GOES ZOEKT SPEELVELD VOOR DE ZOMERAVONDCOMPETITIE WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DüiNDJïïKDAG 2 AUGUSTUS lüöö tiU V I N U I A L hi '6 hl h U W hi LU U HA S T 5 FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN Gemeenschappelijk terrein op grond Ned. Spoorwegen Dc sportvereniging van de Neder landse Spoorwegen „De Combinatie" te Goes belegde woensdagavond in dc restauratie van het station een ver gadering, waarbij verschillende ver tegenwoordigers van de voetbalver enigingen wélke deelnemen aan de zomeravondcompetitie aanwezig wa ren. Het doel wbb om gezamenlijk de moeilijkheden aangaande een bespeel baar sportveld te bespreken. Zoals bekend loopt het gebruik van het sportveld aan de M. A. de Ruyter- laan op 1 september aanstaande af. In verband hiermee zóu na 1 septem ber geen veld meer beschikbaar zijn om de zomeravondcompetitie en vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Het bestuur van „De Combinatie" is na overleg met de hoofdcommies bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen, chef van S. en O., de heer G. J. C. Velthuis, tot enig resultaat gekomen. Zij meende n.l. een oplossing te heb ben gevonden voor een gemeenschap pelijk sportveld op N.S.-grond in de Poel, ter grootte van 2 ha. Ook de se cretaris van de Stichting Sportbelan- gen, de heer J. M. Meijler, was hierbij aanwezig. De opzet was Om gezamenlijk een stichting te vormen, welke bedoeld sportveld zou behartigen. De voorzitter van „De Combina tie", de heer J. C. Koster, deelde mee, dat de Stichting Sportbe- langen" in de huidige situatie Serooskerke (W) Ned. Chr. bond werknemers in hout" en bouwnijverheid. De afdeling Serooskefke op Walche ren van de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in Hout- en Bouwnijverheid herdacht dezer dagen het 25-jarig bestaan. Dit feit werd ge vierd op een feestelijke bijeenkomst onder leiding van de voorzitter, de heer J, Onderdijk, diè onder de aan wezigen ook de burgemeester van Se- rooskerke, de heer P. Dregmans, kon verwelkomen, alsmede de bondsvoor zitter, de heer J. vati Eijbergen, en de afgevaardigden van het districts- bestuur en de verschillende andere afdelingen van de bond. De damês van de christelijke zang vereniging „Een in geest en streven' brachten vóór de pauze verschillende liederen ten gehore en „De kleine fan fare" zorgde voor pittige marsmuziek. Groot was de belangstelling voor het optreden van de goochelaar, prof. Vendi, die al des middags de kinderen van de leden'had vermaakt. Enige le den van de NIC.B.-afdeling brachten een geslaagde opvoering van het to neelstuk „De dag begint vanavond". Na de pauze sprak de bondsvoorzit ter, de heer J. van Eijbergen, die met nadruk wees op de doelstellingen van de bond en op het feit, dat men van 'Uit de christelijke levensovertuiging de verschillende sociale problemen be nadert. De penningmeester van dê af deling Serooskerlte, de heer I. Ge- schiere, werd door de bondsvoorzitter gehuldigd voor het Wérk, dat hij ge durende achttien jaar voor de bond heeft verricht, waarbij hem als sou venir een zilveren asbak werd aan geboden. Vrouwenpolder Film over „Vrederust" In Vrouwenpolder Werd dezer da- gén voor een volle zaal de prachtige kleurenfilm „Der Zeeuwen trots op Brabants bOdem" vertoond over de psychiatrische inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. De film geeft een duidelijk beeld van het leven en wer ken op „Vrederust". Zoutelandê Vierde zomeravondstilte In Zoutelande wordt vrijdagavond om 8 uur de vierde zomeravondstilte gehouden. De meditatie, die tot titel „Expressie van een simpele ziei" draagt, wordt gehouden door ds. J. F. Wagener. Muzikale medewerking wordt ver leend door de heer G. de Kok uit Goes, orgel, en de heer A. Kleinepier uit Breda, trompet. Examens Bij de in Den Bosch gehouden examens voor moderne sierkunst slaagden mej. M. Brëas uit Middelburg. Voor coupeuse slaagden de dames M. Janse, Koudekerke, M. Klaassen en J. Baaijens, Arnemulden; c. Davidse, NieUwland; J. Fiorisse en R. Boogaard, Middelburg; voor costumlère slaagden de dames R. de Jonge, Seroos- kerke (w.); n. Klaasse en c. Meulen- berg. Arnemuiden; C. Tevel en C. Wiele- maker, Koudekerke; J. Adrlaanse, Nieuwland. Scheepvaartberichten. Vllsslngen aangekomen 28 juli: Caltex the Haque van Curagao. Lydia van Gent. 29 juli: Jenja van Duinkerken. Vlisslngen vertrokken op 28 juli: Lydia naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen op 28 juli: Pavonls van Londen. Raket van Goole. Arkeldljk van Havanna. Coolhaven van Casablanca, Barendz van Rotterdam. Nadzy van Rotterdam. Odile R van Nor wich. Mees Cremer van Rotterdam. Kon- ny M van Le Havre. Alblasserdijk van Le Havre, Navis. Astra van Londen. Adara van zee/Tern. Jokurma van Hami- na. Biesbosch van Amsterdam. Schiedijk van Rotterdam. Arnedijk van New York. Gepasseerd van Antwerpen op 28 juli: Oceaan Tyne (slb) met sleep naar Rot terdam. Actinia naar Palnackle. Borneo naar Amsterdam. Eagle naar zee. Ritornel naar Korsor. TItus naar Rotterdam. Maashaven naar Rio cle Janeiro. Borneo naar Dublin. Kitty naar Fulham. Ame land naar Londen. Karei naar Stettin. 29 juli Nassauhaven naar Kopenhagen. Blommersdijk naar zee. Lyra naar zee. geen oplossing kun brengen. Zij werkt n.l. al met financiële te korten. Voorts deelde hij mede, dat het college van B. en W. even eens ter vergadering was uitge nodigd, terwijl deze tevens in een schrijven was verzocht in de kos ten bij te dragen. Spreker betreur de het dat op bedoeld schrijven geen teken van B. en W. was ont vangen. Daarom konden ter ver gadering geen definitieve beslui ten worden genomen. Bij de bespreking van het plan bleek bij de aanwezigen niet veel enthou siasme. In eerste instantie zal voor de aanleg van het nieuwe sportveld min stens f 10.000 nodig zijn, volgens de heer G. J. C. Velthuis. Hij zegde de medewerking van de N.S. ten volle toe, mits de overige verenigingen een even groot aandeel in de kosten op zich nemen. Na enige discussie bleek, dat men nog niet tot definitieve besluiten kon overgaan, daar vooral de financiële zijde van het probleem vrij moeilijk is op te lossen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Koster, nog zijn ongenoegen uit over het vrij harde spel bij de zomeravondcompetïtie. Hij vroeg zich af, of het misschien aanbe veling verdient om in het komende seizoen geen beker of medailles meer beschikbaar te stellen, daar dan mis schien de rivaliteit enigszins zal ver minderen. Aardbeienteelt verliep in Zeeland niet ongunstig Ondanks strenge winter Dc iiiirdbeienteelt Is voor de Zeeuw se fruitkweker dit Jaar weer niet be paald ongunstig verlopen. Was men voor de aanvang van het seizoen iet wat pessimistisch gestemd ten'op zichte van de oogstverwachtingen door de strenge vorst van dc afgelo pen winter, thans, nu het oogstsei- zoen weer afgelopen is, blijkt het te zijn meegevallen. Naast de berichten die gehoord zijn uit andere aardbeiencentra van ons land, zal de oogst in onze provin cie by velen nog niet zijn tegengeval len. Daarnaast neeft ook de prijs veel goedgemaakt. Al met al heeft de aardbelenteelt cle kweker dit jaar geen windeieren gelegd wat voor ve len, omdat deze teelt door vele kleine kwekers wordt gebezigd, een goede financiële uitkomst heeft gegeven. Op de veiling te Kapelle, bedroeg de aanvoer het afgelopen seizoen 761.811 kilo. Vorig jaar bedroeg deze 824.028 kilo. Bedroeg vorig jaar de gemiddelde prijs 96,41 per 100 kilo, dit jaar steeg deze tot 155 per 10Ó klio. Het grootste gedeelte van de aanvoer vond zijn weg naar de bin nenlandse industrie, terwijl er ook be langrijke hoeveelheden werden ge kocht voor de buitenlandse industrie, Ook de aanvoer in kratten per doos was dit jaar niet onbelangrijk en wel 83 ton. Deze werden voornamelijk ge kocht voor binnenlandse en buiten landse (België) verse consumptie. De hoogste dagaanveer bedroeg op de veiling te Kapelle 4276 kratten voor verse consumptie en de hoogste dag- aanvoer voor de industrie bedroeg 66 ton. Hoewel de kwantiteiten bij vele kwekers dit seizoen ietwat beneden die van vorig jaar is gebleven, heeft de prijs dit bij velen genivelleerd. Middelburg Arbeiders ln voedings- en genotmiddelenbedri|ven De afdeling Middelburg Van de Nederlandse centrale bond van chris telijke arbeiders(sters) in de bedrij ven van voedings- en genotmiddelen kwam maandagavond ln de Bogard- zaal bijeen onder leiding van de heer A. Jeras. De vergadering werd gehouden naar aanleiding van een bespreking tussen vertegenwoordigers van de plaatselijke patroons- en werkne mersorganisaties met betrekking tot de drie procent uitkering over 1955. Ook de bakkersgezellen, georgani seerd in de algemene bedrijfsbond voedings- en genotmiddelen kwamen hierovér in vergadering bijeen in de Bogard2aal. Namens belde organisa ties is medegedeeld, dat de Middel burgse bakkerspatroons niet «bereid zijn de drie procent-uitkering aan hun personeel uit te betalen, in tegenstel ling tot werkgevers in andere plaat selijke bedrijven. Opgemerkt werd dat de broodprijs wel verhoogd werd en er werd uiting gegeven aan de teleurstelling over deze weigering. Bevorderingen T.S. In de lijst van bevorderingen aan de Technische school te Middelburg was onder bankwerlten A de naam van C. Boogaard, Middelburg, weg gevallen, waardoor ten onrechte de indruk zou kunnen worden gewekt, dat deze leerling niet is bevorderd. Wedvlucht De Middelburgse postduivenhou- dersverenlging „Zeelandia" hield een wedvlucht op Neufvilles over een af stand van 110 km. De vlucht verliep zeer snel. De eerste duif had een snelheid van 1920,96 m per minuut en de laatste een snelheid van 1339,14 m per minuut. In concours waren 108 duiven. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1. en 4. A. Hooft- man; 2. en 3. J. Poelman; 5. B. Ble zen, 6. M. Jungblut, 7. en 8. M. Jas pers, 9. en 10. J. J. Snoep. Oogsl van de straal Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende ln het tijdvak van 24 tot 31 juli j.l. gevon den voorwerpen! Kinderportemonnalé, regenjas, huissleutel, herenrijwiel, zijden sjaal, bruine portemonnaie met inhoud, boodschappentas, groene klnderporte- monnale, beige damesmantel, witte da meshandschoen, damesportemonnaié met Inhoud, wit kinderschoentje, zwembroek je en handdoek, zakmes, zonnebril, kin derpostzegels, vermoedelijk gouden speld met steentje, wit gestreepte ceintuur, meisjesrijwiel, veelkleurige sjaal, kinder armbandje, grijs wollen damesvest, bl. kinderbroekje, zwarte portemonnaie met inhoud, oorbel, keeshond, 1 pr. werk schoenen, grijze herenpantalon, schroe vendraaier, oorbel, omslagdoek, dasspeld, verschillende huissleutels. „Passing out parade" De cursisten van de le C.O.A.K, in Middelburg, die de opleiding hebben beëindgid, hielden woensdagmorgen een z.g. passing out parade door de stad. Dit geschiedt bij wijze van af scheid, daar de opgeleide militairen Middelburg weer verlaten. Op de appèlplaats van het kampement „Modderoord" inspecteerde kapitein J. Zwijnenberg, waarnemend com mandant van de le C.O.A.K., de op gestelde colonne. De C.O.A.K.-ers marcheerden daarna naar Klein Vlaanderen, waar kapitein Zwijnen berg het défilé afnam, staande op een daartoe aangebracht podium. De bijzonderheid van deze parade Is, dat een en ander geheel door de dienstplichtigen zelf wordt geleid. De aspirant-reserve officieren voeren het commando en de nieuw opgelei de onderofficieren fungeren als ka der voor de troep. Enkele maanden geleden werd een dergelijke parade voor het eerst gehouden, hetgeen een succes werd. Nu was het dus de tweede maal en in het vervolg zal Middelburg regelmatig bij een af scheid van een opgeleide ploeg een passing out parade kunnen meema ken. Collecte Deze week werd in Meliskerke de col lecte voor „Draagt Elkanders Lasten", gehouden. De opbrengst bedroeg 160.—. Vlisslngen Jaarverslag commissie voor bijzondere noden Blijkens hét jaarverslag over 1955 van de commissie van samenwerking voor bijzondere noden in de gemeente Vlisslngen werden in het verslagjaar mêèr aanvragen om hulpverlening in gediend dan in de vijf voorafgaande jafen. Aangenomen mag echter wor den, dat hier sprake is van een toe vallige samenloop, en niet, dat dit een gevolg zou zijn van een op grotere schaal voorkomende financiële nood. De kasmiddelen zijn nóg voldoende om in de toekomst op bescheiden wij ze financiële hulp te verlenen. Het administratieve gedeelte der werkzaamheden geschiedde op het kantoor van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. In de aanvang van het verslagjaar overleed de heer C. Rotmans, die als afgevaardigde Van „Humanitas" enige jaren in de commissie zitting had. In de vergadering van li juli 1955 her dacht cle voorzitter het werk dat de heer Rot,mams verricht had voor deze .commissie. „Humanitas" heeft nog geen ander lid in de commissie aan gewezen. De heer C. J. Kloeg bedankte als lid, in verband met zijn aftreden als lid van de kerkeraad van de Evan gelisch Lutherse Gemeente. In zijn plaats nam zitting mej. W. van Kes- selen. Door elf personen werd een aan vraag om hulpverlening ingediend. Negen aanvragen werden toegekend, twee werden afgewezen. Een bedrag van f 200 en êen van f 75 Wérden terugbetaald door personen die in vorige jaren van de commissie eefi voorschot ontvingen, terwijl f207 werd terugbetaald op in het lopende jaar verleende voorschotten. Het saldo per 31 december 1955 be droeg f 2734,41. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat in de periode van 25 tot en met 31 juli 1956 de volgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: pakje ondergoed, plas tic bal, grijs kindervestje, sleutelring met sleutel en plaatje, 2 kwartjes, diverse sleutels, bril met bruin hoornen montuur, zakmes en fluit, gymschoen (blauw), groene portemonnaie, regenjasceintuur, nylon dameshandschoen, geel-rode hoofd doek, ceintuur van jurk, rode hoofddoek, bruine aktentas met inhoud ert zwarte suède dameshandschoen; en dat aan zijn bureaü Inlichtingen omtrent de navol gende voorwerpen zijn te bekomen: sleutelring met sleutels, zilveren arm band, rubber zadeldek, hoofddoek, foto toestel. pakje inhoudende bromfiets reparatie, halsketting, zonnebril, llps- sleutel, plastic ceintuur, dop van ben zinetank, broche met zwarte steen, di verse badhanddoeken en badpakken, handfietspompje, driepoot in foudraal, rlngslot, speelgoedautootje, sigarettenko ker, klnderbrll, bruine portemonnee, di verse ballen en fopspeen. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Bevallen: E. c. Vischer—Weijens, z. G. T. carton—Borrey, z. M. Peene—Louwer- se, z. M. C. J. v. Oorschot—Timmerman, d. N. J. Munter—v. d. Halst, z. s. de Lange—v. d. Ende, d. R. J, Doorns—Ver- eeckc, d. M. Wijen—Dingemanse, z. J. C. Meerman—Kusse, z. P. Meijer—Boone, z. J. M. v. Noort—v. Noorden, cl .M. Buijs—v. Belzen, d. N. A. Wagenaar—de Voogd z. W. C. Hamelink—Vinke, d. C. L. v. d. Veldev. Splunder z. Ondertrouwd: J. A. Lefeber, 24 j. en W. v. d. Helde, 19 J. M. L. Rlson, 22 j. en H. J. Blom, 22 J. F. A. Ameling, 27 j. en N. Eijgelaar, 21 j. Getrouwd: I. A. de MeiJ, 21 j. en G. Posthuma. 20 j. J. Meijboom, 26 j. en J. C. Janssen. 23 j. B. van Dalen, 24 j. en J. Antonissen, 20 j. M. P. Glerum, 27 j. en T. E. M Cemeska,-21 j. A. Peters, 44 J. en G. Kempe. 38 .1. J. P. Cornelisse, 27 j. en J. W v. Hal. 19 j. Overleden- J. Embregts, 80 j., man v. A. Buis. D Karstanje, 70 j.. vr. van J. Mlnnaard. G. P. M. Koch, 65 J„ man v. C. de Klerk. A. Polderman, 79 J„ man van J. C Polderman. oostkapflle, Bevallen; D. S. Coppoolse—Jobse, z.'M. Louws—Gel dof, z. Getrouwd: J. J, Verhage, 23 j. en J. Annot, 26 j. Overleden: J. Boone, vr. v. W. Louwer- se. F. M. Baaijens, man v. A. Oddlng, Westkapelle Concert door O.K.K. en Westkappels dameskoor Op uitnodiging van de V.V.V. tc Westkapelle zullen het Westkappels Dameskoor en O.K.K. zaterdag a.s. een concert voor de vreemdelingen ge ven. Het dameskoor geeft om half acht een uitvoering en O.K.K. concer teert om kwart voor negen. Het programma van het dameskoor luidt: 1. „Blijf bH mij Heer", W. H. Monk, arr. Meurs; 2. „O Isls en O Slris" uit de opera „Der Zauberflöte", W, A. Mozart; 3. Herleving, H. Mosmans; 4. Wiegelied, Joh. Brahms; 5. Natuur genot, H. Mosmans; 6. Voermanslied, (17e eeuw), arr. Meurs; 7. Liedje van Westkapelle, arr. De Rooy; 8. Glllh- würmchen Idylle, P. Linckc; 9. Donau- wellen, walzer, J. Ivanovlcl. Het programma van O.K.K. luidt: 1. B.B.C. and C.F., mars, J. Ordhu- me; 2. Ouverture Triumphales, J. Fa- rigoul; 3. Fragmenten uit opera's van G. Verdi, arr. P. Wiest; 4. Hochzelt der Winden, walzer, J. Hall, ar. F. Jakma; 5. Paraphrase op grootva ders klok, P. Wlest; 6. Jhr. mr. de Ca- sembroot Mars, P. de Hoon. By ongunstig weer zal net concert in de zaal van „Westkapelle herrijst" worden gegeven. Van onze adverteerders Rijdende zelfbedieningswinkel Sinds woensdagmorgen heeft West kapelle een rijdende zelfbedienings winkel. De heer L, Brasser, die er ei genaar van Is, rydt er mee door het dorp en zodoende stelt hy de huls moeders in staat zonder veel moeite hun inkopen te doen. De ingang van deze winkel bevindt zich achterin de auto. Daar liggen mandjes gereed om de benodigde waren in te doen. De artikelen liggen op overzichtelijke wgze in de wagen uitgestald. Arnemuiden Raadsvergadering De gemeenteraad van Arnemuiden, die vrydag 3 augustus 's middags om 2 uur in vergadering bijeenkomt on der voorzitterschap van burgemeester W. H. Van der Heide, zal zich ö.m. be zig houden met de aanstelling van een functionaris voor het bedienen en het onderhoud van de zuiveringsinstalla tie. ïn verband mét deze aanstelling moet eèn wqzïglng gebracht worden in de salarisverordemng. Voorts zal de raad de verzoeken van 48 personen behandelen tot ontheffing c.q. gedeeltelijke Ontheffing van de be taling van reinigingsrechten over 1956, VEILING ZUID-HOLLANDSCHE EILANDEN G.A. ROTTERDAM. 31 Juli. Andijvie 7—17. Bloemkool I A 50—71, II a 20—57, B 23—80. Komkommers I A 13—32, I B 18—20, I C 12—20. Sla 3— 22. Perziken I A 15—38, I B 10—21, I C 4—12. Golden Japan A 1.41—1.82, B 1.35— 1.73, C 1.31—1.43. Rode bessen I A 1.01— 1.16, II A 75—1.06, B 07—77. Zwarte bes sen I 2.10—2.22, II 2.05. Kruisbessen 38—77. Kersen 62—75. Ananas meloenen 75— 1.00. Early Laxton H I 1.01, H II 57. Aard appelen, grote 6—10.80, poters 2.80—8.40, kriel 1.30—3.80. Spitskool 23—31. Rode kool 10—16. Kroten 4(4—7.90. Uien 12—24. Tuinbonen 21—26. Prei I B 53—56. Rabar ber 15—17. Waspeen 17—33. Doperwten 44— 62. Bospeen 21—33. Dubb. Prlnc. I G4— 1.03, II 64—99. Stoksnijbonen I 1.47—1.72, II 1.24—1.64. Stamsnijbonen II 05—1.06.'To maten I A 68, I B 58—03, I C 82, I CC 50. Meliskerke Schietwedstrijd Op het gemeentelijk sportterrein te Meliskerke werd een schietwedstrijd gehouden tussen Vrouwenpolder en Meliskerke. Bij een vorige ontmoe ting behaalden de vyf beste schutters van Meliskerke 976 punten en Vrou wenpolder 970, terwijl er in het ge heel slechts 1000 punten verkregen konden worden. Dit verschil van slechts 6 punten toonde aan, dat bei de verenigingen haast even sterk ge noemd konden worden, toen men za terdag te Meliskerke de strijd aan bond. Ditmaal behaalde Meliskerke de overwinning met een verschil van 3 punten. De uitslag luidde nl. voor Meliskerke: 1 J. Wisse 196 punten, 2 Johs. Geschïere 195, 3 J. Wlllemse 194, 4 W. Boone 194, 5 J. Stroo 194, tezamen dus 973 punten. Voor Vrouwenpolder luidde de uit slag: 1 C. Tilroe 197 punten, 2 C. de Bruin 194, 3 J. Allard 194, 4 J. Boyenk 193, l. Schoe 192, tezamen 970 punten. Over het geheel bezien kwam Meliskerke duis met 't hoogste aantal punten uit de bus. Evenals vo rig jaar kwam Meliskerke weer in het bezit van de wisselbeker. De voor zitter van Vrouwenpolder, de heer J. Schout, reikte met enige'welgekozen woorden de beker uit aan de voorzit ter van Meliskerke, de heer J. Stroo. Hg sprak voorts de wens uit, dat men in 1957 weer een dergelijke wedstrijd zou organiseren. Daar men ook in Meliskerke een dergelgke ontmoeting zeer op £rijs stelt, kan het volgend iaar opnieuw een spannende strijd tegemoet worden gezien. Sluis Aanrijding op de marki Op de Markt te Sluis vonden kort na elkaar op precies dezelfde plaats een tweetal aanrgdingen plaats, die enige materiële schade veroorzaak ten. De eerste keer waren het een tweetal motoren en de tweede maal kwam een achteruitrgdende vracht auto in onzachte aanraking met een luxe auto, die uit de richting van de Meerminnestraat naderde. In beide gévallen stelt de politie een onderzoek Sluiskil Sportdag C.J.M.V. De ring Jónge Kracht hield op het sportterrein in de villawijk te Sluiskil een zomersportbijeenkomst. Een 70- tal sportvrienden van het C.J.M.V. en afkomstig uit de plaatsen Hoofdplaat, Biervliet, Zaamslag, Driewegen, Hoek en Sluiskil gaven acte de pré- sénce. Nadat de heer P. de Leeuw uit Zaamslag de leden had verwelkomd werden de sportnummers afgewerkt. De voornaamste spelen waren mast- klimmen, balspel, hindernisbaan, ring- rijden per fiets, paardenrace, loopes tafette, kussengevecht en blinddoek- spel. Door een individuele punten waardering voor elk spel kwamen uit eindelijk de volgende prijswinnaars uit de bus: 1. A. Oosterling, Hoek, 71 Sunten; 2. J. de Kubber, Driewegen, 3 punten; 3. K. de Feyter, Zaamslag, 66 punten; 4. J. Buyze, Driewegen, 66 punten; 5. J. Jansen, Zaamslag, 64 punten; 6. C. Zegers, Driewegen, 64 punten: 7. ,T. Kuzee, Zaamslag, 63 punten door loting. Nadat door de leider C. Keyzer uit Zaamslag een kort verhaal was ver teld, dat Wet de nodige aandacht werd gevolgd, werd een voetbalwedstrgd gespeeld tussen de afdelingen Zaam slagDriewegen en HoekSluiskil. Mede door het grote leeftgdsverschll werd deze strgd door Zaamslag en Driewegen gewonnen. Na afloop van de wedstrijden bracht de voorzitter dank aan de directie van C. N. A. voor het beschikbaar stellen van het sportterrein aan de gastvrou- we, de afdeling van de C.J.M.V. uit Sluiskil. De dagsluiting werd gehou den door leider J. Hamelink uit Sluis kil. Geslaagd Bg een examen voor de onderwijs akte F, nuttige handwerken in Den Haag slaagde mejuffrouw Corry Ver meulen vroeger te Sluiskil thans ltleu- teronderwijzeres te Souburg. Aardenburg Eerste prijs behaald Op het concours voor accordeons te Hengstdijk behaalde de heer G. Du- moulin uit Aardenburg een le prys met lof der jury. IJzendijke Raad vergadert Onder voorzitterschap van burge meester jhr. L. E. D. S. van Bonning- hausen tot Herinckhave kwam de raad van de gemeente IJzendijke dinsdagavond in openbare ver gadering hijeen. Afwezig waren C. Riemens en F. Tazelaar. De elf pun ten gingen zeer vlot onder de hamei- door. Een verzoek van F. J. van Laer- de om ontheffing van het verbod tot het drijven van vee door de kom dei- gemeente vsrd afgewezen. De vero'r- dening op qc heffing van begrafenis rechten werd opnieuw vastgesteld ge- lh'kluidend aan de oude. De raad be sloot tot de aankoop van een wagen ladder op luchtbanden ten behoeve van de openbare straatverlichting en brandweer. De kosten zullen onge veer 7600 bedragen. Na lang onderhandelen werd thans besloten het voormalige tramempla cement aan de Prov. weg van de Z. V.TM. te kopen voor de som van 6300. Op een verzoek van het r.k. kerkbestuur te IJzendyke om mede werking krachtens art. 72 der lager- oöderwgswet 1920 voor vernieuwing van de inventaris der r.k. meisjes school werd goedgunstig beslist. De plaatselgke E.H.B.O.-afdeling krijgt op haar verzoek een subsidie van 160. In verband met bestra- tlngswerk hadden enkele begrotings wijzigingen plaats. De heer A. Del- laert zou graag spoedig wat werktui gen voor de speeltuin zien aange schaft. De heer P. van Hijfte vroeg naar de toestand der brandweerslan gen. De voorzitter antwoordde dat er jaarlijks nieuwe worden bygekoent. Middenstandsexamens In Terneuzen werden dezer dagen middenstandsexamens gehouden. De geslaagden zijn: D. H. Kotvis, Hoek; F. G. Krgger, Terneuzen: M. C. van dér Leek, Kapelle; B. L. M. Martens, Hulst; D. A. M. Matthijs, Koewacht; J. A. M. Meul, KoewachtM. P. Meijer, Axel; E. A. Meijers, Oostburg; L. A. Moerman, Hoek; B. P. M. Pau wels, Philippine; M. Peters, Sas van Gent; J. M. Pieters, IJzendijke; K. W. Pladdet, Biervliet: T. J. Plasschaert, Sluig; M. E. J. van de Plasse, Sluis; F. A. de Pooter, Zaamslag; M. A. Re- mijn, Sluis; J. Riemens, IJzendijke; W. H. F. M Roegiest, Philippine; E. S. A. de Roek, Sas van Gent; J. C. Roest, Breskens; P. J. van Roeijen, Nieuw- NamenE. A. Sar.drini, Terneuzen P. G. Sarneel, Kloosterzande; J. Schot, Kapelle-BièzelingeA. J. Schouwe- naar, Wemeldinge; G. C. Serrarens, AbsdaleP. A. de Smidt, Retranche- ment; B. J. Smolenaars, Axel; M. J. Sonnevijlle, Schoondijke; I. J. Spruijt, Kapelle; C. J. Sijnesael, Nieuwvliet; J. J. Torbijn, Terneuzen: E. P. Va- lent, Sint-Jansteen; J. M. Verhulst, Kapelle: L. S. M. Vermeere; Nieuw vliet; G. C. A. Verstraten, Hoofd plaat; B. A. H. Vervact, Axel; M. L. Vervaet, Clinge; G. P. P. van Vooren, Hulst; H. de Vos-de Bruijn, Zaamslag; G. M. P. de Waal, Graauw; C. S. de Winne, RetranchementR. R. de Wit, Philippine; J. A. C. Wijngaerd, Zuid- dorpe; J. de Zeeuw. Hoek; J. J. van Duuren, TerneuzenW. Steenpoorte, Schore. Examens stenografie en machineschri|ven Aan de erkende Pontschool te Ter neuzen werden examens in stenogra fie en machineschrijven afgelegd. De geslaagden zgn: Stenografie (Unie- practijkdiploma)de dames F. de Kraker te Axel; C. de Pooter te Axel; N. K. Reminsen te Axel; M. C van Eek te Terneuzen A. J. Wieles té Ter neuzen; C. J. van Maelsaecke te Zaamslag; E. S. van de Ree te Zaam slag. Machineschrijven: (Unie-praktykdi- ploma) de dames P. J. Tollenaar te Hoek; J. S. Verhage te Hoek; M. C. Asselman te Sas van Gent; M. C. van Gorsel te Terneuzen; C A. Overdulve te Terneuzen; H. J. van Wijck te Ter- neiizen; P. Willemsen te Zaamslag en de heer Jvan de Wege te Terneuzen. vaardigheidsdiploma: de dames M B G. Guillet te Philippine: C. C. Kcol te Sluiskil; C. Tjallema te Terneuzen; en de heer G. Bonte te Philippine. VEILING BERGEN OF ZOOM. 1 aug. Groenten: Andijvie 8—19: Bloem kool A 47-80; B 24—45; C 16—18; Snij bonen (kas) 149—173: Snijbonen (stam) 109 —139: Stamboon dubbele prlnccssen 31— 65; Wagenaars 22—29; Komkommers 20— 41; Rode kool 10—20; Savoyo kool 27—50; Kroton 5—7Vu\ Bospeen 26—33; Waspeen 23-r37; Sla 11—26; Tomaten 28—63; Tuin bonen 15—20; Rabarber 8—15: Erwten 23 —42; Krombekken 65—S0; Prei 28—60. Fruit: Kersen 23—97; Rode bessen 54— 136; Zwarte bessen 209: Kruisbessen 18— 36: Yellow Transparant 30—70; Kasper- ziken 18-41 per stuk; Kasprulmen 7—12 per stuk: per kg 133—141: Early Laxton 31—113; Ananasmeloenen 62—88; Neime- loenen 59—96. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM. De A.V.M. eiercommlssle heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrijdag 3 augustus als volgt vastgesteld: prijs klasse 1 19*2 cent; prijsklasse 2 18',4 cent; prijsklasse 3 1714. cent; prijsklasse 4 1614 cent. VEILING MIDDELBURG. 1 aug. Aardappelen: Eerstelingen bon ken 7—8.20; grote 8—8,10; drielingen 5—G; Bintjes bonken 5—7,10; grote 5—5,60. Aan voer 38 ton. Fruit: Aardbeien 140; Rode bessen 81— 109; Witte bessen 59—64; Kruisbessen 19 —51; Tomaten 27—62; Netmeloenen 36— 92; Ananasmeloenen 92—102: Perziken p. stuk 3—25; Pruimen per stuk 6—12; per kg 101—131; Peren val 15—16; Appelen val 6—18; Frankenthalers 100—232. Groenten: Bloemkool A 4588; B 31— 45; c 26; Komkommers A 10—21; B 19— 20; C 8—15: Waspeen 12—33: Dubb. Prln- cessebonen 57—78; Wagenaars 44—63; Snij bonen 61—126; Sla 8—18; Rabarber 10—19; Doperwten 69; Andijvie 17—28; Postelein 18—52; Uien 19—35; Savoye kool 17—24; Spitskool 3513; Kroten per kg 5—10; per bos 12—14; Bospeen 28—36: Tuinbonen 12 —17: Rode kool 12—23; Augurken C 27 —38; D 17—20. VISMIJN VEERE, 1 aug. Aangevoerd: 3273 kg exportgar nalen 179—283; 14 kg schar 66; 173 kg bot 33—51; 2 kg wijting 38| 355 kg tong (mid del) 256—319; 215 kg rog 26—32; 3 kg on gesorteerde vis 77. VEILING GOES. 1 aug. Export- en induslrieveiling: Fruit: Zwarte bessen (export) 220,05; II 219.20; Duitse Zure II 85,50—85,90; in 81,10; Dubb. Princessebonen I 63.60—64.90; II 58,60: Zure Morellen I en II 63,50; afw. 48,10; Yellow Transparant kroet 5.40. Gewone veiling: Fruit: Ro.de bessen II 112—126; III 63; Kruisbessen II 51—59; III 10—30; Yellow Transparant st. 65-70, 72 —80; val 28—37; Ruth Gestetter I 25—52; fabr. 39: Early Laxton I 112; II 73—81; grof 71—99; fabr. 57—71; Orangepruimen grof 52—62; Krieken H 45—47; Klerken H 49—79; III 34; Varikse Zwarte H 72; Frambozen in doosjes n 52—62; Perziken per stuk 8—23; Druiven 210—230. Groenten: Kropsla 6—15; Bloemkool 10 —74; Komkommers 16—24; Tomaten 26— 54; Dubb. Princessebonen 49—54: Saxa- bonen 45—50; Pootuien 1415: Waspeen 13—13; Andijvie 19—21; Wortelen 10—17; Kroten 4—7; Sjalotten 18—19; Gr. Savoye kool 18—22; Rode kool 10—12; Eerstelin gen 6—3; Doperwten 23—28. VEILING KRABBEND IJKE. 1 aug. Export- en industrieveïling: Fruit Zwarte bessen (export) 219.30; II 159; Dubb. Princessebonen I 65,80—67,10; II 54,10—55,40. Gewone veiling: Fruit: Yellow Trans parant st. 70-75, 77: st. 65-70, 79; huish. 70-75. 71; huish. 65-70, 69; fabr. 31; val 7—27; Pruimen: Early Laxton 33—86; Rode bessen 28 per doos; Kruisbessen 2958 per kg. VEILING KAPELLE. 1 aug. Fruit: Rode bessen: Prolific II 87.10—69,60: Duitse Zure H 87,10; m 37,10 —38,10; Zwarte bessen (export) 223,10; II 190; Frambozen In tubs 17B.20; Zure Mo llen (ontsteeld) I en II 71; Hl 53,40; Dubb. Princessebonen I 65,60—66,60; li 61.20; Yellow Transparant val en kroet 5,50; Eerstelingen II 4,90—5,60; Doré 6.40—6.60; Bintjes II 5,10 ;Kersen: Klerken I 105: H 74—100; III 37—40; Krieken I 69; n 43— 62: I 39; Abesse de Moulon I 50: Vlees kersen II 41—54; Zure Morellen I 80—35; II 64—69; in 42; Varikse Zwarte n 54— 59; Markiezen III 44;; Hedelflnger 117; Citroenkersen II 42; Rode bessen per doos II 27; I 31—36; Rode bessen per kg 11 84104; III 51—65; Kruisbessen I 56 65: II 33—46; Pruimen; Early Laxton I 97—132; II 55—95; grof 61100; fabr. 27— 56; Ruth Gestetter I 87: II 57—63: grof 61—65; Orangepruimen I 74—77; grof 58 —66; Pruimen val 1340: Frambozen per doos I 63—79; H 45—70; Yellow Transpa rant st. 65, 85—100; huish. E5. 82—39; huish. 70, 94; keuken 46; val 20—36. Groenten: Kropsla 6—16; Bloemkool 14 —31. Savoye kool 14—20; Bospeen 17—21; Augurken 3561: Komkommers 12—23; stek 8—13 per kg; Spitskool 15—19; To maten 40—57; Rabarber 79»<j; Kroten 5({. 10; Uien 11—12; Waspeen 21; Aardappe len I 5lb; bonken 5—6(4; kriel 2. VEILING SINT-ANNALAND. 1 aug. Aardappelen: Eigenheimers bon ken 7,25; gewone I 10,05—10,64; II 9,85— 10.54: drielingen 8.16-8.31: voer 2.81; Bint jes bonken 11.32—12: gewone I 8.30—9,30; II 7.81—8: drielingen 6,52: Doré bonken 8: gewone 10.44. Aanvoer 170 ton. VEILING SCIIERPENISSE. l aug. Aardappelen: Eigenheimers bon ken 6,20; gewone 8,10—10,26; drielingen 7,51; Doré bonken 7,30: gewone I 10,03; II 7,65—8.70. Aanvoer 60 ton. AARDAPPELVEILING ST. ANNALAND. 31 juli- Eigenheimers, bonken 7.57, ge wone I H.23—11.65, gewone II 10.7511,39, drielingen 7.94—8.50. voer 2.70. Bintjes! bonken 10 90. gewone I 9.62—9.86, gewone II 7—9.76. drielingen 6.99. Doré. bonken 3.04, gewone 10.51—10.59. Aanvoer 115 ton. Bonen 0.92. AARDAPPELVEILING SCHERPENISSE. 31 Juli. Eigenheimers, gewone I 9.23— 10.99. Bintjes, bonken 10.58. gewone I 7.259. Doré bonken 8.17. gewone I 10.36, gewone n 7.208.51. Aanvoer 40 ton. VEILING THOLEN. 31 juli. Stamboon z. dr. 58. Aardappe len: Doré, bonken 8.40, gewone 8.79—9.56, poters 4.35 Bintjes, bonken 12.60, gewo ne 8—8.50 Eigenheimers gev/one 8.20— 9.50, poters 5.70. kriel 2.60. Aanvo: r 50 t. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 1 aug. Aardappelen: Doré I 9.66; H 7; Eigenheimers I 9.76—9.66; bonken 6,50; li 8,90—7,80; drielingen 6; Bintjes 8,40; bon ken 12,2012,42; voer 2,83. Aanvoer 110 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3