Vrouwenpolder heeft banden met zijn helpers in nood verstevigd VAN Itvin ijpc Zeeuwse Almanak Amerika American „HONGERENDE" AMBONEZEN KWAMEN IN OPSTAND BOTSINGEN IN ZEELAND: EEN DODE EN ENKELE GEWONDEN Agenda 2 P ROVIN 01 ALE ZEBVW8B OOURANT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 GEDENKSTEEN EN RELIËF PLECHTIG ONTHULD. Internationaal gezelschap ivas in sfeer van verbroedering bijeen „WIND, ZAND EN WATER dat is uw land. En ik hou er van". Zo sprak za terdag de Britse luitenant-kolonel R. W. P. Dawson, toen deze in Vrouwen polder het gedenkteken onthulde, dat de overgave van de laatste Duitsers op Walcheren in 1914 symboliseert. Deze woorden geven wel het beste be wijs van de stemming, waarin een groot internationaal gezelschap bjjeen was om in deze Walcherse gemeente twee plechtigheden mee te maken. Het was èen sfeer van verbroedering, waarin oude bekenden elkaar ontmoetten en Vrouwenpolder zyn banden met twee groepen van helpers ln de nood nog strakker aanhaalde. Het 4e Commando, waarover luitenant-kolonel Daw son het bevel voert, bevrijdde het dorp en daarmee het gehele eiland, De „Lion's International", de internationaal vertakte organisatie van hulp vaardige mensen, stelde Vrouwenpolder in staat een fraai verenigingsge bouw te doen bouwen. Aan deze feiten herinneren thans twee monumenten. Hét tweede is een reliëf boven de ingang van het verenigingsgebouw, dat ook op deze dag werd onthuld. In de morgenuren arriveerden de talrijke genodigden in het vereni gingsgebouw voor 'n ontvangst door het gemeentebestuur. Burgemeester A. de Kam richtte zich hier aller eerst tot de leden van liet 4e Com mando, van wie er een twaalftal aanwezig waren. „U bent hier zeer gezien", zo zei hij, „U bent onze vrienden voor altijd". De burgemees ter memoreerde daarop de wonder lijk snelle bevrijding op 8 november 1944 toen de Duitsers wier mo reel gebroken was en die kamptën met munitiegebrek een eervolle overgave aanboden. „Dit bespaarde veel lijden", aldus de lieer De Kam. „Wij zijn U zeer dankbaar". Vervolgens uitte spreker de er kentelijkheid van Vrouwenpolder voor de gave van „Lion's Interna tional". Namens zijn gemeente naren verzekerde de heer De Kam, dat men zeer blij is met 't gebouw, dat in een grote behoef te voorziet en een uitstekend mid del is tot het verbeteren van de culturele ontwikkeling. Op ver zoek van de burgemeester werd hierna een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van hen, die in november 1944 vielen. Tegen het middaguur begaf het gezelschap zich naar de Fort den Haakweg voor de onthulling van de steen aan het pand A 81, dat be woond wordt door de familie J. Wat- tel. Met enkele woorden droeg de voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren", die deze herinnering aanbood, de heer J. L. Verhagen, de schenking over. In samenwerking met de gemeen te kwam de steen tot stand. Het „Nieuw Waleheren"-bestuurslid A. G. Wagensveld zorgde voor het ont werp, "de beeldhouwer A. R, Roth voor de uitvoering. „Beste manier". Alvorens tot de onthulling over te gaan, hield hierna luitenant-kolonel Dawson een treffend en uitermate sympathiek toespraakje, waarin hij o. m. zei, dat de herinneringen aan Walchcrun en aan Vrouwenpolder in het bijzonder de leden van het 4e Commando zeer dierbaar zijn. Onder luid applaus trok hij tot slot dc nationale driekleur wog, die tot dan toe de steen verborgen hield. Aansluitend hierop werden beide volksliederen gespeeld. „In dit huis werd op 8 november 1944 Walcheren'» bevrijding van de Duitser» door de gcuilieerdon vol tooid", zo staat tc lezen op dit ge denkteken. Na deze onthulling ging luitenant-kolonel Dawson met enke le andere genodigden korte tijd het huis van do familie Wattel binnen. Door de dorpskom, waar vele vlag gen wapperden, trok men vervol gens naar het verenigingsgebouw voor de tweode onthullingsplechtig heid. Het was aan de heer J. E. Lio- ni uit Rotterdam, landelijk president van „Lion 's International", om deze plechtigheid te verrichten. In een korte- toespraak herinnerde deze er aan, dat het relief werd ontworpen door de heer Dick Stins uit Amster dam, lid van „Lion's". De medewer king aan het verenigingsgebouw werd grotendeels verleend met geld uit het buitenland. „Wij helpen waar wij helpen kunnen", aldus de heer Lioni, die tot slot op zijn beurt een Nederlandse vlag wegtrok. „29 juni 1955 gesticht met .hulp van „Lion's International", zo vermeldt 't fraaie gedenkteken in brons, waarop een door oorlogsellende ontredderde vrouwenfiguur is afgebeeld. Gatten spraken. Het gezelschap kwam daarop bij een in restaurant „Duinoord", waar door „Niouw Walcheren" aangebo den verversingen werden Benoeming ingenieur Vrije van Sluis. Op dinsdag 14 augustus des mor- ;ens om tien uur komt de algemene vergadering van het waterschap het Vrije van Sluis in hotel De Eenhoorn bijeen ter benoeming van een inge nieur in de vacature, die is ontstaan door het overlijden van de heer I. van Sandick. Het bestuur heeft een niet-alfabe- tische voordracht gemaakt die luidt als volgt: 1. Ir. I. A. van Cruijningen te Oostburg, 2. Ir. H. Machielsën te Vianen, 3. Ir. G. C. Streefkerk te De Steeg. Faillissement Uitgesproken is het faillissement van J. Smalheer te Brouwershaven. Re :hter-commissaris in dit faillisse ment is mr. J. A. E. Rink, tot curator werd benoemd mr. C. J. B. du Croo uit Zierikzee. Een ringrljdorlj op het terrein bij „Duinoord" block voor de buiten landers oen bijzondere attractiè. Men verenigde zich hierna ln het verenigingsgebouw aan een goed verzorgde koffietafel, die het ge meentebestuur aanbood. Hier werden nog enkele toespraken gehouden. Het eerst sprak kapitein Lofi, één van de Franse officieren, die in (Vervolg op pag. 7) TOT De „Staphorst-oplossingen" worden thans -zo constateert de K.NA.C. aangelegd in de gemeente Kruinin- gen. Reeds meermalen heeft de Ko ninklijke Nederlands- Automobiel Club gewezen op de gevaarlijke ver- keerssituatie door de kruisingen van plaatselijke wegen met "de Rijksweg 58 (Bergen op Zoom-Middelburg)In Kruiningen wordt door de oplossing bereikt, dat het kruisend verkeer de Rijksweg in twee fasen kan overste- ken (het kan zo nodig zich in het midden van de hoofdweg opstellen), terwijl het rechtdoor-gaand verkeer op de Rijksweg niet gehinderd wordt door links afslaand verkeer. Op deze Rijksweg worden ter hoog te van het "dorp Rilland ter weerszij den van de weg betonstroken gestort, waartussen een nieuwe asfaltdeklaag wordt aangebracht. Deze voorzienin gen zullen naar de mening van de K.NA.C. de verkeersveiligheid op de ze Rijksweg zeer ten goede komen. JUBILEUM Een dubbel jubileum vieren komt niet vaak voor. Maar de heer M. W. Deurloo, gemeentewerkman te Poort vliet, herdacht dezer dagen niet alleen het feit, dat hjj voor 25 jaar in ge meentedienst trad, doch vierde tevens zijn zilveren huwelijksjubileum. In een lokaal van de o.l. school te Poort vliet kwam men bijeen om de jubila ris te huldigen. Burgemeester W. J. van Doorn feliciteerde de jubilaris op deze heuglijke dag. Hy bood hem na- WILDWEST... Dat was zaterdag plotseling een beetje wildwest op het anders zo rustige Walcheren. Compleet opstand in een Ambonezenkamp, daadwerke lijk verzet tegen de mannen van het gezag en schoten uit karabijnen. Als het op de film te zien is, dan plegen de filmrecensenten te schrijven: ,JEen wildwest in het vertrouwde genre, er knallen schoten en er is voldoende spanning om enige uren ontspanning te waarborgen" Wel, spanning is er geweest, maar van ontspanning kan, zo komt het ons voor, nauwelijks sprake zijn ge weest. Zondag reden de getraliede blauwe wagens af en aan om alle arrestanten aan een passend onder- dak te helpen, want op zulk een mas saal bezoek had men m het Huis van 'Bewaring te Middelburg beslist niet aerekend. Wild,west op Walcheren. In de tuin van Zeeland. Dat moet maar niet te vaak ge beuren. men» het gemeentebestuur en liet ge- meentepersoneel, dat de huldiging bijwoonde, een fraaie staande sche merlamp aan alsmede de gebruikelij ke enveloppe met inhoud. De heer Deurloo is een plichtsgetrouw amb tenaar, die bovendien verschillende functies in het verenigingsleven be kleedt. Verschillende sprekers heb ben de gelegenheid aangegrepen pm de jubilaris van hun waardering te doen blijken. EREMEDAILLE Te Stoppeldijk gemeente Vogel waarde hebben enkele leden van de vrijwillige brandweer dezer dagen hun zilveren jubileum gevierd. De betrokken leden waren: A. Jonkheym J. Jonkheym, G. E. Kindt, A. van Overmeeren en R. Peersman. Op een feestelijke bijeenkomst reikte burge meester F. A. Hendriksé van Vogel waarde aan de jubilarissen de zilve ren eremedaille voor trouwe dienst uit. Allen ontvingen voox'ts deoor konde van de Nederlandse vereniging van brandweercommandanten. IN HET RECHTE SPOOR Het was al enige tijd geleden, dat de heer Rossen uit Zierikzee in Brui- nisse verscheen om daar de klanken van zijn pierement te laten horen. Maar vorige week verscheen hij daar weer en het zou een ontijdig einde van dit mizikaal intermezzo ge weest zijn als niet de minder validen uit de centrale werkplaats in de Mo lenstraat te hulp waren gekomen. De wagen met het orgel kwam namelijk terecht op een zachte plaats in het wegdek, veroorzaakt door een lek in de waterleiding. Een wiel zakte weg en paard en wagen moesten door de ze hulpvaardige luisteraars weer in het rechte spoor worden geholpen. STORING Vorige week werd bij een gróót aantal abonné's te Bruinisse de auto matische telefoon zodanig gestoord, dat de hulp van de buitendienst der P.T.T. moest worden ingeroepen. Het duurde enkele uren alvorens de sto ring kon worden opgegeven. GESTREMD VEER De bootdiensten op de ljjn Hoe.de- kenskerke-Terneuzen zullen donder dag 9 augustus gestremd zijn. Dit voor de reizigers te verwachten op onthoud heeft te maken met bagger- werk, dat op die dag in de haven van Hoedekenskerkë verricht moet wor den. FILM De prachtige kleurenfilm over „Vrederust", welke met veel succes in andere plaatsen werd vertoond, zal op Renesse op 6 augustus in het Dorpshuis worden gebracht, aanvang te half acht. In Haamstede komt men op 7 augustus in T.A.V.E.N.U, even- eens te half acht. Overste Dawson in gesprek met de de heer W. LoUWerse, raadslid van Vrouwenpolder, en diens echtgenote. (Foto P.Z.C.) Stichting Gezinszorg groeit m Goes gestadig. Bestuursbeleid goedgekeurd in de „kwestie-Kapelle" De Stichting Gezinszorg voor Goes en omstreken mag aleh in een ge stadige groei verheugen, zo blijkt uit het jaarverslag van de sèefeiarig. dat werd uitgebracht op dé algemene ver gadering in „De Landbouw". Terwijl het ledental op 1 januari 1955: 521 bedroeg, Wfts dit per 1 januari jl< reeds gestegen tot 698, terwijl per 1 augustus dit aantal de 800 heeft over schreden. In 1955 werden 58 gezinnen gehol pen, waarvan 38 te Goes, 6 in KlOetln- ge, 3 in Kapelle-Sdhörê, 2 lh Wilhél- minadofp, Hansweert ên Kruiningen en 1 in Kattendijkê, Driewegen, Oude land, Yerseke en. Wemeldinge. Het personeel bestaat thans uit 7 vaste krachten en 2 hulpkrachten, waar,van 5 gediplomeerden. De rekening van de penningmeester sloot, dank zij een geslaagde loterij, met een voordelig saldo van 1409.21, De rekening gezinsverzorging sloot voor het eerst sedert de oprichting met een tekort Van 5.76, dat ver moedelijk door een hogere subsidie nog in een klein batig saldo omgezet kan worden. Mede door de groei Van de stichting, die niet onaanzienlijke in vesteringen vergt, blijven voorlopig liquiditeitsmoeilijkheden bestaan. Bij de bestuursverkiezing werdén de aftredenden, nl. de dames Van Da lenAnthonisse, SchipperKoopman en de heren D. van Loon, J. van Paas- sen en H. v. d. Veen herkozen, terwijl in drie vacatures werd woorzien door de benoeming van mevr. W. J, Been akkerHatersel, Kapelle, mevr. J. C, KorstanjeMeijaard, Yerseke en me vrouw Van Dale, Kloetinge. Voorts kwam op deze vergaderirtg, welke onder leiding stond van de voorzitter, de lieer D. van. Loon, ook de kwestie-Kapelle ter sprake, De gemeenteraad van deze gemeente heeft, zoals gemeld, besloten, voortaan alleen subsidié aan de stich ting te geven, wanneer aan de aan vragen om hulp van de eigen leden van deze stichting niét. door de plaat selijke interkerkelijke stichting kan worden voldaan. De vergadering betreurde deze gang van zaken De maatregel wordt gezien als een ernstig ingrijpen in het ver enigingsleven. Het beleid van het be stuur in deze werd goedgekeurd. EXAMENS In Rotterdam slaafden voor de ak te K Nuttige Handwerken de dames R, Ton, St. Laurens; M, Boone. Ar- nemuiden; C. Bruynooge, IJzendyke; M. Blok, Krabbendjjke; J, Noback, Middelburg. Zij werden allen opge» leid door mej. D. Prins uit Middel burg. "^SwSSSij^i' (Slot van pag., 1) men had de daders in het kamp te arresteren. De opstandige Abonczen probeer den de mannen van de rijkspolitie onder de voet te lopen. De politie mensen zagen zich toen genoodzaakt enkele schoten te lossen, waarbij niet de karabijnen op de grond werd ge richt. Zeven Ambonezen liepen hier door verwondingen aan hun voeten op en twee andere werden wat zwaarder, zjj het niet levensgevaar lijk gewond. Na dit optreden konden in West- kapelle 28 Abonezen worden gearres teerd. Zaterdag werden zij, met de 12 arrestanten uit Middelburg, onder wie drie vrouwen, voorlopig onderge bracht in politiebureaus op Walche ren en ZUid-Beveland. Zondagmiddag zijn zij, verdacht van diefstal, opgesloten in het huis van bewaring te Middelburg. In het woonoord tc Westkapelle verblijven thans vrijwel uitsluitend nog vrouwen en kinderen, die het kamp overdag mogen verlaten. Morgen zullen in Den Haag be- iprckingen met autoriteiten worden gevoerd over het treffen van maat regelen. In Middelburg begonnen de onge regeldheden zaterdag omstreeks 11.15 uur, toen de politie gewaarschuwd werd door de landbouwer K. aan de Onweer richtte veel schade aan in Zuid-Beveland. Boomgaarden getroffen Een hevig onweer, dat zich zondag middag boven Zuid-Beveland ontlast te trok over een strook van Heinkens- zand via 's Heer Arendskerke in de richting van Wolphaartsdijk. Een kwartier lang striemde de ermee ge paard gaande hagélval de landerijen waarbjj vooral in de boomgaarden veel schade werd aangericht. De ha gélval was zó zwaar, dat men zondag avond nog vele hagelstenen vond. Verschillende appelrassen ais Yellow transparant. Transparant de Cron- cels eh Golden delicious vertoonden ernstige beschadigingen, terwijl ook hët blad veel schade opliep. Ook de landbouwgewassen Werden niet gespaardliet blad van van aard appelen en bieten werd stuk gesla gen, hetgeen deze iandbouwproduk- ten niet ten goede komt. öolc in de plat geslagen granen werd niet on belangrijke schade aangericht. Nutsspaarbank Middelburg Het totaal tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank Middelburg daalde in de maand juli j.l. van f 14.319.489,71 tot f 14.244.480.02. In gelegd werd in die maand f 546.981,75 en terugbetaald f 621.991,44, zodat 'n ongunstig verschil van f 75.009,63 ontstond. Het aantal rekeningen steeg van 13.371 tot 13.386; er kwa men 99 nieuwe bij, teiwijl 84 werden afgesloten. Het tegoed bij het kantoor Middelburg ddalde van f 11.961.694,64 tot f 11.934.978,96. In gelegd werd f 447.115,86 en terugbe taald f 473.831,54, hetgeen een nega tief Verschil van f 26.715,68 aangeeft. Öp het bijkantoor Oostburg daalde het tegoed van f 2.357.795,07 tot f 2.309.501,06. Er was een inleg van f 99.865,89 en een terugbetaling van f 48.294,01 en dus een ongunstig ver schik, van f 48.294,01. Tijdens de zit dagen in Oost.kapelle werd in totaal gedurende juli een bedrag van f 5.838,75 ingelegd en f 881,26 terug betaald. Het tegoed van het school- sparen daalde van f 59.364,94 tot 58.352,57. In Middelburg werden 5 ên in Oostburg werd één babyboekje uitgereikt. D,e spaarbusjesactie lever de in de verslagmaand een totaalbe drag van f 1.880,74 op. Bij de botsing op de Nieuwe Vlissing- seweg, onder Souburg, kwam deze auto er niet best af. (Fotf P.Z.C. Nadorst. Enige Ambonezen waren namelijk bezig op diens bedrijf aard appelen van de akker te halen. On middellijk bezette de politie het kamp en de aardappeldieven werden bij te rugkomst gearresteerd. Intussen ging het op de weg rumoerig toe. Een aantal vrouwen had zich verzameld om de wagens van twee melkslijters, waarvan zij flessen melk ontvreemdden. Vier vrouwen maakten zicli aan deze diefstal schuldig; drie van hen zyn aangehouden en na verhoor op het politiebureau naar liet huis van bewaring gebracht. Een bakkerskar, die omstreeks 12.15 uur liet kamp binnenreed werd daar prompt door vrouwely- be uoners bestormd, waarop een anntal broden lilt de kar verdween. Door toedoen van de direct optre dende politiemannen kwamen de bro den echter spoedig weer op hun plaats terug. Een opgewonden Ambo nees de sfeer in het kamp was zeer gespannen probeerde even la ter tot de kampbehccrdcr door te dringen. Toen dit niet gelukte, sloeg hij enkele ruiten van het kantoortje met dc vuist in. Ook deze rustver stoorder werd gearresteerd en later naar het huis van bewaring gebracht. Tegen de avond werd het kamp, waarin steeds de gemeentepolitie, ge- assiteercl door de rijkspolitic, toezicht had gehouden, geheel afgesloten op bevel van de burgemeester van Mid delburg. Deze maatregel duurt voort tot nader order. Onderwijs schippers- kinderen in Terneuzense raad De afdeling Terneuzen van de ko ninklijke schippersvereniging „Schut tevaer" heeft tot de gemeenteraad van Terneuzen, die donderdagavond a.s. in-openbare vergadering bijeen komt, het verzoek gericht ova- te gaan tot de stichting van een ge meentelijke school voor eontinu-on- derwys aan schipperskinderen in de gemeente. Het college van B. en W. van Ter neuzen merkt daarbij op, dat reeds jarenlang behoefte bestaat aan een zodanige school en dat het zeker al gemeen bekend is, dat de schippers kinderen het gewoon lager onderwijs onvoldoende kunnen volgen. Daarom kan in bepaalde plaatsen een school voor buitengewoon onder wijs voor de kinderen worden opge richt. Terneuzen komt met een drukke scheepvaart, voor de vestiging van een school voor continu-onderwijs aan schipperskinderen, als bedoeld in het Besluit Buitengewoon Lager On derwijs 1949. zeker in aanmerking. Het college stelt de raad derhalve voor. te besluiten tot de stichting van een dergelijke openbare school en het college op te dragen bestek, tekening en kostenberaming uit te werken. Brand In Koewacht Op het vlaslokkcnveredelingsbe- driff in Koewacht van de familie Van L. 'is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een grote opslag plaats. Ofschoon de brandweer snel ter plaatse was kon zij niet voorko men, dat een grote party lokken ver loren ging. De schade is aanzienlijk, TIJDENS AFGELOPEN DAGEN Auto rijdt tegen boom met noodlottig gevolg In Zeeland hebben zich wederom enkele verkeersongevallen voorge daan, waarbij een met dodelijke af loop. Op een polderweg onder Nieuw- Namcn in Oost-ZeeuwSch-Vlaanderen is in de nacht, van donderdag op vrij dag een personenauto, bestuurd dooi de heer Th. A. Baeclte (looi' tot nu toe onbekende oorzaak tegen een boom gereden. Een zoon van de heer Baeclte, de 21-jarige 11. A. Baecke Uit Bost'hkapelle, is by dit ongeval om het leven gekomen. De bestuurder liep een zware her senschudding op en een derde inzit tende, de jongeman A. W., werd eveneens gewond. Op de rijksweg nabij de Vlakebrug te Schore gebeurden zondagmiddag omstreeks vier uur kort na elkaar twee aanrijdingen, waarbij vier per sonenauto's vrij ernstig beschadigd werden. Uit de richting Krulningëh naderde over de Vlakebrug een per sonenauto, bestuurd door B. uit Roo sendaal. Deze wilde links de Kanaal- weg naar Hahsweêi't inslaan, maar de hem achterop rijdende Belgische automobilist De B. uit Antwerpen heeft waarschijnlijk de richtingaan wijzer niet gezien. Hij reed de Ne derlandse auto aan de linkerzijde aan. Beide auto's werden flink bescha digd; persoonlijke ongelukken deden zich niét voor. Toen dit verkeersongeluk zich had afgespeeld, naderden uit de richting Goes eveneens twee personenauto's. De voorste automobilist, een zekere F. uit Breskens, remde 'af en kwam even voorbij de eerste twee veronge lukte wagens tot stilstand. De twee de auto met zékere D. uit Leiden aan het stuur, reed schijnbaar te kort achter dê eerste wagen met het ge volg, dat Ook deze belde wagens op elkaar inreden. Er whb veel materiële schade, rerWijl een vrouw en twee kinderen uit de Zuidhollandse Wa gen lichte verwondingen opliepen. Na verbonden te zyn konden zij echter huiswaarts keren. Op de Nieuwe Vlissingseweg on der Souburg heeft de heer F. E. R. een muziekleraar uit Borgholm, Zwe den, zijn vakantiereis naar Parijs on tijdig moeten beëindigen door een botsing met een Volkswagen, be stuurd door de heer Van A. uit Roo sendaal. De heer R., die juist zijn kaart had geraadpleegd, wilde terugrijden in de richting Vlissingen, waartoe hij zyn wagen had gekeerd. Waarschijnlijk heeft hij door deze manoeuvre niet tijdig de Volkswagen opgemerkt, zo- De materiële schade was groot, maar dat een botsing onvermijdelijk was, persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. In Westdorpe vond een passerend wielrijder ter hoogte van de oude centrale van de P.ZJS.M. èen vrouw in bewusteloze toestand langs het rij wielpad. Na het inroepen van ge neeskundige hulp werd zij per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. Het onderzoek wees uit, dat het slachtoffer een zware hersenschud ding had opgelopen alsmede een spierscheuring in een van de knieën. De 'onfortuinlijke wielrydster bleek mevr, Tieleman-Heyens te zijn uit Axel, die naderhand verklaarde, dat zij op weg naar huis, ter hoogte van de centrale een bromfietser als te genligger kreeg, die meer dan de normale ruimte nodig had. Vermoe delijk keerde deze bromfietser, die doorreed en zich niet om zijn slacht offer bekommerde, in beschonken toestand. De politie stelt thans een onderzoek in. vandaag. Middelburg. Electro: „Emiel en zijn detectives", (a.l.), 10 en 21.15 uur; Schouwburg: „Slaven van de Mijl", (oinemasc.), 14 20 uur; Kunstmu seum: Expositie werken Zeeuwse Kunstenaarskring, 10—12, 14—17 uur: Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 0—23 uur. Veere ,,'t Lammetje". Eretentoonstel- llng werken wijlen Dirk Koets, 10— 12.30, 13.30—17 uur. Vlissingen Alhambra: „The seven year Itch" (a.l.). 10 en 21 uur; Luxor: „De terugkeer van het monster", 14 ,l„ 20 uur, Goes Grand: „De man uit Laramie", 14 J., 20 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2