Studenten verdienen zelf hun vakantie in Nederland Middelburgers toerden door graafschap Kent VAN DER LIJKE EN VERHELST IN RONDE VAN NEDERLAND P HO V IN CIA L E ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 SNIPPERKWARWEITJES OP SCHIPHOL Groot werkkamp in Oosterland (Van onze speciale verslaggever) Het gerucht, dat. een achterneef van de Aga Khan, een volle neef van prins Ali, thans op Schiphol baanputten, deksels en verlichtingsbakken aan het schoonmaken en schilderen is, is onjuist. De Pakistaanse student, die met 34 medestudenten van ongeveer 10 nationaliteiten thans gedurende 3 weken op onze nationale luchthaven deze eenvoudige, maar gewenste karweitjes verricht, heeft alleen maar dezelfde titel: Khan. Zijn lotgenoten op Schiphol hebben hem direct een waardig familielid van de Aga geacht. De 24-jarlge Anwar vindt het duidelijk teveel eer. Hy lacht wat verlegen, wanneer we doen, alsof we de grap voor ernstig nemen en vertelt dan na drukkelijk, dat hy alleen maar student ls. Student in de rechten in Londen, en niet een, die het geld maar uit een putje behoeft tè scheppen. Hij wil net als al zijn kampgenoten in zijn vakantie wat meer-van de wereld zien. Hoe doe ie dat, wanneer je moet ftassen en meten om je studie te be- alen? Wel, door in te schrijven voor een van die internationale studenten- werkkampen, die de laatste jaren in tal van Europese landen worden ge houden. Het Nederlands bureau voor bui tenlandse studenten-betrekkingen uit Leiden organiseerde dit Schiphol- kamp, Wie eraan deelnemen hebben acht uur op een dag allerhande lichte karweitjes te verrichten, waarvoor bij het huidige personeelstekort geen mensen en tyd kunnen worden ge vonden. In ruil voor die gewaardeerde pres taties genieten de jongelui vrije kost en inwoning in een gemeentelijke school te Amsterdam. „We doen dit werk op basis van wederkerigheid zegt ons kamplei der Piefer J. van den Berg, een 23- jarige student in de theologie te Am- steraam, die de vertegenwoordiger is van de N.B.B.S, aan- de stedelijke universiteit. Oosterland „Jaarlüks gaan honderden Ne derlandse studenten in de vakan tiemaanden werken in buiten landse kampen. Wij moeten daar gastvrijheid, inbns land tegen over zetten. Het valt alleen niet altijd mee goede werkobject-en te vinden. Tot 20 augustus nog een froot kamp in Oosterland bij ierikzee. waar ongeveer 50 tot 60 studenten van allerlei nationa liteiten aan meedoen. De jongelui komen hier uiteraard niet alleen om te werken. Het is er hun in de eerste plaats om begonnen, iets van ons land en volk te leren kennen. Na gedane arbeid maken ze dan ook allerlei excursies of bezoe ken musea en concertzalen. Vijf Aziaten, één Amerikaanse, en de rest Europeanen, maken deel uit van' het werkkamp op Schiphol. Er is ook een Chinees bij. De onderlinge verhouding is uitstekend, getuige het feit, dat op de eerste dag van het samenzijn al een internationale vol- leybalstrijd gestreden werd, die even sportief als enthousiast verliep. Hoe lean het ook anders Niet alleen zijn er ongeveer evenveel vrouwelijke als mannelijke deelnemers, tussen wie zodanige relatie bestaat, dat men er zich als groep tegen verzet, wanneer er afzonderingen worden gesigna leerd, maar ook Nederland heeft in de internationale studentenwereld een goede naam. Duitse amateurs spelen tweemaal in Nederland De Duitse voetbalbond heeft aan de K.N.V.B. verzocht akkoord te gaan met een tweetal wedstrijden tus sen de Duitse ploeg, welke naar Mel bourne zal gaan voor deelneming aan de Olympische spelen, een een elftal van Nederlandse amateurs. De eerste ontmoeting is thans vastgesteld op 5 September a.s. te Hengelo. De twee de wedstrijd zal reeds 14 dagen latei- worden gehouden in een der grens streken in de buurt van Venlo of Roermond. Zomeravondvoelbaluitslagen De uitslagen van de Zeeuwse zo meravondvoetbalcompetitie uit de pe riode 23 tot en met 28 juli luiden: Rayon Goes: Haringman-Typo's 7-2, Ford-Keuringsdienst 6-2; De Zon- Comb. N.S. 2-2; PTT-WZB 0-6; Ra yon Middelburg: Stavast-Blauv- Wit 3-0; Pingelaars-Blauw Wit 8-4. Ra yon Vlissingen PZEM-Uiterton 3-0; WVV-Coal I 0-3; PVS-VAW 1-1; CP C-SBLV 4-0. Jaap Huissoon winnaar Te Koewacht werd een wedstrijd gehouden voor amateurs over 110 km. voor deze wedstrijd, die juist over de Belgisch-Nederlandse grens verreden werd, schreven vele Nederlandse ren ners in. In de spannende wedstrijd wist Huissoon uit Yerseke tenslotte in de eindsprint de erepalm weg te halen. De uitslag was als volgt: 1 Huissoon (110 km in 2 uur 55 min.); 2 M. Sleenaert; 3 A. v. Bunder; 4 D. Andries; 5 W. v. Laere; 6 W. Dhondt; 7 P. Steveninck; 8 P. Martens; 9 W. de Schepper; 10 J. de Cock (allen Bel gen). 4S- Rusland heeft de tweede wedstrijd tegen Israël te Tel Aviv gespeeld, met 2—1 gewonnen en zich daarmee geplaatst bij de 16 landën die aan het Olympisch eindtoernool te Melbourne zullen deel nemen. De eerste wedstrijd, te Moskou gespeeld, was met 50 door de Russen gewonnen. Volgens de dienst der directe belas tingen ln Amerika, neemt het aantal dol lar-miljonairs, in de Verenigde Staten steeds meer af. In 1950 waren er 219 miljonairs, In 1982 nog slechts 148 en ln 1953 145. Een grondbezitter in het dorp Caais de Esplnho in Portugal, heeft zijn vrouw, twee zwagers en drie anderen doodge schoten omdat zij kritiek uitoefenden op de wijze waarop hij zijn bezit beheerde. Herinnering Velen herinneren zich nog het gro te werkkamp in Zeeland in de ramp- tijd van 1953, die de jongelui zo dui delijk voor ogen zette werkelijk nut tig bezig geweest te zijn. Maar ook Arnhem vorig jaar (boswerk) en nu kortelings het kamp in de Kennemer- duinen van de „Stichting Internatio nale Werkkampen" te Utrecht heb ben een goede indruk achter gelaten. En dan ons land zelf. Mej. Ulla Bernerfelt, blauwogige 20-jarige Zweedse, die Frans studeerde' aan de Sorbonne in Parijs, alg bessen plukster 14 dagen verbleef in een En gels kamp. en nu dan 3 weken in óns land werkt, zegt: „Alles is hier zo schoon en helder, net als in mijn eigen land. Heerlijk!" Zij kan het weten. Ze heeft al eni ge jaren ervaring in dit internatio nale kampleven, en in haar eigen ,land trad ze vorig jaar nog als kamp leidster op. „Ik haid wel geld voor de reis van Parijs naar Stockholm", ver telt ze ons met een aanstekelijke blij moedigheid, „maar ik had zin om een kleine omweg te maken. Die werk kampen zijn er een prachtige gele genheid toe en je sluit bovendien nog vriendschappen, die je, geloof ik, nooit zult vergeten Jllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljt Cartoon gevraagd over studentenwoningnood De algemene studentenvereni- y ging Amsterdam heeft een prijs- vraag uitgeschreven voor „een grappige tekening of een ge te il kende grap", een z.g. cartoon, die bestemd is om de aandacht van de Amsterdamse bevolking s te vestigen op de noodsituatie, H waarin de huisvesting der Am- sterdamse studenten op het M ogenblik verkeert. 11 Vergeleken met de andere uni- versiteitssteden in ons land, waar de huisvesting voor stu- y denten eveneens zeer veel te y wensen overlaat, spant de hoofdstad, met zijn naar aantal s studenten grootste inrichting y II voor hoger onderwijs van Ne- derland en zijn vrije universi- teit wel de kroon. Terwijl het H aantal studenten blijft stijgen, neemt het aantal kamers voort- durend af. y H Voor de beste cartoons wordt y; een prijs van f50 en een van f 10 uitgeloofd. De jury, die de y tekeningen zal beoordelen, be- =j y staat uit de heren Simon Car- y miggeit, Marten Toonder en Hans Frankfurther. Op 6 sep- y H tember zal zij haar beslissing- p kenbaar maken. flllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Nederlandse vrachtauto ramt huis in Duitsland Een Nederlandse zestons vracht auto met aanhangwagen is maandag middag te Herzogenrath bij Aken op een kruispunt door een hoekhuis heen en tegen de zijkant van een hotel op gereden. De bestuurder van de auto, P. K., die bij een onderneming te Kerkrade in dienst is, werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis gebracht. TE VEEL HOOI OP Z'N VORK Leo van der Pluym heeft toch contract getekend Ondanks berichten, dat zijn advi seurs Leo van der Pluym aangeraden zouden hebben niet in de Ronde van Nederland te starten om niet te veel hooi op zijn vork te nemen, schijnt het dat de Dussenaar toch in deze ronde zal uitkomen. De directeur, de heer O. van Erp, die de ronde orga niseert heeft namelijk een door Leo van der Pluym getekend contract in zijn bezit. Twee Zeeuwen, Piet van der Lijke uit Groede en Rien Verhelst uit Axel, zullen aan de Ronde van Nederland deelnemen. Van der Lijke is gekozen in de ploeg, die Gerrit Schulte als kopman heeft, terwijl Verhelst een plaats heeft in de Gerrit. Voortingr ploeg. De Nederlandse ploegen voor de Ronde van Nederland zijn als volgt samengesteld: Schulte-ploegkopman Sohulte, Den Bosch; Suykerbuyk, Breda; Berg- Raadslid maakt zich aan afpersing schuldig In de buurtschap Veenhuis onder de gemeente Nyfterk heeft" zich maandagavond een geval van afper sing voorgedaan, waarvan de 18-jari- Êe taxichauffeur G. van V. uit Ny- erk het slachtoffer is geworden. De heer Van V. moest een zieke vrouw in Veenhuis ophalen. Van V. wist de weg echter niet goed en reed een pad in, waarvoor hg een hek moest openen. De taxibestuurder liet echter dit hek open staan. Toen hij later be merkte dat hy verkeerd gereden was en terugkeerde, was een paard uit het weiland de straat opgelopen. Met be hulp van enkele boeren gelukte het de heer Van V. het paard weer in het weiland te brengen. De chauffeur ver volgde toen zyn weg, maar bemerkte dat hij gevolgd werd door een groene personenauto, waarin, zoals later bleek, H. van M. (een raadslid uit Nij- kerk) en zijn zoon gezeten waren. Toe de bestuurder op de plaats van bestemming was aangekomen, vlogen de beide mannen op hem af en grepen hem bij de keel. Het bleek dat de bei de mannen in woede ontstoken waren over de nalatigheid van de chauffeur om het hek te laten open staan. Zij eisten tien gulden van hem. Nadat de chauffeur hun de tien gulden had ge geven, vertrokken de beide mannen. De chauffeur heeft aangifte van af persing bij de politie gedaan. Auto reed over berm: meisje en ioneen ernstig gewond Maandagavond om acht uur zy'n een jongen en een meisje, beiden zes tien jaar en uit Utrecht afkomstig op de Gagaldijk bij het fort Blauwka pel even buiten Utrecht ernstig ge wond geraakt bij een niet alledaags ongeval met een auto. De jongelui zaten in het gras langs de Fortgracht, toen een driewielige bestelauto uit Maartensdijk bij het maken van een bocht door de sterke wind werd gegrepen en over de berm heen in het water terecht kwam.. De jongelui werden door de auto gegre pen en in het water geduwd. Het meisje C. H. van L. bekwam ernstige inwendige kneuzingen en een hersen schudding. De jongeman liep eveneens een hersenschudding op. mans, Aalst; Rusman, Haarlem; Van der Lijke, Groede; Haan, Meehelen (Limburg): Van de Brekel, Eeht; Pe ter Post, Amsterdam. Van Est-ploeg: kopman Wint van Est, St.-WillebrordMaas, Pindorp; Roks. Zundert; Maenen,. Valken s- waardVan den Broek, Breukelen Adrie Voorting, HaarlemGijs Pauw, Utrecht: Van Breenen, Amsterdam. Gerrit Voorting-ploegkopman Ger rit Voorting, Roosendaal; Leo van der Pluym, pussen; Wies van Dongen, Breda; Van Oers, Langeweg; Arend van 't Hof, Sassenheim; Schoenma kers, Blerik; Van Grinsveen, Eindho ven; Verhelst, Axel. Jehova's Getuigen richten zich tot Boelganin Tijdens het nationale congres van de Jehova's Getuigen, dat door onge veer 4000 leden is bezocht, is zaterdag een resolutie aangenomen waarin aan de premier van Rusland, Nikolai A. Boelganin, verzocht wordt om de Ge tuigen van Jehova, die in meer dan vyltig kampen in Rusland, Siberië en op Nova Zembla worden vastgehou den, vrij te laten. Voorts wordt premier Boelganin ver zocht om de getuigen geloofsvrijheid te verlenen, hun toe te staan contact op te nemen met hun geloofsgenoten in andere landen en hun toestemming te verlenen het tijdschrift „De Wacht toren" in Rusland uit te geven. ZEEUWSE DANSEN IN FOLKESTONE Engelse atleten werden met gering verschil verslagen Maandagochtend vertrokken de deelnemers aan de stedenontmoeting FolkestoneMiddelburg in alle vroegte met touringcars om een tocht te maken door het bosryke en heuvelachtige graafschap Kent. In Eldorado werd de lunch genuttigd en daarna ging het naar het pittoreske Canterbu ry, De Zeeuwen hadden hier geluk, want in dit plaatsje werd juist de over gang van de studenten gevierd, zodat men de typische studentenldeding kon bekijken. Miss Margaret Babington gaf het gezelschap uitleg over de bouw en de geschiedenis van de kathedraal van Canterbury. Na de bezichtiging genoten vooral de dames van de moderne winkels, die in de plaats zijn ge komen van de tijdens de oorlog verwoeste gebouwen. Om half vijf bereikte men Folkestone weer. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Otterlo (toez.) E. v. d. Boo gaard te Harderwijk. Bedankt voor Oos- terhout-Slijk-Ewijk D. van Boven te Tricht. GEREF. KERKEN. Beroepen te Kampen (3e pred. pl.) W. H. Melles te Wijhe; te Uithoorn G. van Wilgenburg te Ulverstone (Tasmanië) v.h. te Amsterdam. Bedankt voor Amsterdam (vak P. Veenhuizen) W. v. d. Linden te Rotterdam-Kralingen. Aangenomen naar Klundert R. van Reenen te Capelle a. d. IJsel. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Capelle a. d. IJssel, Giessendam, Meliskerke, Nieuw-Beijer- land, Oostkapelle, Oudemlrdum, Tricht en St. Annaland C. Molenaar, kand. te Dordrecht. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepen te IJmuiden J. P, Jacobs- zoon te Oldeboorn. Om zeven uur begonnen de atletiek wedstrijden tussen de Middelburgers en de atleten van de sportclub uit Fol kestone én omgeving. Het werd een volkomen gelijk opgaande strijd. De Middelburgse atleten moest op vele nummers uitkomen', maar zagen des ondanks toch kans met gering pun- tenycrschil de overwinning uit het vuur te slepen. Op veie nummers was er een mi nimaal verschil, zodat de suppor ters van beide zijden zich niet on betuigd lieten. Cujé liep de drie myl in een uitstekende stijl en geen der Engelsen zag kans zijn tempo te volgen, waardoor hy met ruim verschil zegevierde. De sprintnummers brachten over winningen voor de atleten uit Folke stone met uitzondering op de 440 yards. Ook de 880 yards en de mijl werden overwinningen voor Middel burg. Verder won Middelburg nog het discuswerpen en het verspringen, Het hoogspringen daarentegen was weer voor Folkestone, maar de estafette bracht nog een Middelburgse zege. De totaaluitslag was tenslotte: Fol kestone 55 punten; Middelburg 64 punten. De tafeltennissers speelden met twee herenteams ih het Kenthous te- Toch beperking van scheepvaa"11 Eskadercommandant Aly Sabri van de Egyptische luchtmacht heeft gisteravond tijdens een persconferentie verklaard dat buitenlandse oorlogsschepen slechts dan in het Suezkanaal zullen worden toegelaten als zij op goodwill-missie zijn. De Brit se journalisten protesteerden en herinnerden Sabri er aan dat het internationaal recht (het akkoord van 1888) een derge lijke .beperking niet toestaat Sabri hield echter voet bij stuk. Op de vraag ,of Egypte zich zal houden aan het verdrag van Konstantinopel, antwoordde Sabri, die chef is van Nassers politiek bureau: „Ja. voorop gesteld dat oorlogsschepen op goodwill-missie zijn Heyerdahl weet nu hoe de beelden van Paaseiland werden opgericht Burgemeester had hel mysterie bewaard... De Noorse onderzoeker Thor Heyerdahl, die de Kon-Tiki expe ditie heeft geleid, heeft verklaard het mysterie van de beelden van Paaseiland te hebben opgelost. Eeuwen lang heeft men zich na melijk afgevraagd op welke wijze de inlanders er in geslaagd konden zijn de dertig ton wegende stenen beelden te verspouwen en op te richten op de met gras begroeide hellingen bij de zee. Heyerdahl zegt het mysterie proefondervindelijk te hebben opgelost. Met behulp van twaalf inlanders wist hij een beeld van dertig ton overeind te krijgen nadat het door 180 eilandbewoners zonder veel moeite was versleept. Heyerdahl die van een bezoek aan Polynesië in Panama is terugge keerd vertelde dat de burgemeester van het eiland hem over de methode van oprichting der beelden had inge licht. De beelden werden met behulp van hefbomen aan een kant geleide lijk aan omhoog gewrikt, waarbij de er onder ontstane ruimte telkens met stenen werd opgevuld, totdat zij, bij na in verticale stand gekomen, met touwen in de juiste positie konden worden getrokken Toen Heyerdahl de burgemeester vroeg, waarom hij dit nooit aan andere archeologen had verteld, kreeg hij ten antwoord: „Zij heb ben het mij nooit gevraagd." Het weer in Europa Volgens de rapporten van gisteravond 7 uur: Stockholm: zwaar bewolkt 19 gr. Oslo: regen 15 gr. Kopenhagen: regenbui 17 gr. Aberdeen: half bewolkt 18 gr. Londen: zwaar bewolkt 17 gr. Amsterdam: regenbul 1G gr. Luxemburg: zwaar bewolkt 17 gr. Parijs: zwaar bewolkt 21 gr. Bordeaux: onbewolkt 22 gr. Grenoble: licht bewolkt 24 gr. Nice: onbewolkt ar. gr. Berlijn: regenbui 19 gr. Frankfort: regenbui 19-gr. MUnchen: licht bewolkt 21 gr. ZUrlch: onbewolkt 22 gr. Genève: onbewolkt 23 gr. Locarno: onbewolkt 27 gr. Wenen: onbewolkt 24 gr Innsbruck: zwaar bewolkt 25 gr Rome: onbewolkt 34 gr. Ajaccio: onbewolkt 27 gr. gen hun Engelse rivalen. De deelne mers van Engelse zyde toonden zich in deze sport echter zo bedreven onder anderen de kampioen van Kent speelde mee dat alleen Kalkman kans zag een wedstryd te winnen. Hier dus slechts één zege voor de Mid delburgers. De leden van de motorclub waren te gast bij de motor- en autoclub in hun clublokaal. De zwemmers hadden een vriendschappelijke- ontmoeting mét zwemmers uit Dover en wonnen de waterpolomatch van Dover met 3 2. Na de wedstrijd Werden de deel nemers geïnviteerd voor een feest-., avond in de sociëteit van de roeiclub Samogate. Volksdansen. Dinsdag was er nog een bijzondere avond in Folkestone, waaraan van Nederlandse zijde werd deelgenomen De kunstenaar John Wood heeft de Britse ruimtevaartsatelliet Mouse 7" reeds met zijn geestesoog gezien en hiervan een aantal schetsen ge maakt. Het gevaarte, dat overigens wanneer het helemaal is ontplooid slechts een diameter van ongeveer twee meter bereiktzal zich met een snelheid van een kleine 29.000 kilo meter per uur door de ruimte be wegen. Op de rechter foto ziet men het wegvallen van de kappen, die in het begin de eigenlijke satelliet be dekkenterwijl ook al een deel van de motor los laat. Links ziet men de geheel ontplooide satelliet welke in 90 minuten een baan rond de aarde maakt terwijl de laatste aandrijf, motor weg valt. door Kasporgo uit Goes met gymna stiek cn folklore, terwijl de tegen- party de „Folkestone national folk- dance groep met Engelse dansen. Ma- Joor Micholson van de pijpersband ;wam binnen met de Engelse en Ne derlandse vlag, waarbij de doedelzak ken de muren deden dreunen. Miss Elisabeth Glass was er met haar balletgroep en bracht vooral het Nederlandse publiek in extase door het prachtige ballet door. kinderen tussen vijf en twaalf jaar. Kasporgo boekte grote successeri met de gymnastiek- en de baloefenin gen en het nummer „tinnensoldaat- jes" voor de pauze. Na de pauze was er een Zeeuws programma. Mejuf frouw Farla speelde op haar accorde on een imitatie van een Nederlands straatorgel. De folkloredansen door Kasporgo brachten de Engelsen in een uitbundi ge stemming en toen tot besluit van het programma de zevensprong werd gedanst werden de Engelsen ver zocht in te haken, Be stc; oiing steeg teil top toen ooit de volksdansgroep van Folkestone mee ging doen. Het succes was dermate groot dat aan Kasporgo verzocht werd om het pro gramma te herhalen op de afscheids avond a.s. donderdag. Na deze voorstelling werd er nog enige tyd gedanst. Vandaag (woensdag) komen be halve hockey, basketball en hengel sport de uitgestelde tenniswedstrij den aan de beurt. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Zwakke stemming ten einde 1 30 juli 31 jul Nederland 1951 (3%) 95% 97% Nederland 1948 (3%) 90% 90% Nederland 1955 (3%) 91 91% Nederland 1947 (3%) 3 92% 92% Nederland 1937 3 93 89% Dollarlening 1947 3 'la 94% 93% Investeringscertificaten 94% 94% Nederland 1962-64 3 94% 94% Nederland N.W.S. 2% 68% 69% Ned. Indië^-1937 A 3 94 93% Grootboek 1946 3 90% 90% Nat. Handelsbank 133ed 132% Ned. Handelmïj 208 206 A.K.U. 257% 263% Bergh's en Jurgens 288 286 Calvé Delft 348 356 Kon. Ned. Hoogovens 339% 346 Ned. Kabelfabriek 327 333% Philips 296% 303% Unilever 415% 424% Wilton-Feijenoord 324 328 Kon. Petroleum Mij. 823% 831% Amsterdam Rubber 87% 89 Holland Amerika Lijn 195% 196% Kon. Paketvaart 165% 168% Rotterdamse Lloyd 177 181 Ned. Scheepvaart Unie 175% 177% Stv. Mij. Nederland 196 199 H.V.A. 115% 114% uelï Mij. 131 130 Bank v. Ned. Gem. 4% 100% 100% Van Berkels Patent 122% 122% Centrale Suiker 218 219 Kon. Mij. De Schelde N.B 220 234 Baltimore-Ohio 49 Pennsylvania 24% 24% Anaconda 77% 79% Bethlehem Steel 161% 165% General Motors 46 47% Intern. Nickel 99% 101% Kennecott 132 133% Republic Steel 43% 50 U.S. Steel 61% 64% Shell Union 85 86b Tide Water 42% 43% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 127% 127% Breda 1954 101% 101% Eindhoven 1954 99% 99% Enschede 1954 99% 99 s-Graverihage 1952 1 118 117% s-Gravenhage 1952 II 118% Rotterdam 1S52 I 122% 422 Rotterdam 1952 XI 120% 122 Utrecht 1952 110 110 Intern. Concerns Industrie Scheepvaart Banken Jnd. fondsen Algemeen 100 31-7 3X2.37 299.50 304.68 170.43 168.91 169.90 171.32 167.34 170.33 147.52 146.71 146.22 126.83 124.20 123.92 229.71 222.57 225.41 De stemming ln Wallstreet is maandag per saldo niet tegengevallen en de toe stand in Egypte blijkt niet verslechterd te zijn. Dit was voor het Damrak het sein de naaste toekomst iets optimisti scher te beoordelen en aan de zwakke stemming der laatste dagen kwam dan ook een eind. Van een opleving der acti viteit kan echter nog niet gesproken worden. De handel voltrok zich «in zeer kalme banen en vele hoeken maakten meestentijds toch een verlaten indruk. De internationale soorten boekten naar verhouding de hoogste winsten. Zo kwam Unilever van 415 op 423. Philips en AKU verbeterden ieder circa 6 punten. Voor Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, 31 juli. Londen 10.6310.6312. New York 3.82H— 3.82H; Montreal 3.8994—3.90; Patijs 1.0845—1.0855; Brussel 7.65—7.65V2; Frankfurt 91.0691.11; ZUrlch 87.33 li87.38%; Zürich (vr. francs) 98.31 li89.36%; Stockholm 73.84% —73.89%; Kopenhagen 54.95%— 55.00%; Oslo 53.16%—53.21%; Milaan 60.86%—60.91%: Japanse verreke- ningsdollar 3.77%—3.77%; Turkse verrekeningsdollar 3.79.A—3.79H. VV\**\<WVVWVN**WWVWV Kon. Olie bedroeg het herstel eveneens 7 punten, hetgeen maar gering ls na de exhorbitante daling van vrijdag en maan dag, toen het hoofdfonds inzakte van 880 tot 812 gisteravond. Ook de scheepvaartsector had een iets gunstiger verloop, al bleven de koers winsten veelal beperkt tot 1 a 2 punten. De cultuursector blijft verwaarloosd en noteerde nagenoeg onveranderd. Bij de beleggingsafdeling kwamen verschillen naar belde zijden voor. doch in grote trekken bleef het peil van eergisteren gehandhaafd. De markt sloot rustig, een kleinigheid beneden het hoogste niveau van de dag. Prolongatie 3 pet. (Nagekomen advertenties) Heden overleed, zacht en kalm, onze broeder, zwager en oom, dc heer JACOBUS WONDERGEM AZ., in de ouderdom van bij na 75 jaar. C. L. MARANUS WONDERGEM. J. MARANUS. Middelburg, 31 juli '56. N. Poortstraat 4. Dr. M. v. d. SLUIJS, Veere AFWEZIG DONDERDAG EN VRIJDAG. Spoedgevallen dr. Rcinders Schilt, Serooskerkc. VERLOREN door Zwitserse dame een gouden dameshorloge (aandenken), op Walche ren. Tegen goede beloning terug te bezorgen by J. W. KAMERMANS, Vrydomsweg 14, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8