatste gemeente Dordrecht; waar hem met ingang van 1 mei 1952 na ruim één- en-veertig volbrachte dienstjaren op ruim vijf-en-zestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Ds. Ten Kate heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges. Zo was hij te Zeeland o.a.: scriba quaestor van het classicaal bestuur van Middelburg; lid van de armen raad; voorzitter van de afdeling Vlis singen van het Nederlands Bijbelge nootschap; voorzitter van de zen dingscommissie in de classis Middel- burgr voorzitter van Walcherens pre dikantenconvent en voorzitter van de vereniging „Kinderzorg" in de pro vincie Zeeland. NED. HERV. KERK. Beroepen te Bennekom, toez., S. D. Steegman te Klaaswaal: te Waarde, toez., G. M. van Dieren te Ede. Aangenomen de benoeming tot voor ganger van de aid. van de Ned. Prot. Bond'te Bussum J. H. Marwitz te Bar- smgerhorn; naar Beetgum R. Groen, kand. te Zuid-Laren. GEREF. KERKEN (ART. 31) Beroepen te Hauston (Canada) H. A. Stel te Neerlandia, voorheen te Zuid- wolde (Gron.), die dit beroep ook aan nam. NED. HERV. KERK. Zaterdag werd onder kerknieuws (Ned. Herv. Kerk) foutief vermeld, dat beroe pen was te Zuid-Beveland E. M. van der Broek te Ochten. Dit moet zijn: beroepen te Zuid-Beveland E. M. van der Broek te Ochten (Geld.) GEREF. KERKEN. Aangenomen beroep Geref. Kerk te Vlissingen ds. P. Homburg te Ommen. Uitbreiding tankervloot van economisch belang Ter gelegenheid van de opening van een tentoonstelling in Schiedam heeft de directeur-generaal van de scheep vaart, de heer De Vries een rede uit gesproken. „Wij kunnen thans neg niet met zekerheid zeggen, of de omvangrijke nieuwbouw, die thans voor Neder landse rekening in aanbouw is, ten slotte zal blijken te leiden tot uitbrei ding van de tonnage onder Neder landse vlag, en dientengevolge tot uitbreiding van onze Nederlandse koopvaardij in de wereldscheep vaart"., aldus de spreker, die er op wees, dat in de periode van 1960 tot 1963 ongeveer 832.000 deadweightton- na.ge voor vervanging in aanmerking zou moeten komen. Berekeningen le ren, dat afgaande op de tonnage, die thans in aanbouw of bestelling is, de tot 1960 afgeleverde nieuwbouwton- nage het vervangingsprogramma tot datzelfde jaar met ongeveer 550.000 dwt vooruit zal zijn. De heer De Vries achtte het van groot belang voor ons land zijn posi tie in de olievervoeren aanzienlijk te versterken, niet in het minst omdat onze zeevarende traditie ons land zo uitermate geschikt maakt om ook langs deze weg de stabiliserende uit werking van tie aardolie-industrie op onze economie te vergroten. Heden nam de Here van ons, na een kort stondige ziekte, mijn innig geliefde vrouw en der kinderen zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, AUGUSTJNA POTTER, geboren WESTVEER, in de ouderdom van ruim 75 jaar. Namens de diep bedroefde familie: C. POTTER. Schore, 4 aug. 1956. Steenweg 36. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen, na het overlijden van onze ge liefde vrouw, moeder, be huwd-, 1 - en overgrootmoeder JOHANNA GERDINA HENDRIKSE—STAATS, betuigen wij onze hartelijke dank. In 't bijzonder aan de eerwaarde zusters van het St, Joseph-ziekenhuis voor de liefderijke verpleging. Uit aller naam, J. HENDRIKSE. Vlissingen, augustus 1956. Walstraat 12. Wegens sterfgeval is onze zaak dinsdag de gehele dag GESLOTEN. Levensmiddelenbedrijf J. DE KORTE, Scheldestraat 10, Vlissingen WALSTRAAT 52 - VLISSINGEN is wegens vakantie GESLOTEN van 1120 augustus ËN DEN BOER LEVERT HET DRUKWERK van 2022 uur: de BOERENKAPEL uit SEROOSKERKE geeft een CONCERT in ZEEUWS KOSTUUM op Boulevard Evert- sen bij „Britannia". 20.3023 uur: OPENLUCHTBAL op de Grote Markt. BABYTON-BAND. 18.45—20.30 uur: VOETBALWEDSTRIJD voor de bekercompetitie tussen „VLIS SINGEN" en „ROOSENDAAL", op het terrein aan de Irislaan; van 20—21 uur: BEIAARDCONCERT op de St. Jacobstoren door CHRIS BOS uit Utrecht. ii;! O fc E S I S o c 2 S o r ji I i s I a MI I g 3s O C 3 2 §1 "'.E |i:s o 2 tl «J g 3 I M tS C g I g O E e t egg SS 'ïïES I 1 e 2 -8 E 2 i 2 o St» o; Z -» LD £rt LU UI oog

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8