[SMkilk s ILL Redelijke oogstverwachtingen in Zeeuwse fruitteelt I DE KLERKeZN yan in tot Zeeuwse Almanak Een opruiming die alles overstemt II6.90 49. SLECHT WEER VAN INVLOED OP ONTWIKKELING SUIKERBIETEN ENKELE TONNEN SCHADE AAN ZEEUWSE MOSSELCULTUUR TIP-TONIC Agenda t ii, O V i A V i A L h i, I* - il y L, O' O it A tV X VRUDAG '6 AUGUSTUS 1956 STORMSCHADE LELIJKE TEGENVALLER Telers van kleinfruit hebben in ieder geval een gunstig jaar Hoewel er gelukkig nog niet van een ramp kan worden gesproken, heeft net stormweer van de laatste dagen toch ernstige schade aan de Zeeuwse fruitteelt toegebracht. Zoals gemeld, schatten de officiële instanties, dat on geveer 15 tot 20 procent van de Zeeuwse frultproduktie verloren is gegaan. Voor verschillende telers is dit percentage zelfs nog hoger. Daarom is deze stormschade een lelijke tegenvaller, want al mocht er dan over het alge meen geen topoogst worden verwacht, de vooruitzichten waren vrij gunstig. Hopenlyk wordt de mindere kilo-opbrengst van het harde fruit nu goed ge maakt door hogere prijzen. De nog aan de boom hangende vruchten hebben echter ook beschadigingen opgelopen, zodat het percentage standaardkwa liteit minder zal zyn dan oorspronkelijk mocht.worden verwacht. Kleinfruit De telers van het kleinfruit zijn er tot dusver nog het best afgekomen. De meeste vruchten zijn vóór de stormperiode geoogst en de prijzen waren zeer gunstig. Het begon met de kruisbessen, die een goede' oogst ga ven en bovendien tegen bevredigende prijzen konden worden afgezet. Voor de aardbeien, was men eerst nog be vreesd, dat deze schadelijke gevolgen van de wintervorst zouden ondervin den. In het voorjaar was het weer zo danig, dut de opbrengst is meegeval len. De totale produktie was althans niet veel lager dan vorig jaar, terwijl de prijzen zelfs zeer gunstig waren. Een opbrengst van 1.35 tot 1.60 per kg voor fabrieksaardbeien kan zeker niet slecht genoemd worden. De appels hadden een zeer ryke bloei, terwijl de vruchtzetting ook behoorlijk was, hoewel minder dan aan de hand van de blocmsemtooi mocht worden aangenomen. Vermoe delijk is de strenge vorst hieraan schuldig. Op de meeste bedrijven zijn bijvoorbeeld de bomen van het ras Cox's matig bezet, terwijl deze ook sterk geruid hebben. Met de peren was het verloop ongeveer gelijk. Zij hadden eveneens een goede bloei, maar de vruchtzetting was niet zwaar. Bovendien hebben verschillen de rassen als Conference, Bonne Loui se en Triomph de Vienne sterk geruid. Gemiddeld mag er toch op een vrij goede oogst gerekend worden. Bij de pruimen liep de stand uiteen, maar is gemiddeld toch vrij goed tot goed. Alleen hebben de vroegste ras sen als Tollenaars en oranjepruimen door de wintervorst niet voldoende gebloeid. De kersen beloofden ook al le goeds, met uitzondering dan van enkele vroege rassen als Early Rivers en Hollanders. De zware regenval van de afgelopen weken is echter voor de kersentelers een lelijke strop gewor den. Zeer veel kersen zijn gebarsten en verrot, zodat de uiteindelijke resul taten niet meevallen. Het ziet er daar om naar uit, dat weer verschillende kersenbomen onder de bijl zullen sneuvelen. I CAMERAS iv 1 1 FILM Opmerkelijk was tilt jaar het succes met de kleiuverpakking voor verse consumptie. Een paar jaar geleden is inen begonnen- met de aanvoer van aardbeien in doos jes van 200 gram inhoud. Deze wij ze van verpakking heeft dit jaar wel ecu zeer grote vlucht geno men, want lil hef. aardbeiencen trum Ifapcllc werd niet minder dan ruim 80 ton, of wel ongeveer 10 procent van de totale aanvoer, op deze wijze verhandeld. De zwarte bessen gaven eveneens een vrij goede tot goede produktie en de gemaakte prijzen van gemiddeld meer dan 2.per kg maakten deze teelt ook zeker alleszins lonend. De rode bessen stelden al evenmin teleur met een goede kilo-opbrengst en prij zen van 7090 et. per kg. De frambo zen beloofden een tópoogst, maar door Botrytisaantasting werden zo wel de produktie als de kwaliteit ge drukt. Jammer, dat de sterke wind ernstig huishield onder de laatste nog aan de struik hangende vruchten. Afwachten Ondanks de vele regen hebben öe telers van kleinfruit dus een uitste kend jaar gehad. Voor de kwekers „AFZWAAIERS1' In Oosterland begint men al vroeg met „afzwaaien"; men wacht daar niet tot na het vervullen van de mili taire dienstplicht, maar het begint al op de kleuterschool. De chr. kleuter school „Radda Barnen" (In Zeeland tegenwoordig een bekende klank) tel de onlangs een aantal „afzwaaiers", die dit feit feestelijk vierden. Met spelletjes en tractaties werd het een vrolijke middag en tot besluit was er voor allemaal nog een verrassing. Want in Oosterland doet men zulke dingen niet met een Jantje van Lei den af; integendeel. Ten afscheid ont vingen de manlijke kleuters een broekje en de vrouwelijke dito ieder een vestje RODÉ HAAN De rode haan kraaide in Hengst dijk en wel in een landbouwschuur van de heer v. B. Met assistentie van omwonenden en dank zij het optreden van de brandweer konden de omlig gende gebouwen behouden worden, maar de schuur brandde geheel uit. De heer v. B. was verzekerd tegen brandschade. REGEN Op het proefbedrijf Scheldemonde in Bruinisse heeft men voor U pre cies bijgehouden hoeveel regenwater er ln juli viel. Dus voor het geval U het eens nauwkeurig wil weten...: er viel 59 mm, tegen een voor deze maand normale hoeveelheid van... 67 mm. Ja, het is nog meegevallen! Ver- Er zijn grapjassen, die beweren dat we dit jaar geboft hebben omdat de zomer op een zondag viel. Goed, dat is een aardig mopje, maar zo lang zamerhand komt er een wrang tintje aan. De stormwind blijft loeien en het Is truien en wollen sjaals gebla zen plus regenjassen en overschoenen alsof het zo hoort in augustus. Maar volgens menselijke maatstaven be hoort het beslist niet zo. Volgens menselijke maatstaven zouden we nu allemaal gebruind en gebronsd moe ten rondwandelen in lichte, luchtige kledij, zónden de stranden overvol moeien zijn en de terrasjes tot op de laatste plaats bezet. Het is allemaal niet zo. In Viissingen, alwaa/r een onzer verslaggevers gisteravond nog laat ambtshalve in een loodsje aan de haven moest zyn bleek dat nog eens overduidelijk. In dat loodsje stond de kachel roodgloeiend Nog even, dan zetten de restau rants boerenkool met worst en hete snert op het menu. geleken bij andere streken in ons land, kwam althans Schouwen-Dui- Veland er nog goed af. Ih het etmaal van 19 dp 20 juli "was er een „top" ln de regenval; er werd toen namelijk 19,5 mm neerslag geregistreerd. Overigens heeft men op „Schelde monde" in juli 10 zomerse dagen „ge meten" (temperatuur boven twintig graden Celsius), maar geen enkele „tropische dag'' (boven 25 graden). MUZIEK EN VOETBAL In Zoutelande combineert men a.s. zaterdag muziek en voetbal, hetgeén dus een opgewekte bedoening kan worden. De muziekvereniging „Luc- tor et Emergo" geeft onaer leiding van de directeur, de heer A. Joosse, het vierde zomeravonddoncert, maar tevoren (om kwart voor zeven) wordt er een muzikale rondwande ling gemaakt naar het sportterrein van de voetbalvereniging „De Meeu wen". Hier zal een wedstrijd worden gespeeld tussen „De Meeuwen" I en een elftal, gevormd uit badgasten. Twee eerder tegen badgasten ge speelde wedstrgden eindigden in ge lijk spel (11), zodat het wel span nend belooft te worden! „EUREKA" „Eureka" is de titel van 'n K.R.O.- programma, dat elke zaterdagavond de ether in gaat en waarin de luister aars kunnen horen over nog niet ont dekte of weinig bekende toeristenge bieden in ons land. Vandaag, vrijdag, komen de K.R.O.-mensen voor dit firogramma naar Schouwen-Duive- and. Zij zullen hier en daar een op name van typisch Schouwse attrac ties en bijzonderheden maken. Waar het hier om bevordering van het toe risme gaat verleent de P.Z.V.V.-direc- teur, de heer G. W. Oskamp, zyn me dewerking, Het resultaat zal zater dag om 20.40 uur te beluisteren zyn, beschuit op Uw ontbijttafel fAtmiKiN TE LEEUWAftOEN van het harde fruit zal dit nog moeten worden afgewacht» De stormschade heeft bij velen een zware domper op de goede verwachtingen gezet. De di recte schade van afgevallen vruchten is niet gering, maar daarbij komt nog de schade als gevolg van kwaliteits vermindering van de beschadigde vruchten aan de boom, de bladbescha- diging en de veelvuldige takbreuk. Zoals deze week reeds eerder werd betoogd, is de omvang van de schade van bedrijf tot bedrijf zeer verschil lend. De goed beschutte boomgaarden en de kleine boomvorm hebben nog het minst te lijden gehad. De schade aan de spilbeplanting is wel opmerke lijk minder dan bij de struikvormbe- planting. Ook is er nog enig Verschil tussen de diverse rassen te constate ren. Bij de peren heeft vooral het ras Précoce de Trévoux het er slecht af gebracht. Op matig beschutte perce len is er van dit ras 40 tot o0.% afge waaid. De Clapps Favorite behoort ook tot de ergst getroffen rassen. Van de appels zyn het Vooral de bij na rijpe Yellow Transparante, de Manks Codlin, de.Zigeunerin, de Goud- reinet en de Cox's Orange Pippin, die op matig beschutte plaatsen onder de druk van de stormwind hun vruchten hebben laten vallen. De stormschade, waarop nu wel niemand meer gerekend had, heeft dus een lelijke streep door de reke ning gehaald. En dit terwyl alles er goed voor stond en ook de parasieten weinig overlast bezorgden. Wanneer de prijzen van het harde fruit nu maar zo goed mogen zyn als van het kleinfruit, dan kan de financiële scha de uiteindelijk nog meevallen! Onderwijsbenoeming De heer D. P. van Voorn uit Oostburg is benoemd tot onderwijzer aan de la gere school te Rilland-Bath, (Advertentie) Gedurende de laatste week nog een beperkt aantal fantastische opruimingskoopjes Restantpartij originele JABO LOPERS voor trappen en gangen. De bekende ijzersterke kwaliteit, nu vèr beneden de vastgestelde verkoopprijs. 50 breed NU per meter 70 breed NU per meter 2.59 J.49 Opruiming van een partij zwaar wollen WILTON KARPETTEN met hoge pool/ in 2 fraaie Perzische dessins 285 x 200 van 159.50, NU ENGELSE LEDIKANTEN met zwaar gemoffelde buizen, 3/4 voetbord en versterkte ge- zondheidssplraalmatras. 1 persoons NU gQ 2 pers'óons NU 80 15 jaar garantie BELLAMY PARK VLISSINGEN TEVEEL AAN WATER, TEKORT AAN ZON Stand is achter op vorig jaar. Een teveel aan water en een tekort aan warmte en zonneschijn in de af gelopen weken, is oorzaak, dat het Instituut voor Rationele Sulkerpro- duktie op het ogenblik niet optimis tisch kan zijn over de stand van de bieten. De bladontwikkeling is wel fraai, maar dan moet het weer ook meewerken, opdat de bieten ten volle van het bladapparaat gebruik kun nen maken. Vergeleken bij 1955 waren de bie ten in juni vóór, maar midden jiili stonden ze weer achter. Wanneer de groei van de bieten hetzelfde tempo had gehouden als in juni, zouden ze nu 15% zwaarder zijn geweest, In vergelijking met 1954 is de achter stand Zelfs nog iets groter. Nu kan er in deze tijd van het jaar met een goed bladapparaat veel gebeuren, maar dan moet het Werk ook veran deren, vooral omdat de grond te nat en te koud is voor een goede groei van de wortel, Ui£ de wekelijkse roolïngen bleek dat op 2 juli het gewicht van 1 biet 104.5 gram bedroeg en het .suikerge halte 7.4%, op 9 juli resp. 189.9 gram en 9.7% en op 16 juli 238.3 gram en 10.7%. Niet alleen in die delen van ons land waar de regenval zo overvloedig Levering van mosselen In de maand juli werden door de Bruinisser mosselkwekers 7875 ton nen mosselen aan de handelaren af geleverd. Het betreft hier mosselen uit de Zeeuwse Stromen (Grevelim gen) en de levering geschiedde door slechts enkele kwekers, die thans door hun voorraad consumptiemosse len heen zijn, zodat voor de maand augustus de kans op ruime aanvoer zeker niet gunstig is. Te Alkmaar benoemd. Mr. E. J. Gelderman. hoofd van de afdeling onteigening van de directie van de Wederopbouw en Volkshuis vesting in de provincie Zeeland Middelburg is met ingang van 1 sep tember a.s. benoemd tot secretaris van de Huuradviescommissies in de ressorten Alkmaar, Den Helder en Hoorn, ter standplaats Alkmaar. Anderson werd winnaar van het bekertoernooi. Jan Sinke in de laatste ronde verslagen. Woensdagavond werd te Goes de beslissingsparty gespeeld tussen de heren L, Anderson en J. Sinke, de belde finalisten van het Zeeuws be kertoernooi. Na 54 zetten won Ander-- son op overtuigende whzè, dank zij een betere speltechniek en een dieper inzicht ln de mogelijkheden van deze party. Het toernooi, dat volgens afval- wedstrijdsysteem werd gespeeld, tel de in het begin 30 deolnemers. De derde en vierde plaats wordea bezet door J. Blom en H. Mulder, De zilve ren wisselbeker zal 8 september tij dens de to Goes te houden algemene vergadering van de Zeeuwse Dam- bond aan de winnaar worden over handigd, De uitslagen van de te Goes en Middelburg gespeelde partijen in de diverse ronden voor deze beker lui den: 6e ronde, Joh, de Smet—J, Blom 0—2; H, C. Mulder—A, van Belzen 2—0; J, SinkeC, van Biertien 11; Fr. Brandenburg—L, Anderson 0—2; L. Goedbloed—J. Dijkstra 20. 7e ronde: L. J. Verkerk e—L. Ander son 0—2; J. Sinke—C, van Biemen 20 en H. C. Mulder—L. Goedbloed 2—0. 8e ronde en demi-finale: H, C. Mulder J. Sinke 02; J, BiomL, Ander son 02. is geweest dat van een regenramp kan worden gesproken, maar ook op diverse percelen op „goede bieten- grond" waar de grond zo dichtgesla gen en met water verzadigd is dat de wortel niet meer voldoende kan ademen, is de groei onvoldoende, zo meldt „de Suikerbiet". Er komen op die percelen plekken, waar de blade ren 'n bleekgroene tot gelige tint krij gen en slap worden. De haarwortel van deze bieten bly- ken te zijn afgestorven. Zulke planten krijgen een stilstand in de groei, want zodra de omstandighe den verbeteren, zullen deze eerst nieuwe haarwortels moeten vor- men. Bas daarna, kunnen ze door groeien, In enkele gevallen werden zell's percelen gevonden, waar de staartpunten van de bieten aaü 't rotten waren, De tweede generatie van de bieten- vlieg viel tot nu toe mee, vooral daar -waar op tijd tegen de eerste genera tie was gespoten. Toch werd op niet of te laat gespoten velden hier en daar flinke schade aangericht. Tegen de verwachting in, zette de ontwikkeling van de bladluizen voor al in het zuiden van ons land door. De zwarte bonenluis was daarbij over heersend, maar ook de oerzikbladluis nam hier en daar sterk toe. Een flin ke aantasting van de zwarte bonen- 10% verlagen. Intussen begint zenstand wat af te nemen, door na- tuuriyke vijanden en schimmels. Ver- gelingsziekte is er wel. maar nergens ziet men zware aantasting. Schieters ziet men nu vrywel overal, met dui delijke verschillen tussen de rassen, Het percentage valt in de meeste ge vallen erg yiee. Jeuk en andere huidklachten middel dan DÉBRQUni Zakjes met munten uit helikopter In Zeeland wordt nog naar stig gezocht naar de eigenaar van 'n aantal zakjes met mun ten, tot een totaal bedrag van 95,86. Deze munten werden in de rampdagen van februari '53 aangetroffen in een heli kopter, die was ingeschakeld bij het reddingswerk. In een rondschrijven aan enkele ge meentebesturen, o.m. aan dat van Noordgouwe, verzoekt het provinciaal bestuur om mede werking bij het zoeken naar de eigenaar, zodat het geld weer te bestemder plaatse kan wor den afgegeven. Zeeuwen in commissie voor „Visserijdag 1956". Het bestuur van de Stichting voor Nederlandse Visserij heeft .een com missie gevormd om de „Visserijdag 1956" voor te bereiden. Deze visserij- dag, die vermoedelijk zal worden ge houden te Enkhuizen in de eerste week van oktober, zal in het teken staan van de gevolgen van de verdere inpoldering van het IJsselmeer, de landaanwinning en de afsluiting van de Zeeuwse zeegaten voor de visserij. Zodra het programma door het be stuur der stichting is aanvaard, zal dit vergezeld van een uitvoerige toe lichting bekend worden gemaakt In de commissie van voorbereiding hebben voor de „Zevibel" zitting de heren A. L. S. Lockefeer en drs R. Cambier, resp. voorzitter en secreta ris van deze vereniging. Namens de Commissie van Dertien zal burge meester A. C. Willcmsen zitting kry- gen in deze commissie. Jubileum ter Prov. Griffie De heer C. van Amerongen, hoofd commies A ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg, was woensdag 25 jaar Ier griffie waar hij als klerk destijds in functie-trad werkzaam,. De griffier der Staten, mr. J. M. Pilaar, wenste de jubilaris geluk met dit feit en overhandigde nem. de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Het gehele griffiepersoneel schonk de heer Van Amerongen een prachtige mand met bloemen. De heer J. van Tuinen, hoofdadmi nistrateur ter Provinciale Griffie en chef van de eerste afdeling, waarop de heer Van. Amerongen werkzaam is, sprak de jubilaris op hartelijke wijze toe en bood hem, namens zijn naaste medewerkers enige boekwer ken aan. De heer Van Amerongen dankte voor de niet-verwachte, hem spontaan gebrachte hulde. Optreden „Horstspelers" in Middelburg uitgesteld De voorstelling, die de groep wika's uit Driebergen. „De Horstspelers genaamd, donderdagavond in het openluchttheater „Toorenvliedt" te Middelburg zou geven met Payot s „De weg naar de vrijheid" en Mo- lière's „De vliegende dokter" is afge last. De organisatoren hebben, hiertoe donderdagmorgen reeds moeten be sluiten met het oog op de ongunstige weersgesteldheid. Het optreden van deze lekespelers is nu verschoven naar donderdag 9 augustus om 20 uur. Tentoonstelling „Het Nederlandse Trekpaard" De 24ste nationale trekpaarden- tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse - Trek paard" zal in de veemarkthallen te 's-Hertpgenbosch gehouden worden op 4 eri 5 september. Koninklijk onderscheiden De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranle-Nassau in brons, is bij koninklijk besluit verleend .aan de heer H. W. Bossers, ondercomman- darit van de vrijwillige brandweer te Bruinisse. GEVOLG VAN STORMWEER Officieel onderzoek op Waddenzee gevraagd E'en vijftiental vissers uit Bruinis se, Yerseke en Tliolen zijn door de storm van zondag j,I. zwaar gedu peerd. By een door hen ingesteld on derzoek, zo delen zy mede, is name lijk gebleken, dat de onder de Texel se kust in de Waddenzee gelegen mosselpercelen spoorloos zyn verdwe nen. Of de mosselen zyn weggespoeld dan wel onder een laag zand bedol ven. heeft men niet kunnen nagaan. Het resultaat blyft echter hetzelfde De schade wordt door de vissers zelf op ettelijke honderdduizenden guldens aan geringere opbrengst geschat. Zij hebben de visserijinspectie te Den Helder verzocht een officieel on derzoek in te stellen. Volgens de afdeling mosselzaken van het bedrijfsschap voor visserij- produkten te Bergen op Zoom be draagt de gemiddelde opbrengst van de 160 mosselkwekers, die ons land telt, per jaar circa 500.000 ton aan Veertig vluchtelingenkinderen bij gezinnen op St.-Philipsland Op het geluid van de bel rende de 11-jarige Krisztina Fedu-sche- wlck uit Freuohtlingen Duitslandnaar de voordeur en even later kwam zij mevrouw Geense uit de Voor straat te Sint-Philips- land vertellen, dat de bakker voor de deur stond. Krisztina is een van de 1/0 kinderen, die gedu rende enige tijd in Siiit- Philipslancl en in Anna Jacobapolder hun va kantie komen door brengen. Dinsdag zijn de jongens en meisjes aangekomen en Krisz tina vindt, het hier prachtig „al dat vlakke land, water en dijken en die leuke kleine huisjes, dat zie je in Duitsland niet", maakt zij ons al gebarend dui delijk. Met het zesjarig dochtertje Willy van haar pleegouders kan zy het, evenals met de andere kinderen uit het dorp uitstekend vinden. De kinderen zyn af komstig uit de door Russen bezette landen. Vit Hongarije, Joego slavië, Roemenië en Bulgarije zijn zij met hun ouders naar West- Duitsland gevlucht, waar zij eerst in kam pen ondergebracht werden. Daarna kregen zij een „huis" dat wil zeggen 'n kamer waar het gehele gezin moest wonen, eten en slapen. Door bemiddeling van het Beierse Rode Kruis worden de ontheemde kinderen voor 'n maand of langer uit hun om geving gehaald om bij pleeggezinnen geduren de de vakantie weer wat op verhaal te ko men. Oorspronkelijk zonden slechts zestien kinde ren naar Sint-Philips- lattd komen. Maar Sji verband met de heer sende kinderverlam ming in Naaldwijk kon deze gemeente haar contingent niet ontvan gen en zo werd het be zoek naar Zeeland uit gebreid met 28 kinde ren. De beide plaatselijke predikanten zorgden er met behulp van enkele ingezetenen voor, dat de vakantiegangers bij hun respectievelijke pleegouders onderge bracht werden: 12 in Sint-Philipsland en 28 in de polder. Bij de familie Stouten woont Annie Magya- rossy uit Ingelstadt. 'Deze tienjarige Hon. gaarse is al voor de derde maal in Neder land en zij verbaast dc gehele gemeenschap met haar bijna vloeiend Nederlands! Hoewel enkelen zich wat moeilijk kunnen aanpassen, is het gros van de kinderen reeds behoorlijk ingeburgerd. De gehele dag spelen en vooral fietsen zij met de dorpsjeugddie heftig gebarend de taalmoeilijkheden uit de weg ruimt. Ook de pleegouderszijn vol lof over hun lijdelijk „kroost", dat zij in de meeste gevallen als hun eigen kinderen be handelen en ook kun nen' behandelen. „We verwennen ze niet, maar we geven ze weer kracht om normaal te leven", zeggen de moe ders uit Sint-Philips land en Anna Jacoba polder. mosselen (waarde circa 6 miljoen gulden). Een employé van het bedrijfsschap sprak zijn twijfel uit over de bewe ring van de 15 vissers, die thans op Texel zijn, volgens welke de totale schade van 18 onderzochte percelen in de Waddenzee by na 1% miljoen gulden zou bedragen. „Er -zijn in de Waddenzee alleen al 400 percelen", zei hij. „Dat 18 daarvan samen al een vierde deel van de totale gemiddelde opbrengst voor hun rekening zouden kunnen nemen, lijkt mij overdreven". De betrokken vissers houden daar entegen vol, dat in de Waddenzee dit jaar uitzonderlijk veel zaad is uitge strooid. Waar in de Zeeuwse stromen geen reservevoorraden meer aanwezig zijn, is dit voor de mosselcultuur en de daarbij betrokken kwekers en hande laars een schadepost, die niet alleen financieel van grote betekenis is, maar die bovendien de afzet van Hol- andse mosselen in zijn geheel geducht zal remmen. Wanneer de buitenlandse afnemer niet de gewenste mosselen in Holland kan krijgen zal hij opnieuw genood zaakt zijn, zich tot Duitsland of De nemarken te wenden. (Advertentie) De nieuwste tip voor Uw long drink: n TIP VAN BOOTZ vandaag: Middelburg Electro: „Emlel en zijn detectives", (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur; schouwburg: „Slaven van de Nijl", (cinemascope), (14 jaar), 20 uur; Kunstmuseum: expositie werken Zeeuwse Kunstenaars Kring, 10—12 en 14—17 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—23 uur. Veere ,,'t Lammetje": eretentoonstel- ling werken wijlen Dirk Koets, 10— 12.30 en 13.30—17 uur. Viissingen Alhambra: „The seven year itch", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; Luxor: „De terugkeer van het mon ster", (1.4 jaar), 20 uur. Goes Grand: „De man uit Laramie", (14 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2