In Heinkenszand streden Zeeuwse ruiters om provinciale titels Oranje-zwemploeg sloeg Britten Ira Murchison liep 100 m ook in 10.1 sec. BIJ WESTKAPELLE VINGEN 56 HENGELAARS 3S VISSEN MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 PRACHTIGE DEMONSTRATIE VAN PAARDENSPORT L. B. H. v. d. Slikke werd kampioen gecomb. nummer dressuur-springen WIE EEN CONCOURS HDPPIQUE BEZOEKT realiseert zich dikxvyls nau welijks hoeveel liefde voor het dier, vakmanschap, maar vooral eindeloos geduld er nodig is om een paard zo af te richten, dat het naar alle bevelen van de ruiter luistert. Zo is het ongetwijfeld ook velen gegaan, die zaterdag middag de provinciale kampioenschappen voor Zeeland van de landelijke ruiters bijwoonden. Tal van Zeeuwse ruiters demonstreerden in de dressuur- proeven en in de springnummers zo'n harmonische samenwerking met hun rijdier, dat de indruk vaak werd gewekt, dat de ruitersport zo heel gemak kelijk is. Maar deze tak van sport vergt een langdurige training eer het paard levendig, maar stipt zijn meester gehoorzaamt. Men kreeg bij deze Zeeuwse kampioenschappen, die ditmaal op een ter rein van de heer H. Vermue aan de Plattendjjk te Heinkenszand werden ge houden, enkele uitstekende staaltjes van paardesport te zien. Hoogtepun ten uit het programma waren zonder twijfel de dressuurproef klasse L en het springconcours klasse L. De heren J. J. M. van Oeveren met „Tarzan", L. B. H. v. d. Slikke met „Etcetera", H. Iïruisbeek met „Katja" en C. Steen- dijk met „Winston" lieten daarbij een enerverende strijd om de provinciale titels zien. Dit gecombineerde nummer dres suur-springen werd tenslotte gewon nen door Van de Slikke, die zich dus Zeeuws kampioen kan noemen en die Zeeland zal vertegenwoordigen bij de nationale kampioenschappen (in Utrecht) van de koninklijke federatie van landelijke rjjverenigingen. In de dressuurproef toonde Van de Slikke vooral zijn meesterschap. Hier eindigde hij als eerste met 5,5 pnt. voorsprong op zijn naaste concurrent. J. J. M. van Oeveren. In het spring- nummer maakte Van de Slikke echter met zijn prachtige paard „Etcetera" een val, met het gevolg, dat hij daar na met minder zelfvertrouwen reed. Zodoende werd hij hier naar de twee de plaats verwezen door Van Oeve ren, die een uitstekende wedstrijd reed. Over beide wedstrijden bleek Van de Slikke echter het hoogste aan tal punten te hebben behaald. De heer Van Oeveren gaat als reserve-kam pioen naar Utrecht. Bij de dressuurproef voor achttal len (zowel klasse licht als klasse midden) ging het eveneens om de Zeeuwse titel en om uitzending naar de nationale kampioenschap pen. In de klasse midden zege vierden de „Oranjeruiters" uit Willemstad-Fijnaard en in de klas se licht werd „Walcheren" uit Nieuw- en Sint Joosland kam pioen. Bijzonder enerverend was ook de dressuurproef klasse B. Hier werd A. Crucq op „Orma" met gering verschil winnaar voor W. Rijksen op „Edu- ard". Bij het springconcours klasse B moest Crucq echter genoegen nemen met de vierde plaats. W. Rijksen be haalde hier de eerste prijs voor E. de Putter op „Castor". Attractieve nummers. Spectaculair was het eilanden-spring concours, waaraan van elke vereni ging drie ruiters deelnamen. In totaal moesten er 24 hindernissen genomen worden. De groep van de „Oranjerui ters" nam er 22 foutloos. Vooral dank zij Van de Slikke lukte het ook „Wal cheren" 22 hindernissen goed te pas seren. De Oranjeruiters waren echter 0,8 seconde sneller en werden dus winnaar vóór „Walcheren". Er waren verder tal van attractieve nummers, als klavertje drie, pyrami- de-rrjden door leden van „Noord-Be veland" en stoelendans. Verheugend was, .dat er zoveel jeugdleden aan dit concours heb ben deelgenomen. Voor deze jeug dige ruiters waren enkele speciaie nummers op het programma ge plaatst. Burgemeester H. J. J. Derckx van Heinkenszand opende om half twee of- ficieel deze wedstrijden. Hij herinner de eraan, dat dit concours voor de eerste maai in Heinkenszand worcit gehouden. Spr. hechtte grote propa gandistische waarde aan zuike wed strijden en wees er tenslotte up, dat in dit olympische jaar deelnemen be langrijker is dan winnen. Een parade van alle deelnemende ruiters werd afgenomen door burge meester Derckx, ir. J. D. Dorst, voor zitter van de gewestelijke bond voor Zeeland en de heer P. K. Kistenma ker, voorzitter van de koninklijke fe deratie van landelijke rijverenigin- gen. U itslagen. De uitslagen luiden: Dressuurproef voor achttallen om het provinciaal kampioenschap (klasse midden): 1. „Oranje ruiters" te Willemstad-Fijn- aart, 132,75 pnt; 2. „De Schouwse Ruiters" te Dreischor, 129,50 pnt. Dressuurproef voor achttallen om het provinciaal kampioenschap (klasse licht)1. „Walcheren" te Nieuw- en Sint Joosland, 134,63 pnt; 2. „Juliana- ruiters" te Zaamslag, 127,5 pnt; 3. „Oranjezon" te Oostkapelle, 112,87 pnt. Dressuurproef klasse L om het pro vinciale kampioenschap (tevens voor het kampioenschap dressuur/sprin gen) 1. L. B. H. v. d. Slikke van „Walcheren" op „Etcetera", 130 pnt; 2. J. J. M. van Oeveren van „Noord- Beveland" op „Tarzan", 124,5 pnt; 3. L. M. Moermond van „Schouwse Rui ters" op „Bonzo", 120,5 pnt; 4. H. Kruisbeek van „Oranjeruiters" op „Katja", 112,5 pnt; 5. C. Steendijk van „Walcheren" op „Winston", 112 pnt. Springconcours klasse L. onderdeel van het kampioenschap dressuur/ springen: 1. J. J. M. van Oeveren; 2. L. B. H. v. d. Slikke; 3. H. Kruisbeek; 4. C. Steendijk. Provinciaal kampioenschap dres suur/springen (gecombineerd): 1. L. B. H. v. d. Slikke, 91,5 pnt; 2. J. J. M. van Oeveren, 87,1 pnt; 3. H. Kruis beek, 76.1 pnt; 4. C. Steendijk, 70 pnt. Dressuurproef voor viertallen (klas se licht)1. „Noord-Beveland" te Wissekerke, 135 pnt; 2. „Walcheren" te Nieuw- en St. Joosland, 129,5 pnt. Individuele dressuurproef klasse B: 1. A. Crucq van „Walcheren" B II op „Orma", 106 pnt; 2. W. Rijksen van „Walcheren" B I op „Eduard", 105 pnt; 3. A. Priester van „Noord-Beve land" B I op „Marco", 103,5 pnt; 4. J1 Dane van „Oranjeruiters" B I op „Lol ly", 100,5 pnt; 5. D. A. van Nieuwen huijzen van „Walcheren" B I op „Henk", 100,5 pnt. Jeugdnummer dressuurproef klas se N: 1. W. van Nieuwenhuijzen van „Walcheren" op Max; 2. A. van Nieu wenhuijzen van „Walcheren" op „Henk"; 3. A. Woutersen van „Wal cheren" op „Stella"; 4. P. Kielman van „Julianaruiters" op „Norma"; 4. P. Woutersen van „Walcheren" op „Stella". Pony-nummer enkelspan aange spannen voor wagentje, gereden door kinderen: 1. Joh. Westdorp uit Goes met „Bento"; 2. C. Vertriest uit 's-Gravenpolder met „Irene"; 3. C. Nieuwenhuijze uit 's-Heer Arendsker- ke met „Sonja"; 4. D, P. Woutersen uit Krabbendijke; 5. I. Pauwe uit Heinkenszand. Concours van eenspannen tuigpaar- den aangespannen, toebehorende aan eigenaren, woonachtig in de provin cie Zeeland: 1. L. J. Boone uit Rit- them met „Durabiel"; 2. L. J. Boone uit Ritthem met „Pandoer"; 3. J. de Nood uit Veere met „Ringnalda"; 4. Iz. de Buck uit Grijpskerke. Springconcours klasse B: 1. W. Rijksen van „Walcheren" op „Edu ard", 4 fout; 2. E. de Putter van „Ju lianaruiters" op „Castor" 7 fout; 3. A. Priester, van „Noord-Beveland" op „Marco" 8 fout; 4. A. Crucq van „Wal cheren" op „Orma", 11 fout; 5. W. K. Nieuwenhuijzen van „Oranjezonrui- ters" op „Piet Hein", 21 fout. Concours van tweespannen tuig- paarden aangespannen, toebehorende aan eigenaren woonachtig in de pro vincie Zeeland: 1. J. Brand uit Oost kapelle met „Mirjam" en „Pelinke"; 2. S. Meijers-J. de Nood uit Seroos- kerke met „Marion" en „Ringnalda"; 3. L. J. Boone uit Ritthem met „Dura biel" en „Pandoer"; 4. W. Vos, uit Vrouwenpolder met „Rabona" en „Pe ter". Klavertje drie: 1. „Oranjeruiters"; 2. „Walcheren"; 3. „Noord-Beveland"; 4. „Schouwse Ruiters"; 5. „Juliana ruiters". Eilanden springconcours: 1. „Oran jeruiters"; 2. „Walcheren"; 3. „Noord Beveland"; 4. „Julianaruiters"; 5. „Oranjezonruiters"; 6. „Schouwse ruiters". Hillaerd werd winnaar. Zondagochtend om precies half acht wierpen 56 sportvissers langs de stran den bij Westkapelle hun lijntjes uit. Daarmee was een grote zeehengel- wedstrijd begonnen, waaraan sport vissers uit Vlissïngen, Middelburg en Westkapelle deelnamen. Twee Bel gische sportvissers, die overigens niets aan de haak wisten te slaan, gaven nog een internationaal tintje aan deze wedstrijd Er werden gul, tong, paling, bot en schar op het droge gebracht. In lotaal werden 38 vissen gevangen.,Dat was een wat matige vangst, maar niet temin waren alle deelnemers volko men tevreden, want de sportvissers troffen uitstekend weer. Vele West- kappelaars en badgasten toonden voor dit evenement belangstelling. Toen om elf uur de wedstrijd be ëindigd werd, bleek dat. de heer O. Hillaerd uit Westkapelle het groot ste aantal vissen had verschalkt: vier stuks. Daarvoor kreeg hij een extra' prijs. Bovendien werd hij prijswin naar van hel individuele klassement, want niet alleen in aantal maar ook in gewicht bleek hij de meeste vis gevangen te hebben. P. Lievense. ook al uit Westkapelle, bezette de tweede plaats. Middelburg heeft zondagmiddag op eigen veld de bekerwedstrijd tegen VES met 32 verloren. Hier wordt de keeper van de Middelburgers aan gevallenmaar hij weet de bal klem- vast te houden. (Foto P.Z.C.) De kórpsprijs werd gewonnen door le Westkappelaars J. Ie Due en E. Tilroe, respectievelijk zeven en acht jaar, kregen een extra prijs omdat zij de jongste deelnemers warerf In het café „Kasteel van Batavia" werden na afloop de prijzen uitge reikt van deze wedstrijd, die werd ge houden onder auspiciën van de hen gelsportvereniging „Vlissingen" in samenwerking met drie Vlissingse fir ma's. De heer Jac. Willemsen uit Vlis singen, die de winnaars hun prijzen overhandigde, sprak de wens uit, dat er volgend jaar een provinciaal con cours bij Westkapelle gehouden kan worden. De uitslagen luiden als volgt.- Korps- prijzen: 1 Westkapelle, 1798 pnt.; 2 Middelburg, 1194 pnt.; 3 Vlissingen, 1028 pnt. Individueel: 1 O. Hillaerd, West kapelle, 880 gram; 2 P. Lievense, Westkapelle, 495 gram; 3 P. Tilroe, Vlissingen 440 gram; 4 J. Hendrikse, Middelburg 375 gram; 5 A. le Due, Middelburg, 365 gram; 6 Mommaas uit Vlissingen. 330 gram; 7 Antheunis- se uit Vlissingen, 278 gram; 8 F. Ta- lenhove uit Vlissingen, 213 gram; 9 De Pauw uit Vlissingen, 210 gram; 10 A. But uit Middelburg. 204 gram. In Heinkenszand zijn zaterdag p de provinciale kampioenschap- ij pen van de Zeeuvoselande- lijke ruiters gehouden. Vooral hij de dressuurproef en het nummer springen (klasse L) was een spectaculaire strijd te e= zien. Eén der deelnemers neemt M hier één van de moeilijke hin- dernissen. Foto P.Z.C.) IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllI Herz verbeterde absolute wereldsnelheidsrecord. Bij de recordpogingen van de NSU- ploeg op de zoutvlakte in Utah heeft Wilhelm Herz zaterdag met een 500 cc N.S.U. een gemiddelde snel heid gehaald van 210.64 mijl of 339 km/u op de gemeten mijl, een abso luut wereldrecord. Het was de eerste maal dat een motorrijder er in slaag de een snelheid van meer dan 200 mijl per uur te bereiken. Herz ver beterde hiermee het absolute record, dat hij twee dagen te voren met een 350 cc machine op 305 km/u had ge bracht. Het nieuwe record geldt te vens voor de klassen tot 750 en 1000 cc. Het officiële record stond op naam van de Nieuwzeelander Russell Wright, die in 1955 met een 1000 cc Vincent 298 km/u heeft gehaald. Temeuzen schoot tegen Osotburg met scherp (1-8)' In de derde voorronde van de be kercompetitie van dé K.N.V.B is Oostbur^ zaterdagavond in de thuis wedstrijd tegen Terneuzen I voor verdere deelneming uitgeschakeld door een 18 nederlaag, welke uit slag, ondanks het feit dat Terneuzen wel sterker speelde, geflatteerd was. Temeuzen, dat aan deze competitie deelneemt met een sterk verjongd elftal, bouwde reeds direct na het be- ginsignaal enkele goede aanvallen op, waaruit in de 7e minuut gedoel punt werd door linksbuiten P. Wis sel. Iri de lOé "minuut scoorde Van der Hooft 0—2 en enkele minuten later was het weer Wissel die de stand op 03 bracht. Tijdens een uitval van Oostburg kreeg De Croo een goede kans de achterstand te verkleinen, toen hij de Terneuzense doelman had omspeeld, doch de te traag in de doelmond rol lende bal kon nog juist op tijd door een back worden weggetrapt. Hoef ijzers vergrootte de voorsprong in de 30e minuut tot 04, terwijl uit de aftrap na dit doelpunt de Oostburgse middenvoor Versprille de stand op 1 -4 bracht. Nog voor de rust verrichtte Wissel de hattrick, waardoor de rust inging met de stand 1—5. Na de rust kon Terneuzen de voorsprong nog opvoeren tot 18, waarmee ook de eindstand kwam. OWENS' RECORD DRIE MAAL VERBETERD Williams evenaarde in finale nieuw record' Het befaamde wereldrecord op de 100 meter van Jesse Owens is in drie dagen evenzovele malen gebroken! Het gebeurde allemaal tijdens de in ternationale militaire kampioen schappen in het olympisch stadion te Berlijn. Nadat de Amerikaanse sol daat Willy J. Williams vrijdag reeds het twintig jaar oude record verbe terd had en op 10.1 sec. had gebracht was het zaterdag de 23-jarige Ira Murchison, de Amerikaanse „sprin ter in zakformaat" hij ineet 1.57 meter die deze tijd evenaarde. En tijdens de finale was het weer Wil liams, die de 100 meter in 10.1 sec. Jiep op de tweede plaats gevolgd door Murchison, die met 10.2 sec. Owens' record voor de tweede maal in zijn loopbaan evenaarde. De eerste, die Murchison omarmde, toen hij het wereldrecord op de 100 meter geevenaard had, was Williams die uitriep: „Nu zal ook niemand meer aan mijn tijd van 10.1 sec. twij felenen de kleine Murchison antwoordde: „Het zuu mij niet gelukt zijn als jij het vrijdag niet het eerst gedaan had". De kleine soldaat ver klaarde verder nog dat de baan de snelste was waarop hij ooit gelopen had en dat hij hoopte dat de finale, waarin Williams zijn voornaamste te genstander zal zijn. aanleiding zou geven tot een fotofinish met een tijd van 10 sec. voor de 100 meter. Zover is het echter niet gekomen. Van de vier chronometers wees er één een tijd van 10 sec. voor Mur chison aan. De drie andere hadden 10.1 sec. geregistreerd. Voor Wil liams hadden er vrijdag drie 10.1 sec. en één 10.2 sec. opgenomen. De officiële tijden zijn uiteraard 10.1 sec. Het lijdt niet de minste twijfel of tij dens de recordloop van Murchison "is aan alle reglementaire voorwaarden voldaan. De baan werd onmiddellijk nagemeten, waarbij de juiste lengte 100 meter en 1 centimeter bleek te zijn. Er stond iets meer wind dan vrij dag toen de windkracht 0.7 meter per seconde bedroeg. Ditmaal werd 1 me ter per seconde geregistreerd, nog ruim beneden het toegestane maxi mum. Geen enkele foto.... Zoals reeds gemeld was de tijd van Williams, daags tevoren gemaakt, Meisjesteam had. leeuwenaandeel In een opgewekte stemming ver liet de oranje-zwemploeg zaterdag het prachtige zwembad van Coat bridge in de nabijheid van de Schot se hoofdstad Glasgow. Daar was re den voor, want de favoriete Holland se equipe had zojuist de zwemploeg van Groot-Brittaiinië verslagen met 80 tegen 72 punten, waarvan de da mes er 46 voor hun rekening namen (tegen de Engelsen 30) en de heren 34 (Engeland 42). De zege, die het oranjeteam heeft bevochten, is vol komen verdiend. Geladen als 'n bat terij verschenen onze jongens en meisjes aan de startblokken. Vooral de ongelukkige nederlaag van Jopie van Alphen op de 100 yards rugslag (tegen Judy Grinham) had de Ne derlandse gemoederen aanzienlijk verhit. Toen gold er slechts één con signe: de Britten te verslaan. En dit is gelukt, dank zij ook de verrassende uitslag op de 100 yards vrije slag heren. NA een felle strijd won Theo Hoogveld in 53,3 voor Willemse (53,3). De Engelse favo riet Ron Roberts kwam er met zijn 53,9 niet aan te pas. Deze nederlaag van Roberts was een teleurstelling voor het Britse team, evenals het feit dat op de 200 yards schoolslag voor dames de Brit se favoriete, de 23-jarige mevrouw Helen Oi'r MckayGordon werd ver slagen door de 15-jarige Ada den Haan. Het veld lag enige tijd dicht op elkaar, maar het meisje uit Bus- sum, die als eerste het keerpunt had genomen, wist langzaam maar zeker haar voorsprong te verhogen. Ada finishte in 2,39, de Engelse in 2.41,7. Dat de 433 1/3 yards vrije slag bij de dames voor één van de oranjemeisjes zou zijn, lag in de lijn der verwachtingen. De strijd ging voornamelijk tussen de Robbenméïsjes Mary Kok (ö.S,8) en Lenie de Nijs (5.15,4). Ook de 4 x 100 yards vrije slag estafette was voor de Nederlandse ploeg, bestaande uit Loes Zandvliet, Jo ke de Korte, Jopie van Alphen en Hettie Balkenende. De chronome ters stonden stil op 4.08.2, ter wijl voor de Britse meisjes (.An gela Barnwell, Elsbeth Ferguson, Frances Hogben en Fearne Ewart) 4 min. 13.5 sec. werd af gedrukt. Miniem verschil. Van een zeer spannende strijd konden de ruim 1000 toeschouwers genieten op het nummer 100 yards rugslag (heren). Luide aangemoe digd door het pubiek trachtte ieder van de vier kandidaten de leiding te nemen, maar de Brit Brockway (1.00.3), onze landgenoot Peter Swijghuisen (1.00.4) en Sykes (G. B.) zaten zo dicht op elkaar, dat 't verschil uiterst miniem was. Een nieuw Schots record bracht Walkden (G.B.) op zijn naam in het nummer 200 yards schoolslag. Hij noteerde 2.26.6, waarmee hij het re cord van J. B. Service (G.B.) van 2 oktober 1953 te Glasgow gemaakt, met 1.4 sec. scherper stelde. Peter Bekkering, die na de start ver ach ter lag op Walkden tikte met sec. achterstand als tweede a Klaas Koetse (Ned.) noteerde 2.33 en eindigde als derde vóór Beavan (G.B.) met 2.35.1. Als wij de balans opmaken van deze tweedaagse wedstrijd blijkt, dat van de zes damesmumners er vijf door de oranjemeisjes gewonnen werden en één door de Engelsen. Bij de heren lagen de kaarten precies andersom. Gront-Brittannië nam 5 overwinningen voor zijn rekening tegen Nederland één. Het meisjes team heeft dus weer voor de zoveel ste maal het leeuwenaandeel in de Nederlandse zege gehad. De Nederlandse waterpolo-ploeg heeft de zege op de Britten volko men gemaakt, want met 42 gin gen de mannen van Frans Kuyper met de eer strijken. Eerst in de tweede helft kwamen de onzen pas op dreef. Dc Engelsen hadden even na de hervatting de leiding geno men, maar toen Smol gelijk maakte (22), was het hek van de dam. Gerrit Bijlsma zorgde met een hard schot voor het derde en Van Dorp. tezamen met Smol. voor het vierde Nederlandse doelpunt. Deze zege, die te Leiden behaald werd, beteken de dc derde Hollandse triomf in evenveel ontmoetingen in liet seizoen 1956, Voortreffelijk spel en overtui- gene cijfers (18-4) hebben bewezen, dat Nederland nog steeds meetelt in de waterpolowereld! een grote verrassing. Geen enkele fotograaf heeft een opname gemaakt van zijn recordloop alleen een .Ame rikaanse soldaat nam er een plaatje van. dat hij later aan een journalist cadeau gafBij de demi-finale op zaterdag was echter het groot korps fotografen aanwezig. In <le finale had Murchison een snel lere start en leidde tot 50 meter. Vijf tien meter voor het eind lagen de bei de negersprinters gelijk, maar met een klein maar duidelijk verschil, ging Williams als eerste 'over de eind streep. Ruim 35.000 toeschouwers, die op de tribunes van het olympisch stadion zaten, juichten de prestaties van deze sprinters van superklasse toe. Pratt (V.S.) won dc 110 meter hor den in 14 sec. precies. De wedstrijden waren pas om halfvier begonnen om dat een zware onweersbui de baan onder water bad gezet. De windsnel heid bedroeg 0.55 meter per sec. Op de 800 meter zegevierde de Amerikaan Courtney in de tijd van 1 min. 53.1 sec-, met onze landgenoot Blankenstein als tweede in de goede tijd van 1 min. 54.1 sec. De Fransman Rivierre werd derde geplaatst in de zelfde lijd als onze landgenoot, de Griek Depastas vierde in I min. 54.2 sec. én onze landgenoot Janssen kwam als vijfde door de finish in 1.54.9. De snelle Küheer bezorgde Neder land het grootste succes tijdens deze kampioenschappen: hij werd winnaar van de 5000 m. in de tijd van 14.352. Axel schakelde Goes uit voor volgende bekerronde. Een met vier invallers spelend Goes heeft de bekerronde niet over leefd. Tegen een met drie invallers aantredend Axel moesten de Bevelan ders in Zeeuwsch-Vlaanderen een 30 nederlaag accepteren. Vooral voor de rust was de strijd het aan kijken ten volle waard. Reeds na zes minuten nam Axel de leiding door een doelpunt van Stokman, die uit een voorzet van Dieleman scoorde (10). Goes probeerde wel de bakens te verzetten, maar de Zeeuws-Vlaamse achterhoede verkeerde in een onge naakbare vorm. Het Axelse veldover- wicht werd in de 24ste minuut uit gedrukt in een doelpunt van midvoor Jansen, die onhoudbaar voor keeper Zwartepoorte een prachtige pass van Verbunt inkogelde. Na de thee werd de Axel-ploeg enigszins in de verdediging gedron gen. maar doelpunten kon Goes niet produceren. In de laatste minuut schoot Dieleman uit een op maat ge sneden voorzet van Dey het derde Axelse doelpunt in (3—0). De 500 toeschouwers hebben de Zeeuws-Vla mingen volkomen verdiend zien win nen. Duitse damesploeg liep 4 maal 100 in wereldtijd Ondanks het slechte weer, waar door de baan zwaar was, zijn by atle tiekwedstrijden te Leipzig enkele goe de prestaties geleverd. Op de 1500 meter won Richtenhain in de goede tijd van 3 min. 46.2 sec. Een dames- ploeg, bestaande uit mej. Henning, Christa Stubnick, Gisela Koehlcr en Baerbel Mayer, liep de estafette 4 X 100 meter in 45.6 sec., wat een nieuw Duits record betekende en een even aring van het officiële wereldrecord was, da; op naam slaat van een Rus sische ploeg en van 20 septembei 1953 dateerde. Ernstig ongeluk tijdens sterrendag van K N.M.V. Tijdens dc sterrendag van de KNMV op 't Zantvoortse circuit is 'n ernstig ongeval gebeurd. De bekende renner A. H. v. Zutphen uit Utrecht vloog op een Puch rijdende, uit het bos ko mende de bocht uit en kwam hierbij in 'n groepje mensen terecht dat on der het prikkeldraad d or was gekro pen en zich langs de kant had opge steld. De rijder trachtte tevergeefs hel groepje nog te ontwijken. Van Zutphen brak beide armen en zijn rechterbeen op twee plaatsen. Een 11-jarig meisje liep ernstige vlees wonden op aan beide benen terwijl een 16-jarige jongen zijn rechter on derbeen brak. De drie' slachtoffers werden per ziekenauto naar het Dia conessen-ziekenhuis en de Maria- stichting in Haarlem vervoerd»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5